לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2006, 12:36
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
באמת כתבה מעניינת !...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב ""טילים רבותיי-טילים"-מאמר מעניין ממערכות, מאת יובל שטייניץ"

לגבי אותה "לורה"... לא מצאתי יותר מדי התיחסות...
לדעתי האישית בהחלט יש/היה מקום לרכש/פיתוח של טילים טקטיים לטווחים קצרים יחסית (100- 250 ק"מ) בעלי יכולת דיוק גבוה וסוגי רשקי"ם שונים שבמלחמה עתידית יוכלו להוריד מהעומס שיוטל על חיל האויר.
למעשה מסיום דרכו של ה"לאנס" בצה"ל לא נראה לי שנעשה צעד רציני בכוון (למעט מערכת הMLRS שבסה"כ אינה כ"כ ברת השוואה )...

אני מקווה שאותה "לורה" לא תהיה בסופו של דבר עוד "מוצר מדף" המיועד לייצוא !

אגב - תמונה/איור של הטיל פורסם בשבועון של ג'יינס לפני מס' חדשים בעקבות הצגתו בתערוכה כל שהיא כשעושה רושם שמדובר ב"ייצור" יפה מבחינה ויזואלית לפחות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2006, 12:39
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בל נשכח את הדלילה - הגירסא הקרקעית
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "באמת כתבה מעניינת !..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
לגבי אותה "לורה"... לא מצאתי יותר מדי התיחסות...
לדעתי האישית בהחלט יש/היה מקום לרכש/פיתוח של טילים טקטיים לטווחים קצרים יחסית (100- 250 ק"מ) בעלי יכולת דיוק גבוה וסוגי רשקי"ם שונים שבמלחמה עתידית יוכלו להוריד מהעומס שיוטל על חיל האויר.
למעשה מסיום דרכו של ה"לאנס" בצה"ל לא נראה לי שנעשה צעד רציני בכוון (למעט מערכת הMLRS שבסה"כ אינה כ"כ ברת השוואה )...

לטווח 300 ק"מ.

ישן 20-01-2006, 13:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתחילה גם אני חשבתי שהוא מדבר על תחליף
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ויק שמתחילה ב "כתבה לא מאוזנת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויק
יכולתו של הטיל מוגבלת למקרים בהם המטרה נייחת ומיקומה ידוע מראש.
מטרות ניידות (משגרי סקאדים, גדוד בתנועה) עדין שמורים לטייס שמוצא את המטרה
בעין.
כמובן שיש תועלת גדולה בטילים מדוייקים - אך עדיין לא תחליף למטוס הקרב.

למטוסי הקרב, אך הוא מתכוון כתוספת לחה"א. לדעתי אכן ראוי שיהיו לצה"ל יכולות תקיפה ממגוון פלטפורמות...

ישן 20-01-2006, 15:57
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
ישנן היום מערכות נשק אוטונומיות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ויק שמתחילה ב "כתבה לא מאוזנת"

ציטוט:

יכולתו של הטיל מוגבלת למקרים בהם המטרה נייחת ומיקומה ידוע מראש.
מטרות ניידות (משגרי סקאדים, גדוד בתנועה) עדין שמורים לטייס שמוצא את המטרה
בעין.
כמובן שיש תועלת גדולה בטילים מדוייקים - אך עדיין לא תחליף למטוס הקרב.

ישנן היום מערכות נשק אוטונומיות כדוגמאת הספייס וה-Delila GL.
מערכות אלו מסוגלות לאתר ולתקוף מטרות באופן אוטונומי לחלוטין ומוציאות את האדם מה-Loop.

קראתי לא מזמן ב-Defence News שרייתאון מפתחת קונספת של "נחילי טילים" - טילים אוטונומיים
שאליהם יוזנו סוגי המטרות שהם רשאים לתקוף, וגם עדיפויות סוגי המטרות לתקיפה.
הטילים ישוגרו לאזור תא שטח , ויטוסו במוד שוטטות (loitering)
שיאפשר להם לטוס מעל האזור במשך עשרות דקות, ולתקוף מטרות מזדמנות לפי הפרמטרים
שהוזנו מראש. כך למעשה יסגר אותו תא שטח מבחינת האויב.
נדמה לי שברייתאון גם דיברו על יכולת שיתוף מידע בין הטילים - כך שהם גם יכולים ליצור
תמונה מודיעינית ולשדר אותה אחורה.
אם אני לא טועה, גם ל-Delila GL יש יכולת "שוטטות".
אגב, שילוב מעניין יכול להיות בין כטבמ"ים,כטבמי"ם תוקפים\מתאבדים (Harpy) ונשק אוטונומי.

אני רואה נקודת תורפה אחת לעניין - אם מטוסי אויב יוכלו לפעול באזור , הם יוכלו להפיל דיי בקלות
כטבמ"ים ואפילו טילים (נדמה לי שה-Sidewinder-x והפיתון 5 יכולים להתמודד עם טילי שיוט).

נערך לאחרונה ע"י yanivib3 בתאריך 20-01-2006 בשעה 16:02.
ישן 20-01-2006, 16:16
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
תרחיש דמיוני-מה יקרה אם..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב ""טילים רבותיי-טילים"-מאמר מעניין ממערכות, מאת יובל שטייניץ"

אני מנסה להבין מפירסומים גלויים ודמיון בלבד, כיצד ח"א יוכל להתמודד עם מתקפת טק"ק מאסיבית
ומדוייקת על בסיסיו (בהנחה שהחייל לא יורשה לפתוח במכת מנע על אתרי שיגור הטק"ק).

מבחינה הגנתית לצה"ל יש את טילי החץ,הפטריוט וההוק, מהם רק החץ יודע להתמודד היטב
מול טק"ק (וגם זה הוכח רק בניסויים מבוקרים וללא רש"קים מתמרנים או פתיונות).
המסקנה שלי היא שבסיסי ח"א יהיו חשופים כמעט לחלוטין למתקפת טק"ק - בוודאי אם יהייה מדובר
במטח של עשרות טקק"ים שלא כולם ייורטו ע"י החץ.
המערך היחיד שלא ינזק מהתקפה שכזו הוא מערך המסק"ר שיכול לפעול ממנחתים מאולתרים.
מערך המסק"ר הוא אולי המערך החשוב ביותר בשעות הראשונות של המלחמה - הוא אמור לבלום
את טורי השריון של האויב שמן הסתם יחלו לנוע מייד עם שיגור מטחי הטקקי"ם.

במקרה כזה של מכה ראשונה של טקק"ים שתשבית את מערך מטוסי ח"א, תהיה בעיה גם לטילים
אוטונומיים "משוטטים" לפעול, שכן ללא השגת עליונות אוירית או דיכוי מערכי נ"מ של האויב, יוכלו
טייסי האויב להפיל את אותם טילים "משוטטים" בהנחה שיש בידי האויב טילי א"א מדור מתקדם.
טילים "משוטטים" עשויים גם להפגע ע"י נ"מ קני מוכוון מכ"מ וכמובן טילי קרקע אויר מתקדמים (Sa-10).

ישן 20-01-2006, 16:46
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
טילי שיוט כבדים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "תרחיש דמיוני-מה יקרה אם.."

ללבני - כן, אכן התכוונתי לטילי שיוט למרות שניתן לפתח במקביל מערך של טילי שיוט וטילים בליסטיים לטווח בינוני כאשר חלוקת המטרות תהיה - טילי שיוט עבור מטרות ניידות וטילים בליסטיים עבור מטרות נייחות.

אגב אם כבר מדברים על טילי שיוט - האם קיימים טילי שיוט גדולים קרי כאלו אשר מסוגלים לשאת ראשי נפץ קונבנציונאליים במשל של כטון לערך בדומה ליכולת הנשיאה של סקאד? (אני מתכוון לטילי שיוט לתקיפת מטרות קרקעיות ולא ימיות).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 20-01-2006, 20:35

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם כך שנינו באותה הדיעה ..."

הסיבה לשאלתי היא שישנן מטרות שהשמדתן עשויה לדרוש קצת יותר עוצמה (אהמ.. כורים גרעיניים, למרות שפה מדובר על טווחים רחוקים או שיגור מצוללות שלא בטוח יכולות לשאת טיל שיט מסיבי שכזה). במקרה כזה יש יתרון לטילים בליסיטיים למרות שקצת קשה לי להאמין שמישהו ישתמש בטיל בליסטי להשמדת כור גריעני.

בכל מקרה טילי שיוט עם ראש נפץ גדול יכולים להיות רעיון לא רע, מעניין מה מגביל את בנייתם (עוצמת המנוע/צריכת דלק או שיש סיבות אחרות)?
www.MegaPixel.co.il

ישן 20-01-2006, 21:58
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אין בעיה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "פספסתי את ההודעה הזאת שלך -..."

ה-AGM-86 לא תוכנן מלתחילה כטיל נושא רש"ק קונבנציונאלי אלא נכנס לשירות בגירסה הגרעינית AGM-86B. לאור לקחי מבצעי Eldorado Canyon נגד לוב באפריל 1986 הגיעו האמריקאים למסקנה כי הם זקוקים ליכולת לתקיפה ארוכת טווח גם באמצעות טילי שיוט קונבנציונאלים. בין האמצעים שפותחו היה ה-Senior Surprise, גרסה קונבנציונאלית של ה-AGM-86. אבל, הפרויקט התבסס על הסבת טילים קיימים. לאורך הזמן פותחו מספר גירסאות לטיל, כשבלוק 1 של דגם C הוא בעל הרש"ק הכבד ביותר ודגם D מצוייד ברש"ק חדירה. הטילים עצמם מבצעיים והופעלו לראשונה כבר ב-1991. הבעיה הגדולה היא שהמלאי שלהם מוגבל ואין כוונה לפתוח קו ייצור של טילים נוספים. הפיתרון שמיושם רוב הזמן הוא הסבת טילים נוספים ממשימה גרעינית לקונבנציונאלית, אך עדיין יש צורך לשמר לא מעט טילים עבור משימות גרעיניות.
בנוגע לישראל הרי שאני לא אתייחס לנושא מסיבות מובנות. באופן רשמי קיים הדלילה GL שהוזכר פה אך מדובר בטיל בעל רש"ק קטן מאוד ששם דגש על יכולת דיוק ו-"Go Around" ולא על עוצמת רש"ק. מה גם שהטווח הרשמי של הדלילה הוא כמדומני 250 ק"מ שהוא מוגבל מאוד יחסית לטילים כמו ה-CALCM או ה-KH-55/101 הרוסיים.

ישן 20-01-2006, 22:23

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אין בעיה"

מעניין. בגדול פחות או יותר מה שהוזכר בFAS.

בנוגע לישראל, שוב מבלי להתייחס למה יש או מה נמצא בפיתוח ואיננו יודעים אני חושב שיכול להיות רעיון לא רע לנסות ולפתח גרסה מקומית של טיל מקביל ל-AGM-86C או אפילו ל-AGM-86D. יש איזושהן סיבות עקרוניות טכניות שבגינן נראה לך שזאת משימה מורכבת מידי לאור היכולות שלנו בתחום כפי שהן ידועות (אני לא מתייחס כאן לשיקולים כלכליים שהם כמובן פקטור חשוב בקביעת מדיניות פיתוח והצטיידות)?
www.MegaPixel.co.il

ישן 21-01-2006, 15:46

ערוץ 2
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אין בעיה."

שלום טל, היה נחמד לראות אותך אתמול בערוץ 2. מה שכן האופן שבו הוצגו הדברים היה לדעתי מוטעה (מפתיע אותי שהסכמת שכך יוצגו הדברים) לכאורה הוצג שם כאילו יש חידוש בסיוע האיטלקי לאירנים - כמובן שאין. אם יש חידוש (וזה אתה תאמר לנו) הוא בעניין המצגת ומה שקשור בה.

לעצם העניין, נחמד לראות את התמונות של "לורה" אני אישית לא הכרתי את הפיתוח (תהרוג אותי למה התמונות נדחפו לאמצע השרשור). בכל מקרה אם ישנם פרטים שניתן לחשוף על המערכת נשמח לשמוע.

עידו
www.MegaPixel.co.il

ישן 21-01-2006, 16:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
הנה משהו שמצאתי...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ערוץ 2"

www.defensenews.com/story.php? F=699930&C=mideast

Israel successfully test-fired its Long Range Artillery (LORA) missile March 3, two days after the presence of U.S. spy planes in the so-called safety zone above the Mediterranean Sea prompted officials to delay the test.

In interviews here, Israeli defense and industry sources said the LORA scored a dead-on hit of a sea-based target some 200 kilometers from the launch site on Israel's coast. The test marked the third success out of four attempts, and demonstrated a range more than double the roughly 80 kilometers achieved in earlier tests.

Similar in performance to the U.S.-produced Army Tactical Missile System and the U.S. Navy Standard missile, LORA is a deep-strike, satellite-guided, inertially navigated precision missile for use against stationary or semi-fixed targets. The missile is solid-fueled, with a takeoff weight of about 1,230 kilograms, including a 570-kilogram warhead, and is developed by the MLM Division of government-owned Israel Aircraft Industries.

"It was an excellent performance, and we're all very proud . but we still don't understand what the Americans were doing in that closed area that forced cancellation of the earlier test," an Israeli defense official said.

According to the official, Israel's Ministry of Defense secured permission from supervisory authorities for a three-hour closure of airspace and territorial waters on the morning of March 1. As MoD and industry technicians, accompanied by top brass from the Israel Navy, Ground Forces and Air Force, prepared for countdown to launch, a U.S. Navy P-3 maritime patrol aircraft entered the area and remained on station, prompting agitation in the launch control room.

The presence of the P-3, followed by the arrival of a high-flying U.S. Air Force U-2, triggered high-level dialogue between Israel's defense establishment and the U.S. Embassy in Tel Aviv and the Sixth Fleet in Naples, Italy.

"Requests were made repeatedly to get those planes to move from the area. Meanwhile, one 30-minute delay was followed by another 30-minute delay and then some more waiting until we got to the point where we had to shut down the test," an Israeli source said.

In a March 3 interview, an Israeli military officer said he did not know why the U.S. military interfered in the test, but insisted that whatever the reason, it wasn't worth straining the usually superb cooperation and coordination Israel enjoys with the Sixth Fleet.

"I told my people it was worth the added cost and aggravation, to just go ahead and reschedule the event," the senior officer said. "I wouldn't want to think this was done intentionally . There must have been a good reason for those aircraft to be there at that time."

Another senior Israeli military official, however, suggested the U.S. spy planes were interested in capturing data on the test, and were not deployed in that specific area at that specific time for regional strategic intelligence-gathering missions.

"The Americans are curious. They wanted to watch," the senior official said.

Paul Patin, spokesman for the U.S. Embassy here, declined comment on the matter. Similarly, IAI and Israel's MoD declined to discuss the March 3 test or the previously scheduled March 1 launch.

The March 3 test of the LORA is the second straight success after an embarrassing failure in November 2003, when carelessness in IAI's restricted-access control room resulted in the inadvertent commercial satellite broadcast of video and voice recordings related to the launch. Prior to that unintended public debut, LORA had been classified as a sensitive development system for the Israel Navy and Ground Forces, with the Indian Army a likely customer for initial export sales.

The Israel Air Force, which performs LORA's intended mission with its own air-launched weaponry, has expressed concerns about spending money on what it views as redundant ground- and sea-launched capabilities.

"There are a lot of advantages in providing all our services with precision strike capabilities. The debate in this case is about proportion rather than need, given our limited resources," according to an Israel Air Force official.

Source: IMRA – Independent Media Review and Analysis

אמנם מדובר לא מעט על התקרית אך יש גם פרטים על מערכת הנשק עצמה.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 21-01-2006 בשעה 16:48.
ישן 21-01-2006, 17:07
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מ... נשאל את זה אחרת - אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
מ... נשאל את זה אחרת - אתה מרוצה מאיך שהדברים הוצגו שם? לדעתי זה מציג אותך באופן מאד לא רציני. אנחנו כגוף תקשורת רציני העברנו אליך את הידיעה בה רואיינת לקריאה לפני הפרסום. אם הייתי במקומך הייתי דורש דבר דומה מערוץ 2 להבא.

עם כל הכבוד לאתר האינטרנט בו אתה עובד, (גוף תיקשורת רציני כדבריך) הרייטינג של חדשות ערוץ 2 ביום שישי, ובמיוחד לידיעה הפותחת את המהדורה - קצת יותר גדול. יתכן שאתה רואה בחדשות ערוץ 2 גוף תיקשורת לא רציני - יש שיחלקו עך כך.

זכותך כמובן לחשוב שהוצגתי באופן לא רציני - איני חושב כך. מה שלא מצא חן בעיני הוא הפתיח של הידיעה בו כונה הלוויין "מסבאח" בשם לוויין ריגול.
ישן 21-01-2006, 21:49

על תפוצה ומקצועיות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "האתר מצטט את כתב העת DEFENSE..."

תודה לבני.

טל, לגבי ערוץ 2 זה לא איזה עניין כללי מה אני חושב על ערוץ 2 או לא, יש כאן עניין ברור של סנסציונאליזם שגוי - לא מדובר בלווין ריגול ולא פחות חמור בעיני היא ההצגה של שיתוף הפעולה האיטלקי כחדש וכדבר מה שלא היה מוכר קודם לכן.

לגבי האתר שלנו - אנחנו מגיעים למאות אלפי קוראים בכל חודש, זה עוד לא ערוץ 2 אבל זה הרבה מאד וזה בעיקר בארה"ב. זה שיש לערוץ 2 הרבה צופים לא אומר שהם עושים עבודה מקצועית - אין שום קשר בין שני הדברים. גם ידיעות ומעריב הם עיתונים בעלי תפוצה נרחבת ואתה יודע אילו שטויות מתפרסמות שם לעיתים. כל מה שרציתי לומר בהקשר זה היה שאני במקומך הייתי מבקש לדעת מה יאמר בכתבה שבה אני מתראיין (בדיוק כפי שאנו עושים) בכדי שדבריך לא יוצגו באופן מסולף כפי שיצא לדעתי בסופו של דבר.
www.MegaPixel.co.il

ישן 22-01-2006, 18:12
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
יש גם כאלה
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "או לתכנן צוללת חדשה עם קני שיגור אנכיים..."

הרוסים הלכו כמו תמיד בדרך משוגעת ואכן בנו צוללות עם משגר על הסיפון..
פרוייקט 644: (Whiskey)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.submarina.ru/thumbs/644/m779.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.submarina.ru/thumbs/644/m136.jpg]

פרוייקט 651: (Juliet)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.submarina.ru/thumbs/651/m222.jpg]

התמנות נלקחו מכאן:
http://www.submarina.ru/thumbs/651/index.shtml
http://www.submarina.ru/thumbs/644/index.shtml

ישן 22-01-2006, 18:00
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
כמה טעויות

א. אחוז הפצצות החכמות שהטיל חהא"א במבצע "חופש עירקי" היה הרבה יותר קטן מ 90.
68%* היו פצצות מונחות- ולא כל פצצה מונחית היא פצצה "חכמה".
בנוסף, עדיין ראו פצצות המונחות לייזר יותר שימוש* בהשוואה לחימוש מונחה- וחימוש נעזר- GPS. נכון, הפער הרבה יותר קטן בהשוואה לעימותים קודמים, אבל הוא עדיין לטובת החימוש מונחה לייזר (אני מנחש בגלל העלות הנמוכה והרצון להיפטר מסטוקים שלו שנשארו מהעשורים הקודמים), ולא כפי שהמחבר טען.

*ע"פ נתונים רשמיים של חהא"א- http://www.globalsecurity.org/milit...t_30apr2003.pdf (עמוד מספר 11)
ב. המשחתת שאליה הוא מתייחס בהערה מספר 4 היא AEGIS ולא Agis, והטיל הוא כנראה ATACMS.

דעתי האישית- המאמר מציג את היתרונות של הטיל ע"פ המטוס רק במתאר הפעלה אחד. הוא מתעלם מהעובדה שכל מטוס קרב מסוגל לפעול באופן מלא במגוון משימות נוספות- פטרול אווירי, סיוע לכוחות קרקע, תקיפה ימית, סיור, ועוד ועוד.
המאמר גם מתעלם מהעובדה שברגע שהאויב מצליח להשיג טכנולוגית שיבוש אלקטרונית זו או אחרת אתה יכול לזרוק את כל החימוש מונחה לייזר ו GPS מהגג, ולהשתמש בהנחייה אופטית במקרה הטוב, או לחזור לפצצות ברזל רגילות במקרה הרע, וכן עדיף מטוס מאשר טיל.

לדעתי מוסר ההשכל שצריך לשאוב מהמאמר הוא לאו דווקא לשקול העדפת טילים על פני מטוסים, אלא אולי להשקיע יותר מאמץ בפיתוח טילים כאלה מאשר חימוש משוגר מהאוויר.
מצד שני, זה לא באופן כללי הכיוון שבו הולכים עכשיו?
תגובות יתקבלו בברכה...
ישן 22-01-2006, 19:56

שטייניץ
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "בלי קשר לדקויות כאלה ואחרות"

שטייניץ הוא דר' לפילוסופיה מחיפה (למד במקור באונ' העברית אם אינני טועה - נדמה לי שראיתי את עבודת המסטר שלו אצלנו בספריה לפני כמה שבועות). הוא איש רציני למדי למרות שחסר הכשרה פורמאלית בתחומים הקשורים לביטחון למיטב ידיעתי (לא ערכתי מחקר ביוגרפי מדוקדק).

הוא וודאי רציני בהרבה מרבים מחברי הכנסת מעצם היותו איש אקדמיה אשר לפחות מנסה לבסס את דבריו על סוג זה או אחר של טיעונים רציונאליים. אחרי שאמרתי את כל הדברים היפים הללו אני חייב לומר ברמה האישית שהוא פלט גם לא מעט שטויות בהזדמנויות רבות והערכתי אליו רבה יותר כאיש אקדמיה בתחום המטפיזיקה מאשר כיו"ר וועדת חוץ וביטחון.

בכל הקשור למאמר הנוכחי - אני מסכים לחלוטין עם דבריך ohadbx ואם יש משהו שניתן להוציא מן המאמר זו בדיוק המסקנה שגם אני הייתי מסיק - טיל לא כתחליף למטוס אלא כמשלים. מה שכן, כפי שכבר ציינתי חשוב לחלק את העניין לשני חלקים - טילים בליסטיים לטווח בינוני וטילי שיוט, כאשר יש לשים את הדגש על שני האמצעים הללו כל אחד עבור סוג אחר של מטרות.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:19

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר