לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2006, 18:51
  Alonb_d Alonb_d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
4.2.06 -תותחנים

אהלן חברה.. יש לי קצת ערוערים לקראת גיוסי הקרוב.. בכל אופן מי שזוכר אותי כתבתי לפני גיבוש מטכל שהיה לי לפני כמה חודשים סיימתי אותו אך לא עברתי לאחריו היה לי גיבוש 669 גם אותו סיימתי ולא עברתי , בהמשך התמיינתי לאגוז עשיתי ראיון וגם כן לא עברתי אותו דבר עם צנחנים .. בכל אופן כמו שאתם משארים הרוח דיי יצאה לי מהמפרשים , בטח לאחר שקיבלתי את תאריך הגיוס החדש 4.2.06 העדיפות השלישית במנילה שלי שבכלל לא נתתי לה חשיבות [תותחנים] , בכל מקרה אני מצטרף למועדון נידויי הצבא ולכן אני צריך איזו תושיה.. ובכלל לשמוע ביקורת וחוות דעת על תותחנים ומורן ..
בעדיפות הראשונה שלי כתבתי גולני ובעדיפות שניה כתבתי גבעתי ובכל זאת נתנו לי תותחנים , נכון שהמוטיביציה ירדה לי לאחר כל היסטוריית הדרך שלי אבל אני עדיין רוצה לשרת כלוחם קרבי ולתת את המקסימום אך חבריי אמרו לי לסרב להתגייס לתותחנים [ולנסות להגיע לגולני יחתיות , גבעתי או נחל] מסיפורים של אנשים ביחידה[שלא מרוצים, כמובן שזה אינדיוידואלי אבל רוב הדברים שאני שומע לא בדיוק חיוביים]
אשמח לשמוע חוות דעת נוספת מכם ..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2006, 18:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Alonb_d שמתחילה ב "4.2.06 -תותחנים"

בנוגע לתותחנים - עידו ואחרים כתבו פה המון מידע.
בנוגע למיתר - מהכירותי איתם - יחידה מאוד מעניינת. אני לא מאמין שתתאכזב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-02-2006, 20:09
  צעיר קקי צעיר קקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06

בתותחנים אין פלס"ר
יש כביכול את מיתר אבל הם חרא של פלס"ר ואל תתאמץ להגיע לשם (בוא לא נדבר יותר מדי על היחידה הזאת). אם אתה רוצה סיירת, תעשה הכל כדי לצאת מתותחנים.
אם אתה רוצה גדוד, תותחנים זה סבבה, אתה עושה הכשרה קלה יותר מבחינה פיסית מאשר גדודי ח"יר, ובתכלס תותחנים תופסים בדיוק את אותם קווים, עושים מארבים, מעצרים וכל מה שעושים בכל גדוד ח"יר, מעבר לזה יצא לך גם להיות תותחן, משהו שלא יצא לך לעשות בתור ח"ירניק, וכמו שאתה בטח שומע, תותחנים יורים עכשיו גם בעזה וגם בצפון.
היציאות חרא בכל גדוד, אז זה לא מדד.
כבוד, תותחנים תמיד מרגישים נטחנים ולא שווים לעומת הגדודים של ח"יר, אבל שתדע שהח"ירניקים דווקא כן מעריכים את תותחנים.

בקיצור, אם אתה רוצה סיירת תנסה לצאת מתותחנים.
אם אתה רוצה גדוד, תותחנים או גולני זה אותו דבר.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 13-02-2006 בשעה 20:13.
ישן 17-02-2006, 15:57
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
קראתי פה ושם את התגובות ו"עצות"
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שם המשתמש שלך הולם אותך"

עכשיו תקשיב לי שאני נמצא בתותחנים חודשיים וחצי ואני כמעט בסוף הטירונות (עוד חודש מסע כומתה) לי יש פרופיל 97 ו.. גם אני לא הייתי מפסוט שהיבאו לי תותחנים אבל רק שתדע שכגשיו אני מאוד מרוצה.. ואתה לא יודע איך ליראות תומת יורה 15 מטר לידך... יש שם אחלה אנשים... היחס של המפדים נורא נורא טוב בגלל הסיגמוט המטומטמות על החיל... אתה עושה בהצחלה טירנות חי"ר 03 ואז חודש וחצי קורס תותחן... ואתה גם תופש קו ארטילרי... נגיד אני עולה עוד חודש ליואב בצפון כדי לעשות אימון מתקדם ואז אנחנו תופשים כוננות מול החיזבללא... וגם בשירות שלנו אנחנו עושים לפחות חצי שנה שטחים ומחסומים... באיזור נילי שכם רמאללה וכו'... ומיתר... מיתר זאת סתם יחידה ש"מתביישת" להיות חלק מחיל התותחנים... כמו שאני יודע לה דווקא אין הרבה פעילות עם בכלל... היא יחידה ללוחמה נגד שיריון.
אז אל תיהיה שבוז... למרות שזה יבוא לך בגלל השוק של הצבא... אבל לא להתרגש יותר מידי...

ישן 13-03-2006, 12:22
  EladEk EladEk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צעיר קקי שמתחילה ב "בתותחנים אין פלס"ר יש כביכול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צעיר קקי
בתותחנים אין פלס"ר
יש כביכול את מיתר אבל הם חרא של פלס"ר ואל תתאמץ להגיע לשם (בוא לא נדבר יותר מדי על היחידה הזאת). אם אתה רוצה סיירת, תעשה הכל כדי לצאת מתותחנים.
אם אתה רוצה גדוד, תותחנים זה סבבה, אתה עושה הכשרה קלה יותר מבחינה פיסית מאשר גדודי ח"יר, ובתכלס תותחנים תופסים בדיוק את אותם קווים, עושים מארבים, מעצרים וכל מה שעושים בכל גדוד ח"יר, מעבר לזה יצא לך גם להיות תותחן, משהו שלא יצא לך לעשות בתור ח"ירניק, וכמו שאתה בטח שומע, תותחנים יורים עכשיו גם בעזה וגם בצפון.
היציאות חרא בכל גדוד, אז זה לא מדד.
כבוד, תותחנים תמיד מרגישים נטחנים ולא שווים לעומת הגדודים של ח"יר, אבל שתדע שהח"ירניקים דווקא כן מעריכים את תותחנים.

בקיצור, אם אתה רוצה סיירת תנסה לצאת מתותחנים.
אם אתה רוצה גדוד, תותחנים או גולני זה אותו דבר.

לא מדויק יש עוד יחידות שיופיעו לך במהלך השירות שלך בתותחנים שאתה יכול להגיעה אליהם (לפחות עוד 2 שאני נתקלתי בהם) שהם מסווגים ברמה הגבוה ביותר ככה שאם תרצה במהלך השירות לעבור ליותר קרבי יש לאיפה
ישן 16-02-2006, 11:50
  55 אימפריה 55 אימפריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
מידע ממי שמשרת עכשיו בתותחנים

אני מרץ 04 משרת בתותחנים.
בוא אני אגיד לך עכשיו ראסמי, בהתחלה ההיתי שבוז שהתיגייסתי לתותחנים.
אבל עכשיו אני מבין כמה חיל תותחנים זה חיל איכותי ומגוון.
יצא לי בינתיים בשירות להיות בקו צפון ולירות ירי מבצעי לעבר מטרות חיזבאללה.
ויצא לי להיות גם כן ב5 קווי שטחים.
עכשיו כולם יגידו שתותחנים עושים שמירות ולא עושים כלום בשטחים.
אבל זה לא נכון, יצא לי להיות בגינין,בית לחם,בבקעת הירדן,רמאללה,קלקיליה.
ובוא נגיד שהגדוד שלי עשה שם דברים מאוד מעננינים כגון:מעצרים של פעילי חמאס,וסוחרי אמל"ח, ועוד סוגים של מעצרים, יצא גם לעשות פטרולים בכפרים, להשתתף באין ספור הפגנות,מחסומים, ובט"ש.
ובצפון תותחנים נמצאים בדיוק בגבול, אז אם יש ירי של החזיבאללה, אז תותחנים הם הראשונים שמגיבים.
אז זה חיל מצוין, למי שרוצה להיות גם בשטחים וגם בצפון.
בקיצור תותחנים זה חיל איכותי מאוד, ואני לא מצטער לשנייה שאני משרת שם.!!!

דרקון כבוד!!!
ישן 17-02-2006, 18:41
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי T0cha שמתחילה ב "אחי אני חייב לשאול אותך"

בקשר לקווים - הגדודים מתחלפים כל הזמן בינהם בשטחים, אז להגיד שגדוד מסויים עושה קווים יותר מעניינים זה פשוט בולשיט. דווקא לקרן יצא להיות דיי הרבה בקו צופים - קו מדוגם בהחלט, אבל בלי שום מבצעיות (לצורך ההגינות הם גם היו בכרמי צור שזה קו דיי קשה) בעוד דרקון היו עכשיו חצי שנה בניל"י שזה קו שכמעט כל יום זורקים בו בקבוקי תבערה על הצירים והפגנות אלימות כל שבוע לפעמים כמה פעמים וכפרים שהם לא בידיוק ידידותיים.

בקשר לחפש"נות, אני לא יכול לפרט יותר מידיי אבל תשאל את חבר שלך כמה שת"פים (שיתוף פעולה שתותחנים יורים בשביל החי"רניקים באימונים) הגדוד שלו עשה בשנה אחרונה וכמה דרקון עשו (אני ארמוז לך - קרן שואף לאפס דרקון כמה עשרות) ותאמין לי שזה אומר הרבה, חוץ מזה גדוד דרקון זכה לאחרונה לגדוד מצטיין בסוף תרגיל האגד, וזה לא רק בגלל שהוא היה יותר טוב מאחרים אלא בגלל שהוא פשוט היה טוב.
ישן 17-02-2006, 15:58
  תומר123 תומר123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
בקשר לקוים של הגדודים

אני לא יודע מה בדיוק אמור להיות בתיאוריה, אבל נכון להיום הסוללות של הגדודים מוצבים בכל מקום כמעט בארץ, בלי שום יישוך מיוחד.
יש לי חבר בקרן שתופס קו חי"ר במכבים-רעות, סוללה ב' מהגדוד שלי (רשף) תופסת קו ברנטיס, ג'נין, סוללה ג' תופסת קו חי"ר בקריית ספר, המחזורית של דרקון נמצאים בגבול מצרים ואני תופס קו כחול (תותחים) בעזה.
אני בסך הכל מסיים עכשיו את המחזורית, כלומר מסלול של 8 חודש (16 למרץ טקס סוף מסלול ומיד אחרי זה קורס מפקדים), והספקנו לירות במהלך הקו שלנו בעזה בערך 600 פגזים מבצעיים אם לא יותר. כל ירי מגיעים עיתונאים מ-11,22,10, מעריב, ידיעות, הארץ ואפילו וואלה!, וגם הופענו בעיתון המקומי.
המסלול בתותחנים מעניין ומגוון, הטירונות לא קלה וכוללת הרבה מסעות ותכני חי"ר, ולאחר הקורס תותחן שמתחילים את הצפ"ס ויורים פעם ראשונה ירי חי של פגז, פשוט נכנס בך הרעל ואתה מבין מה זה להיות בתותחנים... שלא לדבר על המסלול הפיקודי הממש מהיר, אפשר לצאת לקורס מ"כים אחרי 8 חודש ואחרי שנה כבר מפקד, ומיד אחרי זה לצאת לקורס קצינים ואחרי שנה ו-8 חודש כבר להיות סג"מ.
וכמובן שמי שממשיך לקורס קצינים נפתחות בפניו הרבה אפשרויות בחיל ותפקידים מעניינים ומגוונים.
ואני אישית יכול לומר בתור מ"ט שגם בתור חייל במחזורית לא חסר לי עניין ואקשן, שלא לדבר על טענים אצלי בסוללה שאחראים לנקירת פגזים שנפילותיהם משפיעות על החלטות בדרגים מדיניים, בסה"כ אחרי חצי שנה בצבא.
ישן 20-02-2006, 00:57
  walker2004 walker2004 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
תותחן

חראאאאאא אל תאמינו לשום מילה על שיבטה, באמת חרא מקום ואני לא אשכח איך תיזזו לנו את הצורה בטירונות ואיך הוצאנו את המיטות מהאוהלים והחזרנו אותם אולי 15 פעם וכל פעם אותו משפט מסריח של הרס"פ : "5 דקות הוצאתם את זה ועמדתם במסדר"....זין של מקום סליחה על הביטוי, באמת אוכל מגעיל בטירוף , ויש טבחים ממש מעצבנים שיגידו לכם מה לעשות כל הזמן אז תנסו לברוח חחחח אבל אחר כך זה משתפר.....סך הכל תותחנים טוחנים ...ובגדודים הצעירים טוחנים יותר, לכו לקורס מפקדים ולא תאכלו הרבה קקה עד סוף השירות , באמת ההמלצה הכי טובה שלי. אה ולהיות חירניק עדיף....אתה מרגיש שאתה עושה יותר, תותחנים נמצאים במקומות שיש בהם פחות סכנה,אם זה קו תומת"ים אז תמיד יהיו כוחות סביבנו, ואנחנו תמיד נהיה מאחור כדיי לתת אש לחילוץ. אז מי שרוצה לתרום יותר שלא יבוא לפה! כי החייל הזה מפוצץ בחיילים שבוזים שנשבר להם הזין. והמפקדי טירונים עושים את החיים קשים....טירונות 03 זה לא דבר קל , אני עברתי אבל וכל אחד יכול לעבור. אבל שיבטה חרא מקום באמת אני לא אומר סתם. האנשים בתותחנים טובים, יש טובים ויש פחות טובים כמו בכל מקום, בתותחנים אוספים אנשים , רוב האנשים שמגיעים לחייל הזה או שנפלו מקורס טיס ומכל מיני יחידות מובחרות או מגיבושים או כל מיני שטויות...או שסימנו חיילות אחרים ובכל זאת נפלו לפה. זה חייל טוב רק שאין גאוות יחידה, אין את הרעל והמוטיבציה שיש בחיילות אחרים, וזה מצער. אז למי שרוצה להתגייס לשם שיהיה לו בהצלחה, ואולי הוא ישפר את השם של החייל, אבל מי שרוצה להגיע ליותר מזה אז שילך עד הסוף לכל חייל קרבי שהוא לא ארטילרי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר