לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2006, 23:30
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
כוונות טרמיות למכביר....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dagi שמתחילה ב "על כוונת תרמית טרם שמעתי"

אם תעלה בגוגל (העולמי) את המונח: Thermal Weapon Sight או TWS או AN/PAS-13 (אחת הכוונות של חברת Raytheon) תמצא סל גדול של כוונות כאלה.

כבר בשלהי שנות ה70 המאוחרות ותחילת ה- 80 היו כוונות טרמיות על טנקים (אמריקאים !)

בצה"ל הוכנסו כוונות טרמיות למערכות בקרת האש של המג"חים בשנת 81-83 לערך. היו אלה מערכות מבוססות על FLIR מתוצרת Honeywell האמריקאית. לאחר מכן באמצע שנות ה- 80 שולבו מערכות טרמיות בבק"ש מג"ח שנקרא אז "גל טרמי"....."

כוונות טרמיות היו גם במסוקים (קוברות, ואפאצ'י למשל) בארה"ב וכן בטילי ה- TOW.

בשל היותן יקרות ובשל מערכות הקרור להן נזקקו אז (סוללות, רעש, משקל, מחיר...), לא שולבו כמעט בנק"לים. כוונות הנשק הטרמיות למקלעים וכיוב' תפשו תנופה עם פיתוח ה- FLIR הבלתי מקורר למעשה בסוף שנות ה- 80. עדיין, הן יקרות ויש להן מגבלות מסוימות.

עכשיו קדימה ל"גוגל" - שם תמצא חומר נוסף למכביר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2006, 02:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מסופק...."

דווקא כן!
השם שיר ניתן לאמצעי על שם ביתו של אל"מ (היום במיל) דוד ג' שאליו (כנראה) התכוון רועי.
הכרתי את הסיפור עוד לפני שהכרתי את האמר"ל.

"המחשב" הצה"לי שבוחר שמות הוא כנראה מאד ייחודי. כך קורה שליחידת לוט"ם קוראים כך בדיוק בשמה של בתו של מפקד היחידה הראשון (יהוא), מוצב שני (גיזרת מארג' עיון) נקרא בדיוק כשמה של הבת של האל"ם הממונה על הגיזרה (וגם הישוב בו הוא גר). וכו' וכו'

מאחר ויצא לי כמה פעמים להיות אותו "מחשב" כשבחרתי את מילות הקוד למבצעים, אני נוטה לפקפק במקריות (אם תרצה אביא עוד דוגמאות)

ישן 29-01-2006, 06:06
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
ואני מסופק....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דווקא כן! השם שיר ניתן לאמצעי..."

קיים הבדל גדול בין "כינויים" שמשתרשים בצה"ל לבין שמות רשמיים של כלים ומערכות אלה או אחרות. כפי שכתבתי במקור - אינני יודע בוודאות מה מקור השם "שיר" אבל אני יודע כיצד צה"ל מקנה שמות למבצעים, למעוזים, לדרכים ומסלולים, למטוסים, למערכות תצפית ומודיעין וכיוב'. אתפלא מאד אם שיטת ה"דוידקה" עדיין נהוגה בצה"ל...

אינני יודע היכן בחרת אתה שמות של מבצעים צהל"ים ומה היה היקפם של המבצעים הללו, ומי עשה שימוש בשמות הללו.... אני יודע ששמות קוד למבצעים לא ניתנים ע"י חיילים זוטרים ואף לא ע"י קצינים. יש במטכ"ל גוף הממונה על כך ואותו המחשב שבו הם עושים שימוש מוזן בשמות שונים ורבים, פולט את השם המקובל ברשת הצהל"ית בארקעי, עד החלפתו אם וכאשר כזאת נדרשת.

האם יש פה ושם סייגים לכך ? - בודאי שיש אבל אלה אינם בגדר התהליך הקבוע, למרות שהח'ברה יעשו שימוש במונח זה או אחר. ולפעמים אף יישכח הכינוי הנכון שניתן ע"י המטכ"ל.

לפעמים קיימת מערכת "בלתי תיקנית", שאין לה מספר מק"ט או אז - התהליך הזה לובש צורה אחרת. יותר פרטיזנית.

שיר - בכל אופן - שם יפה...... מזכיר לי את המערכת האחרת הנקראת: "משורר", ויהיו כאן כאלה שיישבעו שמקורו של השם בקרני השמש שרואה ח.נ. ביאליק במי "הברכה" שבשירו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר