לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2004, 01:56
  yakovi1 yakovi1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qm שמתחילה ב ""קישורית מוגבלת או חסרה""

שלום לכם
יש לי את אותה בעיה שאני חיפשתי עליה את התשובה בםורום אבל.... אין!
אז ככה אני עושה רשת עם חבר שלי דרך החלון
יש לי windows sp2 בעברית לשתינו יש אינטרנט
הבעיה היא שהוא רואה את מה שאני משתף אבל אני לא רואה את מה שהוא משתף
וכשאני רואה את המחשב שלו בקבוצת העבודה ואני לוחץ פעמיים הוא נותן לי את ההודעה
אממממ....... שכחתי מה הייתה ההודעה כרגע אין רשת אבל בסוף הוא רושם שהגישה נדחתה והבעיה כנראה היא שכאשר כרטיסי הרשת מבצעים חיבור הוא נותן לי הודעה ששם כתוב "קישוריות מוגבלת או חסרה" ניסיתי הכל הכרטיס רשת שלי מובנה עשיתי אותו לא זמין ושמתי אחד אחר ועוד כל מני דברים
ולא עזר
עכשיו......... האיי פי שלנו מתחיל ב 169.254... ולפי מה שהבנתי זה אומר שיש שגיאה
אז אם מישהו יכול לעזור לי אז בבקשה כי אני צריך תשובה

נערך לאחרונה ע"י yakovi1 בתאריך 18-12-2004 בשעה 02:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2005, 19:04
  avikon avikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yakovi1 שמתחילה ב "שלום לכם יש לי את אותה בעיה..."

דבר ראשון נכון כתובת IP זו לא נכונה. ואל תנסו אפילו לשנות אותה כי זה לא יעזור.

הבעיה היא כזו, ברשת ביתית או משרדית קטנה של 2 מחשבים עם כבל מוצלב או 3 מחשבים ומעלה עם HUB ישנה בעייה קטנה למי שהתקין את ה SP2 .
הבעיהמתחילה עם ההודעה קישוריות מובלת או חסרה, ניתן לעשות "תיקון" או enew אבל כמובן שאין זה פותר את הבעיה לגמרי. אחרי כמה פעמים שהצלחתם לגלוש מהמחשב האורח כתובת ה IP ננעלת עם הגדרה לא נכונה של ה- SP2 ואז שום פעולה של תיקון לא תצליח.
מרגע זה ניתן יהיה להכנס מהמחשב האורח אל המחשב המארח, וגם פעולה זו תידרוש תיקון ותהיה בעייתית, ולגלוש מהמחשב המארח לא יהיה אפשרי. זו הבעיה ולא יעזור להסיר או להחליף כ.רשת וגם לא להגדיר IP ידני.
הפיתרון היחיד הוא להסיר את ה SP2 רק מן המחשב/ים האורח/ים ולאחר מיכן ללכת למחשב המארח ולהגדיר את הרשת לגמרי מחדש. שימו לב שאתם לא יוצרים "התקשרות גשר" ושאתם בוחרים את החיבור לאנטרנט כפי שצריך ואת חיבור הרשת (באמצעות כ.הרשת) כמו שצריך, לאחר מיכן צריך לחזור שוב למחשב/ים האורח/ים ולהגדיר גם שם את הרשת באותן ההגדרות.
לאחר מיכן לעשות restart לכל המחשבים והקישוריות המוגבלת במחשב האורח תיעלם כאילו לא הייתה.
הפיתרון עובד ב 100% , אבל יש לדאוג שהגדרתם את כל תהליך הגדרת הרשת כולל השיתוף לאנטרט מחדש, מפני שאם רק שם קבוצת העבודה ושמות המחשבים ברשת יוגדרו. זה לא יפתור את הבעיה.
מקווה שעזרתי..
שמי אבי נחמה ואפשר לשאול אותי ב avineha@walla.com
בסבלנות ובהצלחה
ישן 22-05-2005, 23:11
צלמית המשתמש של hmemcpy
  hmemcpy hmemcpy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי qm שמתחילה ב ""קישורית מוגבלת או חסרה""

תקלה מורכבת. להלן ההסבר, ואז השלבים לפתרון.

"קישוריות מוגבלת או חסרה" הינו הדרך של ווינדוס לאמר: "לא הצלחתי למצוא מקום (שרת DHCP) שממנו אני יכול לקבל כתובת IP, ולכן אני מקצה לעצמי כתובת IP פנימית".

כשהמחשב לא מצליח לקבל כתובת IP ממקור חיצוני (כגון מודם/ראוטר או כל DHCP אחר), הוא מקצה לעצמו כתובת IP מתווך הכתובות הפנימי של ווינדוס (שנקרא APIPA), שמתחיל ב- *.*.169.254.
ב- Windows XP ללא Service Pack 2 ניתן לראות את כתובת ה- IP הזאת מוצגת בחלון ה"פרטים" של ה- Local Area Connection (ראה תמונה 1), ואם יש SP2 מותקן, יוצג המשפט "Limited or no connectivity".

תמונה 1: ללא SP2
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה 2: עם SP2

מה גורם לבעיה?

לתופעה אחראים מספר גורמים:
  • Service Pack 2 עצמו של Windows XP - במידה והבעיה החלה מיד לאחר התקנה של SP2 ובמידה והחיבור לאינטרנט מתבצע דרך מודם כבלים, יש לקרוא את הקישור הזה: http://www.pchell.com/support/limitedconnectivity.shtml
  • תוכנות הגנה Firewall/Antivirus שגורמות לחסימה של תקשורת - יש לנסות לבטל אותן, או לפחות את אופציית ההגנה שלהן (למשל, ביטול Protection from nework attacks של האנטיוירוס Kaspersky, הידוע כגורם לבעיה).
  • פגיעה בהגדרות פרוטוקול TCP/IP או קבצי ה- Winsock.
  • Spyware/Adware שמתקין את עצמו לתוך הפרוטוקול תקשורת, כגון newDotNet. לחלופין, תקלה זו עלולה לקרות אחרי סריקה של המחשב עם תוכנות לניקוי ה- Spyware - כגון Spybot או Ad-Aware. כדי לתקן, יש להמשיך לקרוא.
  • נדיר: כרטיס רשת משולב על לוח אם מדגם SIS 900, ומודם כבלים. פרטים בהמשך.
ישנו מספר לא קטן של הגורמים לבעיה. כדי לנסות ולתקן אותה יש לבצע מספר פעולות:

איפוס הגדרות תקשורת:
יש לגשת ל- Start -> Run -> cmd
בחלון ה- cmd יש לרשום 2 פקודות הבאות:
  • netsh int ip reset logfile.txt
  • netsh winsock reset catalog (לבעלי SP2 בלבד)
אחרי ביצוע של 2 הפקודות הללו יש לבצע הפעלה מחודשת של המחשב.

לפרטים נוספים: http://support.microsoft.com/?kbid=811259 ו- http://support.microsoft.com/?kbid=299357

כרטיס רשת SIS 900 ו- Windows XP

ב- Windows XP יש באג ידוע הנוגע לכרטיסי רשת (לרוב משולבים על לוח האם) מגדם SIS 900 (בעיקר בלוחות אם של ASUS). הבעיה נגרמת בעקבות כך, שמערכת ההפעלה Windows XP (בלבד), מזהה את הכרטיס, ומגדירה אותו ב- Windows עם MAC Address זהה(!) בכל Windows XP.

כיצד ניתן לזהות את זה? במידה וה- MAC Address (או Physical Address בחלק מהמקומות) של כרטיס הרשת נגמר ב- 55-66 או 66-00 - לא תהיה אפשרות לווינדוס לקבל IP חיצוני, בעיקר ללקוחות האינטרנט בכבלים.

על מנת לתקן את הבעיה, יש להתקין מחדש את הדרייבר של כרטיס הרשת SIS מתוך הדיסק של הלוח אם בלבד, או מאתר SIS.

דוגמא:

Ethernet adapter Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-06-09-55-66

ב- Windows XP בעברית ניתן עוד לזהות את בעיה ע"י כך שהשם של הכרטיס רשת בתוך מנהל התקנים מופיע בעברת: "מתאם Ethernet מהיר מבוסס SIS-900", ולא בשמו באנגלית, כמו בדוגמא הנ"ל.

בגדול, זהו ההסבר. 2 הפקודות שרשמתי הנ"ל אמורות לפתור 90% מהמקרים של קישוריות מוגבלת או חסרה. במידה והבעיה נמשכת - תפרט יותר: מתי זה קרה? האם לחיצה על "תקן" בתוך החלון של Local area connection מודיעה על כשלון ישר אחרי הלחיצה? האם מדובר במודם כבלים?

יגאל.
ישן 21-06-2005, 23:57
  z u r i h z u r i h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.05
אין מילים בפי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hmemcpy שמתחילה ב "תקלה מורכבת. להלן ההסבר, ואז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hmemcpy
תקלה מורכבת. להלן ההסבר, ואז השלבים לפתרון.

"קישוריות מוגבלת או חסרה" הינו הדרך של ווינדוס לאמר: "לא הצלחתי למצוא מקום (שרת DHCP) שממנו אני יכול לקבל כתובת IP, ולכן אני מקצה לעצמי כתובת IP פנימית".

כשהמחשב לא מצליח לקבל כתובת IP ממקור חיצוני (כגון מודם/ראוטר או כל DHCP אחר), הוא מקצה לעצמו כתובת IP מתווך הכתובות הפנימי של ווינדוס (שנקרא APIPA), שמתחיל ב- *.*.169.254.
ב- Windows XP ללא Service Pack 2 ניתן לראות את כתובת ה- IP הזאת מוצגת בחלון ה"פרטים" של ה- Local Area Connection (ראה תמונה 1), ואם יש SP2 מותקן, יוצג המשפט "Limited or no connectivity".

תמונה 1: ללא SP2

תמונה 2: עם SP2

מה גורם לבעיה?

לתופעה אחראים מספר גורמים:
  • Service Pack 2 עצמו של Windows XP - במידה והבעיה החלה מיד לאחר התקנה של SP2 ובמידה והחיבור לאינטרנט מתבצע דרך מודם כבלים, יש לקרוא את הקישור הזה: http://www.pchell.com/support/limitedconnectivity.shtml
  • תוכנות הגנה Firewall/Antivirus שגורמות לחסימה של תקשורת - יש לנסות לבטל אותן, או לפחות את אופציית ההגנה שלהן (למשל, ביטול Protection from nework attacks של האנטיוירוס Kaspersky, הידוע כגורם לבעיה).
  • פגיעה בהגדרות פרוטוקול TCP/IP או קבצי ה- Winsock.
  • Spyware/Adware שמתקין את עצמו לתוך הפרוטוקול תקשורת, כגון newDotNet. לחלופין, תקלה זו עלולה לקרות אחרי סריקה של המחשב עם תוכנות לניקוי ה- Spyware - כגון Spybot או Ad-Aware. כדי לתקן, יש להמשיך לקרוא.
  • נדיר: כרטיס רשת משולב על לוח אם מדגם SIS 900, ומודם כבלים. פרטים בהמשך.
ישנו מספר לא קטן של הגורמים לבעיה. כדי לנסות ולתקן אותה יש לבצע מספר פעולות:

איפוס הגדרות תקשורת:
יש לגשת ל- Start -> Run -> cmd
בחלון ה- cmd יש לרשום 2 פקודות הבאות:
  • netsh int ip reset logfile.txt
  • netsh winsock reset catalog (לבעלי SP2 בלבד)
אחרי ביצוע של 2 הפקודות הללו יש לבצע הפעלה מחודשת של המחשב.

לפרטים נוספים: http://support.microsoft.com/?kbid=811259 ו- http://support.microsoft.com/?kbid=299357

כרטיס רשת SIS 900 ו- Windows XP

ב- Windows XP יש באג ידוע הנוגע לכרטיסי רשת (לרוב משולבים על לוח האם) מגדם SIS 900 (בעיקר בלוחות אם של ASUS). הבעיה נגרמת בעקבות כך, שמערכת ההפעלה Windows XP (בלבד), מזהה את הכרטיס, ומגדירה אותו ב- Windows עם MAC Address זהה(!) בכל Windows XP.

כיצד ניתן לזהות את זה? במידה וה- MAC Address (או Physical Address בחלק מהמקומות) של כרטיס הרשת נגמר ב- 55-66 או 66-00 - לא תהיה אפשרות לווינדוס לקבל IP חיצוני, בעיקר ללקוחות האינטרנט בכבלים.

על מנת לתקן את הבעיה, יש להתקין מחדש את הדרייבר של כרטיס הרשת SIS מתוך הדיסק של הלוח אם בלבד, או מאתר SIS.

דוגמא:

Ethernet adapter Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-06-09-55-66

ב- Windows XP בעברית ניתן עוד לזהות את בעיה ע"י כך שהשם של הכרטיס רשת בתוך מנהל התקנים מופיע בעברת: "מתאם Ethernet מהיר מבוסס SIS-900", ולא בשמו באנגלית, כמו בדוגמא הנ"ל.

בגדול, זהו ההסבר. 2 הפקודות שרשמתי הנ"ל אמורות לפתור 90% מהמקרים של קישוריות מוגבלת או חסרה. במידה והבעיה נמשכת - תפרט יותר: מתי זה קרה? האם לחיצה על "תקן" בתוך החלון של Local area connection מודיעה על כשלון ישר אחרי הלחיצה? האם מדובר במודם כבלים?

יגאל.

הסבר מדוייק ונכון
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר