לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2006, 19:46
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
טור אישי והפעם:ניקון D50

טוב אז כמו בכל שבוע אני עושה ביקורת למצלמות וזאת המצלמה הכי מבקשת לעשות עליה ביקורת
נתחיל:
הגוף:ראיתי את הגוף פעם ראשונה במציאות קיבלתי חום ניראה שמן ונמוך בערך בסדר גודל של P&S מתקדמת אבל שזה לא יטעה אותכם היא כבדה כמו כל המתחרות שלה ביחד עם ה18-55 ובטריה ויש לה אחלה אחיזה והיא (לדעתי) הרבה יותר נוחה מהD70
עיצבן אותי שיד שמאל צריכה לשלוט על הכפתורים יותר מיד ימין המיקום של הכפתורים שם ממש מעצבן.
איכות תמונה:בבדיקות באסא 1600 ו800 יש לה איכות תמונה מדהימה החיסרון שלה שהאסא מתחיל מ200 ולא מ100 וחבל שאין אופציה לאסא 3200, הצבעים לדעתי טיפה רווים אבל ניראה כי אין שום עיבוד תמונה, והתמונה מוכנה להדפסה, טוב בכל זאת מצלמה למתחילים והם לא רוצים להיתעסק יותר מדיי בפוטושופ.
D70S או D50? השיפורים העיקריים של ה70 יותר מאסיבית כפתור DOF מסך יותר גדול ומנוע ועוצמת פלאש משופרים אבל ב50 לא צריך להיכנס לפוטושופ אחרי כל תמונה ולבצע שינוים, ב50 התמונות מוכנות להדפסה.
עדשת הקיט: אם להשוות לזאתי של קנון היא הרבה יותר טובה אופטית אבל עדיין עדשת קיט איכות סבירה+ בוקה מעצבן וקלה אפשר ליסחוב אותה בכיס כעדשה רחבה בלי שום בעיות
חבל שניקון לא צירפו את הD50 וה18-70 כקיט אם יש כסף אז תיקנו את ה18-70
סיכום כללי: אם אתם מתחילים ורוצים מצלמת כניסה לעולם הDSLR זאת המצלמה בשבילכם לדעתי היא עדיפה מהD70 אין כל כך הרבה שינוים שיצדיקו את ההבדל במחיר תשקיעו באיזה עדשה טובה
ציון: 8.5 עדיין יש פאקים בגוף אין DOF אסא מתחיל מ200 וניגמר ב1600 אבל היא מצלמה טובה מאוד
תמורה למחיר:תלוי איפה אתם קונים אותה מעל 4,500 ש"ח כולל הקיט זה כבר מתחיל להיות מוגזם
אז, שלא יעבדו עליכם

בשבוע הבא:תחליטו איזה מצלמה אתם רוצים שתבוא אלי לביקורת(לא ניקון D2X)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2006, 21:01
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lens שמתחילה ב "בולשיטטטטטט!!"

אכן אין כפתור DOF כמו שיש ב D70 / 20D (כמו ב 300D / 350D).
אממא - לא ציינת שיש לה רק גלגלת אחת ולא 2 כמו שיש ב 20D / D70.
לא ציינת שאין לה גריד (Grid) אלקטרוני כמו שיש ל D70.
לא ציינת שהיא בנויה דומה מאוד ל D70. למעשה, אין כמעט הבדל בגוף פיסית בין ה D70 וה D50 (ואת זה אני אומר מנסיון אישי והתמחות במיזמוזים - ולא מקריאה באינטרנט).
עדשת הקיט שלה טובה ומהירה יותר משל הקנון המתחרה (שם אין לה מנוע USM, היא איטית ורועשת - ושוב, מתוך שימוש בעדשה הנ"ל על 350D).

הכפתורים שלה ממוקמים ממש (אבל ממש) כמו ב D70 ואותי הם ממש לא מעצבנים
מאוד נוחים דווקא.
לא ציינת אל השליטה בעוצמת הפלאש הפנימי בקפיצות של 1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 - מה שיש גם ב D70, אבל אין ב 350D המתחרה.
לא ציינת שהקפיצות ב ISO (אגב - שים לב שבדיגיטלי זה ISO, ולא ASA) הם בסטופים שלמים (200 - 400 - 800 - 1600) וה D70 הם בשלישים (200 - 250 - 320 - 400 ...).
מצעבן שאין לך ISO 100? לא יודע - מה זה משנה? אין רעש ב ISO 200, אז למה אתה צריך איזו נמוך יותר?
בנוגע ל "רק איזו 1600" - זה די מגוחך בנאדם... איזו 1600 זה מאוד רגיש והצלחתי להוציא פורטרטים חדים וטובים עם ISO 1600 וצמצם 1.8 בלילה מתאורת רחוב. לא מאמין שיהיה לך משהו יותר קיצוני מזה לצילום שלא תוכל לבצע עם 1600. 3200 נשמע לי רועש מדי לחיישן DX - אבל פה נשמע מה יש לבעלי D200 או D2X להגיד.

הסיקור שלך לוקה בחסר.
היא לא עדיפה על ה D70 בכל מקרה מלבד המחיר, וההבדל הוא 1000 שקל, ולדעתי מאוד שווה להוסיף את ה 1000 שקל בשביל לקבל את מה שחסר (ואני בטוח שיש עוד פיצ'רים שחסרים, אבל לא שמתי לב אליהם עדיין).
מה שכן, היא בהחלט עדיפה על ה 350D.

ישן 13-02-2006, 21:25
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lens שמתחילה ב "בולשיטטטטטט!!"

אם אתה מתעקש
הלכתי לצמצם בקניון מלחה, ירושלים המחיר של המצלמה שם היא 5100 ש"ח כולל הקיט ואחריות לשנתיים מספיק כדיי שתאמין לי שראיתי והחזקתי את המצלמה?
לרד הונטר(שחכתי איך קוראים לך)
אני בודק את המצלמה משווה וכל מה שרשמת את התמונות אני מעלה למחשב שבחנות(אם אתם רוצים לדעת איך אז בן דוד שלי עובד שם אז הוא נותן לי להכניס את התמונות למחשב)
את הקיט של קנון לא בדקתי אבל בן דוד שלי שיש לו 300D אמר לי שהוא לא מרוצה ממנה
ללנס
לידע כללי כפתור DOF-
Depth of Field Preview - מאפשר לך לאמוד את עומק השדה לפני הצילום
הרי בDSLR אין אפשרות ליראות את התמונה לפני הצילום אז אפשר ליראות את עומק השדה המדויק כאשר לוחצים על הכפתור הזה בעינית
בD50 אין את הכפתור הזה והשאלה הנישאלת היא למה?
לא אמרתי שהיא בגודל של P&S אמרתי שהיא מזכירה בגודל שלה(בלי עדשה) P&S מתקדמת
אז אתה אל תדבר שטויות לא ניראה לי שאתה יודע מה זה DOF ולא ניראה לי שאתה יודע מה זה אסא אז אל תדבר דברים שאתם לא יודע אתה פשוט לא מכיר את המצלמה שלך
ואני לא רוצה להיכנס איתך לריב
למתן
הגוף של הD70 (לפחות לי) מרגיש יותר גבוה כאילו הלבישו על הD50 מיני גריפ
אני יודע שזה ISO ולא ASA פשוט יותר נוח להגיד אסא למה אני צריך 100 אסא?
כי לפעמים פשוט צריך את זה אין לי שום תלונה על הרעש לפעמים למשל כשאני רוצה לעשות חשיפה ארוכה של מים באור יום יותר נוח לעבוד עם 100 אסא ולא 200
על הקטע עם הפלאש לא ידעתי אני אומר רק מה שאני יודע
כמו שצריך לפעמים 100 אסא לפעמים צריך 3200 אני לא אומר שזה חובה בכל מצלמה פשוט לפעמים זה נוח
הקטע של הגלגלות לא ניראה לי חשוב אז לא טרחתי לרשום עליו
לא אמרתי שהיא עדיפה על הD70 פשוט לכאלה שרוצים להיכנס לעולם הDSLR ולחוצים בכסף אז שישקיעו בעדשה ולא במצלמה שהם לא יודעים איך להישתמש בה מהרבה תגובות של אנשים שאני מכיר ויש להם D70 הם אומרים שהיא קשה להפעלה
שוב אלה סיקורים רק ממבט ראשון ופגישה של רבע שעה
מה שראיתי ובחנתי
אין צורך לתקוף אותי הדברים פה נכונים יכול להיות שלא ראיתי הכל זה עדיין רק רבע שעה
אם אתה רוצה ביקורת רצינית תביא לי D50 ליום צילומים ואז תקבל ביקורת

ישן 13-02-2006, 22:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "אם אתה מתעקש הלכתי לצמצם..."

אין לי D50... יש לי רק D70.
כשקובמייסטר יחזור מהצבא, תבקש ממנו סיבוב על ה D50.

בכל מקרה, עבודה באיזו 100 ו 3200 זה מאוד קיצוני ומאוד לא חובה.
חשיפות ארוכות תעשה עם פילטר ND ולא עם איזו 100.
צילומי פורטרטים באמצע הלילה בתאורת רחוב תעשה עם 50 1.8 כמו שצריך, ולא עם איזו 3200.

הגוף של ה D70 לא כ-זה גדול יותר מה D50.
למעשה, אני אפילו לא הרגשתי בהבדל כשצילמתי עם ה D50... היתה לי נוחה מאוד ואפילו שאני רגיל מאוד לגודל של ה D70 - באמת שלא הרגשתי הבדל (להבדיל מה 350D שהיא ממש קטנה).

אני לא הייתי מעלה טור אישי כל כך לא מבוסס וכל כך לא ממוקד.
שטחיות כזו עדיף לשמור בצד, להמשיך לסקור עוד ועוד את המצלמה ורק כשהסיקור שלך מלא יותר, לעלות אותו בצורה מסודרת ויפה לפורום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר