לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2006, 19:51
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
מוחך לא קטנטן, והשאלה במקום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gimel שמתחילה ב "למה לי אנטיוירוס ? (לאו דווקא שאלת תם)"

כמשתמש חלונות, בניגוד למערכות הפעלה אחרות (בד"כ) אתה לרוב עובד עם משתמש אדמיניסטרטיבי.
כלומר - למשתמש שלך יש המון הרשאות שלא צריכות להיות לו, ובין היתר יכולת לדפוק את מערכת ההפעלה מעבר לאפשרות תיקון.
עד-כאן זה היתה הקדמה, בוא נמשיך.
ווירוסים אפשר לקבל מכמה דרכים:
1. קובץ הרצה שאתה מריץ בתום-לב שקיבלת מחבר שלך.
2. קובץ dll ששונה בלי ששמת לב בגלל תוכנה שהתקנת (להלן gator וחבריהם)
3. סקריפטים שמוסווים כקובצי תמונה, בתוכנות שיתוף קבצים כמו kazaa זה לא נדיר למצוא קבצים בסגנון very_hot_lady.jpg.vbs. שים לב לסיומת הכפולה (שתי נקודות)
עד עכשיו דיברנו על הדרכים הקונבציונליות, שמהן עם שימוש נכון במחשב אפשר עוד איכשהו להימנע.
דרכים נוספות:
4. ניצול באגים בתוכנות המותקנות אצלך על המחשב כדי להפעיל תוכנות שלא במתכוון (לדוגמה - הצפה של הheap וכתיבה למקומות בזכרון אליהם התוכנה לא הייתה אמורה להגיע)
שום תוכנה לא מוגנת מבאגים כאלו. לא אקספלורר, לא אף אחת מתוכנות האופיס, אפילו פיירפוקס סבל מזה פעם (אני לא חושב שגם אופרה... אבל זה סיפור לפעם אחרת )

הם... הייתי ממשיך, אבל סיבה 4 הייתה צריכה להסביר לך הכי טוב למה אתה צריך אנטי-ווירוס שירוץ כל הזמן ברקע ויוודא שאתה לא מכניס מזיקים למחשב.
או לפחות אחד שייסרוק לך על בסיס קבוע את הנתונים במחשב, לפני שיהיה מאוחר מידי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2006, 20:33
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
הדיון עצמו מאוד מעניין ולכן אני בשמחה משאיר אותו פתוח.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי gimel שמתחילה ב "תודה על התשובה המפורטת"

אבל בפורום תכנות תקבל תשובות הרבה יותר מקיפות מאשר כאן.
ועכשיו אני אגיב
איך ווירוס עובד? (או לפחות, את חלק מהווירוסים בסביבת חלונות עובדים)
כשאתה מפעיל תוכנה על המחשב שלך (במצב אוטופי, אני לא מדבר ספציפית על חלונות עכשיו) - מערכת ההפעלה מקצה לתוכנה שטח זכרון מסויים בו היא תוכל לרוץ.
בצורה כזו - אם התוכנה מקצה משתנים או עושה מספר פעולות על המחשב היא תעשה את זה באיזור שלה מבלי להשפיע על שאר התוכנות, ולכן תקיעה שלה לא תשפיע על מערכת ההפעלה ולא תפיל אותה (כמו שקרה הרבה מאוד בחלונות 95&98 לדוגמה).
מכאן נתפתח ל-2 כיוונים, תשתדל להישאר איתי:

1. שיטת ה"לנצל באג בתוכנה קיימת"
לפעמים (בד"כ?), במיוחד כאשר מערכת ההפעלה עמוסה ומרבית הזכרון שלה תפוס, שטח הזכרון שמוקצה לתוכנה המורצת אינו מספיק ולכן התוכנה מבקשת ממערכת ההפעלה שטח זכרון נוסף.
מערכת ההפעלה (אחי החישובים/תכנונים/העברת זכרון RAM לווירטואלי ודומיהם) מקצה לתוכנה את השטח הנוסף אם היא עומדת בכמה קריטריונים, בין היתר - קריטריון ההרשאות.
אם יש לך הרשאת מנהל מערכת (ובחלונות בד"כ יש לך הרשאה כזו), מן הסתם יש לך גם הרשאה להרחיב את שטח הזכרון המוקצה לך (נקרא working set), כאשר השטח המורחב שאתה מקבל אינו מתקבל מהזכרון הכללי אלא משטח זכרון ייעודי (נקרא heap).
הבעיות מתחילות כאשר הheap מתמלא לחלוטין, מכיוון שאם מערכת ההפעלה לא נכתבה נכון, וניהול הזכרון אינו מושלם, קיימת אפשרות שלתוכנה יוקצו משאבים אשר בשימוש מערכת ההפעלה.
בגדול - מכאן ניתן להרוס (אני לא קורא לזה לשנות, כי אין על זה שליטה) את הבסיס של מערכת ההפעלה ולגרום לקריסתה.
אפשרות אחרת, במקום להסתמך על באג של מערכת ההפעלה הרבה יותר קל יהיה להסתמך על באגים של התוכנות שלך - ניקח את הexplorer לדוגמא.
באג מאוד ידוע, שדובר עליו גם כאן היה במנוע ההצגה של תמונות.
תמונה בהרכב מסויים (jpeg, שהיא דחוסה) יכלה לגרום ללולאה איןסופית של התוכנה אשר פשוט המשיכה לכתוב פיקסלים חסרי-ערך לזכרון עד שגרם לקריסתה.
התמונה, שבסופה נכלל סקריפט "תפסה" את הקריסה הזו ושינתה את ההתנהגות של התוכנה בעת קריסה, לדוגמה - יכלה להכניס ערכים לregistry, למחוק קבצים וכו', למה? כי אתה מריץ באמצעות חשבון ניהולי.
למה אני מזכיר את זה? כי בצורה כזו, כניסה שלך לאתר פשוט שיש בו תמונה בלבד יכלה לגרום להדבקה של המחשב שלך.

2. אין לי שם לזה...
אני פשוט אתן לך 2 דוגמאות (גם מעולם החלונות, כי הרי על-זה אנחנו מדברים, לא? )
תחשוב internet explorer, קיימת בו פונקציונליות הנקראת "activeX components".
מה זה?
בגדול - זה כמו extensions לדפדפן.
2 הבעיות הגדולות עם זה הם:
1. זהו אינו קוד פתוח, ולכן אתה לא יכול לדעת מה בדיוק זה עושה.
2. זה רץ עם ההרשאות של הדפדפן, כלומר - הרשאות ניהוליות.
דוגמה דומה מאוד היא windows media player?
קיים בו מנוע של רשיונות, כביכול רעיון יפה של הגנה על זכויות יוצרים, אבל בדיוק כמו הactiveX, גם מנוצל לרעה...
כל שאר הדוגמאות בחלק הזה יהיו דומות, אז חבל לי להמשיך

ישן 26-05-2006, 09:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אני לא כל כך מסכים עם הדוגמא של ה heap...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "הדיון עצמו מאוד מעניין ולכן אני בשמחה משאיר אותו פתוח."

ה heap הוא בעצם החלק בזכרון שממנו מבוצעת הקצאת הזיכרון הדינאמית, שזה בערך מה שכל תוכנה עושה (נדיר שתוכנה מקצה את כל הזיכרון מראש). חוסר מקום ב heap, אפילו בחלונות, לדעתי, יגרום פשוט לתוכנה לעוף עם הודעה של out of memory...

נכון להגיד שה memory management של חלונות הוא כנראה הגרוע מכל מערכות ההפעלה הקיימות בעולם, ושפרוסס באמת יכול לכתוב לפרוסס אחר (וזו בעיית אבטחה + יציבות) - אבל ה heap לא ממש קשור לזה, אלא העובדה שה memory manager לא באמת שולט על הזיכרון, זה הכל :|

ישן 12-02-2006, 12:50
  משתמש זכר GhostMouse GhostMouse אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אז אתמול הייתי קצתץ משועמם לקחתי את הוירוס הנחמד ILOVEYOU"

תודה אבל ה NOD32 זיהה את הוירוס שלך
כידיי לך למחוק את זה אחי
זה למה אני אוהב NOD32 ואף אחד לא מאמין לי שזה האנטיוירוס הכי טוב שיש

לפותח האשכול אני גם חשבתי כמוך שלא צריך אנטיוירוסים והכל אבל! אחרי שהתקנתי אנטיוירוס אחרי הרבה זמן ראיתי שיש לי הרבה וירוסים במחשב שאתה לא שם לב
לא הפריעו אבל שבאתי להתקין משחק רגיש כמו HL1 הוא ידע שיש לי וירוסים וישר התקנתי אנטיוירוס וראיתי שכל המחשב שלי מודבק בוירוס...

אז תשמע יש הרבה אנטיוירוסים שלא לוקחים הרבה זיכרון כמו NOD32 וקאספרסקי שהם לא לוקחים הרבה זיכרון והם יושבים ומטפלים במחשב שלך בלי שתרגיש

NORTON הם לוקחים הרבה זיכרון עד שנת 2002 הם היו טובים אחרי זה התחילו לעשות מוות למחשב

וזה שהביא את הווירוס קח תמונת מסך מהלינק שלך...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img138.imageshack.us/img138/3046/virus2bq.jpg]
ישן 05-03-2006, 19:11
  michelle15g michelle15g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
regedit.exe
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gimel שמתחילה ב "למה לי אנטיוירוס ? (לאו דווקא שאלת תם)"

לדעתי להשתמש באנטיוירוס זה מספיק אם אתה לא יודע לעשות חלק מהעבודה בעצמך.
עם כבר יש לך גישה למקומות במערכת ההפעלה כדאי לנצל אותם. אם תפתח את הרג'סטרי שלך ותיכנס לרשימה של ערכים של תוכניות שמורצות כל פעם שאתה מפעיל את וינדוסת אתה תתקל בוירוסים היותר רציניים ותוכל לברר עליהם מידע שיעזור לך להיפטר מהם.
כמו כן בTASK MANAGER יש לך אפשרות לראות אלו תוכנות מורצות על המחשב שלך ואם אחת מהן נראת לך מוזרה אתה יכול למחוק אותה (למעט האלו שמחזירות את עצמן לרשימה).
בכל מקרה אם יש לך פיירוול בROUTER ואת האפשרות לעשות יותר מאנטיוירוס שבאמת מאיט את המחשב, אני לא רואה סיבה לכך שיהיה אנטיוירוס על המחשב.
לרוב לא יעזור כלום בקשר ל-GATOR מפני שאתה חייב להחליט אם אתה רוצה את התוכנה או לא...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר