לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2006, 01:07
צלמית המשתמש של Kontsy
  משתמשת נקבה Kontsy Kontsy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
עזרה חצובה לDSLR

שלום לכולם! אני רוצה לקנות חצובה לDSLR ורציתי לבקש עצות לחצובות טובות מאילו שכבר יש להם
התקציב הוא לא ממש בעייתי, אבל אני לא רוצה סתם לזרוק כסף על כל מיני דברים שאני לא באמת צריכה (סגסוגת חלל עתידנית זה לא בדיוק הדבר הכי חשוב לי בחצובות...)
אני מתכוונת להשתמש בה בצורה די מגוונת, החל מצילומי לילה, נוף, צילומי "מקרו" (במרחאות כי אין לי עדיין עדשה בשביל הדבר האמיתי) וכו'. יש לי CANON EOS 300D ששוקלת לא מעט, ואני מקווה שיום אחד תשקול אפילו יותר עם עדשות נוספות, אז יציבות זה חשוב.
עמידות זה חשוב, שתשרוד הרבה זמן. גובה נראה לי חשוב - איך מסתדרים עם חצובה שנמוכה ממך בכמה וכמה ס"מ?
שוב פעם כמו שאמרתי אין לי בעיה להוציא על זה הרבה כסף, אבל מצד אחד ראיתי חצובות באינטרנט במאות שקלים ומצד שני פה אתם ממליצים על משהו פשוט ב100-200 שקל, אז אני קצת מבולבלת...
בכל אופן, אשמח אם מישהו יכול להמליץ לי על חברה ודגם מסוים.
תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2006, 07:56
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kontsy שמתחילה ב "חצובה לDSLR"

אני גם מצטרף למתן ולארנון וגם חולק עליהם (לא קמת טוב הבוקר) - מצד אחד לא חייבים להתכופף ומצד שני אין כזה דבר כמו חצובה קלה, גבוהה ויציבה (חוץ מאולי אלה שעשויות מ-carbon, אבל אלה עולות ים של כסף). חצובה קלה ויציבה תהיה בהכרח נמוכה, חצובה קלה וגבוהה תהיה בהכרח לא יציבה וחצובה גבוהה ויציבה תהיה בהכרח כבדה - ואין אפשרות רביעית (שוב, אם נתעלם מהחצובות "המיוחדות" שעשויות מכל מיני חומרים מיוחדים ויקרים מאוד).

ולגבי ההמלצות בפועל - אני משתמש ב-190PRO של מנפרוטו וראש כדורי 486RC2. התענוג עלה לי כ-180 יורו באיטליה, כאשר בארץ תשלמי על זה לפחות 1200 שקלים. לא הבדל כזה רציני, אבל בכל זאת העדפתי לקנות את החצובה בארץ בה היא מיוצרת (מן כיף שכזה ). הדבר הזה הוא לא קל במיוחד, אבל מאוד יציב עם 10D ו-70-200 f/2.8L. יש לשים לב שבסדרות ה-PRO של החצובות של מנפרוטו העמוד המרכזי של החצובה ניתן להסרה ולמתקון בצורה אופקית - שימושי מאוד בצילומי מקרו כשרוצים למקם את המצלמה בכל מיני זוויות מוזרות.

חצובות נוספות שהומלצו לא פעם בפורומים האלה וגם בפורומים אחרים הן 340DX ודומיהן. החצובות האלה באות עם ראש תלת מימדי ונחשבות חליות מקשרות בין החצובות הפשוטות לחצובות היקרות של מנפרוטו \ גיטצו וכד'.

ישן 17-01-2006, 13:49
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kontsy שמתחילה ב "חצובה לDSLR"

הנה, שוב כל הקנוניסטים מתעלמים מפקטור המחיר.

משה, אולג וארנון - כולנו שמחים עד מאושרים פלוס על שקניתם חצובות מקצועיות אמיתיות במחיר של למעלה מ 1000 ש"ח כל אחד מכם.
גברת פלפלת למעלה, ביקשה חצובה שתכנס לה בתקציב לחוץ של 100-200 שקלים.
אני בחוצפתי העזתי לבקש ממנה לגרד עוד 95 שקלים, ובטיפה פחות מ 300 לקנות את החצובה הספציפית שהצגתי כאן ובאשכול המקושר מעלה.

באתם כולם, ולא הסכמתם איתי, והראיתם איזה יופי חצובות יש לכם.
והשאלה שלי - מה זה קשור לאשכול?!
החצובה שאני המלצתי עליה, איננה גבוהה. לפי נתוני היצרן הגובה שלה הוא 139 ס"מ ובתור איש של 179 ס"מ, זה לא מפריע לי.
יש לה אפשרות לחיבור מצלמה הפוך, ורגליים המתפקדות בצורה עצמונית (חחח...), מצויין למקרו.
הוא שוקלת לא מעט יחסית לגובה שלה והיא יציבה מאוד, לפחות מהנסיון שהיה לי איתה עד עכשיו. היא מחזיקה את ה D70 עם הסיגמא בסבבה (משה יעיד שהסיגמא לא שוקלת כמו הקיט..) וסך הכל, יחסית למחיר - זו חצובה מדהימה.
אין לה ראש כדורי (תלת-מימד) ואני בטוח שאם תשוו אותה לחצובות שלכם, היא תיפול ברוב הפאקטורים, אבל בשביל 300 שקל היא שווה כל אגורה.
אני קניתי אותה בפוטורפלקס (אצל אילן) באלנבי 68. אם זה נראה לך מעניין (אני אישית ממליץ!), גשי לחנות ותסתכלי עליה. היא חצובה פשוטה, מעט כבדה, אבל זה ייתרון ביציבות וזולה, יחסית לאחיות הגדולות והמקצועיות שלה...

ישן 17-01-2006, 14:05
  מישהu מישהu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל מישהu
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הנה, שוב כל הקנוניסטים..."

מתן, הפעם אני לא מסכים איתך. אני לא רואה בשום מקום שהבחורה ביקשה חצובה ב-100-200 ש"ח, מאיפה אתה הסקת את זה? היא אפילו אמרה ש
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Konsty
התקציב הוא לא ממש בעייתי, אבל אני לא רוצה סתם לזרוק כסף על כל מיני דברים שאני לא באמת צריכה
. היא אמרה שהיא מבולבלת, כי מצד אחד מציעים לה חצובות במעל ל-1000 ש"ח, ומצד שני מציעים לה ב-100-200. אז אוקיי, אוליי גם להציע חצובות במעל 1000 זה לא ממש מתאים, אבל מה ההבדל בין להביא דוגמה לחצובה בתקציב גבוה מדי לבין להביא דוגמא לאחת במחיר נמוך? לי יש חצובה בת 15 שהייתה של אבא שלי, של KineGon, שאין לי מושג מה זה, והיא מתפקדת יופי. זה נראה לך קשור לנושא? לי לא.

וכדי שזה לא יהפוך לפוסט רציני מדי שלי, כי זה נוגד את הכללים: (סליחה מתן, אבל הייתי חייב): עצמוני.
עמרי

ישן 17-01-2006, 14:15
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הנה, שוב כל הקנוניסטים..."

המלצה כללית - לקרוא את הפוסטים בעיון ואז להגיב. לא ראיתי שפותחת האשכול ביקשה המלצה בתקציב של 100-200 שקלים, ההיפך הוא הנכון - היא רשמה שכרגע אין לה מגבלה על התקציב, ואני מצוטט :

ציטוט:
שוב פעם כמו שאמרתי אין לי בעיה להוציא על זה הרבה כסף

אגב אני לא חושב שה-D70 עם הסיגמא היא מדד מספיק טוב ליציבות, שניהם שוקלים בערך מקילו וחצי - קילו שש מאות במקסימום (המצלמה 600 גר' בלי הסוללה והעדשה 900 גרם). תעמיס על החצובה עדשה כבדה יותר (נניח 70-200 f/2.8) ואז נראה.

ומי אמר שהיא חייבת לקנות חצובה כמו שלי ? המלצתי על חצובה נוספת בפוסט שלי (שוב, כדאי מאוד לקרוא בעיון).

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 17-01-2006 בשעה 14:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר