לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2006, 15:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "טל רוסו היה המדריך של אביב..."

סחתיקה!
זכית בסוף-שבוע זוגי במחנה של תנועת המחנות העולים בעונת השיא!

עוד כמה פרטים מעניינים על אביב כוכבי, מתוך מקור ראשון:

קיבל ריתוק
תא"ל אביב כוכבי הוביל את צה"ל למלחמה בטרור בתוך מחנות הפליטים, פיקד על כיבוש הקסבה בשכם במבצע חומת מגן והיה החייל האחרון בגוש קטיף. האיש שסגר את השער במחסום כיסופים בקיץ האחרון מצא לפניו שער סגור בכניסה לבריטניה
אלישיב רייכנר

השבוע נאלץ תא"ל אביב כוכבי לבטל את יציאתו ללימודים באקדמיה הצבאית הגבוהה בבריטניה מחשש שייעצר ויועמד לדין בעקבות תפקידים שביצע בצה"ל בשנים האחרונות. כוכבי אינו הקצין הראשון שנאלץ לבטל תוכניות בחו"ל בעקבות איום העמדה לדין. בספטמבר האחרון היה זה אלוף (במיל') דורון אלמוג, שביום בו יצא צה"ל מרצועת עזה נאלץ לשוב ארצה מבריטניה מחשש דומה. השבוע היה זה תורו של כוכבי לסבול מנחת זרועו הארוכה של ארגון השמאל הקיצוני 'יש גבול'.

צנחן ופילוסוף
אביב כוכבי (41) גדל בקריית-ביאליק. בנערותו היה חניך בתנועת מחנות העולים תחת הדרכתו של תא"ל טל רוסו. רוסו תיאר בעבר את כוכבי הנער כפריק ארוך שיער שניגן בגיטרה. כוכבי התגייס במהלך מלחמת לבנון לצנחנים, והספיק לשרת בלבנון כמ"פ, כמג"ד וכמפקד חטיבה מרחבית תחת פיקודו של תא"ל ארז גרשטיין ז"ל, שנהרג כשנה לפני היציאה מלבנון. בשנת 2001, בשיאה של מלחמת הטרור, התמנה כוכבי למפקד חטיבת הצנחנים, והיה בין אלו שדחפו להחזיר את צה"ל לפעילות מבצעית במחנות הפליטים, יחד עם משה (צ'יקו) תמיר, מח"ט גולני בזמנו. פעילות הצנחנים במחנה הפליטים בלאטה זיכתה אותו בשבחים מצד הפיקוד הבכיר בצה"ל, ובמקביל במתקפות אישיות מצד ארגוני שמאל קיצוניים. במארס 2002 פורסם במקומון הירושלמי 'כל העיר' מכתב חריף של ד"ר ניב גורדון, חברו לשעבר של כוכבי מתקופת לימודיו באוניברסיטה, וכיום מרצה לפילוסופיה. גורדון האשים את כוכבי בהפרת זכויות אדם של הפלשתינים במסגרת הלחימה בבלאטה, וכינה אותו פושע מלחמה. כוכבי השיב לגורדון במכתב משלו שפורסם בעיתון, בו הגיב באריכות לטענות. "אתה תמשיך לדון עם תלמידיך בענייני מוסר", כתב כוכבי, "בעוד שעלי ועל חיילי נגזר להכריע בסוגיות אלה מדי יום ולהוציא את הדיון התיאורטי מן הכוח את הפועל, תוך כדי השלמת משימות אליהן נשלחנו מטעמה של מדינה דמוקרטית". במסגרת מבצע חומת מגן פיקד כוכבי על כיבוש הקסבה בשכם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.kipa.co.il/mfirst/mky10112177.JPG]

כוכבי, אחד ממפקדי השדה הבולטים של צה"ל בשנים האחרונות, נחשב לקצין מחושב ויסודי, כזה שגם מרבה להעניק הסברים לצעדים אותם הוא נוקט. את התואר הראשון שלו עשה בפילוסופיה, מה שיכול אולי להסביר את נטייתו להאריך בדברים ולכתוב מסמכים רבים, מעל למצופה מאיש צבא. אבל כוכבי, מספרים פקודיו, לא התברך רק בכושר ביטוי אלא גם ביכולת ביצועית. בכל תפקידי הפיקוד שביצע הוא החדיר שיטות מבצעיות חדשות ומיסד נהלים. כמח"ט הצנחנים הוא טבע מערכת מושגים כוללת, אותה כינה 'סדרי בראשית', ושינה את שיטת ההכשרות בחטיבה כדי לצמצם פערים שעוררו מתחים בין ותיקים לצעירים.

מפקד ההתנתקות
למפקד אוגדת עזה, תפקידו האחרון, התמנה כוכבי בנובמבר 2004 באופן בלתי צפוי. קודמו בתפקיד, תא"ל שמואל זכאי, התפטר בצעד דרמטי לאחר שהסתכסך עם אלוף פיקוד הדרום דאז דן הראל בעקבות חשד שהדליף פרסומים על חילוקי דעות בין הדרג הצבאי לדרג המדיני. כוכבי נכנס לתפקידו בתקופה קשה ומורכבת של טרור פלשתיני מלווה בתוכנית התנתקות שמרחפת באוויר. את פניו קיבלו תושבי גוש קטיף בהפגנת מחאה על אוזלת היד של צה"ל במלחמתו בירי הפצמ"רים על היישובים. לקראת ביצוע ההתנתקות הגביר כוכבי את פעילותו להעמקת הקשר בין המתיישבים לצבא. הוא קיים פגישות רבות עם מתיישבים, התארח בשבת ביישוב גני-טל, ואף נפגש עם רבני הגוש ללימוד משותף. במקביל השקיע כוכבי זמן רב בהכנת החיילים באוגדה לקראת ההתנתקות, והדגיש בפניהם את הקשיים הנפשיים שחווים התושבים. אוגדת עזה שבפיקודו לא עסקה בפינוי עצמו אלא הופקדה על המעגל השלישי והרביעי, שנועדו להוות קיר חוסם בין המפנים והמפונים לבין הטרור הפלשתיני. לאחר הפינוי הופקד כוכבי על ההיערכות המחודשת של צה"ל בגזרת עזה. בספטמבר הוא סגר את שערו של מחסום כיסופים בפעם האחרונה. בנאום פרידה אמר כוכבי: "לא נותר כאן דבר, אבל נותר המון. זיכרונות וחוויות, מאוויים ותקוות, אכזבות וכישלונות, קשרי רעות, אמונה ודרך".

כוכבי מתגורר כיום עם אשתו ושלושת בנותיו ביישוב קהילתי בגליל. אשתו משמשת כסגנית פרקליטת מחוז צפון. לאחרונה נערכה המשפחה לנסיעה לבריטניה בקיץ הקרוב, אך המלצתה של הפרקליטות הצבאית השבוע להימנע מדריכה על קרקע בריטניה, שיבשה להם את התוכניות.

חידת המשך: מיהם ארבעת האלופים שלמדו יחד באותו בית הספר תיכון (הגדרה בעייתית משהו)? איזה גנרל נוסף, שהשתחרר לא מזמן, למד איתם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2006, 00:02
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סחתיקה! זכית בסוף-שבוע זוגי..."

אביב כוכבי היה גם מפקד עוצבת מילואים עליה פיקד רוסו.
בתפקידו הזה הייתי תחת פיקודו ואני חייב לציין שכמילואימניק התרשמתי ממנו בצורה די שלילית מהבחינה האנושית.
הוא חדל את התרגיל והעמיד עשרות מילואימניקים בשמש של צאלים כדי לנאום בפנינו נאום פומפוזי ונפוח.
מה הוא שכח? להגיד תודה קטנה וסמלית לכל האנשים שעוזבים כל שנה משפחה ועבודה ומגיעים באחוזי התייצבות מדהימים כדי לשרת, ומשקיעים את הלב והנשמה גם כדי לשפר כשירויות ברמה האישית, וגם כדי שעוד תרגיל מורכב יעבור בהצלחה שתיזקף לזכותו.
מה הוא זכר? לנזוף בנו על כך שהוא ראה מילואימניקים בלי גומיות בנעליים ועם כפתור פתוח בחולצה. ציטוט מדוייק - "אנשים פה מסתובבים כמו, תסלחו לי, מילואימניקים".

אז כל ההלל שנשפך על "הפילוסוף הלוחם" לא עובד עלי. מה שאני ראיתי זה גנרל פוץ.

טל רוסו לעומת זאת זכור לי כמפקד אנושי, קשוב ואכפתי. מענטש.
ישן 24-03-2006, 00:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אביב כוכבי היה גם מפקד עוצבת..."

בתור מפקד אוגדה? עלי הוא עשה רושם שלילי לחלוטין. בן אדם שבא לסובב את ה"איכרים" עם נאומים מלוקקים.....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-03-2006, 00:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חידה: מיהם שני התא"לים דהיום שאחד מהם היה המדריך של השני בתנועת הנוער?"

אני כבר מכין חידת המשך נוספת: מי הם שני האלופים שלמדו יחד באותה כיתה (ולא בישיבת נתיב מאיר...)?
בקרוב עומד להצטרף אליהם גנרל נוסף מאותו בית-ספר, אך קשיש מהם...

ישן 25-03-2006, 18:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי פלסר נחל שמתחילה ב "[font=Verdana]יאיר נוה וגרשון..."

ארבעת האלופים שלמדו יחדק בישיבת נתיב מאיר כבר נזכרים למעלה.
עכשיו שאלתי על שני אלופים שלמדו באותה הכיתה (ונדמה לי שאליהם אתה מכוון בחידה שלך) וגנרל נוסף שלמד כמה כיתות מעליהם ובקרוב מצטרף אליהם לפורום מטכ"ל. (ומהכיתה שלו כבר היו כמה אלופים... כמה עוד רמזים צריך?)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר