לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2006, 13:16
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
צה"ל בוחן החלפת מקל"ר MK19

ככל הנראה, הוחלט במז"י מחליף ראוי למקל"ר הMK-19 מתוצרת Saco Defence, שנמצא בשימוש צה"ל למעלה כ10 שנים.

מקלע הרימונים MK-47 של General Dynamics, מסיים בימים אלה את שלב הניסויים המתקדם בזרוע היבשה, שם בחנו את האפשרות לשלבו בכוחות החי"ר כמחליפו של המקל"ר MK-19 של החברה האמריקנית Saco Defence (אותה רכשה בהמשך חברת General Dynamics, שהמשיכה את פיתוח דגמי המקל"ר). המקל"ר הבסיסי והכבד MK-19 פותח בשנות השמונים, והגיע לצה"ל באמצע שנות התשעים לאור תוצאות השימוש המבצעי האינטנסיבי שעשו בו בריטניה וארה"ב במלחמת המפרץ.

נתונים והמידע על המקל"ר החדש, ניתן לקרוא באתר הבא (ובאתרים נוספים כמובן), המכיל גם השוואה בסיסית בין הMK19 לMK47:
http://www.globalsecurity.org/milit...ground/mk47.htm

הנתונים הבולטים של הMK-47, ביחס למקל"ר הקודם, הם קודם כל משקלו וגודלו, הנמוכים בשיעור ניכר מאלה של הMK-19. לשם השוואה, משקל עמדת הMK47 כולה - כולל מקל"ר, חצובה ייעודית ומערכת תצפית ובקרת אש מתקדמת - הוא 40 ק"ג בלבד, בעוד המקל"ר הישן שקל לבדו יותר מ34 ק"ג.
פרט נוסף, המציב את יכולותיו של הMK47 בליגה אחרת לגמרי מקודמו, הוא מערכת בקרת האש המתקדמת של המקל"ר, הכוללת מסך תצוגה לראיית יום ולילה, מד טווח לייזר מובנה, מערכת בליסטית אוטומטית לחישוב סטיות ואפשרויות רבות ההופכות את הכלי החדש למדוייק וקטלני הרבה יותר, ומכניס איכות חדשה וגבוהה בעוצמת האש של החי"ר לטווח בינוני.

מצורפת תמונת המקל"ר הנמצא בניסויים במז"י, כפי שהוצג למפקד מז"י האלוף בני גנץ ולאלוף פיקוד הדרום יואב גלנט, בביקורם בבסיס בו נערכים הניסויים על הכלי:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(ליחצו על התמונה להגדלה)

לאור הבדלי המידות, המשקל והמראה, ולאור מסורת ה"מקוצר\מקוצרר\מקוצרררר" \ "מטול\מטולון\פלטולון", תנו לי לנחש שהגורמים הממונים במז"י יחליטו לקרוא לצעצוע החדש בשם "מקלרון"...

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 16-01-2006 בשעה 15:30. סיבה: הקטנת תמונה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2006, 13:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מספר שאלות"

זה נראה כדמוי "אטלסון". נראה שהמערכת מחשבת את מיקום הפגיעה בלבד.

חוצמיזה, אפשר לראות להב בקצה הגוף, כמעין כוונת ברזל

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-01-2006, 20:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הרעיון היחיד שעולה לי בעניין הוא..."

אבל... יש הבדל גדול בין הררנ"ט/א של הרפאי"ם לבין הרימון במקל"ר: הרר"ט/א נשאר שלם כיחידה אחת לאורך כל הדרך ואילו ברימון הקליע נפרד מהתרמיל. הזנת הטווח (ובעצם הזנת פרק זמן מעוף) רימון דרך הכרכוב נראית לי בעייתית יותר. ובכל מקרה זה אומר שהיא מתבצעת אוטומאטית בבית הבליעה.

ישן 18-01-2006, 22:07
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אהממ...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב ""אין להם מוצר מדף" - על מה..."

יש להם מספר מערכות העושות שימוש בעקרון הפעולה שפותח ע"י החברה אבל אין ייצור סדרתי תקני להצטיידות (לא מופיע באתר שלהם/באף פרסום/באף צבא/גוף ממשלתי אחר) וכל הפתרונות שהם סיפקו היו TAILOR MADE למטרת ניסויים אג"מיים או בחינת קונספטים (גם אם נשלחו לשטחי לחימה,כמו ה TALON החמוש במע' METAL STORM 40 מ"מ).

למה המערכת לא טובה לרתק פלוגתי - מקל"ר לרתק פלוגתי נושא כמות גדולה של תחמושת,מחוייב להיות פשוט וזול יחסית וקצב אש אסטרונומי לא מהווה יתרון (ההיפך-סתם ייכלה תחמושת).
המערכת של METALSTORM דורשת מילוי המחסנית מחדש בחברה עצמה, כמות התחמושת מוגבלת לאורך הקנה של הכלי, מה שהופך את ייצור האש למסורבל.
זאת בנוסף לעובדה שלחברה אין מקל"ר (וכמו שנאמר קודם-אף מערכת מבצעית אחרת) , התחליף שהוצע מטעמם למקל"ר והותקן על ה TALON היו 4 קנים בעלי 6 רימונים כל אחד.
http://www.defensereview.com/module...article&sid=717

לסיכום - המקל"ר בעל התחמושת המשורשרת הוא יעיל ופשוט ונותן את המענה, למערכת של METAL STORM אין שום תרומה בתחום .
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 18-01-2006, 23:10
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "אהממ..."

גם אני חשבתי על ה-TALON כשכתבתי.

לגבי מגבלת הטעינה במפעל - למיטב ידיעתי החלפת קנה (כולל חימוש) אמורה להיות אפשרית גם בשטח - שכן אם לא הנשק בלתי שימושי לחלוטין. אני מסכים ששרשיר יהיה יעיל יותר מסיבות של מקום ונוחות הפעלה.

למרות כל זאת עבור משימות מסוימות (לא דווקא רתק פלוגתי) מקל"ר מבוסס METALSTORM דווקא יכול להיות פתרון לא רע (האמת שאני חושב על משהו שדומה יותר למרגמה מבוססת METALSTORM אשר תיצור כיסוי שטח נרחב למדי בפגזים/רימונים בפרק זמן קצר מאד ויכולה לפגוע בכוח רגלי חשוף הפרוש על שטח פתוח נרחב).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-01-2006, 09:07
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "לדעתי מיותר..."

יכול להיות שאתה צודק - עניין התאמת סוג הנשק לגודל הכוח - כיתה, מחלקה, פלוגה, גדוד וכו' אף פעם לא היה אחד הצדדים החזקים שלי (התרגיל הגדול ביותר שהשתתפתי בו היה פלוגתי אי שם לפני עשור בטירונות).

בכל מקרה מה שעומד מאחורי השאלה שלי לא ממש קיבל מענה - האם צה"ל בחן את ה-METALSTORM בצורה רצינית לשימוש כלשהו (לא דווקא למטרה אותה הזכרנו כאן). אני יכול לומר בוודאות שיש גורמים בכירים שמכירים את הטכנולוגיה, אבל מכאן ועד לבחינה רצינית של הטכנולוגיה במטרה להצטיידות עתידית יש מרחק רב. אגב בכלל יש אישור יצוא לטכנולוגיה הזאת מחוץ לארה"ב?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר