לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2006, 17:06
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
דובדבן...או סוג של

ובכן,אני בעיקרון מורעל של פורום צבא וביטחון , אבל אני גולש גם כאן,אז היום מאחר שהנושא של דיון זה נוגע לפורום הזה, החלטתי לפתוח כאן.
קודם כל,היום אחד מן הימים הכי מאושרים בחיי הקצרים יחסית.
ובכן,היום באיחור רב לדעתי קיבלתי לי תשובה נחמדה מאוד מצבא ההגנה לישראל, כי עברתי את הגיבוש צנחנים, עד כמה שידוע לי אני מאותר דובדבן(צויין לי לפני הגיבוש ..וגם זה משיחה עם מדור סיירות.....ומשיחות חוזרות ונשנות יצא שאני מאותר דובדבן...וכמובן שזה רק חזר על עצמו במנילה שלי....לקח לי קצת זמן להפנים) , מה שאומר שדרך גיוס צנחנים אני בעצם מגיע ליחידה(אם הבנתי נכון עם הקצין החביב שדיברתי איתו אחרי הטלפון), אז אממממ אני ממש ממש ממש מאושר.
רציתי גם לשאול האם יש כאן עוד אנשים כמוני? והאם עכשיו הדרך לדובדבן סלולה?
וממממ להגיד תודה לפורום,אני אוהב אותכם.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 30-01-2006 בשעה 17:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2006, 22:25
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי BLACK MUSTANG שמתחילה ב "תתפלא... גיבוש דובדבן אכן..."

תנו לי לתרום כאן משהו קטן...
גיבוש יחטיו"ת זה לא גיבוש צנחנים.
בגיבוש צנחנים יש זמן קבוע מראש לגיבוש.
גם אם הגיעו 200 אנשים וסיימו 200 אנשים, אח"כ יגידו להם מי עבר ומי לא.
כל מי ששורד עד הסוף (להזכירכם זמן קבוע) הוא כביכול סיים את הגיבוש.

בגיבוש יחטיו"ת אין דבר כזה.
בגיבוש יחטיו"ת המטרה היא פשוטו כמשמעו להעיף אנשים שלא מתאימים. לא מספיק להגיד להם "לא התקבלת".
שימו לב גם שכל מי שעשה את הגיבוש השתנו אצלו הזמנים, הימים ומידת הקושי.
הרעיון הוא להעיף בערך חצי, או יותר מחצי, אנשים מהגיבוש.
ואז כל מי שלא עבר יישמע על כך (בגלל זה כל מי שעשה או מכיר את היחטיו"ת אומר שאם אתה מסיים אז תשעים אחוז שאתה מתקבל. פשוט הם משאירים פחות מחצי אנשים שהתחילו את הגיבוש ככה שהרוב שמסיימים, עוברים.)
ככה שאם את הגיבוש מתחילים 200 איש ואחרי למשל שבוע יש עדיין מאתיים איש (אני מגזים כמובן גם מבחינת הזמן וגם מבחינת האנשים) אז הם ימשיכו עוד זמן מה. או שהם יעלו את רמת הקושי.
יש גיבושים שלפעמים אמורה להיות השכמה בלילה ואז מסע אלונקות. לפעמים המסע מתבטל כי פשוט פרשו הרבה אנשים אז אין סיבה להמשיך ולהכשיל אנשים. בסופו של דבר הם הרי צריכים מספר מסויים של עוברים לכמה מהיחידות (מגלן, פלס"ר וכו').

עכשיו לדיונכם.
דובדבן מתחילים את הגיבוש יחד עם שאר היחטיו"ת.
כן, רמת הגיבוש שלהם יותר קשה (מן הסתם).
אומנם מתחילים את הגיבוש ביחד, או שרואים את קבוצות דובדבן לידכם אבל זה לא אומר שהם קשורים אליכם (היחטיו"ת).
בגלל שדובדבן לא קשורים ליחטיו"ת ויש להם מפקדים משלהם שמסתכלים רק עליהם (המאותרים) אין סיבה שהם יהיו תלויים בשאר הקבוצות הלא מאותרות שעליהם מסתכלים כל המדריכים ביחד, פרט למדריכים הקשורים למאותרים.
בגלל שהם פרודים מהיחטיו"ת אז המדריכים לבד יכולים להחליט אם להעלות או להוריד את הרמה וגם אם להאריך או לקצר את הזמן (בהתאם לזמן הקצוב מראש).
אם פרשו יותר מידי מדובדבן כבר ביום הראשון למשל, אין סיבה להמשיך לקרוע אותם כי בסופו של דבר צריך מספר מסויים של חיילים.
אם לא פרש אף אחד גם אחרי 10 יום ברור שימשיכו את זה עוד ויעלו את הרמה בשביל לבדוק מי באמת מתאים.
בואו לא נשכח שעם כל ההסבר הזה יש לגיבוש הזה זמן מסויים. והמדריכים לא יכולים לפעול על דעת עצמם בלבד. למשל למדריכים ניתן זמן של 3-5 ימים לבדוק מי מתאים. אם אחרי 4 ימים עדיין יש מספר גדול מידי של חיילים הם פשוט יעלו את הרמה.
אבל הם כן יכולים להחליט אם אחרי 3 ימים זה מספיק או הם רוצים 5 ימים (זו הייתה דוגמה).
לכן אם לא הרבה אנשים פרשו סביר להניח שקודם כל יעלו את רמת הקושי (פחות מנוחות, יותר טירטורים בפחות זמן וכו') לפני שמאריכים את הזמן.

אבל לסיכום:
דובדבן ושאר היחטיו"ת לא קשורים אחד לשני חוץ מהעובדה שהם מתחילים ביחד את הגיבוש.

עריכה - שלא יתעצבנו עליי או יגידו שאני שקרן וכו'. זה ידע שנלקח מהפורום ומאנשים שעשו את הגיבושים הנ"ל ושעברו/לא עברו את הגיבוש. בנוסף מהמאמרים על הגיבושים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר