לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2006, 09:57
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "אוקי תודה רבה.. איך מגיעים..."

תנאי כניסה לקורס הוא רובאי 08 (דהיינו בוגר קורס פיקודי בחי"ר כמו קורס מ"כים, מכ"ים סיירות, מכ"ים אד"מ/סיום מסלול ביחידות מסויימות). ומותנה בפז"מ שנתיים לפחות.

איך מגיעים? לכל יחידה יש הקצאות לקורס.
אחרי שסיימתי את הקורס, אני רשאי להעביר מטווח, אני סמל בתפקידי, ז"א שאני יכול להוביל כוח במשימה, או לשמש כמפקד שני במשימה, יש אלף ואחד דברים. כשתהיה בטירונות אני בטוח שתראה את ההבדלים בין הסמ"ח שלך לבין המ"כים.

לגביי השאלה אם אני כול לבחור עם מה אני יוצא לפעילות, שמע - גם ביחידות הכי מובחרות זה לא בא מת כמו במשחק מחשב, שאתה נכנס לפני פעילות למחסן ענקי ובוחר עם מה לצאת, יש ציוד סטנדרטי לכל פעילות. למשל לסריקה במבנה אף אחד לא ייתן לך להיכנס עם טריג'יקון ACOG, כי זה פשוט לא יעיל בטווחים כל כך קצרים, מה שאני מנסה להגיד פה זה שבחירת הציוד היא פונקציה של המשימה, דוגמא יותר טובה היא שלמשימה בשטח פתוח ומדברי שביצענו, רוב הצוות יצא עם M16A4, שהוא בעצם M16 ארוך.

לגבי שתי השאלות האחרונות, לא, ולא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2006, 14:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "נדמה לי ש8"

אני חושב שהיום כבר לא כולם עושים מ"כים סיירות (אחרי הסיפור של שניאור). אבל אני לא סגור על זה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-02-2006, 18:47
  {{פרח בר}} {{פרח בר}} אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
וויכוחים של מלש"בים...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Papa_Sutul שמתחילה ב "אוקיי תודה רבה על התשובות.."

אני עבדתי עם הנח"ל וגם עם הנדסה...
אני אישית הייתי הולך להנדסה...
וגם שלא תתבאס...
אבל אפילו אם תרשום הנדסה עדיפות שניה תקבל כנראה הנדסה...
הנדסה זה אחלה מקום...
ועפ"י שנתונים שאני קראתי (אל תתווכחו אפילו)
ברצועת עזה גדוד 603 הרג יותר מחבלים מכל סיירת או כל גדוד.... (גדוד 603 של הנדסה)
בנוסף לזה בהנדסה היחסים בין האנשים ממש טובים...
והנדסה עושים עבודה שחורה וחשובה... בדיוק כמו החי"ר...
רק שמשום מה יש לנח"לאווים איזושהי שחצנות יתרה... (הם חושבים שהם אנשים איכותיים יותר)..
אבל בשטח...
זה הנדסה חירמ"כ ומג"ב שמובילים את הרשימה בכמות המחבלים ההרוגים (בדוק!!!)
ישן 02-02-2006, 20:53
  {{פרח בר}} {{פרח בר}} אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
ילדון.... אני מבין את הרעל שלך מהנח"ל... אבל אני מכיר נתונים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "תקרא שוב את המקורות שלך"

וכן...
אני קורא את הנתונים...
ואם אתה רוצה יותר מזה...
יש לי גישה לנתונים שהם בגדר סודי ביותר
ואני מדבר מתוך נתונים ולא מתוך איזשהו רעל ופטריוטיות של מלש"ב לנח"ל...

ובקשר ליחידת סמו"ר...
(האם קראתם? היה בעיתון לא מזמן)...

ובקשר לרעל על הנח"ל...
אני מבין שאתה עוד לא התגייסת...
או שאתה ממש "טרי"..
וככול שתצבור נסיון...
תבין, שאין שום הבדל משמעותי בין כל החי"ר..
אתה תפסיק להתלהב מהשפצורים ומכל החרטות המונפצות ששמים על הנשק שרק מכבידים אותו.
ובקשר להנדסה..
אז כן...
אני יודע על הנדסה לא מאט ועל גדוד 603 בפרט...
וכשיום יבוא ותבין לאיזו מטרה הקימו את הגדוד בשנת 93 אני חושב שתתחיל להבין את המציאות הצה"לית קצת יותר.
ונכון היה סיפור של פלוגת "דורס" שפורקה בגלל התעללויות בצעירים... אך חוץ מזה
הגדוד ידוע במקצוענות שלו...
ובלי שום שחצנות ורעש עושה את העבודה, מפעיל צלפים.. תופס מבריחים.. משמיד מחבלים בכמויות מדהימות... עם אבידות מינימליות. (רק מידי פעם משתכרים למוות בסוף מסלול).
הקיצר..
חיל צנוע.. וטוב...
לומר "לך להנדסה" אני לא יכול
וגם לומר לך לנח"ל אני לא יכול...
תקראו את כל העובדות... תקשיבו לכולם... קחו הכל בפרופורציות... (בעיקר את המידע המדוייק שנמסר מפיהם של המלשב"ים שבדיוק אח של שכן של אחיין של אמא של חברה של בן דוד שלו אמר להם תוך כדי כך שהוא שירת פעם באג"ף החימוש בבסיס האימונים של פלוגת הפינגווינים המקסיקניים בבולגריה).
כך שתקרא הכל, תשקול את כל הנתונים... אל תכנע לכל מיני שיכנועים שבאים מתוך ילדותיות.

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 28-11-2006 בשעה 22:15.
ישן 03-02-2006, 13:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Papa_Sutul שמתחילה ב "אוקיי תודה רבה על התשובות.."

ולעניין השאלה.

רובאי מדובר על הכשרת חי"ר.
פלס מדבר על הכשרת הנדסה על כל האמור בה.
לכן פלס 07 לא שווה רובאי 07, מכיוון שתכני ההכשרות שונים.
אני לא יודע מה ההכשרה היום, אבל הנדסה זה לא חי"ר שעושה גם הנדסה, אחרת היית רואה גדודי הנדסה בתוך הערים, וזה לא קורה.
כבודם של גדודי ההנדסה מונח במקום, אבל הם לא איזה קומנדו שומנדו.

ולפרח בר - יש לי דבר אחד לומר:
"סייג לחוכמה - שתיקה! (וגם קריאה...)"

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:33

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר