לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2006, 08:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום נגמחון ומרכבה 2ב באיזור עישייה-ריחן קיץ 93

התמונה מאתר חה"ן גולני.

חידה: איזה מיתקון מיוחד בטנק הזה? החידה לא מיועדת לטנקיסטים ששירתו בין 91 ל96 ולתותחנים (רמז!)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הטנק בתמונה מפלוגה ח' גדוד עז 77.
אני אודה לאנשי הגדוד, או אחרים שיוכלו לעזור, אם יסייעו לי לסדר את הקווים של הגדוד סביב התקופה הזאת. הרשימה שאני מכיר:
קיץ 93 פלוגה ח' בעישייה ריחן ופלוגה ו' בדלעת בופור טייבה
חורף 94 פלוגה ו בעישייה ריחן ופלוגה ח' בדלעת בופור טייבה
חורף 95 גיזרת קלקיליה, פלוגה ו' בחוצ"ש וח' במחסום הפירות
קיץ סתיו 95 פלוגה ח' בעישייה ריחן ופלוגה ו' בדלעת בופור טייבה
משימות רמת הגולן ואימון גדוד
קורס מ"פים-מג"דים
מרץ-אפריל 96 פלוגה ו' מוקפצת לענבי זעם ציבעוני-טייבה
מאי 96 שלושה טנקים מפלוגה ו' מוקפצים לעישייה
קורס מ"פים
סתיו חורף 96-97 גזרת דרום הר חברון פלוגה ח' באדוריים פלוגה ו' בסוסיא
אביב-סתיו 97 פלוגה ח' בעישייה ריחן ופלוגה ו' בדלעת בופור טייבה

שימו לב שמיגון כיפת הצריח עדיין לא קיים.
המיגון הוסף רק לאחר מותו של סמל טל כהן ב7.2.994 מחדירת רקטת RPG דרך כיפת הצריח, ליד פתח המרגמה, אל תא הטען (במרכבה 3).

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 16-02-2006 בשעה 08:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2006, 12:26
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
תקרית ציר ריחן-סוג'וד 94
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "יוסיפון , באירוע החדירה לטנק נפגע כל הצוות , האם כך ?"

הכוח נע במבנה כמו שבתמונה מעלה טנק מרכבה + רק"מ חה"ן צנחנים.
הכוח עסק בפתיחת ציר ריחן-סוג'וד (הידוע לשימצה) ועליו פיקד סגן יואב הר שושנים ז"ל, בשלב מסויים ניקלעו לתוך מארב של החיזבאללה שפתח עליהם באש מקלעים, RPG, סאגרים ופצמ"רים.
רקטת RPG חדרה לטנק והטען-קשר סמל טל הכהן ז"ל נהרג, סמל ניר עברון ז"ל מחה"ן צנחנים נפגע מכדור צלף, סמ"ר גל לוינסון ז"ל שהיה חובש כוח חה"ן הצנחנים הגיש סיוע רפואי לפצוע ותוך כדי כך נפגע ונהרג וסגן יואב הר שושנים ז"ל ניהל את חילוץ הפצועים והסתער עם יתר הכוח לעבר המחבלים, בהסתערות נפגע ונהרג.

לזכרו של סגן יואב הר שושנים ז"ל מתקיימת ריצת ניווט של חניכי פנמ"צ הריאלי בחיפה.
לזכרו של סמ"ר גל לוינסון ז"ל מתקיים מרוץ האביב של רמת השרון.

יהי זכרם ברוך

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 16-02-2006 בשעה 12:48.
ישן 16-02-2006, 17:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נגמחון ומרכבה 2ב באיזור עישייה-ריחן קיץ 93"

חשבתי שהחידה תיפטר ביותר קלות ויותר מהר.
שימו לב לסלי החי"ר של הטנק ועל הצריח מאחורי המדפים...

D9, אתה צודק, לטנק מורכבת פלטת גחון.
קצת לגבי פלטת גחון. עד ככמה שאני הבנתי הפלטות הוספו לטנקים בלבנון אחרי הארוע שבו נהרג חיים כנפו. חיים היה נהג טנק בפלוגה ו' של גדוד 77. הטנק שלו עלה על מטען שהורכב משני מוקשי נ"ט אחד על גבי השני ("סנדביץ") הדף המטען ניתק את דוושת הבלם והעיף אותה כך שפגעה בכנפו והרגה אותו.

ב97 עלה טנק מרכבה סימן 3 על מטען דומה. הפעם הטנק היה עם פלטת גחון. לתובת הטנק נגרם נזק ואחד החיילים נפצע בינוני (נדמה לי שהוא לא היה מצוות הטנק אלא חייל שנסע במסדרון האחורי).

מאז תחילת האינטיפדה השניה שלושה טנקי מרכבה סימן שלוש ומגח שבע אחד, עלו על מטענים גדולים מאד ברצועת עזה, ארבעתם היו ללא פלטות גחון. כל החחילים בארבעת הטנקים (חוץ מאחד) נהרגו.
אחרי המטען האחרון, על המגח 7, כל הטנקים שפועלים בשטחים ממוגנים בפלטות גחון.

ישן 16-02-2006, 17:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חשבתי שהחידה תיפטר ביותר קלות..."

אגב פלטות גחון.

באירוע אחד ב.... בחורף 98/97 אם אני לא טועה, טנק איבד פלטת גחון בגזרה המערבית. כוח חי"ר שהלך לחפש אותו למחרת לא מצא אותו (עם מגמ"ק!)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2006, 18:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לדעתי אתה מתכוון לפלטת בזוקה..."

אני לא בטוח, אבל אני חושב שפלטת גחון? זה לפחות מה שזכור לי. אני זוכר את הסיפור הזה, כי אף אחד לא הצליח להבין לאן זה נעלם ואיך?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2006, 21:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אחרי ששמרתי והגדלתי את התמונה..."

אתה די צודק.

על הטנק מותקנים שלושה אמצעים שהיינו מחברים לפני קו לבנון:
  1. פלטת (מיגון) גחון
  2. מטען עזר קירש (גנרטור שכונה פק-פק)
  3. ו... פק"ל קפה מורחב - ארגז אוכל על הצריח.
על פלטת הגחון כבר דיברנו למעלה.

לגבי מטען העזר - הטנק במארב אמור להיות שקט ולכן הוא מדומם. לצורך המארב פועלות בטנק מערכות חשמליות (או שניזונות מחשמל) כמו: מערכת הצידוד, הארטישוק, נורות, מכשירי קשר, קומקום ועוד. כל המערכות עובדות על חשמל ממתח המצברים. בזמן שהטנק לא מונע המצברים לא נטענים וקיים חשש שהם יגמרו ולא יהיה מספיק מתח כשנצטרך להניע.
לכן הנענו את הטנק כל כמה שעות לכמה דקות.
אני לא יודע לכמה מכם יצא לעמוד ליד טנק שמניע. אפשר להגיד על ההנעה הרבה דברים. שקטה היא לא.
בנוסף, קרו מקרים שהצוות נזכר מאוחר להניע, וזה היה מאורח מידי. לטנק לא היה מספיק מתח כדי להניע.
לכן חובר המטען עזר. נדמה לי שהפקודה המקורית הייתה לעמוד איתו מונע כל המארב. הוא אמנם יותר שקט מהמנוע אבל גם הוא רועש יותר ממנגינות של ויואלדי.
בהמשך הפעלנו את המטענים רק פעם בכמה שעות ואח"כ רק כשהיינו נתקעים בלי מצבר.
המטען היה עוד עז שצריך לטפל בה (בעיקר תידלוק, אבל לא רק). הוא חטף מכות ברוורסים (בלט קצת אחורה, בניגוד לסלי חי"ר הוא לא גילה גמישות ובשונה מהזחל הוא לא היה כזה קשוח ודווקא נעלב והתקפל מכל שיח, סלע או עמוד.
כאמור הפק-פק לא היה ידידו הטוב ביותר של הטנקיסט (חוץ מהמקרים שיגלינו בבוקר שעוד ניה אנחנו נחשפים לטילים ויכולים להניע רק איתו...) וחיפשנו תירוץ להיפטר ממנו.
התרוץ הגיע עם התראות מודיעניות (מקרים שקרו) על התקרבות אנשי חיזבאללה אל הטנקים כדי לחטוף חייל, את כל הצוות, או אפילו - את הטנק עם הצוות.
אחרי שההתראות הללו התחילו להתממש בוטלו כל הנהלים השונים שכללו ירידה מהטנק בזמן המארב. גם הפעלת הפקפק הופסקה.

פריט נוסף שהיה מתחבר לטנק לקראת קו בלבנון היו שני בטאלייט משני צידי הסל-צריח, שלושה בטאלייט נוסזפים ושלושה מוטות חש"ן (כמו המוטות של המרגמה) אני ארחיב עליהם, על נהלים לירידה מהטנק במארב (כולל לעשיית צרכים) ועל הפק"ל קפה המורחב בהמשך.

ישן 16-02-2006, 21:55
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני רוצה להבהיר משהו
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה די צודק. על הטנק מותקנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אחרי שההתראות הללו התחילו להתממש בוטלו כל הנהלים השונים שכללו ירידה מהטנק בזמן המארב. גם הפעלת הפקפק הופסקה.
.

את הפקפקים ניתן להפעיל גם מתוך הכלי- ע"י שלט.
לי אישית היה שלט לפקפק, זה דבר שחוסך זמן רב בתירגולים ובפריסות.
במקום שאחד החיילים יצא מהתומ"ת , ילחץ על הכפתור ורק אז יתחיל בתרגולת שלו (הוצאת ציוד, הכנת העמדה וכו') מפקד הצוות מדליק את הפקפק בעצמו.

לא מדובר בשלט אלחוטי אלא בשלט המחובר בכבל באורך מספר מטרים, מספיק ארוך כדי להימתח אל תוך תא הלחימה.

לא היו לכם שלטים?

עוד משהו שאני לא מבין- למה הפקפקים היו על התובה ולא על הצריח?
בתומ"ת הם נמצאים ממש מאחורי צריחון מפקד הצוות
הנה למשל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-02-2006, 22:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אני רוצה להבהיר משהו"

שלט? לפקפק?
איך אמרו בגשש: זה רעיון

אני רק אזכיר לך שאני מדבר על 93-4-5 ואתה מדבר על תקופה מאוחרת בחמש שנים לפחות....

לגבי מיקום הפקפק - בלי להיכנס לפירוט, אני יכול לחשוב על לפחות שתי סיבות לשים אותו במקום בו הוא נמצא ולא בצריח:
  1. הגדלת/הקטנת החתימה של הטנק (על הצריח מגדיל, על התובה לא משנה כמעט. על הצריח הרעש למעלה ומתפזר טוב יותר מאשר על התובה וכו')
  2. חלק ניכר ממערכת החשמל בטנק נמצא דווקא בתובה (ובמרכבות המאוחרות יותר אפילו יותר מבדגם הזה) וד"ל.

ישן 16-02-2006, 22:17
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
אכן נכון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שלט? לפקפק? |מבולבל| איך אמרו..."

החתימה , הרעש וגם הנגישות ..

חברי הטוב סא"ל (מיל) א.פ. (אז רס"ר ברפ"ט , פיתח את התקנת גנרטור "קירש" ע"ג טנק מרכבה כיוזמה אישית והברקה , מבלי שהיתה דרישה לכך. גנרטור של "אורמת" לא צלח וכן התקנתו ע"ג מנשא מאחורי פתח היציאה במרכז החלק האחורי של התובה. הגנרטור ש-א.פ. בחר , מתוצרת חברת "קירש" היה מוצלח ושקט יותר , וכן הותקן מאחורי דלת המסנן בצד ימין.
דגמי הקירש שהותקנו בדוהרים היו מדגם מודרני יותר המצוייד בשלט (חלומו של כל גבר..).
התומ"ת , שהינו עם כל הכבוד , כלי המוצב בדרג המסייע , אינו נדרש להקטנת חתימה ורעש.

מיכאל
ישן 16-02-2006, 23:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "לפי מה שמיכאל אומר לנו היה "אורמת""

במארב כלכ טנק יש מסנן א"א לזרקור, אז זה פשוט.
בארץ רק לטנקי מ"פ יש את המסנן אז זה הרבה יותר קשה.

לחשוב שבאמת היו טנקים שהדליקו זרקורים (אפילו שזה רק א"א) כשהם אמורים להיות במארב... בטח את הנוריות במקמ"ש ובמחשב הם עימעמו....

לנו הכי קל היה להכין טוסטים בעמדה המזרחית בדלעת, צמוד אליה היו החבר'ה של הנמר"ש, בדרך כלל מחלקה 7 של מסייעת 50. אנחנו הכנו להם קפה והם הכינו לנו טוסטים עם טוסטר לחיצה אורגינל!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:44

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר