לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2006, 10:01
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
איך להתמודד עם מילים מתוקות כדבש - פה-רך

על הפסוק בפרשתנו "ויעבידו מצרים את בני ישראל בפרך", אמרו רבותינו ז"ל שהמילה פרך זה ראשי תיבות: פה רך - פה מתוק ורכרוכי. על ידי זה המצרים שעבדו את בני ישראל.

איך זה מתקשר אלינו? אמנם המחבלים זורקים עלינו טילים, ועל כל וויתור שלנו, הם מוסיפים לנו עוד יותר טרור, אבל מצד שני במפגשים של אנשי שמאל עם "ידידיהם" הערבים הם גם שומעים מילים אחרות, שגורמות ללב להנמס. לפעמים אמנם חושבים ויודעים שזה האויב שהוא מדבר, אבל כל כך לא נוח לענות במילים קשות כשהצד השני מדבר אליך מילים מתוקות כדבש ונופת צופים. הרצון של היהודים לשלום והבושה איך הערבים יסתכלו עלינו גורמת לפעמים לעשות מעשים הפוך מכל הגיון, ולאט לאט זה נהיה אחר כך טבעי.

אבל במלחמה כמו במלחמה, צריכים להיות מוכנים גם למצבים מאוד לא נעימים, ולדעת מענה גם למצבים כאלו. לא צריכים להתלהם, אבל מאידך גם לא צריכים לוותר, בגלל שאין לנו על מה לוותר, וגם אין סיבה לוויתורים כשזה לא יקדם לא אותנו ולא אף יצור אנוש על פני האדמה.

הנה אני מביא לפה אחת התגובות בYNET של ערבי, שכולם קיבלו כמו שאומרים רגליים קרות מה לענות לו, ונחלצתי ועניתי כהוגן, בלי לוותר על שום דבר יהודי וגם בלי לפגוע ברגשות.

ציטוט:

עם כל חילוקי הדיעות בין הערבים ליהודים על זה שהאדמה הזו שייכת למי בדיוק ... שני העמים כבר חיים פה ... העם היהודי כבר קיבל מדינה משלו והוא לכשעצמו מאמין שזוהי מדינתו לשעבר ... ומצד שני הערבים מאמינים שהיהודים חיו בכל מיני מדינות ולאו דווקא זוהי המדינה שלהם והאדמה הזו שייכת אך ורק לערבים ... אז מהו הפיתרון ??
א. לזרוק את היהודים מכאן ??
אין סיכוי ... לאן הם ילכו ?? הם בסך הכל בני אדם אף על פי שהם לא ערבים וחיים באמצע רוב המדינות הערביות ... אין להוציא יהודים מכאן ... ויש לתת להם לחיות בשקט ובשלום בתנאי שהם יחליפו את הכבוד והשלום עם האויבים האמיתיים שלה ( פלסטין-לבנון-סוריה) ובמצב הזה לא תהיה לנשיא איראן והאנשים הדומים לו שום אופציה לעלות ולקרוא קריאות גזעניות נגד היהודים וישראל תזכה בתמיכת כל מדינות ערב במצב והן רואים שהערבים קיבלו את זכויותיהם מהיהודים אז מגיע ליהודים לחיות בשקט ואין לתקוף אותם גם מילולי וגם פיזי.....

ב. לזרוק את הערבים מכאן ??
אין סיכוי .. כי אני וכל הדומים לי מאמינים שזו היא אדמתנו ואנחנו לא נעזוב בדיוק כמו שאתם לא מוכנים לעזוב ... אבל מה ...עליכם להכיר בנו ועלינו להכיר בכם ולהתייחס אליכם בכבוד בתנאי שאתם תחליפו איתנו את אותו כבוד ...

בקיצור ... ישראל מצדה חייבת להפסיק את הכיבוש ולחזור אל הגבולות שהקוו הירוק מסמל אותו ... ועליה להפסיק לרצוח בפלסטינים ... לשחרר את האדמות הכבושים כבר מעשרות שנים בדרום לבנון וסוריה ... ( ראינו איך חל השלום בין ישראל למצריים אחרי שסיניי שוחררה ) ...
ומצד שני הפלסטינים יקבלו את כל זכויותיהם ויפסיקו את האלימות שלהם כלפי אזרחים ישראלים ... ובעזרת השם גל האלימות יפפסק ויהיה לנו עידן חדש נקי מרצח ואלימות ...

תכלס ===> המנהיגים הישראלים והפלסטינים חייבים לחשוב איך אפשר לחיות אחד ליד השני ולא לחשוב איך להשמיד אחד את השני ....

אני יודע שאני חולם ... אבל אני מתפלל שיום אחד החלום שלי יתגשם ונחיה בדו קיום אמיתי ובשלום אמיתי ...

ערבי מוסלימי , א.א.פחם (18.01.06)

ציטוט:

דבריך מתוקים מאוד, אבל מנותקים מהמציאות המציאות היא שבתוככי הערבים המוסלמים, השולטים שם זה דווקא הכי קיצוניים. וכל וויתור, רק מעודד את התאבון שלהם וגורם לנצל את זה כמקפצה לעוד וויתורים.

אנחנו היהודים אוהבים מאוד את השלום, ואם היה לנו עשרות מדינות יהודיות כמו שיש לערבים עשרות ארצות ערב, כבר מזמן שלא היינו מתקוטטים על עוד איזה חלקיקי ארץ שבקושי רואים אותה על המפה.

אם אתה באמת רציני, העבר את המסר לאחיך הערבים: למה לנו לקחת חלקים ולו הכי זעירים של ארץ ישראל, ארץ היהודים, בה בשעה שכל חצי האי ערב זה שלנו, ויש לנו עוד עשרות מדינות שכבשנו בימי הביניים. בואו נהיה שמחים במה שיש לנו, ואל לנו לקחת שום דבר מהעם שעבר את הגלות הכי קשה בהיסטוריה האנושית.

המדינאי (18.01.06)

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 18-01-2006 בשעה 10:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר