לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2006, 22:29
  guy_a guy_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.04
הפעלת מגנט ע"י שליטה מרחוק

שלום,
אני מעוניין לבנות קופסא שאני ישלוט בה מרחוק- במצבה הרגיל היא תהיה סגורה וכאשר אלחץ על כפתור בשלט הרחוק יווצר בה פתח קטן...
התיכנון שלי הוא לקחת קופסא שיש לה נטייה קלה להיפתח (לדוגמא קופסא מפלסטיק של סבון) אך היא תהיה סגורה בגלל שיהיה עליה מגנט שמשאיר אותה סגורה, ואז כאשר אלחץ על כפתור בשלט הרחוק אני רוצה להפעיל את ההפך- במקום שהקופסא תיסגר מהמגנט, היא תיפתח בגלל שיש לה נטייה קלה להיפתח והמגנט לא פועל וגם בגלל שהקצוות של הקופסא ידחפו אחד את השני בגלל הכוח ההופכי של המגנט.
אני ינסה להסביר את זה בציור:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חשבתי על לשים מערכת שתקלוט את התדר מהשלט הרחוק ותפעיל את ההפך של המגנט (דחייה) בתוך הקופסא או משהו בסגנון הזה..
אז השאלה שלי היא איך אני בונה משהו כזה? כלומר, איך אני שולט על המערכת מרחוק? ואיך אני גורם למגנט במקום להימשך אחד לשני, לדחות אחד את השני?

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2006, 14:44
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי guy_a שמתחילה ב "הפעלת מגנט ע"י שליטה מרחוק"

המערכת שלך מורכבת מ 3 חלקים:
1. מנגנון מגנט מכני, סוגר ופותח.
2. שלט רחוק IR
3. מקלט IR + שליטה על ממסר.

את החלק המכני אתה יכול לממש עם אלקטרומגנט בצד אחד של הקופסא, ומגנט רגיל בצידה השני. ע"י שליטה בכיוון הזרם באלקטרומגנט, תוכל לקבל משיכה בינו למגנט, או דחייה.

2. שלט רחוק, תוכל להשתמש בכל שלט רחוק אינפרא-אדום שתרצה, אפילו אחד ישן של וידאו למשל.

3. המקלט זה החלק הסבוך יותר, כי אותו תצטרך לבנת לבד מחלקים אלקטרוניים. יש ברשת הרבה תרשימים למעגל כזה, והוא די פשוט. החלקים שבו לא צריכים לעלות יותר מ 10~20₪. המעגל יהיה מכוייל לתדר IR מסויים, שברגע שהוא יקלט, הוא יוציא אות לממסר שישלח זרם לאלקטרומגנט.

מה דעתך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר