לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2006, 20:05
  odedmmm odedmmm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אני מפחד

השבוע חזרתי מבצפר באיזה יום
וראיתי את אבא שלי מוציא בקערה שקית חלב שלמה לכלבה שלנו
שהלכתי לראות למה הוא הוא נותן לה את זה כי בדרך כלל לא נותנים לה כזאת כמות
וראיתי אותה..כולה היתה מלאה בדם, כל הרגלים והראש
לא דאגתי חשבתי היא רבה עם איזה חתול או חייה כי לפעמים זה קרה והיא נפצעה וחוץ מדם
לא היה לא פצע בכלל..אז חשבתי זה דם לא שלה..בסוף כל הדם היה דימום מאף שלה
אחר כך לקחנו אותה לבית חולים ועצרו לה תדימום נתנו לנו אנטיביוטיקה לתת לה ואמרו לנו שהיא חייב להרזות 10 קילו לפחות..מאז שעיקנו אותה היא עלתה את זה כבר כמה שנים היא קצת שמנה
אמרו לנו שהיא יכולה למות עוד חודש היא נראת בסדר אבל זה מחלה בינתיים שלא רואים
"קדחת הקרציות"
אני מפחד שהיא באמת תמות יש לנו אותה כבר 6 שנים היא זאב מעורב אבל נראת כמו זאב
אבא ואחות שלי כמו כל שאר הכלבים שהיו לנו מצאו אותה
הם מצאו אותה באיזה כביש היה חום אמים ומישהו זרק אותה ועוד 2 אחיות שלה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2006, 20:38
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
קצת מידע על המחלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי odedmmm שמתחילה ב "אני מפחד"

אני מקווה שהיא תרגיש יותר טוב, והטיפול יעזור לה.

פורסם באתר TUVALVET4

קדחת הקרציות נגרמת על ידי טפיל חד תאי – ארליכיה קניס (Ehrlichia Canis). הטפיל מועבר בין כלבים על ידי קַרְצִית הכלב (או בלועזית Rhipicephalus sanguineus). הקרציות שותות דם מכלב שנגוע במחלה, עולות על כלב אחר ומעבירות את הטפיל לדם שלו במהלך העקיצה. הטפיל שורד בתוך הקרצית זמן רב, עד 6 חודשים, ובמשך תקופה זו עלול להיות מועבר לכלבים רבים.

סימני המחלה ואיבחון
לאחר ההדבקה יש תקופת דגירה שנמשכת כשבועיים בממוצע, ולאחריה מופיעים סימני המחלה. לרב תופיע ירידה בתאבון ובפעילות, לעתים גם הקאות ושלשולים. הסימן האופייני ביותר הוא חום גבוה והגדלה של בלוטות הלימפה. מלבד זאת יכולים להופיע מגוון של סימנים, כיוון שהטפיל פוגע במערכות רבות בגוף.

הטפיל פוגע בכדוריות הדם של הכלב, במיוחד בטסיות שאחראיות לקרישת דם תקינה. פעמים רבות נזהה שהכלב חולה בקדחת קרציות בעקבות דימומים ממושכים, עקב הפגיעה בקרישה. ללא טיפול דימומים אלו ימשיכו, ועלולים להביא למות החיה.

אבחון המחלה מבוצע על ידי בדיקת דם. מספר נמוך משמעותית מהרגיל של טסיות בדם יעיד לרב על הדבקה בקדחת קרציות (יש גורמים נוספים שפוגעים בטסיות, אך הארליכיה היא הגורם הנפוץ ביותר בארץ). במקרה של אי וודאות לגבי האבחון, ניתן לבצע בדיקה מיוחדת שבודקת נוכחות של נוגדנים לארליכיה.

.

טיפול בקדחת הקרציות ומניעתה

בטפיל מטפלים באנטיביוטיקה למשך 16 יום. במקרה ולא מזהים את סימני המחלה לאחר ההדבקה, עלול הטפיל לשרוד בגוף ולגרום למחלה כרונית. בשלב של המחלה הכרונית אין תגובה טובה לאנטיביוטיקה, והכלב עלול למות למרות טיפול מסור.

ברור כי הדרך הטובה ביותר למנוע את קדחת הקרציות היא טיפול סדיר נגד קרציות, בחומרים שידחו את הקרציות, יהרגו את הקרציות שכבר עולות על הכלב וימנעו את מציצת הדם. החומרים היעילים לטיפול נגד קרציות הופיעו עד היום רק בצורת קולרים. לאחרונה יצאה חברת באייר עם מוצר חדש, האדוונטיקס, שמשלב חומר נגד קרציות עם חומר נגד פרעושים, וניתן פעם בחודש בצורת אמפולות. היתרון המשמעותי לכלב ולבעליו הוא שטיפול מונע אחד מגן על הכלב מפני שני סוגי הטפילים בו זמנית. האדוונטיקס משווק אך ורק דרך ווטרינרים.

בעזרת טיפול מונע נכון וסדיר, נעבור את הקיץ בכיף, מבלי לסבול מהתחלואים שקשורים אליו.

ד"ר אבישג תובל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר