לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2006, 07:00
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "שאלה על סמכות אנשי ביטחון (יח' אבטחת אישים בשב"כ) בפינוי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סתם מבין
השאלה לא פוליטית ואינה מכוונת לפוליטיקה
בתמונה נראה איש שב"כ מהיח' לאבטחת אישים שמאבטח ח"כ בפינוי בעמונה (לא ניכנס לשמות).
במקרה והח"כ מותקף ע"י שוטרים (כמו שקרה לח"כ אחר לא מאובטח) אז מה סמכותו של השב"כניק והאם למשטרה מותר לעכב\לעצור אותו ?

כמה עובדות בשטח:
1. לאיש אבטחה מהשב"כ יש תעודת שוטר בדיוק כמו לכל שוטר קבע בישראל.
2. ידוע שדיעותיו של הח"כ המצולם שונה בתכלית מהשוטרים בשטח ולכן השאלה.

לגבי העובדות:

1. אינני בטוח לגבי סמכויות של איש שב"כ כזה או אחר, האם הן זהות לזה של שוטר.

2. לדעותיהם של השוטרים בתמונה אין כל קשר לא לדעותיו של הח"כ שבתמונה (ביקשת בלי פוליטיקה) ולא לאירוע עצמו בו הם נדרשים לטפל, הם רק ממלאים פקודות.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 03-02-2006 בשעה 07:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2006, 08:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מתוקף חסינותו של כל ח"כ, איש משטרה אינו יכול לעוצרו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "אני לא יודע מה התשובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי odedy
אבל אם הח"כ משתתף במשהו שמוגדר כהפרת חוק, יש לשער ש(לפי הספר) השב"כניק אמור למנוע פגיעה פיזית בו אך לא יכול למנוע את מעצרו.

http://en.wikipedia.org/wiki/Praetorian_Guard

וישנה גם העובדה שהוא יכול לטעון שהדבר נעשה במסגרת "מילוי תפקידו". לצורך מעצר ח"כ, יש תחילה להסיר חסינותו.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 03-02-2006 בשעה 08:54.
ישן 05-02-2006, 22:50
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "מקפיץ בבקשה לעוד תשובות בנושא"

אתה בטוח שאנשי שב"כ נושאים תעודות שוטר, או שיש להם סמכויות מעצר?
זכור לי מהספר "המרגלים" של יוסי מלמן ואיתן הבר (ספר מצויין ד"א) שכשאנשי שב"כ יצאו לעצור חשודים בריגול הם היו מלווים בשוטרים שביצעו את המעצר עצמו מפני שלאנשי השב"כ לא היו סמכויות מעצר.

בכל מקרה, מדובר פה על נקודה מאוד עדינה. בעקרון מאבטח אישים של השב"כ אינו שומר ראש במובן המאפיונרי של המילה. הוא לא אמור לציית לכל משאלה של הח"כ ולנפנף מעליו כל איש חוק אחר. הוא מאבטח את האישיות מפני גורמים עויינים, ושוטר שעושה את עבודתו בדרך סבירה אינו נופל תחת ההגדרה הזו.
אם שוטר יתחרפן ויתחיל להכות ח"כ עם אלה תוך כדי שירת האינטרציונל, אני מאמין שגם המאבטח וגם המפקדים של אותו שוטר יעצרו אותו. אני גם מאמין שמול הח"כים לא עמדו שוטרים טירונים אלא המפקדים היותר בכירים בשטח, דווקא מתוך חשש לנפיצות של הסיטואציה (נפיצות שמקורה בפרובוקציות של ח"כים לפני בחירות, ולא משנה מאיזו מפלגה) ושכך נהוג בכל מקום בו ח"כים מגיעים להתנגד לפעולות הממשלה או ביהמ"ש.
ישן 06-02-2006, 01:07
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
סמכויות אנשי יחידת האישים של השב"כ - תגובה לסתם מבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סתם מבין שמתחילה ב "שאלה על סמכות אנשי ביטחון (יח' אבטחת אישים בשב"כ) בפינוי"

היו כמה אי-דיוקים בתגובות, ננסה לעשות סדר בדברים.
1. היחידה לאבטחת אישים של שב"כ אינה מאבטחת חברי כנסת או שרים אלא רק את מי שהמחוקק
הגדיר כ"סמלי שלטון": ראש הממשלה, סגן ראש הממשלה, ממלא מקום ראש הממשלה, ראש
האופוזיציה ונשיא בית המשפט העליון. ראש הממשלה, אשר משרדו אחראי על שב"כ, רשאי להורות
גם על אבטחת שרים, אם הוא מוצא לנכון.
2. חברי כנסת אינם מאובטחים ע"י היחידה לאבטחת אישים של שב"כ אלא ע"י חברות אבטחה פרטיות
שזכו במכרז לאספקת שירותי אבטחת חברי כנסת. לפי החלטת יו"ר הכנסת זכאי ח"כ לקבל אבטחה
גם מיחידת אבטחת האישים המיוחדת של משמר הכנסת. יש וגם שרים מאובטחים ע"י יחידה זו. לא
ברור מהתמונה אם המאבטח שייך לחברה פרטית או ליחידת אבטחת האישים של הכנסת, אם כי
היעדרו של פריט מבצעי מסויים אצלו גורם לי לחשוב שהאפשרות הראשונה ריאלית יותר.
3. בעניין סמכויות שב"כ / משטרה. לפי החוק, אך ורק שוטר רשאי לבצע מעצר של אזרחים. לכן, בכל
פעם שמתבצע מעצר בעקבות חשיפה של השב"כ, לרכז השב"כ מצטרף כח משטרה, רגיל או
מיוחד, בהתאם לאופי המקרה. לאנשי היחידה לאבטחת אישים יש סמכות לביצוע שהוא קצת יותר
מעיכוב, אך פחות ממעצר. זוהי סמכות מיוחדת המוקנית אך ורק לאנשי יחידה זו ולא לרכזים או
חוקרים, למשל.
ישן 06-02-2006, 07:06
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
דיוק לדיוקים שלך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "סמכויות אנשי יחידת האישים של השב"כ - תגובה לסתם מבין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
היו כמה אי-דיוקים בתגובות, ננסה לעשות סדר בדברים.
1. היחידה לאבטחת אישים של שב"כ אינה מאבטחת חברי כנסת או שרים אלא רק את מי שהמחוקק
הגדיר כ"סמלי שלטון": ראש הממשלה, סגן ראש הממשלה, ממלא מקום ראש הממשלה, ראש
האופוזיציה ונשיא בית המשפט העליון. ראש הממשלה, אשר משרדו אחראי על שב"כ, רשאי להורות
גם על אבטחת שרים, אם הוא מוצא לנכון..

בסמכות ראש השירות \ ראש אגף אבטחה להמליץ על אבטחת ח"כ או אח"מ בהתאם למידע רלוונטי שמתקבל אצלו
ראה ערך ליברמן ונווה שלא שימשו כשרים לפני כמה שנים וכן קיבלו אבטחה ודווקא כן של היחידה לאבטחת אישים ולא של חברות פרטיות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
בעניין סמכויות שב"כ / משטרה. לפי החוק, אך ורק שוטר רשאי לבצע מעצר של אזרחים. לכן, בכל
מיוחד, בהתאם לאופי המקרה. לאנשי היחידה לאבטחת אישים יש סמכות לביצוע שהוא קצת יותר
מעיכוב, אך פחות ממעצר. זוהי סמכות מיוחדת המוקנית אך ורק לאנשי יחידה זו ולא לרכזים או
חוקרים, למשל.

בסמכות איש שירות ולא משנה באיזה אגף מדובר היא כן לעצור ולעכב חשודים רלוונטים שנוגעים למקרה שבו הוא מטפל בלי שום קשר למשטרה
בהכשרות השב"כ עוברים שלב מקיף בכול הקשור מעצרים איך ולמה את החוקים היבשים עד הרמה של הנחת אזיקים על עצור

בנוגע למשפט הזה

"לאיש אבטחה מהשב"כ יש תעודת שוטר בדיוק כמו לכל שוטר קבע בישראל"

לאיש שירות אין תעודת מנוי של שוטר ..למי שיש זה לשוטרים
אנשי שירות ביטחון כללי נושאים עליהם תעודת שירות בטחון כללי שעליה נמצא המשפט והסמל "מגן ולא יראה" הפרטים של נושא התעודה שם ושם משפחה מ"ס העובד ות"ז ..
לא מצויין על התעודה תפקידו או לאיזה אגף שייך
ומאחור ביחד עם הפס המגנטי .. סמכות והנחיות של האיש שירות כולל הנחיה שלא לעכבו בזמן שהזדהה כאיש שירות בתפקיד

בנוגע לתמונה .. לא יודע למה זכה הנ"ל לאבטחה
בכול הקשור לסמכות המאבטח .. כול עוד הוא אמון על המאובטח שלו יעשה כול מה שבסמכותו כדי להגן עליו בכול מחיר כולל מעצרים..אם המשטרה מבקשת לעכבו היא תעכב כאשר המאבטח עדיין איתו
למקרה ששאלת מה היה קורה עם אילון היה תוקף שוטרים בפינוי כמו שאר הברברים
במקרה כזה מודיע המאבטח לממוניו על התרחיש { ברמת השטח הזוטר - ראש החולייה }
וממתין להנחיות בשום מצב לא ישתף פעולה עם המאובטח שלו בכול הקשור לעבירה על החוק

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 06-02-2006 בשעה 07:20.
ישן 06-02-2006, 07:15
  סתם מבין סתם מבין אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.05.05
אתה בטוח ?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "דיוק לדיוקים שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי u-367
בנוגע למשפט הזה
"לאיש אבטחה מהשב"כ יש תעודת שוטר בדיוק כמו לכל שוטר קבע בישראל"
לאיש שירות אין תעודת מנוי של שוטר ..למי שיש זה לשוטרים
אנשי שירות ביטחון כללי נושאים עליהם תעודת שירות בטחון כללי שעליה נמצא המשפט והסמל "מגן ולא יראה" הפרטים של נושא התעודה שם ושם משפחה מ"ס העובד ות"ז ..
לא מצויין על התעודה תפקידו או לאיזה אגף שייך
ומאחור ביחד עם הפס המגנטי .. סמכות והנחיות של האיש שירות כולל הנחיה שלא לעכבו בזמן שהזדהה כאיש שירות בתפקיד

מתוקף תפקידי כשוטר\חייל מג"ב לשעבר הייתי בליווי של אח"מ-אר"מ למתחם ביטחוני.
רכב של השב"כ - (סמוי יש לציין) בא להיכנס למתחם ובדקנו אותו, 2 השבכניקים הציגו לנו תעודות שוטר (ראסמי שוטר קבע) בלי כל הסיסמאות הידועות "מגן ולא ייראו", "באין תחבולות ייפול עם" מאיפה הקרצת את זה ?
בוודאות: לשבכניקים מיח' לאבטחת אישים יש תעודת שוטר קבע.
בעניין הסיסמאות שוב זה גם לא היגיוני בכלל, כי גם הגופים הביטחונים במדינה לא מעוניינים שיסתובבו עם תעודות כאלו מחשש לחטיפה בידי גורמים עוינים.
ישן 06-02-2006, 07:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "כן אני בטוח .. אתה כנראה לא יודע מה ראית ברכב"

אני דווקא מכיר כמה וכמה אנשי היחידה לאבטחת אישים (מותר כבר לכתוב 730 - הופיע בכתבה של רונן ברגמן בשיבעה ימים לאחרונה), לכולם יש תעודת שוטר ותעודת עובד השרות.
דווקא תעודת ביטחון, שהוזכרה פה, אינה קשורה לתפקידי המאבטח, אם כבר תעודת פח"ע (וגם היא נדירה מאד).

ישן 06-02-2006, 09:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "דיוק לדיוקים שלך"

כבר כתבתי על כך בעבר כמה פעמים:
בסמכות ראש השירות להורות אמנם על אבטחה של כל אדם במדינה.
על פי חוק היחידה לאבטחת אישים מאבטחת שש אישיויות בישראל: הנשיא, ראש הממשלה, נשיא בית המשפט העליון, ראש האופוזיציה ויו"ר הכנסת (השישי ברח לי אולי רוה"מ הקודם?).
ניתן לאבטח אישים נוספים על פי החלטה בהתאם לאיומים עליהם.

לצערנו עקב המצב הבטחוני במדינה נדרשו מאבטחים כמעט לכל אישיות בישראל. ככל הניתן הושמו לתפקידים אלו מאבטחים מהיחידה לאבטחת אישים, כך קרה שהיחידה כמעט קרסה תחת הנטל וסירבה להקצות מאבטחים.
בעקבות כך החליט כמעט כל קב"ט של משרד ממשלתי לייצר לעצמו "צבא פרטי" אם ע"י שכירת חברת אבטחה (שמביאה את המאבטחים, ההכשרה והנשק) ואם ע"י שכירת עובדים ורכישת כלי נשק והכשרות.
גם חברי הכנסת דרשו אבטחה (וגם שופטים, קציני משטרה וצבא וכו').

כשהתברר שהאנרכיה הזו לא יכולה להימשך הוחלט שיחידה 730 תנחה ותחנוך את כל המאבטחים של משרדי הממשלה השונים.
נותרה אחידות בתו"ל וכמעט אחידות באמצעים.
למשמר בתי המשפט הוקצו סמכויות אבטחה לשופטים, הוקצו סמכיות אבטחה לשוטרים, ושופרה ותוגברה יחידת האבטחה המטכ"לית (לאבטחת אלופים והרמטכ"ל). גם משמר הכנסת החל לתת אבטחה לחברי כנסת שיו"ר הכנסת הורה לאבטח אותם.
ראוי לציין שחלק מתפקידי השמירה (שמירה, לא אבטחה) במשרדי הממשלה מבוצעים היום ע"י קבלנים = חברות אבטחה פרטיות.

ישן 07-02-2006, 07:50
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
שמע יובל , דמיון או לא דמיון ..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל- U367"

מה שכתבת כאן אם כבר דנת על פורום פתוח וחופשי :

. "בעניין סמכויות שב"כ / משטרה. לפי החוק, אך ורק שוטר רשאי לבצע מעצר של אזרחים. לכן, בכל
חוקרים, למשל "

זה לא נכון !
ביחוד במה שקשור לרכזים או קציני איסוף ביחידות מבצעיות באגפים השונים אז מנקודה זו הייתי מבקש שתפסיק לבלבל לי את המוח

ולי אין כוונה להתווכח איתך ולא להוסיף כלום מעבר ..
בוקר \ יום טוב

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 07-02-2006 בשעה 07:53.
ישן 08-04-2007, 12:16
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
מצטער על ההקפצה

עשיתי חיפוש (אפילו לא בפורום אלא דרך גוגל) וניתקלתי באשכול הזה.
להלן מס' התייחסויות:

א. לאנשי 730, אין תעודת שוטר וגם אין להם שום סמכות של שוטר. (יש להם סמכויות אחרות)
ב. לכל מי שעובד בבטחון תעופה בארץ - יש תעודה כתומה, לא רק למאבטחים, התעודה לא מעניקה
סמכויות כלכך נרחבות והיא תקפה לתחומי הטרמינל וסביבתו המיידית ולא מעבר לכך.
ג. מאבטחי השב"כ כפופים לחוק ובמידה והאישיות המאובטחות עוברת על החוק, הוא צריך להפעיל
שיקול דעת בטרם יתערב, אחרת הוא יכול לשאת באחריות פלילית (כאשר ייתכן שהאישיות חסינה)
ד. תעודת פח"ע היא אכן כמו שנכתב נועדה לאפשר גישה למקומות סגורים בהם ארעו אירועי פח"ע, אך
לא אירועים אחרים.
ת.ב. - היא תעודה צה"לית ועל כן אנשי שירות לא נושאים ת.ב. (לא כיום בכ"א) התעודה כיום היא תעודת "מעבר חופשי", היא משמשת בעיקר את מי שצריך וכאן זה ממש לא המקום לפרט (מדובר במגוון יחידות בכל זרועות הבטחון).
בגדול הרעיון הוא כמו ת.ב., אסור לעכב את נושא התעודה והנלווים לו בשום מקרה !!!
כל שימוש בתעודה מתועד וחלוקת התעודות היא הדבר הסלקטיבי ביותר שאני מכיר.
ישן 08-04-2007, 16:58
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06

אני חושב שאפשר להסביר פה כמה דברים ואולי לסכם:
עד שנחקק חוק השב"כ לפני כמה שנים, אכן לא היו לאנשי שב"כ סמכויות מעצר כלשהן. הסיבה לכך היתה חשש מיותר מידי כח לגוף כזה.
חוק השב"כ נתן סמכויות מסויימות לאנשי שב"כ, כגון סמכות עיכוב (חוק השב"כ, סעיף 8):
סמכויות כלליות של השירות

8. (א) לצורך מילוי תפקידיו מוסמך השירות, באמצעות עובדיו -

(1) לקבל ולאסוף מידע;

(2) להעביר מידע לגופים אחרים בהתאם לכללים שייקבעו ובכפוף להוראות כל דין;

(3) לחקור חשודים וחשדות בקשר לביצוע עבירות או לערוך חקירות לשם מניעת עבירות בתחומים המפורטים בסעיף 7(ב)(1), וכן בתחומים שקבעה הממשלה לפי סעיף 7(ב)(6);

(4) להסתייע באדם שאינו עובד השירות לשם ביצוע משימות, בהתאם לכללים שייקבעו.

(ב) לשם מילוי תפקידי השירות לפי סעיף 7(ב)(1), (2) או (6), יהיו לבעלי תפקידים מבין עובדי השירות סמכויות שוטר לפי החיקוקים שבתוספת, הכל כפי שנקבע בתקנות או בכללים, בהתייעצות עם השר הממונה על כל חיקוק.

(לכל אנשי בטחון השדה שבפורום - הנ"ל נלקח מספר החוקים של מדינת ישראל, וגלוי לכל)

סמכויות מאבטחים שאינם אנשי שב"כ נובעות משני חוקים אחרים - חוק להסדרת הבטחון בגופים ציבוריים (1998), וחוק הסמכויות לשמירה על בטחון הציבור (2005) אשר מגדירים את סמכויות אנשי האבטחה בגופים השונים - במיוחד החוק האחרון, אשר מאפשר למאבטח שהוסמך לכך לדרוש מאדם להזדהות, לערוך חיפוש עליו, בכליו וברכבו, לעכב אותו ועוד - כל זאת כמובן בהיותו בתפקיד, ולגבי המקום עליו הוא מופקד.
לגבי התעוד שיש לאנשי השב"כ - נראה לי שכל דיון בנושא בפורום הוא לא לעניין, והשאלה האם יש/ אין להם תעודות כתומות/ ירוקות/ סגולות עם פסים לא צריכה לעלות פה בפורום - גם אם חבר של מישהו סיפר לו.

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 08-04-2007 בשעה 17:00.
ישן 11-04-2007, 19:36
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

התאווה של ישראלים להציג הנחות כנתונים מגוחכת כל פעם מחדש.

בעצם אין לי עניין לכתוב את הצד שלי, כי לקורא את תגובתי היא תיראה בעלת חשיבות זהה לכל הודעה אחרת כאן, וללא שום סימן שמפריד בינה לבין הודעות שאני מנסה לציין כ"סתמיות".

אני בכל זאת כותב כאן, כי אולי זה יהיה שווה משהו, שמתגובתו של J-R : "לאנשי היחידה לאבטחת אישים יש סמכויות מוגבלות של שוטר. כן, הם נושאים תעודת שוטר ומוסמכים לעקב כל אזרח הפוגע או יש חשד שיפגע במשימת האבטחה. הפרוצדורות בנושא נלמדות כחלק מקורס ההשלמה לאבטחת אישים."

זהו קטע מדויק למעט העובדה שקיימת הזכות לעכב, ופחות לעקב.

ול- u-367 , לצערי, ובעניין הזה בלבד אני מרשה לעצמי להתבטא בסתירה אליך, טעית והטעית, ואף בשפה בוטה שאינה במקומה, ביחס לתוכן שהינו טעות מלאה.

ואחתום באיחולי שחרור מהיר ובטוח לשבויינו שלושתם, וחיים רצופי סבל, ייסורים, בושה, חוסר כבוד וחרטה לעזמי בשארה, "האיש שלנו" בריאד.( לתוהים- לאיש זכויות רבות בכל הקשור לבטחון מדינת ישראל, ובעיקר בנושא פעילות למען מימוש חזונו- "מדינה אחת בלי אחד מהעמים")

גור אריה יהודה!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-04-2007, 19:26
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בסוף הוא לא ממש קיבל תשובה לשאלה שלו
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "ואני חושב שהאשכול מיצא את..."

והוא שאל שאלה פשוטה שהתשובה לגביה אינה סודית או מורכבת.

אז כמה עובדות שנכונות כיום - יתכן שבעבר הדברים היו שונים, אבל כיום הדברים הם כאלה-

1. לאנשי היחידה לאבטחת אישים יש סמכויות מוגבלות של שוטר. כן, הם נושאים תעודת שוטר ומוסמכים לעקב כל אזרח הפוגע או יש חשד שיפגע במשימת האבטחה. הפרוצדורות בנושא נלמדות כחלק מקורס ההשלמה לאבטחת אישים.

2. כפי שנאמר פה, היחידה הממלכתית לאבטחת אישים (או 730 אם כבר אמרתם, וזה בסדר) מאבטחת אך ורק את מי שהוגדרו כסמלי הממשל בישראל, ואין מקום לפרט מי ומה לדעתי, וכן מי שהומלצו ע"י ראש אגף אבטחה בשירות או ע"י משרד רוה"מ.
בניגוד למה שנאמר פה אחר כך, ח"כים אינם מאובטחים ע"י איש. רק שרי הממשלה המכהנים הם אלה הזכאים לאבטחה ע"ח משרדם ובהנחיית שירות הביטחון הכללי. מאבטחי השרים, אשר מועסקים ע"י חברות פרטיות אשר זכו במכרז חייבים להיות בוגרי קורס אחיד (רש"ת/שב"כ) בכל מקרה. למאבטח כזה (המכונה מאבטח קבלן) אין תעודת שוטר או סמכויות שוטר, אך יש לו תעודת מאבטח המקנה לו את הסמכויות ע"פ חוק שמירת ביטחון הציבור וכן (לרוב) תעודה המונפקת זמנית ע"י אגף ביטחון במשרד ראש הממשלה ומרחיבה את סמכויותיו, כגון שזכות לקבל סיוע מגורמי משטרה (דומה לת.ב.).

בנוגע לח"כ שבתמונה, אם חבר כנסת ללא תיק מבקש לאבטח את עצמו הוא רשאי- ככל אזרח במדינת ישראל- לפנות לחברת אבטחה פרטית ולשכור לו אחד, אך הדבר לא יהיה על חשבון משלם המיסים (בניגוד לאבטחת השרים הנ"ל). מיותר לציין שלמאבטח שכיר שכזה לא יהיו כל סמכויות חוקיות על אזרחים אחרים וכמובן על גורמי ביטחון כמו משטרה.

אני מקווה שהתשובה הקיפה כל מה שרצית לדעת. שוב, כך פועלים הדברים כיום. אם למי מחברי הפורום יש חבר או מכר אשר אין או יש לו תעודה כזאת או אחרת שלא הוזכרה כאן, אז או שהוא לא מעודכן, או שמדובר בחריג שיש סיבות מיוחדות להימצאה או היעדרה של תעודה בידיו.

עומר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר