לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2006, 17:43
צלמית המשתמש של hmemcpy
  hmemcpy hmemcpy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.03
כתבה סקירה: מחשב נייד HP Pavilion dv5000 מבוסס AMD Turion™ 64

סקירה: מחשב נייד HP Pavilion dv5000 מבוסס AMD Turion™ 64
נכתב ע"י יגאל

תמונה 1: מבט כללי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ב- 19.01.2006 (לפני כשבועיים) רכשתי את המחשב הנייד הראשון שלי. רציתי לקנות מחשב IBM בגלל עמידותו, אבל מאז ש- HP חשפה סדרה חדשה של מחשבים המבוססים AMD Turion – התאהבתי. אמנם על HP נאמרו (ולא פעם) דברים לא טובים במיוחד (בעיקר על שירות הלקוחות המזוויע), קיימת בליבי תקווה שחברה כה גדולה (שגם התמזגה עם ענקית הניידים Compaq) יודעת לבנות ניידים טובים.

המחשב נרכש דרך האתרWallaShops במחיר 6350 ש"ח כולל משלוח, ביום החשיפה הרשמי. קצת מעצבנת העובדה שהיום, כמעט שבועיים אחרי, ניתן לרכוש את המחשב דרך WallaShops ללא עלות המשלוח. אבל לא נורא – הנייד הגיע אלי תוך 4 ימים (הזמנתי ביום חמישי, קיבלתי ביום שני). לעומת זאת, משמחת העובדה שמחשב נייד כמעט זהה, המבוסס Intel עולה כמעט 1000 ש"ח יותר.

מפרט הנייד (דגם מדויק: dv5084) :

AMD Turion 64 ML-37 2.0GHz)
Fujitsu 80GB 4800RPM Hard Drive
6-in-1 media card reader
ExpressCard Slot
PCMCIA slot
15.4" WXGA (BrightView)
Broadcom 802.11b/g wireless card
3 USB 2.0 ports, 1 Expansion port 2 connector, 1 ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34), 1 Consumer IR (remote receiver), S-video TV-out port, RJ-45 port, RJ-11 port, Microphone port, headphone port, VGA monitor port, Security lock
Lithium Ion battery

משקל כולל סוללה: 2.98 ק"ג
אורך: 26.39 ס"מ
רוחב: 35.78 ס"מ
עובי: 3.5 ס"מ

למחשב יש מספר מקשי מולטימדיה, לשינוי עוצמת השמע ולהפעלה מהירה של ה- DVD. את זה ניתן לעשות גם בעזרת השלט הרחוק שכלול במחשב. במחשב מותקן גם נגן מדיה הנקרא QuickPlay, המאפשר צפיה בסרטים ללא הפעלת Windows.

תמונה 2: שלט הרחוק נמצא בצדו של הנייד

המחשב כולל 3 יציאות USB (2 מצד שמאל ואחת מצד ימין), יציאת IEEE 1394 Firewire, יציאה לרמקולים ומיקרופון, מודם פקס 56k, יציאת רשת 100/10 של Realtec, כרטיס רשת אלחוטי Broadcom 802.11/g, יציאת PS/2 לחיבור עכבר ויציאה למסך CRT וכמובן הרחבת PCMCIA.

מסך הרחב של המחשב 15,4" בטכנולוגיית BrightView ברזולוציה 1280x800 מציג תמונה חדה ונקיה וזאת עם כרטיס המסך הפנימי ATI Mobility Radeon X200 עם 128MB הופך את המחשב לחויית מולטימדיה ניידת. בקדמת המכשיר נמצאים רמקולים של Altec Lansing, שגורמים לחוייה זו גם להישמע מדהים.

המחשב כולל גם צורב DVD+R Dual Layer עם טכנולוגיית LightScribe, המאפשרת לצרוב על דיסקים מיוחדים תמונה על פני הדיסק (דיסק אחד כזה, אגב, כלול).

וכדי להשלים את מחשב, הוא מגיע עם קורא כרטיסים 6 ב-1 שיודע לקרוא פורמטים SD, XD, MMC, MS, MS PRO, ו- SM (מצטער, אני לא יודע מה זה אומר, אבל לצלמים שבינינו זה בטח אומר משהו ).
יש גם משהו שנקרא Expansion Port 2, אבל שוב, אין לי משוג למה זה משמש.

תמונה 3: צד שמאל

תמונה 4: צד ימין:

אני לא ממש טוב בכתיבת סקירות, אבל עד עכשיו אני נהנה. המשחק Half Life 2 רץ בצורה מהמהמת על המחשב, כנ" הכלים העקריים שמשמשים אותי לעבודה על המחשב, והם Visual Studio 2005, Sun Java Studio 8.

הדבר היחיד שממנו בינתיים אני מאוכזב לצערי זהו אי-קיום כל הדרייברים עבור Windows x64. למרות שבעזרת הפורומים של PlanetAMD64 מצאתי את רובם, עדיין חבל ש- HP העולמים לא מוציאה דיסקים מסודרים עם דרייברים ל- x64.

בשורה תחתונה – מי שמחפש מחשב נייד לא יקר במחויד, לצורכי עבודה ומולטימדיה – זהו המחשב שאתה מחפשים.

זזתי לשחק! ביי ביי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר