לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2006, 18:25
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "יראל זה שטויות שאין למינולטה..."

עזוב על תתייחס לזה שמינולטה נימכרו לסוני.....הדבר לא ישפיע מהר כול כך ובטח שלא עלייך..... מינולטה D5 מצלמה מצויינת היתרון הבולט שלה על פני הניקון זה שיש לה מייצב מובנה בתוך המצלמה (כול עדשה שתרכיבתיהיה מיוצבת) אומרים שהנדסת האנוש של מינולטה טובה יותר ... אך שוב זה אך ורק לפי טעם אישי בלבד!!! הניקון גם כן מצלמה מצויינת עם תוצאות פלט ישירות מהצלמה ברמה גובהה מאוד אפילו עוברות את אחותה הגדולה d70s. שתי המצלמות הם מצלמות מצויינות לצבירת ניסיון בנושא הצילום היותר מתקדם.... מבחר הציוד הנילווה ומבחר העדשות גדול יותר בניקון ללא ספק. אך שוב מדברים על רוב עדשות שאתה לא תוכל להרשות לעצמך.... ניקון חברה יציבה ביותר ואיך חשש שתיפול כמו המינולטה..... למרות שדברים יכולים לקרות..... אני אישית הייתי בוחר בניקון בגלל סיבות אישיות שהם היא מורגשת טוב יותר ביד מאשר המינולטה אני אוהב את איכות הצבעים שהיא מוציאה, יותר מהמינולטה (שוב טעם אישי) ועוד כמה דברים קטנים.
שתי המצלמות מעולות נקודה. תימצא יתרונות לפה ולשם וכך גם חיסרונות,לך לחנות תחזיק כול אחת ביד תכניס זיכרון משלך למצלמה תיצלם כמה תמונות בשתי המצלמות תבוא לבית תוריד למחשב ותיראה מה אתה מעדיף....(אאני מבין שפסלת את הקאנון 350d בגלל שהיא קטנה מידי. עם הגודל לא מפריעה לך אז כדי מאוד שתכניס אותה גם למשוואה מצלמה מעולה!!!)
בהצלחה ברכישה....
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 26-01-2006 בשעה 18:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2006, 19:34
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "תכנס פה..."

עם דיברת כבר על 7D.מצלמה מצויינת... שיחקתי איתה קצת אצל חברים של אמא שלי והיא סוף הדרך הנדסת אנוש פשוט מושלמת ....... הרבה כפטורים "לדעתי יתרון-לא צריך להכנס לתפריט) תמונות מעולות אבל בעיקר אהבתי את ההדסת אנוש שלה ששהיא פשוט מושלמת עדיפה על הD70 והD20 לדעתי.... אבל היא יחסית יקרה כעיקרון אתה יכול להשיג אותה +28-100 ב5200 שקל... ה7D היא הדגם הראשון של מינולטה בתחום הדיגיטלי...... מצלמה מצויינת.... קצת יותר מיושנת מה5D אבל יותר טובה. עם תוכל להרשות לעצמך אותה שהיא יחסית עכשיו ירדה במחיר ... הייתי מציאה לך אותה !
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

נערך לאחרונה ע"י coolpix בתאריך 26-01-2006 בשעה 19:45.
ישן 30-01-2006, 17:38
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אל תתאמץ כל כך הרבה... יש פה..."

בטח, בתמונות כ"כ קטנות לא ניתן לראות הבדלים - אבל כשתצטרך לצלם תמונה כזאת בתנאים טיפה יותר קשים, או בחשיפה לא כ"כ טובה ועוד יבקשו ממך להגדיל בדיוק את התמונה הזאת, מה תעשה ? תגיד שבאיזו 100 או 200 לחיישן של המצלמה יש את אותם הביצועים כמו ל-DSLR ? בחייכם, ביצועי המצלמה לא נמדדים בתנאי המעבדה המושלמים, אלא בצילומים בפועל בשטח. אם אתם רוצים להגביל את עצמכם עם מצלמה בעלת חיישן קטן (שאגב, רעש הוא לא הבעיה היחידה של החיישנים הקטנים)- בבקשה, אתם יותר ממוזמנים לעשות זאת.

הבדלים במחיר ? פוג'י 9500 עולה לא פחות מ-3150 שקלים. כמה יעלה הגוף של 300D כולל עדשה דומה - כנראה בסביבות 5000 שקלים. האם זה שווה את המחיר ? לטעמי כן - מהירות התגובה, צילום פשוט וקל ב-RAW (חוויית הצילום ב-RAW מוגדרת בפוג'י כ-painful), שליטה בעומק שדה, מהירות ודיוק של AF בקלות מחפים על ההפרש. ועוד לא דיברנו על האפשרות לגדול ולהתפתח עם עדשות נוספות ...

בקיצור - תתחילו להציג את הדברים כמו שהם ותפסיקו להתלהב מהצהרות היצרן לגבי החיישנים, המגפיקסלים ותווכי הזום בעדשות.

ישן 30-01-2006, 19:59
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "בטח, בתמונות כ"כ קטנות לא..."

אם אתה רוצה ליראות את התוצאות בגדלים אמיתיים בכיף אני ישלח לך את התמונות במסנגר:zargri@hotmail.com
בוא נעשה השוואה במחירים מאחר שראינו כי איכות התמונה של הפוגי מעולה (ולא אני ולא כותב האשכול מתכוונים להגדיל את התמונות לגדלי ענק)

canon 350d+18-55
מחיר:4915
70-300 של סיגמא:1300
ניקון D70+18-70
מחיר5500
70-300 סיגמא 1300שקל
ניקון D50+18-55
4100 סיגמא70-300 1300שקל
מינולטה 5D+18-70
3750 סיגמא 70-300 1300 שקל
המחירים של המצלמות הם מהאתר camera4less שלא נותן אחריות של היבואן הרשמי(קרט/הדר/דלתא פילם)
המחיר של ה70-300 הוא רק משוער ולא בדוק

סיכום קצר
מהנתונים האלה אפשר ליראות שם כל מצלמה אתה יכול לצאת בנזק של 5000-6800 ולא הזכרתי את הפלאש החיצוני,פילטרים,חצובה,כרטיס זיכרון ענק,עדשת 50MM 1.8
בקיצור DSLR לא מסתכם רק במצלמה עם עדשת הקיט אתה לא מוציא "רק" את ה4000 שקל אלה ציוד מינימאלי של DSLR מסתכם בכ10,000 שקל לערכה של חובבן
לעומת מצלמת P&S מתקדמת שעולה 3300 שקל וההוצאות היחידות שלך זה כרטיס זיכרון בגודל ג'יגה 500 שקל חצובה פשוטה (אולי) ואולי פילטר UV וND אז בכמה הנזק שלך? 4500 שקל(ואני מגזים מאוד)
לעומת שקל10,000 שלא גמרת פה

וגם העסק של ה4500 שקל יותר קל פיזית אין צורך בביטוח הציוד אין צורך ליקנות מלא מלא עדשות שלטיולים למשל אתה לא לוקח הכל התוצאה הסופית מספקת את הקונה גם אם הוא מדפיס לגודל של60*50ס"מ (ותאמין לי אפילו הקאנון A95 שלי שרדה את זה)
וגם הרי כל אחד שיש לו DSLR מחפש עדשה איכותית שכוללת טווח רחב וגם טלה ובפוגי יש לך את זה
אז אני אישית מוכן להיתפשר טיפ טיפה על איכות התמונה כשאני מדפיס בגודל של 150*100 ס"מ וליקנות את הפוגי עם חצובה פשוטה מאופיס דיפו
אבל שכל אחד יעשה את השיקול שלו...
ישן 30-01-2006, 20:27
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "אם אתה רוצה ליראות את התוצאות..."

למה כולם מציגים את המצב כאילו כשקונים DSLR, חייבים ישר לקנות עדשות נוספות ופלאשים ? זה פשוט לא נכון - קונים קיט של מצלמה + עדשה ולומדים להשתמש בה ולהפיק את המקסימום ממה שיש. אח"כ מתחילים לחשוב - מה מגביל אותי ואיזה ציוד אני יכול להוסיף שיאפשר לי להתפתח בתחום שאני אוהב. זה נכון שבסופו של דבר מגיעים לסכומים גבוהים מאוד - אבל זה נעשה בהדרגה, בצורה שקולה ומחושבת (ואפילו בכיף - כי צילום הוא תחביב וככזה הוא אמור להיות כיפי).

אתה יודע למה עברתי ל-DSLR ? בגלל שלוש סיבות - שליטה כמו שצריך בעומק שדה, מהירות AF ותמונה נקייה מרעשים ב-ISO גבוה. לא עדשות ולא איכות התמונה בהדפסות גדולות ב-ISO 100 ...

ישן 31-01-2006, 07:06
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "לדעתי אתה מאוד טועה אני..."

בתור ילד בן 14 יש לך את כל הזמן שבעולם לבנות לעצמך את סט הציוד שלך. רק מה - מומלץ לעשות זאת בצורה חכמה, כלומר ללמוד מטעויות של אחרים ולחסוך כסף בדיוק במקומות הנכונים. הכוונה שלי - למה להשקיע 3000-3500 שקלים ב-P&S, כשב-3700 אתה יכול לקנות מצלמת DSLR אמיתית שתאפשר לך להתפתח עם הזמן ? הרי ממילא בסופו של דבר תשדרג ל-DSLR, אז לא חבל על הכסף ? אז נכון,לא תהיה לך בינתיים עדשת 300 מ"מ, ביג דיל - יש ים של דברים שכן תוכל לצלם עם 18-70.

תקשיב לעיצתם של אלה שכבר היו שם - חבל להשקיע סכומים כאלה ב-P&S. מי שמוכן לשלם 3200 על מצלמה, בוודאי לוקח את עניין הצילום ברצינות וכאחד כזה, לדעתי, עליו לשאוף ל-DSLR, לא בגלל מ"פ או אורך עדשה, אלא בגלל הפרמטרים שכבר הוזכרו בדיון הזה ובדיונים האחרים כאן בפורום.

ישן 31-01-2006, 09:15
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "חברה בוקר טוב נראה לי..."

תפסיק לנסות לסכם.. אנחנו מנסים לסכם בכל הודעה, והסיכומים שלך גוררים עוד תגובות מעורפלות

אולג, אני מסכים איתך שלבנות לאט לאט את הסט המלא עם DSLR זה חכם וזה נכון, וזו הדרך הזולה ביותר לבנות סט חזק.

כריש, הרעיון הוא לא לקנות P&S במקום DSLR בטענה ש DSLR זה ביזבוז כסף.
במידה והצרכים מוגדרים, אפשר לקנות גם P&S מתקדמת.
זה נשמע מהדברים שלך, שלקנות P&S מתקדמת זו תמיד טעות, מכיוון שהיא כל כך קרובה ל DSLR (גם בביצועים, וגם במחיר) שכבר עדיף להוציא עוד קצת, ולקבל DSLR, ולדעתי זו טעות.
מי שמספיק לו מה ש P&S מציעה, אין שום צורך לקנות יותר.

נתנאל, אפשר חצובה אפילו ב 300.. הומלצה לאחרונה, חפש בפורום

ישן 31-01-2006, 09:33
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תפסיק לנסות לסכם.. אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
זה נשמע מהדברים שלך, שלקנות P&S מתקדמת זו תמיד טעות, מכיוון שהיא כל כך קרובה ל DSLR (גם בביצועים, וגם במחיר) שכבר עדיף להוציא עוד קצת, ולקבל DSLR, ולדעתי זו טעות.
מי שמספיק לו מה ש P&S מציעה, אין שום צורך לקנות יותר.

הטענה שלך נכונה לאלה שקונים A620 של קאנון (או כל מצלמה אחרת ב-1000-1500 שקל). סטטיסטיקה אומרת (גם בפורום שלנו וגם בכל פורום בחו"ל שאני מכיר - CDPF, dpreview) שמי שיש לו P&S מתקדמת, מוקדם או מאוחר עובר ל-DSLR, מעטים מאוד אלה שקונים P&S מתקדמת ונשארים איתה. לכן אני אומר - חבל מראש על השלב הזה של ה-P&S, ואני מדבר מניסיון (קנייה של מינולטה דימאג' 7i בכ-6500 שקלים לפני הרבה שנים ואז שידרוג ל-E20 של אולימפוס). אם לא הייתי עובר את השלבים האלה, היום הייתי יותר עשיר באיזה 10 אלף שקל פלוס מינוס.

ישן 31-01-2006, 15:14

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "ניקון 50D נגד מינולטה 5D"

אני רוצה להחליף מצלמה בעיקר ביגלל שאין לי טלה, הטלה שיש לי עכשיו זה 114mm וזה תקע אותי הרבה מאוד פעמים
אז להוציא על DSLR
6 אלף שקל כשבקושי יש לי כסף לP&S מתקדמת לא כל כך בראש שלי
נכון שאני יפסיד כסף כשאני את הפוגי ואחר כך יעבור לDSLR
אז נכון שאני לא יקבל איכות תמונה וצבעים כמו בניקון D2X
ונכון שלא יהיה לי מייצב תמונה גם לא בעדשה וגם לא במצלמה
נכון שאני לא יפתח לעצמי סט בשווי 10,000 דולר
אבל
אני מעדיף לעבור את השלבים האלה ולהפסיד 3200 שקל אבל יהיה לי איכות תמונה טובה 300mm וגם28mm וכשאני ילך לטיולי של"ח אני לא יצטרך ליסחוב תיק עם עדשות ויהיה לי כל האפשריות לילמוד צילום ולהיתפתח בתחום וליבנות תיק עבודות טוב ואיכותי לא איכותי כמו שיש לכם(בעלי הDSLR וארסנל העדשות) אבל איכותי.
גם אני ירצה לעבור לDSLR כשאני יקנה את הפוגי לא יהיה לי כסף ליקנות אותה אז אני רק יחלום עליה בלילה ובזמן הזה אני יהנה ממצלמה מעולה

קיצור
פיני, אם אתה לא מתכוון להוציא 5,000-7,000 שקל על ציוד ומצלמה ואתה חושב שהפוגי תספק אותך
אז לא משנה מה יגידו לך פשוט קנה אותה הרי אתה לא תחליף אותה תוך יומיים ולא תוך שנה אני אישית מתכוון להחליף אותה עוד שנתיים שלוש ועד אז יהיה DSLRים טובים יותר ולי יהיה יותר כסף ליקנות ציוד
אז תעשה את השיקול שלך ותחליט מה יותר מתאים לך ואת זה תיקנה
ישן 31-01-2006, 18:17

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "..."

אני מבין שאתה מתלבט בין 3 מצלמות פוגי S9500 קאנון פרו 1 ומינולטה A200
אז הינה סיכום קצרצר על כל אחת מהמצלמות
הפוגי
יתרונות:אפשרות לISO גבוה עדשה עם אולטרא זום(28-300) איכות תמונה טובה 9MP(יוכל להיות גם חיסרון) מאקרו מס"מ 1 מהירה (נילדקת תוך 0.8 שניות והעיכוב בין הלחציה לצילום הוא 0.01 שניות) מסך מפרקי מפתח הצמצם נע בין F2.8-F11 צילום רצף של 4 תמונות לשניה
חסרונות: אין מייצב מסך קטן בגודל 1.8 אינצ' צריך לעבור על כל תמונה שצולמה ISO 800/1600 (אבל אחרי זה אין לה מתחרות באיכות תמונה) במצב טלה הצמצם המאקסימלי הוא F4.9
הקאנון
יתרונות:איכות תמונה טובה עצמית מסדרה L עם USM מםתח הצמצם נע בין F2.4-F8 מסך בגודל 2 אינצ מסך מיפרקי 8MP במצב טלה הצמצם המאקסימלי הוא F3.5
חיסרונות: אין מייצב טווח ISO נע בין 50-400 (שזה מחייב לעבוד עם מהירות סגר איטית בתנאי תאורה גרועים וגם אין מייצב) ממשק דפוק(מניסיון עם מצלמות הP&S של קאנון זה אותו ממשק והוא דפוק) עדשה:28-200 סללות לטיום
המינולטה
יתרונות:מייצב מפתח צמצם נע בין F2.8-F11 כאשר בטלה הצמצם המאקסימלי הוא F3.5 טווח ISO גדול 50-800 מסך מפרקי עדשה מסדרת GT APO (כמו הL של קאנון רק במינולטה)
ממשק נוח נגישה בכפתורים לדברים שבתפריטים 8MP
חיסרונות:מסך 1.8 אינצ' צילום רצף 2.3 תמונות בשניה עדשה 28-200 מאקרו מ13 ס"מ סובלת מהרבה רעש בISO גבוה סוללות לטיום

נתתי לך את הפרטים תחליט איזה מצלמה אתה רוצה
ד"א
אם אתה בוחר בסוף בפוג'י צור איתי קשר בפרטי אני מנסה לארגן קנייה קבוצתית
ישן 01-02-2006, 13:16

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "אני מתחיל להבין שאני מחפש..."

זה היתרון בפוגי שיש לך 300 mm

אתה יכול לעלות ISO ל800 נכון שתיצטרך ליפתוח תוכנה לניקוי רעשים אבל זה שווה את זה כי במינולטה יש ב400ISO יותר רעש מה1600 של פוגי
ובדרך כלל המצלמות לא מראות טישטוש עד 1/40-1/50 אז כך שאין פה ממש בעיה גדולה
בטלה אתה פשוט פותח צמצם( כי גם ככה בP&S אין כל כך איבוד חדות בצמצם פתוח כמו בDSLR) תעלה ISO ל400-1600
תישתמש במהירות סגר עד 1/50 אפילו עד 1/60
או שפשוט תישתמש בחצובה (אבל לא ניראה לי שיהיה לך עצבים ליסחוב אותה לכל מקום)

הפוגי עולה 3200 שקל כולל אחריות לשנתיים של שמעוני היבואן הרשמי
(דבר איתי בפרטי אם אתה רוצה ליקנות אותה אני מנסה לארגן קנייה קבוצתית ולהוריד את המחיר ל2900 ש"ח בערך)
ישן 31-01-2006, 19:40
צלמית המשתמש של קובו
  קובו קובו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל קובו שלח הודעה דרך MSN אל קובו
דעתי
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "ראיתי והתמונות יפות ונקיות רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pini240
ראיתי והתמונות יפות ונקיות
רק יש לציין שהוא משתמש בכל מיני עדשות
וזה דבר שלא בא בחשבון אצלי
לא מתאים לי לטייל עם עדשות
ואני חשבתי שעדשת הקיט תהיה מספיקה ואיכותית

לדעתי אם אתה לא מתכנן לאבזר את הגוף בעוד עדשות ואולי גם להוסיף פלאש,
אז אין טעם להיכנס לDSLR, יהיה לך נורא קשה למצוא גוף+עדשה אחת
שיכסה לך את הטווח של הפוג'י 9500 במחיר דומה.
כל הרעיון של SLR\DSLR זה "להסתבך" עם ציוד נוסף, ומי שלא אוהב את הסיבוך הזה,
לדעתי לא כדאי לו לקנות SLR\DSLR.
ראיתי כבר תמונות ממצלמות P&S ועד שלא קראתי את הEXIF, לא חשבתי שמדובר בP&S.
*הכי חשוב זאת הנוחיות, והיא משתנה מאדם לאדם.
ישן 01-02-2006, 00:31
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אולי אני אוכל לעזור

האם יש לך נסיון כלשהו בצילום או שהמצלמה הזו תהיה הראשונה שלך?
תראה, לפני כחודשיים עמדתי במצב דומה לשלך, לי זו הייתה המצלמה הדיגיטלית הראשונה, ואז נורא התלהבתי, ראיתי תמונות של גולשים ופתאום התחלתי לראות כמה מצבים יפים אני יכול לצלם סתם כשאני הולך בדרך, בקיצור ההתלהבות הייתה בשיאה, אבל מן הסתם אתה יודע שכל ילד שמביאים לו צעצוע חדש מתלהב ממנו בהתחלה ואז החשק יורד ויורד, אני לא אומר שזורקים את המצלמה לארון וחסל (למרות שגם זה קורה), אלא זה פשוט הרבה פחות מרגש מבהתחלה.
לכן אמרתי לעצמי שנכון שלפי ההתלהבות שלי אני יכול לרוקן את הארנק לחלוטין ולקנות DSLR ברמת כניסה, אבל מכיוון שייתכן שמדובר בשגעון חולף- מדובר בסיכון כלכלי גדול מידי.
לכן, מי שמסביר בהגיון שP&S זה בזבוז כסף כי מימלא עוברים לDSLR פשוט לא מציאותי, מכיוון שהרוב המוחלט מתחילים מP&S ומסיימים בP&S, הם לא צריכים יותר מזה (ולרוב היה מספיק להם פחות), לומר להם להוציא 1000-2000 דולר ישר, ממש מתוך ההתלהבות זה סיכון הרבה יותר גדול, זה יותר מידי אימפולסיבי.
לדעתי המתחיל חייב קודם כל להשתמש במצלמה פשוטה יותר וזה לא בזבוז כסף גם אם אח"כ הוא יקנה רפלקס מכיוון שע"י שלב הביניים הזה הוא הבהיר לעצמו עד כמה הוא רציני ולא סתם פועל מתוך דחף וכך הוא מנע הפסד הרבה יותר גדול.
מי אמר שבעוד חודשיים לא יימאס לך? עדיף שתהיה לך מצלמה קומפקטית שבמקרה הכי גרוע תשמש אותך ואת משפחתך כמצלמה ביתית.
כמובן שיש צד שני לא לקנות חארטה ומהר מאד להחליף, אבל אני חושב שמצלמות P&S מתקדמות וכ"ש SLR LIKE הן פתיחה מצויינת, חלק מהמצלמת יכולות להתמודד כמעט עם כל סיטואציה שתביא להם, אולי פחות טוב מהריפלקס, אבל הן גם יבצעו עבודה מצויינת.
ישן 02-02-2006, 10:26
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "אני דיי מסכים איתך אני מחפש..."

יש לך טיפה אשליות לגביי הצילום., גם לי היו לפני שקניתי את המצלמה אבל למזלי ידעתי שהן אשליות ולכן הרגעתי את עצמי.
תקשיב יש משפט שהוא קלישאה אבל הוא נכון במליון אחוז- מה שחשוב זה הצלם ולא המצלמה.
תראה פה בפורום יש משתמשים עם מצלמות לא מתקדמות בכלל שמוציאים תמונות הרבה יותר טובות מתמונות אחרות שיוצאות מDSLR (אולי לא מבחינה טכנית, אבל מבחינת תוכן, קומפוזיציה, תאורה וכו')
זה לא שאתה קונה DSLR וכל תמונה שתצא תוציא לכולם את העיניים, ממש לא, בסה"כ זה יאפשר לך טכנית לצלם מצבים יותר קשים לצילום.
למעשה מבחינת רעש למשל, זה בעיקר חשוב לקרופ עצבני או להדפסות גדולות, אתה עומד להדפיס שלטי חוצות? מודעות ברחוב?
לתמונות רגילות למשל 10X15 לא רועים טיפת רעש גם בP&S.
מצלמה זה לא כמו מחשב חדש שאתה יותר תהנה ממחשב יותר טוב, המצלמה לכשעצמה לא גורמת לי לפחות יותר מידי הנאה, אני לא יושב ומדפדף בזחיחות הדעת בין התפריטים להנאתי, כל הכיף זה ההתעסקות עם הצילום עצמו.
עכשיו לגביי מה שאולג אומר, עדיין יש הבדל בין הוצאה חד פעמית של 3500 שקל לבין הוצאה לא מספקת של 5000, הרי לפ מה שאני רואה אדון PINI מהר מאד ירצה לקנות עוד 2 עדשות כי הקיט לא תספק אותו. למעשה אני חושב שאפילו 3500 זה יותר מידי בהתחשב במצב , להוציא 2000-2500 על מצלמה עם זום ענק כדוגמת הFZ5, הH1 והS2 זה גם מספיק ואפילו 1500 על הA610 יכולה להיות קניה נכונה.
ישן 02-02-2006, 18:45

משה צודק

תחליט מה אתה רוצה
1.לקנות DSLR ועוד איזה 2-3 עדשות ואולי פלאש בערך ב15-20 אלף שקל ולהיסחב איתם אבל לקבל איכות תמונה בלי שום פשרות ותהיה לך אפשרות לעלות לISO גבוה
2. לקנות P&S כדוגמת הפוגי להיתפשר טיפה (אבל ממש ממש טיפה) על איכות התמונה אין צורך בהוצאה של 15 אלף שקל ותקבל עדשה שטובה לכל המצבים ועדיין לקבל איכות תמונה מעולה
במחיר של רק 3500 לכל היותר כולל חצובה.

אני מעדיף את האופציה השניה כי אין פה היתפשרות רצינית באיכות התמונה ויש לי עדשה שמכסה לי את כל הצרכים בלי להוציא 15 אלף שקל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר