לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2006, 02:42
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
אם היית קונה מעבד אינטל היית מבין למה לא אינטל,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "למה בעצם AMD?"

אתה נהנה ממוצר הרבה יותר טוב ולו מצליח לדמיין עד כמה המוצר של אינטל
הוא תת רמה.

נושא הביצועים ביישומים הוא לא העיקר גם לא ענין התכונות, למרות שלאתלון 64
יתרונות בנ"ל, העיקר הוא הפרש ביצועים מזעזע מבחינת צריכת חשמל/פליטת חום
ביחס לביצועים - הפנטיום 4 הוא מוצר נפל, זבל מזובל שמצליח לשרוד בשוק רק
בגלל מכונת התעמולה של אינטל ובורות הצרכנים, אם המצב היה הפוך, AMD
הייתה נסגרת מזמן.

מעבדי הפנטיום 4 גורמים לרעש הרבה יותר חזק או מחייבים פתרון פזור חום מיוחד,
בכל מקרה הם דורשים ספק כוח יותר חזק (הם צורכיםפ הרבה יותר חשמל), הם גורמים
למארז להיות הרבה יותר חם, למאווררים בספק הכח לעבוד מהר יותר. והם הרבה
יותר רגישים לבעיות חום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2006, 04:29
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
למה אינטל?

אני מרכיב מחשבים בעיקר לחברים בשנתיים האחרונות, ולפני כן היה לי עסק למחשבים והנסיון שלי הנו ששני המעבדים עושים את העבודה, שניהם אמינים ושתי הייצרניות נותנות אחריות ושירות דומה.

אבל מבחינת תמורה לכסף אתה מקבל יותר עם מעבד AMD. מעבדים דומים של שתי הייצרניות נותנים ביצועים די קרובים עבור רוב היישומים למשתמש, כשלמעבדי AMD ייתרון ביישומים מסויימים ולמעבדי Intel ייתרון ביישומים אחרים, אך הייתרון בממוצע לרוב הנו לטובת מעבדי AMD.
צריכת החשמל ואיתה פליטת החום של המעבדים המתקדמים של אינטל גבוהה בהרבה, מה ש
1. מגדיל את חשבון החשמל אם המחשב שלך עובד שעות רבות ביממה
2. מצריך ספק כח חזק יותר למחשב דומה (ויקר יותר)
3. מצריך מארז איכותי עם קירור מתאים (יקר יותר)
4. בד"כ רועש יותר (כפונקציה לצורך בקירור חזק יותר)

אישית, אני מרכיב מחשבי AMD במארז איכותי עם קירור מעולה וספק כח איכותי בכל מקרה, כך שאינני מרוויח כלום על הנקודות שציינתי למעלה למעט צריכת החשמל אבל אני כן מרוויח ביצועים טובים יותר (בממוצע).
אני כצרכן מביע תמיכה בייצרן שמשקיע בפיתוח מוצרים חדשניים כשטובתי כלקוח לפניו בניגוד לייצרן מסואב כמו Intel שקו המוצרים מבוסס על תכנון כושל (ה Pentium 4) ואיננו עושה כלום כדי לשנות ולהשתפר בשוק המעבדים למחשבים שולחניים.

מבחינת לוחות אם הלוחות אם למעבדי AMD היו במשך תקופת מה מתקדמים יותר, אך כיום ללוחות השונים לשני המעבדים יש את הייתרונות והחסרונות שלהם. דוגמא לייתרון "על הלוח" של רכיב ללוחות למעבדי Intel הנה מערכת הקול החדישה Intel HD Audio, אבל בינינו זו לא ממש סיבה לבחור במעבד של Intel... דוגמא הפוכה הנה חוסר הצורך בבקר זיכרון על הלוח עבור לוחות אם למעבדי AMD...

מבחינת זיכרון עדיין אין ל DDR 2 ייתרון על פני ה DDR כך שתמיכה בו איננה מביאה לתוספת ביצועים ברוב המקרים. הדור הבא של מעבדי AMD לסוקט M2 ייתמוך גם הוא כנראה ב DDR 2 כך שתראה לוחות אם מתאימים כשהזיכרון יגיע לרמה שבה הוא אכן מתחרה ל DDR...

ישן 16-01-2006, 09:23
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zfima שמתחילה ב "[QUOTE=MrS] .....אבל מבחינת..."

אם תבוא לפורום צילום, ותשאל "מי יותר טוב, ניקון או קנון?" אתה תקבל מכות
תראה, כפי שמר.ס ניסח את זה - זה לא ממש משנה במה אתה בוחר.
גם אינטל וגם AMD מצויינים. לוחות האם טובים, המחשבים שקטים ומלבד חשבון החשמל (אגב, מספרית, מישהו יודע מה ההבדל? האם מדובר ב 5 ש"ח לחודש אם 0.5 ש"ח לחודש?) אני באמת שלא מוצא הבדל.

לי אישית מותקן Prescott 2400 על לוח מתקדם של ג'יגהבייט עם קירור ה BOX (המקורי).
הוא שקט (אם אתם רוצים הקלטה אני מוכן להקליט), מריץ לי תוכנות כמו פוטושופ / סוליד-וורקס בקלות על פלטפורמת WinXP Sp2, משחקים ישנים וחדשים (מ Starcraft עד ל Unreal Tournament 2004) בצורה חלקה ומצויינת, ואפילו מוזיקה אני כותב איתו.
אין דבר שאני לא עושה עם ה Prescott שלי, והוא לא מתחמם בצורה שתסכן את האיזון האקולוגי, כפי שאנשים מנסים לתאר פה בפורום.
סך הכל - גם זה וגם זה מצויינים. יש נטיה בפורום להמליץ על AMD מכל מיני סיבות עקרוניות, אבל אם אתה מסתכל על ביצועים תאכלס, ההבדלים בין זה, לבין זה, כל כך קטנים, ולכל אחד ייתרון אחר וחסרון אחר, כך שאפשר פשוט לומר שהם אותו הדבר
סך הכל, שתי חברות היי-טק ענקיות שעושות עבודה יפה.

ישן 16-01-2006, 19:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "פשוט לא נכון, מה שאתה אומר היה נכון בימי הפנטיום 4 במהירות 2.4 ג"ה"

יודע מה, אני מאמין לך.
יש לי פריסקוט 2400 (אחרי שחשבתי שהפנטיום4 1700 חד הליבה שלי הלך, וקניתי את ה 2400 כי זה הכי זול שהיה בשוק, ובדיעבד גיליתי שה 1700 שלי בסדר גמור ומכרתי אותו הלאה בתור משומש).

נניח והייתי קונה במקומו AMD מקביל, בביצועים דומים - עזוב כמה כסף היה עולה לי, כמה כסף הייתי חוסך מצריכת החשמל?
אם אתה לא יודע כמה עולה קילו-וואט אל תחשב לי את זה בשקלים, תגיד לי כמה קילו-וואטים של חשמל נשרפים לי בכל חודש מכך שאני עובד עם אינטל ולא עם AMD (בהנחה שהמחשב שלי דולק 24 שעות ביממה, 30 ימים בחודש).

האם ההבדל הוא 5 ש"ח, 10 ש"ח, 20 ש"ח..?
הקירור שלי הוא מקורי בלבד ללא שום תוספות. ספק כוח ג'נרי 400 וואט שמספק יופי של עבודה למערכת כולה.

זה בנוגע לחשמל.

וכפי שאמרתי, המעבד שלי יחסית חדש, והוא נכלל ברשימת המעבדים "הגרועים" לדבריכם, אבל במבחן התוצאה, הוא פשוט מריץ לי הכל, ואם משהו יתקע אותי אי פעם זה ביל גייטס שתיכנן את מערכת ההפעלה שלי, ובהחלט לא המעבד. כפי שאמרתי, אני מריץ משחקי תלת-מימד כבדים (!!), אני ממדל בסוליד-וורקס (תוכנה לתיכנון מכונות בתלת-מימד), משתמש כבד מאוד בפוטושופ ברזולוציית מסך גבוהה (אני צלם) וגם מלחין מוזיקה כשמתאפשר.
לא להמליץ על אינטל ולטעון שהם גרועים זה פשוט לא מקצועי.
גם אם אתה אישית לא אוהב את הקומבינות שיש להם עם ממשלת ישראל והמענקים שהם נותנים למהנדסים שלהם בק.גת או-לא-יודע-מה, זו לא סיבה סתם להשמיץ. פעם ראית מישהו שלא הצליח להריץ משהו בצורה מעולה במערכת אינטל בעוד שבמקבילה האיי-אמ-דימית זה רץ מעולה?

אם כן, אני לוקח את דברי בחזרה, אבל דורש הוכחות
ולכל מי שתהה - ניקון יותר טובים (סורי, הייתי חייב)

ישן 16-01-2006, 21:21
  yonishtr yonishtr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
על פי הכתבה הבאה:(תחקיר קטן בשביל העניין)
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יודע מה, אני מאמין לך. יש לי..."

http://www6.tomshardware.com/2005/0...isis/page2.html

חשבון חשמל של מערכת שעובדת 24/7 (שנתי בארה"ב)הינו בממוצע 900 ש"ח

אם ניקח עפ"י הגרפים הבאים, את ההבדל בצריכת אנרגיה בין שתי המערכות:
http://www6.tomshardware.com/2005/0...sis/page16.html

נגלה שיש בממוצע הבדל של 30% צריכה- מה שאומר במקרה שלנו 270 ש"ח לשנה.

כיוון שרוכשים מעבד בערך ל 3שנים(אולי יותר) נגלה שמדובר ב 810 ש"ח- שברוב המקרים זה מחיר המעבד.

סכמטי לחלוטין- אבל יש פה נקודה- זה כן משמעותי, ואם תוסיף עלות קירור למע' אינטל מהדורות החדשים(בשביל שלא יהיה רועש) זה יהיה עוד 200 ש"ח.

סה"כ עמדנו בנקודת פתיחה של -1010 - ש"ח לרעת אינטל.

עכשיו תגיד לי , למה ללכת על אינטל, מה עוד שמעבדי המתחרה זולים יותר גם במעמד הרכישה?

נ.ב- יש לציין שמחירי החשמל בארה"ב זולים מהמחירים בארץ בשבעה אחוזים:
http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=9884

אגב זו לא אינדיקצייה שהמעבד שלך מריץ הכל טוב- יכל להיות שגם סלרון היה עושה את זה אבל בהשוואה של מחירים/ביצועים/צריכת חשמל הכל מדיד- ובקטגוריות האלו הAMD מסיים כשידו על העליונה.
יכל להיות שלרכוש פרסקוט זה לא נורא, אבל זה ללא ספק לא הקנייה הנבונה והלוגית ביותר.

נערך לאחרונה ע"י yonishtr בתאריך 16-01-2006 בשעה 21:38.
ישן 16-01-2006, 21:40
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "על פי הכתבה הבאה:(תחקיר קטן בשביל העניין)"

ריפרפתי בכתבה והיא ממש מושקעת ומסודרת להפליא.
אכן, נראה כי AMD חסכוניים בצורה משמעותית, מאשר מעבדי אינטל.
אבל לא מצאתי בשום מקום שכתוב שהם עובדים בצורה גרועה והם מעבדים מסריחים.

לו ההמלצה לקנות AMD היתה נובעת משיקולי צריכת חשמל, דיינו.
לקרוא לסדרת המוצרים שלה "בזיון" בגלל שהם לא חסכוניים כמו AMD זה טיפה יומרני.
א, תפוחים, על כל הכבוד - לא אתה ולא אני מסוגלים לייצר מעבדים, אז את הכבוד לאינטל עדיין צריך לתת.
ב, המוצר שלה עובד מצויין (מנסיון) אף על פי צריכת החשמל המוגברת, וצריך לציין את זה בהמלצות שלכם. כשאני ממליץ על מצלמה דיגיטלית למישהו ששואל בפורום צילום, אני לא אומר לו "קנה רק ניקון!! כי קנון זה חרא!" או ההיפך... מציגים את הפלוסים והמינוסים של כל דבר, מסבירים שבסופו של דבר, גם זה וגם זה, מצויינים והשיקול לקניה, בסופו של דבר, הוא עניין די שרירותי שמתבסס על הצבע של הגוף.

אגב, אפרופו צריכת החשמל, 270 ש"ח לשנה זה לא מעט כסף (אין לי מושג אם זה ממש נכון לגבי ישראל, אבל נניח שכן), אבל זה נשמע הרבה בבום, ובמיוחד 1010 ש"ח כאשר אתה מדבר על פריסה של שלוש שנים, אבל אל תשכח שזה ממש מינורי בהוצאה חודשית (דבר שהריבית שלי בבנק מכסה לבד ). 270 ש"ח חלקי 12 זה 22.5 ש"ח (פחות ממה שאני משלם לקופת חולים שלי).
לא שזה לא כסף - וזה שיקול מעולה שצריך להגיד למי שמתלבט, אבל בוא נסכים שלא נתעשר מקניה של מעבד AMD, מקסימום יאפשר לנו פעם בשנה לשלם על החברה במסעדה מפוארת...

ישן 16-01-2006, 21:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "נו באמת, אני לא מדבר על חשבון החשמל למרות שיש ארצות"

מסכים איתך שאין סיבה סתם להמליץ לקנות מוצר נחות.
אבל מצד שני, לא צריך לבאס את מי שקנה קנון (אהה.. סליחה, אינטל). סך הכל, הם עובדים מצויין ומהנסיון שלי בלבד (לעצמי עד היום קניתי רק אינטל, אבל אני מוכר רק איי-אמ-די) הם סבבה לגמרי, ואני לא אתבייש להמליץ עליהם בתור מעבדים שעושים את העבודה.

אולי לא חסכוני כמו AMD, אבל בהחלט עובדים יפה.
בנוגע לרעש, עוד מעט אני אחפש את ה HP הקטנה שלי בשביל להקליט לכם את המחשב שלי (הניקון D70 שלי לא מקליטה סירטונים... איזו אירוניה, מצלמה ב 8000 שקל לא עושה מה שמצלמה ב 1000 כן). לא כ-זה רועש כמו שכולם עושים ממנו, ואם תרצו, גם אצלם לכם ת'ביוס שלי שתראו את הטמפ'...

לא שאני לא מסכים איתך, מסכים בהחלט - רק לשמור על פרופורציה..

ישן 16-01-2006, 21:37
  Athlon 64 Athlon 64 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.05
מחשבי Prescott לא כאלה שקטים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם תבוא לפורום צילום, ותשאל..."

כמו שאתה מתאר.
מנסיוני עם תיקונים של מאות מחשבים המאווררים של ה- Prescott בשתי התצורות
גם של תושבת 478 וגם 775 נסתמים מאבק בתדירות גבוהה מאוד עקב המבנה הבעייתי שלהם,
מה שגורם מיידית לעלייה במהירות הסיבוב שלהם (RPM) ולרעש נוראי ולהתחממות המעבדים.
אולי התכנון שלהם לא כזה גרוע כמו שזה נראה, יתכן שבמקומות אחרים בעולם זה קורה פחות
כי יש פחות כמויות של אבק מאשר במדינתנו המדברית.
סביר להניח שמרבית חברי הפורום שבכל זאת יש להם מעבד Intel Prescott
מודעים יותר לתחזוקה והניקיון במחשבם ובמאווררים בפרט, אבל אל תשכחו שרוב ציבור הצרכנים
מה שנקרא Mainstream הוא לא כזה מבין וברוב המקרים כשלקוח קונה מעבד Prescott ואילך
הוא נתקל בתקלות שונות ומשונות, ולכן זו קניה גרועה עוד יותר עבור ציבור זה.

נערך לאחרונה ע"י Athlon 64 בתאריך 16-01-2006 בשעה 21:52.
ישן 16-01-2006, 23:21
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אתה חכם גדול, המארז שלך פתוח :)
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חחח... הצד של המארז. המארז..."

אצלי בעבודה הפרסקוטים עשו ריסט כל 10 דקות בגלל החום... עד שהבינו מה הבעייה... פתחו את המארזים וזה הפסיק... מחשבים של קומפיוטרלנד - מארז כזה ג'נרי לא ראית בחיים שלך

לאחרונה יצא לי לראות מחשב חדש של קומפיוטרלנד - המארזים עדיין מאותה תוצרת - "SPL", מה שזה לא יהיה, והם אף יותר מכוערים מהקודמים (עניין של טעם ) - אבל כאן כבר עשו עבודה טובה במיזוג אוויר תלת פאזי לפרסקוט - יש חלון מול מאוורר המעבד, ועוד שני מאווררים עצומים בתחתית המארז בדלת, מאחורה אחד, בספק אחד, ואולי גם מקדימה יש, לא בדקתי.

מחשב מצויין - בפעם הבאה שארצה להעיר מתים, אקח אותו איתי...

וזה אגב היה מחשב שהם נדרשו להתקין בו AMD (הם לא כל כך רצו אבל לא הייתה להם ברירה) - מה שרק גורם לי לחשוב שכיוון שהפרסקוט מתחמם יותר, המאווררים אולי היו מסתובבים אפילו יותר מהר וזה בטח היה זוועת עולם...

ישן 16-01-2006, 23:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה חכם גדול, המארז שלך פתוח :)"

המארז שלי מיושן ואין לו חלון מול המעבד (זוכר - היה לי 1700).
פתחתי אותו בשביל שהמעבד יקבל את האוויר שלו בסבבה.
לא מבין מה זה משנה (חסכתי מאווררים?). הרעש שמייצר המאוורר המקורי הוא אותו הרעש.

בכל מקרה, לינק לסירטון ווידאו עם סאונד של המחשב שלי.
הוקלט ברגישות סאונד מקסימלית של מצלמת Canon A510 (לא מצאתי את ה HP שלי אז השתמשתי בזו).
תגבירו רמקולים... שימו לב לרגישות של הסאונד (שומעים אותי אפילו מרים את המחזיק מפתחות שלי, איפה שהפנס הקטן שמאיר בפנים נמצא). התקרבתי למעבד עד שהרוח כבר הפריע למיקרופון.
חבל שאין לי פה AMD להשוות, אבל אם תרצו, אשווה את העבודה של ה Prescott 2400 הזה לפנטיום3 אחר שיש לי פה בחדר (יש לי 3 פנטיום3 תקינים ועובדים ברשת).

ואני מוסיף צילומים של הביוס (כפי שהבטחתי)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/01/17/14478787.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/01/17/10107669.jpg]

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 16-01-2006 בשעה 23:40.
ישן 17-01-2006, 00:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני אסביר לך מה זה..."

אני לא טוען שהמחשב שלי קר יותר משלך.
אני טוען שיש לי Intel P4 Prescott 2400 שעובד בצורה שקטה (יחסית... הניקון D70 שלי עובד יותר שקט) וטובה מאוד.

אתם טוענים שאינטל זה חרא של יצרן שמייצר חרא של מעבדים בכלל, ובפרט סדרת ה Prescott שלה.
אני בא ומראה לכם, שגם כשהמארז פתוח, והמחשב אוגר יותר אבק, ולכן אמור להתאמץ יותר, ולהתחמם יותר ולהפריע למאוורר, הוא עדיין עובד בצורה טובה, איכותית ושקטה.

כשאתם אומרים שאינטל זה חרא ו AMD זה טוב, אז תהיו פיירים עם עצמכם ותגידו "הכוונה היא למעבדי 3000 ומעלה, ואגב, זה לא שהם לא עובדים טוב - הם עובדים מעולה, רק שהם חמים יותר מה AMD, והם צורכים קצת יותר חשמל).
ואם אנחנו כבר בנושא הזה - מה אכפת לי שהמעבד שלי בטמפ 55 מעלות לעומת 40?
למה זה מעניין אותי? מה אכפת לי שיהיה גם ב 200 מעלות במידה והוא בנוי להתמודד עם זה?
זה מחמם לכם את החדר יותר מדי או משהו?!
אתם אוהבים לקרוא למעבדים של אינטל "תנורים" אבל ביננו - זה סתם מספר שרשום שם. כן, זה מרשים מאוד שה AMD 3000 שלך באמת קר יותר מה P4 2400 שלי, אבל פה זה נגמר. והמחשב שלך לא יריץ SolidWorks בצורה טובה יותר, והוא לא יריץ Photoshop בצורה טובה יותר ובטח שלא יגלוש מהר יותר באינטרנט או ישמע mp3 באיכות טובה יותר.
כל המאמצים שלכם לשכנע את העולם (ובעיקר את עצמכם) ש AMD כל כך יותר טובים מאינטל, מנקודת מבטי מגוחכים.

ושוב - לא שאני חושב שאתם טועים.
המעבדים של אינטל חמים יותר, צורכים יותר חשמל ואולי גם 'רועשים יותר' (מי בכלל שומע את זה? עם מארז פתוח אני בקושי שומע את זה, אז על אחת כמה וכמה כשהמארז סגור).
אבל - זה לא עושה אותם ליין גרוע של מוצר. אי אפשר לומר שהם גרועים, הם לחלוטין לא גרועים. זה שיש יותר טובים מהם, לא עושה קניה שלהם, לגרועה.

תפוחים:
אני מבין את הקשר בין מהירות שעון לטמפ'. כרגע, זה מה שיש לי ואני לא יכול לצלם לך מערכת אחרת כי אין לי פה. בפעם הבאה שארכיב מערכת חדשה, אשתדל לזכור להקליט את הקול שלה.
כן, יש רעש, אבל האם זה רעש של מטוס סילון (ציטוט מדוייק שלכם)?
האם הטמפ' 55 מעלות במצב מנוחה זה כל כך גבוה? וגם אם זה יותר מ AMD - מה זה משנה? זה מסוכן למעבד? האם המעבד לא מסוגל לעבוד בטמפ' הללו?
אתם מקצינים יותר מדי כמה אינטל נחותים מ AMD, והפרספקטיבה שלכם מעוותת כמו צילום בזוית רחבה מקרוב (ולמי שלא כל כך מבין בצילום, הנה דוגמא מהגלריה שלי - שימו לב שהגלגלים באותו הגודל, אפילו שבמציאות, ההבדלים עצומים).

AMD זו חברה טובה שעושה מעבדים נהדרים.
Intel זו חברה טובה, שעושה מעבדים נהדרים גם כן. אם ההמלצות שלכם ל AMD היו מבוססות רק על צריכת חשמל, הייתי אומר 'סבבה'.
בעובדה, אתם טוענים יותר מדי דברים שלי בתור משתמש, מאוד באוויר. הרעש, שאני בקושי שם לב אליו (אם כי - מודה שהוא אכן קיים), הטמפ' שבכלל לא מזיזה לי...

ובנוגע למארז, שנים המחשב שלי פתוח ולא היתה לי עם זה בעיה.
מלבד החתולה שלי שעלולה לנסות לאכול לי איזה כבל SATA, אין סכנות למחשב.
למה הוא פתוח? כי המארז ישן ואין לו תעלת אוויר למעבד (היה לי שם קודם P4 1700 שלא היה צריך את התעלה, אבל החלפתי ל Prescott 2400 והעדפתי להשאיר את המארז פתוח כדי שיקבל אוויר כמו שצריך, במקום לקחת מסור ולנסר חור למעבד).

ישן 17-01-2006, 01:49
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא טוען שהמחשב שלי קר..."

"אני לא טוען שהמחשב שלי קר יותר משלך. אני טוען שיש לי Intel P4
Prescott 2400 שעובד בצורה שקטה (יחסית... הניקון D70 שלי עובד יותר שקט) וטובה מאוד."

נו, ומי טען אחרת?

"אתם טוענים שאינטל זה חרא של יצרן שמייצר חרא של מעבדים בכלל,"

לא היו דברים מעולם, לפחות לא ממני, אינטל היא חברה מעולה אבל
היא גם נהפכה למונופול וזה גרם לה לעשות טעויות קשות.

"ובפרט סדרת ה Prescott שלה."

נכון, וגם שם בעיקר במהירויות שעון של בערך 3 גיגה הרץ ומעלה עבור
חדי ליבה.

"אני בא ומראה לכם, שגם כשהמארז פתוח, והמחשב אוגר יותר אבק, ולכן אמור להתאמץ יותר, ולהתחמם יותר ולהפריע למאוורר, הוא עדיין עובד בצורה טובה, איכותית ושקטה."

אסור להפעיל מחשב ללא מארז בתור שגרה, מה שאתה אומר לגבי
האבק לא בהכרח נכון, ולגבי המאמץ בטח שלא נכון, לגבי הרעש, מהוידאו
שהעלת אני לא מבין על איזה שקט אתה מדבר. יש לך מפזר חום רגיל
של אינטל, אתה חשוב שאף אחד כאן לא שמע מאוורר כזה עד היום?
אתה רציני? אין צורך בהקלטות, מכירים.

"כשאתם אומרים שאינטל זה חרא ו AMD זה טוב, אז תהיו פיירים עם עצמכם ותגידו "הכוונה היא למעבדי 3000 ומעלה"

אמרתי (כבר כמה פעמים וגם בעבר הרחוק), למרות שגם על 2.8 גיגה
הרץ הייתי מוותר בכיף.

", ואגב, זה לא שהם לא עובדים טוב - הם עובדים מעולה, רק שהם חמים יותר מה AMD, והם צורכים קצת יותר חשמל)."

הם צורכים פי שתיים חשמל, לא קצת יותר, ולכן מעבידים יותר קשה את
ספק הכוח, מחמיים את המארז, מצריכים איוורור חזק יותר ורועש יותר,
גורמים לאבק להיצטבר מהר יותר - מי צריך את כל זה? למה לא לקנות
מוצר הרבה יותר טוב?

"ואם אנחנו כבר בנושא הזה - מה אכפת לי שהמעבד שלי בטמפ 55 מעלות לעומת 40? למה זה מעניין אותי? מה אכפת לי שיהיה גם ב 200
מעלות במידה והוא בנוי להתמודד עם זה? זה מחמם לכם את החדר יותר
מדי או משהו?!"

כבר הוסבר באשכול הזה כמה פעמים.

"אתם אוהבים לקרוא למעבדים של אינטל "תנורים" אבל ביננו - זה סתם מספר שרשום שם. כן, זה מרשים מאוד שה AMD 3000 שלך באמת קר יותר מה P4 2400 שלי, אבל פה זה נגמר."

לא נכון, הוסבר כבר כמה פעמים.

"והמחשב שלך לא יריץ SolidWorks בצורה טובה יותר, והוא לא יריץ
Photoshop בצורה טובה יותר"

לא יודע, תבדוק מבחני ביצונים, בדרך כלל האתלון 64 יותר טוב.

"ובטח שלא יגלוש מהר יותר באינטרנט או ישמע mp3 באיכות טובה יותר."

זה נכון.

"כל המאמצים שלכם לשכנע את העולם (ובעיקר את עצמכם) ש AMD כל כך יותר טובים מאינטל, מנקודת מבטי מגוחכים."

ביחס לידע שאתה מפגין אני יכול להבין זאת.

"ושוב - לא שאני חושב שאתם טועים."

באמת תודה רבה.

"המעבדים של אינטל חמים יותר, צורכים יותר חשמל ואולי גם 'רועשים יותר' (מי בכלל שומע את זה? עם מארז פתוח אני בקושי שומע את זה, אז על אחת כמה וכמה כשהמארז סגור)."

כל מי שאין לו בעיות שמיעה.

"אבל - זה לא עושה אותם לייצרן גרוע של מוצר. אי אפשר לומר שהם גרועים, הם לחלוטין לא גרועים. זה שיש יותר טובים מהם, לא עושה קניה שלהם, לגרועה."

קניה של פנטיום 4 היא קניה גרועה, מאוד, למרות שאינטל אחת החברות
המובילות בעולם, שים לב שאינטל החליטה מזמן על חיסול הפנטיום 4,
היא יודעת למה, אם אתה לא מאמין לי, תאמין לאינטל.

"תפוחים:
אני מבין את הקשר בין מהירות שעון לטמפ'. כרגע, זה מה שיש לי ואני לא יכול לצלם לך מערכת אחרת כי אין לי פה. בפעם הבאה שארכיב מערכת חדשה, אשתדל לזכור להקליט את הקול שלה."

בין מהירות שעון לכמות החום שנוצרת ביחס לאותה ליבה.

הקלטת קול היא לא אמצעי להשוואת רעש אלא אם גם שתי המערכות
המשוות נמצאות באותו מקום.

"כן, יש רעש, אבל האם זה רעש של מטוס סילון (ציטוט מדוייק שלכם)?
האם הטמפ' 55 מעלות במצב מנוחה זה כל כך גבוה? וגם אם זה יותר מ AMD - מה זה משנה? זה מסוכן למעבד? האם המעבד לא מסוגל לעבוד בטמפ' הללו?"

כל רעש הוא מיותר, במיוחד אם הוא לא הכרחי (תקנה אתלון 64),
שוב, אתה מדבר על פנטיום 4 ישן ב 2.4 גיגה הרץ.

"אתם מקצינים יותר מדי כמה אינטל נחותים מ AMD,"

אני לא חושב, ממש לא.

"והפרספקטיבה שלכם מעוותת כמו צילום בזוית רחבה מקרוב (ולמי שלא כל כך מבין בצילום, הנה דוגמא מהגלריה שלי - שימו לב שהגלגלים באותו הגודל, אפילו שבמציאות, ההבדלים עצומים)."

על צילום אני לא אתכווח איתך.

"AMD זו חברה טובה שעושה מעבדים נהדרים. Intel זו חברה טובה,
שעושה מעבדים נהדרים גם כן."

נכון.

"אם ההמלצות שלכם ל AMD היו מבוססות רק על צריכת חשמל, הייתי אומר 'סבבה'. בעובדה, אתם טוענים יותר מדי דברים שלי בתור משתמש, מאוד באוויר. הרעש, שאני בקושי שם לב אליו (אם כי - מודה שהוא אכן קיים), הטמפ' שבכלל לא מזיזה לי..."

זה לא רק הרעש שהוא מטרד גדול, אלא גם ריבוי תקלות עקב בעיית
החום והיצטברות האבק, עבודה מאומצת של הספק - הכל כבר הוזכר
באשכול זה יותר מפעם אחת.

"ובנוגע למארז, שנים המחשב שלי פתוח ולא היתה לי עם זה בעיה.
מלבד החתולה שלי שעלולה לנסות לאכול לי איזה כבל SATA, אין סכנות למחשב."

אם לא אכפת לך להחשף לקרינה אלקטרו מגנטית זאת זכותך.

"למה הוא פתוח? כי המארז ישן ואין לו תעלת אוויר למעבד (היה לי שם קודם P4 1700 שלא היה צריך את התעלה, אבל החלפתי ל Prescott 2400 והעדפתי להשאיר את המארז פתוח כדי שיקבל אוויר כמו שצריך, במקום לקחת מסור ולנסר חור למעבד)."

הפרסקוט 2.4 ג"ה שלך היה יכול לחיות טוב מאוד עם מארז סביר
גם ללא חורים בצד.

====

אין שום דרך שכלית/רציונלית להצדיק קניית פנטיום 4 על פני אתלון 64.
ישן 17-01-2006, 02:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב ""אני לא טוען שהמחשב שלי קר..."

"אני לא טוען שהמחשב שלי קר יותר משלך. אני טוען שיש לי Intel P4
Prescott 2400 שעובד בצורה שקטה (יחסית... הניקון D70 שלי עובד יותר שקט) וטובה מאוד."

נו, ומי טען אחרת?

שים לב שמשקל ההודעה שלי הוא "אני טוען שיש לי Intel 2400 שעובד בצורה שקטה וטובה מאוד".
מי טוען אחרת? כולם מלבדי ועוד משתמש אחד.

לא היו דברים מעולם, לפחות לא ממני, אינטל היא חברה מעולה אבל
היא גם נהפכה למונופול וזה גרם לה לעשות טעויות קשות.

לא נכנס לפוליטיקה, אבל נאמר פה רבות (לא אמרתי שאתה אישית אמרת את זה) על אינטל בתור מנוע סילון, תנור אפייה וכו'.. מגמה לא פרופורציונלית, שע"י הצדקת AMD בפניך, פשוט מצרפת אותך לאותו מעגל אנשים, אפילו שלא אתה אמרת את זה. אגב, כשמישהו מדבר שטויות, מותר להעיר לו, ולא רק לאלה שאומרים טובות על אינטל, אלא גם כלפי אלה שמדברים רעות עליה, שלא בפרופורציה).

"ובפרט סדרת ה Prescott שלה."

נכון, וגם שם בעיקר במהירויות שעון של בערך 3 גיגה הרץ ומעלה עבור
חדי ליבה.

פעם ראשונה שמישהו אומר את זה באשכול הזה.

אסור להפעיל מחשב ללא מארז בתור שגרה, מה שאתה אומר לגבי
האבק לא בהכרח נכון, ולגבי המאמץ בטח שלא נכון, לגבי הרעש, מהוידאו
שהעלת אני לא מבין על איזה שקט אתה מדבר. יש לך מפזר חום רגיל
של אינטל, אתה חשוב שאף אחד כאן לא שמע מאוורר כזה עד היום?
אתה רציני? אין צורך בהקלטות, מכירים.

מכיוון שהועלו שאלות בנוגע לרעש שמייצר המאוורר של אינטל, העליתי ווידאו כדי לא רק להראות למי שטען שמדובר במנוע סילון, שלא כך הדבר, אלא גם להראות בצורה הכי אובייקטיבית שיש, איך נשמע מאוורר רגיל של אינטל לאותו משתמש ששאל למעלה. מכיוון ש Athlon 64 (המשתמש) טען שמדובר במנוע סילון, ואף אחד ממכם (המומחים והאדמין בכבודו ובעצמו) לא טרח לתקן את הקישקוש הזה, אז אני בא ומראה לכולם בדיוק איך נשמע Prescott. זה הכל. לא ציפיתי לחדש לך שום דבר (אתה המומחה פה, ולא אני).

הם צורכים פי שתיים חשמל, לא קצת יותר, ולכן מעבידים יותר קשה את
ספק הכוח, מחמיים את המארז, מצריכים איוורור חזק יותר ורועש יותר,
גורמים לאבק להיצטבר מהר יותר - מי צריך את כל זה? למה לא לקנות
מוצר הרבה יותר טוב?

לא יודע בנוגע לאבק. שוב - המארז שלי פתוח, יש לי מאוורר של פריסקוט ואין לי בעות של אבק. למה שיהיו בעיות עם פריסקוט כשהמארז סגור? קצת לא ברור לי הנושא הזה של האבק... לא מתחבר לי עם המציאות שאני מכיר (ואני גר בישראל, ולא בסקנדינביה).
אני לא בא להמליץ על אינטל, אתה לא מבין אותי. אני פשוט בה לומר שאינטל זה לא חרא, כמו שנאמר פה כמה פעמים באשכול, ופי אלף יותר פעמים בפורום חומרה בפרש.

"ואם אנחנו כבר בנושא הזה - מה אכפת לי שהמעבד שלי בטמפ 55 מעלות לעומת 40? למה זה מעניין אותי? מה אכפת לי שיהיה גם ב 200
מעלות במידה והוא בנוי להתמודד עם זה? זה מחמם לכם את החדר יותר
מדי או משהו?!"

כבר הוסבר באשכול הזה כמה פעמים.

התיאוריה ברורה.
הלכה למעשה - אני לא רואה את זה. כנראה חוקי הפיסיקה לא חלים על החדר שלי...
אז המאוורר מסתובב יותר מהר... אז הוא מעמיס על הספק כוח - מה זה משנה לי?
מלבד החשמל שעולה כסף - מה זה אכפת לי? אז אני אקנה בעוד שנתיים מאוורר חדש לפנטיום שלי, במקום עוד 5 שנים מאוורר חדש ל AMD בגלל השחיקה.. למי אכפת?! ספק הכוח שלי אמור להספיק לי להרבה שנים. גם ובמידה וישרף מעצמו (?) בעוד 4 שנים במקום 8 שנים ב AMD... דוגרי - למי אכפת? יש לך מה לעשות עם ספק של פנטיום 1 היום?

"והמחשב שלך לא יריץ SolidWorks בצורה טובה יותר, והוא לא יריץ
Photoshop בצורה טובה יותר"

לא יודע, תבדוק מבחני ביצונים, בדרך כלל האתלון 64 יותר טוב.

מאמין שלא, כי העבודה היא על ה RAM וכמעט שאין תנועת דיסק.. אבל בוא נסכים שגם אם יש הבדלים, זה לא הבדלים של פי2 במהירות? אלא סטיה לפה וסטיה לכאן..?

"כל המאמצים שלכם לשכנע את העולם (ובעיקר את עצמכם) ש AMD כל כך יותר טובים מאינטל, מנקודת מבטי מגוחכים."

ביחס לידע שאתה מפגין אני יכול להבין זאת.

זו לא צורה יפה להתייחס להערות הבוגרות והמובנות שאני נותן כאן (וזו לא הפעם הראשונה, כזכור לך).

"המעבדים של אינטל חמים יותר, צורכים יותר חשמל ואולי גם 'רועשים יותר' (מי בכלל שומע את זה? עם מארז פתוח אני בקושי שומע את זה, אז על אחת כמה וכמה כשהמארז סגור)."

כל מי שאין לו בעיות שמיעה.

אז עכשיו יש לי בעיה רפואית, ובגללה אינני כשיר להביע כאן את דעותי?
מספיק - הצדק את הכוכב שיש לך ותן תשובות ענייניות. מבחינתי, מדוד בדציבלים את הרעש של AMD לעומת Intel ותראה לנו כאן. אבל להאשים את השמיעה שלי, זה קצת יומרני, אפילו למומחה חומרה כמוך (או שאתה גם רופא טלפת?).

קניה של פנטיום 4 היא קניה גרועה, מאוד, למרות שאינטל אחת החברות
המובילות בעולם, שים לב שאינטל החליטה מזמן על חיסול הפנטיום 4,
היא יודעת למה, אם אתה לא מאמין לי, תאמין לאינטל.

אני לא מבין בשוק של אינטל והוא גם לא מעניין אותי.
אני רואה מולי מחשב פנטיום 4 במהירות שעון 3000 מגה-הרץ.
אני מתקין עליו חלונות XP, והוא עובד סבבה.
מחבר אותו לאינטרנט - עובד סבבה.
מתקין עליו תוכנות צריבה, עריכת תמונה, משחקים - וואלה - עובד סבבה.
אז המעבד חם יותר ... אז המאוורר עובד קשה יותר... So fucking what? המחשב עובד סבבה.
זו כל הנקודה שלי.
אם מישהו קנה Intel, אולי הוא לא עשה את הבחירה הנבונה ביותר - אבל בהחלט לא עשה קניה גרועה. ואני מבטיח לו, שהוא יהנה מהביצועים של אינטל, ויהנה לגלוש, ולשחק, וליצור ולעשות כל דבר שמחשב PC יכול להציע. זה-הכל.

הקלטת קול היא לא אמצעי להשוואת רעש אלא אם גם שתי המערכות
המשוות נמצאות באותו מקום.

המחשב שלי לא הולך לשומקום.
ברגע שיהיה לי פה AMD, אשווה בין השניים באותו הזמן, עם אותו הציוד..

"כן, יש רעש, אבל האם זה רעש של מטוס סילון (ציטוט מדוייק שלכם)?
האם הטמפ' 55 מעלות במצב מנוחה זה כל כך גבוה? וגם אם זה יותר מ AMD - מה זה משנה? זה מסוכן למעבד? האם המעבד לא מסוגל לעבוד בטמפ' הללו?"

כל רעש הוא מיותר, במיוחד אם הוא לא הכרחי (תקנה אתלון 64),
שוב, אתה מדבר על פנטיום 4 ישן ב 2.4 גיגה הרץ.

הנקודה שלי היא ההקצנה שלכם. האם באמת הרעש הוא של מנוע סילון (למי שלא יודע, בין 150 ל- 170 דציבלים - אם אני לא טועה)?
האם אתם יכולים לאפות משהו בתנור אפייה המחומם ב 55 - 60 מעלות? אפילו לא פיצה!

"אתם מקצינים יותר מדי כמה אינטל נחותים מ AMD,"

אני לא חושב, ממש לא.

בדיוק הפסקה למעלה...

"AMD זו חברה טובה שעושה מעבדים נהדרים.
Intel זו חברה טובה, שעושה מעבדים נהדרים גם כן."

נכון.

זה כל מה שניסיתי לומר.

זה לא רק הרעש שהוא מטרד גדול, אלא גם ריבוי תקלות עקב בעיית
החום והיצטברות האבק, עבודה מאומצת של הספק - הכל כבר הוזכר
באשכול זה יותר מפעם אחת.

ועדיין לא הוסבר עד הסוף, אלא יותר נאמר כ-בדרך אגב.

אם לא אכפת לך להחשף לקרינה אלקטרו מגנטית זאת זכותך.

תוריד את האנטנות שיש לי ליד הבית, ואז אתפנה לסגור את המארז של המחשב שלי.

הפרסקוט 2.4 ג"ה שלך היה יכול לחיות טוב מאוד עם מארז סביר
גם ללא חורים בצד.

או, הנה טיפ פרקטי
אבל רק שאלה קטנה - אם המארז שלי פתוח, זה לא עושה את כולו מיידית יותר מקורר?
כלומר, טענת פה הרבה שהפריסקוט גורם להתחממות של המארז... אם אני משאיר אותו פתוח, והחדר שלי קר מטבעו (בעיקר בחורף) - לא עדיף לו שיהיה פתוח?
====

אין שום דרך שכלית/רציונלית להצדיק קניית פנטיום 4 על פני אתלון 64.

לא טענתי אחרת.
אבל - אין שום סיבה שכלית/רציונלית להצדיק הכפשת אינטל בכלל, וסדרת Prescott בפרט.
אחרי הכל - בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לאו - הם עובדים, ועובדים טוב.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 17-01-2006 בשעה 02:33.
ישן 17-01-2006, 03:17
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

איך אני יכול לדון ברצינות עם מי שחושב שהקלטת קול
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[color=darkorchid]"אני לא..."

היא אמצעי אוביקטיבי כדי להמחיש את עוצמת הרעש של המחשב
שלו? למה אני אשווה את זה? לשיר של אריק אינשטיין?

", אלא גם להראות בצורה הכי אובייקטיבית שיש, "

אין שום ערך להקלטה זאת, אם אתה מבין זאת, אז למה הקלטת
והעלת לאתר? אם אתה לא מבין זאת אז עם כל הכבוד אתה לא
יכול לשחק אותה "מבין", אתה מבין מה אני מנסה להגיד?

כל הדיון הזה מיותר, אמרתי לך כבר קודם, כמות הוואטים שמעבד
צורך היא לא ענין לוויכוח, זאת תכונה של המעבד ואי אפשר להיתכווח
עליה.

הפנטיום 4 צורך פי שתיים חשמל (בדור הנוכחי, לא מה שהיה לפני
שנתיים) וזה מגדיר אותו כמוצר נחות (שגורם לבעיות שונות) ולכן אין
שום צורך בדיונים ארוכים (אלא אם כן רוצים להיתחכם).

חלאס - לקנות רק אתלון 64 עד להודעה חדשה (לפחות עד חודש 9
לא יהיה חדש מצד אינטל).
ישן 17-01-2006, 06:32
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "איך אני יכול לדון ברצינות עם מי שחושב שהקלטת קול"

אתה יכול להשוות את ההקלטה שלי לעצמה.
יש לך שם רעשים שונים, ונתתי לך רפרנס - המצלמה ממנה זה צולם.
לא צריך להיות חבר ב FBI בשביל להצליח להוציא רפרנס מההקלטה הזו, אבל עזוב, ברמת העיקרון אתה צודק. מה שניסיתי להראות זה שהרעש אינו איום (ע"י התרחקות מהמחשב) כפי שתואר (מנוע סילון). זו היתה הדגמה בלבד, ולא מיצג מדעי המראה כמות קול בדציבלים.

אינני מתווכח עם כמות הוואטים שהמעבד צורך, וגם לא עם כמות החשמל.
אבל שאתה אומר שהוא שואב יותר אבק שגורם לבעיות - זה חסר ביסוס, או לפחות לא הוכחת את זה (ומהנסיון שלי - זה פשוט לא נכון).
ושאתה אומר "בעיות שונות", לאילו בעיות אתה מתכוון?
נתתי שתי דוגמאות לבעיות אפשריות (שחשבתי עליהן לבד), אבל גם הן לא כאלה קריטיות (חיי מאוורר וספק כוח).
התעלמת מההערות שלי או כי אין לך תשובה חכמה לומר, או כי לא-יודע-מה...

ושוב, גם בליין הסיכום שלך, אתה מפספס את הנקודה שלי.
לא אמרתי לאף אחד שאני ממליץ לקנות Intel במקום AMD. אתה בא בשורה של "לקנות רק AMD" כאילו שאני ממליץ על משהו אחר..
רק תודה שהמעבדים של אינטל נותנים פייט ל AMD ומלבד העובדה שהם לא חסכוניים כמו AMD, בשורה התחתונה - אין דבר ש AMD יריץ שהמתחרה האינטלי שלו - לא יריץ.
זה הכל.

ישן 17-01-2006, 07:34
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אבל הם לא נותנים פייט...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה יכול להשוות את ההקלטה שלי..."

מילא באותו מחיר היו נותנים אותם ביצועים, אבל כדי להגיע לביצועים של AMD במעבד אינטל, אתה צריך לקנות מעבד מדור מתקדם יותר (ואותו דור כבר עולה יותר כסף, אז דור מתקדם יותר בכלל...)

לסיכום, הנה סך הנקודות לטובת AMD:
1. מתחמם פחות ולכן שומר על טמפרטורה נמוכה יותר במארז, מה ששומר על חיי הרכיבים האלקטרוניים הרגישים (בייחוד: כרטיס מסך, הרד דיסקים וספק כוח)
2. מול המעבד המקביל של אינטל (לדוגמא: אינטל 3.0 מול AMD 3000), ביצועי AMD טובים יותר
3. אפילו מול המעבד המקביל של אינטל, ה AMD זול יותר (תשווה: אינטל מול AMD )
4. הצ'יפסטים על לוחות האם שמיוצרים ל AMD בד"כ מוצלחים יותר ועשירים יותר בפיצ'רים

וסך הנקודות לטובת אינטל:
1. במקרים בודדים מאוד של קידוד וידאו, מעבד מקביל של אינטל (תזכורת - יקר יותר מ AMD), עולה על AMD בכ 2% בזמן הקידוד

צריך להיות ממש אדיוט כדי לקנות אינטל היום...

ישן 17-01-2006, 07:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אבל הם לא נותנים פייט..."

סוף סוף תשובה אמיתית, מפורטת והגיונית, ללא שום עיוות פרופורציה.
היה קשה לכתוב את זה כתגובה להודעה המקורית?

מלבד הקטע של צריך להיות ממש אדיוט.. כי בתאכלס, הביצועים דומים (מה זה משנה עם UT2K4 רץ ב 67FPS ברזולוציה מקסימלית על x800 או 54FPS על x800? תביא לי x800 ואני מבסוט ).
הפיצ'רים בצי'פסטים בין הלוחות כבד די דומים (נאמר פה באשכול הזה) ובנוגע לחימום המארז, זה צד אחד של המטבע, כי מנגד יש אמצעי קירור. כלומר, המעבד אכן מתחמם יותר, אבל בשביל לאזן את המשוואה, יש מאוורר חזק שיקרר אותו (או מארז מאוורר היטב עם מאוורר אחורי, קידמי, מהצד וכו', כך שסביבת העבודה של Prescott 3000 לא צריכה להיות חמה יותר מאשר סביבת העבודה בתוך מארז של פנטיום1 ללא קירור נלווה [מלבד הישיר הקטנצ'יק על המעבד]).

מי שקונה AMD עושה קניה נבונה יותר, בעוד שמי שקונה אינטל, עושה קניה נבונה פחות (אבל מנקודת מבטי, בהחלט לא נהיה אדיוט... זו כבר דמגוגיה).

ישן 17-01-2006, 13:57
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טוב, אז לא אדיוט. מליין עם..."

נשמה שלי - זו בדיוק הטענה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מלבד המחיר (אני מכליל בפנים גם את צריכת החשמל) - מעבדי אינטל (או שוקולד פרה) טובים כמו AMD לפחות.

קניה של אינטל אולי יקרה יותר, אבל מי שקונה אינטל, מלבד העלות הנוספת על הפרשי צריכת החשמל, לא מפספס שום דבר, כי בתאכלס, המעבדים עובדים מצויין!

זה אותו השוקולד - אותו הטעם.
מי שקנה אותו ביוקר לא יהנה פחות... הוא יהנה אותו הדבר, רק במחיר גבוה יותר.
מקווה שסוף סוף הבנת.
הבעיה שלי עם האשכול הזה, ובכלל הפורום הזה, היא לא להצדיק קניה של אינטל (כמו מי שזוכר את הוויכוח הארוך ביותר בהיסטוריה על קניה מאייבורי [מקווה שהזכרת השם הזה לא יגרום לי להעלם מהפורום]), אלא להראות שמי שקנה אינטל, לא עשה את טעות חייו והוא אינו אידיוט.
הוא לא יהנה מביצועים פחותים, והמחשב שלו לא יימס מרוב חום.
הוא יוכל לישון בלילה כשהמחשב דולק מבלי לקום בכל חמש דקות בגלל הרעש ובסך הכל - להנות בסבבה.

אם אתה יוצא מנקודת הנחה שהחשמל זה לא פאקטור (נניח שאתה עובד בחברת החשמל) - אין הרבה ייתרון ל AMD על אינטל ברמה הכללית. אולי במקרו יראו הבדלים, אבל ל Mainstream - באמת שזה לא משנה.

מתן מדליק מקטרת שלום, ומגיש אותה בענווה לפורום חומרה.

ישן 17-01-2006, 14:00
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

איך תקרא למי שמנפח אשכול בהסברים למה בעצם זה לא
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טוב, אז לא אדיוט. מליין עם..."

משנה לקנות מוצר פחות טוב כי זה בעצם לא נורא והחיים יפים אבל מה זה
משנה כי אם מקליטים במצלמה והדלת פתוחה אז לא שומעים את ההשוואה
לעצמה ואינטל חברה לא רעה לא פחות מאתמול בהיתחשב בכך ש AMD
לא נולדה מחר ובחדר של אחותי אין אבק והמקרר פתוח אז נורא קר ובטח
לא רק אצלי זה ככה וחוץ מזה מה זה משנה בכלל, זה רק מחשב ועכשיו
בעצם חורף אז טוב שיש מי שמחמם את החדר ...

כמה אשכולות עוד ינופחו על הענין הפשוט והברור של אתלון 64 מול פנטיום 4?

למרות שאינטל חברה ענקית וסופר מיתקדמת, מסיבות שלא אפרט אותן עכשיו
שוב (עשיתי זאת בעבר מספר פעמים), כרגע היא דוחפת לשוק מוצר מזוויע
בהשוואה לאתלון 64 - וזהו, אין מה להוסיף, אין מה להיתפלצף ולנפח את השכל
והכי גרוע, לבלבל את מי שבא לפורום לקבל החלטה בענין בחירת מעבד/לוח אם.

מי שרוצה לקנות בכל זאת פנטיום 4, מגיע לו.
ישן 17-01-2006, 14:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "איך תקרא למי שמנפח אשכול בהסברים למה בעצם זה לא"

אתה יודע תפוחים, עם כל הכבוד, אני בחור הגיוני.
אם תסביר את עצמך (אפילו תן לי לינק לדיון בו הסברת את עצמך בצורה מושלמת) כך שאבין, אני אהיה בצד שלך. אבל אתה לא מסביר לי, ואתה רק גורם לי להרגיש שהדיונים פה ריקים מתוכן כי אנחנו מסכימים על אותה נקודה ומשהו כואב לך לומר שפנטיום4 זה מעבד שעובר יפה מאוד, ואפשר להשיג איתו ביצועים יפים מאוד.

אני לא מנפח שום דבר. זה אתה שמסתובב סביב הזנב של עצמך בכל פעם שאני מגיב ברצינות לתגובות שלך.
ועם כל הכבוד, אני לא יודע למה יש לך כוכב עם תגובות כאלה.
מה עשיתי רע שאתה לא מתייחס אלי ברצינות? אני סקרן? שאלתי שאלה?
אני לא מקבל דברים של אחרים סתם כי יש להם כוכב או עלה ירוק?
אם אני דורש הסברים מנומקים ואמיתיים, ולא הולך 'עיוור' אחרי ההצהרות שלכם (נכונות ככל שיהיו) זו סיבה רק להעריך אותי בתור בנאדם שחייב לדעת למה הוא מאמין במשהו, ולא סתם כי כמה אנשים שטפו לו את המוח. נקודה למחשבה.

ישן 18-01-2006, 01:37
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

אי אפשר עליך, דבר חדש, המחשב לא מושפע מטפרטורת
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מה הקשר? טמפ' המעבד מושפעת..."

הסביבה, בוודאי שהמחשב (מעבד) מושפע מטמפרטורת הסביבה.

טמפרטורת המעבד לעולם תהיה גבוהה יותר מטמפרטורת הסביבה, כל עוד מדובר על
פזור חום (קרור באמצעות אוויר), פחות או יותר בכמות מעלות קבועה ביחס לסביבה.

אנסה להבקיע את חומת העקשנות שלך (שאני לא בטוח שהיא תמימה, אני זוכר בעבר
עוד כמה אשכולות כמו זה שניפחת).

תעשה ניסוי פשוט, תפעיל את המחשב שלך מחוץ לחלון באמצע הלילה בחורף, תרשום
את הטמפרטורה.

תפעיל את המחשב בתוך חדר סגור עם מפזר חום חשמלי בחדר (לא קרוב מידי למחשב
אחרת עלול להיגרם נזק והמחשב יכבה את עצמו), תרשום את הטמפרטורה.

תשווה את שתי התוצאות.

שוב, בכל מקרה, מחשב מפעילים במארז, לכן קוראים לו "מארז", המחשב בתוכו.
ישן 18-01-2006, 10:31
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב "תפוחים, עזוב חבל על הזמן"

אבל אני לא הולך לרדת עליך ולקרוא לך אדיוט אם אתה לא יודע מה זה צמצם ואיך זה משפיע על עומק השדה. אני אסביר לך בצורה שאני יודע הכי טוב, ובמידה ואתה שואל שאלה שכבר הרבה שאלו לפניך, וכנראה שהרבה עתידים לשאול אחריך, אפילו אכתוב מדריך מפורט הכולל תמונות להמחשה, ובכל פעם אשלח אנשים למדריכים האלה (זה מה שעשיתי בפורום צילום, בכל אופן). אני תמיד שמח להסביר מחדש את ההשפעה של מהירות התריס על חדות התמונה כמו גם האיכות האופטית של העדשה. אני לא יודע למה בפורום שלכם אין אשכול מסודר שמראה את ההבדלים האמיתיים בין AMD לאינטל, כך שתוכלו לקשר אנשים כמוני שמסוקרנים, והנושא מעניין אותם, אבל מטילים ספק באנשים שבאופן אוטומטי אומרים שאינטל זה חרא ו AMD זה פיצוץ.

תפוחים, ההסבר שלך ברור והגיוני.
כנראה לא הבהרתי את עצמי מספיק טוב.
טמפ' חדר, בד"כ נעה בין ה 18 ל- 25 מעלות בקיץ ובחורף.
אני לא מכיר אנשים שמקררים את החדר שלהם ל 10 מעלות כמו בחוות שרתים, או אנשים שמחממים את החדר שלהם ל 35 מעלות כמו ת"א ביום קיץ סטנדרטי.
ולכן השאלה שלי, או התמיהה בנוגע להשפעת טמפ' החדר (כיוון שטמפ' המעבד שלי היא 55 מעלות, ואתה מדבר על 40 מעלות ב AMD.. כך שגם פה וגם פה, לא נראה כי טמפ' החדר זה באמת מה שמשפיע כל כך.. ברור שקירור נקודתי עם אוויר קר יותר ישפיע בצורה ניכרת, רק שלא לזה הכוונה).

קרמיקה - כשאחזור מהעבודה הביתה, אבדוק את ה cpu-z או מה שזה לא יהיה
תודה...

ישן 18-01-2006, 22:16
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב "אין אשכול מסודר שמראה את ההבדלים"

בקיצור, באתי לאשכול.
חיפשתי תשובות רציניות, וקיבלתי רק את המנטרה שלכם בנוגע ל AMD זה טוב, אינטל זה רע.

לא הוכחתם לי שפנטיום4 זה מעבד גרוע, אבל מכל מקרה, נושא הדיון היה בנוגע למחשב חדש, וממה שאתם אומרים, המעבדים החדשים של אינטל דווקא כן טובים (מסיבות כאלה ואחרות) כך שלהמשיך לטעון שפנטיום4 זה חרא, לא ממש תורם לשאלה "למה בעצם AMD?".
יכול להיות שפנטיום4 זה חרא... בעובדה, זה עובד. אולי לא טוב כמו AMD, אבל עובד.
ובנוגע לחיסול המוצר - כל שנותר להגיד זה קדיש. כל מילה נוספת מיותרת.

בנוגע למצלמה שלי, היא רגישה מאוד לאבק.
הרבה רכיבים נעים ויקרים אשר לא מאפשרים לי לעבוד איתה כשהיא ללא המארז החיצוני שלה.
להבדיל ממחשב, אשר החלקים הנעים היחידים בו (אשר לא מוגנים במארז משלהם, כמו דיסקים) זה המאווררים.

ואם כבר אנחנו עושים אנלוגיות למכשירים שעובדים ללא מארז - באגי חולות אשר עשוי מחיפושית ללא המארז שלה - נוסע מצויין, ונראה פצצה.
מה המסקנה? שעדיף עם מארז, או בלי מארז?
תנין, יותר ארוך, או יותר ירוק?

ישן 18-01-2006, 23:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב "מה המסקנה?"

לפי מה שקיל מאשין או תפוחים (או שזה היה שימי? לעזאזל!! יותר מדי הגיבו פה, אני לא זוכר) אמרו, אני יכול להשתמש עם ה 2.4 שלי ללא תעלת איוורור.

המארז שלי ישן. הוא לא נבנה עבור מעבדי פריסקוט, קניתי אותו יחד עם ה 1700 שלי לפני כך וכך שנים (זוכר, פנטיום4 עם חצי מגה זיכרון מטמון?). ולכן פירקתי את הדלת בשביל להבטיח שהמארז מבפנים מקבל קירור כמו שצריך. זה הכל. נאלץ? לא יודע - לפי הדברים של המומחים פה אני יכול להחזיר את הדלת ועדיין לעבוד כמו שצריך.
ומה פתאום אני כל כך מסכן בגלל נושא הדלת?
לו היה לי מארז של פריסקוט, היה לי מאוורר מול התעלת אוויר, ואז הכל היה מתקרר כמו שצריך.

ואגב, בלי קשר - אני אוהב שהמארז פתוח.
גם הפנטיום3 שלי עם דלת פתוחה.
מאוד נוח כל הזמן לפרק להם את ה HD ולעשות עבודות שונות. אבל זה כבר עניין אישי שלי, ואין לו הרבה קשר לדיון שלנו פה.

ישן 19-01-2006, 00:08
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב ""היה לי מאוורר מול התעלת אוויר, ואז הכל היה מתקרר כמו שצריך""

אמרתי שזה מה שהמנהל / אדמין / מומחה אמרו - לא אני.
אני יודע להגיד רק מהנסיון שלי, ולא לזרוק השערות חסרות בסיס לאוויר.
ובגלל שלי יש פריסקוט 2400 שעובד טוב, לא רועש ולא קורס תחת הטמפ', אני יכול לומר (אפילו שרוב החברים פה בפורום לא אוהבים שאני אומר דברים כאלה על אינטל) שאני מרוצה מהמעבד.
מאפשר לי לעבוד בצורה מהירה ואיכותית במחשב.
ואין לי בעיה של קירור מסיבות כאלה ואחרות, וכרגע זו לא הנקודה בכל מקרה.
לילה טוב (אתה מוזמן להניח לאשכול הזה למות.. אין צורך להקפיץ אותו כל הזמן, כולנו כבר הבנו האחד את השני לפני 500 הודעות).

ישן 19-01-2006, 00:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב "האשכול הזה כנראה"

הלצה משעשעת.
אבל אם זה מרגיז אתכם שיש משתמשים שמרוצים מהאינטל שתקוע להם על הלוח אם, אז או שתתעצבנו ותרקעו עם הרגל חזק ברצפה (כי זה פחות או יותר כל מה שאתם יכולים לעשות), או באמת להתפעל מהקסם הזה, ואפילו לבקר את המכונה שלי בפעולה, ולהתרשם מהביצועים המפתיעים לטובה שלה, אף-על-פי שהיא מכונה מבוססת אינטל

ומכיוון ששנינו יודעים שזה בולשיט, והדבר היחיד שמפיע לכם במערכת שלי זה שיש לוגו של אינטל על המאוורר, ולא באמת טמפ' החדר שלי כתוצאה מהשארת המארז שלי פתוח - אפשר לסגור את האשכול, ולהמשיך להמליץ לאנשים לקנות רק AMD.
רק אל תסחפו עם המנטרות שלכם יותר מדי, כי בסוף באמת תאמינו להם באמת, ואז אתם תראו מול העיניים מחשב מבוסס אינטל פרסקוט ולא תאמינו שהוא אשכרה עובד, ועובד מהר... זה יכול לבוא לכם כשוק לא קטן
די, מספיק.
מקטרת השלום שלי עדיין דולקת (עכשיו בטח כולם יבואו לפורום צילום וישאלו מה יותר טוב, ניקון או קנון )

ישן 19-01-2006, 17:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Athlon 64 שמתחילה ב "הנה בבקשה"

עוד לא הבנת שהבעיה שלי היא לא שאתם ממליצים על AMD?
עוד לא הבנת שהבעיה שלי עם הפורום הזה, הוא הגישה שלכם והשפה שלכם?

בפעם השמונה מליון חמש מאוד ועשרים ושתיים אלף ומאתיים שמונים וארבע - אני מקבל את הטענה שלכם שעדיף לקנות AMD מאשר אינטל.
אני רק לא מסכים איתכם שהאינטל פרסקוט זה מעבד גרוע.
הוא אולי גרוע יחסית ל AMD את'לון 64, אבל בתור עצמו, הוא בכלל לא גרוע.

ותפוחים, ההתגוננות המופרזת שלך פשוט פטתית.
אף אחד לא מתקיף אותך, ואתה עדיין מרגיש חובה להתקיף אותי. כנראה כולם מבינים את האמת וקשה לך לקבל אותה (ומי שלא מאמין לי שפרסקוט זה מעבד טוב - מוזמן אלי הביתה לראות בעצמו!)

אגב, הלינק שנתת למעלה - את'לון 64, לא אומר כלום.
אני יכול להביא לך לינק למליון שירשורים של משתמשים שלא הצליחו להפעיל את ה D70 שלהם כמו שצריך וכתבו שיש להם מלא בעיות איתה בפורומים של צילום. אז מה?
זה עושה את הציוד גרוע? חחח... זה עושה את המשתמש מטומטם.
ותעשה לי טובה - אחרי שהבחור מרח משחה, הכל הסתדר לו, אז אתה באמת לא יכול להאשים את הפרסקוט.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 19-01-2006 בשעה 17:58.
ישן 19-01-2006, 21:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "Narxx ,שאלת שאלות מצויינות שלאף אחד כמעט לא היתה"

תראה, אני לא בא לעשות פרובוקציות.
אני משתמש בפרסקוט, ועבדתי בעבודה הקודמת שלי (היי-טק) עם מחשבי פרסקוט ומקינטושים. לא יצא לי מעולם לעבוד ממש עם AMD אפילו שאני שרוב המערכות שאני מוכר מבוססות AMD.
מהנסיון שלי הפרסקוט עובד טוב ולכן אני יודע שההצהרות של החברים בפורום נובעות משטיפות מוח ואובססיה (יפה ניסחת) מטורפת ל AMD.
הפורום הזה לא אובייקטיבי, ולא אמין.
מי שמסוגל לומר על חומרה מצויינת שהיא חרא שלא עובד (וכפי שניסח תום מרילין בהודעה למטה: "מתפוצץ אחת לשבוע ובשאר הזמן מרעיש כמו טרקטור", או יותר יפה, כפי שניסח את'לון64 למעלה - "מנוע סילון") זה פשוט בזיון וזה גובל בפשע.

הייתי עדין עד עכשיו כי חשבתי שהחברה' פה יסכימו עם מה שאתה ותום הבנתם, אבל הם מתעקשים להשאר בעמדתם כאילו חייהם תלויים בכך.
נו, שויין.

ישן 19-01-2006, 19:38
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה שNARXX המסכן ניסה להסביר
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי חזי_פיפוש שמתחילה ב "בכל זאת,"

במשך כל האשכול הזה הוא שאמנם מעבדי הATLHON עדיפים ללא עוררין על מעבדי הפרסקוט אבל
לא נובע מזה שמעבדי הפרסקוט מתפוצצים פעם בשבוע ובשאר הזמן משמיעים קולות של טרקטור, זה מציאותית פשוט לא נכון, גם הפרסקוטים הכי נוראים יכולים לעבוד (פחות או יותר ).
אני מציע לכולם לקרוא את תגובתו של MRS איש אוסטרליה (שהוא לא פרובוקטור לכל הדעות )ולראות שהדברים דומים:
"אני מרכיב מחשבים בעיקר לחברים בשנתיים האחרונות, ולפני כן היה לי עסק למחשבים והנסיון שלי הנו ששני המעבדים עושים את העבודה, שניהם אמינים ושתי הייצרניות נותנות אחריות ושירות דומה."

מה שתפוחים מנסה למנוע הוא דבר הגיוני גם כן (אם כי לטעמי בחריפות יתר)- עדיין עדיף בברור ובלי יותר מידי התלבטויות לקנות מעבד AMD כיום ומשתמש פשוט שיקרא ניסוחים לא בהירים עלול להתבלבל ופשוט להפסיד (וכולנו מסכימים שקניית פרסקוט לעומת הATHLON היא הפסד) כך שהוא מעדיף לא לכתוב בברור ובגדול שלמרות מגרעותיו הפרסקוט עובד ומבצע מה שאומרים לו במהירות, למרות שהוא בהחלט הודה בכך בעקיפין אבל יש חשיבות גדולה לעניין ההצהרתי.

כך שחבל על הדיו של האתר.
ישן 19-01-2006, 22:05
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
מה לעשות, זה פשוט דו שיח של חרשים...
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תום, אתה צודק ב 100%. מילה..."

כולכם מדברים על שני דברים שונים.
חצי מהאנשים פה מדברים על לפני הקניה, חצי מהאנשים מדברים על אחרי הקניה.
אם כבר קנית אינטל, נו, בסדר, טעית, אבל המחשב יעבוד, לא תפתח מחר את המחשב ותמצא מרק של טרנזיסטורים איפה שפעם היה המעבד (או שכן? לא ניסיתי...), אבל כן, המעבד יהיה מאוד חם, יש סיכוי שהמאוורר יהיה מאוד רועש ואולי תצטרך לקנות מאוורר נורמלי, יש סיכוי מאוד סביר שתצטרך ספק כוח חזק מאוד והמחשב שלך ייצור עלויות חשמל גבוהות מאוד, אבל כל אלה הם תיאור המציאות, כרגע אין לך הרבה ברירות...
כמובן שזו הדרך הטפשית לנהוג, רק אדם טיפש קונה מחשב ורק אז בא למקום כמו הפורום שלנו להציג את המפרט ולחפש תגובות אוהדות, במיוחד לאחר שהוא קנה מחשב מבוסס אינטל...
כשאתה לפני הקנייה ואתה מחפש עצה, בצורה ההגיונית לעשות, אזי תקבל את כל הטענות ששטחו המשתמשים לפני לעיל, ואם אתה בנאדם עם לפחות IQ בודד בתוך הגולגולת שלך סביר להניח שתמצא את הטענות הגיוניות ותסכים ללכת לפי עצתנו.

Bottom line:
לפני הקניה - להתייעץ, לא לקנות ואח"כ לבכות, ולא לקנות אינטל, לפחות לא עד שהמרום יצא בעוד הרבה זמן ואולי (שוב, אולי...) יספק מענה הולם ל AMD.
אחרי הקניה - אם קנית AMD, מה טוב (עדיין אולי היית יכול להוציא יותר מהתקציב שלך אם היית מתייעץ קודם), אם קנית אינטל - אל תאכל את עצמך (לגמרי, אולי רק יד אחת), המחשב עדיין יעבוד ויריץ כל מה שתבקש ממנו כמו ילד טוב.

אין צורך לנעול את האשכול, אנחנו לא דיקטטורה.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 19-01-2006, 22:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה לעשות, זה פשוט דו שיח של חרשים..."

מה אומר לך,
אתה מנסה לומר את זה, אבל רואים שקשה לך (שאינטל עובד כמו שצריך, ומריץ את כל האפליקציות).

אבל עזוב, ברור לשנינו שתפוחים ואני מדברים בשתי רמות שוונת.
מה שכן, בתור מנהל הפורום, הייתי מנסה אולי ליישר קו, ולא לתת למגמה הזו להתפתח.
אגב - קיל מאשין, לו הייתם מעדנים את הניסוחים שלכם בפורום, לא היינו מגיעים למצב הזה מלכתחילה. האנשים בפורום כל כך שטופי-מוח, שאינטל זה מיידית "חרא!!" ואסור לומר שהם טובים כי חלילה מישהו עלול להבין לא נכון את ההודעה ולקנות אינטל.
נסחו בצורה יפה את הייתרונות של AMD לעומת אינטל וציינו כי אתם אישית ממליצים על קניית AMD. זה גם יראה הרבה יותר מקצועי, וגם החברים בפורום ישמרו על פרופורציות ויבינו שקניית אינטל כנראה לא הבחירה הכי נכונה, אבל מי שכבר קנה, לא יצטער על זה, לפחות לא מבחינת הביצועים (וזה מה שחשוב לרובינו, בסופו של דבר).

תאמין לי שפעם פורום צילום נראה גם ככה... היו מלא מלחמות "ניקון בקנון" ולא היית רואה בכלל המלצות לקנות ציוד שהוא לא ניקון או קנון. היום אף אחד לא מתבייש להמליץ על פנסוניק / סוני / פוג'י וכל חברה מכובדת אחרת, אשר נותנת ביצועים טובים.
הייתי שמח לראות את זה פה גם בפורום שלך.

בהצלחה, ושבת שלום.

ישן 19-01-2006, 23:27
מנהל פורום חומרה

לא יודע מה איתך, אני לא משתמש בלשון כמו שתיארת...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מה אומר לך, אתה מנסה לומר את..."

בד"כ אני מסביר, למרות שאין שום סיבה הגיונית לעשות את זה אחרי 1000 פעמים שכבר עשיתי את זה, כאשר פונקציית החיפוש פועלת מעולה...
אגב, יש הבדל בין מה שאתה מציע לבין להתכחש לאמת... כשמגיע משתמש חדש ומראה מפרט שאיזה טכנאי מפגר הראה לו עם מעבד אינטל, צריך דבר ראשון להכניס לו לראש טוב טוב שהטכנאי מטומטם ושהוא צריך או לשמוע לעצת החבר'ה בפורום או לחקור את הנושא בעצמו באתרים השונים ולהגיע לאותה המסקנה בעצמו, אבל חשוב להניא אותו באופן ישיר מיד עם העלאת ההצעה.
זה כמו שאומר הרמב"ם (אם אינני טועה), כשברזל מתעקם, כדי ליישר אותו צריך לעקם אותו לצד השני...

ישן 19-01-2006, 23:38
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "לא יודע מה איתך, אני לא משתמש בלשון כמו שתיארת..."

אני מסכים איתך במאה אחוז.
אבל תראה לאיזה מצב הפורום שלך מגיע!
החברים בפורום כבר כל כך שטופי מוח ש"אינטל זה חרא" שהם מתווכחים איתי (אחד שכבר קנה אינטל, ועובד עם אינטל ויודע דה-פאקטו שזה מוצר טוב, ואני ממש לא לפני קניה של שום מחשב) ומנסים להסביר לי שזה חרא, מבלי שיש להם בכלל מושג על מה הם מדברים.

להמליץ על AMD ולא על אינטל זה מעשה הגיוני לכל הדיעות.
במידה וטכנאי נתן למישהו מפרט המבוסס על אינטל, אפשר להגיב ולהמליץ על AMD בפורום, אבל לא צריך לעשות את זה כאילו עתיד מדינת ישראל נמצא בסכנה. פשוט להסביר בצורה נעימה שאינטל נחותים מ AMD בגלל צריכת חשמל גבוהה ומחירים זולים (אגב, האמנם?) לטובת AMD וכו'.
תאמין לי, בתור אחד שמשלם חשבון חשמל, וגר לבד (ולא עם ההורים), דווקא דברים כאלה מאוד חשובים לי. מה אכפת לי לקנות מעבד שעושה את אותה העבודה בפחות כסף ועוד לשלם פחות חשבון חשמל?

רק שבאמת כדאי להכנס לפרופורציות, ובאמת לשים לב שההמלצות הן בגדר המלצות, כי אם בסופו של דבר אותו בחור יקנה אינטל ולא AMD כי הטכנאי שיכנע אותו, וגם נתן לו מצלמת אינטרנט במתנה, אז החברים צריכים להבין שגם אחרי קניית אינטל, זה לא סוף העולם, ואותו משתמש בתאכלס יהנה כאילו הוא השתמש ב AMD, מלבד צריכת החשמל.
זה שאתה יודע את זה, לא עוזר לחברים בפורום שלא יודעים את זה. תפוחים נראה לי לא מודע למצב עם כמה שהוא מומחה, כמו גם משתמשים אחרים כמו את'לון 64.
האנטגוניזם הזה כלפי אינטל לדעתי מוקצן ומוגזם, והוא מוריד מהרמה הכללית של הפורום (אפילו שמקורו בטוב לב תמים לחלוטין).

בברכה,
מתן.

ישן 19-01-2006, 23:59
מנהל פורום חומרה

ממה ששמתי לב בתגובות שלך באשכול אתה מתייחס רק לסוגיות הטמפ' וצריכת החשמל...
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מסכים איתך במאה אחוז. אבל..."

שכחת את העובדה הפעוטה שיש הבדל די גדול בביצועים...
במיוחד למשתמש גיימר, ההבדל בין המעבדים פשוט ענק, ואם אתה טוען שהפרשי המחירים בין המעבדים לא כאלה גדולים, עבור רוב המשתמשים אפשר לקנות מעבד AMD זול יותר שמנצח מעבד אינטל יקר יותר בביצועים...
צריך להכיר בעובדות, נקודה.
להתנפל על משתמשים זו שטות, אני לא עושה את זה ולא ממליץ לאיש לעשות את זה, אני אומר בתוקף שלקנות אינטל זו טעות ושמבחינתי אם אתה בא לכאן לבקש את עצתי, עצתי היא AMD, ואם אתה רוצה אינטל, חפש עצה במקום אחר. אם אתה בא למקום ייעוץ, אל תבוא עם שום דעה מראש, אם היה לך מספיק שכל בקודקוד כדי לדעת למה אתה רוצה אינטל ולא AMD לא היית בא בכלל לכאן לבקש ייעוץ. אבל זה רק אני, יש כאלה שמסכימים להתכופף לעקשנים.

בכל אופן, מי שכבר קנה מעבד אינטל, מה הוא בא לחפש פה בפורום? אנשים שבאים לכאן אחרי שכבר קנו ומפרטים את המפרט שלהם אמורים לצפות, מהשכל הישר, לאחד משני דברים:
א. טפיחה על השכם.
ב. צעקות, קללות, חירופים וגידופים.
אז למה לעזאזל אתם באים לכאן ומציגים את המפרט שלכם לראווה? אם אתם מעוניינים לפרט את תהליך הרכישה, ההרכבה ואז לתת קצת מספרים ותמונות של בנצ'מרקים למיניהם, תפאדלו, אבל לכל אלה שבאים לכאן ומצפים שננפח להם את האגו שלהם שכבר גדול מספיק מהעובדה שהם קנו בלי להתייעץ עם אף אחד למרות שה"ידע" שלהם גרר אותם לקנות את מה שקנו, אני מתייחס כמו שצריך להתייחס, בביטול.
(הערה: יש כאלה שכן הולכים להתייעץ, רק עם האנשים הלא נכונים, ה"טכנאים", ולצערם ולצערנו הם לא יודעים את זה, זה קהל שחבל עליו, ואולי עם הזמן ה common knowledge שלנו יחלחל קצת לשאר העם...)

אגב, זה לא "הפורום שלך", אני רק מנהל, זה הפורום של כולנו.

תפוחים באמת נוקט בד"כ קו מאוד חמור ונוקשה (ובוטה) אבל בחלק מדבריו הוא צודק, הפנטיום (או האינטל הממוספר...) הוא באמת מעבד נחות לעומת המתחרים... לאינטל אין טכנולוגיה ראויה למעבד היום, אפילו ללא תחרות, אפילו אם נתעלם מקיום AMD, עדיין מעבדי אינטל הם מעבדים גרועים ברמת הטכנולוגיה, והדברים שאינטל עושה כניסיון לתקן אותם (צמצום ל 65nm, הוספת כפולי ליבות) הם שוליים ואפשר להגדיר אותם בעצם כדחיית הקץ על דור המעבדים הזה, והסיבה היחידה שאינטל עדיין לא הוציאה תחליף ראוי היא שאינטל עדיין מרוויחה מהמוצרים האלה כסף... בואו לא נשכח, בעולם האמיתי הדבר היחיד שקובע זה כסף. כל עוד אינטל מסוגלת לעשות כסף מהמעבדים האלה, לא תראו אותם יורדים מהמדפים. ברגע שהסדרה תתחיל להיות פחות רווחית ו AMD תתחיל לאיים יותר, אתם תראו הכרזות מבית אינטל על ימין ועל שמאל, טכנולוגיות חדשות, טכנולוגיית ייצור של 1 פמטו-מטר ומה לא, הכל בשם הירוק...

שוב, האינטלים באמת מוצרים נחותים, התכונות שלהם גרועות מאוד, אפילו ביחס למעבדי אינטל בעצמה, ע"ע ה Northwood (הגדרה מילונית אצלי: הליבה המוצלחת השולחנית האחרונה של אינטל), ע"ע דותן, ע"ע בניאס וכו', אפילו ביחס למעבדי אינטל עצמה המעבדים החדשים שלה פשוט גרועים... זה פשוט דבר נוגד את ההיגיון, ככל שהזמן עובר, אמורים להתקדם עם הטכנולוגיה, לשפר תכונות, לא להפוך אותן לרעות בקנה מידה שערורייתי... אם היו אומרים לי לפני שנה וחצי שמעבדי אינטל יגיעו ל 70 מעלות הייתי מתעלף... ואם היו אומרים לי לפני שנתיים שמעבדי AMD יעבדו בעומס מלא על 40 מעלות גג במערכת לא אופטימלית מבחינת איוורור, הייתי כנראה צריך אישפוז...

אז בקיצור, אם קנית אינטל, יופי, ברגע שהוא לא ישרת את המטרות שלך נאמנה תבוא לפה ואנחנו נסדר לך מערכת AMD כמו שצריך, עד אז תיגנב, אבל קח בחשבון שאתה צריך לדאוג לספק כוח איכותי וחזק, קירור ראוי למעבד ומארז טוב עם זרימת אוויר טובה ואולי איזה מאוורר נוסף במארז, וגם אז לא תצליח להתקרב לתנאי העבודה של מחשב רגיל מבוסס AMD.

טוב, כתבתי מספיק, אני נוטש את האשכול הזה (מקווה שלא לשוב לנושא הזה, אני לא אוהב לחזור על עצמי, יש copy & paste בשביל זה ), יש לי דברים יותר איכותיים לעשות עכשיו

ליל מנוחה לכולם, וקריאה מהנה

ישן 19-01-2006, 23:01
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

האיש פרובוקטור, אבל נכון, לא לקבל את העצות הרעות שלו
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה לעשות, זה פשוט דו שיח של חרשים..."

ולא לנעול.

הוא ממציא טענות, מייחס אותם לפורום ומיתווכח עם עצמו, כאילו
מישהו טען שפנטיום 4 לא עובד, בוודאי שהוא עובד, רוב העולם
עובד (וסובל הין אם הוא מודע ) עם פנטיום 4, עדיין, זאת קניה מטופשת ומעבד מחורבן, מגעיל, דוחה, מדובר במוצר הטכנולוגי המזוויע ביותר
שנמכר אי פעם בהיקפים כאלה מעולם (לא עולה לי בראש מוצר/סיפור
דומה) וזה מתאפשר רק בגלל כוחה המונופוליסטי של אינטל, במצב הפוך,
מוצר כזה אם היה מיוצר ומשווק על ידי AMD היה גורם לריסוק החברה.

בנוסף הפרובוקטור מפגין אנטי ידע, מפעיל מחשב צורה לא בטיחותית,
מפיץ את השטות הזאת כאילו זה סטארט אפ מטורף, גילה את אמריקה.

נזכיר שבעבר הוא היה מגן שמה הטוב של חנות השנהב.

אני מריח פרובוקציה, וגם אם אני טועה עדיין מדובר בקשקשן.

ענין האתלון 64 / פנטיום 4 נסגר מבחינתי מזמן, לפני יותר משנה,
אם הייתי מרגיש שהשאלות כנות הייתי טורח להסביר איך נוצר
המצב הזה, מחפש אשכול ישן בענין, אבל כאשר אני מריח פרובוקציה,
התיחסות ל "פורום" בהכללה כאילו הוא דורש תיקון יסודי או כאשר
מטיפים לפורום על תמיכתו (כאילו יש מדיניות בענין או משהו כזה)
באתלון 64, אז אני לא רואה סיבה לטרוח יותר מידי.

אני מכיר פורום/אתר אחר ברשת שלטעמי דורש הטפות וביקורת
באופן הרבה יותר דחוף על כך שהוא מורח/מטשטש את החולשה הבסיסית של הפנטיום 4 מסיבות השמורות עימו ומציג אותו כמוצר
סביר לקניה, זאת הטעיה נפשעת של הציבור.
ישן 19-01-2006, 23:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "האיש פרובוקטור, אבל נכון, לא לקבל את העצות הרעות שלו"

מה יש לך להפסיד?
חפש לי אשכול כזה, תראה לי ואז תדע לבטח האם אני פרובוקטור, או לא פרובוקטור.
אבל סתם להניח שאני פרובוקטור בלי הוכחות, זו כבר הוצאת דיבה, ולהזכירך מה קרה לפורום הזה (או לאתר בכלל) בפעם האחרונה שהוציאו פה דיבה רעה ().
בכל מקרה, בנוגע ל"הגנת חנות השנהב", לא הגנתי עליה, כמו שאני לא מגן על אינטל או על סדרת פרסקוט. אין לי פה צורך "להגן" על אף אחד.
שם הסברתי מבחינת מכירה כמותית, הסבר הגיוני לסיבה שהם כל כך זולים (כאשר הטענה שלכם התבססה על העובדה שהם מוכרים זבל וציוד משומש וכו', אגב - דברים שאני בכלל לא שולל), בעוד שפה אני טוען שפרסקוט זה מעבד שעובד יפה מאוד, ואתם טוענים שהוא חרא.

נו, אני יכול להתווכח עם זה?

ישן 19-01-2006, 23:31
מנהל פורום חומרה

אני בהחלט מסכים עם העניין שהסיבה היחידה שהפרסקוט נמכר ושאינטל ממשיכה לעשות כסף
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "האיש פרובוקטור, אבל נכון, לא לקבל את העצות הרעות שלו"

היא בגלל שאינטל היא אחת החברות הכי גדולות בעולם, אני מדבר מכל החברות מכל התחומים, לא רק מוליכים למחצה, והיא היתה כזו במשך בערך 15-20 שנה, ולרוב העולם, מעבד זה שם נרדף לפנטיום, שהוא שם נרדף למעבד.

בכל לשאר הנושאים שבהודעה שלך, לא מדובר כאן בבולדוג מחשבים או ביצור ההוא שניסה לשכנע אותנו ש RDRAM טוב יותר מ DDR, אין צורך להתנפל, העולם לא יקרוס אם הוא יביע את דעתו... אם אני מבין נכון, גם הוא מסכים שלכתחילה לעולם לא היה ממליץ למישהו לקנות אינטל אלא רק AMD, כל המחלוקת כאן היא בדיעבד...

ישן 19-01-2006, 21:56
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05

אני ממש עצבני, רשמתי תגובה דיי ארוכה לחצתי על כפתור תצוגה מקדימה וזה מחק לי את כל מה שרשמתי.
אז אני אקצר, לפני שנתיים ויותר הייתה הצדקה בקנייה של AMD נגיד מעבד 1.7 של אינטל עלה 800+
מעבד מקביל של AMD התחיל מ- 500.
בעצם יכולת לקבל מעבד שהוא יותר טוב ויותר זול.
כיום המצב שונה והתחרות יותר חזקה ככה שפחות או יותר יש תשובה לכל מעבד.
אם יש הבדל ביצועים, אני מניח שהמשתמשים הפשוטים פשוט לא ירגישו בהבדל.
ואני לא נעול על אף חברה, אני קניתי את ה- AMD שברשותי בגלל הסיבה שרשמתי למעלה.
אם הייתי קונה מעבד ברמה של ה AXP2500 זה היה עולה לי יותר מ- 1000 ש"ח ככה שהוצאות זה לא היה חוסך.

נערך לאחרונה ע"י Benor2005 בתאריך 19-01-2006 בשעה 21:59.
ישן 20-01-2006, 01:26
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
הערה חשובה

יש משהו חשוב מאד שלא עלה פה באשכול והוא התמיכה של מעבדי AMD ב-64 ביט.
אמנם יש לאינטל מעבדים שתומכים ב-64 ביט אבל רוב מעבדי אינטל שנמכרים היום בשוק המיינסטרים לא תומכים ב-64 ביט. מעבדי אינטל שכן תומכים בטכנולוגיה הם יקרים הרבה יותר ולעומתם מעבדי AMD בשוק המיינסטרים (Athlon 3000/3200 וכו'...) נמכרים עם תמיכה ב-64 ביט. נכון להיום 64 ביט לא נותן כמעט ייתרון למעבד שתומך ותומך בלבד אלא רק אם באמת מפעלים את המעבד במצב 64
ביט, מה של ממש קורה ברוב המחשבים היום. למרות זאת, מחירי המעבדים ממש דומה ונוטה בד"כ
ל-AMD כזולים מביניהם ולפי כך אנו מסיקים כי המשתמש מקבל את התמיכה האפשרית ב-64 ביט בחינם! נקודה למחשבה.

שאני קניתי את המחשב שלי לפני קצת יותר מחצי שנה המליצו לי בחום לקחת אינטל (כמובן... לא!) סירבתי וביקשתי מפרט משלי (בואו לא נתווכח על ניצול התקציב שלי באותם ימים שכן לא היה נבון במיוחד אבל אני מרוצה בכל זאת כי יש לי הרבה אופציות שדרוג וזה טוב לי). אפילו שידעתי שAMD עדיפים בכל זאת בגלל השטיפת מוח התלבטתי עדיין אחרי ההצעה מה לעשות. ואז נפגשתי באותו יום של הקנייה (הגשת ההצעה) עם חבר וראיתי איך המחשב שלו מרעיש ונתקע. אני מדבר על תקיעות מעצבנות ומעיקות בזמן משחקים ורעש נוראי באמת מן המאווררים. הרעש היה עד כדי כך חזק שנאלצנו להגביר חזק את הרמקולים כדי להתגבר על המאוורר. (הרעש מזכיר את הסידירומים הישנים שהיית מכניס דיסק והיה רעש ממש חזק של הדיסק שמסתובב בפנים. המעבד הרעיש אף יותר).
שראיתי את זה הבנתי שעשיתי בחירה סופר טובה ושחשבתי אפילו עוד פעם על פונקצית ה-64 ביט הבנתי שאני מקבל משהו ממש מתנה. אז אמנם היום אני עדיין לא מפעיל ווינדוס ב-64 ביט אבל שייכנס הויסטה כל החברים שלי יאלצו לשדרג מעבדים אם יחפצו בויסטה ואני רק אם אני יירצה להשתדרג. מה אכפת לי שיש לי 64 ביט, זה בחינם.

אני לא אקלל את הפרסקוט וזה לא מטוס סילון אבל בהחלט לא הייתי קונה אותו היום. מי שבר מזל והוא מסתדר היטב עם המעבד והמערכת יציבה אז בכיף, הוא באמת לא נדפק עד כדי כך. אבל מי שמרגיש עכשיו חוויות מרגיזות עם הפרסקוט זה כי זה מוצר יחסית רע. לא להגזים אבל רע.
AMD עדיף מכל הבחינות ואמין בהרבה. ביצועים יבשים לא תמיד מסכמים את העניין (ד"א AMD לוקחים אבל נגיד), גם אמינות חשובה. אני אסביר: מה החוכמה שתיאורתית אני יכול לקודד סרט בשלוש שעות
במקום בשלוש שעות ושלוש דקות אבל במציאות ייקח שש שעות מפני שפתאום באמצע הקידוד המחשב ייקרוס מחוסר אמינות (לאו דווקא טמפ).

לגבי צריכת חשמל/פליטת חום: הנושא חשוב לא בגלל הכסף של החשמל, זה לא מה שמשנה. מה שחשוב הוא שיעילות ואמינות המעבד נפגמות והעמסה על ספק הכוח שגורמת למשל לביצועי כרטיס המסך לרדת כי הספק עסוק בלספק חשמל "מיותר" למעבד.

לסיכום: אינטל: לא ממש גרועים אבל בהחלט לא ממש טובים, לא הייתי ממליץ אבל מי שקנה ומסתדר אז לא נורא ממש. מעבדי שוק המיינסטרים אינם תומכים ב-64 ביט ופשוט חבל כי זה אמור להוזיל את המחיר בהשוואה לAMD שכן תומכים.

AMD: זה מעבד טוב ואמין שעובד ביעילות וקרירות. מומלץ בחום למעוניין, מקבלים בונוס של תמיכה ב-64 ביט בחינם גם במיינסטרים לעומת אינטל.

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 20-01-2006 בשעה 01:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:04

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר