לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2006, 00:57
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 0xygen שמתחילה ב "האם קניה ב ebay אמינה?"

מתוך 50, אולי 60 קניות שלי ב EBAY נפלתי רק פעמיים על מישהו שלא שלח לי בכלל את המוצר וסגר את היוזר שלו עוד לפני שהספקתי להיתלונן עליו.
אין ביטוח ואין אחריות ב EBAY. זה כמו לקנות ממישהו ברחוב.
כל אחד יכול לתאר ולרשום על המוצר שלו "חדש", "באריזה", "לא השתמשו אף פעם" אבל תכל'ס אי אפשר לדעת.
שוב, 95% מהקניות שלי שם היו טובות וכפי שציפיתי אבל בקניה של מצלמה יקרה, הייתי נזהר כיפליים.
יש ב EBAY מערכת רייטנג לכל מוכר שנותנת לראות את רמת העבודה שלו, אחוזים וציונים אז כדי לתת לזה הרבה חשיבות. לודא שמי ששולח לך מבטח את המצלמה ושם עליה מספר מעקב, בד"כ ע"י DHL או UPS.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2006, 12:47
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 0xygen שמתחילה ב "האם קניה ב ebay אמינה?"

לדעתי הרבה יותר כדאי לקנות ציוד יקר כמו 20D בארץ, אפילו שמדובר ביד שנייה. פה לפחות תהיה לך אפשרות להתרשם מהציוד לפני הקנייה, כאשר ב-Ebay אתה קונה "חתול בשק". ברור שברוב המקרים יהיה לך עסק עם אנשים הוגנים והגונים שמוכרים בדיוק את מה שהם מפרסמים (ולהיפך - מפרסמים בדיוק את מה שהם מוכרים), אבל עדיין קיים סיכוי קטן שיעבדו עליך. בסכומים שעוברים כמה מאות דולרים פשוט לא כדאי להסתכן בנפילה שכזאת (במיוחד כשמדובר בבמחירים מאוד דומים במדורי יד שנייה בארץ).

אני אישית קונה רק ציוד זול יחסית ב-Ebay, כגון דיסקים, ספרים, מתאמים למיניהם, קניתי פעם זיכרון למחשב, כרטיסי זיכרון (לפני שהיה אפשר להשיג אותם בארץ במחירים סבירים) ואפילו מצלמה ישנה פנטקס ME בכ-70$ כולל משלוח. דברים יקרים יותר - אני עדיין חושש לקנות שם ...

ישן 08-01-2006, 16:09
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי 0xygen שמתחילה ב "אז כנראה אני נפלתי על מוכר..."

אני לא הייתי קונה מהבחור הזה - יש לו רייטינג של 99 וכבר 99%, כלומר מתוך 99 עסקאות הוא פישל בעסקה אחת לפחות (האמת שניתן לראות את התגובה השלילית בפרופייל שלו). אם למשפחה שלך יש אפשרות להגיע לבחור ולבדוק את המצלמה פיזית - אז אולי כדאי ללכת על זה, למרות שאני עדיין בספק. אם לא - לא להתקרב !

ולגבי הפרשי המחירים - בארץ ניתן למצוא גופים לא רעים של 20D בין 5500 ל-6500 שקלים (יד שניה, כמובן). המכירה שאתה מדבר עליה לא תסתיים לפני 1000$, כלומר כ-4600 שקלים. משלוח של כ-200-300 שקל והנה, הגעת לכ-5000-5100 שקלים. האם הפרש המחירים של 500-700 שקל באמת מצדיק את הסיכון של קניית חתול בשק, ועוד ממדינה אחרת ? אני אישית הייתי סופג הפרש של גם 1000 שקל לטובת הקנייה בארץ והאפשרות למישוש המצלמה לפני מסירת המזומנים.

ישן 08-01-2006, 17:21
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי 0xygen שמתחילה ב "לא יודע, מלחיץ אותי כל הקטע..."

לא הבנתי, למה מחודשות ? אני דיברתי על יד שנייה בלבד.

אבל אם כבר דיברת - מחודשת היא אחלה פתרון עבור מישהו עם תקציב לחוץ. הרי מה זה "מחודשת" ? מצלמה, שברוב המקרים הוחזרה לחנות אחרי תקופה די קצרה, משם הגיעה ליצרן, עברה "חידוש" שכולל בדר"כ בדיקה מדוקדקת (ממש כמו כל מצלמה חדשה) והחלפת המכלולים אם צריך. עד כמה שאני יודע, אפילו מחליפים את הפלסטיקה החיצונית במקרה והמצלמה חזרה עם שריטות. חשוב לציין שאת כל התיקונים האלה עושים במפעלי היצרן ולא במעבדות כאלה ואחרות - ואין יותר טוב מזה. תן לי לספר לך משהו קטן ובסוד - הרבה מאוד מצלמות שנמכרות כחדשות, עברו תיקון כזה או אחר תוך כדי תהליך הייצור שלהן במפעל (ואם תרצה, אני ארחיב בנושא). אבל הכי חשוב - אתה גם מקבל אחריות מסויימת, בדר"כ מספר חודשים, ככה שלדעתי מצלמה מחודשת היא אחלה של דבר לאלה עם תקציב מוגבל.

צריך רק לברר עם החנות - האם המצלמה חודשה אצל היצרן או במעבדות "צד שלישי", שכן במקרה האחרון אני מציע לקחת את הרגליים ולברוח מהחנות הזאת כמה שיותר מהר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר