לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2006, 10:48
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
זה מה שמציל אותנו.

חוסר היכולת המנטאלית של הפלשתינים לקבל עליהם את עול ההכרה במדינת ישראל בגבולות שיקבעו במשא ומתן וחוסר הרצון והיכולת שלהם לקבל את סיום חלום השיבה וחוסר היכולת שלהם לקבע את עצמם כיישות לא טירוריסטית שנאבקת לקבל מדינה שלא בדרך הטירור והפתרון הסופי נובעת הרבה בגלל האיסלאם ומוחמד נביאם שדוגלת בטוטאל דומיניישן ההשתלטות המוחלטת והרצח והטירור כמכשיר לשלוט בעולם.
חרף ממשלות ישראליות כנועות ומבוזות שהרימו דגל לבן והתמסרו לאוייב ובמיוחד ממשלתו של שרון ממשלת תל-אביב שפתחה בקמפיין החד צדדיות הפלשתינים כל פעם מצילים אותנו מחורבן טוטאלי רק בגלל העובדות שציינתי לעיל.
עכשיו לאחר עליית החמאס לשלטון עוקרה באופן טוטאלי מדיניותה של קדימה מדיניות החד צדדיות כי בציבור הישראלי כבר מבינים שההתנתקויות החד צדדיות ופרשת עמונה לא רק שלא מקרבות את השלום אלא מעודדות את הטירור להגביר את אלימותו ולמנהיגי הטירור להעצים ולהקצין את התבטאויותיהם לגבי הטוטאל סולושן (הפתרון המוחלט).
בבחירות הקרובות נדע אם העם הזה החכים והבין שמדיניות השמאל המבוצעת עיי הימין שבגד וחבר לשמאל כלומר מפלגת קדימה כשלה באופן טוטאלי וישלח את הימין הבוגדני משרתי קונספט השמאל ואת השמאל לפח הזבל של ההיסטוריה ותקום הנהגה חדשה שתעצב את תפיסת הבטחון ומדיניות החוץ החדשה של מדינת ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2006, 08:01
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "מי שתומך בעזמי, בארכה ושו'ת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שאבז
הוא אוייב חד וחלק.
אני דווקא אין לי בעייה עם העובדה שאתה שונא יהודים ואוהב פלשתינים כי מכונות מקולקלות תמיד יש ומחלקת בקרת איכות המוצר שיוצא מהמפעל החינוכי תרבותי יהודי פשטה את הרגל כך שלצערי מכונות מקולקלות כמוך יש למכביר בכביש רק שמכונה מקולקלת היא בפוטנציה תאונת דרכים וזה בדיוק מה שקרה לעם היהודי בארץ ישראל במדינת ישראל.

לא נכון שאני שונא יהודים- אני אוהב את כולם ככלל.
אני שומר עליך בלילה אתה לעומת זאת משחק מול המחשב....
אני בעד שיוויון ואילו אתה גזען שרואה את כל הערבים כאותו דבר "בארכה ועזמי"...
ואתה רואה אותי כמכונה מקולקלת? חחחחח
ליצני, תמשיך לתקתק במחשב בזמן שאני נלחם בטרור....
איזה צחוקים איתך.
ויקום המלפפון ויכה את הגנן...
אמיל.
ישן 14-02-2006, 19:17

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ובכל זאת, איך זה עובד?"

אני אינה על השאלה, למרות שלדעתי- חיפוש באתר האינטרנט של חדש נותן תשובה.
התשובה בצורה פשוטה: זה שאני חושב שהפיתרון הכי טוב לכולם הוא חזרה לקוי 67 לא אומר שאני מוכן שאיראן תזרוק פצצה על ישראל או שמחבל מתאבד יתפוצץ בקניון או החיזבאלה ירה ארטילריה על ישובי הצפון.
ואם חושבים על זה לעומק זה שהימין מנכס לעצמו את הפטריוטיזם זה מסביר קצת את תפישת עולמו.
אני למשל מעולם לא אטען שאנשי הימין לא רוצים בטובת המדינה, אלא רק שהדרך והאמונה שלנו כיצד להגיע למדינה טובה יותר היא שונה.
אין סיבה לחשוב שבגלל שאני מאמין שלערבים מגיעה סוף סוף שיוויון אמיתי, זה הופך אותי לפחות פטריוט או פחות אוהב המדינה- ההפך הוא הנכון (מה גם שגישה כזו הטוענת שמי שמצביע חד"ש הוא אנטי ישראלי- מדיפה מריח חזק של גזענות)
כפי שהסברתי- מצע המפלגה הינו פטריוטי בדיוק כמו כל מצע אחר, הפיתרונות אולי שונים אבל רק טובת המדינה והאדם עומדת לנגד עיני ולנגד עיני המפלגה.
יתכן בהחלט שח"כ בארכה מציג עמדות מעט יותר קיצוניות, יש לזכור שמדובר בטכניקה המעררת גלים וטובה בתחום התקשורתי.
צריך גם לזכור שמדובר באוכלוסיה שמופלת כבר 50 שנה ולכן הקצנה בעמדותיה בכל שנה שהדבר אינו מתוקן היא טסעית. בוודאי שהימין יכול להבין זאת, לאחר שנים שהימין הקיצוני הכתיב את סדר היום פתאום בשנתיים האחרונות הוא "מופלה" ולא פלא שעמדותיו מוקצנות.
מקוה שהסברתי אבל באמת שאני חושב שהשאלה רלוונטית בדיוק כמו לשאול "איך זה שאתה מצביע ליכוד ומשרת ביחידה מובחרת?".
אתה רוצה שאלה רלוונטית באמת? איך זה שחצי מכם (בלי להיכנס עכשיו אישית אחד אחד,) פטריוטים מצביעי ליכוד וימינה אבל אתם לא שירתתם ביחידה מובחרת ולא חתמתם קבע...
אמיל.
ישן 14-02-2006, 20:03
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בהחלט הצצתי במצע חד"ש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "אני אינה על השאלה, למרות..."

ומה שמעניין מבחינתי הוא מה שכצפוי לא מצאתי שם. כמובן מופיעה תמיכה ברורה בפתרון שתי מדינות על בסיס גבולות 67. אבל לפחות בדף המצע לא כתוב "שתי מדינות לשני עמים" מכיוון שאין הכוונה שישראל תהיה מדינה של עם אלא מדינת כל אזרחיה. מדינה אחת פלשתינית נקיה מיהודים ומדינה שניה יהודית-ערבית שתחדל להיות מדינת לאום יהודית מתוקף השוויון תחילה, ולאחר מכן מתוקף הדמוגרפיה (שהרי חד"ש תומכת בזכות השיבה).

עכשיו אני מחבר את המצע הזה עם התבטאויות לאומניות של בראכה התומכות בזכות למאבק מזויין, אני גם רואה את הרשימה ה"מפוארת" של סרבני הגיוס חברי המפלגה ותוהה באמת ובתמים (ואני לא מנסה להקניט) אם אני אינני מבין את הצרוף של תמיכה במצע כזה עם שרות בצה"ל, או שמי שעושה זאת חי בדיסאוננס מתמיד שהוא אינו נחלץ ממנו מכיוון שהוא מתקשה להחליט לאיזה כוון ללכת.

לגבי הטלת ספק בפטריוטיות. צריך לראות זאת בהקשר הנכון. בהשקפה הימנית וגם השמאלנית ציונית (אם עוד קיימת כזאת) קיומה של מדינת ישראל כישות פוליטית אינו מספיק, אלא תכליתה הוא היותה מדינת לאום יהודית (היחידה בעולם אגב). מי שמערער על תכליתה זאת הוא בעיני רבים במחנה הציוני, ובעיניי בכלל זה, לא פטריוט משום שהוא מעוניין למעשה להקים מדינה אחרת תחת המדינה היהודית. גם אם אותה מדינה חלופית תקום על אותו שטח ותארח תחילה את אותם אזרחים, בטווח הארוך, לגרסתנו, היא תהפוך עד מהרה למדינת לאום ערבית מכיוון שעבור היהודים יתמוסס הדבק שעוד מחזיק אותם אליה.

אתה, אם אני מבין נכון, מכנה פטריוטיות נכונות להגן על חיי התושבים המתגוררים כאן ולצור להם תנאי חיים "צודקים" (מה זה?) ושוויוניים. על פי הגדרה זאת, אתה אכן פטריוט. אני לא מפקפק לרגע בדאגתך האישית לבני אדם. אני, אגב, כן מפקפק בדאגתו של בראכה לבני אדם באשר הם, כי אני חושב שהוא שם את הלאומיות הערבית גבוה יותר מכפי שאתה מוכן להודות. זה לא רק תכסיס פופוליסטי להבנתי.

ולסיום, תשובה לשאלה שהצבת אתה. אתה תמה מדוע תומכי הלכוד כולם אינם בקבע. ובכן כאן דומני שאתה מפגין את אותו עוורון שאתה תולה בתומכי הימין. ציונות וגישה ימנית אינן פשיזם. הימנים אינם סבורים שכל המשאבים צריכים להיות מופנים ללאומיות וכוחניות. הצבא והגישה המדינית שלהם הם עבורם כורח השרדותי שהמציאות מוכיחה את נחיצותם שוב ושוב. הקיום הלאומי אינו בא במקום הקיום האישי אלא הראשון נועד להבטיח את השני. יש לפיכך אנשים שבוחרים להקדיש את חייהם לבטחון המדינה ואחרים לא. אלה ואלה חיוניים לקיום המדינה היהודית.
ישן 14-02-2006, 20:44
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אז אנחנו יודעים מה בסיס המחלוקת בינינו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "גם אם אני לא מסכים איתך,דבריך..."

אני לא חושב שישראל תוכל להמשיך להיות מדינת העם היהודי אם היא תקבל את כל ההשלכות הנגזרות מ"מדינת כל אזרחיה". היא ודאי לא תוכל לעשות זאת אם "זכות השיבה" תוכר על ידה ותמומש.

מדינה דו-לאומית בוודאי שאינה נוגדת שום עיקרון דמוקרטי או פטריוטי, אלא שפטריוט של מדינה זאת אינו פטריוט של מדינת ישראל במובן שכתבתי קודם לכן. לגבי הדמוקרטיה, אפשר אפילו להניח שלמדינה כזו יש תאורטית פוטנציאל להיות יותר דמוקרטית מישראל, אלא שגם כאן אני מעריך שהפוטנציאל הוא תאורטי לחלוטין.

לבסוף, שאלות טפשיות תמצא בימין ובשמאל. אפשר פשוט להתעלם (אם כי לפעמים קשה).
ישן 15-02-2006, 05:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צודק, רס"ן ב"יחידה המובחרת ביותר" אינו חייב להיות קרבי. ייתכן שאתה קת"ח...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "תשובה: 1. אני לא חייב להסכים..."

זה לא באמת משנה, מתוקף העובדה שאתה לדבריך משרת ביחידה קרבית (אלא אם כן, תתחיל
בפולמוס ש"היחידה המובחרת ביותר", היא דווקא הסדנא המרכזית של חיל חימוש בפיקוד צפון, ואז
באמת הדיון יגלוש...), יש מקום רב לסוגיית הסרבנות: חיילים וקצינים קרביות, מוצאים עצמם מדי
פעם חוצים את הקו הירוק (רחמנא ליצלן...), ואז אלה מהם בעלי המוסר והמצפון כמובן יזעקו "לא",
ויסרבו לעשות מעשה נפשע זה, הגובל בפשע מלחמה...
השאלה שאתה מתחמק ממנה היא, היא ל-ך יצא לשרת מעבר לקו הירוק, ואם כ"קצין ביחידה המובחרת ביותר בצה"ל/מערב/מערכת השמש", אתה מוכן לעשות פעילות שבאופן ודאי תסייע
לפעילותו הכובשנית והנפשעת של הכיבוש הציוני הברוטאלי של פלאחים פלסטיניים שוחרי שלום?...
ישן 15-02-2006, 06:29
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "תשובה: 1. אני לא חייב להסכים..."

ציטוט:
אין סיבה לחשוב שבגלל שאני מאמין שלערבים מגיעה סוף סוף שיוויון אמיתי, זה הופך אותי לפחות פטריוט או פחות אוהב המדינה- ההפך הוא הנכון (מה גם שגישה כזו הטוענת שמי שמצביע חד"ש הוא אנטי ישראלי- מדיפה מריח חזק של גזענות)

אם זה לא הופך אותך לפחות פטריוט אז זה סתם הופך אותך לעיוור... לא יודע מתי הפעם אחרונה שהסתכלת במפה, אבל לפי מה שאני ראיתי בשיעורי גאוגרפיה וכד', לערבים יש טיפה יותר מאיתנו, טיפה יותר כסף, טיפה יותר שטח, וגם אוכלוסיה טיפה יותר גדולה. אני חושב שאם באמת רוצים שיוויון, הם אלה שצריכים לוותר ולתת לנו קצת, לא נראה לך?
אבל לא, כל מה שישראל רוצה זה לחיות בשקט בארץ שכל יהודי בעולם יוכל להרגיש בו בטוח, מקום גדול מספיק כדי שנוכל להציב צבא חזק לאורך הגבולות ולוודא שהעם היהודי לא יכחד!
ישראל, עם כל הכבור לנקודת מבתך הליברלית הקיצונית, זו מדינה יהודית! נקודה! סוף פסוק! ואם זו לא תהיה מדינה יהודית זה יהווה סכנה לעם היהודי כולו. ואני, אישית, לא מוכן לתת לזה לקרות.
אז אני מציע לאנשים כמוך להפסיק עם היפות נפש הזאת ולהבין שזה מצב שזה או הם או אנחנו, והבחירה שלי זה אנחנו. ולדעתי האישית זה לעולם לא יהיה שנינו, כי אני מסיק מסכנות ממה שהיה ב-4000 שנים האחרונות (פלוס מינוס). אבל אני לא פוסל את האפשרות שאולי אני טועה.

ד"א, לפי איך שאני רואה את זה, חוסר שיוויון הזכויות זה יותר אשמת הערבים מאשר אשמתינו.

גל
ישן 15-02-2006, 13:16

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "[QUOTE] אין סיבה לחשוב שבגלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheWave1110
אם זה לא הופך אותך לפחות פטריוט אז זה סתם הופך אותך לעיוור... לא יודע מתי הפעם אחרונה שהסתכלת במפה, אבל לפי מה שאני ראיתי בשיעורי גאוגרפיה וכד', לערבים יש טיפה יותר מאיתנו, טיפה יותר כסף, טיפה יותר שטח, וגם אוכלוסיה טיפה יותר גדולה. אני חושב שאם באמת רוצים שיוויון, הם אלה שצריכים לוותר ולתת לנו קצת, לא נראה לך?
אבל לא, כל מה שישראל רוצה זה לחיות בשקט בארץ שכל יהודי בעולם יוכל להרגיש בו בטוח, מקום גדול מספיק כדי שנוכל להציב צבא חזק לאורך הגבולות ולוודא שהעם היהודי לא יכחד!
ישראל, עם כל הכבור לנקודת מבתך הליברלית הקיצונית, זו מדינה יהודית! נקודה! סוף פסוק! ואם זו לא תהיה מדינה יהודית זה יהווה סכנה לעם היהודי כולו. ואני, אישית, לא מוכן לתת לזה לקרות.
אז אני מציע לאנשים כמוך להפסיק עם היפות נפש הזאת ולהבין שזה מצב שזה או הם או אנחנו, והבחירה שלי זה אנחנו. ולדעתי האישית זה לעולם לא יהיה שנינו, כי אני מסיק מסכנות ממה שהיה ב-4000 שנים האחרונות (פלוס מינוס). אבל אני לא פוסל את האפשרות שאולי אני טועה.

ד"א, לפי איך שאני רואה את זה, חוסר שיוויון הזכויות זה יותר אשמת הערבים מאשר אשמתינו.

גל

שמע- לכל שאר החברה פה עניתי, גם לגזענים הגרועים ביותר, אבל אתה או אידיוט או בור גמור אז אין לי כוונות לענות לך.
אמיל.
ישן 15-02-2006, 15:38

תראה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=TheWave1110]אולי לא..."

אני רק אעשה סדר בבלגאן, וגם אם זה לא מעניין אותך, אנסה לנסח את דבריי בצורה שונה ופחות סרקסטית, ברשותך.

מה שרציתי להגיד ואני חושב שאפילו תומך של מפלגה ערבית יוכל להסכים איתי זה שהעם היהודי צריך את ישראל, הוא צריך ישראל שהיא 100% יהודית.
כל מה שניסיתי להגיד זה שהערבים והיהודים לא יוכלו לחיות ביחד באותה מדינה. אין לי התנגדות לזה ואני חושב שזה אפילו חיוני לתת לערבים זכויות שוות כל עוד הם בינינו (ההערה הראשונה שלי הייתה אמורה להיות סרקסטית, אבל אולי לא הייתי ברור), אבל בנוסף לכך אני חושב שצריך לוודא שהם לא יהיו בינינו בעתיד, לא כי אני שונא ערבים (אני לא שונא אותם ככלל) אלא כי אני לא חושב שאנחנו גדולים מספיק וחזקים מספיק בכדי להרשות לעצמנו לסמוך עליהם, זה ידוע שהם גדלים יותר מהר מאיתנו פי כמה וכמה, ואם ניתן להם להתערבב בינינו, אנחנו נעלם מהר מאוד.
בנוגע למשפט האחרון בו כתבתי שלדעתי חוסר השיוויון זכויות הוא גם אשמתם, אני חושב שזה נכון, הם הרי רואים בעצמם עם נפרד, הם רואים את עצמם קודם כל כערבים ואחר כך כישראלים ובגלל זה קשה לישראלים יהודים להתייחס אליהם כשווים.

שוב, אני לא יודע מה בקשר להודעה הראשונה שלי גרמה לך להתעצבן כ"כ, אולי כי לא הבנת שהייתי סרקסטי, אבל אני לא בא להתנצל על מה שאמרתי, אני עדיין חושב שישראל חייבת להיות מדינה יהודית, שחייה לצד הערבים ולא ביניהים.
ישן 15-02-2006, 17:31

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "תראה"

או קי,
התגובה שלך עכשיו מטרידה אותי יותר אפילו ממקודם.
מכיוון שאין דרך להפריד בין היהודים לערבים בישראל, הרי שלהכריז שהמדינה צריכה להיות 100% יהודית זה פשיסטי.
הערבים היו פה כסבא שלך היה במרוקו או בפולניה, ואם כל הרצון הטוב שתהיה לנו מדינה, אנחנו לא יכולים לרמוס את הערבים שכאן בזמן שאנו עושים זאת.
לו היינו מתאמצים פחות לשנוא ולהטיף, והיינו משקיעים יותר בלהפוך את בני דודינו הערבים הישראלים לחלק אינטגרלי מהמדינה- אז לא היינו דואגים בכלל.
גם היום, כאשר המצב הוא קצת מדאיג- הפיתרון שלך אינו פתרון, צריך לגשר על הפערים ולדאוג לכל תושבי המדינה. אני מבין שאתה מודאג, אבל ביטחון זה לא רק טנקים וכח והפרדה. זה בעיקר שיוויון דמוקרטיה ואחווה.
נכון שצריך אומץ על מנת להתגבר על הפחדים ולבחור בדרך המלך, דרך השיוויון והאחווה, אבל ככה זה תמיד, מדינות נדפקות בגלל שהן מונעות מפחדים,עד שקם מנהיג אמיץ ולוקח את המדינה לדרך הישר (ואני לא מרמז כאן לשום ארוע ספציפי מהיסטוריה).
אני אחבר זאת לשאלה ששאלת אותי בפורום אחר-
כשנתקלים בבעיה יש כמה שיטות לפעול, השיטה שאתה בוחר בה היא "אי אפשר אז צריך להפריד בין הערבים ליהודים". השיטה של חיל האויר היא "לכל בעיה יש פיתרון- עם אנשים טובים רצון טוב מקצועיות וקצת זמן- נפתור את הבעיה". מכיוון שלחיל האויר יש רקורד מאוד מרשים, אני ממליץ לפעול בשיטה שלו (אני מתיחס רק לעניין השיטה- אין כאו חיבור אידיאולוגי כמובן) ולהירתם למשימת הצלחת הדו קיום במדינה. אנשים טובים, קצת מאמץ ואומץ וניתן לחיות פה עם בני דודינו.
לגבי הבעיות שלנו עם המדינות שסובבות אותנו- חבל לבזבז זמן על הויכוח הזה מכמה סיבות- א.גם הן הבינו שהם כבר לא יזרקו אותנו ליםב. גם צה"ל ממשיך להתאמן ליתר ביטחוןג. גם רוב העם הבין כבר שלהחזיר את השטחים זה הדרך הטובה ביותר לפעול (גם אם היא לא מושלמת).
כך שנשארו מעט מאוד ויכוחים בעניין זה (מעבר לויכוחים בתוך הפורום הזה- בין הימנים ליותר ימנים- ואני בהחלט יכול להבין זאת, אני זוכר את התקופה המקבילה בשמאל כאשר רוב העם חשב שכן צריך להישאר בשטחים..).
להת.
אמיל.
ישן 15-02-2006, 18:10

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "או קי, התגובה שלך עכשיו..."

קודם כל, תאמין לי שאם הייתי חושב שדו קיום הוא אפשרי, אז הייתי הולך על זה ב-100%, ולמרות שזה יכול להצליח זמנית, אני חושש שלאחר 100-150 שנה של דו קיום אנחנו נהפוך למדינה ערבית. ואם זה יקרה, זה כאילו מבטל את כל המשמעות של הקמת המדינה שלנו. כל השפיכות דמים, כל המלחמות וכל הבעיות הפוליטיות שסובבות את העם היהודי בעולם בגלל ישראל יהיו לשווא, כי למה לסבול כ"כ הרבה אם ישראל תהיה רק קיימת כמדינה יהודית ל-200 שנים. אולי זה מה שאתה אומר, אולי זה באמת פחד. או, אם נלך לפי המוטו הזה של חיל האוויר, אולי פשוט עוד לא חיכיתי מספיק זמן בכדי להסיק מסקנות. אבל לפי מה שאני ראיתי בחו"ל, שהאנטישמיות נעשית גרועה יותר והתמיכה בישראל יורדת, ולפי מה שאני רואה בארץ, שהערבים גדלים במספר מהר מאוד, אני יכול להודות שאני אכן מפחד, ואני גם לא חושב שנותר לנו הרבה זמן למצוא פיתרון, למרות שאולי פיתרון כזה אכן קיים.
אני לא בעד לשחות את כל הערבים ברדיוס של 600 ק"מ מאיתנו, אבל אני בעד הפרדה, חלקית לפחות, עד שנמצא את הפיתרון הזה, רק בכדי לא לקחת סיכונים.
ישן 18-02-2006, 06:19
  שאבז שאבז אינו מחובר  

אנחנו לא צריכים לרמוס את הערבים כאן
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "או קי, התגובה שלך עכשיו..."

אבל להעמיד אותם בסדרת מבחנים מבחני נאמנות כמו שירות לאומי השבעה לדגל הכחול לבן ושירת ההמנון היהודי .
פלשתיני שלא יהייה מוכן לקבל את המבחנים האלו תשלל אזרחותומ והוא יגורש ממדינת ישראל.
נורמלי שמדינה שנמצאת במלחמה עם מדינה אחרת מגרשת או כולאת את נתיניה התומכים באוייב.
קח לדוגמא את מקרה מלחמת העולם השנייה כשארה"ב נכנסה למצב מלחמה עם יפן כונסו כל היפנים שהתגוררו באותה עת בארה"ב למחנות הסגר חלקם סולקו מארה"ב וחלקם שהו בהסגר עד לתום המלחמה.
מדינת ישראל צריכה להכריז מלחמה על הרשות הפלשתינית ולאסור כל אזרח פלשתיני ישראלי שלא יעמוד בקריטריונים ובמבחנים הנדרשים כדי להוכיח נאמנות בלתי מסוייגת למדינת ישראל.
ישן 15-02-2006, 08:44
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה אתה מתפעם-אם הערבים לא היו פותחים נגדינו במלחמות היכן היינו היום
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ישששששששש, יחי הערבים..."

דוקא ממך, כבקי בהסטוריה של מדינת ישראל, לא ציפיתי לתגובה שכזאת.

מלחמת העצמאות שלנו כתוצאה ממתקפת הערבים "שחררה" אותנו מגבולות החלוקה והביאה אותנו לגבולות הפסקת האש, שהפכו לגבולות המוכרים ע"י מרבית מדינות העולם.
מלחמת ששת הימים שבאה כתוצאה מאיומי עבדול נאצר הביאה עלינו את "אסון" השטחים, שישנם והיו כאלו שהתלהבו מהישגנו זה
מלחמת יום כיפור, על אף מצבנו הנחות בתחילתה, הסתיימה בתבוסה גדולה של המתקיפים - מה שהביא ברבות היצים את השלום עם מצרים.
פעולות האיבה והרצח שנגרמו לנו במהלך האינטפדות פגעו בפלסטינאים מכל הבחינות והביאו אותם למצב של פת לחם.

אני מאד מקווה שהערבים ובמיוחד הפלסטינאים למדו את הלקחים ויחליטו שלא עוד.
ישן 16-02-2006, 06:55

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "גם אני טוען שצריך להפרד מהפלשתינים מחוץ לגבולות"

שאבז,
לאור מה שעם ישראל עבר ב80 שנה האחרונות, אני יכול להבין עת התנהגותך ודעותיך.
ברמה הפסכולוגית תפישת עולמך היא כמו של אדם שהוטרד מינית (חס וחלילה) בילדותו ועכשיו את כל חייו הוא חי לאור הארוע הזה.
כמו האדם הזה גם אליך אי אפשר לבוא בטענות- אפשר רק לרחם על מר גורלך ועל כך שאתה לא חי חיים נורמליים בגלל טראומת עבר.
טראומה זו גורמת לך להיות מפוחד, חסר ביטחון, פרנואיד ולחיות חיים לא מלאים ולא טובים.
אני מצר עליך, ומקוה שטיפול יעזור לך לצאת מהתסביכים הנ"ל.
רוב אזרחי המדינה יוצאים מהתסביכים לאט לאט והוכחה לכך היא המדיניות והתמיכה ביציאה מהשטחים הכבושים.
ישנם משוגעים (ולא מעט בפורום הזה..) שממשיכים לצעוק "אנחנו לא פרנואידים- רודפים אחרינו" וכל שנשאר הוא לרחם עליהם...
אין בדברי כדי קריאה להפקרות, והוכחה לכך היא התדבותי לשרת בצבא וזאת מהסיבה שלמרות הכל יש להיות מוכנים להפתעות ולטיפול בקיצוניים.
מעבר לכך- חיים כמעט נורמליים במדינה אפשריים, הם יגיעו כשאנחנו נפסיק לפחד ולשנוא.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile_a בתאריך 16-02-2006 בשעה 07:08.
ישן 17-02-2006, 10:37

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "אל תקשקש."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שאבז
שום דבר לא השתנה מאז לפני קום המדינה.
הערבים אומרים זאת בעצמם.
גם אז המופתי (חאג' אמין אל חוסייני) אמר שאין לו שום דבר נגד יהודים רק שיחיו תחת שלטון מוסלמי.
זאת הבעייה אצל האיסלאם המונע דתית ולא לוגית. אין הכרה בישות ציונית לאומית במדינה תחת ערכים ריבוניים וסמלים יהודיים.
אין בי שום פחד מהעבר. נהפוך הוא יש בי פחד מההווה ומהעתיד מהמציאות בה אנשים כמוך נכנעו לטירור מתוך עייפות ונהנתנות.

שאבז, מה עישנת?
כל בוקר אני קם והולך לצבא כדי "להילחם בטרור", כשאתה יושב בבית החם מול המחשב ומתקתק ביד אחת ואתה מעיז להגיד לי שאני נכנע מתוך עייפות ונהנתנות?
אתה הגדרת הצביעות הטימטום והפחדנות.
להת שפן.
אמיל.
ישן 18-02-2006, 15:51

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "תמכור את הלוקשים שלך למישהו אחר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שאבז
כשאתה לא נולדת אני הייתי כבר בצבא ושמרתי על ההורים שלך שאם הם לא אנטישמים כמוך בוודאי שהם מתביישים ברגע הזה ממה שיצא מהם.
אתה לא עושה לי טובה שאתה בצבא ומבחינתי אני מוכן עכשיו בגילי לקום ולהחליף אותך העיקר שאלמנטים חתרניים פוסטציוניים אנטישמים כמוך לא יהיו בצבא.

גם אורי וגם שאבז,
אתם (בעיקר שאבז אבל גם אתה אורי) הפכתם זאת לאישי, ועכשיו אתם מתלוננים שאני לא משאיר זאת "עניני".
מצטער האישי הפך לעניני מכיוון שחלק גדול מהויכוח כאן היה האם השמאל רוצה בטובת המדינה או לא.
יתכן וזו היתה טעות להיכנס עם פרימיטיבים כמו שאבז המשתמשים בשפה נמוכה לויכוח הזה. אבל בכל זאת הרמיזות של שניכם לא ממש נכונות ולא רלוונטיות. ואם זה יקשה עליכם לישון בלילה זה לא מזיז לי אז קבלו: אני רס"ן ביחידה מובחרת (ואורי- לדעתי גם יש כוחות אויר מובחרים..) לשאלתך שאבז, אבא שלי היה אל"מ ביחידה מובחרת שלחם בגבורה בכל המלחמות ואלא אם אתה נולדת לפני שנת 1934 אז כנראה הוא שמר עליך הרבה לפני שהתגייסת... לגבי החברים שלי מהצבא- רבים מהם שמאלנים מצביעי מרץ ששומרים עליכם בלילה.
לא יעזרו כאן רמיזות ולא יעזרו הלוקשים של שאבז. זוהי האמת- תחשבו עליה קצת. זה אינו ויכוח פוליטי, זוהי המציאות. זה שתתקתקו משהו במחשב, לא ימנע ממני ומחברי לשרת ביחידה ולהצביע לשמאל ולכן במקום לענות תשובה צינית ומזלזת במחשב שבו ותחשבו קצת מה זה אומר.
אמיל.
ישן 18-02-2006, 19:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אכן, יש גם את ה"מובחרות מהאוויר" - וגם בהן רס"ן זה "די" קרוב לפיקוד...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=שאבז]כשאתה לא נולדת..."

הצבעה לחד"ש אינה "הצבעה לשמאל", ועל כן עשית טעות שבישרת לנו שאתה מצביע למפלגה זו,
ואח"כ "נזכרת" שבעצם אתה גם רס"ן באחת מיחידות העילית של צה"ל (שרק הסיווג הבטחוני בהן,
היה מונע מתומך-ברכה לשרת שם כחפ"ש, לא כל שכן, כקודקוד בכיר...).
לוחמים תומכי שמאל צ-י-ו-נ-י היו, ישנם יהיו. לוחמים תומכים חד"ש, הם חריג, קצינים קרביים תומכי
חד"ש, הם כמעט בדיחה - וקציני קבע בכירים ביחידות בעלות סיווג בטחוני גבוה, הם פיקציה. כדי
שמישהו ישתכנע במשהו כ"כ אבסורדי, צריך יהיה לראות זאת כדי להאמין, ואין חשש שרס"ן ביחידת
עילית יכתוב זאת על עצמו, אגב שירותו באותה יחידה.
בקיצור, אמיל, היית עושה לעצמך טובה גדולה לולא ניסית לבשר "מי אתה באמת". היה משאיר את
הטיעונים מבית מדרשו של ברכה, ללא נסיון לתת להם "כסות בטחונית" משעשעת...
ישן 18-02-2006, 19:34

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, יש גם את ה"מובחרות מהאוויר" - וגם בהן רס"ן זה "די" קרוב לפיקוד..."

לא משנה כמה פעמים תכתוב שזה פיקציה במקום להתמודד עם המציאות, זה לא ישנה.
אפשר להיות פוסט ציוני ועדיין לרצות בטובתה של המדינה, והאמן לי שאני לא היחיד שמצביע חדש בצהל ועדיין משרת נאמנה.
לא פיקציה ולא יעזור...........
אגב, ההכרזות החד משמעיות שלך ש "יחידה מובחרת לא תרשה לקצין שמצביע חד"ש לשרת" רק מוכיחות את חוסר הידע שלך על צה"ל. תן לי לנחש שלא ממש בילית שם יותר מדי...
ולמרות ניסיונותיכם להפוך את המדינה למדינה לא דמוקרטית, היא עדיין כזאת. ואף אחד- גם לא בצבא לא נשפט בגלל דעותיו הפוליטיות.
וכדי לאפס אותך סופית ולהזכיר לך את המצב, בוא מעכשיו תקרא לי רס"ן ואני אקרא לך אדמינ..
רק עד אשר יחזרו לך הפרופורציות בעולם הוירטואלי שבו אתה חי...
להת.
אמיל.
ישן 18-02-2006, 19:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

נו, חבל שאתה לא חזק בניחושים כמו שאתה בהמצאות...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "לא משנה כמה פעמים תכתוב שזה..."

הרקע הצבאי האמיתי שלי, אכן פחות מרשים מהרקע הצבאי הדמיוני שלך. אני השתחררתי כסמ"ר
לפני מס' שנים, וכעת אני חייל מילואים רגיל לחלוטין. זה אמנם נורא מאכזב, אבל מצד שני - זה
גם אמיתי. שווה לך לנסות...
מה לעשות שאת אגדות ה"פוסט ציונים לוחמי על", קשה למכור למי שעבר כיתה ג'...
הבן, אני מבין שטיעוניך ה"בטחוניים" חלשים להחריד, ועל כן אתה מנסה לכסות עליהם באגדות
אודות קרביותך המסתורית ו"שמירתך עלינו" (שלו הייתה אמיתית, בשקט ניתן היה למחול על הטובה
המפחידה הזו - יש מספיק שו"פים שגם הם "שומרים עלינו", וראינו איך זה הלך...).
העובדות הן שאתה מספר אגדות על הצבא כדי להסתיר את השטויות שכתבת על הבדווים (שבהקשר
אליהם הפלגת עד ארה"ב, ובישרת לנו על "תרבותם" של הבדווים, שכנראה מחייבת אותם לתפוס כל
שטח שהם ט-ו-ע-נ-י-ם ששיך להם, בדומה לשכנו של אביו של לינקולן באילינוי...), על המערכת
הפוליטית, ועל מה לא בעצם...
בקיצור, אני מבין שאין לך מה לטעון בקשר לכלום, אז המצאת לך עבר/הווה צבאי שלדעתך יעורר
ב"ילידים" התרגשות, אבל צר לי לבשר לך שכבר היו לנו אנשים בעלי עבר צבאי א-מ-י-ת-י מרשים
משלך, ויעברו שנים עד שיתוקן הנזק שהסבו, אם בכלל...
בקיצור, התהדרות (אפילו אמיתית) ברקע צבאי, אינה תחליף ללוגיקה בסיסית. לזכותך ייאמר שאתה
מודע להעדר הלוגיקה בטיעוניך, ועל כן הקרצת רקע צבאי הולם (אני שואל עצמי אם כעת אתה טייס
אף 15 או קודקוד בכיר בשלדג או 669 - או סתם צעיר תומך חד"ש שמנסה בכוח להעלות טיעונים...). זה שתמציא לעצמך רקע צבאי, לא יגרום לאיש כאן להתמתח להקשב. כאן זה לא חיל
אוויר, ואין חדר אוכל קצינים (גם לא לדמיוניים שבהם...). כאן מכבדים אדם על סמך יכולתו להביע
את עמדותיו, לא על בסיס מי שהוא טוען שהוא, על בסיס העובדות שהוא פורס (שאותן כן ניתן
לבדוק...).
ישן 18-02-2006, 20:13

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נו, חבל שאתה לא חזק בניחושים כמו שאתה בהמצאות..."

ידידי האדמינ,
כתבתי בפורום את דעותי במספר לא מועט של פעמים.
ה"התדרדרות" להתעסקות ברקע הצבאי שלי הגיע רק לאחר שהואשמתי שאני וכמותי לא משרתים בצבא (ואם גם לזה אתה לא מאמין- נא תקרא את האשכול מההתחלה..).
באשכולות רבים ואחרים, התעסקתי רק בדעותי והערכותי. לכן זוהי צביעות מצדך לבוא אלי בטענות עכשיו, חבריך מן הימין (גם אם אתה אישית לא) האשימו אותי בכך שאני ושכמותי אינם משרתים, ועכשיו כשמתברר הפוך פתאום נזכרים לצעוק...
אתם פתחתם את הדלת- ועכשיו תתמודדו עם זה...
החלק הכי מצחיק היה ההשואה המזלזת שלך לחיל האויר...
לקחת את הארגון הכי טוב במדינה שנחשב לאחד הטובים בעולם וציינת שכאן בפורום המפורסם של פרש הדברים הם לא כמו בחיל האויר...
זה כמו שיגיע מרצה מהרוורד לגן "טובה" בפתח תקוה והגננת תגיד לו בזלזול "כאן זה לא הרוורד- כאן זה גן טובה..."
יאלה תחזור לגן טובה, אני אחזור לחיל האויר...
אמיל.
ישן 18-02-2006, 20:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אמיל, בהתחשב ברמת ההתבטאות ובדמגוגיה העלובה - אתה צריך לטפס כדי להגיע לגן טובה...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "ידידי האדמינ, כתבתי בפורום את..."

מעבר לכך, אני לא חושב שראוי שתדבר בשם חיל האוויר, אלא רצוי שמישהו מתוכו ידבר עליו (יהורם גאון לא רשאי לדבר בשם סיירת מטכ"ל, למרות ששיחק את יוני נתניהו ולמרות ששר את שיר
היחידה...)...
חיל האוויר, כבודו במקומו מונח, ודאי שאינו "הארגון הכי טוב במדינה" (אלא אם כן, סוציאליסט
נאור מסוגך, פתאום תומך לי באריסטוקרטיה מסוג מיושן במיוחד מהזן הבריטי...), אלא חיל חשוב
בצה"ל שהבזבוז הקיים בתוכו, כנראה שיוכל להיות מטופל רק מבחוץ. בקיצור, ההקבלה שיצרת
בינו לבין הרוורד מעידה שאמנם "נכנסת לדמות" של טייס/שלדגיסט/קצין 669, באופן מאוד
אינטנסיבי, אבל כבר הסברתי לך שכאן מודדים אנשים לא לפי סיסמאותיהם, אלא לפי העומק -
וכרגע אתה נמצא מזרחית לת"א (כן, ברמת גן...).

אגב, לא "התברר" כלום לגבי שירותך/אי שירותך/מקום שירותך. ייתכן שאתה משרת, ייתכן שלא,
אבל כל הרעש שתעשה סביב הרקע שבחרת לעצמך, לא ישנה את דלילותן המזעזעת של טיעוניך.
בקיצור - כדי להגיע לגן טובה, עליך לעשות כברת דרך ארוכה כלפי מעלה. אגב, אני חייב להודות
שדלות טיעוניך לא מעידה על כך שאינך מה שאתה טוען שאתה. כבר ציינתי שאנשים בעלי רקע
אמיתי מכובד מזה שאתה מתיימר להציג, גרמו נזקים חמורים ביותר בגלל ליקויים קשים בשיקול
הדעת שלהם. שום נסיון להתחבא מאחורי רקע צבאי כזה או אחר, לא יגרום לאנשים להפסיק
לקרוא את התוכן של דבריך, ותוכן זה הוא חיוור, חיוור מאוד (כמו כל מי שמדקלם סיסמאות של
מפלגות למיניהן...).
ישן 18-02-2006, 21:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בזבוז האוכל בחיל האוויר הוא הקטנה שבדאגות. מסיבת פרידה במליונים, הן כן...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "מסכים לגבי העניין של תוכן..."

תתי אלופים שממשיכים לטוס ללא קשר לעובדה שאינם מבצעיים, ועולים הון.
משלחות רכש בזבזניות, שגודלן עומד ביחס הפוך לתרומתן (וזה בלי לחשוד שאי שם מסתתרים להם
רמי דותנים נוספים, שכידוע בכלל לא הצליח בחיל האוויר...).
מסעות רכש שיעילותם מוטלת בספק (האפאצ'י עבר שדרוג אדיחר, בדיוק כשבארה"ב החלו חשדות
כבדים לגבי יעלותו בשדה קרב רווי טילי ותותחי נ"מ - כפי שראינו בקרב אחד בעראק ב2003).
מנגנונים מנופחים, תקנים מיותרים (הרבה מאוד אל"מ ותא"לים באופן יחסי לגודל החיל).
התנהגות קולוניאליסטית, והפרדה פתטית בין קצינים, נגדים וחוגרים, שמזכירה את הצבא הבריטי
בימי ה"קצין והמטה".

יש עוד ים דוגמאות לחוסר היעילות של החיל (שמבחינת תחקור והכשרה עודנה החשוב והטוב
בצה"ל), אבל הוא לא עומד בשום תחרות עם גוף אזרחי שמחוייב ליעילות - גם גופים גדולים
ממשרדים עם שני שותפים...

בכל מקרה, חיל האוויר אינו הנושא פה, אלא ההקשרים הפוליטיים.
ישן 18-02-2006, 21:36

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בזבוז האוכל בחיל האוויר הוא הקטנה שבדאגות. מסיבת פרידה במליונים, הן כן..."

או קי הבנתי,
בכוונה שאלתי כדי לראות עם מי אני מדבר.
כלוחם בכיר בחיל האויר- אני יכול לכתוב חוברת ביקורת על התנהלות החיל.
שאלתי אותך כדי לראות כמה רציני וכמה אינטילגנטי אתה.
עשית- COPY PASTE להערות הרגילות שקראת במעריב או ששמעת מאיזה "מבין" שדוד שלו מכיר מישהו שמכיר מישהו, 90 אחוז מההערות הללו לא רלוונטיות... (אתה יכול להיכנס מדי פעם לפורום צבא וביטחון, גם שם יש לפעמים חובבנים, אבל רבים מהחברה שם רציניים ומקצועים, והביקורת שלהם רלוונטית בשל כך, וכמו שאמרתי- יש מקום להרבה ביקורת..)
גיליתי שאתה לא רציני ולא מקצועי (לא מפתיע..)
אכן אני לא יכול להוכיח זאת, וגם לא להוכיח את אמיתות השירות הצבאי שלי.
אין לי גם כוונה לעשות זאת, באמת שהשאלה הזאת היתה בשביל שאני אדע עם מי אני מדבר, ולא בשביל להוכיח משהו לאחרים..
נסיים את הויכוח האישי כאן (אחרי שאתה תגיב כנראה..)
בנושאי פוליטיקה נמשיך להתווכח. בנושאים האישיים אתה ושאבז יכולים להמשיך לחיות בעולם הוירטואלי בזמן שאני שומר עליכם בלילה. יותר אני לא אדון בזה איתכם.
בהצלחה חובבן.
אמיל.
ישן 19-02-2006, 08:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, עכשיו אני מביןש מאיפה עלה לך רעיון ה"קודקוד בכיר". התרגשות של לקראת גיוס...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "או קי הבנתי, בכוונה שאלתי כדי..."

אמיל, אני מבין שהיום קראת לראשונה על רמי דותן, מחדלי הרכש, מסיבות הפרידה, התא"לים
המעופפים וכד'... פעם הבאה נקדיש קצת יותר מאמץ לנושא הלימוד שלך, "מייג'ור"...
החוברת היחידה שאתה יכול לכתוב, היא חוברת צביעה של דגמי מטוסים - אין לי ספק שאתה מהווה תופעה מרתקת - נער אנטי-ציוני מחד, ומעריץ נלהב של חיל האוויר הציוני, שהרג יותר אזרחים
פלסטיניים ביום אחד ב82 ושהרגו שאר יחידות צה"ל ב58 שנה, מאידך...
אתה תמשיך "לשמור עלינו בלילה" (אגב חלומות על מבצעים נועזים שעורף האוייב, כמו שקראת
בבטאון חיל האוויר...), ואנחנו נמשיך להתפוצץ מצחוק בשעה שאתה, מצד אחד תכתוב שטויות
לעוסות על הבדווים/ערבבי ישראל/שיוויון/שטחים/סרבנות, ובאותה עת תבשר לנו על היותך רס"ן
מיומן ומסוכן בצה"ל...
אני לא חושב שאני צריך להוכיח לך או לאחרים פה - האחרים מכירים אותי (לשמחתי), ומכירים כעת
גם אותך (לצערך). אם יש כאן אחד שמאמין לסיפורי הבדים אודות השלדגיסט/טייס/קצין חילוץ,
תומך ברכה, אני אהיה מופתע.
הבן, בכל פעם שתבשר לנו ש"אתה שומר עלינו בלילה", אנחנו נזכור את השטויות שאתה כותב
בנושא ("חובבנות", LOL), ורצוי שתיקח לתשומת לבך ששטויותיך הרגילות תישלקחנה עוד פחות
ברצינות ממה שהן נלקחות בדר"כ (כשאתה שוקד על העתקתן מאתרים מרשימים של גוש
שלום והגדה השמאלית...).
ובנימה אוהדת יותר: אמיל, עדיף לך באמת להופיע בניק חדש שמעורר פחות לעג. אני מבטיח לא
להזכיר לך את ההתבזות בניק הזה...

בהצלחה בבגרויות
ישן 19-02-2006, 14:17

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, עכשיו אני מביןש מאיפה עלה לך רעיון ה"קודקוד בכיר". התרגשות של לקראת גיוס..."

תגובה ענינית :
רמי דותן- ארוע בן יותר מ 20 שנה- ממש רלוונטי.
מחדל רכישת האפאצי (על רגל אחת..), זה שזה לא טוב לארה"ב לא אומר שזה לא טוב לנו, פנה למפקדי אוגדת עזה בשנתיים האחרונות ותשאל אותם אם צריך אפאצי או לא, וכמה חיים של חיילים הוא הציל.. שוב הערה לא רלוונטית שקראת במעריב...
תא"ל מעופפים- איך בדיוק יקבלו התא"לים החלטות ויפקדו על אנשיהם מבלי לטוס בטייסות? זה כמו מנהל בי"ס שלא יגיע אף יום ללימודים במוסד שאותו הוא מנהל. זה עולה כסף? נכון, האם זה שווה וכדאי שהמפקדים ידעו מה קורה בחיל שעליו הם מפקדים, ודאי!! זה חובה! האם לחובבן שמנהל אתר פורום באינטרנט קל להבין זאת? לא ממש... ביקורת לא רלוונטית..
מסיבות- אכן היו ארועים לא מכובדים בעבר הרחוק. כיום יש מסיבות צנועות, לרוב לכמה מפקדים בכירים יחד (על מנת לחסוך). לא מנקר עינים ולא בזבזני, רק ארוע שמקובל בכל מקום (נגיד במשרד עורכי דין או חברת מחשבים וכו') כאשר מישהו ששירת/ עבד עוזב לאחר שנים רבות. שוב לא רלוונטי..
לא אכנס לעניין ההבדל בין מחדל לבין החלטה שאתה לא מסכים לה אבל נעשית בתוך מתחם הסבירות. נראה לי שזה שעור שגדול עליך בשלב זה..
אני לא "לא ציוני" אלא יותר "פוסט ציוני"- זאת אומרת אני חושב שצריך לעדכן קצת את הציונות ולהתאימה למאה ה 21.
ממליץ גם לך להסתובב בפורומים האחרים ולאכול את הכובע...
אמיל.
ישן 19-02-2006, 15:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואו, לקח לך יום שלם לחפש עזרה מאחיך הגדול...?:)
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "תגובה ענינית : רמי דותן- ארוע..."

רמי דותן: תופעה מסוכנת שהעידה על כך שאסור לתת כ"כ הרבה כוח בידי בודדים שאחראים לרכש.
האם כיום משלחות הרכש הענקיות הן נטולות כח והשפעה? LOL

האפאצ'י: כן, ידוע שהאמריקנים אינם חכמים ודגולים כמו חיל האוויר, ובכלל קראת בבטאון שאצלנו
יודעים להשתמש בציוד האמריקני יותר טוב מהאמריקנים הטיפשים, שבכלל לא מבינים כלום...
האפאצ'י הציל המון חיילים בירי מהאוויר - כמו כל נשק מונחה אחר, שהיו משתמשים בו. האפאצ'י
לא נקנה בשביל לטפל במחבלים ברצועה, והשדרוג היקר להחריד שלו, לא נועד לזהות סובארואים
בציר טנצ'ר. בקיצור, אחיך הטעה אותך. האפאצ'י יועד לטפל בטנקים בשדה קרב יבשתי. ההסבה
שלו ללחימה כאן, היא עניין של נוחות, אבל ודאי שלא היא היוותה את הסיבה לרכישה שלו (כבר
ב1990), או לשדרוג היקר שלו, שכולל רכישת מכ"ם יקר מאוד מאוד. בקיצור, נו נו נו לאח הגדול...

סגידה לתא"לים: איך יקבל הרמטכ"ל החלטות לגבי הזזת חטיבות מבלי להיות חפ"ש בהן? אה, כן...
באותה דרך אמור תא"ל שהיה טייס עשרים שנה, לאפשר קבלת החלטות בקשר לדרגים מתחתיו, גם
מבלי שיקבל צ'ופר של טיסה שאין לה שום חשיבות מבצעית - אבל היא נורא כיפית...
כשאתה מנסה להגן על חיל האוויר, אתה עושה זאת באופן כ"כ מביך, שאני חושד שבעצם אתה
פועל בזדון נגדו, ומנסה להציג את אנשיו כשבלונות נטולות יכולת מחשבה. מזל שאתה לא שם
באמת...

מסיבות: לא יודע מה סיפרו לך על חברות מחשבים ומשרדי עורכי דין, אבל לא הציבור במדינת
ישראל משלם את החשבון עליהן, הידעת?...
אם קצינים חיל אוויר פורשים ורוצים לחגוג - הם מקבלים משכורת יפה, מענק הסתגלות שמן
ופנסיה מרשימה, וראוי שישלמו על כך מכיסם - כמו במשרדי עורכי הדין וחברות המחשבים שלך...

בקיצור, אני מבין שבעיניך כנער חובב דגמי מטוסים, אסור לבקר את חיל האוויר, וכל מה שנכתב
עליו ושאחיך לא הסביר לך, הוא "לא רלוונטי", אבל המציאות היא שכל בזבוז של כספי ציבור,
הוא רלוונטי מאוד למי שעובד ומשלם מסים (שאל את אבא ואמא מה הם חושבים על כך
שמשכורתם מממנת טיסות כיף לקצין מזדקן שאין לו שום תקן מבצעי, או שמממנת לו ולחבריו
מסיבת פרישה ענקית...). יום יבוא ותעבוד, ואז גם אתה תבין שבזבוז כספי ציבור, אינו דבר "לא
רלוונטי", והארגון המופלא של חיל האוויר יכול וצריך לעבור קיצוצים מרשימים, בידי גורמים
חיצוניים, כמו כל המערכות הציבוריות במדינה. כרגע אני לא מצפה שתבין זאת - אתה עוד בשלב
שבו מתרגשים מתמונות של מטוסי קרב בסכימות צביעה יפות...

בכל מקרה, אמיל, ודאי שאתה אנטי ציוני: התנגדות לשליטת המדינה באדמותיה בנגב, היא
עויינות לציונות במובן הכי בסיסי שלה. עם זאת, אני מוכן לעשות לך ג'סטה ולהגדיר אותך כמלש"ב
אנטי-ציוני, רק שלא תיעלב ותפסיק לשמור עלי בלילות...
ישן 19-02-2006, 16:11

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "וואו, לקח לך יום שלם לחפש עזרה מאחיך הגדול...?:)"

נתת תשובות של כיתה ג'.
לא אכנס לטעיוית הנרחבות שבדבריך משום שהדבר כבר מוגזם וחיל האויר באמת אינו העניין.
כניסיון אחרון לנסות להוכיח לך את טעותך , אפנה דוקא לנקודה שאתה צודק בה, המסקנות שלך לגבי רמי דותן, גם חיל האויר חושב כמוך, ולכן אשמח אם תפנה אותי למשלחת רכש מנופחת שיש לחיל האויר היכן שהוא בעולם... תגלה שלא קיימת כזאת..... (חובבן...).
אני אחזור לנקודות העניניות, ובאמת התכוונתי להתיחס לעניין אדמות הנגב באשכול הרלוונטי (בוא נאמר רק שלא התנגדתי לשליטת המדינה על אדמותיה בנגב, רק הבאתי דוגמא מארה"ב לגבי טיפול באוכלוסיה ותיקה בארץ, אין זה אומר שצריך לנהוג בדיוק באותה הצורה גם בישראל, אבל אפשר להסיק מסקנות מסוימות..), את ההמשך אני אפרט באשכול הרלוונטי.
חבל שאתה לא מעלה את הטענות המעולות שלך לגבי חיל האויר פורום צבא וביטחון- שם המומחים ירמסו את היגיון כיתה ג' שלך ותוכל ללמוד משהו מאנשים שאתה מכבד..
אמיל (ששומר עליך בלילה- לא שזה רלוונטי לפורום, סתם אתה מעלה זאת כל פעם מחדש..)
ישן 19-02-2006, 17:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, ציפיתי שתתחמק, אבל לא באופן כ"כ מביך. בראבו, הפתעת אותי;)
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "נתת תשובות של כיתה ג'. לא..."

ודאי שלא תיכנס לטעויות שלי, שכן אין ספק שודאי טעיתי בדבריי על סכימות הצביעה המגניבות
שראית...
לגבי שאר מה שכתבתי, רצוי שתחכה שאחיך יחזור מהסידורים, והוא יתרגם לך...
אין ספק שאין משלחות רכש מנופחות לחובבנים. לחיל אוויר דווקא יש, והן ממוקמות בדיוק כמו כל
שאר משלחות הרכש המיותרות של משרד הבטחון - בארצות הברית של אמריקה. אני בטוח ששמעת
על המדינה הזו - יש שם אחלה דגמי מטוסים...
בקיצור, כ"מקצוען" (בתחום כלשהו שנע בין מילוי סכימות צביעה מגניבות, לבין הדבקת דגמי מסוקים
קוּליים), אין ספק שאתה בר סמכא להגן על חיל האוויר ובזבזנותו כי רבה...

לגבי האדמות בנגב (נושא בו אתה מבין עוד פחות מאשר ב"שמירת לילה על שלום המדינה"...) :
הדוגמא המבדרת שהבאת ליחס האמריקנים לאינדיאנים (התיקונים החוקתיים שאפשרו להם להפוך
לשטח פדראלי, ולהנות למשל מהאופצייה לפתוח בתי קאזינו), היא האבסורד בהתגלמותו: האינדיאנים קיבלו את הזכויות האלה א-ח-ר-י שכבר נתחמו בתוך שמורות מצומצמות, שלחלקן הם
הועברו בכפייה, ושהתנאים בהן גרמו לאוכלוסייה זו להפוך לאחת העניות והחלשות בארה"ב:
אחוז האלכוהוליסטים שם הוא הגבוה ביותר, הפשיעה שם מרקיעה שחקים, ההשכלה שם באדמה,
ועוד כהנה וכהנה. אני מבטיח לך שהבדווים לא יחתמו על העסקה שקיבלו האינדיאנים, כי
משמעותה היא שאנחנו נעלה על מאות אלפי הדונאמים השדודים עם צבא, נסגור אותם בתוך כמה
כפרים, נזניח אותם במשך שנים (גם בתחום הקצבאות, שבו הם אלופי המדינה...) - ואז ניתן להם
אופציה להתפרנס בכבוד, אחרי שהם מחוסלים חברתית, שבטית וכלכלית...

באשר להמלצתך לנהל דיון לגבי קיצוץ בתקציבי חיל האוויר, עם אנשים מסוגך - ניסיתי בעבר, ולא
נעים לומר, אבל אני מתקשה להשאר רציני כשאני הטיעונים של הצד השני הם "חובבן" (כאשר
ברור שאין להם שום דבר ענייני להגיד), ואז השעשוע גורם לי להגיב להם בהתאם לרמתם, וזה לא
מנומס...
אם תמצא לי מישהו שאינו "גבר שחושב שהוא טייס", אלא איש המערכת לשעבר (לא מישהו שתלוי בזבוזים לפרנסתו...) ש-ה-ת-ע-ס-ק בתחום התקציבי, ולא איזה פיון שחושב ש"אם
המפקדים אמרו, אז זה אחלה", אז אשמח להתדיין איתו. כמובן שבדיון כזה ילדים מסוגך יתבקשו
לשבת בצד ולתת למבוגרים לדבר...
ישן 19-02-2006, 17:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה האינפוט שאחיך תרם לך? גם הוא מלש"ב נלהב?:)
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "אדמין- לחיל האויר אין משלחות..."

אדם ש"הושאל" למשרד הבטחון, ואח"כ חוזר לתפקידו הקודם, הוא חלק מהמערכת הבזבזנית לכל
דבר ועניין, גם אם אחיך אומר שהוא לא, וגם אם יש לו אחלה דגמי מטוסים...
"נציגי הרכש הבודדים" הללו עולים לנו הון. מדינות אחרות שקונות מארה"ב לא פחות מאיתנו, לא
טורחות להחזיק שם "נציגי רכש בודדים".
"מקצוען", אתה תתעסק בהרכבת הדגמים ובצביעת הסכימות המגניבות שלהן, ואני אעזור לך
בתיקונים המתבקשים. זה שתמשיך לספר על עצמך כ"שלדגיסט/טייס"/קצין חילוץ, לא ישכנע איש
שאתה משהו מעבר לנער שעשו לו מנוי על בטאון חיל האוויר - ההערצה העיוורת שלך למערכת, ודאי
שלא מאפיינת בן אדם מבוגר שמכיר לעומק מערכות גדולות, ומודע לחסרונותיהן (ובהן הבזבזנות
וחוסר היעילות הנובע ממנה).
העובדה שהצלחת לבלבל בין מערכת פרטית למערכת ציבורית, היא תופעת טבע מביכה, שראוי היה
שאחיך יישב ויסביר לך אותה לעומק. נ' גדול עבורו...

אני מחכה בקצור רוח להעתקת הפרוספקט של חד"ש בעניין הבדווים בנגב, מי יודע - אולי שם תכתוב
דברים שלא יגרמו לפרצי צחוק משועשעים...

בהצלחה "בשמירה עלינו" (או בקיצור, חלומות פז...).
ישן 19-02-2006, 18:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז זה הדוד שלך שבא מחיל האוויר, ולא האח?:) בסדר, נתקן להבא...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "דבר ראשון- אנשי חיל האויר..."

ראשית - אהבתי את ה"לרוב" שלך. הוא מבטא היטב נכונות להבין שכתבת שטויות, ואתה מנסה
להסתייג מהן בזהירות.
שנית - חיל האוויר הוא החלק הבזבזני ביותר במערכת.
שלישית - לא יודע מה זה "עובדות פרגמטיות" (זה בא בניגוד ל"עובדות קיצוניות"?...), אבל אין שום
"עובדות פרגמטיות", או "לא פרגמטיות" במה שכתבת, אלא סתם הערצה נלעגת למערכת. אין שום
צידוק לטיסת גנראלים במטוסי קרב, כשאינם מוגדרים כמבצעיים, נקודה. אנשי חיל אוויר "מושאלים"
הם אנשי חיל אוויר - גם אם אתה מתקשה להבין זאת "לרוב"...
רביעית - מעניין שהצלחת לא לקלוט דבר: אני בעד לחקות כל דבר ט-ו-ב שעובד אצל אחרים. אני
נגד לחקות מה ש-ל-א עובד אצל אחרים. הדוגמא האינדיאנית שלך היא כמובן צירוף של בורות
ודקלום פרוספקטים מבדר (הייתי אומר "חובבני", אבל אני אוותר על המילה, אחרי שהפכת אותה
לכמעט מחמאה...), שכן אין שום דמיון בין הבדווים לאינדיאנים, שמצבם שופר, רק אחרי
ש-כ-ב-ר הורחקו מאדמותיהם (האמיתיות - בעוד שלבדווים א-י-ן אדמות אמיתיות, אחרת היינו
רואים קושאנים ורישום טאבו עליהם - קרקעות נרשמו באימפריה העת'מאנית כבר מאמצע המאה
ה19, ובכ"ז לבדווים אין שום רישום כזה...), לבין הבדווים שכרגע יושבים איפה שבא להם, ועושים
מה שבא להם, תוך שהם נהנים מקצבאות נדיבות למדי (שהאינדיאנים יכלו לפנטז עליהן, בטרם
הגיעו תיקוני החוקה אליהם...). בקיצור, תן דוגמא רלוונטית למצבנו (או בלשונך המשעשעת,
"עובדה פרגמטית"), ואז אני אוכל לומר אם לדעתי יש לאמץ אותה או להמנע מאימוצה...

ועכשיו שמור עלינו חזק. החמא"ס בשלטון וללא דגמי המטוסים שלך, מי יודע לאן נגיע?...
ישן 19-02-2006, 03:27
  שאבז שאבז אינו מחובר  

יש הבדל בין שמאלנים תומכי מר"צ לבין שמאלנים קיצוניים
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=שאבז]כשאתה לא נולדת..."

תומכי חד"ש.
אני אישית לא מאמין לאף מילה שלך בדבר היותך קצין בצה"ל ותומך חד"ש שהרי כולנו עברנו צבא ואנחנו יודעים בדיוק מה עושה הצבא עם אנשים בעלי דעות כמוך.
חבל מאוד שהתדרדרת לשקרים וסיפורי הברון מינכהאוזן .
אני נוטה יותר לחשוב שהכל העלית מדמיונך הקודח כדי להצדיק את הכפירה שלך בערכי העם היהודי.
לא הצלחת .יש כאן בפורום הזה כרישים שמריחים מיד גולשים מזוייפים.
מה אני מציע לך.
תתנתק תכנס בניק חדש תכתוב את האמת שלך בלי זיופים ואל תתדרדר לקללות ,אל תחלק ציונים לגולשים.
תביא את משנתך חד וחלק בלי עיטורים וסיפורי סבתא לילדים מפגרים.
ישן 19-02-2006, 04:10

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "יש הבדל בין שמאלנים תומכי מר"צ לבין שמאלנים קיצוניים"

סתובב קצת בפורום צבא וביטחון, מתגייסים וסדירים וכו'..
תאכל את הכובע...
לא נורא...
בהחלט יש לי אמפטיה לכל סוג של סבל אנושי, אבל אדם עם דעות קיצוניות כמו שלך רגיל בחודשים האחרונים לאכזבות מרות ול"אכילת כובעים"..
אמיל.
נ.ב- ההבדל העיקרי בין מפלגת מרץ לבין חד"ש הוא רק בעיני גזענים כמוך שניכסו לעצמם חלקים מהדמוקרטיה והחליטו מהי "דעה מותרת" ומהי דעה "לא מותרת" מסיבות שבעיקרן נובעות מחלוקה לערבים ויהודים..
מה שמפתיע זה שזה כל כך מעניין אותך.. באשכול אחר כתבת בפירוש " שיתנו לי ויזה ואני כבר אתמול לא כאן. שיזדיין כל עם ישראל ומדינת ישראל אני את הבן שלי לא שולח לצבא .גמרתי להיות פראייר."
ולאדם אחר שלא הסכמת איתו כתבת "תגיד אצלכם במשפחה כשהיית ילד מי זיין אותך? אבא או אמא? או שניהם ביחד?"
ואני מבזבז את הזמן בחענות לך על התגובות..
אתה כותב עלי שאני לא ציוני ולא לוחם..
שוב אני חייב לציין, אתה ממש מעיד על עצמך שאתה בדיחה מהלכת..
בעצם זה לא מפתיע שגזען עלוב כמוך הוא גם פחדן שנשבר בקלות ,מדבר בשפה גסה, שונא ערבים ושונא את המדינה...
להת.

נערך לאחרונה ע"י emile_a בתאריך 19-02-2006 בשעה 04:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר