לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2006, 19:37
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
כאן:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי f-22 שמתחילה ב "ראש השב"כ מדבר"

http://dailynews.walla.co.il/?w=//855120

ראש השב"כ, יובל דיסקין, הוקלט מתבטא באופן קיצוני וישיר בשורה של נושאים פוליטיים, מדיניים וביטחוניים, בשיחה שניהל עם תלמידי מכינה קדם צבאית בהתנחלות עלי.

ההתבטאות החריפה ביותר התייחסה להתנתקות. "ההתנתקות היא מהלך של עקירה. יש במדינת ישראל מכבסה של מילים, מפחדים להשתמש במונח הזה של עקירה, קוראים לזה פינוי, אבל היתה פה עקירה". לדבריו, "הצגת ההתנתקות כמבצע הירואי היתה טעות".

דיסקין אמר עוד, כי הוא מתנגד לנסיגות נוספות ש"משאירות שטח ללא כתובת". לדבריו, "ביטחונית, אני נגד העברה של שטחים לפלסטינים, גם שטחים שהם בשליטתם, אלא אם יוכח, ונדע, שיש שם גורם פלסטיני שלוקח את השלטון ומבצע את האכיפה. אם אין, ברמה המקצועית, נטו, אני נגד העברה של שטחים".

בהתייחסו לבחירות שבפתח, אמר דיסקין: "המערכת הפוליטית היא כבר בתוך קמפיין הבחירות, ועסוקה במה שפוליטיקאים עסוקים בתקופה של בחירות, וכתוצאה מכך הטיפול בשבר הזה, לטעמי, הוא לא טיפול טוב. לטיפול לא טוב בשבר כה עמוק יש השלכות, שחוזרות אליי, כראש שב"כ".

דיסקין הודה בפה מלא בכך שקיימת אפלייה באופן הטיפול של מערכת הביטחון בעצורים ערבים ויהודים. "אם הייתי עוצר מחבל חמאס משכם ואת החייל נתן עדן זאדה, 5 דקות לפני הפיגוע, והייתי מביא את שניהם לחקירה, הם לא היו מקבלים בכלל יחס דומה אחד לשני", אמר.

לדברי דיסקין, אזרח ערבי ישראלי ואזרח יהודי ישראלי לא יקבלו אותו יחס בחקירה. "אני לא מזהה שיוויון באופן שהמערכת מטפלת. הם נאשמים באותו סוג של עבירה. אם מדברים על אפלייה, אני מציע, בואו נעצור פה, כי תגלו שהאפליה טובה בהרבה לטובת היהודים מאשר לערבים", אמר. דיסקין הוסיף בהקשר זה, כי "אין הפעלת כוח בחקירות נגד יהודים".

עם זאת, דיסקין הבהיר למאזיניו, כי יטפל באותה נחישות בטרוריסטים יהודים ופלסטינים. "כל מה שיפול בתחום האחריות של שב"כ, באותה נחישות שאני ארדוף אחרי מחבל של חמאס, ארדוף אחרי יהודי...יהודי שעושה טרור, הוא סרטן בעם הזה, הרבה יותר מערבי שעושה טרור", אמר.

דיסקין נשאל לגבי פעילותה של "המחלקה היהודית" בשב"כ, ואמר למתנחלים כי אם זה "המקום הראשון שהייתי שמח לסגור, אם הייתי יכול". לדבריו, "אם תעזרו לכך שלא תהיה בעיה, אני אסגור אותה מחר בבוקר". בהתייחס להקיפה של המחלקה, אמר דיסקין, כי מדובר בחטיבה קטנה, וכי "אם הייתם שומעים כמה עובדים שם, תפרצו בצחוק".

התבטאות חריגה נוספת מפיו של ראש השב"כ, התייחסה למלחמה שמנהלת ארה"ב בעיראק. בהקשר זה אמר דיסקין, כי "לעיתים עדיף משטר יציב, גם אם רודני", וכי "אני לא בטוח שלא נתגעגע לסדאם". לדבריו, "כשאתה מפרק שיטה שיש בה רודן חזק, ששולט בעם שלו בכוח הזרוע, ומתפרק לרסיסים, נהיה לך כאוס. האם יותר טוב מה שהיה בעיראק קודם, או מה שהיום?".

בהתייחסו לבחירות לפרלמנט הפלסטיני, נכשל דיסקין בחיזוי התוצאות, ואמר כי חמאס צפוי לזכות ל-20%. "ברגע שהפתח יחזור לעצמו, אם יחזור לעצמו, חמאס יתכווץ לאט לאט לממדים הטבעיים. לדעתי יגיע, בסביבות 20%".
אלי סיני - בדולח - בני עצמון - גדיד - גן אור - גני טל - דוגית - כפר דרום - כפר ים - כרם עצמונה - מורג - נוה דקלים - ניסנית - נצר חזני - נצרים - פאת שדה - קטיף - רפיח ים - שירת הים - שליו - תל קטיפא - גנים - כדים - שא נור - חומש
השתיקה היא הזעקה הגדולה ביותר.

נערך לאחרונה ע"י יוסי בכינור בתאריך 06-02-2006 בשעה 19:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר