לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2006, 19:53
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "תגידו אם מישהו יוצא מהצבא אז הוא לא יכול להיות איש ציבור ?"

פרופיל 21 כן מפריע לקבלת עבודות ביטחון למיניהן (מאבטח, שומר ראש וכו')
פרופיל 21 כן מפריע לקבלת משרות במוסדות הביטחון (שב"כ מוסד וכו')
פרופיל 21 כן מפריע בקבלת רשיון לנשק
פרופיל 21 כן מפריע בקבלת רשיון נהיגה (שמתבטא בחלק ממקרים בעשיית מבחן נהיגה נוסף שעלותו היא 300 שקל...ולא כולם צריכים לעשות אותו)
פרופיל 21 כן מפריע מבחינת היחס של החברה המיליטריסטית שלנו למי שלא משרת.

אין שום הבדל בין פרופיל נפשי לפרופיל בריאותי. בתעודות השחרור של כולם רשום "שוחרר מסיבות רפואיות). מי שהשתחרר בגלל אפילפסיה שווה למי שהשתחרר על סכיזופרניה.

פרופיל 21 לא מפריע בקבלת ויזה
פרופיל 21 לאמפריע בקבלת תואר אקדמי
פרופיל 21 לא מפריע בקבלת עבודות כעצמאי/עובד מדינה.

כמות ההנפצות והמיתוסים לגבי פרופיל זה היא פשוט מכה.

ולשאלתך? איש ציבור אמרת? אם אתה אדם אסרטיבי וחכם ותחמן תוכל בהצלחה להתקבל לכנסת בלי שום קשר לשירות צבאי.

פרופיל 21 הוא פרופיל קשה לא מבחינת זה ש"יהרסו לך החיים" כי לא! פרופיל 21 לא יהרוס לך את החיים. החיים יהרסו או ייבנו רק על פי מה שאתה מחליט ועושה במהלך חייך. פרופיל זה הוא פרופיל קשה מבחינת יחס החברה אליך, יחס מאוד קשה וביקורתי. לכן תשקול שוב ושוב אם אתה רוצה להשתחרר. תחשוב על התפקידים המוצעים לך, תחשוב על תפקידים אחרים שאתה יכול להילחם בשביל לקבל אותם, אולי תאהב משהו. אולי מכתבים ללשכת גיוס יעזרו. בכל מקרה אל תעשה החלטות פזיזות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2006, 14:50
  Vintersorg Vintersorg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
חלק ממה שנאמר פה ממש בולשיט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I SamNet I שמתחילה ב "תגידו אם מישהו יוצא מהצבא אז הוא לא יכול להיות איש ציבור ?"

טח שיש הבדל בין 21 רפואי ונפשי.

ואני אומר בתור אחד שרצה קרבי וקיבל 21 רפואי על בעיה שהצבא גילה בצוראשון ולא השפיעה עלי כל החיים שלי. הייתי עושה ספורט, רץ ובצירוף מקרים (היה לי כאבגרון ועשו לי בדיקת דם) גילו איזה פגם קטנטן שרק במקרים מאוד מאוד קיצוניים בתתתנאים, יכול לפגוע בי.

זה אומר שאני חרא של בנאדם? טפיל על החברה? שכל החיים שלינידונו לכישלון ושאני לא יכול לממש את עצמי?

בפירוש לא.

עכשיו קצת על פרופיל 21 נפשי, קודם כל בתעודת הפטור כתוב (הייתי סורק את שלי שכתוב עליה על סעיףרפואיאבל החזרתי אותה)שוחרר על סעיף נפשי, בדוק במאה אחוז. על 21 נפשי משתחררים כלמיני קוקואים והרבה משתמטים, אגב יש גם פרופיל 45 נפשי.

קיבלנו 21 מה עושים? עכשיו אני מתקן את סייקופאט שטוען פהשאי אפשר לקבל רישיון נשק, לעבוד במוסדות הבטחון (שב"כ, מוסד, תע"ש) ושצריך להיותהאמאמא של התחמנים כדי להגיע לכנסת.

ישנה אופציתההתנדבות לצה"ל,כאמור נחשבכשירות מלא לכל דבר מבחינת כל הגורמים, אלא שהוא מעט שונה. קודם כל יש לעבור ועדותרפואיות או ועדות פסיכולוגים (תלוי בסיבת הפטור) ועוד כמה שלבים בדרך עד הגיוס. השירות עצמו הוא שנה וחצי פלוס חצי שנה שכמעט כולם חותמים עם אופציה לחתום על שס"ן (שירות סדיר נוסף) ולהשלים ל3 שנים. בשירות אתה חייל על מדים, עם חוגר רגיל כמו כל אחד, יכול להכנס לכלא כמו כל אחד ומקבל משכורת כמו של כל חייל (עם תוספת סמלית או פרקטית בשביל תרופות). הדברים שמפרידים אותך משאר החיילים הם העובדה שאינך עובר טירונות אלא השלמה חיילית, 5 ימים של העברת ערכי צהל (יעני כמו טירונות בלי שום דגש על כושר\כוח גופני, בלי תיזוזים ובלי נשק)ו הסתגלות לצבא. יש לך פטור מתורניות ומשמירות (יחד עם זאת, הרבה מתנדבים אם הם יכולים פיסית שמים זין על הפטור ועוזרים לחבריהם, באישור המפקדים).

חוץ מזה אתם יכולים להגיע לכל תפקיד עורפי-תומך לחימה שאתם רוצים, בתנאי שאתם עומדים בקריטריונים. אני אישית מתנדב לתפקיד במודיעין ומשום כך, אני גם אעבור הכשרה בבהד 15 שכוללת הכשרה בנשק*.

אז בקיצור: יש הבדל בין סעיף 21 רפואי לנפשי, גם אם קיבלנו 21 יש עוד סיכוי לקבל הכשרה בנשק, להתקדם בחיל המודיעין ובעתיד במשרד הבטחון, ולצאת עם תעודת שחרור של שירות צבאי מלא בתום השירות.

* יחד עם זאת, התנדבות מטעמים נפשיים מסובכת יותר, ארוכה יותר, הכשרה בנשק וגישה לחומרים מסווגים לא תהיה, ועוד כל מיני צרות שהבירוקרטיה הצהלית תעמיס עליכם. אז אני באמת ממליץ לא לנסות לצאת על 21 נפשי, אתה סוגר לעצמך אופציות, רוב הסיכויים שתתחרט על כך יותר מאוחר, ועדיין לא דיברנו על האנוכיות שבמעשה, אבל באותה שורה, זה לא סוף העולם.

ישן 07-01-2006, 18:34
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אתה מתריע באנשים שלא ינפיצו ..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "בוא נעשה הסכם! ברגע שאתה מראה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
! ואני מדגיש אין תעודת שחרור שרשום עליה שוחרר מסיבות נפשיות!
אם זה נפשי זה נרשם במחשבי צה"ל ואסור לאף אחד לקבל את המידע הזה חוץ מ2 מוסדות:
אלה האחראים על מתן נשק, ומשרד התחבורה שנותן רשיונות נהיגה. למעט 2 גופים אלה אף אחד לא רשאי לקבל מידע על הפרופיל שלך. אם מישהו מבקש מידע זה עבירה על חוקי המדינה.
אתה מנפיץ! הזהר בלשונך.

אז אם כבר דיברת על מוסדות ..:
משרד הפנים
משרד לבטחון פנים
משרד בריאות
משרד התחבורה
משרד הבטחון
גופים ממלכתים למינהם { כיבוי , משטרה , מד"א , משרדים ממשלתיים , אגד , רכבת ישראל ,חברת חשמל , מקורות , תפקידי אבטחה ממלכתים והרשימה עוד ארוכה }

הגופים האלו ועוד רבים אחרים כהלך מהליך קבלה אליהם אתה חותם על טופס ויתור סודיות רפואית בגלל הסיבה הזו אם לא תחתום פשוט לא יקבלו אותך לעבודה
תיקך הרפואי הצבאי וכול המידע בו עובר באופן ישיר לתיק הרפואי שלך באזרחות
אז ככה שזה לא נכון לומר שזוהי עבירה על חוק ..במיוחד אם מדברים על עבודה בשירות הציבורי או כעובד מדינה

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 07-01-2006 בשעה 18:39.
ישן 07-01-2006, 19:16

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אתה מתריע באנשים שלא ינפיצו .."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
אז אם כבר דיברת על מוסדות ..:
משרד הפנים
משרד לבטחון פנים
משרד בריאות
משרד התחבורה
משרד הבטחון
גופים ממלכתים למינהם { כיבוי , משטרה , מד"א , משרדים ממשלתיים , אגד , רכבת ישראל ,חברת חשמל , מקורות , תפקידי אבטחה ממלכתים והרשימה עוד ארוכה }

הגופים האלו ועוד רבים אחרים כהלך מהליך קבלה אליהם אתה חותם על טופס ויתור סודיות רפואית בגלל הסיבה הזו אם לא תחתום פשוט לא יקבלו אותך לעבודה
תיקך הרפואי הצבאי וכול המידע בו עובר באופן ישיר לתיק הרפואי שלך באזרחות
אז ככה שזה לא נכון לומר שזוהי עבירה על חוק ..במיוחד אם מדברים על עבודה בשירות הציבורי או כעובד מדינה

התיק הצבאי לא עובר לאזרחות.
ובזה תם הדיון בינינו.
ישן 07-01-2006, 20:16

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני הייתי מציע לך להרגע קצת ולהפסיק לטעות ולהטעות .."

אני הייתי מציע לך להפסיק לכתוב מה שניכר שאינך יודע!

התיק הצבאי אינו עובר לאזרחות. התיק הצבאי שלך נחתם במשרד הביטחון ויכול להיות מועבר רק לשני מוסדות: משרד התחבורה והמוסדות האחראים על מתן רשיונות נשק.
הפרופיל שלך סודי ולא רשום בתיק האזרחי, לכן גם אם אתה חותם על אלף הסכמי ויתור סודיות, זה לעולם לא ייגע בפרופיל ה"נפשי" הצבאי שלך.

אתה מנפיץ חוקים ובכך מסכן חיי אדם. תאר לעצמך אדם החושש משירות צבאי כדי פחד מוות מהמסגרת, ושומע על זה שפרופיל זה יהרוס את עתידו, לכן הוא לא משתחרר על נפשי ומשחק אותה בריא אל מול הקב"ן, רק בשביל להתגייס ולא להרוס את העתיד. כאשר הוא פוגש פנים אל מול פנים מול המסגרת הנוקשה, הוא מתאבד עם הנשק שצה"ל נתן לו.
האם אתה מוכן לקחת אחראיות על התאבדותו? בתור זה שללא אחראיות סיפר לו עובדות שקריות?
אם כן אני אפנה אותך למאות משפחות שקולות של חיילים שהתאבדו.חיילים שאפילו לא מוזכרים בימי זיכרון.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 07-01-2006 בשעה 20:18.
ישן 07-01-2006, 20:29
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

אדם צריך לקחת אחריות למעשים שלו ..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אני הייתי מציע לך להפסיק..."

ושחקן כהגדרתך שרוצה לברוח משירות צבאי נכון להיום לא חסרות לו אפשריות כדי לצאת משירות קרבי או מבסיס שלא נראה לו
ללכת "לקוסם" ולהתחיל להתבכיין .. טוב , אז זאת בעייתו האישית וכול אדם שיקח אחריות למעשים שלו
ולכול צעד כזה יש השלכה ומחיר
המפקדים הישירים של החיילים בשירות קרבי לפני שהם שולחים את חיילהם לקב"ן מסבירים להם מה ההשלכה ומה יכול להגרם מזה ..מעבר לזה הם לא יכולים לעשות כלום
כאזרח רצוי וקיים שבמוסדות ציבורים ממלכתים יעבדו אנשים שפויים בנפשם לא שחקנים ולא חולי נפש
אחד שרק מעלה אפשרות של התאבדות בגלל כשלון כול שהו ..אז לא יודע איך לומר את זה הוא אכן בעל בעייה נפשית בלי כול לכישלונו
ושוב זה לא משהו שכול אירגון \ מוסד ציבורי מתמודד איתו
2 המוסדות שלך ..כפי שאמרת
אחראי על קבלת נשק .. זהו משרד הפנים ולא אחר ..
ותוסיף אליהם את השאר בין אם תאהב זאת או לא אני שוב אומר
ארגון באזרחות שירצה לדעת מה קרה איתך בשירות הצבאי כולל מצב בריאותי ופרופיל בסופו של דבר הוא ידע את זה ולא משנה מה תעשה או תגיד

ישן 07-01-2006, 20:41

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אדם צריך לקחת אחריות למעשים שלו .."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
ושחקן כהגדרתך שרוצה לברוח משירות צבאי נכון להיום לא חסרות לו אפשריות כדי לצאת משירות קרבי או מבסיס שלא נראה לו
ללכת "לקוסם" ולהתחיל להתבכיין .. טוב , אז זאת בעייתו האישית וכול אדם שיקח אחריות למעשים שלו
ולכול צעד כזה יש השלכה ומחיר
המפקדים הישירים של החיילים בשירות קרבי לפני שהם שולחים את חיילהם לקב"ן מסבירים להם מה ההשלכה ומה יכול להגרם מזה ..מעבר לזה הם לא יכולים לעשות כלום
כאזרח רצוי וקיים שבמוסדות ציבורים ממלכתים יעבדו אנשים שפויים בנפשם לא שחקנים ולא חולי נפש
אחד שרק מעלה אפשרות של התאבדות בגלל כשלון כול שהו ..אז לא יודע איך לומר את זה הוא אכן בעל בעייה נפשית בלי כול לכישלונו
ושוב זה לא משהו שכול אירגון \ מוסד ציבורי מתמודד איתו
2 המוסדות שלך ..כפי שאמרת
אחראי על קבלת נשק .. זהו משרד הפנים ולא אחר ..
ותוסיף אליהם את השאר בין אם תאהב זאת או לא אני שוב אומר
ארגון באזרחות שירצה לדעת מה קרה איתך בשירות הצבאי כולל מצב בריאותי ופרופיל בסופו של דבר הוא ידע את זה ולא משנה מה תעשה או תגיד

ואני כאזרח מעדיף שבמוסדות המדינה יסתובבו יותר "שחקנים" ו"חולי נפש" אמיצים שהתייצבו מול המערכת ולא התביישו להתמודד עם פחדיהם, ופחות אנשים ששירתו במערכת ויצאו ממנה שבורים והלומי קרב וטראומות.

ארגון באזרחות יכול להתחיל לחפור אין ספק. אך הוא יעשה זאת בניגוד לחוק ויסתכן בתביעה בבית המשפט.
ישן 07-01-2006, 20:17
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לא בדיוק
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני הייתי מציע לך להרגע קצת ולהפסיק לטעות ולהטעות .."

זה לא כל גוף ממלכתי. כל גוף (אפילו אזרחי עסקי) אכן יכול להחתים על טופס וויתור סודיות, אך לא כל טופס כזה מאפשר לפנות לצה"ל. הטופס הסטנדרטי הוא וויתור סודיות רק מול משרד הבריאות/קופות חולים. ישנם הרבה מקרים אולי אפילו רובם, שמשרד הבריאות לא מעודכן בהשלכות צעדים פנים-צבאיים והצבא לא טורח לעדכן מסיבות שונות (גניזה,חשיבות וכו') וחבל שכך.
לגבי גופי הביטחון/משרות דורשות סיווג בטחוני, אין ספק שיש להם גישה למקורות צה"לים עם או בלי האישור מדוייק , אך כמובן שרק עם האישור הם יכולים לנקוט צעדים רשמיים.
למיטב זכרוני באחד הסיווגים שעברתי באזרחות מטעם גורם ממשלתי, טופס וות"ס דיבר רק על משרד הבריאות ולא אישור פנייה לכל גורם, אבל זה חסר משמעות כמובן כי סיימתי שירות תקין.

לגבי השאלה המקורית,אין שום בעיה חוקית להבחר לכנסת או להשתתף בכל פעילות הדורשת בחירה ע"י האזרחים, למעט הבעיה של דעת קהל. לדעתי, חבל מאד שזה המצב

נ"ב אלא אם משהו השתנה בשנתיים האחרונות פטור מצה"ל הוא: רפואי, מחוסר התאמה או על פי החוק. אם על רקע רפואי לא מפורטות הסיבות בין אם הן פיזיולוגיות או פסיכולוגיות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 07-01-2006 בשעה 20:25.
ישן 07-01-2006, 20:29

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לא בדיוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
זה לא כל גוף ממלכתי. כל גוף (אפילו אזרחי עסקי) אכן יכול להחתים על טופס וויתור סודיות, אך לא כל טופס כזה מאפשר לפנות לצה"ל. הטופס הסטנדרטי הוא וויתור סודיות רק מול משרד הבריאות/קופות חולים. ישנם הרבה מקרים אולי אפילו רובם, שמשרד הבריאות לא מעודכן בהשלכות צעדים פנים-צבאיים והצבא לא טורח לעדכן מסיבות שונות (גניזה,חשיבות וכו') וחבל שכך.
לגבי גופי הביטחון/משרות דורשות סיווג בטחוני, אין ספק שיש להם גישה למקורות צה"לים עם או בלי האישור מדוייק , אך כמובן שרק עם האישור הם יכולים לנקוט צעדים רשמיים.
למיטב זכרוני באחד הסיווגים שעברתי באזרחות מטעם גורם ממשלתי, טופס וות"ס דיבר רק על משרד הבריאות ולא אישור פנייה לכל גורם, אבל זה חסר משמעות כמובן כי סיימתי שירות תקין.

לגבי השאלה המקורית,אין שום בעיה חוקית להבחר לכנסת או להשתתף בכל פעילות הדורשת בחירה ע"י האזרחים, למעט הבעיה של דעת קהל. לדעתי, חבל מאד שזה המצב

נ"ב אלא אם משהו השתנה בשנתיים האחרונות פטור מצה"ל הוא: רפואי, מחוסר התאמה או על פי החוק. אם על רקע רפואי לא מפורטות הסיבות בין אם הן פיזיולוגיות או פסיכולוגיות.

בדיוק

צריך להילחם מלחמת חורמה בהנפצות לגבי פרופיל זה.
ישן 07-01-2006, 20:35
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

לא אמרתי כול גוף ..
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לא בדיוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
למיטב זכרוני באחד הסיווגים שעברתי באזרחות מטעם גורם ממשלתי, טופס וות"ס דיבר רק על משרד הבריאות ולא אישור פנייה לכל גורם, אבל זה חסר משמעות כמובן כי סיימתי שירות תקין..

ומדבריך ניתן להסיק באופן ברור
שיש מצב שבו חייל שנלקח ממנו נשק בשירות צבאי בגלל בעייה נפשית יוכל לשאת אותו באזרחות בחסות אירגון או מוסד ציבורי .. שמע , זה הזוי ולא בישראל בכול אופן
משרד הבריאות מעודכן יותר מכפי שאתה אומר בגלל מקרים שמהם הופקו לקחים
וכנ"ל משרד הפנים
לא משנה איך תסובב את זה
אם ירצו ידעו עליך מידע רלוונטי הקשור למקום שאליו אתה מעוניין להתקבל

ישן 07-01-2006, 20:49
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לא אמרתי כול גוף .."

דבר ראשון
ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
כול גוף ממלכתי \ ציבורי באזרחות

אמרת כל גוף ציבורי וזה לא מדוייק.

דבר שני, שנינו אנשים בוגרים שמכירים את המערכת, לצערי זו האמת. ישנם הרבה מאד מקרים שחומר/מידע נופל בין הכיסאות, בין אם במכוון או שלא. אני מכיר מקרים שבהם עבר נפשי נגנז (לפעמים באמת בצדק) ואין שום דרך שבה גורמים ציבוריים, אפילו שירותי הביטחון, יכולים לעלות על המידע אלא דרך פוליגרף או נבירה של שעות בארכיונים של חומרים גנוזים. משרד הבריאות אכן מאורגן מאד וכל ההיסטוריה הרפואית שהוא מטפל בה אכן ממוחשבת בד"כ, אך לא תמיד הוא מיודע על הכל מצה"ל. בנוסף, ישנם אנשים בשכבות הגיל 25-40 שיתכן שמידע נפל בין הכיסאות בזמן המעבר להיסטוריה ממוחשבת בצה"ל ובאזרחות. אני מכיר אנשים שתיקם הממוחשב ריק מבעיות,אבל בעברם הרבה בעיות, בין אם נפשיות או פיזיות בצבא ומחוצה לו.
כמובן שאני לא תמים, כל אדם עם נגיעה בטחונית וקשרים יכול לברר הרבה באופן לא רשמי, אך ללא אישור הוא אינו יכול לנקוט בצעדים רשמיים ומנומקים ואפילו עלול לשאת בתוצאות פליליות.
אני בהחלט מסכים עם הרושם שאני מקבל ממך, ותומך שכל פסיק של מידע על בעיות בזמן הצבא יעודכן במערכת האזרחית, בין אם מדאגה לאדם ובין אם דאגה לחברה וסנקציה כנגד מי שמשתמש בקלות ראש בבעיות רפואיות כתירוץ להשתמטות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 07-01-2006 בשעה 20:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר