לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2006, 14:25
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yambit שמתחילה ב "אין לי בעיה להיפרד מסכום כזה של כסף"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yambit
זה פחות קטע של כסף.. זה לא כזה משמעותי (אלף יותר, אלף פחות) זה קטע של. מה ההבדל מבחינת איכות, ביצועים , אפשרויות..

תשכחי מ 300D או כל DSLR לצורך העניין.
ההבדלים לא מסתכמים ב 1000 שקל לכאן או לכאן, אלא קרוב יותר ל 5000 שקל לכאן או לכאן.
כפי שאמרו זקנים וחכמים ממני - מה שעולה כסף זה העדשות, ולא המצלמה (ואני יכול להעיד).
אם אין לך 10,000 שקל להוציא על מצלמה - אני ממליץ לך לקנות מצלמת P&S מתקדמת בסגנון של ה Fuji Finepix 9500 או ה Canon Pro1 (וכו').
יותר זום איכותי, יותר מ"פ (אגב, לפוג'י יש חיישן של DSLR בפנים!!!!) ומחיר הרבה יותר נעים לכיס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2006, 17:51
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=yambit]זה פחות קטע של..."

מתן צודק, DSLR תעלה לך קצת הרבה יותר ממחיר הבודי + קיט או משהו דומה....
מצד שני... הייתי מעמיק יותר במחשבה לאן זה הולך, יותר מאשר "מה התקציב".אני התחלתי בתור חובבן מוחלט וקניתי את ה 300 D הראשונה שלי בלי אף מחשבה על "להתפתח" בנושא הצילום.... ותראו את הציוד שיש לי היום. למה? כי בחרתי להשקיע את כל המשאבים שלי בצילום. להבדיל ממה שחבר'ה פה חושבים לפעמים וגם אפילו זורקים הערות מידי פעם, אני לא מיליונר ולא מוצא כל יום עדשות חדשות במפתן הדלת שלי. אני עובד קשה כמו כולם (אני מקווה שכולם עובדים) ובוחר במה להשקיע.
אני בחרתי להשקיע עוד בצילום... ויש מצב שאת תחשבי גם כך בעתיד. זה לא שלא יהיה לך יותר כסף בחיים? רק מה, הכול לוקח זמן.
התחלה של D300 + קיט זו ההתחלה טובה וכשיהיה תקציב ותרצי, תוכלי להתקדם.
זו מצלמה כל כך פופולארית שאין מצב שלא תוכלי למכור אותה בעוד שנה לדוגמה ולהתקדם. ככה אני עשיתי, התקדמתי ל 20D , 5D.
עדשות זה סיפור אחר....
בואי נגיד שכדי לקנות עדשות טובות אבל לא עדשות קצה, לא צריך הרבה הרבה כסף....
גם אני התחלתי עם עדשות "בינוניות" וכשהיה תקציב, מכרתי וקניתי עדשות יותר יקרות.

אם זה בכלל מעניין אותך ואת רוצה להמשיך את הדיון הלאה, אשמח.

ישן 29-01-2006, 19:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yambit שמתחילה ב "בטח שזה מעניין אותי"

פעם, מצלמות הקצה בתחום ה P&S היו נוראיות, והקניה של DSLR היתה הבדל של שמים וארץ.
בשנה וחצי האחרונות, התחלפו כל כך הרבה דגמים בכל החברות בתחום ה P&S, אבל ה DSLR הוציא אולי שתי מצלמות לכל חברה.
ניקון עדיין מייצרים את ה D70 (אפילו שהם שינו לה את השם והגדילו לה ת'מסך), שאני קניתי לפני שנה וחצי.

היום, ה P&S נותנות תשובה מעולה ל DSLR, כמובן, מלבד היכולת להחליף עדשות.
ההמלצה שלי היא, לקנות P&S מתקדמת באיכות טובה, ולהינות מיידית מעדשה עם טווח גדול, חיישן טוב ובמחיר נוח.
אם תרצי בעתיד לעבור ל DSLR, תמיד תוכלי למכור את המצלמה הישנה שלך, ולעבור למשהו קצת יותר רציני (במידה וזה מה שאת רוצה).
אני התחלתי עם HP Photosmart 720 שהיא ספק מצלמה, ספק משקולת ניירות, והתקדמתי ל DSLR כאשר הפנמתי שאני הולך להפרד מכמה אלפי שקלים שהיו בחשבון הבנק שלי..
לא שאני נגד התקדמות, אבל אם את לא סגורה על עצמך, אני חושב שבמצב שלך, הייתי הולך על P&S ברמת הקצה...
אבל - זה רק אני.

ישן 30-01-2006, 01:04
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב ""היום, ה P&S נותנות תשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
"...אבל אם מתעקשים, אז ISO, מהירות תגובה, צילום רציף ועוד ועוד.

אממ.. לא הייתי מדבר על הרעש של ה finepix 9500... יש לה חיישן יותר טוב משל ה D70 שלי וגם מזה של ה 350D (ויש מצב שגם יותר טוב מה 20D)... סתם לידע כללי.
ואגב, ה ISO של ה finepix 9500 מתחיל ב 80 ונגמר ב 1600 (אם כבר נתונים יבשים, אז היא אוכלת את ה D70 שלי בלי מלח).

בקשר לצילום רציף, אני לא יודע עד כמה מהר היא מצלמת... שווה לבדוק את זה, אבל לא הייתי אומר מראש שהיא פשוט מצלמת לאט יותר...
מצד שני, אל תסתכל רק על נתונים יבשים כי שוב אתה מתעלם מפאקטור המחיר.
האמת היא, שאני משתמש בצילום רציף מדי פעם, והוא מאוד נוח לי. מצד שני, אני גם משתמש בגלגלת נוספת לצמצם, ויש אנשים שלא אכפת להם שזה חסר (כמו ב D50, או ה 350D).
נוחות זה כנראה עניין של הרגל, וזה היה רק עניין של זמן עד שהטכנולוגיה המתקדמת של ה DSLR תיושם במצלמות ה P&S. בסופו של דבר, הייתרון המשמועתי של DSLR לא יהיה באיכות, אלא ביכולת לקוסטומיזציה, ע"י החלפת עדשות (כי hot-shoe כבר יש ל P&S המתקדמות).

הווייד של ה 9500 מתחיל ב 28מ"מ (להזכירך, הקיט שלי מקבילה ל 27 בקצה הצר שלה) ומסתיימת ב 300מ"מ. מתחילה בצמצם 2.8 בווייד עד 4.9 בקצה הטלה (אפילו הקיט שלי לא מייצרת 2.8 בווייד).
היא אמנם מצלמת במהירות השיא שלה, רק 1/4000 שניה, לעומת 1/8000 ב D70, אבל בחשיפה ארוכה, שתיהן מתוזמנות במקס' ל- 30 שניות (!!).
טיימר עצמי - כמו ב D70, מ-2 שניות, עד 10 שניות.
תמיכה בפורמט RAW.
וקבל את השוס - 4 סוללות AA רגילות !!!! (די לשחיתות של קניית סוללות יעודיות יקרות).
אפשרות לשימוש גם ב xD (כמו כל סדרת ה finepix) וגם ב Compact Flash מכל הדורות (אם כבר SLR-Like, אז עד הסוף...).

שמע - זו מפלצת של מצלמה, ואם לא היתה לי היום DSLR, והייתי רוצה לשדרג מה HP שלי, הייתי הולך עליה. יש לה כך מה שאני אוהב. גם ווייד, גם חשיפות ארוכות, גם חיישן מעולה, גם מקרו (מ- 1 ס"מ, אגב) חביב והמחיר שלה... 600 דולר (חדשה), בעוד ש D70 שנותנת הרבה פחות, עם עדשת הקיט, עולה פי שתיים.

ישן 30-01-2006, 04:11
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
צילום
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=carish1]"...אבל אם..."

מתן, אם יש לך חשק להודות ולהתוודות שהיא "אוכלת" את ה D70, בכיף. הגיע הזמן
אבל באמת... אוכלת את ה 300D, ועוד את ה20D?
נו איך הגעת לזה? כי יש "אומרים" שהחיישן של Fuji הכי טוב בעולם? איכותי, זה כן. טוב בהרבה מהרבה אחרים, מקובל. אבל הכי טוב? זה....
בוא אני אספר לך מה למדתי בארה"ב ב 8 שנים האחרונות .
אם יש דבר אחד שאנו הישראלים אוהבים לומר זה "הכי טוב". אפילו איבגי עשה מזה פרסומת.
בכל מקרה... הכי טוב זה דבר יחסי וזה דיון אחר.
"נוחות זה כנראה עניין של הרגל" ? אבל הנוחות זה הטענה מס' 1 שלך למה לקנות למשל את ה D70 לעומת ה 300D.... אז תחליט, להתפשר או לא ?
לדעתי, אם יש דבר שלא מתפשרים עליו זה איכות. לנוחות אני מתרגל, לאיכות ירודה, לא.
וללא כל קשר, למי שרוצה ויודע מראש שזו כוונתו, להתקדם בצילום, אין מה לבזבז כסף על מצלמה, אמנם טובה מאוד אבל לא לוקחת לשום מקום מבחינת שדרוג, במיוחד כשהיא בעצם, כמו שאתה אומר, כל כך דומה בביצועיה ל DSLR.

המפתח פה הוא לדעתי רצונה של ימית להתקדם. גם אם הפוג'י הייתה $200, מה הטעם? זה $200 פחות על עדשות או כל ציוד אחר שאם היא תעבור ל DSLR בעוד מספר חודשים או שנים, היא תצטער שהוציאה.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 30-01-2006 בשעה 04:31.
ישן 30-01-2006, 07:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מתן, אם יש לך חשק להודות..."

מה אמרת בכל ההודעה הדמגוגית שלך?
אם היא תקנה היום 300D שזו (לדעתי) דרעק של מצלמה, והיא תרצה להשתדרג ל 20D נניח, או משהו אחר, היא עדיין תצטרך למכור את הגוף ולקנות חדש... רק שהמחירים של DSLR גבוהים יותר.
להכנס לצילום הדיגיטלי עם SLR-Like כמו ה 9500 לדעתי, זה יופי של פתרון.

אתה יכול להכליל ולדבר על הישראלים כמה שאתה רוצה - אבל בדוק את הטכנולוגיה של פוג'י.. קרא מאמרים עליה, ותבין למה אני כל כך אוהב אותם...

אז נכון, ל 9500 לא יהיה את המקרו שיש לי עם ה 150מ"מ, ולא יהיה לה את הווייד עם ה 10-20, ובחיים לא תוכל לצלם פיש-איי.
אלו הם היתרונות של DSLR, הקוסטומיזציה (וציינתי את זה).
אממה - יקר יקר יקר.
ההמלצה שלי עומדת. לקנות עכשיו מצלמת SLR-Like במחיר טוב ולצלם בכיף, ואם מרגישים שהמצלמה קטנה, אז אפשר באמת להשתדרג ל DSLR.

ומשה, נושא המחיר אולי מדבר אליך פחות, אבל הוא פאקטור שצריך לקחת בחשבון. ואני לא מוצא הרבה הצדקה למצלמת DSLR עם עדשת קיט בלבד בגלל אילוצים כספיים... וגם אם היא תקנה עדשת מקרו - איזה מקרו זה יהיה? ישר 150? או עדשת טלה? 70-200?
רוב הסיכויים שגם אם היא תקנה DSLR ותרצה שנה הבאה להוסיף עדשות, אז אנחנו לא נדבר על הליין היוקרתי, כך שבכל מקרה, מבחינת איכות......

ישן 30-01-2006, 08:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "הודעה דמגוגית? הצחקת לי ת'..."

תראה, במידה וניתן לקנות DSLR, אני האחרון שלא ימליץ על קניה כזו, כי לדעתי זה הכי טוב שיש, וניתן להשיג איתן את התוצאות הכי טובות.. פה אין וויכוח.

אם לפותחת האשכול, יש בראש לשים 10,000 שקל על מצלמה בשביל לקבל את הביצועים של ה 9500, אז סבבה, בכיף!! שתקנה את ה 300D עם איזו טלה חמודה, או מקרו קטנה והכל יהיה סבבה.
ממה שאני הבנתי את האשכול, היא די חנוקה בתקציב, והדילמה שלה זה בין 4000 ל 5000 שקל (ואולי אפילו לא).

כאשר אני נשאל להמלצה, אני תמיד מציע את הכי טוב בעלות-תועלת.
כאשר אתה נשאל להמלצה, אתה תמיד תמליץ על הכי-טוב (איבגי..).
זה כל ההבדל.
ה DSLR תעלה משהו כמו פי 2 מה 9500, ואני ממש לא חושב שהביצועים שהיא תקבל איתה, יהיו פי2 יותר טובים, נהפוך הוא... עם הקיט בלבד, הם אפילו יהיו גרועים יותר.

אגב, אפרופו שדרוגים, קניית עדשות זה חשוב, אבל בסופו של דבר, מה שמקבל את האיכות הנהדרת של העדשות זה החיישן של 300D... ושנינו יודעים שזה לא מה שיש במצלמות החדשות, כך שרק להשוות טווח זום ומקרו, זה גם לא השיקול היחיד.
אני לא אמליץ לאף אחד לקנות 300D כשיש DSLRים עם חיישנים הרבה יותר טובים בשוק, כי זה יהיה פשע. זה שאתה התחלת עם 300D, סבבה - אז היא היתה פריצת דרך (וגם אני שקלתי לקנות אותה). היום זה יהיה כמו לקנות פנטיום3. אמנם עובד טוב אבל...

ישן 30-01-2006, 09:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "בלבלתם אותי תכלס מה עדיף..."

תיאורתית, כן.
אבל אנחנו לא מדברים פה רק על איכות, ובנושא איכות, אנחנו לא מדברים רק על עדשת הקיט.
ל DSLR יש עוד יתרונות על P&S (אם כי לאט, לאט, ה P&S משיגים את ה DSLR בתחומים רבים).

ההמלצה שלי ל 9500 נובעת מכמה שיקולים.
1. תקציב
2. רמת כניסה.

במידה ואתה לא מעוניין ברמת כניסה - לך על DSLR ותוציא 20,000 שקל על ציוד.
במידה ואתה עוד לא כל כך מבין בצילום, ואתה רוצה להכנס, ה 9500 תתן לך כניסה מצויינת באיכות פנטסטית.
רק תוסיף לה פלאש חיצוני איכותי וחצובה, ויש לך סט מעולה לתמונות סוף!
אם אתה יודע, שהמקרו שלך לא יכלול שפיריות ממרחק 2 מטרים, ולא יהיה לך צורך ב 150/180 מ"מ של מקרו 1:1, אלא עדשת 50 מ"מ מקרו 1:1 תעשה את העבודה - כך גם ה 9500.
אם אתה יודע שאין לך צורך בטלה גדול (לי למשל, אין צורך) לצילומים שלך, אז ה 300מ"מ שה 9500 מייצרת זה מעל הראש בשבילך.
אם אתה מצלם בעיקר בווייד, חשיפות ארוכות, פורטרטים וכו' - אתה נהנה מצמצם 2.8 בווייד, עד 30 שניות חשיפה מתוזמנות (אני אישית לא עובר את זה גם עם ה DSLR שלי).

אז כנראה לא יהיה לה מייצב לעולם, היא לא תגיע ל 500מ"מ (750 אפקטיבי אחרי קרופ) כמו הביגמה, ולא תוכל לקבוע פוקוס ידני ע"י סיבוב של העצמית (או שכן? בעצם, שווה לבדוק את זה). כל עוד זה לא מפריע לך - אתה רק תהנה איתה.

ישן 30-01-2006, 09:16
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "בלבלתם אותי תכלס מה עדיף..."

מכל ההתנצחות (המיותרת?) של מתן ומשה לא הבנו כלום.
בשורה התחתונה - הפוג'י 9500 יופי של מצלמה (למרות שלדעתי ה-pro1 נותנת תוצאות טובות יותר).
בנתאים אופטימאלים - היא תיתן תמונות מאד מאד איכותיות.

אבל מבחינת גמישות בצילום, מהירות ואיכות תמונה בתנאים פחות טובים (כמו בבית בלי תאורה טובה, ביום סגרירי, בצילום ציפורים וכו' ...) - DSLR נותנת אפשרויות שמפצאות על זה ותיתן תמונה הרבה יותר טובה.

ההבדל העיקרי בין P&S ל-DSLR הוא במחיר - ב-P&S אתה קונה מצלמה ונגמרו ההוצאות. ב-DSLR הקנייה הראשונית זה התחלה ואף אחד לא יודע איפה זה יגמר. זה נותן יופי של אפשרויות לגדול ולהתפתח אבל המחיר בהתאם.

והכי הכי חשוב (לדעתי) - DSLR נותנת את המשהו הנוסף שעושה את הצילום כיפי. ואת הרעש הנוראי שעושה ה-20D בצילום - אף אחד לא יקח ממנה.

ועם כל הכבוד לחיישן הטוב בעולם של פוג'י - יש סיבה שבארה"ב המצלמה לא מתקרבת למכירות של קנון וניקון. רק בארץ משום מה היא מצליחה. מצד שני גם שברולט AVEO .....

ישן 30-01-2006, 09:24
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "מכל ההתנצחות (המיותרת?) של..."

מכירות זה עניין של שיווק ואנחנו יודעים טוב מאוד שהמיינסטרים שקונה את הציוד הזה טיפש ולא יודע במה לבחור, ובגלל זה הוא מתייעץ איתנו.
אתה יודע איזה נתח שוק יש לעבדי AMD בארה"ב לעומת ישראל?? הבדל של שמים וארץ, שלא לדבר על מקינטושים. בארץ כמעט ולא עובדים איתם בכלל.. ולמה? כי הם גרועים? קישקוש... הכל עניין של שיווק.

וארנון, ממך לא ציפיתי להמשיך בתמיכה העיוורת הזו בענקיות הצילום (נ' המוכרת לחוק, ו- ק' הידועה לשמצה). קצת לפקוח עיניים ולראות שיש עוד כמה חברה' קטנים שנותנים פייט.

לא אמרתי ש 9500 יותר טובה מ D70 כי בסופו של דבר, כפי שאמרתי ואמרת, אם יש לך 20000 שקל לשים על ציוד, ברור שה D70 תעבור את האיכות עם עדשות יעודיות.

ישן 30-01-2006, 09:30
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מכירות זה עניין של שיווק..."

טוב נו, הרמתי לך להנחתה ...

האמת שלא תמכתי בענקיות עד לא מזמן.
לקודאק מצלמות פנטסטיות, ל-HP מצלמות סבירות בהחלט ולאולימפוס מקום חם אצלי בלב.
את פוג'י מעולם לא אהבתי. זה התחיל מאז שהם רימו את כולם עם החיישן 6 מגה פיקסל שבעצם היה 3 מגה עם אינטרפולציה. זה המשיך עם רשימת מצלמות מחורבנות בתחילת הדרך שלהן. ואמון שהולך - קשה להחזיר.

אבל אז קניתי ק'. וראיתי את האור. ואפילו נ' - זה פשוט ליגה אחרת. אין מה לעשות אלא להכיר במציאות. אז נכון שהמחיר של עדשת ק' טובה הוא מופרך לחלוטין, אבל בסוף שווה כל גרוש ... ומספיק לראות תמונה אחת של משה עם ה-5D ועדשת L טובה כדי להבהיר סופית מה זה איכות רבתי.

ישן 30-01-2006, 17:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "מי מיושן ? מה נחות ? במה..."

אתה מעוות את המציאות.
אתה טוען שאם תשים עדשת פריים על 300D אתה תקבל תמונות של נשיונל.
אולי אחרי הרבה שעות פוטושופ, ובסוף החלפת התמונה בתמונה שצולמה במצלמה אמיתית.

נניח לרגע שה 70-200 של קנון היא עדשה טובה ואיכותית (לצורך העניין - בחר לך עדשה מהארסנל המרשים שלהם). שים אותה על ה 1DsMK2 ועל ה 300D...
תראה את ההבדלים בתמונה (זהה ככל שתהיה מבחינת חשיפה וצמצם).

העדשה, איכותית יותר ממה שהחיישן יכול לקלוט. ולכן הוא מוגבל בכל מקרה באיכות הסופית שהוא יכול לייצר (אחרת קנון היו מפסיקים את הפיתוח של החיישנים שלהם כבר לפני חמש שנים).
לדעתי לקנות היום 300D זה פשע.
לא שהיא לא מסוגלת להוציא תמונות יפות, אבל לקנות אותה ואח"כ להוסיף לה עדשות, להתבאס על האיכות ולשאוף לשדרג את הגוף...?
אני בעד לקנות או פעם אחת גוף כמו שצריך ואח"כ עדשות, או להסתפק בינתיים ב P&S טובה שתספק את הצרכים המידיים.
הרי ברור לשנינו שבעולם מושלם, בו כולנו מליונרים, השאלה הזו לא היתה עולה...

ישן 30-01-2006, 18:12
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה מעוות את המציאות. אתה..."

אני מעוות את המציאות ?!

אני יודע רק דבר אחד - ב-10D שלי יש חיישן ישן יותר מזה שיש ב-300D והיא עדיין מוציאה יופי של תמונות. אני ממש לא מרגיש שהחיישן מגביל אותי במשהו (וכן, יש לי את ה-70-200 f/2.8L המדוברת).

ואם כבר דיברת על צילומים באיכות של נשיונל - רוב הצילומים לפני מספר שנים נעשו עם המצלמות הדיגיטליות של ניקון, מהדור הישן כמובן - D1X וכאלה. הרוב המכריע של צילומי הספורט בעולם נעשה עד לא מזמן עם ה-1D של קאנון - 4 מ"פ, CCD ורעש זוועתי כבר ב- ISO 400 (ולא מעט צילומים הופיעו במגזינים). החיישן של 300D טוב בהרבה מהחיישנים של 1D\D1X - יותר תחום דינאמי, פחות רעש, אלגוריתמיקה משוכללת יותר. אני באמת לא יודע על מה אתה מדבר ומאיפה אתה שואב את המידע שלך ...

ישן 31-01-2006, 09:34
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אני מעוות את המציאות ?! אני..."

פעם גם צילמו עם מצלמות פילם ידניות (כמו Pentax K1000) והוציאו תמונות נהדרות... האם זו סיבה להמשיך להמליץ על המצלמות האלה?
הטכנולוגיה משתפרת.. החיישנים נהיים יותר ויותר טובים והם מעצימים את האיכות שמגיעה מהעדשה.
תמיד היום, אנחנו מצלמים עם מה ש"הגדולים" צילמו אתמול... זה לא עושה אותנו לגרועים, כמו שזה עושה אותם לטובים - אבל, אני לא רואה סיבה להמשיך להמליץ על המצלמות שאנחנו כבר לא משתמשים בהם.

שוב, טוב ורע - זה יחסי.
אין טוב מוחלט כמו שאין רע מוחלט, ובזמן שאני קניתי את ה HP 720 שלי, היא לא היתה כל כך גרועה, והיא עלתה לי כמו שהיום אפשר למצוא A510 (שהיא טובה ממנה עשרות מונים).
לי קשה להמליץ על מצלמות מיושנות, על אחת כמה וכמה שקוראים להן EOS 300D. אבל זה רק אני

ישן 30-01-2006, 13:16
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי pini240 שמתחילה ב "בואו נחזור לנקודה מה קונים ..."

ברור שעדיף DSLR עם עדשת זום בעלת מייצב, ורצוי חיישן בפריים מלא.
אם אתה הבן של שרי אריסון - תתפנק לך עם DSLR יקרה.
אם תקציב מוגבל (ולא מוגדל) נכלל בשיקולים שלך לקניית מצלמה, היום קניית P&S מתקדמת היא איננה (ואני מדגיש) התפשרות כיוון שהאיכויות שלהן גבוהות מאוד!

אני תמיד אעדיף את ה D70 עם ה 50מ"מ 1.8 בסטודיו בשביל צילומי פורטרטים, אבל בשביל צילומי "משפחה" סטנדרטיים, ה P&S יספיקו בהחלט, וגם לא צריך להסחף למתקדמות.. גם ה a510 מצלמת יפה מאוד.
הייתרון של ה P&S המתקדמות הוא באמת לשאוף ל DSLR, כלומר, איכויות משופרות + פיצ'רים מתקדמים כמו חשיפה ארוכה, איזו נמוך, צילום רציף (אגב, ב 9500 אפשר לצלם צילום רציף של כ 4 תמונות אם אני לא טועה) ועוד...

ישן 31-01-2006, 09:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]אני כמעט ולא..."

אתה יודע מה?
אני מניאק אם אתה הולך לתומך ברחוב עם מצלמת ה DSLR שלך, שבמקרה מורכבת עליה העדשה שאתה צריך, כשהיא תלויה על הצוואר שלך, מוכנה ליריה.
הסיטואציות שאתה מזכיר מאוד מוכרות לי, אבל מרפי תמיד מחזיק אותי עם העדשה הלא מתאימה לזה (עדשת 50 מ"מ כשאני צריך טלה, או 150 מקרו כשאני צריך צילום רחב, או את הקיט בתנאי תאורה גרועים).

שליפת המצלמה מתיק הצילום והחלפת העדשה (במידה וצריך) אורכת קצת יותר זמן, מכל הפרמטרים שהזכרת קודם.
מצלמות P&S לעומת זאת, אפשר לקחת בתיק קטן וממנו לשלוף בזריזות את המצלמה, ושמעתי שיש כאלה שאפילו מחזיקים P&S קטנות בכיס (אבל אני לא סגור על זה... כרגע זה רק בגדר שמועה).

אבל רגע רצינות - לא אומר שצילום מהיר וספונטני הוא לא חשוב.
אם אתה יודע שזו מהות הקניה שלך - סבבה... לך על DSLR מהירה עם עדשה בעלות מנוע מהיר USM, HSM, AF-S ותהיה בריא.
אם אתה מצלם נוף, מקרו ושאר מה שציינתי למעלה, בפורמט JPG, אולי יש מצב ש DSLR לא תתן לך תשובות טובות יותר, וגם תהיה יקרה יותר?

ישן 31-01-2006, 12:24
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה יודע מה? אני מניאק אם אתה..."

תשמע, קורה שאני יוצא לצלם רק צילומי רחוב (נדיר, אבל קורה) ואז אני עם המצלמה עליי ועם העדשה הייעודית, מוכן לפעולה בכל שנייה. הייתי עושה את זה עם המינולטה דימאג' 7i שבכל פעם הייתי מתבאס - או שהפוקוס היה לוקח יותר מדי זמן, או שאם כבר התמונה הייתה מפוקסת כמו שצריך, עומק השדה לא היה מתאים או שלא היה אפשר לצלם במהירות מספקת כי לא היה מספיק תאורה והצמצם היה פתוח עד הסוף. בקיצור - בלגן ...

ציטוט:
אבל רגע רצינות - לא אומר שצילום מהיר וספונטני הוא לא חשוב.
אם אתה יודע שזו מהות הקניה שלך - סבבה... לך על DSLR מהירה עם עדשה בעלות מנוע מהיר USM, HSM, AF-S ותהיה בריא.
אם אתה מצלם נוף, מקרו ושאר מה שציינתי למעלה, בפורמט JPG, אולי יש מצב ש DSLR לא תתן לך תשובות טובות יותר, וגם תהיה יקרה יותר?

זה הקטע - אתה לא יודע מראש מה מהות הקנייה שלך. יכול להיות שהיום אתה נהנה לצלם מקרואים ונופים ומחר תרצה לנסות משהו אחר לגמרי ? למה מראש להגביל את עצמך ? אני שוב אומר - מי שקונה מצלמה ב-3-4 אלף שקל, הוא בדר"כ חובב צילום רציני, וככזה עדיף לו ללכת על DSLR (אפילו שהיא לא מהבציר של שנת 2006) לתווך ארוך.

ישן 31-01-2006, 18:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "תשמע, קורה שאני יוצא לצלם רק..."

אני מסכים עם כל מה שאתה אומר.
כנראה שלמזלך ולמזלי, התברכנו במחלה שאיפשרה לנו להוציא את הסכומים שהוצאנו על המצלמות והציוד שלנו.

בגלל שאני משתמש ב DSLR, ואני מבסוט ממנה 'שחבל' (אורנה כג'ודי), אני רק יכול להמליץ לקנות DSLR.
אני רק לא רוצה להציג את ה DSLR כהפתרון היחיד למצבים בהם אנשים רוצים 'טוב וזול', כי כפי שנאמר רבות בעבר, להמליץ על 'טוב ויקר' זו לא חכמה.
ושוב אני מסכם כי הכל עניין של תקציב.
ואני מסכים איתך שאין להגביל חובבי צילום, ולכן DSLR מאפשרת מרחב גמיש יותר של צילומים ולכן היא גם טובה יותר ומומלצת יותר.
אבל פיני שלנו די נעול על הסגנון צילום שלו (לדוגמא) ולכן אני ממשיך להמליץ לו על P&S שתעשה את העבודה טוב כמו DSLR, לסגנון הצילום שהוא מבקש.

אולג, קרוב היום בו P&S יגיעו לאיכות של DSLR.. אין לי ספק בכך, כמו שהמחירים של DSLR פשוטות, פשוט ירדו למחירים של P&S מתקדמות. הולך להיות פה כזה בלאגן!!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:42

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר