לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2006, 22:31
  dudi100 dudi100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.05
פשוט לא!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי liron_i שמתחילה ב "תודהה.. אבל אני בת !! ודרך..."

עתודה- לא תודה!

משיחות עם הרבה מאד אנשים, וכעתודאי, הגעתי למסקנה אחת: עתודה מתאימה לסוג אחד של אנשים (וגם זה בעירבון מוגבל)= אנשים שבטוחים ב100% במקצוע בו הם ירצו לעסוק! לא רק ללמוד אלא לעסוק!

עכשיו תחשבי טוב. את בת. שנתיים צבא ואת חופשייה לעשות מה שבא לך. בשביל מה לך לכבול עצמך לצבא למשך 9 שנים (או הרבה יותר במקרה רפואה)?

תצאי מהצבא בגיל 20 ותעשי את כל שתחפצי. מה הלחץ?
הנימוק הכלכלי הוא דיי שטותי בעייני. הרי רוב הסטודנטים בארץ אינם עתודאים. איך הם מסתדרים?
בעבודה קשה של מלצרות אפשר להרוויח הרבה כסף ותוך שנה ליצבור מספיק בכדי לממן לימודים. הנימוק הכלכלי נופל (ואין לשכוח שבמהלך הסדיר את מקבלת משכורת עלובה).

אני מציע לך לא לעשות את הטעות וללכת למסלול ארוך, מחייב, ומלא בחרטות לא פוסקות. יכול לצאת מזה טוב, אין ספק, אבל הדרך היא קשה ולוטה בערפל.

שורה תחתונה: צבא ואח"כ חיים חופשיים.

ועוד משהו קטן. אני יודע, שהרבה מאד פעמים עתודאים מגיעים לעתודה, ויותר גרוע- נשארים במסלול, גם לאחר שהבינו שהוא לא בשבילם, בגלל לחצים מההורים\משפחה\חברים.
אל תנסי לרצות אף אחד (וזו כבר עצה לחיים ). תקשיבי לעצות של כולם, אבל ההחלטה שלך.
אני מכיר מספר אנשים (ואני ביינהם, בערך) שהלכו לעתודה בגלל לחץ מההורים, והתייסרו בגלל זה.

בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2006, 23:04
  אנימלשב אנימלשב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liron_i שמתחילה ב "עתודה - כן או לא??!!"

עתודה זה הדבר הכי בעע שיש בצה"ל
לבחורות זה בכלל מטומטם כי אז את משרתת 6 שנים במקום שנתיים. את יוצאת מהצבא בגיל 28 כאשר החיילת שתחתום לך על טופס השיחרור עכשיו לומדת בכיתה ב(בת 8 בערך עוד 10 שנים 18). חברים שלי שהלכו לעתודה בגלל לחץ מההורים עכשיו רואים את כל החברים שלהם משרתים ונכנסים לדכאון רציני. עתודה לדעתי זה לאנשים שחושבים שהם לא יסתדרו\ מפחדים להסתדר באזרחות. עתודה מאפשרת לך לך אומנם לוותר על כאב הראש שכרוך במציאת עבודה. אבל העבודה שהיא נותנת לך היא במשכורת כפי 3 קטנה יותר מעבודה מקבילה באזרחות ובנוסף בתנאים מסריחים יחסית לעבודה מקבילה באזרחות. עתודה זה עצוב! צה"ל אוהב לקבל אבל ממש לא אוהב לתת....תזכרי את זה...עתודה זה עבודה בעיניים! תשרתי את השנתיים שלך ולכי ללמוד כמו רוב האנשים הנורמליים.
ישן 12-02-2006, 15:10
  liron_i liron_i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.06
חבר'ה תודה על התגובות אבל...

את האמת שדי בלבלתם אותי עכשיו....
עד עכשיו התמונה שהצטיירה לי הייתה שמי שעושה עתודה - הצבא מסדר אותו לכל החיים..
מכל הבחינות - לימודים, עבודה וכו'..
אבל אם זה ממש סבל וההרגשה כ"כ נוראית אז נראה לי שאני ירד מזה...
אומנם אני לומדת לפסיכומטרי והסימולציות שלי מראות שכרגע אני בערך על 620 ויש לי עוד חודשיים לשפר עד מועד אפריל.. אבל אם אתם אומרים שעדיף לי ללמוד באופן פרטי אחרי הצבא ובלי להיות מחויבת להם.. אז אולי אתם צודקים...

בקיצורר די בלבלתם אותי עכשיו... גם המסלול של שחקים וחבצלות הוא של לימודים .. וזה בעצם באותו סגנון של עתודה רק תנאים טובים יותר (נראה לי..).. אבל לפי מה שמשתמע מהדברים שנאמרו כאן - כדאי לי ללמוד באופן עצמאי ובלי קשר לצבא, לעשות שירות רגיל וזהו.. ויש לציין שזו אפשרות שאפילו לא העליתי בדעתי שאני יעשה.....
אני בסה"כ בת 17 וחודשיים (בכיתה י"ב) ואני מרגישה שאני נמצאת במצב של חוסר ודאות וזה די מעצבן.... כאילו לא מספיק כל המבחנים והבגרויות שיש לי עכשיו, גם פסיכומטרי, וגם ללכת לכל המיונים והמבחנים של הצבא שכל שני וחמישי הם נזכרים בעוד משהו.. זה לחץ ענקק ובגלל זה אני רוצה כבר להחליט על כיוון מסויים בעתיד.. עתודה נשמעה לי עד עכשיו כאידיאלית ביותר.. אבל מסתבר שאולי לא...

בכל אופן אני אמורה להתגייס רק ב-19 באפריל 2007 ואת האמת חשבתי להרוויח את השנה בעזרת העתודה במקום לשבת מלא זמן בבית כי אני אחת שלא אוהבת לבזבז זמן....
אנשיםםם תעזרו ליי.. בלבלתם אותי אז עכשיו אתם צריכים למצוא לי פתרון..!! פליז!
מה כדאי לי לעשות? מה הייתם עושים במקומי?...
ישן 12-02-2006, 15:19
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
עד מתי?! (עתודה)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי liron_i שמתחילה ב "חבר'ה תודה על התגובות אבל..."

לירון, חומד, אל, ואני חוזר אל תקשיבי למה שאומרים לך, תעשי מה שבראש שלך.
כל מי שנתן לך פה עצות לא היה בעתודה, ומדבר מתוך מה שהוא שמע.
מתאים לך עתודה - לכי על זה. הסיכונים ברורים, הפז"מ לא דופק בעתודה, הרבה נמאס, ואת רכוש הצבא להמון זמן.
יתרונות גם יש, תואר מוקדם, נסיון רב, דרגות קצונה. לא חסר.

תעשי את המשוואה שלך של יתרונות וחסרונות ותעשי מה שאת מוצאת לנכון, לא מה שחברי הפורום החליטו שיהיה טוב.

לדוגמא: אנשי העתודה שהרצו לנו בכנס (מן הסתם הם אובייקטיבים ורוצים לשווק את העתודה), סיפרו כמה זה טוב. ואת רואה אנשים שבגיל 40 הם סמנכ"לי כלכלנות של בנקים. זה לא צחוק.

וגם יש את הסיפורים של החבר'ה שעפו אחרי שנה.

קיצר, זה אינדיבידואלי, ומה שהכי חשוב - לשיקולך בלבד.

ישן 12-02-2006, 15:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי liron_i שמתחילה ב "חבר'ה תודה על התגובות אבל..."

אני לא הולך לומר לך מה הייתי עושה. רק לנפץ כמה אשליות שכל המלש"בים כאן כותבים אבל לא מבינים בשיט.

להיות סטודנט היום זה אחד הדברים הקשים ביותר.
כמות הכסף שסטודנט ממוצע צריך להוציא בשנה הוא לפחות 40000 ש"ח, וזה רק על מחיה ברמה הבסיסית ביותר. חוץ מללמוד, אתה חייב גם לעבוד, לא מעט, כולל לילות שאחריהם אתה עוד צריך ללמוד. או, לחליפין, לעבוד קצת פחות, ולחיות עם ההורים לכמה שנים.
זה, ממש לא פשוט קל ונחמד כמו שמנסים לצייר כאן.
הצבא מממן את הכל. הוא פוטר אותך מהצורך להרוויח למחייתך, ורק ללמוד - כל מי שהוא סטודנט יודע איזה בונוס זה. אני מכיר מספר עתודאים (אחד מהם הוא מ"פ מפקדה בגדוד המילואים שלי) וכולם היו מרוצים מאוד. המ"פ הזה יצא מהצבא, ישר לעבודה בגיל 27 עם משכורת נאה מאוד וחיים מאוד נוחים.

מה הבעייה?
את צריכה לדעת שזה מה שאת רוצה לעשות. בכלל, כל מי שהולך ללמוד באוניברסיטה, צריך לרצות לעשות את מה שהוא עושה, או לא לעשות את זה. יש המון אנשים שנושרים בשנה שנתיים הראשונות ללימודים, במיוחד כשמדובר על מקצועות קשים כמו רפואה.

אז קודם תחשבי אם באמת זה המקצוע שאת רוצה לעסוק בו בחיים ואח"כ תחשבי אם את מוכנה לשלם כמה שנים בקבע, תמורת סבסוד של שכר הלימוד שלך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-02-2006, 19:12

תגובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא הולך לומר לך מה הייתי..."

אין ספק שלהיות סטודנט בארץ זה קשה ומחייב, כמעט תמיד, עבודה צדדית, אבל עתודאי יעבוד 3 שנים עם שכר נמוך ביותר! אח"כ בקבע הוא יקבל שכר שמתגמד לעומת התנאים באזרחות (ברוב המקצועות אשר יש בעתודה- מהנדסים, רפואה...).

אני אישית חושב שכלכלית, ובכלל, העתודה לא שווה.
אני מבין מהתגובה שלך, liron_i, שאת מבולבלת וזה מרגיז, אבל את חייבת להקשיב לכולם, אך להחליט לבד!

מה לעשות החיים מלאים בבלבול והחלטות חשובות.
בכל מה שתחליטי שיהיה לך בהצלחה (תחשבי חיובי - יהיה חיובי).

נ.ב
אני עתודאי להנדסת חשמל, יש לי הרבה חברים עתודאים, ממחזורים שונים, כך שהטענות על כך שאנשים פה לא מבינים בכלום (GuyB) לא נכונות.
אני מתגייס במרץ, לא יודע לאן.
ישן 12-02-2006, 19:52
צלמית המשתמש של Novellspy
  Novellspy Novellspy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.01
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא הולך לומר לך מה הייתי..."

אני הייתי בסירה שלך

לשאול אם עתודה שווה או לא שווה זה נורא קשה, באמת תקחי את *כל* מה שאנשים אומרים לך על עתודה בערבון מוגבל למה זה מאוד תלוי בהמון גורמים כמו מקצוע, אהבת המקצוע (שזה דבר שממש קשה לדעת לפני לימודים אקדמאים, קשה נורא לדעת אם זה בדיוק מה שאת רוצה לעשות ואם זה לוא) הגישה שלך, השיבוץ שלך לאחר מכן שזה יכול להיות אחד הדברים הכי מבאסים שיש ואחד הדברים הכי מופלאים שיש ובעיקר תלוי בך.
אין לזה תשובה חד ערכית, אבל אם את מוכנה ללמוד עכשיו אחרי התיכון ולאכול חרא במשך כמה שנים (מה לעשות לימודים אקדמאים זה לא צחוק, זה מאוד קשה) ואת סגורה על זה שזה המקצוע שאת רוצה לעסוק בו (מה שראיתי שלא כל כך, כי לא שמים על הפרק שלושה מקצועות שונים של אולי זה ואולי זה כי אם לא יקבלו אותי, זה צריך להיות החלטה מוחלטת שזה המקצוע שאת רוצה לעשות לכל שארית חייך)

מה שכן הצבא מחסה רק כ 50% משכר הלימוד וגם זה רק אחרי שאת שילמת (בחלק מהתוכניות יש מימון מלא, לא יודע איך זה ברפואה)

מה שאני יכול להבטיח לך, שאת עוד בצבא את דיי אוכלת חרא (גם תלוי בשיבוץ) אבל אחרי הצבא יש לך תואר ונסיון ואת זה הרבה אנשים ירצו לקנות ממך.

למען הסר ספק אני אישית לא בחרתי בעתודה, ולו רק בגלל שאני לא הכי סגור שאני רוצה הנדסת חשמל כי קשה לדעת מה עושים שמה ומה יהיה הלאה לכן העדפתי ללכת לאיזה מסלול של מחשבים שהתקבלתי אליו.

אבל הסיפור שלי דיי דומה כיוון שנרשמתי לעתודה (התקבלתי להנדסת חשמל) והייתי מועמד לחבצלות (נפלתי בראיונות)

שווה או לא החלטה שלך!

מה שאני מציע לך זה להרשם לנסות להתקבל ולקבל את ההחלטה בכובד ראש,

נ.ב.
אני יודע שאמרתי פה הרבה כלום אבל... זה מה שאני חושב
בהצלחה!

עריכה:
איזה שרשור של נוב :\ מצטער על זה

נערך לאחרונה ע"י Novellspy בתאריך 12-02-2006 בשעה 20:03. סיבה: שרשור של ילד בן 4
ישן 13-02-2006, 19:42

נכון אני עתודאי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי liron_i שמתחילה ב "תגובה ל-dudi100"

יש לציין שאני סיימתי רק סמסטר אחד. מצד שני אני חושב שגם עתודאי שהשלים את התואר שלו ולא חזר לשירות, לא יכול לדעת או להרגיש הרבה יותר שונה ממני.

בכל מקרה, אני לא מאוכזב שבחרתי בעתודה, מהסיבה הפשוטה, שבמילא הייתי אמור להתגייס במרץ. בגלל שהייתי בעתודה אני יודע עכשיו ששירות קרבי מתאים לי יותר מהעתודה. בנוסף, היה ממש כיף באוניברסיטה ועכשיו אני יודע שאני אחזור לשם בהמשך הדרך.

אני כבר כתבתי בתגובות הקודמות למה אני לא חושב בחיוב על המסלול.

אז שוב, אני מצטער רק על הכסף ששילמתי על ה4 חודשים האלו, אבל בכלל לא מצטער שהלכתי לעתודה. ראיתי דברים מזווית שונה, הבנתי על מה מדובר והחלטתי שלא בשבילי.

כפי שאמרתי מקודם, את חייבת להחליט לבד. אני, כל אופן, חושב שעתודה היא לא מסלול לבנות.

שוב, בהצלחה.
ישן 14-02-2006, 19:12
  liron_i liron_i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.06

חזרתי היום מכנס העתודה ואני מוכרחה לומר לכם שהם יודעים לשווק את עצמם מאוד....
לפי התגובות השונות שהיו פה לא היה ברור לי אם כדאי או לא.. אבל היום הבנתי שזה אינדיבידואלי...
לכל אחד יש את המזל שלו, ויש כאלה שמאושרים שהלכו לשם , ויש כאלה שמצטערים על הרגע הזה...
אותי בכל אופן - הם די שכנעו שאם אני אשקיע מספיק אין שום סיבה שאני לא אצליח ... הצבא נותן ניסיון שזה דבר שאין בכל מקום...

כרגע החלטתי שאני אמשיך להתמיין למסלול.. (גם ככה אני בסימן שאלה אצלם עד שיתקבלו התוצאות של הפסיכומטרי שאני יעשה רק באפריל)
ויש לי סדר עדיפויות מסויים ועתודה לא במקום הראשון, אבל היא בהחלט אופציה..
אני רק מקווה שאם אני אלך לשם אני לא אצטער על כך.. מה שצריך לקרות יקרה.. העיקר שיהיה לטובה..

אז תודה לכל מי שייעץ והגיב פה...
בהצלחה בהמשך.. (לי ולכולם..)
ישן 14-02-2006, 19:34
צלמית המשתמש של Saba_k
  Saba_k Saba_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Saba_k שלח הודעה דרך MSN אל Saba_k
לפי דעתי...

אני הייתי מנסה לנצל את הצבא לדברים אחרים.
בכל זאת את יכולה לעשות דברים בצבא, ללמוד דברים בצבא, לדעת דברים בצבא(במיוחד במודיעין), שבאזרחי אין לך שום סיכוי לדעת.
את יכולה לקבל בצבא דברים שבאזרחי לא תזכי לראות.

אז נחמד שיש עתודה, ונחמד שעושים תואר על חשבון הצבא אבל אל תשכחי שאחרי זה את משרתת 3 שנים(בכל זאת הצבא צריך לנצל גם אותך).
ובכלל תואר זה דבר שאת יכולה לעשות באזרחי, ואם את עושה עכשיו תואר במשהו אז את דיי תהיי מקובעת ותקועה במסלול וכיוון בחיים, ואלו הם דברים שיכולים להשתנות ולהתעצב אצלך במהלך הצבא.

קיצר אני אישית הייתי מוותר על עתודה(תכלס זה גם מה שעשיתי) והולך למשהו שיעניין אותי(קרבי זה הכי, אחותי).
שחקים זה קורס מכובד למשל.

אז תחשבי ותחליטי.

שיהיה לך בהצלחה במה שלא תבחרי
ישן 14-02-2006, 19:51
  Sir yes sir Sir yes sir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
התשובה הכי סופית שתוכלי לקבל

בדוגרי, עתודה מסדרת לך את החיים, במיוחד אם את עכשיו בשוונג של הלימודים ולא איכפת לך להמשיך ללמוד.
מצד אחד, באמת זה קצת מדכא ללמוד כל הזמן, אבל מצד שני את עושה תואר שבכל מקרה תעשי באזרחות, ואחרי זה 6 שנים ניסיון שאת זה לא תוכלי לקבל בשום מקום, הרבה אנשים לא מתקבלים למקומות עבודה מפאת חוסר ניסיון, זה דבר שיכול להוסיף המון לרזומה שלך..
הכי חשוב, עתודה - רק כאשר את בטוחה ב 100% במקצוע שלך (ד"א גם אני רוצה כלכלה ומנהל עסקים), אם את לא בטוחה אז חבל על הזמן, את עלולה לבזבז את הזמן שלך לחינם.
מבחינת הפסיכומטרי, אני ניגשתי באוקטובר, עכשיו אני ניגש שוב לאפריל כי הציון שלי עבר את הסף קבלה אבל בכל זאת הוא לא משו.. את יכולה לגשת לפסיכומטרי ולעשות.
ד"א, מבחינת הצבא, לא שווה להשאיר בקבע (ה-3 שנים שאינם סדיר בעתודה) אנשים שאינם "ספצים" בתחום שלהם, אז אם לא מתאים לך, ואת ממש ממש רוצה, אתה יכולה לצאת אחרי 4שנים תואר+3שנים סדיר, ככה שזה בכלל הכי טוב שאפשר...

בהצלחה..
נ.ב
אם יש לך שאלות אני ישמח לענות לך 166602667
ישן 14-02-2006, 21:41

דרך אגב

אני חושב שיש בעיה אחת גדולה בהתמיינות למקצוע בעתודה, בכך שהם מבקשים ממך לבחור 3 עדיפויות.
איך זה יכול להיות הגיוני? אם שמתי בעדיפות ראשונה הנדסה ובעדיפות שניה אדריכלות, שני דברים בלי קשר גדול אחד לשני, איך יכול להיות שאני סגור על מקצוע מסוים, בו אני אעבוד 6 שנים?

מה יקרה כאשר הצבא לא יאשר לי ללמוד את העדיפות הראשונה שבחרתי, ושאני אוכל ללמוד רק את השלישית?
כזה דבר קרה לחבר שלי. חבר אחר שלי קיבל העברה באמצע הלימודים!! מהנדסת חשמל למחשבים. ואני שואל אותך, לירון, זה רציני? שמישהו ככה מחליט להחליף לך לימודים של ארבע שנים, או אפילו יותר מכך, את הקריירה שבחרת בה?

לפי דעתי זה בעיה בגישה של העתודה. הם כאילו אומרים: 'רצית הנדסה, לא יצא. לא נורא תעבוד 6 שנים כאדריכל', למרות שאין קשר בין הדברים.
ישן 15-02-2006, 08:15
  omri_t omri_t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06

עתודה זו אופציה לא רעה בכלל לשירות,
המלש"ב מקבל הזדמנות ללמוד ולקבל תואר בתנאים מועדפים,
לאחר מכן לעסוק ולרכוש נסיון בתחום הלימוד.

זה אומר שירות מקצועי ורציני, וכמסיימים את הצבא, אתה בנק' עדיפה על שאר האוכלוסיה.
אני יודע לרובכם זה נשמע רחוק... אבל זה לא!

אם עתודה אני אישית חושב שללכת על המקצועות הרציניים יותר:
רפואה הנדסה פיזיקה מתמטיקה.
מקצועות אלו מבוקשים הן בצבא והן באזרחות.
השירות במקצועות אלו בצבא מעניין ומאתגר והנסיון הנרכש במהלך הישרות יהפכו אותך למבוקש מאוד
לאחר שתסיים השירות.

חיי העתודאי די טובים,
גיוס לאחר השלמת תואר, בד"כ קק"צ יעודי, שיבוץ ותנאים שכר קבע טוב.

בקיצור,
אסור לשלול...

ויש חסרון... כי זה לא צבא.... ומי שיכול ללכת לקרבי אמיתי שיחשוב טוב טוב מה מתאים לו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר