לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2006, 22:18
  מקרוני מקרוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.02
הערכה: אהוד ברק יצטרף לליכוד... הליכוד עולה ל36 מנדטים ומנצח בבחירות

אז מה עכשיו ברק קשור אולי חלק מכם שואלים את עצמכם ?

טוב אז כמו בכל דבר שקורה השנה שאנשים "נדהמו" שוב מחדש ( התפרקות הליכוד והקמת קדימה, עליית פרץ לראשות העבודה, התרסקות שינוי, עליית החמאס בבחירות).

כנראה שנותרה עוד סצינה אחת לפני המהפך בתודעה הישראלית... הסנסציה שתדהים ת'פרשנים ושככל הנראה תכריע סופית את דעת הקהל בארץ באופן שישנה את המאזן לכיוון הרכבת ממשלת מרכז-ימין, בראשותו של ביבי נתניהו...

תרשו לי להמר כאן על הסקופ הבא:

אני מעריך שכבר הלילה, בעיקר עקב תוצאות הבחירות בראשות החמאס היום... החלו להתנהל מגעים וגישושים בין 3 המפלגות המובילות עם אהוד ברק... מגעים שבסופם יודע ברק ראש הממשלה לשעבר מטעם מפלגת העבודה, על הצטרפותו לליכוד כמספר 2 של נתניהו.

השיקולים שינחו את ברק יהיו:

1. מבחינת השקפת עולם מדינית - ברק עוד לא הצהיר אבל קשה לי להעריך שברק הבטחוניסט והאסטרטג הדגול יסכים לתמוך, בהדברות ולו הקלה ביותר עם ראשי החמאס, במקום הטלת חרם מדיני ובינלאומי כבד וחסר פשרות... מה שלפחות מצטייר כרגע לפי דברי פרשנים מסויימים בקדימה, שמנסים להכשיר את השרץ כמו שעשו בעבר עם אש"ף.

2. בקשר להסדר קבע עתידי/נסיגה חד צדדית - ברק למרות הדימוי שלו כמי שנסוג מלבנון באופן חפוז, התנגד להתנתקות מעזה במתכונתה שכללה פנוי ישובי צפון עזה בלי הסכם. כך שנראה לי שלעומת העבודה וקדימה דווקא תפיסת העולם של נסיגה מהשומרון רק בהסכם, פינוי מאחזים מבודדים והשלמת הגדר באופן שתשאיר ותבטיח במקסימום את האינטרסים של ישראל מתאימה כמעט אחת לאחת לתפיסה של הלכוד בראשותו של בנימין נתניהו.

3. סוגיית האיום האיראני - ההרגשה שלי שברק לא יהסס להעתר לנוכח בקשה לעמוד בראש מערכת הבטחון ולסייע עם ניסיונו העשיר ועם הראש האנליטי שלו לתכנן ולהיות המבצע של תקיפה מורכבת ומסובכת אם ישראל תצטרך בליית ברירה להגיע לכך.

4. יחסים עם המספר אחד במפלגה.

עמיר פרץ - יחסים הדדיים רעים, ולדעתי זילזול מצדו של ברק באיש ובמשנה הכלכלית שלו.

אולמרט - בעבר הביע תמיכה בברק, עוד בימים שהיה בליכוד כראש עיריית ירושלים... ייתכן שמבחינה פרסונלית כאן היה הכי נוח לברק להיות השאלה אם גם שאול מופז חושב ככה.

ביבי - יחסים באופן טבעי לא לגמרי טובים, כידוע שני האישים היו בעבר יריבים פוליטיים כך שייתכן שקיימים הרבה משקעים. מצד שני אני מאמין שקיימת בכל זאת סוג של הערכה הדדית בעיקר מצד ביבי שרואה בברק את מפקד הסיירת שלו לשעבר וברק שאולי זוכר את נתניהו כאחיו של יוני נתניהו ז"ל.

הכותב אינו פרשן פוליטי ותומך בליכוד.

נערך לאחרונה ע"י מקרוני בתאריך 26-01-2006 בשעה 22:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2006, 22:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
עכשיו אני אסביר מדוע ברק לא יעבור לליכוד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מקרוני שמתחילה ב "הערכה: אהוד ברק יצטרף לליכוד... הליכוד עולה ל36 מנדטים ומנצח בבחירות"

א) הליכוד , כמו ברק תומך בהסכם קבע . אבל פה בדיוק מסתיים הדמיון , ברק מוכן לוותר על חלקים נרחבים מהשטח , כולל חלקים ריקים בסמוך לגבול או ריכוזי יישובים שהימין מתנגד לויתור עליהם

ב) ברק היה כשלון כראש ממשלה , הן בתחום הכלכלי והן בתחום הבטחוני ולכן נתפס בציבור כנטל אלקטורלי

ג) לאיש יש יחסי אנוש בעייתיים מאוד , הרבה יותר מאלה של ביבי שלפחות משתדל להשתפר בתחום .

הלוואי שבוגי יצטרף לליכוד , זה היה יכול להיות קלף מנצח , אני לא מבין למה זה לא קורה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר