לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2006, 14:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "יש לי שאלה לגבי המפה הזאת..."

לימוד ניווט רגיל הוא דבר שדורש שינון של המפה והפיכת המפה ממבט עילי למבט צד, כפי שאתה הולך.

ניווט עילי - מוטס - הוא קל יותר בבחינת העובדה שאין צורך להבין איך השטח נראה ממבט צידי, אבל בעייתי יותר מכיוון שהדקויות של השטח נעלמות, ומהירות הטיסה גבוהה יחסית.

לכן, יש צורך לזהות נקודות בולטות בשטח - עיקול של נחל גדול. כיפה בולטת, עיקולי כבישים, צמתים וכו'. כמו כן, אתה צריך לחשוב מהר, לעומת ניווט רגלי או רכוב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2006, 17:55
  SKYHAWK102 SKYHAWK102 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
אחוז גבוה מאוד...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ZBH שמתחילה ב "לא כל-כך מעט..."

כל הקצינים האלו שירתו ביחידות קרביות?
חוץ מהקצינים, נשארו בקורס ותק"צים שהם חוגרים? הכוונה לחיילים שעברו גיבוש בפעם השניה בתור חיילים, לאחר שלא עברו גיבוש כשהיו מלש"בים... כמה כאלה התחילו את הקורס?
כמה אנשים עוברים את שלב הבסיסי וכמה את הצ'ק קרב? באמצע שלב הראשוני עדיין מדיחים? כמה מסיימים ראשוני?
לפי מה קבעו שתעבור לצ'ק מסוקים ולא לנווטים?
שנותנים לכם לנווט עם המטוס, למה מתכוונים? אתם צריכים לטוס על קו ישר בין נ"צ לנ"צ? או שצריכים לטוס לאיזור מסוים?
איך אתם מבצעים נחיתה בצוקית? הרי אין תע"ל או איי. אל. אס...
הרס"ר ה"מפחיד" הוא רנ"ג סוויסה?
כמה נווטי קרב ונווטי תובלה מסיימים את הקורס? כמה מכוננים?
תודה רבה! בהצלחה בנח"ל!
ישן 14-02-2006, 20:40
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי SKYHAWK102 שמתחילה ב "אחוז גבוה מאוד..."

לפי מה שאני זוכר הם כולם היו קרביים, יש גם חובל אחד...

אני חושב שלא היו לנו בכלל ותק"צים לא קצינים שהתחילו את הקורס... אבל אולי אני טועה
אני יודע שבקורס הקרוב שעומד לסיים יש בחורה שהיא ותק"צית אבל לא קצינה(אני חושב...) ויש אחד שהיה בדובדבן והוא גם לא קצין...

את הבסיסי מסיימין בסביבות 90-100 ואת הצ'ק קרב (כולל מסוקים,נווטים ומכונננים) עוברים בערך 60.
באמצע ובסוף ראשוני גם מעיפים ובסוף ראשוני נשארים בערך 50 שזה המספר הסופי בד"כ...

אין לי מושג לפי מה קבעו...יש כאלה שאומרים שלמסוקים מגיעים מי שיש לו בסיסי טוב...(אבל זאת רק השערה...)

כן, צריכים לטוס בקו ישר בין נ"צ ל-נ"צ.

בצוקים נוחתים עם ראש בחוץ, כלומר מסתכלים החוצה, בלי מכשרים...

כן, הרס"ר הוא רנ"ג סוויסה...

מסיימים בסביבות ה-10-13 נווטי קרב,נווטי תובלה אני לא ממש בטוח אבל מעט וגם לא בכל קורס.
מכוננים גם מסיימים בודדים, בסביבות 3-4 ואני גם לא בטוח שיש בכל קורס...

מקווה שעניתי על כל השאלות...!!
שיהיה לך בהצלחה!!
ישן 14-02-2006, 15:23
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "שלום, ברשותך , מספר..."

1. למה אתה מתכוון ב"שלב הטיסות", אם אתה מתכוון לראשוני, אז ככה, קמים למסדר דגל ב-7:00 בבוקר, הולכים לטיייסת, תדריך בוקר, טיסה או שתיים, תחקיר עם המדריך, תחקיר יומי וחזרה למגורים בסביבות אחה"צ שם עושים בעיקרון מה שרוצים (אבל בעיקר לומדים לטיסה של מחר...)
יש לפעמים גם טיסות לילה...

2. כמו בכל מקום בהתחלה (טירונות ומכין) המשמעת קשה, בבסיסי מקבלים "הנהגה עצמית" שזה אומר שכבר כמעט אין מפקדים... ואח"כ כבר ממש אין מפקדים והיחיד שאחראי על המשמעת הוא הרס"ר המפחיד!!! (שנתן שבת לקורס 151 שבועיים לפני המסדר כנפיים והעביר אותם לישון שבוע באוהלים בגלל שהמגורים שלהם היו מלוכלכים...)
במשך כל השלוש שנים יש משמעת גבוהה אבל כל אחד צריך לדאוג לעצמו...

3. בטירונות יוצאים חצאים, במכין ובבסיסי סוגרים בעיקר 21, בראשוני חצאים ומקוצרת ואח"כ זה משתפר מאוד...

4. בצ'ק נווטים טסים 10 טיסות,כשבכל טיסה שלושה חניכים ביחד על מטוס צופית (מטוס תובלה קל) ומנווטים כמעט בכל הארץ, כל אחד לומד ציר אחד על הקרקע וצריך להגיע לנקודות מסויימות בזמן מסויים עם המטוס... הוא אומר לטייס לאן לטוס (כיוון,מהירות,גובה...) וכמובן שיש בלת"מים.

5. לא, לא שמעתי על ביטול מקצוע המכונן (בקורס שלי התחילו עכשיו ראשוני 4 מכוננים...)

6. אין מישהו קבוע שמודיע... בצ'קים יש מה שנקרא מסדר טילים שפשוט יושבים כולם בחדר ואחד המפקדים הבחירים מגיע ואומר מי עבר ומי לא...
ויש ועדות שונות (אמצע וסוף כל שלב) שבהן מודיעים לאנשים שעולים לועדה ומאוחר יותר מודיעים להם אם הם עפו או לא.
אין שום אפשרות לסנגוריה אישית... הם פשוט קובעים שאתה עף וזהו...

אני מקווה שעניתי לך על כל השאלות...!!
שיהיה לך בהצלחה!!

נערך לאחרונה ע"י ZBH בתאריך 14-02-2006 בשעה 15:26.
ישן 14-02-2006, 20:56
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "תודה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
תודה.

מה בנוגע לשמירות ומטבחים?
במכין יש הרבה יחסית (יחסית למקומות אחרים בצבא זה לא הרבה אבל יחסית לקורס זה הרבה), שומרים בעיקר על המאהל ובטירונות יש גם קצת שמירה בסיסית...
מטבחים יש בשבתות ובשבוע אחד במכין שהוא במיוחד בשביל עבודות רס"ר ומטבחים.
תעסוקה מבצעית בשטחים?
בבסיסי אמורים להיות שבועיים של אגנ"ש, לקורס שלי וקורס לפני ביטלו את זה בגלל ההתנתקות...

באיזה שלב מתחילות טיסות לילה?
בראשוני (לא יודע בדיוק מתי...)
טיסות מבנה?
גם בראשוני אבל לקראת הסוף...
אוירובטיקה?
אווירובטיקה עושים כבר בצ'קים וממשיכים בכל ראשוני.
כמה ימים/חודשים לפני תום הקורס אפשר להיות רגועים בנוגע להדחה?
בגדול אפשר להעיף עד שבוע לפני כשיש את הועדה האחרונה אבל נדיר מאוד לעוף אחרי יותר משנה וחצי בקורס...
מדריכי הטיסה- מילואימניקים או סדירים?
גם וגם.
ביקורים בטייסות מבצעיות?
יש כמה ביקורים גם במכין וגם בבסיסי, אני לא יודע לגבי ההמשך אבל אני חושב שיש גם...
תנאי מגורים בשלבים השונים?
במכין אוהלים, בבסיסי חדרים, ובכל השאר בחדרים ברמה הרבה יותר גבוהה (לפחות בית-מלון שרמה של 5 כוכבים, יש מקרר,מזגן,שני חדרי שינה, חדר עבודה, שני שירותים ומקלחת לכל חדר, כשבכל חדר יש 4 אנשים... בכל קומה יש מועדון עם טלוויזיה כל ערוצי יס, די.וי.די, וידאו...)
האוירה באקדמיה מבחינה חברתית,הווי וכדומה?
האוירה טובה מאוד, יש המון צחוקים, בערב יש זמן פנוי (חוץ מבמכין) ועושים מה שרוצים...
איך נראים הימים האחרונים בקורס? (זה קצת רחוק , אני יודע...)
נראים טוב... וזה מאוד רחוק,לא קצת...
אנא , אשמח מאד לכל שביב מידע...

תודה!

אגב - למה הכוונה ב"סיכת צ"א" ? האם הכוונה לסיכת הקצין האוירי?(המקבילה האפורה לסיכת מ"מ)
כן, הכוונה לסיכת מ"מ
ישן 14-02-2006, 20:20
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי SKYHAWK102 שמתחילה ב "שאלה נוספת..."

אני לא ממש זוכר את כל התרגילים בצ'קים של הסנונית אבל גם בפניה רגילה חדה אפשר להגיע לג'י גבוה אבל קשה לי להאמין שבפניה כזאת הוא הגיע ל-5.5.
יש מדריכים שאוהבים להלהיב את החניכים אז הם עושים להם כל מיני תרגילים בשביל הכיף אז יכול להיות שבתרגיל כזה הוא הגיע ל-5.5, לפעמים נותנים בלת"מ להגיע לכמה שיותר ג'י ויכול להיות שזה מה שהיה...

יש הבדל גדול בין ג'י שלילי לחיובי, בג'י של 3- בן-אדם יכול למות לעומת ג'י חיובי שאפשר להחזיק גם ביותר מ-10 (עם חליפה ולא להרבה זמן כמובן, אבל זה אפשרי...)

לכמה הכי הרבה מגיעים טייסי קרב? אין לי ממש מושג, אבל יש דבר כזה סיכת 9 ג'י שכל טייס קרב שמגיע ל-9 ג'י מקבל ככה שאני לא חושב שהם מגיעים להרבה יותר (וגם 9 זה רק לכמה שניות או אפילו פחות...)

זה שהמקסימום של המטוס הוא 6 או 9 אומר שהמטוס יתפרק ביותר מזה אבל לא אומר שאי-אפשר לעבור את זה ולהרוס את המטוס... בצוקית המקסימום הוא 5 ג'י (בגלל שהוא מטוס ישן וחלש...) ועוברים את המגבלה הזאת אל מעט... הבעיה שעם עוברים את זה אז המטוס מושבת עד שמפרקים אותו לגמרי ובודקים ששום דבר לא שבור בשלד...
ישן 17-02-2006, 15:59
  AsComp AsComp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.03
שאלה לגבי הירפ"אות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ZBH שמתחילה ב "קורס טייס"

אני עושה עכשיו שנת מכינה ועשיתי אתמול מבדקי צוות אוויר בפעם השניה ועברתי.
כרגע הגיוס שלי מיועד לה-21 במרץ שזה חירמ"כ. רציתי לדחות אותו וחשבתי שהסיבה שיש לי ירפ"א א' היא מספיק טובה אבל לא מוכנים. אז כמה שאלות:

*תוך כמה זמן אני צריך לקבל ירפ"א א' מהיום שעברתי את המבדקים?
*מה יעשו איתי אם אני יעבור את הירפאות ויגיע תאריך הגיוס שלי?
*אם אני יתחייל וימשיך את המיונים יזרזרו או יעקבו אותם?
*אם אני יתגייס ב21 אני רוצה לצאת לגיבוש עוקץ- תהיה לי בעיה עקרונית לעבור כי אני נמצא כרגע במיונים של צוות אוויר והם יחששו לבזבז הקצאה במקרה שאני יעבור?
*באיזה תאריך הגיבוש הקרוב למקרה ש..?

תודה רבה לך.. ובהצלחה בפלס"ר נחל לפי מה שאני יודע עשית את ההחלטה הנכונה ללכת לשם.
ישן 18-02-2006, 23:14
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי AsComp שמתחילה ב "אוקיי אם זה ב-2 ל4 אז אין לי כל כך בעיה להתחייל"

בקשר לשאלה הראשונה, אני חושב שאולי תוכל להספיק, יש כאן איזה בחור בפורום שאמר שהוא קיבל תשובה (של ירפ"א א') לאחר שבועיים או פחות אפילו. אבל, מצד שני, אני עוד מחכה לתשובות של ירפ"א א' שעשיתי ב-26.1... אז אני לא יודע, אולי תספיק, אבל אני לא יכול להיות בטוח. מה גם שאני לא יודע באיזו תכיפות עושים ירפ"א ב' ככה שגם אם תקבל מיד תשובה לירפ"א א' אני לא בטוח שיהיה מועד של ירפ"א ב' בזמן לפני הגיבוש....
בקשר לשאלה השניה, אני לא חושב שזה ישפיע עליך בגיבוש במקרה שתגיע, אבל אני לא מקור מוסמך, אז אני לא יכול להגיד לך ב-100%.
סליחה על החצי-תשובות שלי, מקווה שעזרתי.
תודה, ובהצלחה גם לך!!

גל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:20

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר