לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2006, 18:06
  < PUMA > < PUMA > אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
תנו כבוד לספורטאי שלנו.... והוא חייל

טוראי גרגורי בסקין הוא אחת התקוות הגדולות של ענף הסיף הישראלי. על אף שהמומחים מנבאים לו מדליה באולימפיאדת לונדון, מוטרד אלוף ישראל הטרי דווקא מהמשמרות היומיות בבסיס מז"י בקסטינה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_Site/tans.gif]

ניר נוימן, כתב 'במחנה'

כמו כל ספורטאי מחונן, גם טוראי גרגורי בסקין וענף הסיף נפגשו במקרה. מי שזכה בסוף השבוע באליפות ישראל, אמור היה להיות דווקא טניסאי מבטיח. "דווקא היה לי עתיד גדול בטניס", הוא מפתיע, "אבל לא יצאתי לשום תחרות אז החלטתי לעזוב".
בסקין לא ויתר על החלום הספורטיבי והצטרף למורה שלו לחינוך גופני בבית-הספר היסודי לצפייה בתחרות סיף ארצית. "היה לי מאוד מוזר בתחרות", הוא נזכר. "הדקר, המסכה, התלבושת. מוזר אבל מושך". בסקין החליט שכדאי לנסות והחל להתאמן באופן חובבני במועדון סייפי אשקלון, אליו הוא שייך עד היום. תחת הדרכתו של המאמן עמית רוזנבלט, יצא בסקין לתחרות הארצית הראשונה בחייו. "כל-כך התרגשתי שסיימתי במקום הלפני אחרון", הוא נזכר. "שני חברים שלי שהתחרו גם הם הצליחו להתברג מעליי ולעגו לי. באותו הרגע החלטתי שבתחרות הבאה אני אלעג להם".
בסקין הכפיל את כמות האימונים ועבר להדרכתו של יולן אורלוב, מי שזכה שלוש פעמים באליפות ברית-המועצות. "כשאתה יודע למה מצפים ממך, מה אתה מצפה מעצמך ולאן אתה רוצה להגיע, יש לך דחף להשקיע", מסביר בסקין. גם הנסיעות התכופות לחו"ל זכורות לבסקין כחוויה מבגרת. "תיקח אותי בגיל 14 וילד שאינו ספורטאי, ומיד תראה את ההבדלים", הוא מסביר. "נסעתי לתחרויות תמיד בלי הורים. כך למדתי להסתדר לבד, להכיר תרבויות וקודי התנהגות ולהתבגר".
כחלק מתהליך ההתבגרות שלו, למד בסקין לשמור על צניעות. גם כשעצר אותו ילד קטן באליפות בגרמניה, וביקש שישרבט על חולצתו את שמו, בסקין שמר על פרופיל נמוך. הוא מספר שגם מבקשתה של המפקדת שלו לצפות באוסף הגביעים והמדליות שלו, חש אי-נוחות. "מי שצריך לשמוע עליי ולקרוא עליי, מכיר אותי", הוא מצטנע. "לא אסתובב בבסיס עם הגביע לראווה".
בתחילת השבוע הייתה לבסקין הזדמנות להציג גביע לאחר שזכה באליפות ישראל. המומחים בתחום הסיף מנבאים לסייף הצעיר, שזכה במקום החמישי במכבייה האחרונה, עלייה על הפודיום באולימפיאדת לונדון שתתקיים בעוד שש שנים. בסקין, מצדו, חושש שדווקא המדים שהוא לובש בחצי השנה האחרונה יפגעו בקריירת הדקירות שלו. "לפעמים אני חושש שמדובר בבזבוז של זמן", מודה הסייף המוכשר, שמשמש מש"ק סגל במחנה בר-לב בקסטינה. "יכולתי לעבור לארה"ב בשביל להתקדם שם ולזכות באזרחות, אבל לא הייתי מסוגל להתנתק מההורים". בסקין קובל בעיקר על האפשרות שהשירות יפגע בקריירה שלו. "במקום שהמצב יהיה כמו בחו"ל, שם אתה מתאמן עם בוגרים ממך וסופג מהם את המקצוענות, בארץ בא גיל 18 ושולח אותך לצבא", הוא מסביר בצער. "אמנם אני ספורטאי מצטיין, אבל 'טוחן' יומיות".

מקור - עיתון ב"מחנה" 10/2/06

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:40

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר