לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2006, 15:11
  KHTC KHTC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
לוחם בדבור - אל תחשבו פעמיים!!

אוקיי ח'ברה אני שומע פה יותר מידי מחלוקות בקשר לדבורים של חיל הים. אז ככה.
אני משרת כבר חצי שנה בדבורים....ומי שייצא לו להגיע לדבורים צריך רק לשמוח ולהודות לאלוהים.
כי השירות שעוברים בדבורים הוא שירות שונה לגמרי מכל חיל אחר .
אז מי שעדין לא יודע...הדבורים הם לוחמים, ואם לא יצא לכם לשמוע הרבה מהם זה בגלל שהכל סודי ולא מופץ לתקשורת. למרות שלפני חודשיים הופץ לתקשורת די הרבה על החיסולים שהדבורים ביצעו.
( והסיבה שלפעמים זה מופץ לתקשורת זה רק בגלל להרתיע את האויב שיידעו שיש הגנה חזקה בים).
בצבא יש המון שביזות והמון רגעים שקשים אבל בדבורים זה שונה.....הרוב המכריע מרוצה מאיפה שהוא נמצא ומסתובב בגאווה .
שמעו השירות לא הכי קל אבל מאתגר - להיות בים של 2 וחצי עד 3 מטר במהירות של 29 קשר ויותר ולפוצץ בטווח 0 את הראש של המחבל מביא סיפוק שאתם לא מתארים לעצמכם!!!
תגיעו לבה"ד חיל הים ויראו לכם שם סרטים שלא תאמינו בכלל איזה חיסולים הדבורים מבצעים.
ולא לשכוח פרט הכי חשוב- ברגע שמגיעים לספינה, אתם לא סתם מגיעים לעוד מקום חדש, אתם מגיעים למשפחה, משפחה חמה ואוהבת, 12 איש בספינה שכולם אחים אחד לשני, ישנים ביחד, מתקלחים ביחד, מכינים אוכל ביחד, מפליצים ביחד, מריצים צחוקים מטורפים ביחד, ובמיוחד במיוחד במקרה הטוב תופסים פח"ע ביחד!!!!.

איך מתקבלים לשם?!
היום להגיע לדבורים קצת יותר קשה כי הביקוש הוא רב יותר משנים שעברות.
קודם כל במנילה מסמנים רצון לשרת כלוחם -5, ורצון להיות בסטילים\דבורים -5.
ואז למי שיש מלבד זה נתונים מתאימים ( קב"א הדרושה היא 51+ ופרופיל 97) מקבל זימון למיונים בביתן חיל הים בתל השומר....שם אתם צריכים להראות מוטיבציה רבה לשרת בחיל הים.
מי שעובר את המיונים מקבל זימון לגיבוש ושמה עושים לכם משחק ילדים לעומת מה שתעברו בשירות עצמו. בקיצור בגיבוש עצמו תראו הרבה מוטיבציה ומי שרוצה להיות בדבורים שתמיד יגיד למפקד שהוא רוצה להיות רק בדבורים. ואחרי חודש תקבלו מכתב לבית אם התקבלתם או לא התקבלתם לחיל הים.
( דרך אגב, אם תגיעו לדבורים או לסטילים תדעו רק לאחר הטירונות ).

בקיצור, ח'ברה בתור לוחם בדבורים ואחד שיש לו הרבה חברים ביחידות חיר אחרות, אם אתם רוצים שירות קצת שונה , מיוחד, כייפי, והמון המון סיפוק מהשירות תבואו לדבורים!!!!!

(נ.ב - בדבורים יש לא מעט אנשים שבוזים, ושרוצים לעזוב את השירות , אבל תזכרו תמיד לקחת רק את הדברים החיוביים מהשירות וככה השירות שלכם ייראה הכי טוב, כי בכל זאת - אנחנו בצבא!!!!)

"עם רעל בעיניים וגאווה בלב, דבורנים לנצח לא חשים כאב".

נערך לאחרונה ע"י KHTC בתאריך 17-02-2006 בשעה 15:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2006, 15:35
  DanDul DanDul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
פיגוע טוב...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי *Kuizo* שמתחילה ב "מה עושים במיונים בביתן חיל הים?"

אני התקבלתי לחיל הים ומתגייס ב-12.3.06, ויש לי כמה שאלות..
כמו שאתה אומר, התגבר הביקוש לדבורים, אבל בבה"ד (בגיבוש)
דיברנו עם כמה חיילים שבקורס עכשיו, והם אמרו שאתם הדבורנים
עושים רק בט"ש כל היום, מקיאים כל היום וחיסולים לא ראו אצלכם הרבה זמן..
אני אשמח אם תשכנע פה את החבר'ה לבוא לדבורים, למרות שאני אישית
עוד לא החלטתי לאן ללכת, וגם אם אפשר תפרט פה על הטירונות קצת, מה עושים וכו'...
תודה..

עריכה: סליחה, שכחתי לענות לבחור מעליי...במיונים בביתן חיל הים שנמצא בבקו"ם באים, עושים הרשמה, נכנסים להרצאות של בכירים מחיל הים, ובעיקר ממלאים שאלון 65, ועוד שאלון של איזה 16-20 דפים(לא זוכר בדיוק) על עצמך, משפחתך, וכו'...
98% ממי שבא לשם עובר לגיבוש שבוע אחרי זה..צריך רק מוטיבציה לשרת בחיל הים...מראים לך שם קצת סרטונים כדי להרעיל אותך, שזה כיף בפני עצמו..זה לא קשה וזה כיף ומכירים חבר'ה...

נערך לאחרונה ע"י DanDul בתאריך 17-02-2006 בשעה 15:38.
ישן 17-02-2006, 16:52
  KHTC KHTC אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KHTC שמתחילה ב "לוחם בדבור - אל תחשבו פעמיים!!"

טוב ח'ברה אני יענה לכם על השאלות:

אז ככה, החיים בספינה עצמה באמת לא קלים, יש להתמודד עם ים גבוה, בחילות, הקאות לפעמים אבל שוב.....עם כל הדברים האלה בסוף מתמודדים ומתרגלים.
ומניסיון אישי- תאמין לי שמתרגלים.
וחיסולים תאמין לי שיש מספיק וחבל שאני לא יכול לפרט אבל תאמין לי שיש. ויש גם שיתוף פעולה עם שייטת13 ושלדג.
אתם לא מבינים כמה קשה לי להסביר לכם את השירות בדבורים- כי עד שאתה לא שם אתה לא יודע מזה באמת להיות דבורן. וזה דבר אדיר.
וקצת לעניין אותכם- בגיבוש האחרון 98% ביקשו להגיע לדבורים. שזה היה ביקוש אדיר שלא היה אף פעם.
ומתכום רק 20% יגיעו.

הטירונות היום עברה לבה"ד חיל הים- ככה שאין לי מושג מה השוני במעבר.
בקשר לקורס- הקורס הוא התקופה הכי קשה בשירות, הכי מאתגרת בשירות והכי יפה בשירות.
עוברים הרבה מסעות, טבילות במים, אבטשי"ם, שבוכ ס"ג ( השבוע הכי כייפי בקורס) .
ולומדים הרבה ומיוחד לומדים להיות דבורנים. וכשאני סיימתי את הקורס סיימתי עם דמעות, כי עוברים שם חוויה שלא שוכחים בחיים.

ומי שמתגייס במרץ הקרוב לדבורים - הולך לקבל את המפקדים הכי תותחים שיש!!!!!!!!

מזה בעצם להיות דבורן? - דבורן זה אחד שדואג לחברים שלו יותר מאשר לעצמו, זה אחד שלא מתחיל לאכול עד שכולם מרימים כוס למעלה וממברכים, דבורן חייב להיות בנאדם מצחיק ואם הוא לא, אז הוא ילמד בהמשך (וזה בדוק!), ודבורן זה בנאדם חם ואוהב .
ועוד משהו קטן - הבנות בחיל הים חמות רצח על הדבורנים!!!!!! כי הם נחשבים לאחלה של אנשים.

היחס עם החובלים? בכל ספינה יש חובל אחד והחובל הוא בעצם המפקד של הדבורנים והחובל הוא כמו אחד מהצוות והוא החבר הכי טוב של כולם. וקוראים לו בשם שלו ומריצים איתו צחוקים והוא יוצא איתנו למסיבות וכדומה.

נערך לאחרונה ע"י KHTC בתאריך 17-02-2006 בשעה 16:59.
ישן 17-02-2006, 23:18
  ori_s4 ori_s4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ronzehavi שמתחילה ב "[font=Verdana]חובל אחד?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ronzehavi
חובל אחד?
זה לא שניים? - מפקד דבור וסגן מפקד דבור?

טעות ידידי.
סגן מפקד דבור הינו לוחם בדבור אשר שירת בתקופה של משהו כמו שנה וחצי ( לא סגור על הפז"מ ) בכל תפקיד שהוא אינו מכונאי , הצטיין , קיבל המלצות מן המפקד ( חובל! ) ויצא לקורס (שכולל הרבה חומר עיוני ומבחנים רבים ) ובסופו קיבל את התואר (והשעון ) של סגן מפקד דבר.
למכונאים והעוסקים בכל העסק של ההנעה ניתנת האפשרות לצאת לקורס צ'יפים( אם תשאלו אותי הרבה יותר יוקרתי ונחשב מאשר "סגן מפקד") שגם הוא יכלול הרבה מאוד חומר עיוני ומבחנים ובסופו ינתן התואר צ'יף ( יש בדיוק את אותם הסמכויות כמו של סגן המפקד מלבד זה שרק הצ'יף רשאי להניע את הספינה ועוד דברים נוספים בסגנון...).
ישן 17-02-2006, 17:27
  KHTC KHTC אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KHTC שמתחילה ב "לוחם בדבור - אל תחשבו פעמיים!!"

אוקיי בקשר לתפקידים בדבור:

התפקידים מחולקים ל-2...וזה מתחיל כבר בקורס.
יש קורס לוחם דבור שייט
ויש קורס לוחם דבור השטה.

קורס לוחם דבור שייט- הם בעצם הימאים בספינה, אחראים על כל הנשקים בספינה ותפעולם, מפעילי סירת גומי ואחראים על מה שקשור לימאות.
קורס לוחם דבור השטה- עושים כל מה שקורס שייט לומדים אבל בנוסף עוסקים במכונות .
הם בגדול המכונאים בספינה.

בספינה עצמה אתם מוסמכים עם הזמן על כל כלי הנשק בספינה ושיש עמדות קרב או אימונים או פח"ע, אתם תופסים עמדה על אחד מכלי הנשק. ( הכלי נשק בספינה: M-16 קצר, מא"ג, תותח 20, קרגו וטייפון.) המכונאים גם תופסים עמדות על הנשקים אבל בנוסף עושים ביקורות על המכונה שהכל תקין וכדומה.

החובל בעצם הוא זה שמנהל את הצוות , אחראי על הצוות, בזמן אמת אחראי על הצלחת המשימות והוא זה שמחליט מתי לתקוף וכ"ו.
ישן 17-02-2006, 22:28
  KHTC KHTC אינו מחובר  

בקשר לצוות בספינה - כיום יש בחיל הים 30+ ספינות בט"ש ובכולם כפי שאני שומע יש אחלה צוותים.
ואין כזה דבר לפול עם צוות גרוע ....כולם חייבים להיות צוות כי בלי צוות שום בט"ש לא יוצא מושלם.
ואני יספר לך משהו אישי: שהגעתי לספינות היה אדם שלא סבלתי אותו ואמרתי לעצמי שאין מצב שאני מחזיק איתו 3 שנים והיום- אנחנו החברים הכי טובים!!!!!! החברים הכי טובים שיש!!!!!

בקשר למילואים - זה נכון, דבורנים לא עושים מילואים ובעבר היה נהוג לשלוח אותם לאבטש"ים אבל מזה שנתיים כבר אין יותר כזה דבר , כי אין כסף למדינה לשלוח סתם לאבטשים.
אז כיום הדבורנים בכלל לא יוצאים למילואים, חוץ ממי שיוצא לקידום והולך להיות סגן מפקד דבור, אז הוא עושה מילואים בספינה.

וזכרו משהו- בצבא צריך לדעת להנות, עם כמה שזה קשה, תלמדו לאהוב את התפקיד שלכם, תלמדו להתחבר אל כולם וגם לכאלה שאתם לא אוהבים כי אולי זה בעצם החבר הכי טוב שיהיה לך ותלמדו רק לצחוק ולצחוק על כל דבר שיש ועל כל דבר שאתם עוברים שהוא קשה, וזכרו עוד משהו - הדברים הקשים שעוברים הם נזכרים במוח תמיד כחוויות!!!!!!

ואצלנו בדבורים איך אומרים?! - "הקושי עובר אבל הגאווה נשארת"
ישן 03-03-2006, 14:21
  Ave_Zan Ave_Zan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עוז הררי שמתחילה ב "רגע.."

אני אומנם משרת בסטי"ל,
אבל אני מאמין שבנוגע לקצונה זה אותו הדבר.

קצונה בחיל הים מתחלקת לשתי קטגוריות
קצונת ים, וקצונת חוף

קציני ים הם רק חובלים (למעט ש\13, ילת"מ, ויב"ן שבנוגע אליהם אין לי מושג איך זה עובד)
בשביל להגיע לשם אפשר לצאת לקורס חובלים בכל שלב של השירות.
מה הכוונה? אתה יכול לצאת כשאתה מלש"ב לעשות גיבוש והכל, ואתה יכול לצאת אחרי הקורס או שלב האימון שלך בצבא, והיו גם אנשים שיצאו לקורס חובלים אחרי השירות שלהם (הבחור הזה משרת בספינות עד היום).
זה בנוגע לקצונת ים, אישית אני נגד איך שכל המערכת הזאת מתנהלת, חובלים בספינות לא יודעים מה זה להיות חפ"ש בספינה, אבל זה נושא אחר.

בנוגע לקצונת חוף, ברגע שאתה מגיע לסדיר, יש את הכנס קצונה הזה, ואת המבדקים והשטויות, ואפשר לרדת לחוף לקצונה. אבל קצונת החוף בחיל הים לדעתי היא דיי בזיונית. זה טוב רק לאנשים שממש לא מסתדרים בספינות, או לא מנסים להסתדר. לוחם בספינה שיורד להיות קצין כוח אדם, לדעתי זה בזיון.

מקווה שהבהרתי את העניין טיפה.
ישן 03-03-2006, 18:13
  KHTC KHTC אינו מחובר  

ח'ברה מה המצב?? אני מי שלא זוכר פתחתי את האשכול הזה.

טוב אז שמעתי פה שהרבה רוצים לדעת לאן אפשר להתקדם בדבורים, אז אלה האפשרויות בקידומים:

סמ"ד - סגן מפקד דבור- תפקיד שמאוד נחשב בספינות והוא בעצם המחליף של המפקד. הוא מיועד רק למי שעבר קורס לוחם דבור שייט.

צ'יפ - זה גם נחשב לתפקיד בכיר. צ'פ הוא בעצם המכונאי הבכיר בספינה ויש לו מעמד גבוה.
הוא מיועד רק למי שעבר קורס לוחם דבור השטה.

קורס חובשים - קורס מאוד יוקרתי בצה"ל ונחשב לקורס ממש איכותי ( דרך אגב, אני בקרוב מתחיל את הקורס). בסופו של הקורס אתה בעצם החובש בספינה.

קצונת חוף- מי שמעוניין יורד להיות קצין בחוף לאחר סדרה גדולה של מיונים.
בדר"כ אנשים שהולכים לקצונת חוף הם אנשים שרוצים לברוח מהספינות ויותר נכון נמושות אנחנו קוראים להם.

הדרכה - יש גם כאלה שיורדים מהספינות לאחר חצי שנה להדרכה בבה"ד חיל הים. הם בעצם הולכים להיות מפקדים על הדבורנים המתחילים.
בדר"כ מי שמגיע לזה הם רק המצטיינים של הקורס. ( טיפ קטן: מי שרוצה להיות מפקד שייתן בקורס את כל כולו)

ויש גם קורסים שנחשבים לצ'ופרים:

קורס מצילים - לפני סיום השירות דבורן יכול לצאת לקורס מצילים על חשבון הצבא .

קורס טבחות - בספינה מי שלא יודע אנחנו מבשלים את המאכלים ( בגלל זה יש את האוכל הכי טוב בדבורים) ולפעמים שולחים כמה ח'ברה לקורס טבחות בצריפין למשך שבוע . קצת שינוי שיגרה.

ישן 03-03-2006, 18:23
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
שאלה-

לא עברתי מיונים לסטילים כי יש לי פרופיל 72 עם שני סעיפים פוסלים (גב,זיעת יתר). לפני 3 שבועות שלחו לי מכתב שאני מיועד למערך הטכני של צה"ל וביקשו ממני לדרג 5 חילות. ההעדפות שלי היו חיל הים או חיל התקשוב. בסוף השאלון היה כתוב -במידה ותימצא מתאים לשירות בחיל הים תזומן למבדקים נוספים. כמו שכתבתי קודם, לא עברתי מיון ים, אז על איזה מבדקים נוספים הם מדברים?
אתה יכול לתת לי קצת מידע על המערך הטכנולוגי של חיל הים?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:57

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר