לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2006, 11:10
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
פיגוע חדשה בפורום, מאבחנת פסיכוטכנית לשעבר

חברים, אני חדשה בפורום, אבל אני חושבת שאני יכולה לענות על לא מעט שאלות, ואני אשתדל לתת כמה שיותר מידע ממה שאפשר (כפי שידוע לכם הרבה מאוד הוא מידע סודי). מה שבטוח- תקבלו יותר מידע מאשר אם תפנו לחוליה הפסיכוטכנית בלשכת האם שלכם. שם ישמרו על סודיות בכל הנוגע אליכם ובכלל...
בכל מקרה, כמה נתונים בסיסיים שחשוב שתדעו:

א. הקב"א מורכב משקלול הנתונים הבאים: ציון העברית שלכם, שנבחן ע"י משפטי העברית באימות הנתונים, ציון המבחנים הפסיכוטכניים והראיון האישי (לבנים). לבנות מורכב הציון אך ורק מסימול העברית ומהמבחנים הפסיכוטכניים. למוצא ההורים, מקום מגורים, פרופיל רפואי ושאר ירקות אין השפעה על הקב"א בכלל.

ב. בראיון האישי נבדקים מס' מרכיבים באישיות המרואיין. שימו לב! אם נשאלתם על משהו בעייתי אחד, תשאלו על כל הדברים, ואל תתנו לזה להדאיג אתכם. כחצי מהמרואיינים נשאלים שאלות אלו.

ג. אנשי המבחנים החוזרים- ניתן להגיש אבחון דידקטי באם נעשה לחוליה הפסיכוטכנית. האבחון ייבדק ובמידה ויימצא שאתם זכאים להקלות תזומנו למבחן חוזר, ובכל מקרה מינימום חצי שנה אחרי המבחן המקורי, למניעת שינון החומר.

ד. ראיון חוזר- כמעט בלתי אפשרי לעשות. אל תקחו את זה בחשבון כאופציה.

(אני יכולה לספר על מקרה שהיה לי- מלש"ב הגיע אלי, עבר אצלי אימות נתונים ואצל חברה שלי את הראיון, וקיבל את הציון המקסימלי בראיון, אבל במבחן הפסיכוטכני "פישל" וקיבל דפ"ר 50. הוא ניגש אלי עצוב מאוד כי הוא רצה צוות אוויר, והסיפור היה נראה לי מוזר. שאלתי אותו אם יש לו אבחון במקרה והוא אמר שכן ושהוא חשב שזה יפגע לו בגיוס. הוא הגיש את האבחון לבדיקה, ונמצא מתאים להקלות. הוא עשה מבחן חוזר והיום הוא מסיים קורס טיס. חלומות יכולים להתגשם, רק תנו למאבחנות למיין אתכם ע"פ הנתונים האמיתיים שלכם.)

אני אשמח לענות על כל שאלה, במייל שלי- chatulim@hotmail.com

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 17-12-2008 בשעה 15:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2006, 15:47
צלמית המשתמש של chatulim

השפעת הראיון
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Y_B1 שמתחילה ב "סתכלי המקרה שלי הוא כזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Y_B1
בתקופת הצו ראשון לא כ"כ רציתי קרבי כי הושפעתי מהורים שלי.. ורציתי ללכת למשהו כמו עתודה או מודיעין.. אז בכל השאלות שהיא שאלה על קרבי.. אם אני רוצה להיות קרבי וכו' וכל השאלות האלה של: "אם תשובץ בגולני אז תפעל כדי לשנות את השיבוץ? ובצנחנים? ובגבעתי" וכל זה אז אמרתי לה שאני לא רוצה קרבי ואני מעדיף עתודה או מודיעין וכו'.. היא שאלה למה אני לא רוצה קרבי אז אמרתי שלדעתי זה לא מתאים לי וכו'... כיום שיניתי את דעתי ואני רוצה להתגייס רק לקרבי וגם יש לי פרופיל קרבי וכו'.. אז איך להערכתך הראיון הזה השפיע לי על הקב"א?

רמת המוטיבציה שלך לראיון השפיעה על ציון הראיון שלך, אך הציון משוקלל ממס' גורמים כך שאין אפשרות לדעת ע"פ נתונים אלו עד כמה זה השפיע על הקב"א
ישן 13-02-2006, 19:51
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
אז שאלה מאוד חשובה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "כן, עשיתי מבדקי צוות אוויר. קדימה שוט"

תקשיבי
לא עברתי מבדקי צוות אויר. יש לי קב"א 55, דפ"ר בטח לא משהו כי ישנתי שלוש שעות לפני המבחנים והלכו לי ממש רע למרות שאני לא טמבל בכלל.
בכל אופן
הלכתי למבדקי צוות אויר. את החלק עם השאלות הפסיכוטכניות בהתחלה עברתי. במכונה הייתי ממש רע. ככה בערך מבחינת אחרים נראה לי, אבל מצד שני כולם אומרים שהמכונה הלכה להם ממש ממש רע... למרות שנראה לי שהמכונה באמת הלכה לי חרא :\
בקורדינציה באמת שהייתי טוב. עשיתי עיגולים לא רעים ולא חושב שיצאתי מהמסגרת.
אבל מה, נורא רציתי טייס באותה תקופה ויכול להיות שבזמן המכונה או בזמנים אחרים נלחצתי קצת בלי לשים לב וזה התבטא במה שעשיתי.
בסוף קראו לי שאלו אותי איך הלך (בשביל מה לשאול אם לא עברתי במילא????) ובישרו לי.
בכל אופן, על מה לעזאזל נפלתי?!? בגלל המכונה? בגלל ההתנהגות שלי?
הם בודקים התנהגות בכלל? כאילו זה תוצאות נטו? כי יש כאלה שאומרים שיותר איכפת לבוחנות איך בידיוק מתנהגים בזמן המבחנים...
שאלתי את המאבחנת והיא אמרה שאסור לה לומר לי.
ישן 13-02-2006, 14:58
צלמית המשתמש של chatulim

שאלות מעצבנות בראיון
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי simbadda שמתחילה ב "ולמה השאלות המעצבנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simbadda
כמה חברים יש לכם במדויק..כמה אתם יוצאים לבלות במדויק!
כמה פעמים שבוע אתה מבריז במדויק..
אין דבר כזה מדויק..זה מעמיד אותך במצב שאתה לפעמים סתם זורק שתובה העיקר שתעזוב אותך!
מה זה הדבר הזה ?

אהה רגע ואם המראינת הציעה לי סיגריה ועישנתי איתה בראיון...
זה היה תרגיל שלה? מה זה אומר בעצם?

המראיינת זקוקה לפרטים האלו ע"מ לקבוע ציונים בתחומים השונים. כמובן שהראיון וציונו לא מתבסס כולו על התשובה שלך ברגע הנתון ההוא, אלא על ההתרשמות הכללית של המראיינת. גם אם זרקת סתם תשובה, היה לה בסיס ומראיינת שהוסמכה כראוי תדע להוציא מהתשובות שלך את הפרטים הרלוונטיים.

לגבי הסיגריה- בד"כ משמשת הסיגריה רק כדי "לשבור את הקרח" עם מרואין, כי זה משרה אווירה יותר נינוחה בראיון. אל תסיק מזה שום דבר קיצוני...

בהצלחה
ישן 13-02-2006, 15:25
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אבי ירדן שמתחילה ב "שוב מיונים לצוות אוויר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ירדן
קב"א 56 ודפ"ר 90, פרופיל 97 אבל עם סעיף משקפיים - יכול להיות שלא קיבל זימון לצוות אוויר בגלל שהיו כמה טעויות בתחום מסויים של המבחם הפסיכוטכני (נגיד השאלות בפיזיקה בסיסית)? הרי לא יכול להיות בגלל המשקפיים (למרות שהמספר 4- גבוה יחסית - אבל הוא לא מוריד פרופיל ולירפ"א בשלב זה אין אפשרות לדעת מהעניין) בשלב זה, כי לא ירד פרופיל.

בנוסף - בלי להסגיר יותר מדי פרטים - את בטוחה לגבי הבחור עם האבחון שקיבל זימון חריג לצ"א, ובימים אלה מסיים את הקורס? ידוע לך, בקווים כלליים, איזה אבחון היה לו (בעיות קשב וריכוז? דיסלקציה?)?

תודה על הסבלנות.

אבי היי,
לצורך הענין- יש סעיפים מסויימים בראיה שפוסלים מטייס. אתה יכול לברר את זה במדור רפואי בלשכת הגיוס שלך.
הבחור עם האבחון לא קיבל זימון חריג לצ"א, אלא עשה מבחנים חוזרים וקיבל דפ"ר 90 לאחר מכן. וכן, אני בטוחה, זה בחור שאני בקשר איתו עד היום. מכיוון שבדקתי לו את האבחון בעצמי, אני יכולה להגיד לך שהיו לו בעיות קשב וריכוז קלות וכן בעיה בראייה צורנית.

בהצלחה!
ישן 13-02-2006, 15:54
צלמית המשתמש של DoKing
  DoKing DoKing אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.05
רציתי לדעת איזה אנשים מיועדים לצוות אוויר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חדשה בפורום, מאבחנת פסיכוטכנית לשעבר"

כלומר מה הנתונים המינמילים על מנת להיתמיין לצוות אוויר?
כמה קשה להשיג איבחון פסיכוטכני חוזר?
אמרתי למאבחנת שלא הברזתי השנה מבית ספר כי זה באמת היה נכון זה היה עדיין תחילת שנה האם זה פגע לי בצד"כ?
אם אח שלי (הוא מאבחנת פסיכוטכנית) יהיה לי יותר קל להשיג מבחן חוזר?
אם עשיתי איבחון ולא נמצא שם שיש לי הקלות אז אני עדין אוכל לעשות מבחן חוזר?
אם הגיליון ציונים שלי שווה לתחת אני עדין יוכל להיתמין לצוות אוויר כחריג?
דרך אגב:
קב"א 53
דפ"ר 60
עיברית 9
נ.ב
הדפ"ר שלי בריצפה כיוון שלא הייתי מרוכז יש לי הערכה עצמית שקולה ואני יודע שאני מסוגל להרבה יותר בלי להישתחצן אני בן אדם חכם אני דור ואני יודע מה אני שווה!!
האם אני יכול גם לדעת את הצד"ך שלי איכשהו?
בתודה מראש דור ארד "הטובים לטייס"

ישן 14-02-2006, 21:07
  tomz tomz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06
אבחון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חדשה בפורום, מאבחנת פסיכוטכנית לשעבר"

דבר ראשון רציתי להגיד שזה ממש נחמד מצידך לבוא לכאן על מנת לענות על שאלות בנושא.

עכשיו, עדיין לא ניגשתי לצו ראשון, אך יש לי עוד כחודש את יום המבדקים של השייטת לקראת הגדנע צלילה.
קראתי את השירשור הזה וראיתי שזה עלה פה, יש לי איבחון (יחסית ישן, מכיתה ח), בו יש לי מספר הקלות, כמו הערכת זמן, היתעלמות משגיעות כתיב, הקראת שאלון ומצויין בו את נושא ההפרעות קשה וריכוז.
חשוב לציין שהשתנתי מאז והאבחון נעשה באופן פרטי ואף מסגרת לא קיבלה אותו (בתי ספר) ולא היה לי צורך בו(למרות שהוא היה יכול לעזור במספר מקרים).

אה, ואף פעם לא נטלתי תרופות.

השאלה העיקרית שלי היא, אם אני מגיע עם האבחון הזה, האם הוא ישפיע על הקבלה שלי? בצורה רעה כמובן, האם הוא יעשה רושם רע, או שבכלל לא יסכימו לקבל אותי עם סעיפים כאלה?
אני פשוט מתלבט אם לעלות את כל נושא האבחון או לא.

תודה מראש,
תום.
ישן 15-02-2006, 23:08
צלמית המשתמש של chatulim

המלצה כל האמת על מבחנים פסיכוטכניים

כל הכתוב כאן פונה לזכר ונקבה כאחד, ונכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.

אז הגעת ליום הצו הראשון, כולך מתוח ויודע שהיום זה ממש לא יום טוב לעבור מבחנים באשר הם.
אל דאגה, כל מי שיושב לידך מרגיש בדיוק אותו דבר.
כשתגיע לתחנת המבחן הפסיכוטכני, תדבר איתך מאבחנת, תשאל אותך אם אתה מרגיש טוב , אם יש לך אבחון, תיקח ממך מחשבון אם יש ברשותך, את הפלאפון (לא לדאוג, היא שמה אותו בצמוד לת.ז שלך ותקבל אותו בתום המבחן) ותבהיר לך שאתה יכול לעשות את המבחן פעם אחת בלבד, ולכן אם יש בעיה כלשהי רצוי שתדחה את המבחן.
חשוב!!!
במידה ויש בידך אבחון דידקטי, אל תתעצל. דחה את המבחנים למועד מאוחר יותר ומסור את האבחון לחוליה הפסיכוטכנית. לא מעטים המקרים שבהם מלש"ב התבייש כי חשב שנתון זה ישפיע עליו במידה כזו או אחרת, וכשיצא מהמבחן היה מדוכא כי פשוט לא הצליח לו. האבחון, כמו בביה"ס, לא ישפיע עליך לרעה אלא להפך, יתן לכם התאמות והקלות המותאמות לכם ולקשיים שלכם.
במידה ואינך מרגיש טוב- דחה את המבחן. כאב ראש/ סחרחורת/ בחילה או סתם תחושה לא טובה ממש לא יתרמו לך לשבת מול המחשב זמן רב ולענות על שאלות. נסה להגיע למבחן כשאתה מרגיש טוב, אכלת ושתית, וערני לחלוטין.
במהלך המבחן יושיבו אותך בחדר עם הרבה מלש"בים אחרים, מול מחשב. אתה תתבקש להאזין להוראות המאבחנת ולפעול על פיהן. כמו כן תקבל דף תרגול המיועד לחישובים ומני שירבוטים.
זהירות שבירת מיתוס- הדפים אינם מיועדים לניתוח מעמיק של היכולת הגרפית שלכם. הם מיועדים אך ורק לצרכים שלכם.
ענה על כל השאלות ברצינות, אל תלחץ סתם ENTER, זה יוביל לתוצאות שאתה לא בהכרח רוצה.
אם אינך יודע תשובה- דלג על השאלה וחזור אליה בתום החלק הרלוונטי במבחן.
הערה- במבחן נספרות רק מס' התשובות הנכונות ועל פיהן תקבל ניקוד. תשובה שגויה איננה נספרת ולא "תוריד" ניקוד.
לכשתסיים את המבחנים תתבקש למסור את דף התרגול בחזרה למאבחנות. אין אפשרות להוציא את הדף אל מחוץ לחדר הבחינות. שוב, הנתונים על הדף לא מעניינים אף אחד, הם הולכים לגריסה בסוף היום. מטרת הגריסה היא מניעת הוצאת מידע לגבי המבחנים.
יוחזרו לך חפציך ותשוחרר מהמבחן.
בהצלחה לכל המלש"בים!!!

ישן 16-02-2006, 08:30
צלמית המשתמש של chatulim

אימות נתונים, מאבחנות, ומה שביניהם

כמה פרטים לגבי אימות נתונים:

אימות הנתונים נועד כדי לאמת שאכן הבנאדם הנכון יושב אל מול המאבחנת, וכן לעדכן פרטים אישיים. באימות נשאל המלש"ב לגבי שמות הוריו, תעסוקתם, לגבי ביה"ס שלו החל מכיתה א', פירוט הבגרויות שימו לב.. פירוט הבגרויות משפיע על הקב"א (אם יש בגרות חלקית או מלאה). הצבא מתייחס האם התלמיד לומד לבגרות מלאה, ולא אם הצליח בבחינות.
בהמשך האימות תתבקשו לפרש לפחות שני משפטי קריאה. אתם תקראו משפט ובו מלים קשות מסוימות, ולבקשת המאבחנת תסבירו את המילה. בבקשה, קחו את זה ברצינות. סימול עברית הינו נתון חשוב לקצונה ולקידומים.
לאחר מכן תכתבו לפחות שני משפטי כתיבה עם מלים קשות. שוב- התרכזו וקחו את הזמן, זה חשוב.
לחלק מכם יינתנו תרגילי מתמטיקה. את זה כדאי מאוד לקחת בשיא הרצינות, זה יכול לקבוע אם תגויסו או לא. אלה שלא ניתנו להם תרגילים- זה בסדר, אתם בסדר גמור, בד"כ אין תרגילים.
בתום האימות יבהירו לכם שמשטרת ישראל מעבירה לצה"ל כל מידע על רישום פלילי שיש ברשותה לגביכם (והיא אכן עושה זאת, אל תנסו לשקר בנוגע לרישום פלילי)
כמו כן תשאלו לגבי המבחנים- האם הנכם מרגישים טוב ויכולים לעשות את המבחן. ישאלו אתכם אם יש לכם אבחון דידקטי- אם כן, לא להתעצל. דחו את המבחן והגישו את האבחון לחוליה. זה יכול להוות בדיוק את ההבדל בין סיירת לחי"ר רגיל.

בהצלחה לכולכם!

ישן 17-02-2006, 09:50
  Peperoni Peperoni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שאלה שקשורה להשערות שלי, דיי תיאורתית
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תודה על ההתענינות"

שלום...

שאלה שהיא דיי בעניין התיאוריה אבל חשבתי עליה עם עצמי קצת... היא קשורה אליי במובן זה או אחר אבל יותר קשורה לתהיות מה יכול היה להוריד לי את הקב"א באם הוריד לי - אני לא יודע מהו הקב"א שלי כי אין לי קשרים. אלא, אני מנסה להעריך אותו ויודע שהוא מתאים לקצונה כי היתי במשהו כזה לפני מלא זמן (לא קצונה יעודית- משהו אחר) והדפ"ר שלי מאוד גבוה גם לפי הזימון הישן הזה אך, למרות זאת יש לי הרגשה גרועה לגבי הקב"א .

האם יכול להיות אדם עם יחס בנתונים האישיים של: דפ"ר 80-90 (לעבר המקסימום)
וקב"א 52 ?

אם כן, מה הוריד לו ? הראיון האישי? או משהו אחר?!

אני מנסה לחשוב על משהו שיכול היה ברמת התיאוריה לפגוע בקב"א ואינו קשור לדפ"ר כי שוב אני לא יודע מה הקב"א והכל השערות וכדומה על סמך זימון מהעבר (שאני יודע שהוא דורש קב"א מעל 51 כלומר 52-56 ודפ"ר גבוה לעבר ה- 90).

תודה!

נערך לאחרונה ע"י Peperoni בתאריך 17-02-2006 בשעה 09:52.
ישן 19-02-2006, 14:50
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי עידן_ב שמתחילה ב "הבעייה בסעיף ראייה"

תודה ותאמת חלמתי על טייס והמראיינת שלי אמרה לי להתקשר ולבקש חריג אחרי שאמרתי לה שאני רוצה צנחנים והיא ישר שאלה למה אני לא רוצה טייס או משהו יותר גבוהה (הייתי בלי משקפיים אז היא האמינה שאין לי מספר כזה שימנע).
אז עדיין ייתכן שיש לי קב"א 54+
chatulim אולי אפשר ניחוש שלך לגביי מצבי(אין לי בדיוק איך לדעת את הנתונים האלה עדיין)
קצת נתונים עליי:
לומד לבגרות מלאה כולל 3 מקצועות מורחבים של חמש יחידות (כימיה,ביוטכנולוגיה ואנגלית) כמו כן עושה 4 יחידות מתמטיקה ושלוש ביולוגיה והשאר רגיל.
באימות נתונים מישהי הכניסה אותי ללא תור ואחרי שעברתי את האימות נתונים אצל מאמתת אחרת אז היא באה ושתיהן שיבחו אותי על התוצאות וזאת שהכניסה אותי ציירה לי לב עם חץ בעט ורודה על מה שרשמתי עליו את מה שהיה צריך לזכור(חח) אולי את מכירה אותה (זה היה בתל השומר).
במבחן הפסיכוטכני הצלחתי לסיים הכל עם הרגשה שזה היה קל חוץ ממתמטיקה שלא סיימתי וגם דיי בטוח שטעיתי באיזה 3 שאלות ככה שזה איזה 16 מתוך 25 או כמה שהיה.
בראיון האישי השיחה הייתה מעולה המראיינת אפילו אמרה לי לא לדאוג לקב"א ולהתקשר לצוות אוויר ולנסות לקבל זימון אבל אני מוטרד מהעובדה שהיא כמו זיהתה את הטיפוס שלי וכשאמרתי שאני מבריז ישר ידעה כמה פעמים ואיזה מקצועות ואמרה שזה בסדר כי את מה שחשוב אני בחיים לא מבריז וצדקה.
כמו כן אמרתי לה שאני רוצה להיות בקרבי רצוי צנחנים וכששאלה אם יקרה מצב כזה שלא תעבור את הגיבושים תהיה מוכן להתקבל למקומות כאלה וכאלה ואמרתי שכן והוספתי שלכל מקום יש את הסיירת שלו וכשהיא אמרה לי בלי סיירות או מיונים אמרתי לה אוקיי אז אם לא חופשי להיות כמעט בכל מה ששאלה (עצרתי בתותחנים כי אני לא בדיוק יודע מה עושים שם אז אמרתי שהייתי הולך אבל לא ברצון). ואז היא שאלה אותי אם אני רוצה ללמוד על חשבון הצבא ולשרת במקצוע אמרתי לה תלוי מה האופציות ושאני רוצה קרבי.

מצטער מראש עם הגזמתי עם התאורים וכו' אבל אני באמת דיי מודאג לגביי הקב"א שלי
ישן 19-02-2006, 18:18
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "תודה:) ותאמת חלמתי על טייס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ^GammaRay^
לומד לבגרות מלאה כולל 3 מקצועות מורחבים של חמש יחידות (כימיה,ביוטכנולוגיה ואנגלית) כמו כן עושה 4 יחידות מתמטיקה ושלוש ביולוגיה והשאר רגיל.
במבחן הפסיכוטכני הצלחתי לסיים הכל עם הרגשה שזה היה קל חוץ ממתמטיקה שלא סיימתי וגם דיי בטוח שטעיתי באיזה 3 שאלות ככה שזה איזה 16 מתוך 25 או כמה שהיה.
בראיון האישי השיחה הייתה מעולה המראיינת אפילו אמרה לי לא לדאוג לקב"א ולהתקשר לצוות אוויר ולנסות לקבל זימון אבל אני מוטרד מהעובדה שהיא כמו זיהתה את הטיפוס שלי וכשאמרתי שאני מבריז ישר ידעה כמה פעמים ואיזה מקצועות ואמרה שזה בסדר כי את מה שחשוב אני בחיים לא מבריז וצדקה.
כמו כן אמרתי לה שאני רוצה להיות בקרבי רצוי צנחנים וכששאלה אם יקרה מצב כזה שלא תעבור את הגיבושים תהיה מוכן להתקבל למקומות כאלה וכאלה ואמרתי שכן והוספתי שלכל מקום יש את הסיירת שלו וכשהיא אמרה לי בלי סיירות או מיונים אמרתי לה אוקיי אז אם לא חופשי להיות כמעט בכל מה ששאלה (עצרתי בתותחנים כי אני לא בדיוק יודע מה עושים שם אז אמרתי שהייתי הולך אבל לא ברצון). ואז היא שאלה אותי אם אני רוצה ללמוד על חשבון הצבא ולשרת במקצוע אמרתי לה תלוי מה האופציות ושאני רוצה קרבי.

היי. ניחוש שלי- יש לך קב"א גבוהה. למה אני אומרת את זה? כמובן שאני לא יכולה להגיד שיש לך קב"א 55 דפ"ר 80 וציון הראיון שלך הוא 30, אבל יש לי הימור די בטוח, לפי התיאור שלך את התנהגות המראיינת, שאתה נמצא ברף גבוה. בוודאי שסעיף הראייה פוסל אותך מלהיות טייס, אבל כמו שציין הבחורצ'יק מעלי- יש עוד הרבה מאוד איפה לתרום בצה"ל, גם אם אין לזה כנפיים.
אל תדאג. אם יצאת בהרגשה טובה, גם מהמבחנים וגם מהראיון, הגיוני שיש סיבה לכך.
זאת ועוד, אם המראיינת ציינה בפניך שכדאי לך להגיש צ"א חריג, כנראה שיש בסיס.
לגבי ההברזות- המראיינות מראיינות בין שלושה לשמונה ראיונות ביום. קח את המינימיום- זה יוצא 15 ראיונות בשבוע, 60 ראיונות בחודש. מה שמגיע לכמעט אלף ראיונות (מובן שפחות) במשך השירות...
הגיוני שעם הזמן המראיינת תדע לזהות "טיפוסים", וזה בסדר.
שיהיה בהצלחה!!!

ישן 20-02-2006, 10:40
צלמית המשתמש של Balwer
  Balwer Balwer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.05
שאלה קצרה

קודם כל אני רוצה להודות לך בשמי ובשם כולם על מה שאת עושה. הלוואי וילמדו מזה בצה"ל.

עכשיו בקשר לשאלתי:

הייתי במיוני אכ"א בבית החייל שבת"א, עברתי אותם והזמינו אותי לתל השומר. שם היה לי מבחן
(ממש כמו של בית ספר) באנגלית + ראיון עם מישהי שמאוד מזכירה לי מורה. בכל מקרה, בנוסף
למיונים האלו, היה מבחן נוסף שעשיתי על המחשב של המאבחנת. הפורמט דומה מאוד למבחנים של
הצו הראשון (אותו הרקע עם אותם הכפתורים, ממש בול חוץ מהשאלות). המבחן הלך כך:

למעלה בתמונה דיי גדולה מסורטט סרטוט, ומתחתיו יש 5 צורות קטנות שניתן לבחור אחת מהן.
במבחן צריך לגלות איזו מבין חמשת הצורות מופיעה בסרטוט (בול אותה הצורה, לא במהופך או משהו
כזה). למבחן יש 24 שאלות ו15 דקות לענות.

בערך ככה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img134.imageshack.us/img134/1876/test1hn.jpg]

הייתי רוצה לדעת האם אתה מכירה את המבחן הזה ומה בדיוק (או לא בדיוק) הוא אמור לבדוק ? הוא
היה דיי קל האמת, הבעיה הייתה הזמן. בכל מקרה, תודה :- ).
ישן 01-03-2006, 08:01
צלמית המשתמש של chatulim

הכשרת מאבחנות פסיכוטכניות
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "מה ההכשרה והמיונים שעוברות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
מה ההכשרה והמיונים שעוברות המאבחנות הפסיכוטכניות?

אשמח לשמוע כיצד צה"ל מכשיר אותן לתפקיד חשוב זה.

ובכן מצוק, נגעת כאן באחת הנקודות הרגישות ביותר שהבנות עצמן מעלות במהלך הקורס. איך ילדה בת 18 יכולה לעשות תפקיד של פסיכולוג שלמד שנים וכל זה בהכשרה של 4 חודשים בלבד? זה באמת מפליא מאוד, אבל הסטטיסטיקה כיום היא 97% הצלחה בניבוי התאמתו של המרואיין למקום זה או אחר. כמובן שאם שיבצתי מישהו עם נתוני טייס להיות טבח (אני לא משבצת ישירות, זה נקבע ע"פ נתונים נוספים) והוא יתאבד במהלך השירות, הסטטיסטיקה הולכת לפח בשבילי...
אז ככה- "מסלול" הכשרתן של המאבחנות הפסיכוטכניות מתחיל בנתוני פתיחה, שהם מנתוני הפתיחה הגבוהים ביותר בצה"ל (נתונים גבוהים יותר מטייס), וכן סימול עברית גבוה מאוד. כאשר מאותרת מישהי (וכמובן שזה מתייחס גם לבנים, אם כי נוכחותם בלשכות מועטת באופן יחסי) היא תזומן לוועדת קול והופעה. וועדה זו נועדה לתת את המענה הראשוני האם מישהי בכלל יכולה לשרת במשהו שכרוך בעבודה מול קהל אנושי. אם היא מגמגמת, הופעתה אינה סבירה- היא לא תעבור את הוועדה ותיפול.
מי שעברה וועדת קול והופעה, מזומנת לוועדת הכרעה בבסיס תל השומר. וועדה זו מורכבת בד"כ מקצינה ומילואימניקים. הוועדה תשאל את המאבחנת שאלות על חייה הפרטיים, למה היא חושבת שעליה להיות בתפקיד וכו' וכו'. בסוף הוועדה ניתן ציון ניבוי למאבחנת לעתיד, שייקבע מה דעתה של הוועדה עליה בתור מאבחנת.
מי שעברה גם את וועדת ההכרעה, תתחיל בקורס. הקורס נמשך כארבעה חודשים, והוא בנוי מחלקים בבה"ד 11 (החלקים שלומדים להעביר אימות נתונים וראיון) הוא ממשיך כשהקורס מתארח אצל גדודים שונים בארץ (שבטה, גולני 51, בא"ח נח"ל) כל שבוע- גדוד אחר, ושם מתאמנות המאבחנות "על" החיילים בראיון. יש גם שבוע בכלא צבאי, ששם מראיינים אנשים שהם כביכול יותר "בעייתיים"..
לאורך הקורס נלמדים יסודות הראיון, ניתוח שפת גוף, שבירת קרח עם מרואיין, שמירה על סודיות החומר (כל החומר ירוכז בארגזים ממתכת שיהיו נעולים לאורך הקורס ויפתחו אך ורק בכיתה נעולה, מפאת חשש לחשיפת שיטת המיון).
אם תשאל אותי? כשהייתי בקורס ולאורך שירות ארוך באופן יחסי למאבחנות אחרות, חשבתי שזה מגוחך לשים את גורלו של מלש"ב בידי מאבחנת בת 18 שגדולה ממנו בשנה במקרה הטוב.
היום אני חושבת, ששום פסיכולוג או איש מבוגר לא יוכל להתחבר למלש"ב ברמה הבסיסית ביותר של חיי היום יום, ולכן, בהנתן ההכשרה המתאימה, ה"ילדות" האלו הן מי שיכול לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.
מקווה שהצלחתי לענות לך פחות או יותר...

ישן 01-03-2006, 22:08
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מנימת הכתיבה שלך ניתן להבין כי אותם אנשים שאתה מכיר "נפלו" אך ורק בגלל המאבחנת
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "תודה"

אולי הם הפילו את עצמם בטעות ע"י דברים שאמרו? לבוא ולהטיל את האחריות על הצד השני זה הכי קל, ועוד בתירוץ של- "היא היתה צעירה, מה היא מבינה בכלל?".

אני מסכים לגמרי עם כל מה שחתולים כתבה עד עכשיו, במיוחד בתגובה לשאלה שלך, משום שראיתי את המאבחנות לעתיד "מתאמנות" על חיילים שלי. פעם בכמה מחזורים הן היו מגיעות לשיבטה לשבוע ומראיינות את החיילים במשך כל שעות היממה, על מנת לרכוש נסיון.
עוד יתרון לכך היה שפתאום אנשים התחילו להשתמש בדאודורנט...

אמנם לא מדובר במדע מדוייק, אך התוצאות של היום הן המירב שניתן להפיק בתנאים הקיימים.

ישן 03-03-2006, 08:14
צלמית המשתמש של chatulim

היי מצוק
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "עידו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
יש משהו בדבריך אך אני עדיין חושב
שכדאי היה להפקיד את גורלנו (אחיי המלש"בים...) בידי גורם מקצועי ומנוסה יותר.
ילדה בת 18 לא מסוגלת לדעתי לרמת האובייקטיביות ,הסבלנות ו"ההסתכלות פנימה" הנדרשת בתפקיד כה משמעותי.

אגב , יצאתי חודשיים עם מאבחנת. בחורה סופר מוכשרת ואינטליגנטית אבל מה, כמוני...ילדה. פשוט ילדה. ואני לא הולך לקבוע גורלות של אנשים אחרים.רק את שלי (ושל הנווט שיטוס איתי... )

השאלה הנשאלת היא מה יותר חיוני מבחינת הצבא, ומה בעל השפעה חזקה יותר. בדקו ומצאו, שילד בן שבע עשרה, ייפתח מהר יותר וטוב יותר למישהי חיננית בת 18, ויואיל לדבר איתה ביתר נכונות. כאשר הציבו מולו פסיכולוג/ פסיכיאטר, היתה רתיעה וחשש. בן אדם מבוגר משרה אווירת סמכותיות ונוקשות, בעוד שילדה בת 18 יכולה פשוט לשבת איתך ולצחוק תוך כדי סיגריה. אתה מבין? תחושת ההזדהות של המלש"ב, היא זו שמשרתת אותנו בעצם.
לדבריך, שכמה מחבריך הטובים והמוכשרים "נפלו" בידי מאבחנות, יש כמה אפשרויות:
1. היה פה פספוס של המאבחנת (אמנם הדיוק הוא ב-97% כמו שכתבתי כבר, אבל טעויות תמיד קורות)
2. המלש"ב שיקר לאורך כל הראיון ובנה לעצמו מעין דמות חליפית על כל ההבטים. בעקרון מאבחנות מיומנות מאוד מאוד מאוד (!!!) בלהבחין בשקרים, אבל שוב, אף אחד הוא לא מכונה. טעויות קורות, ואני יכולה להבין מאבחנת שאחרי שבעה ראיונות מתישים קצת אבדה פוקוס. זה נשמע אכזרי, כי אחרי הכל המלש"ב האחרון שלה יכול להיות כל אחד מכם, אבל תחשבו שניה מה היה קורה אם אתם הייתם צריכים לשבת מול אנשים משבע בבוקר ועד שבע בערב ורק לשאול אותם שאלות, לנתח את האישיות שלהם ולכתוב על זה דו"ח מאוד מפורט אח"כ... בעיה!
3. כנראה שבאמת היו פרטים ש"הפילו" את האנשים הללו. לעולם לא תדע מה בדיוק נאמר בחדר ראיונות. תופתע לשמוע איזה סיפורים מחרידים שמעתי, איזה סטיות וחריגויות יש לאנשים... לעולם אל תאמר לעולם לא..

שבת שלום לכולכם!

(אשמח לפתוח על זה בדיון רחב יותר.. על ההכשרה והסיבות לשירות..- ניתן באשכול זה..)

ישן 06-03-2006, 11:24
צלמית המשתמש של chatulim

תגובה.
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי scripter שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי scripter
//טעויות קורות, ואני יכולה להבין מאבחנת שאחרי שבעה ראיונות מתישים קצת אבדה פוקוס.
מעניין, מאבדים פוקוס כ"כ מהר? אני בספק שגורם מקצועי יותר היה מאבד "פוקוס" כה מהר.
אני עדיין חושב שלאותן מאבחנות יש יותר מדי השפעה - ללא סיבה.
חבל שהצבא לא מביא גורמים מקצועים יותר ע"מ לבצע את העבודה כראוי.
לא, בשום פנים ואופן לא נתן להשוות גורם מקצועי בכיר לילדה בת 18, שעברה קורס מזורז במסגרת הצבא.

אהה כן, שכחתי, אני הולך לקבל תגובה מהסוג: "אבל מלש"ב לא מתחבר עם פסיכיאטר וכו'".
יום טוב.

קודם כל, אפשר לענות באופן מרוכז ולא צריך לפזר תגובות על ימין ועל שמאל. עמדתך מובנת. עוד דבר- אין צורך להיות ציני. תקבל את התגובה הכי רצינית שמגיעה לך, גם בלי סרקזם.
תראה, בוודאי שאין כל הצדקה לפספוס של מאבחנת. כשבעה ראיונות ביום (ולפעמים שמונה) שכל אחד מהם יכול לקחת בערך שעה ואף יותר (בוא ניקח שעה לצורך ממוצע כולל, אם כי יש ראיונות שהם עשרים דקות וזה המינימום שבמינימום, ויש ראיונות שלוקחים שלוש שעות ומעלה..) לשמוע סיפורים של שבעה אנשים על כל המשתמע מכך מכיתה א ועד היום, על כל ההיבטים, ולנסות למצות את כל זה בפרק זמן קטן יחסית, הוא כמעט בלתי אפשרי.
עשית טעות כשאמרת שגורם מקצועי לא היה מאבד פוקוס, ולראיה תחשוב על הסיטואציה אצל פסיכולוג, כשיש לרשותו אין סוף מפגשים עם המטופל, וכן הוא כותב כל מה שנראה לו חשוב באותו רגע. מאבחנת לא כותבת כלום מלבד התחנות "היבשות" שהמלש"ב עובר בחיים, על מנת ליצור מקסימום אמפתיה ופתיחות בראיון. כמו כן יש לה פרק זמן מאוד מאוד מוגבל ע"מ להכיר את המלש"ב ולהגיע איתו לרמה כזו של הכרה שיהיה ניתן לקבוע לו ציון התאמה לקרבי. פסיכולוג היה עושה בדיוק את אותה העבודה, כך שאין ממש הבדל. ישנן שאלות מובנות, והעבודה היא לדעת לנתח.
להזכירך- בלימודי פסיכולוגיה מתמקדים בעיקר על תיאוריות פסיכולוגיות ויישום תהליכים, כמו על הפרעות נפשיות ודרכי טיפול. פה אין מגמה לעשות עם המלש"ב תהליך, אלא למיין אותו. זו כל התורה כולה.
בסופו של דבר- למאבחנת יש השפעה בכך שהיא מעלה על הכתב את ההתרשמות מהמלש"ב. הווה אומר- אם המלש"ב רצה לצאת הכי זרקן ולא מתאים למסגרת- יש משהו שעומד מאחורי זה וצריך לבדוק.
עוד נתון שאולי יעניין אותך- הגורם הפסיכולוגי המוסמך בצבא הוא הרי קב"ן. הידעת? בשאלון אצל קב"ן (גם החבר'ה שמאיימים בהתאבדות) עובר המגוייס שאלון מובנה לחלוטין בלי שום פרטים נוספים, הקב"ן מקריא את השאלון והמלש"ב עונה. אף אחד לא מנסה להבין אם הוא דובר אמת או לא, מה שנקרא "שיתמודדו".
אשמח להמשיך בדיון.

ישן 06-03-2006, 12:29
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02
...
בתגובה להודעה מספר 135 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תגובה."

// קודם כל, אפשר לענות באופן מרוכז ולא צריך לפזר תגובות על ימין ועל שמאל.
תגובות על ימין ועל שמאל? גדול... רק חבל שהתגובה השניה לא הייתה מופנית אליך כלל.
את כללי השרשור תשאירי למנהלי הפורום לצטט - משום מה לא נראה לי שהם יצטטו...

//עשית טעות כשאמרת שגורם מקצועי לא היה מאבד פוקוס
"אני בספק שגורם מקצועי יותר היה מאבד "פוקוס" כה מהר".
הכוונה שלי (לפי התגובה, היא נראת לי ברורה לחלוטין) היא שגורם מקצועי, יכל לספוג הרבה יותר מאשר אותה מאבחנת (גיל, נסיון...)
אחותי מטפלת במס' פציאנטים יום יום - היא צריכה לשמור על הפוקוס שלה, ומה לעשות, הנושאים שהיא מטפלת בהם, יותר רגישים מאשר שיבוץ/מיון בצה"ל, לכן היא לא יכולה להרשות לעצמה לבצע את אותן טעויות - לפחות לא באותה תדירות.
כמובן שלכל אחד יש גבול מסויים, ההבדל הוא שהגורם המקצועי ישאף לשלמות.
אילו אותן מאבחנות היו מסתכלות על הנושא הזה, בתור נושא חשוב במיוחד, אני מניח שטווח הטעויות שהן יכלו להרשות לעצמן לבצע היה מצטמצם, והתוצאות היו נראות מיד.

//להזכירך- בלימודי פסיכולוגיה מתמקדים בעיקר על תיאוריות פסיכולוגיות ויישום תהליכים, כמו על הפרעות נפשיות ודרכי טיפול. פה אין מגמה לעשות עם המלש"ב תהליך, אלא למיין אותו. זו כל התורה כולה.

נכון, אבל שכחת לגמרי את נושא של נסיון.
הלחץ של 7-8 ראיונות שאותן מאבחנות עוברות שנתיים/שלוש, גורמים מקצועיים בכירים עוברים את זה עשרות שנים.

//כשיש לרשותו אין סוף מפגשים עם המטופל
חבל שהבאת את הדיון לפינה אחרת לגמרי. החלפת לגמרי את הסיטואציות.
הגבתי על הנושא של "פוקוס" של אותן מאבחנות - לא על טעויות ספציפיות שהן בצעו עם מלש"ב מסויים.
עם הנסיון שיש לגורמים מקצועיים בכירים, הם יכולים להתמודד/לספוג 7-8 ראיונות טוב יותר מאשר ילדות בנות 18 שלפני שנה, הלחץ היחידי שהיה להן זה לעבור את הבגרויות.

//עובר המגוייס שאלון מובנה לחלוטין בלי שום פרטים נוספים, הקב"ן מקריא את השאלון והמלש"ב עונה.
תודה לאל שאותו שאלון לא חובר ע"י אותן מאבחנות.

הממ אני גם אשמח להמשיך את הדיון - רק מבלי לברוח לפינות אחרות.
שאלה לי אליך וזהו - האם את בתור מאבחנת מנוסה, יכולה להתמודד עם הלחץ של הראיונות ולשמור על הפוקוס, טוב יותר מאשר פסיכולוג בכיר?
יום טוב.

ישן 06-03-2006, 12:43
צלמית המשתמש של chatulim

תגובה
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי scripter שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי scripter הכוונה שלי (לפי התגובה, היא נראת לי ברורה לחלוטין) היא שגורם מקצועי, י[i
כל לספוג הרבה יותר מאשר אותה מאבחנת (גיל, נסיון...)[/i]
אחותי מטפלת במס' פציאנטים יום יום - היא צריכה לשמור על הפוקוס שלה, ומה לעשות, הנושאים שהיא מטפלת בהם, יותר רגישים מאשר שיבוץ/מיון בצה"ל, לכן היא לא יכולה להרשות לעצמה לבצע את אותן טעויות - לפחות לא באותה תדירות.
כמובן שלכל אחד יש גבול מסויים, ההבדל הוא שהגורם המקצועי ישאף לשלמות.
אילו אותן מאבחנות היו מסתכלות על הנושא הזה, בתור נושא חשוב במיוחד, אני מניח שטווח הטעויות שהן יכלו להרשות לעצמן לבצע היה מצטמצם, והתוצאות היו נראות מיד.

הלחץ של 7-8 ראיונות שאותן מאבחנות עוברות שנתיים/שלוש, גורמים מקצועיים בכירים עוברים את זה עשרות שנים.

חבל שהבאת את הדיון לפינה אחרת לגמרי. החלפת לגמרי את הסיטואציות.
הגבתי על הנושא של "פוקוס" של אותן מאבחנות - לא על טעויות ספציפיות שהן בצעו עם מלש"ב מסויים.
עם הנסיון שיש לגורמים מקצועיים בכירים, הם יכולים להתמודד/לספוג 7-8 ראיונות טוב יותר מאשר ילדות בנות 18 שלפני שנה, הלחץ היחידי שהיה להן זה לעבור את הבגרויות.

הממ אני גם אשמח להמשיך את הדיון - רק מבלי לברוח לפינות אחרות.
שאלה לי אליך וזהו - האם את בתור מאבחנת מנוסה, יכולה להתמודד עם הלחץ של הראיונות ולשמור על הפוקוס, טוב יותר מאשר פסיכולוג בכיר?
יום טוב.

ובכן..

כפי שכבר ציינתי בתגובות קודמות- במשך הקורס שעברתי (ולהפתעתך הגדולה- קורס קשה ואינטנסיבי, עם התנסויות על ימין ועל שמאל) ובמשך שירות ארוך ותפקידים שונים במדור הפסיכוטכני, עלה הנושא של הבאת גורמים מקצועיים בפני מלש"בים ונבדק. התוצאה היא (וכן, כאן אחזור על מילותי) שמלש"בים נפתחים רגשית הרבה יותר טוב למישהי בת גילם. זו עובדה שנבדקה. אין ספק שגורם מקצועי היה יכול לספוג הרבה יותר. השאלה היא האם אנחנו מדברים על איכות מול כמות- שכן מראיינת שמודיעה שמבחינתה עברה את סף המיצוי שלה לאותו יום- לא תראיין יותר. לכן גם נקבע סף ראיונות ל-8 ביום במקסימום. מראיינת חדשה תראיין 2-3 ראיונות ביום, עד שתתמקצע מספיק ו"תתפקס" מספיק כדי לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר.
לגבי טעויות- אשוב ואומר, טעויות קורות. הן במערכת המיון של צה"ל, כמו גם במערך הלחימה ותומך הלחימה. טעויות קורות לכולם. גם חי"רניק יכול להשפיע על חבריו למשך שארית חייהם אם יעשה טעות קריטית. הצבא מורכב מאנשים, ואין אפשרות לצפות שלא ייעשו טעויות. ראוי שאציין כאן, כי בתור מישהי שהעבירה את הקורס למאבחנות לעתיד- חשיבות הנושא מועברת עד תום, וכן לא כל מאבחנת תוסמך להיות מראיינת בתום הקורס, רק המתאימות ביותר יוכלו לראיין. אחרי תקופת סטאז' בתוך החוליה (ולכן אולי חלקכם רואיינו ע"י שתי מאבחנות)
בתור מאבחנת ומראיינת בחוליה, וכן תפקידים נוספים במדור, אני יכולה להגיד בלב שלם שיכולתי "לספוג" את המידע ממספר מלש"בים ביום אינה נופלת מגורם מקצועי. (ועם כל הכבוד- אני מניחה שיש עוד כמה אנשים שלא למדו לתואר שיוכלו לשבת מול בן אדם ולספוג כל מה שרלוונטי)

עוד דבר- יש לי המון בקורת כלפי המדור הפסיכוטכני, שלא תבין לא נכון. פשוט בקטע הזה מערכת המיון מוכיחה את עצמה. ברור שניתן לייעל, אבל אני לא חושבת שדווקא בנושא הזה.

ישן 06-03-2006, 13:11
צלמית המשתמש של chatulim

ביקורת על המדור הפסיכוטכני
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי iaf001 שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim] עוד דבר- יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iaf001
תוכלי להרחיב? מה הביקורת? איך לדעתך יש לייעל?

ובכן, יש לי הרבה, אנסה לתמצת אותו למס' נקודות:

1. מחסור בכ"א מתאים- בלשכות שונות יש מעט מדי מאבחנות, ולכן העומס נופל על מספר מצומצם של מאבחנות האמורות לאמת, לראיין ולהעביר מבחנים.
2. שיטת המיון למאבחנות קצרה מדי. בקורס "נופלות" חלק מהמראיינות והפכות להיות מאמתות בלבד. יש למיין כך שכל המאבחנות שמוינו ייצאו מראיינות, כך שיוכלו לעשות הכל בחוליה.
3. חוסר התחשבות של צה"ל- בהמון מקרים אע"פ המלצה מפורשת של מאבחנת ושל קב"ן, ישבץ צה"ל חייל שאינו מתאים לקרבי ולהפך. יש לתת משקל גדול יותר הן לקב"ן והן למאבחנת.
4. הפרדת צו ראשון וצו שני- בצו הראשון למלש"ב יש הרבה תחנות לעבור ביום אחד. יש להפריד בין נפש לגוף, כשאת המבדקים הרפואיים יעבור ביום אחד, וביום אחר מבדקים נפשיים ושכליים.
5. ראיון בנות- כיום בנות לא מתראיינות אע"פ שיש בנות שממוינות לתפקידים קרביים. יש להתחיל בהשוואת קריטריוני הקב"א לבנים ולבנות. כמובן שיש להעלות את כח האדם בהתאם לשם מיון איכותי.
.

כמובן שיש עוד בקורת, אבל זו המרכזית.

ישן 03-03-2006, 08:15
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
גורם מקצועי ומנוסה יותר? רק שתדע שחלק ממאבחנות המחקר הולכות לעבוד בזה באזרחות
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "עידו"

יש ביקוש גדול בשוק לבנות ששירתו בתפקיד הזה- מכוני מיון, מרכזי אבחון וכו'. אני בטוח שהצבא והתפקיד נותנים להן כלים שבאזרחות הן לא יוכלו לקבל.

אתה יכול לבקר אותן עד מחר (ואין לי בעיה עם זה, באמת) אבל נכון להיום אין דרך אחרת לעשות את זה. די דומה לפסיכומטרי- מבקרים את המבחן הזה חדשות לבקרים, טוענים שהוא לא משקף את הידע וה IQ של הנבחן, שהוא מתעמק בתחומים צרים מאוד, ולמה בן אדם שרוצה ללמוד מחול צריך לעשות פסיכומטרי? (בסמינר הקיבוצים הדרישה היא ל 680 בפסיכו), אבל בשורה התחתונה זה מוכיח את עצמו ואין משהו אחר יותר טוב.

כתבת "ילדה בת 18"- זה לא היה במקום כי אם ככה גם אתה ילד. אני לא אוהב את השחצנות והזלזול האלה. כשתגיע לצבא תתפלא לראות איך אותם אנשים שרק אתמול עשו בלאגן ב"רונדו" בבית הספר ובמסיבת סיום התיכון, למחרת לא מצליחים לקשור את שרוכי הנעליים הצבאיות, מתקשים לכפתר את כפתורי החולצה, וחוגרים את החגורה הפוך.

לגבי חלום הטיס שלך- יש לי הרבה מה להגיד לגבי זה, אבל זה לא נושא האשכול. אולי כדאי שנפתח אשכול חדש. אני רק אכתוב בקצרה מה דעתי על זה. זה יפה שיש לך שאיפות ואתה מכוון גבוה. אבל, כגודל הציפייה כך גודל האכזבה. ישנם דברים שלא תלויים בך ומחר אתה עלול להתעורר בבוקר כאשר החלום הזה מנופץ, ואז מה? אני כותב את זה מנסיון אישי.
אני גם הייתי כמוך במובן מסויים, לא ראיתי שום דבר חוץ מטיס. ירדתי על שריונרים ועל תותחנים, הייתי בטוח שאני אהיה מינימום מפקד טייסת ושאשתחרר בדרגת סא"ל לפחות. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. מירפ"א ב' נפלתי בגלל בעיה רפואית שלא תלויה בי- ראיה סטריאוסקופית (הוצאתי במבחן עליה 7/9 במקום 9/9).
אחר כך ביום סיירות קרעתי שריר בברך, ולבסוף מצאתי את עצמי בתותחנים, ואתה יודע מה? היו איתי לא מעט חבר'ה שהיו באותו מצב כמוני.
יש בחיל התותחנים משפט: "פעם טייס, כמעט חובל, תמיד תותחן", אין דבר יותר נכון המשפט הזה.
אני לא אומר שזה מה שיקרה לך, אבל בהחלט ממליץ שתסתכל גם על דברים אחרים ולא תצהיר בביטחון מלא על היותך טייס לעתיד (החתימה שלך, תגובות בפורום הזה כולל התגובה שמעלי, ותגובות בפורום צבא וביטחון).

קצת צניעות וענווה לא יזיקו.

just my two cents

בעריכה-
לחתולים
את עושה עבודה מדהימה, תודה.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 03-03-2006 בשעה 08:18.
ישן 01-03-2006, 15:25
צלמית המשתמש של chatulim

קביעת קב"א לבנות
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי ליבי2 שמתחילה ב "שאלה למאבחנת הפסיכוטכנית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ליבי2
בקשר לקביעת הקב"א אצל בנות.. איך זה בדיוק הולך?
חלק אומרים שמחשיבים את המבדקי עברית ואת שאלון המוטיבציה וחלק אומרים שלא, זה רק כדי לדעת טוב יותר בעניין השיבוץ... מחשיבים לא?
וזה נכון שזה 60% דפ"ר ו40% אימות נתונים? המסלול בגרויות משפיע?

תודה..

היי ליבי,
בקביעת קב"א לבנות יש שלושה מרכיבים, שניים מהם עיקריים-
1. מבחן פסיכוטכני- ע"פ התוצאה
2. מסלול בגרות (מלא או חלקי)

במקרים של עולים חדשים, אוכ' מיוחדות וכד', גם סימול העברית ישפיע, מכיוון שקשה לדמיין קצין/קצינה המפקד/ת על חיילים, שאינו/ה יודע/ת עברית כלל.. נכון?

הקב"א איננה (!!!) נקבעת ע"פ שאלון מוטיבציה. שאלון מוטיבציה כשמו כן הוא- בודק את רמת המוכנות והנלהבות לשרת בתפקיד זה או אחר, ולנסות להתאים לרצונותיך תפקיד שמתאים לך.

בענין האחוזים אני לא סגורה על זה, אז מעדיפה שלא לדבר סתם..

ישן 03-03-2006, 17:04
צלמית המשתמש של chatulim

זמני ראיונות- מה עומד מאחורי זה?
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "שאלה למאבחנת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pilot17
למה יש הבדלים בזמן בין מלש"ב למלש"ב??תודה מראש!

היי pilot17..

אז ככה.. אין ממש משהו קריטי מאחורי זמנים בראיון.. ראיון של בנאדם ממוצע לוקח כ-20 דקות עד חצי שעה (למאבחנת מיומנת), ויכול לקחת כשעה ולמאבחנת פחות מיומנת.
מעבר לזה, בני אדם הם אינדיבידואל. כל אחד הוא עולם אחר ולכל אחד סיפור אחר. הגיוני שזה ייקח גם זמן שונה לתשאל כל אחד ולשמוע מה יש לו להגיד. יש מרואיינים דברנים, ויש שתקנים. יש סטלנים, ויש חנונים. יש בעייתיים ויש "מיועדים לטייס".. אתה מבין? כל בן אדם וענייניו הוא..
אין קשר בין קביעת הקב"א בסוף לבין הזמן שהמרואיין שהה בראיון. יכול גם להיות שלמראיינת של חברים שלך פשוט היה איתם נחמד אז היא החליטה להרחיב קצת בשיחה.. זה קורה לא מעט שיש מרואיין מעניין ופשוט ממשיכים לדבר...

ישן 03-03-2006, 21:33
צלמית המשתמש של chatulim

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
היא דיברה איתי על דברים מוזרים כמו הסרט ה"מסור"-מה העניין שעומד מאחורי זה?

והיה לה עוד דף שהיה כתוב עליו תחנות שעברתי בחיים שלי למה היא שמה אותו בגלוי אליי.

אם ישבתי בסבבה יש מצב שזה ישפיע עליי בציון?

1. יכול מאוד להיות שזה פשוט עניין אותה.. תבינו, המאבחנות הן אנשים כמו כולכם, כמוני (!!) יכול להיות שפשוט מעניין להן לשבת איתכם ולדבר.. זו רגיעה נחמדה ממאות הפסיכים שמגיעים מדי יום.. (ויש לא מעט כאלו)

2. הדף הזה זה רק ע"מ לזכור את התחנות האלו כשהיא יושבת לכתוב את הדו"ח, ולכן אין מניעה שתראה. נכון שהדף היה מקופל?

3. "ישיבה בסבבה" לבד לא משפיעה על ציון. מה שאמרת, ההתנהגות שלך ושפת הגוף שלך הם אלו שישליכו על הציון שנקבע לך..

ישן 04-03-2006, 22:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 164 שנכתבה על ידי פבל7 שמתחילה ב "למישהו יש מושג עד כמה הקטע..."

לא הרבה, לפחות בחי"ר - המפקדים ממשיכים לגדוד עם החיילים. בסופו של דבר, זה מאוד תלוי בצורה בה אותו אדם מתנהג בגדוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-03-2006, 23:29
צלמית המשתמש של farky
  farky farky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.04
שאלה

כשהייתי במבדקים לחובלים/צוללות אמרו לי שהתקבלתי לצוללות אבל יש לי סעיף מגביל שאני צריך לבדוק אותו על מנת ללכת לגיבוש
כשאמרו לי על הסעיפים אמרו לי שיש לי משהו בריאות ומשהו בברכיים
עשיתי בדיקות אצל רופאים פרטיים ומצאתי שאין לי שום בעיה (הרופאים התחילו לצחוק עליי ושאלו אותי למה אני מבזבז את הזמן שלהם)
שלחתי את הבדיקות הרפאויות בפקס ללשכת בגיוס וביום רביעי הקרוב יש לי זימון רפואי בשביל לבדוק שבאמת אין לי כלום

עכשיו הנה באות השאלות:
1. איך קרה בעצם שמצאו אצלי משהו בצו הראשון אבל לא אמרו לי שום דבר לגבי זה? יכול להיות שסתם הוסיפו לי סעיפים?

2. במידה ובאמת לא ימצאו אצלי שום דבר, אני יכול לבקש לעשות את הזימונים שעשיתי עוד פעם? לדוגמא חובלים או יום סיירות נגיד וקיבלתי בהם משהו פחות טוב עקב הסעיפים האלו

ועוד משהו שמוזר בעניין, אני נמצא במיונים לטייס, איך בדיוק לקחו אותי למיונים לטייס אם יש לי משהו בריאות?!?!

תודה!
ישן 05-03-2006, 14:26
  iaf001 iaf001 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.05
אכן המון גורמים...
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ניבוי התאמה- סטטיסטיקה"

אכן יש כאן המון גורמים. הגורמים הם כה רבים עד שאי אפשר לקבוע את הנתון הזה, אפילו לא בקירוב.

כך לדוגמה, אם מאבחנת העניקה ציון גבוהה לאדם מסויים, והוא שובץ לתפקיד איכותי. מידת ההצלחה שלו בתפקיד צריכה להילקח בחשבון. האם למשל טייס שהתרשל בתפקידו ושיגר טיל לעבר חברו או אנשי המודיעין שלא צפו את ניצחון חמאס בבחירות נלקחים בחשבון בשיקלול הסטטיסטיקה? כנראה שלא. הרי כישלונם הוא גם כישלון מערכת המיון שהציבה אותם בתפקידים האיכותיים, אולי אנשים אחרים היו מצליחים יותר. מנגד, יתכן שאדם איכותי ישובץ לתפקיד שאינו איכותי, ובכך לא ימצה את כישוריו, והרי לא כל מי שאינו ממצה את כישוריו מתאבד.

לפי דברייך הדבר היחידי שנבדק הוא מידת שביעות הרצון של החיילים. האם את טוענת ש 97% מהחיילים מרוצים מהשיבוץ שלהם? אני מסופק. ואפילו אם זה היה נכון, זה לא אומר בהכרח שהצבא פועל באופן מיטבי, וממצה את כוח האדם שלו.

אם היה ניתן לשקלל את כל הגורמים הרלוונטיים "אחוז ההצלחה" היה בוודאי נמוך הרבה יותר.
ישן 06-03-2006, 07:52
צלמית המשתמש של chatulim

המשך ניבוי התאמת מלש"ב
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי diehard שמתחילה ב "מה זה קשור בכלל?"

ובכן, בוודאי שלא נבדקת רק מידת שביעות הרצון של חייל זה או אחר, אלא מידת התפקוד שלו בתפקיד שאליו שובץ, בודקים ע"פ פרמטרים יחידתיים כמה אנשים שאכן התאימו הגיעו ועוד ועוד (לצערי מפאת סודיות החומר בנושא זה אני לא יכולה להרחיב יותר מדי)
לא, לא ארמוז לרגע ש-97% מחיילי הסדיר מרוצים משיבוצם בצה"ל, אבל ע"פ הסטטיסטיקה הזו, 97% מתאימים (!!) לאן שהגיעו. זה לא אומר שהם יהיו מרוצים מזה בהכרח, כי כמו שאנחנו יודעים גם לאחר המלצת המאבחנת, צה"ל עושה מה שהוא צריך, אבל זה כן אומר שהאדם מתאים לקרבי או לתפקיד תומ"ל וכו'..

מקווה שהצלחתי להבהיר. שוב, אין מדובר על שביעות רצון המלש"ב בלבד (אם כי גם קריטריון זה נלקח בחשבון) אלא גם ובעיקר על רמת התפקוד.

המשך יום נעים

ישן 06-03-2006, 11:29
צלמית המשתמש של chatulim

אז ככה..
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי iaf001 שמתחילה ב "זה עדיין לא נשמע לי הגיוני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iaf001
זה עדיין לא נשמע לי הגיוני שמדובר ב 97% הצלחה. מה עם כ-10% שמשתחררים על פרופיל 21 ורבים אחרים שמשתחררים על "אי התאמה", ורבים אחרים שמורידים פרופיל כדי לעבור תפקיד, ואלו שדופקים נפקדות...

קודם כל, מי שמשתחרר אינו נכלל בסטטיסטיקה, משום שרובם (תקן אותי אם אני טועה) לא משתחררים בגלל התפקיד אלא בגלל חוסר התאמה כללי (מסיבות אלו ואחרות).
הסטטיסטיקה מדברת על כלל חיילי צה"ל שסיימו (!) את השירות בתפקיד זה או אחר. העובדות מדברות בעד עצמן, הסקר אינו מגמתי, מכיוון שלא המדור הפסיכוטכני עורך אותו. אנסה להביא קישור ע"מ לבסס את עצמי.
(דרך אגב- אני מדברת על סטטיסטיקה של לפני כמה וכמה שנים- יכול להיות שהשתנו הנתונים בינתיים, אם כי קשה לי להאמין שבאופן משמעותי מאוד)

ישן 06-03-2006, 11:46
  iaf001 iaf001 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.05
בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אז ככה.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
קודם כל, מי שמשתחרר אינו נכלל בסטטיסטיקה, משום שרובם (תקן אותי אם אני טועה) לא משתחררים בגלל התפקיד אלא בגלל חוסר התאמה כללי (מסיבות אלו ואחרות).
הסטטיסטיקה מדברת על כלל חיילי צה"ל שסיימו (!) את השירות בתפקיד זה או אחר.

להבנתי המאבחנות צריכות לנבא גם את יכולת ההתאמה הכללית לצה"ל, כך שבכל מקרה מדובר בכישלון. מה גם שלהערכתי אחוז גבוהה נמצא "לא מתאים" כי הוא לא התאים לתפקיד הספציפי אילו שובץ. להערכתי אחוז זה גבוהה משמעותית מ-3%.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
העובדות מדברות בעד עצמן, הסקר אינו מגמתי, מכיוון שלא המדור הפסיכוטכני עורך אותו.

אם הסקר בוצע ע"י צה"ל אז הוא עשוי להיות מגמתי. לצה"ל יש אינטרס להציג לציבור את מערכת המיון כאובייקיטיבית וכבעלת אחוז הצלחה גבוהה.
ישן 06-03-2006, 12:15
צלמית המשתמש של chatulim

תגובה
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי iaf001 שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim]קודם כל, מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iaf001
להבנתי המאבחנות צריכות לנבא גם את יכולת ההתאמה הכללית לצה"ל, כך שבכל מקרה מדובר בכישלון. מה גם שלהערכתי אחוז גבוהה נמצא "לא מתאים" כי הוא לא התאים לתפקיד הספציפי אילו שובץ. להערכתי אחוז זה גבוהה משמעותית מ-3%.

אם הסקר בוצע ע"י צה"ל אז הוא עשוי להיות מגמתי. לצה"ל יש אינטרס להציג לציבור את מערכת המיון כאובייקיטיבית וכבעלת אחוז הצלחה גבוהה.

אתה טועה. הניבוי הוא ניבוי לשירות כקרבי. אתה עושה מזה ניבוי לשירות כללי וניבוי להצלחה בצה"ל בכלל, וכאן אתה טועה.

הסטטיסטיקה הזו נערכת ע"י ממד"ה, שמורכב הן מאנשים בקבע והן מבעלי מקצוע שאינם מתוך המערכת הצבאית.

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 06-03-2006 בשעה 12:26.
ישן 06-03-2006, 12:55
צלמית המשתמש של chatulim

קצת מידע בנושא המיון שיכול לעניין אתכם

* לפי נתוני בקו"ם, בגיוסים ליחידות שדה בשנים 1999-2001 היו 7,500 חיילים שקיבלו ציון ניבוי 1. אף על פי שציון זה מנבא אי-התאמה לתפקידי לחימה, כ-670 מהם (כ-9%) שובצו לתפקידים אלה וכשליש מתוכם לא שרדו בהם. (מכאן שצה"ל אינו מתחשב בהכרח בהמלצתה של המראיינת, אלא ממיין ע"פ צרכיו. )

*קיימות חמש דרגות של ציון ניבוי: ציון ניבוי 1 - אי-התאמה ("נפל קרבי"); ציון ניבוי 2 - מתחת לממוצע במידה ניכרת מאוד; ציון ניבוי 3 - ממוצע; ציון ניבוי 4 - מעל לממוצע במידה ניכרת; ציון ניבוי 5 - הצטיינות. כל מלש"ב שבמהלך הריאיון התברר, בין השאר, כי היה מאושפז בעבר בבית חולים חולי נפש, ניסה בעברו להתאבד או שנמצא בטיפול פסיכיאטרי קבוע, יופנה אוטומטית לבדיקה פסיכונוירוטית במדור ברה"ן בלשכת הגיוס. מרואיינים אחרים, שקיבלו ציון ניבוי 1, יופנו למדור ברה"ן. (הרבה מלש"בים מגיעים למדור ברה"ן ומשם מופנים הלאה, ע"פ קריטריונים אוטומטיים שמנחה צה"ל את המאבחנות. פעמים רבות המאבחנת לא תמליץ על הפניה לקב"ן, אך "החוק היבש" מחייב אותה).

ישן 09-03-2006, 07:41
צלמית המשתמש של chatulim

מסלול בגרויות
בתגובה להודעה מספר 191 שנכתבה על ידי HPT שמתחילה ב "שינוי בבחינות הבגרות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HPT
בכיתה י' בתקופת הצו ראשון למדתי לקראת בגרות ב10 יחידות מחשבים. בקיוסק המידע שלי רשום לי 5 יחידות בפסקל ועוד 5 בתחום אחר, כפי שלמדתי בי'. עכשיו אני לומד לקראת בגרות של 5 יחידות, כלומר ירדתי מהמסלול של ה10 יחידות למסלול של ה5. במיונים שונים ציינתי שאני לומד 5 יחידות ולא 10, אבל עכשיו שמתי לב שבקיוסק המידע רשום שאני לומד 10 עד היום. למי אני אמור להודיע על השינוי הזה, אם בכלל, והאם זה יכול להשפיע לי על הקב"א או משו אחר?
תודה

זה יכול להשפיע על המיון שלך בכך שיכולים למיין אותך לתפקיד מקצועי במחשבים. אם אתה לא מעונין- כדאי שתעדכן את החוליה הפסיכוטכנית בלשכת האם שלך.
על הקב"א זה לא ישפיע כלל.

ישן 12-03-2006, 07:16
צלמית המשתמש של chatulim

בגרויות וקב"א
בתגובה להודעה מספר 207 שנכתבה על ידי רוטב טרטר שמתחילה ב "שאלה לגבי שינוי קב"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רוטב טרטר
שלום לך : )
בצו הראשון כששאלו אותי לגבי בגרויות הייתה לי כוונה להוציא בגרות, אבל... לא יצא אז עכשיו הצבא חושב שיש לי בגרות מלאה כשלמעשה אין לי. הבנתי שלבנות עניין הבגרויות הוא משפיע מאוד גדול על הקב"א. (זה לא משנה אם רק חסרות לי שתי בחינות במתמטיקה מתוך שלוש בשביל שתהיה לי בגרות?). בכל אופן, בעוד כמה ימים יש לי תחקיר בטחוני, ובמידה שיישאלו אותי לגבי בגרויות, ואני אצא בוידוי מרעיש.. הם יכולים להעביר את זה הלאה ולהוריד לי את הקב"א?
תודה מראש
רינת.

היי רינת.
לצבא לא אכפת האם באמת ניגשת לבגרויות הנ"ל... המעניין הוא האם למדת למסלול בגרות מלא או חלקי. מכיוון שלמדת למסלול בגרות מלא, הקב"א שלך נקבעה ע"פ הנתונים הנכונים.

בהצלחה!
(אגב, לאיזה תפקיד את מתמינת?)

ישן 12-03-2006, 12:48
צלמית המשתמש של chatulim

סימול עברית- מה זה?
בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי diehard שמתחילה ב "מה זה הסימול עברית שאתם כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי diehard
מה זה הסימול עברית שאתם כל הזמן מדברים עליו?
מה עושים במבחנים האלו?

סימול העברית נבדק בזמן אימות הנתונים הראשוני בצו הראשון.
לאורך כל האימות תנסה המאבחנת לעמוד על טיבה של העברית שלך, באיזו שפה אתה משתמש, מהו אוצר המילים שלך וכו'.
לאחר מכן ייערך לכל מלש"ב מבחן עברית נקודתי, בו יקבל בתחילה 2 משפטי קריאה ושני משפטי כתיבה.
במשפטי הקריאה יצטרך המלש"ב להסביר את המשפט כולו ולאחר מכן מלים מסוימות מתוכו, ובמשפטי הכתיבה יצטרך המלש"ב לכתוב את המשפט (ובו משובצות מלים קשות) ללא שגיאות.

מספר מסוים של שגיאות מוריד ציון, וע"פ שקלול ציוני הקריאה והכתיבה ינתן ציון סימול העברית.

דוגמא למלים קשות במשפטי קריאה: לאלתר, בגילופין, נצים, דאשתקד, נקטע באיבו

דוגמא למלים קשות בכתיבה: התמהמה, בעצלתיים, ליחכה

(אלו לא מלים שבהכרח מופיעות כיום במשפטי העברית, ויש כמה וכמה משפטים, אך אלו דוגמאות טובות)

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:51

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר