לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2006, 04:01
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "Bullet Time"

לא. זה לא יותר מסובך מזה.
טוב, אולי קצת

צילום סרט, ולא משנה אם נעשה על פילם או בוידאו, מתבסס על צילום של הרבה מאד תמונות בודדות. הקרנה של תמונות בודדות, מאד דומות, אחת אחרי השניה, יוצרת את האשליה של תנועה רציפה.
מאחר ואנחנו מדברים על תמונות בודדות, אין הבדל באופן עקרוני אם התמונות מצולמות במצלמה שנועדה לצלם הרבה תמונות אחת אחרי השניה, או הרבה מצלמות שכל אחת מצלמת תמונה אחת.

אבל באופן מעשי יש קצת יותר מזה: אתה צריך לתזמן את המצלמות כך שיתאימו ל"אפקט" שאתה רוצה ליצור: מהירות הקרנה שונה ממהירות צילום למשל. גם יש צורך להתאים את הצילום, כך שבכל המצלמות תנאי הצילום יראו דומים. כנ"ל לגבי האפקט שנוצר בתנועה: במצלמות נייחות התמונה לא יכולה "להמרח" באופן טבעי, דבר שמשפיע על איכות האשליה שעליה דיברתי בפיסקה הקודמת (גם בקצב תחלופת תמונות גבוה של וידאו, ניתן לראות "קפיצות" מעצבנות אם מצלמים במהירות צמצם גבוהה). אבל כאן אני כבר מתחיל להכנס לתחום הטכני/צילומי.

אני מעביר את האשכול לפורום צילום (תוך השארת קישור בפורום מדע), בו יוכלו לעזור לנו להרחיב גם על התחום המעשי, בצורה הרבה יותר מדוייקת ומקיפה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

נערך לאחרונה ע"י ג_ב בתאריך 26-01-2006 בשעה 13:25. סיבה: הערה והעברה לפורום צילום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2006, 19:14
  jecky666 jecky666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05

טוב שמע בתור אחד שאחרי שראיתי את מטריקס התלהבתי כמו משוגע
אז התחלתי לעשות כאלה. אני הסתדרתי עם מצלמה אחת. וצילום משלוש זוויות בלבד(עצם דומם כמובן)
עכשיו מה שעושים זה morph בין התמונות אבל לא מורף רגיל צריך תוכנה שתתאים שבה אתה יכול להגדיר נקודות מיוחדות בכל תמונה ואז זה עושה משהו שדומה לאפקט. כמובן שכמה שתוסיף יותר תמונות ככה התוצאה תראה יותר טוב. כשעשתיתי משלוש זוויות בלבד זה יצא ממש מגניב. אבל היו מלא מריחות. השאלה אם יש לך 30 מצלמות לזה. אני עשיתי את זה שוק כזה בבית לכיף והייתי מאוד מרוצה מהתוצאות. בוא נגיד שעם ציוד כמו שלהם זה לא בעיה. השאלה היא איך להסתדר עם מה שיש
קיצר אם אתה צריך עוד עזרה תודיע!

נ.ב
----
אגב תחשוב על זה שנייה. בוא נגיד וסידרת שלושים מצלמות כל אחת רחוקה מהשנייה במרחק של 5 סנטימטר. אפילו במרחק כזה קטן תהיה לך "קפיצה" בין תמונה לתמונה. ואם תריץ את זה לסרטון זה ממש לא יראה חלק. אם תוסיף מורף בינהם זה יבנה לבד את הפער שבין פריים לפריים

it has to be time to leave it all behinde
what a perfect time for me to make you mine
i know i can make everything just perfect

ישן 26-01-2006, 21:38
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

אז תאכלס, אין שום בעיה לעשות את זה.
את המטריקס, אגב, אם אני לא טועה, צילמו עם מצלמת Canon EOS 300D.
כן, כן... אותו דרעק קנוניסטי שהיום אף אחד לא מעיז לקנות, עשה את העבודה המדהימה הזו, שראינו כולנו במטריקס.
אפשר תיאורתית גם לעשות את זה עם מצלמת HP מעאפנה, בתנאי שאתה יכול לתזמן את הצילום של כל המצלמות שלך בבת אחת.

מה שאתה צריך לעשות זה להשתמש בשלט רחוק עבור כל המצלמות שיצלמו באותו הרגע.
חשוב מאוד - צמצם, תריס, רגישות, עדשה וגוף שיהיו זהים בכל הפריימים, אחרת יהיו לך זיופים (ויש להניח שגם ככה יהיו זיופים. מדעית אני לא יכול להסביר את זה, אבל בפועל זה קורה לי עם ה D70).
ברגע שיש לך 30 תמונות אשר צולמו באותה השניה, מסביב לאובייקט שלך (בתנאי כמובן שהוא לא נמרח כתוצאה משימוש במהירות תריס גבוהה, או פלאש), אתה תקבל את הנושא שלך מכל הזויות, ובעזרת תוכנת עריכת ווידאו, הפשוטה ביותר, תוכל להכין סרט מהתמונות.
במידה ואתה משדר PAL, יש לך קצת יותר משניה של סרט (שזה לא מעט זמן בשביל אפקט כל כך מגניב).
אהה.. עוד דבר חשוב, המרחק בין כל מצלמה לנושא חייב להיות המשך הגיוני למצלמה הקודמת. כלומר, אם המצלמה הראשונה מוצבת במרחק 3 מטרים מהנושא, והמצלמה השניה מוצבת 2.5 מטרים מהנושא, יש לך התקנסות פנימה (זום-אין) ולכן חשוב להמשיך את הזום, או לעצור אותו במצלמה השלישית. לא ייתכן מצב שהמצלמה השלישית תשנה בפתאומיות את המגמה ותהיה מוצבת במרחק 3 מטרים מהנושא. רצוי בשביל ההתחלה, להציב את כל המצלמות ברדיוס שווה מהנושא, כדי למנוע בעיות רצף.

בהצלחה - אני מת לראות את התוצאה (ואם אתה צריך D70 לניסוי, אני מוכן לנדב את שלי).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר