לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2006, 00:14
  eraniboy eraniboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
שאלה בחשמל ביתי

שלום חברים.
ידוע שבכדי להזין מעגל חשמלי ברכב יש "למשוך" פלוס (בד"כ מהמצבר) אליו, ולהוציא מינוס ממנו אשר יתחבר לכל חלק מתכתי ברכב, שכן גוף הרכב הוא עצמו מינוס וזה יהיה כמו לחבר את החוט אל המינוס במצבר.
השאלה היא אם אפשר להשוות את המצב לחשמל בבית? אסביר למה אני מתכוון:
נניח שאני "מושך" פאזה מאיזשהו חוט בבניין, מזין צרכן חשמלי כלשהו, ומוציא ממנו חוט אפס אשר יתחבר אל החור השמאלי של השקע בקיר (האפס) או אפילו ישירות לארון החשמל.
בעצם אני מחקה את המצב ברכב שכן המכשיר מקבל הזנת חשמל וגם יוצא ממנו חוט מינוס שהולך למקומו וסוגר את המעגל!
ומה לגבי מקור החוטים? אני יכול "למשוך" פאזה מאיפה שאני רוצה ו"לשלוח" אפס גם לאיפה שאני רוצה? שכן ברכב אני "מושך" פלוס מאיפה שאני רוצה ו"שולח" חוט מינוס לאיפה שאני רוצה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-01-2006, 13:10
  eraniboy eraniboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
אחדד את השאלה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי code_blue שמתחילה ב "כן אפשרי.."

תודה, עזרת לי כמעט במאה אחוז, כי למעשה אני רוצה לחבר צרכן אחד אומנם אבל גדול, כמו מזגן או דוד.
אני אדאג שהחוטים יהיו עבים במידה הנדרשת ואף יותר מכך ליתר ביטחון זאת לא הבעיה.
אתן דוגמה קטנה למה אני מתכוון: נניח שהדוד של השכן שלי והדוד ששייך לדירה שלי ממוקמים קרוב אחד לשני.
אני "מושך" פאזה מהדוד שלו וממשיך אותה לדוד שלי, וממנו מוציא אפס שהולך לארון החשמל שלי (שבעצם כבר קיים אבל רק לצורך הדוגמה).
כך למעשה בכל פעם שהוא ידליק מאצלו בבית את הדוד הוא יחמם גם את הדוד שלי, שכן הגוף חימום מקבל גם פאזה וגם אפס וזה לא אמור "לשנות" לו מהיכן הם מגיעים...
ועל אותו עיקרון אני מושך פאזה קבועה שלא תלויה במפסק או משהו, שולח אותה לצרכן, ומוציא אפס שיסגור את המעגל.
(ד"א בדוגמה המתוארת מי ישלם את החשמל? האם השעון של השכן "ירשום" את החשמל הנצרך שכן הפאזה מגיעה מהארון שלו או שהשעון בדירה שלי ימדוד את החשמל (שלארון שלי הולך האפס))
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:02

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר