לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2006, 20:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שוקי64 שמתחילה ב "יוסיפון היש לך תמונה מאחור..."

לצערי לא.
הייתי עם עדשת טלא' והמרחק מהטנק עד לגדר לא ממש איפשר לצלם (אני בספק אם יכלתי לתפוס תמנה איכותית אפילו עם עדשה רגילה).

דיגום המיגון הזה לטנק מעלה אצלי זיכרונות לא נעימים, אני חושב שעל כל חלק מיגון שהוסף על הטנק אני יכול לנקוב בשם של חייל (חברים שלי) שנהרג או נפצע והיה ניצל אם המיגון הזה היה שם.
ישנם גם מיגונים שנראה כאילו נתפרו ספציפית לארוע שבו נחדר הטנק שלי בארבע נקודות שונות.
אותם הרוגים שעליהם אני מדבר נהרגו ב96-97, אנחנו שמענו שהמיגון הזה קיים כבר בסוף 95.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2006, 12:17
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yoav_b שמתחילה ב "מרכבה 2ב'/2ד'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yoav_b
רגע, אני רוצה להבין: כך נראות היום מרכבות סימן 2? (אני מבין שתוספת המיגון שידרגה אותן מ ב' ל ד').
מעניין.
דרך אגב, יוסיפון, נכון לשנת 96 טרם הותקן המיגון על הטנקים. מבין שהיית ב-77?

יואב,
חלק מצומצם מהמרכבות סימן 2 עבר את ההסבה הזאת כטנקים ייעודיים ללחימה ברצועת הבטחון (לכן נקרא גם סימן 2 בט"ש או סימן 2 מיגון קס"ג).
אם הבנתי נכון אז החבילת מיגון הזו נכנסה לשירות ב-97' ביחד עם חבילת הבט"ש למגח 6ב' גל.

הטנקים האלו פוזרו בין הגדודים לאחר היציאה מלבנון ולפעמים מעבירים אותם בין מסגרות בהתאם
לקו.

אני מניח שבעקבות מתקפת החיזבאללה לפני כשלושה חודשים יכניסו יותר טנקים כאלו לקוי הבט"ש.
(ד"א, לפי הוידיאו שהחיזבאללה שיחרר המרכבה שספגה 7 פגיעות והצוות שלה יצא בלי פציעות היא כנראה 2ב' סטנדרטית).

מה שמעניין אותי, במסגרת ב"ש כמובן, הוא האם ה-2ד מבחינת השקפת הצבא מיועדים לבט"ש בלבד ובאופרטיבי זורקים אותם בימ"ח ומציידים את היחידות בסימן 2ב או שחבילת המיגון הזו מתאימה גם למתאר לחימה של שריון בשריון ?
ישן 17-02-2006, 13:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=yoav_b]רגע, אני רוצה..."

התגובה מיועדת גם ליואב וגם לאלעד
  1. המיגון הורכב בתחילת 98 בעקבות ארועי החדירות של 96-97. לא היה מיגון כזה באוק' 97 או לפניו. חבל כי אם היה אולי היו בינינו עוד כמה חבר'ה מצויינים.
  2. מה שאמרתי זה ששמענו שהחבילה קיימת כבר ב95 אך לא מתקינים אותה על הטנקים מסיבות שונות (תקציביות ומסוגלות התנועה של הטנק, אולי חבילת המיגון הייתה מוכנה אך לא חבילת השו"שים לחטיבת הכח שמשקל המיגון הנוסף מחייב?)
  3. הטנקים שקיבלו מיגון בט"ש לא הגיעו מהגדודים הסדירים. מצד שני לא יוצרו טנקים חדשים. הטנקים נלקחו מהימ"חים של המילואים (טנק 3א בפלוגת המילואים שלי לדוגמא) והיו אמורים לחזור לשם וד"ל.
  4. בקו בלבנון עבדו אותם טנקים והיחידות התחלפו.
  5. לאחר הנסיגה הטנקים הוזנחו בגדודי החטיבה.
  6. רק לאחר שגברו ההתראות לשימוש בטנ"ט ברצועה הטנקים הלו חזרו לפעילות
  7. על מה שקורה היום לא ארחיב.
  8. המיגון הוא מיגון נגד טילי נ"ט ולכן הוא טוב לכל מתאר. מצד שני המיגון כבד ומוסיף משקל רב לטנק. גם עם השיפורים בחטיבת הכוח (מנוע+ממסרת, חט"כ) אני מאמין שהמשקל פוגם בביצועים, מצד שני, לא בחנתי ספציפית את יכולות התנועה ופיתוח המהירות של הטנקים עם התוספת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר