לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2006, 18:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "לראשונה: ספינות חיל הים ירו אש פגזים לעבר רצועת עזה"

המבזק של YNET הוא שיכתוב של המבזק של דו"ץ:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי דובר צה"ל

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://news.fresh.co.il/icons/idf.jpg]

29/03/06 כ"ט באדר 19:16:28 במהלך היום תקף צה"ל בירי ארטילרי, אשר כלל גם ירי שבוצע מכלים של חיל הים, את מרחבי השיגור בצפון רצועת עזה מהם בוצע הבוקר ירי לעבר מדינת ישראל

שימו לב שהוספנו את דיווחי דו"ץ אל דף המבזקים

איזה תותח יש על ספינות הבט"ש הקטנות הללו ואילךו פגזים הוא יורה?
האם הוא בכלל יעיל בטווחים כאלו?
האם הוא יכול לירות ירי עקיף בכלל (קשה להאמין שהמחבלים ישגרו קאסאם בדיוק מול ספינה)?
עד כמה הירי שלו מדוייק (כדי לירות לתוך שטח בנוי, שממנו משוגרות הרקטות)?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2006, 10:15
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
כפי ששיערתי, הירי נועד רק כדי "לאותת"
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לצערי"

חיל-הים השתתף בירי לעבר איזורי שיגור רקטות כ"איתות" ליורי הקסאם
11:02, 30 מרץ 2006 / א' בניסן תשס"ו

לראשונה מאז ירי רקטות הקסאם לעבר שטח ישראל, השתתפו אתמול ספינות של חיל-הים בירי לעבר איזורי שיגור הרקטות.

כתבנו חגי הוברמן מציין כי חמישה שיגורי רקטות זוהו אתמול לעבר שטח ישראל. שלוש נפילות היו בשטח הפלשתיני. רקטה אחת נפלה באיזור חממות נתיב העשרה.

צה"ל השיב בירי ארטילרי שיגרתי, כשלראשונה השתתפו גם ספינות "שלדג" ו"דבורה" בירי לעבר איזורי השיגור. הירי בוצע למרות שלא זוהו יורי הרקטות, וככל הנראה הוא לא גרם לפלשתינים לנזקים חמורים יותר מירי פגזי הארטילריה שכבר הפך ברשות הפלשתינית לבדיחה. גורמים צבאיים אמרו כי הירי של ספינות חיל-הים נועד להעביר מסר לפלשתינים שלצה"ל יש עוד יכולות לירות לעבר איזורי השיגור ממקומות אחרים, חוץ מהירי הארטילרי.

http://www.a7.org/news.php3?id=144314
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 29-03-2006, 21:52
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
הפגזות חוף במלחמת יוה"כ
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "למה זה חסר תועלת?..."

בהפגזות החוף בסוריה ובמצריים השתתפו בעיקר ספינות עם תותחי 76 מ"מ (תותחים מתוצרת חברת אוטומלארה-איטליה). היו אלה אח"י "קשת" ואח"י "רשף" מדגם סער 4 (תותח 76 בחרטום ותותח 76 בירכתיים) וספינות סער 3 (תותח 76 בחרטום). היתה גם השתתפות ספינות סער 2 אבל בכמות קטנה.
הירי היה בשיטת "מכוון-תותח" והיה ירי בצליפה. חישוב המיקום (לא היה מחשב אינרציאלי וגם לא GPS) היה קריטי כדי לפגוע. לאור התוצאות כנראה שחושב נכון בכל המיקרים. בסוף השבוע האחרון וממש במקרה (בעת מפגש צוות אח"י קשת הראשונה) שמעתי ממי שהיה אחראי על חישוב המיקום בזמן ההפגזה על תחנת המכ"מ במערב מיצריים (ע"י הגבול עם לוב). הפגזה שהשמידה את תחנת המכ"ם שהיתה על צלע גבעה.
ישן 30-03-2006, 10:51
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה על המידע !"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
זכרתי שהיתה שם גם סער 2 אך לא זכרתי איזו מהן (חשבתי שזו היתה דווקא ה"מזנק").
לבני.

זכרת לא רע , אבל לא מספיק...

בליל 11-10 אוקטובר , היתה זו אח"י "חיפה" ( "סער 2" , הכוון : עמנואל )
שנטלה חלק בחגיגה , כאשר השמידה את מצופי המיקשר הימי של לד'אקיה .

ירי ה-40 מ"מ , דרך אגב , בוצע בשיטה ייחודית למדי :
מכוון-תותח , מטווח קצר ביותר , כאשר לפני כל צרור בוצעה הדלקת קסנון (!)
למשך שנייה-שתיים , כדי לאמת למכוון את המטרה...

תמונת המיכלים הבוערים של מסוף הדלק בבניאס :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מצבת הכוחות שנטלו חלק בפעילות באותו לילה , מתוך אתר מורשת חה"י :

ועוד תמונת-בונוס (גילוי נאות : הייתי הכוון של אח"י "געש"...) :

ישן 30-03-2006, 23:52
צלמית המשתמש של avishon

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "אם אני לא טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stealth
להפגזות חוף השתמשו גם בטילים, לא?
אם כן, מתי בחרו לירות טילים על פני תותחים ואיזה יעילות הייתה לכך?

לגבי מלחמת יוה"כ התשובה היא לא .
חה"י התחיל לירות טילים על החוף באופן יזום רק בשנות ה-80 , כאשר התעורר צורך במה
שנקרא כיום "פעולה כירורגית" , קרי - להשחיל טיל רב עוצמה דרך חלון (או לתוך חניון
שנמצא מתחת לעמודים של בניין בבירות) , והמסק"רים עדיין לא עסקו אז בתחום זה...

יתרונות הטיל על פגזי ה-76 מ"מ : רמת הדיוק וכמות חומר הנפץ .
החסרונות : עלות האמל"ח , מוגבלות-שימוש לאיזור קו המים וקצב האש...

לגבי הכתבה, כדאי להגדיל אותה, אי אפשר להבין מה כתוב (חוץ מיגאל תומרקין)

לידיעתך , וזו לא בדיחה :
יגאל תומרקין (איש ים בעברו) אכן הפליג על הסטי"לים במלחמת יוה"כ ,
צילם תמונות יפות וגם צייר מספר ציורים מרשימים מהווי הספינות והקרבות...

ישן 29-03-2006, 21:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ronzar שמתחילה ב "[font=Verdana]אז באיזה עוד..."

דווקא נאמר במפורש: ספינות בט"ש קטנות, דבורה ושלדג. הספינות הללו חמושות בתותחים בקוטר קטן כמו 20 מ"מ (אנשי חה"י תעזרו לי, אני טובע) בעמדות טייפון או אורליקון.

ו"זה ברור" לא מאפשר לך לשבת בבית, להציא המצאות ולכתוב אותן פה בלי לסייג במילים "הנחה שהנחתי כי..."

ישן 29-03-2006, 21:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ronzar שמתחילה ב "תותחי אורליקון מסוגלים לפגוע..."

אתה מניח שהכוונה היתה לירות ירי מדוייק....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-03-2006, 22:31
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
ולסיום
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אכן כן..."

אני ממש מצטער אבל יש לי שיעורים מחר בבוקר אז אני חייב לפרוש אבל -

אם אני הייתי רוצה לייצר הרתעה או לגרום לנזק ממשי למרחבי שיגור אז הייתי משתמש בתותח 76ממ שמורכב על ניריות (סער 4.5) ולא בטייפון ובטח שלא באורליקון.
לא תמיד מה שאומרים בתקשורת הוא נכון, בכוונה או לא בכוונה.

יאמר לזכותו של האורליקון שאומנם הוא זקן אבל עובדה שהוא עדיין מתפקד והרבה, אפילו בציים זרים והרבה יותר מתקדמים משלנו.
היה גם מקרה בתיחלת שנות ה90 שמחבל רכוב על אופנוע ים ניסה לחדור מלבנון אבל דבורה תפסה אותו. אני לא מבין איך התותחן עשה את זה אבל על הפגז הראשון הוא הוריד לו את הראש!!!
יש את הסרט של החיסול ואת השאריות של האופנוע במוזיאון חיל הים.

ישן 30-03-2006, 15:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

יש מי שמביא את החדשות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "לראשונה: ספינות חיל הים ירו אש פגזים לעבר רצועת עזה"

'הירי נועד בסה"כ לאותת לפלסטינים'
15:20, 30 מרץ 2006
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/arutz7.gif]
/ א' בניסן תשס"ו

לראשונה מאז ירי רקטות הקסאם, השתתפו אתמול ספינות של חיל-הים בירי לעבר איזורי שיגור הרקטות. גורמים צבאים אומרים כי המטרה בירי להעביר מסר לפלשתינים שלצה"ל יש עוד אפשרויות מלבד הירי הארטילרי.
לראשונה מאז ירי רקטות הקסאם לעבר שטח ישראל, השתתפו אתמול ספינות של חיל-הים בירי לעבר איזורי שיגור הרקטות.
כתבנו חגי הוברמן מציין כי חמישה שיגורי רקטות זוהו אתמול לעבר שטח ישראל. שלוש נפילות היו בשטח הפלשתיני. רקטה אחת נפלה באיזור חממות נתיב העשרה. צה"ל השיב בירי ארטילרי שיגרתי, כשלראשונה השתתפו גם ספינות "שלדג" ו"דבורה" בירי לעבר איזורי השיגור.
הירי בוצע למרות שלא זוהו יורי הרקטות, וככל הנראה הוא לא גרם לפלשתינים לנזקים חמורים יותר מירי פגזי הארטילריה שכבר הפך ברשות הפלשתינית לבדיחה.
גורמים צבאיים אמרו כי הירי של ספינות חיל-הים נועד להעביר מסר לפלשתינים שלצה"ל יש עוד יכולות לירות לעבר איזורי השיגור ממקומות אחרים, חוץ מהירי הארטילרי.

פרסום ראשון:15:09, 30 מרץ '06

ישן 01-04-2006, 22:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "כמה סיבות"

לך חפש!
בשריון ממחזרים ועוד איך! אפילו מפרידים בין תרמילים לחוליות, קורעים את קצות האצבעות כדי לחלץ אותם מכל מיני סדקים בטנק ויורדים על ארבע לחפש אותם (ומבזבזים על זה שעות) וזה רק בכדורי מאג ו0.5 על תרמילי פגזים שלא הוחזרו אפשר לעלות מת"ש.

ואם אנחנו כבר מדברים על התותח, בהודעת דו"ץ נכתב שהוא ירה ירי עקיף. האם זווית הירי שבתמונה יכולה לתת ירי עקיף?

ישן 02-04-2006, 09:54
צלמית המשתמש של avishon

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי fam11 שמתחילה ב "ירי תותח 76"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fam11
ערב טוב
ידידי היקר.. ואיש ים ותיק... היום אין כבר בספינה מכוון.. הירי מבוצע ע"י המענ"ש.....
מה שנקרא " קו ראיה מב"א".....

אנקדוטה קטנה :

בסוף 2004 הוזמנתי עם עוד שניים מחברי (שלושתינו היינו כוונים במלחמת יוה"כ) לבה"ד ,
כדי להעביר מור"ק לחניכי "קורס הכוונים האחרון" של חה"י , כפי שהגדיר זאת מפקד הקורס .

לפני כחודש קיבלתי טלפון , והשיחה התנהלה -פחות או יותר- כך :
שלום , מדבר א. , אתה זוכר אותי ?
בוודאי , אתה היית מפקד קורס הכוונים האחרון , נכון ?
נכון מאוד . יש לי בקשה אליך .
בבקשה .
גייסו אותי למילואים כדי להעביר עוד קורס כוונים...

וזו לא בדיחה...
מסתבר שמסיבות מסויימות , עלה שוב הצורך בבעלי-מקצוע שונים שמקצועם כבר "נסגר" .

כמובן שקיבלנו את הבקשה , ונבוא -באהבה ובכבוד- להעביר מור"ק
גם לחניכי "קורס הכוונים שאחרי האחרון" (וגם לאלו שיהיו אחריהם...)

ולגופו של עניין :
עם כל הכבוד ל- " קו ראייה מב"א " , בטווחי משקפות הכוון והנתב אין תחליף ל- "מכוון-תותח" !!!

ישן 01-04-2006, 23:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "זה לא זביל ....."

אח, אלכסי, בוא תספר לשריונרים מה זה "אין זמן, טעם ולהיכן לאסוף את התרמילים".
הטנק הוא לא פחות צפוף מהספינות שלכם.
מערכת חליצת התרמיל (בשריון לא מבדילים בין תרמיל לזביל) בטנק היא חצי ידנית.
התרמיל מפונה למקום ממנו הוציאו את הפזג, או נזרק החוצה (כמעט ולא) וזה נעשה ידנית (זמן!!!)
ולגבי הטעם לאיסוף התרמילים... כסף. כל תרמיל כזה עשוי פליז מצויין ששוה המון כסף.

ישן 01-04-2006, 23:28
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא טענתי שלא צריך לאסוף...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא צריך לאסוף תרמילים?..."

ולא באתי להשוות מי נלחם יותר.
מה שאני טוען הוא שאם יש דברים יותר חשובים לעשות באותם רגעים אז איסוף תרמילים לא יזכה עם כל הכבוד לעדיפות העליונה !
לגבי חיל הים אני רק יכל להעלות מס' השערות מדוע לא עוסקים באיסוף תרמילים:

1- אין מי שיעשה את זה כשכולם בעמדות קרב.
2 - מרבית התרמילים פשוט נופלים לים.
3 - תותח הספינה יורה מס' פגזים בקצב אש גבוה כך שלא ממש נראה לי הגיוני שמישהו יעז להתקרב אליו.
4 - אף אחד פשוט לא חשב על זה עד היום.

לגבי השאלה היותר רצינית בדבר ירי עקיף באמצעות ה 76 מ"מ...
הנה התמונה המדוברת:

אני בטוח שמבט טיפה יותר מעמיק יוכל לספק את התשובה לכך...
ישן 01-04-2006, 23:57
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אתה לא רציני...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שלילי !..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בא נחשוף כאן את השיטה (היות ולדעתי לא רק חיל הים שלנו משתמש בה אז זה בסדר)...

כאשר רוצים לירות ירי תלול מסלול / עקיף מסטי"ל יש לצודד את הקנה לכוון הרצוי ואז פשוט לחכות.
כאשר מגיע גל מספיק גבוה שמנדנד את הספינה מצד לצד יש להמתין שהצד של קצה הקנה יהייה מכוון כלפי מעלה ואז מתבצע הירי.
כפי שניתן לראות בתמונה הים היום היה די שקט כך שהירי לא היה כל כך תלול מסלול ...

אני מקווה שזה לא בדיחה כי 1 באפריל נגמר לפני שעה...

אני ממש לא מבין בנושא אבל זה לא נשמע לי שיטה מי יודע מה מדויקת וזה בלשון המעטה.
גלים הם לא אחידים לכל אורכם ככה שיכול להיות שהספינה תנטה על הצד, וגם מכיוון שהדבר הזה יורה 80 פגזים לדקה כל פגז יעוף למקום אחר...
ישן 02-04-2006, 00:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "זה היה טוב"

צחק צחק אבל כשאין הגבהה גם טיפוס/ירידה במעלה העמדה יכול לעזור. זה רק קצת מטריד את הנהג:
תותחן: סע קדימה קצת, יותר לאט! אוף! סע אחורה. לאט אמרתי!!! סע קדימה. עצור! עצורר! טוב עכשיו סע קצת שמאלה. שיט! סע קצת אחורה וימינה.... " וכן הלאה, עד שהנהג מתעצבן, מוודא שהתותחן עם העין בעינית, מרביץ נסיעה מהירה קדימה ודופק את הברקס של השנה (ואת הפנס בעין של התותחן של השנה).

ישן 02-04-2006, 14:53
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
בהמשך למה שכתב yoyo 12
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי yoyo12 שמתחילה ב "בקשר לתותח - לפי מה שאני..."

בהמשך למה שכתב yoyo 12 (חברי לצוות)
ב 29.3.2006 כתבתי כאן (ראה מודגש באדום):

בהפגזות החוף בסוריה ובמצריים השתתפו בעיקר ספינות עם תותחי 76 מ"מ (תותחים מתוצרת חברת אוטומלארה-איטליה). היו אלה אח"י "קשת" ואח"י "רשף" מדגם סער 4 (תותח 76 בחרטום ותותח 76 בירכתיים) וספינות סער 3 (תותח 76 בחרטום). היתה גם השתתפות ספינות סער 2 אבל בכמות קטנה.
הירי היה בשיטת "מכוון-תותח" והיה ירי בצליפה. חישוב המיקום (לא היה מחשב אינרציאלי וגם לא GPS) היה קריטי כדי לפגוע. לאור התוצאות כנראה שחושב נכון בכל המיקרים. בסוף השבוע האחרון וממש במקרה (בעת מפגש צוות אח"י קשת הראשונה) שמעתי ממי שהיה אחראי על חישוב המיקום בזמן ההפגזה על תחנת המכ"מ במערב מיצריים (ע"י הגבול עם לוב). הפגזה שהשמידה את תחנת המכ"ם שהיתה על צלע גבעה.
מי שהיו אחראים על חישוב המיקום בזמן ההפגזה על תחנת המכ"מ במערב מיצרים (ע"י הגבול עם לוב) היו קצין הגנ"ק וקצין הנשק שבספינה. כיוון שתחנת המכ"מ המיצרית (המטרה) הייתה ביבשה, על צלע של גבעה וכיוון שלא ניתן היה גם לנעול על שום אובייקט במים (שמיקומו מוחלט) ולתקן במערכת הנשק על ידי הוספת פקטור (תוספת טווח, תיקון צידוד ותיקון הגבהה) חישבו קצין הגנ"ק וקצין הנשק לאן צריך להביא את הספינה (נקודה בים) שממנה בזוית שחישבו ועל סמך המיומנות של הכוון (המכונה כאן yoyo12 ), ייפגשו הפגזים עם המטרה ... ותתפלאו..... הם נפגשו. תחנת המכ"מ נפגעה ויצאה מכלל שימוש
בשיחה בשבוע שעבר (עליה כתבתי כבר) סיפר קצין הגנ"ק שידע לחשב באופן ברור כדי להגדיר את הנקודה בים בא צריכה ספינתנו להמצא "על הס"מ" זאת, לפי תרגולת הניווט הקיימת (לא היה מחשב אינרציאלי וגם לא GPS). אבל את חישוב הזויות לא ידעו ולא למדו אף פעם בעבר כיצד מחשבים, ביחד עם קצין הנשק, שם בים, מצאו את החישוב שצריך לעשות וביצעו זאת בהצלחה.
על הפגזות החוף נכתב (באתר מורשת חיל הים) ........לאחר ההכרעה בים פנה חיל הים לפעולות הקרנת כוח מהים לחופי האויב . פעולות אלו כללו תקיפת מטרות אסטרטגיות - הפגזת מסופי דלק חופיים ,הפגזת מתקני הגנת חוף ומתקני שליטה ובקרה חופית . פעולות אלו ריתקו כוחות יבשתיים (של האוייב) למשימות הגנת החופים.....

ישן 02-04-2006, 17:20
צלמית המשתמש של avishon

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי ran saar שמתחילה ב "גם אני הפגזתי ב 76 (אוטומלרה)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ran saar

הכוון # 1 של חיל הים הישראלי בתחילת שנות ה 80......

כנראה שמשהו בכל זאת השתנה לרעה משך הזמן : אצלנו לא היה נהוג להשתחצן...

גם אחרי ירי של אלפי פגזים במכוון-תותח , ובין השאר פגיעות במטרות ספינתיות (עמוד עם מצוף) ,
הטבעת מטרת-סילון (מטרה נגררת מהירה לדימוי פח"ע) , פגיעה במטרות-שרוול (מטרה נגררת
ע"י מטוס) , אין-ספור פגיעות במטרות 4X4 , ירי על פירמידת-חביות בחוף צפון סיני , ירי על
מטרות-מחבלים לאורך החוף הלבנוני (בטווח שבו אתה רואה את הפגזים פוגעים באנשים...) ,
ירי על החוף במלחמת יוה"כ ועוד - גם אז לא הייתי מעז להתייהר כך , ואיני מכיר כוונים
אחרים מתקופתי שהיו מכתירים עצמם כ- "מספר 1" ...

(דרך אגב : בכל הדברים שציינתי , לא "הייתי נוכח" - אלא הייתי במכוון עם הבוהן על ההדק ...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר