לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2006, 19:50
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
זה לא רק בשריון...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "בחלק גדול מהמקרים לא מספיקים..."

גם בתותחנים היו מצבים כאלה, אם כי נדיר שיקרה דבר כזה.
בתותחנים למשל תרגילי הפלגה והסוללה מהווים את עיקר ההכשרה וההסמכה של סוללה כ"מבצעית".
יחד עם זאת, כחלק מהמציאות שלנו בשנים האחרונות קרו מקרים של סוללות ש"בילו" בשטחים כמעט כל הצפ"ס (מקביל לצמ"פ) או שהיו בעיצומו של הצפ"ס אך הוא נקטע באמצע מסיבות אלו ואחרות.

כשהייתי מפקד צוות בסוללה הותיקה בגדוד שלי היינו במהלך אימוני צוותים בצפון רמת הגולן כחלק משמירה על כשירות, הצוות שלי היה אחרון בסוללה (2ב') וכל שאר הצוותים סיימו את האימונים שלהם כולל בוחן צוות (כל יום היה צוות אחר משום שהשאר צריכים להישאר בכוננות ארטילרית).
יום לפני היציאה שלי לאימון התחילה כוננות "מיוחדת" בהר דוב. את האימון והבוחן כבר לא ביצענו משום שהתחיל מבצע חומת מגן...

כמו שNimDod כתב, השאיפה בפלוגות המבצעיות היא לקיים אימונים על הכלים היעודיים, אבל לא תמיד זה קורה. אני זוכר סיפור על גדוד מג"חים מעוצבת כפיר שהיה כמעט שנה שלמה ברציפות בשטחים (מתחילת 2002 עד תחילת 2003). הגדוד שלי היה בגיזרה חופפת לגדוד הזה בחטמ"ר עציון.
הגדוד ירד מהקו לאימון קצר ומיד אחריו- תעסוקה בעזה.
מספר ימים אחר כך אחד הטנקים מהגדוד עלה על מטען גחון ושלושה חיילים נהרגו.
אני עד היום חושב על זה שפגשתי אותם בסיורים ומחסומים משותפים מספר שבועות קודם לכן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2006, 23:20
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "תודה והשאלה הייתה לשימי"

שמע בעיקרון די סבבה פה, רוב האנשים הם אחלה חבר'ה (למרות שהפלוגה שלנו ידועה בשביזותה אבל זה כבר סיפור אחר (:
תכלס גם האנשים שבהתחלה לא רצו להגיע לשריון (ומה לעשות אני ביניהם), בשלב הזה כבר של אימון מתקדם מפנימים כבר איפה הם ודי מתחברים לחיל עצמו (גם אם בלילה הם חולמים על מקומות אחרים )
בקשר לאימונים.. יש סוג חדש של מסלול. עכשיו יש טירונות (כמו מקודם, רק קצת ארוכה יותר- לנו היא הייתה חודשיים ו-3 שבועות), אימון בסיסי (מה שהיה במסלול הישן 'מקצועות'), ואימון מתקדם (מה שהיה פעם צמ"פ). מנוב' 05 אם אני לא טועה, המסלול של כל החטיבות (7, 188 ו-401) הוא מסלול רצף, יענו את כל המסלול עושים במקום אחד, הלא הוא החצר האחורית של השטן (AKA ביסל"ש..).
בקשר לאימון המתקדם- לנו היו 3-4 שבועות שהיו העיקר של האימון המתקדם וטוחנים בהם מסלולים ושטח באופן די אינטינסיבי. אם יש הקצאות טובות (ולנו היו הקצאות לא בשמיים אבל די סבבה, למרות שרוב הירי היה עם תתקי"ם), אז גם אתה מרגיש שהמסלולים טובים. אתה תבין לבד מה זה אומר כשתגיע לקטע של ירי פגזים (למרות שגם תתקי"ם נפיצים זה לא נורא).
חוץ מהקטע הזה, היציאות לא גרועות כמו שאנשים אומרים (הרוב חצאים), הטפ"ש לא נורא כל כך (במיוחד אם אתה תותחן (:, ועם הזמן, גם אם אם לא רצית להגיע לשריון (למרות שאצלך אני רואה שזה שונה) והיית מורעל חי"ר (כמוני..), אתה מתחיל להתחבר לחיל ולאהוב את המקום שאתה נמצא בו (גם אם לטנק שלך אין מזגן או מסך פלסמה לטען- 401 די אתם כאלה כוסיות!!!!!!).
בהצלחה!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר