לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2006, 18:24
  bentzra bentzra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האסמטי שמתחילה ב "בר-אור צנחנים"

תשמע, אני עשיתי בסוף אוגוסט את הגיבוש והיה הכל.

האלפיים זה שכונה. רצתי במקצה של 100 איש, הגעתי משהו כמו 10-15, ועשיתי 8 דקות בערך. אולי קצת פחות.
סיימתי, נחתי, שתיתי, התלבשתי, ועדיין אנשים הגיעו. אנשים הלכו כל הדרך.
באמת, הרמה הממוצעת שם זה בערך 9:20 אלפיים, 38 שמיכה, 55 בטן. הם גם אומרים שהם מחפשים אנשים סולידיים עם בסיס מינימלי ולא סוסי על. הרמה שם באמת ממש ממש לא גבוהה. את האלפיים האתיופים מנצחים בקלות. רצתי את ה1000 הראשונים יחד עם האתיופיים, הכל בחול ובירידה כזאת, וסיימתי 1000 באמת באיזה 3 דקות. אחר כך את החצי השני חצי רצתי חצי הלכתי כזה בכיף, ואף אחד אפילו לא עקף אותי. כולם נגררו בדבוקה כזאת של 50 איש בסוף. אנשים הלכו את האלפיים ובכל זאת עברו. תאמין לי שאם אתה לא כרית אנוש וגם בכיין ושקרן אין מצב שאתה עף על הבר אור. בדוק.
לפני ה2000 אנשים עושים לי "וואי! הג'יפ נורא רחוק! זה ממש קשה! הכל עלייה בדיונות!!!"
אז זהו שלא. הג'יפ לא רחוק בכלל, החול די מוצק ודווקא נחמד, והדיונה זה ערימת חול בערך כמו ארגז חול. באמת שממש אל תדאג אחי, יהיה בסדר. עליי.
שאר הגיבוש אמנם ממש כיף, אבל לא קל.
קבל טיפ: אל תפרוש בשקים. זה נגמר די מהר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2006, 18:41
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.05

בגיבוש שלי בדמצבר וגם של חברים שלי(שהיו בתאריכים שונים בדצמבר) לא היה כפיפות בטן ושכיבות סמיכה, רק ריצת 2000. אני לא יודע אם ביטלו את זה רק לחודש הזה או בכלליות לכל הגיבושים הבאים. יותר הגיוני שביטלו את זה לכל הגיבושים הבאים גם, כי הורידו את זה בגלל שזה לא מדד כושר טוב.

מה שאומרים לך פה זה לא נכון כל כך, המסלול בכלל לא קשה, להפך, המסלול היה די קל לדעתי.

קודם כל זה לא מדוייק מה שאומרים שצריך לרוץ פחות מ10:30, לא אומרים לנו את התוצאה שנדרשת כדי לעבור, אין תוצאה ספציפית. יותר מזה גם לא אומרים לך כמה עשית, זה רק ניחושים של אנשים. תוצאה טובה בבר-אור זה תלוי בכמה דברים, בזמן שרצת(אם אתה לא מפסיק לרוץ אז אין סיכוי שאתה עושה ריצת אלפיים ביותר מ10:30 דקות), במיקום שלך יחסית לשאר האנשים, וגם הם מסתכלים מי מפסיק לרוץ ומי לא. אם תתחיל ללכת אתה כנראה תפסל. היה בחור שהגיע ממש שנייה אחריי אבל התחיל הלך חצי מהמסלול(נתן ספרינט בהתחלה ואז בסוף עקפתי אותו כשהוא הלך), והוא נפסל, לעומת זאת הבחור שהגיע אחריו שלא הפסיק לרוץ, עבר. החיילים שעומדים שם ורושמים מי עבר לא עושים את זה בשביל הכיף. הם רושמים עלייך דברים.

העליות והירידות - ממש קטנות, בהנחה שיש לך 2 רגליים ואתה מסוגל לרוץ על שטח שהוא לא מישורי, לא אמורה להיות לך שום בעייה.

השטח עצמו ממש נוח, אין שום "חול ים" או מה שלא אומרים. יש שם חול רך שנעים לרוץ עליו, הרבה יותר מבטון קשה ומכאיב, פשוט חול רגיל. בקשר לבורות אני לא ראיתי שום בורות כשרצתי.

המסלול לא צר, הוא בסדר גמור ומכיל את כל ה40 אנשים שרצים איתך, אין שום סיבה לתת ספרינט אני הייתי מאחורי קבוצה גדולה של אנשים בהתחלה שנתנו ספרינט אולי להם היה צפוף, אבל לאט לאט הם התעייפו מהספרינט שלהם והתחילו ללכת, ואני עקפתי אותם בלי שום בעיות. רק בהתחלה כשכולם רצים זה קצת צפוף אבל זה עובר אחרי 10 שניות בערך, אני אישית רצתי בקצה של המסלול, ובגלל שהיה צפוף פשוט ירדתי לכמה שניות לדשא. המסלול לא סגור יש דשא יפה מהצדדים ולרוץ על דשא זה לא קשה בכלל(רק תזהר לאן אתה רץ כי בצד השמאלי של המסלול הצד שאני רצתי יש גם גדר תיל קטנה, הם יזהירו אותכם מזה בהתחלת הריצה).

בקשר לקצה, אז מה אם אתה לא רואה את הקצה? זה הופך את המסלול לארוך יותר? בתכל'ס אתה כן רואה את הקצה, כי אחרי מה שאתה רואה יש ירידה גדולה וזהו מגיעים לחייל עם ההאמר וחוזרים בחזרה. לפי מה שאני זוכר זה ככה:
ההתחלה היא מישור נוטה לירידה, יש עיקול קטן לצד שמאל ומכאן זה ישר ישר בירידה קלה. אחר כך יש עלייה קצת יותר חדה אבל גם לא משהו מטורף. בסוף העלייה עומד חייל. זה הכי רחוק שרואים לפני שרצים. אחרי החייל הזה יש ירידה קצת תלולה עד לחייל שעומד ליד ההאמר, ליד החייל זה קצת מרגיז כי כן צריך להאט מאוד כי יש קצת לחץ צריך להסתובב מסביב לחייל והוא נותן לך מכה עם טוש לסמן שעברת לידו אז צריך להאט כדי שהוא יספיק לגעת בך ואז עושים את כל הדרך חזרה, דהינו הירידה הקצת תלולה הופכת לעלייה קצת תלולה, אחר כך ירידה, ואז עד סוף המסלול זה בקצת עלייה.

תכל'ס זה מסלול קל, כל מה שצריך כדי לעבור את הריצה זה לא להפסיק לרוץ ותוצאה נורמאלית בריצת 2000. זה רק עניין של אתה נגד עצמך ולא להפסיק לרוץ למרות שאתה עייף ורק על הקטע המנטלי הזה אתה צריך להתאמן, לא לוותר לעצמך. אם אני עשיתי את זה, כל אחד יכול. זה רק עניין של רצון. בדוק !

נערך לאחרונה ע"י EG1987 בתאריך 17-02-2006 בשעה 18:43.
ישן 17-02-2006, 19:23
  bentzra bentzra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05

צודק.

תשמע, אני זוכר שהעירו אותנו ב3:45. 4:10 יצאנו לשטח עם ציוד, שקים, אלונקות סגורות והכל.
4:20 הרמנו שקים. הורדנו אותם אחרי הזריחה (אחר כך הרמנו שוב, אבל הרוב לא מרימים).
אני אישית נהניתי בשקים. אנשים באמת הולכים. היה אחד שהלך כל הזמן, וצעקו עליו כל הזמן שיפרוש כי הוא דופק את כולם. הבן אדם סיים!!!! והוא שקל איזה 160 קילו על מטר וסיגריה. זה היה ענק, איזה מלך. לדעתי גם קיבלו אותו.
אני זוכר שבזריחה עמדנו בסדרי הגעה, אחרי ספרינט של שקים, ופתאום הסתכלתי מאחורי, וראיתי שמתוך 22 שהתחילו איתי בצוות נשארו 13! וזה היה רק אחרי שעתיים!!!!
אחר כך רק עוד אחד או שניים פרשו. אם סיימת את השקים סיימת את הגיבוש, גם בגלל שאחר כך כולם מתים ונורא קל לעמוד בקצב של כולם ואפילו להיות ראשון.
באמת שהשקים ממש ממש ממש ממש לא נוראים (כבדים ממש אבל די נוחים יחסית, למרות שבאמצע החליפו לי שק לשק אבנים) והכי נהניתי בחלק של השקים. ותזכור שברגע שהשמש זורחת אתה יודע שאתה כבר תסיים את הגיבוש.
מעבר לזה אין ב-כ-ל-ל- משמעת, לא צועקים עלייך כמעט, וזה די כיף וחופשי כזה. כל אחד עם עצמו. באמת שהיו חלקים שממש ממש נהניתי. באמת, תשדל להנות, אל תחשוב על כמה זמן נשאר, ותהיה בסדר. 9:00 כבר נכנסנו חזרה למחנה. אגב, המסע הוא לא יותר משני קילומטר, למרות שהם יגידו לך שזה 8. זה באמת מסעון מצחיק כזה. מקיפים את השטח פעם פעמיים וזהו. 20 דקות, ואם אתה לא לוקח אלונקה אז זה מנוחה ממש. ואין בכלל תחרות על האלונקה, ככה שתיקח כמה שבא לך.
רק טיפ: אל, בשופ פנים ואופן, תזלזל בראיון!!!
ישן 17-02-2006, 19:36
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי bentzra שמתחילה ב "צודק. תשמע, אני זוכר שהעירו..."

השקים לא היו שעתיים ! אין מצב... שעה או פחות.
השקים זה בסדר, עוברים את זה, אבל לא הייתי מגזים וקורא לזה כיף נתפסו לך גם הכתפיים אחרי זה? יומיים לא יכלתי להזיז אותם חח.

חח כן אין בכלל משמעת זה כיף רציני וכולם שם חיילים לא רצינים הם עושים איתך צחוקים וכיף. רוב הזמן הרי אין לך ממש "מפקד" כל מיני חיילים רגילים במטבח וכאלה תופסים אותך לעבודות רס"ר.

בקשר לאלונקה זה תלוי בקבוצה שלך. אם כל הזמן הצלחתם לעקוב אחריו אז כן עשיתם את המסלול מהר. המפקד שלנו היה מנייאק באלונקה והתחיל לתת ספרינטים שאין סיכוי שנצליח להגיע אליו, ואחרי מלא חזרות הוא לקראת סוף המסלול לקח אותנו כל הדרך בחזרה למגרש שבאנו ממנו, ונתן לנו להקיף את המגרש בערך 7 פעמים עד שהצלחנו לעשות סיבוב שלם אחריו ואז שוב כל הדרך בחזרה לבסיס וגם שם במקום להכניס אותנו לבסיס הוא המשיך ללכת והלכנו מסביב לבסיס עוד איזה 2 ק"מ במסלול של הריצת אלפיים. אז אין מצב שלנו זה היה 2 ק"מ. 8 ק"מ נשמע יותר הגיוני.

בקיצור העניין מאוד אינדיבידואלי. זה תלוי מאוד בקבוצה שלך, באנשים שלך, במפקד שלך, בך, ובהרבה דברים. גם לנו היה אחד שהלך ולא רץ והוא סיים, אבל הוא לא התקבל, אני לא חושב שגם הבחור הזה שאתה מדבר עליו התקבל. אם לא תרוץ אין ממש סיכוי שתצליח. ואין ממש נוסחה שהכל הולך לפיה, המסלול של השקים יכול להיות הכי קשה והכי קל, זה הכל תלוי במצב. והמפקד שלך לא צריך לעשות דברים קבועים, המטרה שלו זה רק לייאש אותך. למשל הייתה קבוצה בגיבוש שאחרי השקים נשארו להם בערך 16 אנשים, שזה די הרבה יחסית לאחרי השקים, אז המפקד שלהם תפס איזה מסלול ולא אמר להם "תעשו שוב" כל פעם, אלא ממש אמר להם "עד שלא נופלים 2 אנשים, אתם עושים את המסלול הזה כל הזמן" ובאמת הם עשו את זה עד ש2 נפלו.

אבל חוץ מהמסע אלונקה והבר-אור, הכל שם כיף כל היומיים האלה הם כיף. שווה לעשות.
ישן 17-02-2006, 20:36
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "האלפיים זה הדבר היחיד שהוא לא..."

זה ממש לא נכון. הבר-אור זה כן בראש והכל בראש. קודם כל הם מסתכלים מי מתחיל ללכת ומי לא. דבר שני, אני כבר כתבתי את זה פה פעם ואני אכתוב את זה פה שוב:

כשהתחלתי להתאמן לגיבוש, אני רצתי ממש חרא, למרות שכל המסלול רצתי(חוץ מב100 מטר האחרונים שממש התעייפתי אבל לא המאה האלה היו מה ששינה את העניין) הגעתי לתוצאה גרועה של בערך 13 דקות בריצת אלפיים. וזה עוד במסלול לא ממש קשה, מישור כל הזמן ואז עלייה קצת חדה ואז ירידה קצת חדה. וחודש שלם אני כמו אידיוט ניסיתי לשפר את התוצאה בקטע הפיזי וחשבתי שהקטע הזה של "הכל בראש" ממש שטויות(וכתבתי את זה פה גם כשזה מה שייעצו לי) אבל פיזית ממש הצלחתי קצת שיפור, ירדתי ממש טיפה, לסביבות ה12 דקות.

השיפור הגדול שלי היה כשחבר שלי שגם התאמן איתי אמר לי שמה שאני עושה עכשיו אני אפילו לא מנצל חצי מהיכולות שלי, ושאני הרי יכול לעשות את זה פיזית אני פשוט מתעייף ומוותר לעצמי ואני לא צריך לעבוד על לשפר את הרגליים אלא את המוח ולא לוותר לעצמי. יומיים אחרי זה כשרצנו והחלטתי שאני מנסה את מה שהוא אמר - התוצאה שלי הייתה 9:36. אהה וגם כבר לא עצרתי במאה מטרים האחרונים כמובן . אין שום סיכויי שביומיים שלא עשיתי כלום(יומיים מנוחה בין הריצות זה היה) התוצאה שלי ירדה מ11 וחצי דקות ל9 וחצי דקות. זה הכל היה בראש.

אני גם לא בקטע ההיפי הזה של המוח משנה הכל ואני מאמין באימונים, אבל זה הוכיח את עצמו בריצות ואם זה נותן שיפור אמיתי, למה לא?

וכמו שאמרתי אני לא סוס וממש אין לי שרירים מטורפים חוץ מהחודש הזה לא רצתי לפני גם בשיעורי ספורט הייתי בדרך כלל מבריז ועושה לעצמי שיעור חופשי חח. אז אם בלי שום שרירים ואימונים רצינים מוקדמים הגעתי לתוצאה של 9:30, אין סיבה שמישהו שכן מתאמן יגיע לפחות, אתה צריך למצוא קצב שהוא באמת מהיר, ולא לתת לעצמך לרדת ממנו.

ושוב, הבר-אור זה לא רק תוצאה שלך, זה גם המיקום שלך ביחס לשאר, אז אם אתה עושה 10:10 זה לא אומר שאתה צריך להיות רגוע. יש כאלה שעשו 10 דקות ולא עברו כי הקבוצה שלהם הייתה ממש טובה ויש כאלה שעשו 12 דקות ועברו כי הם הגיעו במקומות טובים יחסית לקבוצה שלהם. אז אפשר להבין לפי זה שאין תוצאה מדוייקת שצריך להגיע אליה, ושזה תלוי בעוד דברים.

נערך לאחרונה ע"י EG1987 בתאריך 17-02-2006 בשעה 20:39.
ישן 17-02-2006, 21:29
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי EG1987 שמתחילה ב "זה ממש לא נכון. הבר-אור זה כן..."

תראה אחי, אני לא בא להתווכח איתך, אולי אתה צודק, אולי גם אני עוד לא השתמשתי במלוא הפוטנציאל שלי. אבל לפני שהתחלתי להתאמן לא הצלחתי לסיים אלפיים בריצה... זה לא שהפסקתי לרוץ, אני פשוט הגעתי למצב שאני חושב שאני רץ אבל אני לא. הגעתי למצב שאני כמעט לא מרגיש את הרגליים שלי מרוב עייפות. ומה לעשות, פשוט לא יכלתי להמשיך לרוץ, שלא נדבר על העובדה שכבר לא יכלתי כמעט לנשום בלי להרגיש כאבים בחזה. זה מה שנקרא להיות בכושר גרוע (בלשון המעטה).
כמובן ששבועיים של אימונים יכולים לשפר את זה בהרבה, ובדיעבד נראה לי שאולי באמת הייתי חלש מנטאלית, אבל אז זה נראה לי כאילו נתתי את המקסימום ובכל זאת לא הצלחתי להחזיק מעמד.

בוא אני אגיד לך את זה בצורה שאני חושב שתסכים איתי... בדיוק כמו שצריך להתאמן בלשפר את הכושר צריך גם להתאמן בלשפר כוח מנטאלי. ומי שלא עובד על שניהם כנראה לא יעבור בר-אור (אלא אם הוא כבר בכושר כמובן) גם אם הוא חושב שיש לו הרבה רצון, כי בנאדם שלא עובד על האספקט המנטאלי בריצה לא יודע מה זה כוח רצון ברמה גבוהה.
ישן 18-02-2006, 03:21
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "תראה אחי, אני לא בא להתווכח..."

אני מסכים לגבי הקטע האחרון, אבל לא כל כך לגבי הקטע הראשון. אמרת שהיית עייף וכאב לך כל פעם שנשמת - זה לא איזה בעיה רפואית(בהנחה שבאמת שאין לך אסטמה או משהו כזה), גם לי כאב רצח כל פעם לנשום שרף לי את הגרון וכאב לי הריאות כנראה נתפס שם משהו והרגליים מרוב כאבים כל פעם שנשפתי הייתי בטוח שעומדות פשוט ליפול. אבל ההבדל הוא שאני לא נתתי לעצמי ליפול ולא אמרתי לעצמי "טוב אני עייף ממש אז זהו אני לא יכול" אלא אמרתי לעצמי "פיזית אני יכול לעשות את זה, עובדה שהנה כואב לי והנה הרגליים חלשות והנה אני עדיין רץ". ואיכשהו עשיתי את זה. ואחרי הריצת אלפיים אתה חושב שהלכתי עם כולם לעשות מתיחות ולמדוד זמנים? חח אחרי השער נפלתי מהרגליים המפקדים התחילו להקים את כולם על הרגליים כי "יותר טוב ללכת אחרי ריצה" לא התייחסתי אליהם בכלל פשוט ניסיתי לנשום והרגשתי כאילו אני הולך להקיא דם, ברצינות הרגשתי כאילו יש לי דם בגרון. ולא בכלל יכלתי לחשוב על להוזיז את הרגליים ואני עוד כמו מטומטם באתי לגיבוש עם שברי מאמץ.

אבל עברתי, ושרדתי. אולי באמת הייתה לך איזה בעיה מיוחדת שבגללה לא יכלת לרוץ יותר, אני לא יודע. אבל אני אומר לך שאני הייתי בכושר ממש גרוע(בחיים לא רצתי שיעורי ספורט הברזתי התחלתי לרוץ רק חודשיים לפני הגיבוש וגם זה בקושי פעם בשבועיים רק שבועיים ככה לפני הגיבוש ממש התחלתי להכנס לאימונים אינטנסיבים שעשו לי שברי מאמץ) ואני הצלחתי לצאת עם 9:30 ועברתי, ואני הרגשתי בדיוק מה שאתה הרגשת, שאני פשוט לא יכול יותר הרגליים חלשות ועומדות להתפרק פשוט וכל פעם שנשפתי הרגשתי את כל הגוף פשוט נופל וצועק לי לעצור כי אין לי כוחות יותר. זה הרגשה שיש לכולם בריצה, אבל צריך להגיד למי שמתאמן לקראת הדברים האלה, שההרגשה הזאת זה לא באמת אומר שהגעת לקצה היכולת שלך, אלא שצריך להמשיך לרוץ למרות ההרגשה הזאת, ולנצח אותה, ואז באמת תגיע לקצה היכולת שלך, ואז זה הקטע שאתה באמת משפר את עצמך פיזית, לא אם אתה כל הזמן מוותר לעצמך בנקודה מסויימת ונתקע בה.

שוב, אני מדבר בהנחה שאתה בלי בעיות בריאותיות מיוחדות כי אני ממש לא יודע איך מרגישים עם אסטמה וכאלה אז אין לי מושג בדברים האלה.
ישן 18-02-2006, 19:20
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי האסמטי שמתחילה ב "חחחחחחחחח זה לא הנושא בפורום..."

תשמע אין לך ברירה היחידים שאתה צריך להתייעץ איתם הם המומחים שמטפלים בך.

ולא צריך להגזים עם הרעל, גם אני לפעמים כל כך נלחץ מאם אני אתקבל למגלן או לא שאני צריך להזכיר לעצמי שזה תכל'ס רק 3 שנים ולא כל החיים. אני במצב דומה לשלך התאמנתי לגיבוש וקיבלתי פציעה(שברי מאמץ) שעכשיו בגללה יש סיכוי שאני לא אגיע לאן שאני רוצה. אבל שמע הרעל יעבור אחרי 3 שנים, אבל הפציעה יכולה להחמיר ולהרוס לך את כל החיים וזה יראה לך דבילי שבקושי תוכל ללכת ולרוץ בשביל להיות ביחידה יותר נחשבת 3 שנים(או שנתיים וחצי זה כבר יהיה עד אז). איך אומרים עדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע? אז ככה זה גם פה, עדיף לך לאבד חלום(אבל לא חוויה, בכל יחידה תהיה לך חוויה זה תלוי בגישה שלך, יש לי חברים שכמעט בכו כשלא קיבלו גבעתי-גולני-צנחנים אלא תותחנים או שיריון, ועכשיו הם בטירונות ומלאים בגאוות יחידה תגיד להם היום לעבור לגבעתי הם יצחקו עלייך בפנים) מאשר להרוס את הרגל שלך לכל החיים ולעשות בעיות בריאותיות.

אבל אני לא אומר לך לוותר כמובן , קודם כל תשאל את הרופאים שלך, רק הם יגידו לך אם לוותר או לא.
ישן 18-02-2006, 21:37
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי האסמטי שמתחילה ב "וואלה אחי אתה מעודד תודה אבל..."

הגיבוש הוא סביר. לא קשה מדי. הדבר הכי קשה פיזית זה כנראה המסע אלונקה בסוף, אבל הדבר הכי קשה מנטלית זה המרוץ שקים הראשון, רוב האנשים פורשים בו, מעט אנשים פורשים אחרי השקים(בין 0 ל2 בדרך כלל). כל מה שקשה בזה זה שאתה לא מבין עדיין מה קורה שם, אתה לא יודע מתי זה נגמר, וזה מייאש, וזה כואב, ואתה מת להוריד את השק. פשוט צריך להגיד לעצמך "עוד אחד" ולעבור את זה אחד אחד לא להסתכל "מתי זה יגמר" וכאלה. אחרי זה אתה כבר מבין את הקטע ואין משהו ממש קשה.

אנשים לא עפים בראיון, הראיון הוא בסוף הגיבוש, כולם עושים ראיון והולכים הביתה. אם נפלת, אין לך דרך לדעת אם נפלת בגלל הראיון או בגלל הביצועים שלך בגיבוש.

אין מה להתכונן ולהלחץ מהראיון, זה סתם שאלות עלייך, פשוט תהיה כנה ואם אתה חומר של צנחנים הם יראו את זה. הראיון יכול ללכת בכל מיני כיוונים זה תלוי לגמרי בך ובמראיינים ובשיחה שלכם. יש שאלות קבועות כמו "מה התכונות הטובות שלך ומה התכונות הרעות שלך", או "למה דווקא צנחנים" והשאלה המכשילה "אתה חושב שגולני וגבעתי זה לא טוב מספיק וקשה?". חוץ מאלה הם שואלים אותך קצת על החיים שלך לברר עלייך, ועל הפרטים האישיים שלך(שאתה ממלא בשאלון בבוקר של היום הראשון בגיבוש. בגרויות, הורים, אחים ואחיות, עבודות, מה אתה מתכנן לעתיד וכו'). חוץ מזה זה כבר לאן שהשיחה גולשת, אני אישית אמרתי להם שהפריע לי הקטע בגיבוש שהיינו צריכים לעשות מפה של ישראל והקבוצה שלי עשתה מפה מעוותת ומיקמה את הערים והמקומות ממש לא במקום, אז אחד המראיינים הוציא דף וצייר מפה של ישראל והתחיל לשאול אותי על כל מיני מקומות בארץ. זה דבר שהיה רק אצלי. זה תלוי לאן אתה מושך את השיחה. ידברו על מה שאתה רוצה בקיצור. אם יש לך בעיות רפואיות או של קב"א או כל דבר אתה יכול לדבר איתם על זה ולהסביר איפה אתה עומד(אני למשל דיברתי איתם הרבה על המחלה שלי, ועל למה בראיון האישי בצו ראשון אמרתי שאני בכלל לא רוצה קרבי, וגם שאלתי אותם אם זה ישפיע על המיונים שלי).
ישן 19-02-2006, 21:04
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי האסמטי שמתחילה ב "מה הקטע הכי קשה בגיבוש !?"

אני לא יודע, אין שעון או משהו. בכלליות, כל העניין הוא בין 4 ל5 שעות.

אין זמנים קבועים למסלולים זה תלוי לגמרי במפקד שלך.

אין ממש קטע הכי קשה.
בהתחלה יש את השקים, שזה הכי קשה מנטלית כי אתה בדיוק קמת וזה הלם ראשוני ובגלל זה הרבה פורשים בזה, השקים זה בערך שעה, אם אתה עומד בזה, אתה כנראה תעבור את הגיבוש כמעט על בטוח. רק אל תלך במקום לרוץ, ואל תפזר חול כי זה יוריד לך ניקוד אצל הבוחנים, ואל תוריד את השק מהכתפיים כי זה נחשב כאילו פרשת, לעומת זאת אפשר מדי פעם קצת לשנות מיקום אני מדי פעם הרמתי את השק עם הידיים כדי לתת קצת מנוחה לכתפיים ואז הנחתי אותו הפוך כדי שהצד היותר כבד יהיה על הצד השני שפחות כואב באותו רגע.

אחר כך יש את הזחילות, שזה לא קשה אבל זה כואב וזה המסלול היחידי שמדממים בו, על בטוח, ולי גם נקרעו לי המדים בברכיים ובמרפקים בגלל זה. בהתחלה זה לא כואב אבל אחרי זה שכבר אתה פצוע וצריך לעשות את זה, זה די כואב. אבל בגלל הכאב זה המסלול הכי קצר לפי מה שאני זוכר, יש בערך 10 מקצות, שזה לא יותר מדי יחסית לשקים שהיו הרבה (לא זוכר בדיוק אבל בהחלט מעל 40 פעמים)

אחר כך יש אלונקה סוציומטרית שזה לא קשה בכלל אין שום סיבה לפרוש שם.

דיונים ושטויות גם אין מה לפרוש.

עוד ריצה עם שקים כמו הפעם הראשונה רק במסלול יותר קשה ומדי פעם חוקים אחרים.

ועוד כל מיני מסלולים שיכול להיות שיהיו לך:
יש איזה חישוקים שצריך לעבור בהם בלי לגעת בהם בעזרת החברים שלך, אנחנו לא עשינו את זה אבל הבנתי שזה מאוד קל.
יש את המסלול שעושים 10 שכיבות סמיכה רצים לאמצע עושים 10 כפיפות בטן רצים לסוף עושים 10 קראנצ'ים או מה שזה לא יהיה ואז רצים עד להתחלת המסלול ומנסים לעקוף אחרים, זה מסלול די קל אבל משום מה תמיד הגעתי בו אחד לפני אחרון, לדעתי זה כי אחרים רימו ולא עשו 10 מכל דבר, הכי חשוב פה זה לעשות 10 מכל דבר, ולפעמים עשיתי 11 כשלא הייתי בטוח.
ויש גם מסלול של מתח, אני לא עשיתי אותו ולא בטוח כל כך מה עושים שם, אבל לפי מה שהבנתי זה מסלול קשה. "שואה" תיארו אותו אלה שעשו. בקיצור צריך לעשות כמה שיותר מתח כמה שיותר זמן אסור לפתוח עיניים אתה לא יודע כמה נשארו על המתח וזה לפי מיקומים, ואתה צריך להשאר כמה שיותר זמן ולהיות האחרון על המתח.

ובסוף יש את המסע אלונקה שזה הקטע הכי קשה פיזית בגיבוש. 1 פרש אצלנו שם. ואני מניח שגם בקבוצות אחרות פרשו שם. שוב זה גם תלוי במפקד שלך, היו מפקדים שבאמת עשו את המסע מהמגרש ועד הבסיס שזה בערך 2 ק"מ.. אבל היו כאלה כמו שלנו שעינו את המלש"בים וכל הזמן חזרו ועשינו את המסלול שלוש פעמים בערך הלוך וחזור, ובערך 10 סיבובים מסביב למגרש, ועוד הרבה חזרות קטנות בדרך, ועוד ליד הבסיס את המסלול של הריצת אלפיים(שזה 2 ק"מ בעצמו), אז יצא לנו הרבה יותר מ2 ק"מ, משהו בסביבות ה10 ק"מ. זה גם היה לנו המסלול הכי ארוך. אבל לאחרים זה היה מסלול די קצר. זה קשה פיזית כי זה כואב רצח בכתפיים. המפקד אמר בהתחלה שיש שקע בכתפיים שנקרא "שקע האלונקה" שקוראים לזה ככה כי זה במיוחד מתאים למקל של האלונקה, זה שקר, אין כזה שקע, השקע רק נוצר בעצם שלך אחרי שעות שאתה סוחב את האלונקה.

בקיצור הכל תלוי בקבוצה שלך ובמפקד שלך.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר