לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #13  
ישן 11-12-2004, 14:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,263
ומה עם גווידו רוסי ו-"ברק הרפאים"?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "|מחייך| [color=#000040]KG 200..."

ב-4 ביוני 1943 חזר מפציץ B-17 פגוע מגיחת הפצצה על האי פאנטלריה, מול חופי איטליה. הצוות, תחת פיקודו של לוטננט הארולד פישר, התלבט האם לנטוש את המטוס שהיה במצב רע למדי - תוך כדי דיבורים, הבחין אחד המקלענים במטוס P-38 בודד מתקרב. הצוות נרגע וירד מרעיון הנטישה, בידיעה שמטוס הקרב המצויין יתן להם ליווי ויגן עליהם מפני סיור אוירי עויין מזדמן - נרגע עד כדי כך שהוחלט להפתר מכל משקל עודף שאפשר כולל המקלעים והתחמושת. ואז, נפגע המטוס בבת אחת ממכת אש חזקה ("הרגשנו כאילו נכנסה בנו רכבת", יעיד הטייס) ונפל לים. הניצול היחיד היה הטייס והקברניט, לוט' הארולד פישר - לאחר שחולץ ותוחקר, הפך פישר למטרת כעסיהם של טייסי P-38 אחרים על שהעז "ללכלך" על שאחד משלהם הפיל את המפציץ.

מספר ימים מאוחר יותר הוזמן פישר לפגישה דיסקרטית עם אנשי מודיעין, שפתרו את כל סימני השאלה בסיפור: כמה שבועות לפני האירוע, P-38 בודד נחת נחיתת-חירום בסרדיניה, לאחר שהדלק במיכליו אזל - הטייס נשבה מיד לאחר הנחיתה, ולא הספיק להשמיד את המטוס. אחד מטייסי הקרב האיטלקיים, לוט' גווידו רוסי (Guido Rossi), הגה את הרעיון להשתמש במטוס לטובת ציד מפציצים - ובשונה מהשיטה הקלאסית של ציד מפציצים בדרך אל מטרתם (המתאימה לכמויות גדולות של מטוסי קרב), רוסי הציע להשתמש במטוס לטובת הפלת מפציצים פגועים לאחר ההפצצה, כשהם משתרכים מאחורי המבנה הגדול ומנותקים מכל סיוע (בשיטה זו קטנים הסיכויים שמטוס-השלל יקר הערך ייפגע). מסתבר שמספר מפציצים דומים הופלו בצורה דומה, אך עד להפלתו של פישר לא היו ניצולים שיכלו לאמת את המידע.

לאחר שפישר דיווח על האירוע, צוותי המפציצים הוזהרו לחפש מטוס P-38 בודד המזדהה כידידותי - עובדה זו גרמה לחיכוכים ואף קטטות בין טייסי מטוסי הקרב וצוותי המפציצים, שאיבדו את האמון אחד בשני (גם כך, היתה יריבות טבעית ביניהם - כמו שאומרת הסיסמה "מטוסי קרב עושים סרטים, מטוסי הפצצה עושים הסטוריה"...). למרות זאת, נפגעו והופלו עוד מספר מטוסים - ואז הגה פישר (שהונע, מן הסתם, ברצון עז לנקום) את הרעיון להשתמש במפציץ-פתיון שיגרום לרוסי להתקרב ואז להפילו. לאחר שקיבל אישור לביצוע, החליט פישר להשתמש באבטיפוס של YB-40, מפציץ מוסב ל"ספינת תותחים מעופפת" שיועד ללוות גיחות הפצצה ולשמש כהגנה ייעודית למטוסים המפציצים. דגם זה שודרג בצורה מקיפה וכלל חימוש כבד יותר, מנועים מחוזקים, ומיגון מעובה למערכות וחלקים קריטיים. עפ"י דרישת פישר, הותקן במטוס מחולל עשן שנתן מראה אמין של מפציץ פגוע.

פישר החל הנסיונות לאתר את רוסי, כשהוא דואג להזדנב מאחורי גיחות הפצצה של בעלות הברית - מגיחות אלה לא יצא כלום. במהלך אותו הזמן עסק המודיעין באיסוף מידע שיחשוף את זהותו ופרטיו המלאים של טייס הרפאים (שעד אז לא היו ידועים או שלא היו מאומתים) , ובסופו של דבר זה הגיע לפרופיל מלא: שם הטייס גווידו רוסי, והוא נשוי לבחורה בשם ג'ינה שמתגוררת בעיר קונסטנטין שנכבשה ע"י בעלות הברית. פישר, בניצוץ של גאונות, הזעיק צייר שיעצב על חרטום מפציץ-הפתיון את תמונתה של ג'ינה ויוסיף את שמה תחתיו (המסורת במלחמה היתה לתת למפציצים שמות שובבים ומצחיקים, מלווים בציורים שנונים ואף ארוטיים על החרטום).

ב-31 באוגוסט יצאה גיחת הפצצה לפיזה, ופישר היה בעסק - המטוס אפילו נפגע מאש מטוסי-אויב, וביצע את עבודת הפתיון הצורה אמיתית במיוחד. פישר חילץ את המטוס מהקרב ויצא ממנו בגובה נמוך, כשהוא טס על שני מנועים בלבד (המנועים האחרים היו במצב ביניים [feather - הנצה], שבו אינם מספקים תאוצה אך גם לא דוממים ויוצרים מעמסה). לאחר זמן-מה התקרב מטוס P-38 בודד והצוות נכנס לכוננות יירוט. רוסי, שדיבר אנגלית ברמה גבוהה וללא מבטא, שם לב לשם והציור המוכרים-מדי על חרטום המפציץ ופתח בשיחה ערנית עם פישר. פישר, שעדיין לא היה בטוח בזהות הטייס שמולו, החל בתאורים גרפיים ומפורטים על "מה הוא עושה לה" - זה הספיק לגרום לרוסי לאבד את קור הרוח ושיקול הדעת, ובמלוא העצבים שבר הצידה והתכוננן לרסס את המפציץ הצולע. לרגע הזה פישר חיכה, וצרורות ארוכים ניקבו את מטוס הקרב ועשו ממנו מסננת - רוסי לא ויתר, וניסה לנגוח את המפציץ עם מטוסו המתפורר. צרורות נוספים פגעו במטוסו, וחלקים גדולים ממנו נשרו - המטוס החל להתפרק באויר, וגלש למטה. פישר הוריד את המטוס לגובה נמוך, וראה את רוסי מצליח להנחית את מטוסו על המים. הוא יצא מהחופה, נעמד על הכנף, וצעק קללות אל עבר המפציץ תוך שהוא מנפנף באגרופו... מאוחר יותר הוא נאסף ע"י מטוס חילוץ של בעלות הברית וישב בשבי עד סוף המלחמה, אז זכה להתאחד עם אשתו. הארולד פישר זכה ב"צלב התעופה המצויינת" - הוא סיים את המלחמה ללא פגיעות, אך נהרג בעת התרסקות מטוס תובלה אותו הטיס במהלך המצור הרוסי על ברלין לאחר המלחמה. גווידו רוסי נכח בהלוויה.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 13-12-2004, 20:34
צלמית המשתמש של spooler
  spooler spooler אינו מחובר  
מומחה לתעופה ומודיעין
 
חבר מתאריך: 08.01.03
הודעות: 1,177
שלח הודעה דרך MSN אל spooler
זו דווקא אחת התמונות היותר מפורסמות של המטוס
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "נראה מוכר. אולי יש לך תמונות..."

הסיבה שאין שום סמלים מזהים נובעת מהעובדה שמדובר בסידרה של אבות טיפוס שלא נכנסו ליצור.
אגב המטוס היה מועמד להיות למטוס הקרב הראשי לעליונות אווירית של הלופטוואפה -
והוא שבר לא מעט שיאי עולם באותה תקופה, אבל הוא נוצח ע"י המסרשמיט BF-109 האגדי.

יש לי כמה חידות בקנה, אחכה לפתרון...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 16-12-2004, 10:34
צלמית המשתמש של spooler
  spooler spooler אינו מחובר  
מומחה לתעופה ומודיעין
 
חבר מתאריך: 08.01.03
הודעות: 1,177
שלח הודעה דרך MSN אל spooler
Junkers Ju-87G Stuka - משמיד הטנקים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "חידה פשוטה למדי: מהו המטוס..."

אחד מהוואריאנטים האחרונים של השטוקה ששינה את תפקידו ממשימות הפצצה בצלילה לתקיפת שריון.
השינויים המהותיים היו הוספה של תותחי 37 מ"מ עם פודי חימוש תחת בסיסי הכנפיים, מנוע חזק יותר,עמדת תותחן ותוספת של לוחות שריון כדי לתת הגנה לטייס ולתותחן.
הדגם הנ"ל פעל בעיקר בחזית המזרחית ועשה שמות בשריון הרוסי.
אחד הטייסים המפורסמים שהטיסו את הדגם הזה היה - הנס-אולריץ' רודל, שגרם נזק עצום לרוסים עד שסטאלין הציע פרס על ראשו בסך 100000 רובל.
הקונטרה הרוסית של ה-JU.87G היה ה - IL-2 sturmovik

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בתמונה רואים טעינת מחסנית של שישה פגזים לפוד החימוש

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #64  
ישן 17-12-2004, 12:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ
 
חבר מתאריך: 09.03.04
הודעות: 27,731
עוד קצת על ה"שטוקה"...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי spooler שמתחילה ב "Junkers Ju-87G Stuka - משמיד הטנקים"

על גבי צידה הפנימי של החופה סומן מעין מד זוית גדול אשר נתן לטייס אינדיקציה לגבי זוית הצלילה לעבר המטרה.
שריקתו או יותר נכון הצווחה שיצר המטוס בעת הצלילה גרמה לא פעם לאנשי השריון לנטוש את הכלים ופשוט לברוח על נפשם.
יש אף הטוענים כי הגרמנים הרכיבו על המטוס מעין צופר אשר פעל על ידי זרמי האויר בעת הצלילה להגברת הצליל המפחיד שיצר המטוס אך על כך לא מצאתי כל חומר רשמי כתוב.
בכל אופן הוספתי שני צילומים מתוך ספרון אשר ברשותי .
ספרון זה הוענק לאנשי חיל האויר הגרמני לכבוד סיום כיבוש פולין ומתאר את המערכה האוירית שהתנהלה כשפרק שלם מוקדש לטייסות ה"שטוקה" והוא נפתח בכותרת "שטוקות קדימה !"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 17-12-2004 בשעה 12:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.85 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר