לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2006, 16:58
צלמית המשתמש של gal perel
  gal perel gal perel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.06
מה שהבריטים כבר מזמן יודעים עכשיו יבינו בצה"ל אולי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המהפכה ביח' המובחרות - התבססות על אנשי הקבע (ממעריב)"

בSAS ואפילו בכוחות המיוחדים האמריקאנים (ואני יודע שאני מדבר על צבאות שכירים ולא גיוס חובה) יש חשיבות לנגדי הקבע שבהן כלוחמים והקצין הוא פרט נדיר בנוף. הרי את החיילים מגייסים מיחידות בצבא למשל בSAS רק אחרי שנתיים נסיון ודרגת טר"ש עם עדיפות לצנחנים. תארו לעצמכם חיר"ניק מגבעתי עם נסיון של מ"כ ו3 שנים עזה והשטחים (אם היה בנח"ל או בצנחנים) חותם קבע ועובר אימונים (לא ארוכים כי יש בסיס איתן לבנות עליו) ועובר לדובדבן. אבא שלי אמר לי פעם שאחרי הפעם הראשונה תחת אש אם תפקדת אתה יכול להיות כמעט במאה אחוז בטוח שתתפקד בפעם הבאה ולכן התוצאה תהיה לוחמים בוגרים מנוסים מיומנים עם שיקול דעת ונסיון קרבי ובעצם הכוחות המיוחדים יהיו עוד תחנה במסלול הצה"לי וגם הם יפיקו מן הידי הנסיון ואיכות האנשים שישנם בחיל הרגלים וכבודם במקומו מונח כפי שהם למדים מן הסיירות יוכלו אלו עתה בתורן ללמוד והרוויח מנסיונן שנקנה בזיעה ובדם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2006, 17:06
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
מה?!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "מה שהבריטים כבר מזמן יודעים עכשיו יבינו בצה"ל אולי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gal perel
אבא שלי אמר לי פעם שאחרי הפעם הראשונה תחת אש אם תפקדת אתה יכול להיות כמעט במאה אחוז בטוח שתתפקד בפעם הבאה ולכן התוצאה תהיה לוחמים בוגרים מנוסים מיומנים עם שיקול דעת ונסיון קרבי

תמסור לאבא שלך ד"ש מארבעה חבר'ה בוגרי דובדבן... וסגן אחד, א' שמו...

ערכיה: ואני מזכיר לך, שבצבאות של ארה"ב ובריטניה אין גיוס חובה, הצבאות שונים
בתכלית מהצבא הישראלי.

ישן 18-02-2006, 16:39

את הד"ש מסרתי והנה התשובה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "המהפכה ביח' המובחרות - התבססות על אנשי הקבע (ממעריב)"

אם אתה מתפקד תחת אש אז זה לא פחד עד כאן כולנו מסכימים והצוות תפקד ככל הנראה עשרות פעמים תחת אש ולחץ והיטב . אבל ויש אבל גדול אם כל הכבוד להלם קרב (ושלא כמוך אני ראיתי את זה בשטח פנים מול פנים אייך חבר מהפחד והשוק מאבד את עצמו ומתחפר כשכולנו מיישרים קו) אם אין הלם לקצין ושים לב שעל החברה שלא רצו לצאת אין לי מילים כי זה מותר, אם יש לו את היכולת לשבת בבסיו והסיבה אינה חשובה לטעמי כאשר חייליו ופקודיו הישירם הולכים לאיזור הסכנה והוא שטוען שפגוע מן האירוע הכי פחות יושב בבסיס כי הוא מוחה אז אני רוצה לדעת מה הוא היה אומר למשפחות אם חס וחלילה אחד מהם היה חוזר בארון.

ישן 18-02-2006, 18:14

אוקיי,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "את הד"ש מסרתי והנה התשובה:"

אתה מתחיל להתנשא ואני שונא אנשים כאלה; "ושלא כמוך אני ראיתי את זה בשטח פנים מול פנים אייך חבר מהפחד והשוק מאבד את עצמו ומתחפר כשכולנו מיישרים קו"

הייתי בשטח, ירו עליי כבר, והייתי במצבים קיצוניים הרבה יותר מ"בחור שמתחפר כשאתה מיישר קו".
אל תיתן לכינוי שלי להטעות אותך.

עריכה: מותר להם להגיד "אני לא רוצה לצאת, בספק, אני מזכיר לך שמדובר ביחידת התנדבות!, כמו כן אני לא רוצה לצאת שקול לסירוב פקודה, במיוחד כשהחבר'ה נמצאים בחומש כבר ברכבים אחרי קפ"ק 2!.

נערך לאחרונה ע"י עמרי_הולך_לנחל בתאריך 18-02-2006 בשעה 18:16.
ישן 18-02-2006, 18:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "אוקיי,"

ואם נחזור לנושא ההודעה - החבר'ה האלה היו על סף סיום השירות הקרבי - וקבע לפי שיטת השירות החדשה.

הקצין היה בקבע שני.
אי לכך, אין שום קשר לכלום. זה סה"כ עוד ספין תקשורתי, במיוחד עקב העובדה שרוב היחידות המיוחדות כבר עובדות לפי קבע קצר, ורוב הלוחמים הם בקבע.
יתרה מזאת, מי שרוצה לנפנף בקבע של האמריקאים, שיחשוב על זה - ה- SEAL מתחייבים לחתימה של 5 שנים בלבד. קצת יותר משלדג, לדוגמה.

'קיצר - בולשיט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-02-2006, 22:47

אני לא חושב שאני מתנשא כי מבחינתי אתה אתה יכול להיות רא"ל במיל'
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "אוקיי,"

כל מפקד שחייליו בשטח והוא לא איתם לא ממלא את תפקידו והוא לא הגדיר עצמו כסובל מהלם קרב . אגב מוטה גור כתב בספר שלו פלוגה ד שלצנחן (ונראה לי שרוח הדברים הייתה יחידות התנדבות מובחרות) מוותרים הרבה פחות מאשר לזה שלא התנדב כי על המתנדב להוכיח כחל פעם מחדש את מוכנותו ללכת בראש המחנה הלוחם בקצה השפיץ מה שנקרה. אבל מבחינתי הוא יכל להיות מט"ק בשריון אני רואה את זה כאילו צוות הטנק נסע בלעדיו והוא בעיני החוליה האקוטית ביותר בצוות. והעובדה שעשיתי עד לפני שנה שירות ביחידת חי"ר עוזר לי לראות את זה כך ושוב מבחינתי אתה יכול להיות איתן מגבעת התחמושת אילו היו לך חייילים בודאי לא היית מניח שישלחו אותם ללב הסכנה בלעדיך ואם לא היו לך אז מי אתה שתדבר

ישן 19-02-2006, 18:40

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי gal perel שמתחילה ב "אני לא חושב שאני מתנשא כי מבחינתי אתה אתה יכול להיות רא"ל במיל'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gal perel
אילו היו לך חייילים בודאי לא היית מניח שישלחו אותם ללב הסכנה בלעדיך ואם לא היו לך אז מי אתה שתדבר

תקשיב ותקשיב לי טוב, תתחיל להרגיע ומהר את היחס שלך, התגובות שלך נכונות תמיד בתחילתן, ובסופן תמיד, אבל תמיד יש משפט דבילי שהורס הכל!

ועכשיו נגיב לך קצת... בתור מפקד ולוחם, אני מבטיח לך שהייתי עושה את אותו הדבר אם הייתי מרגיש שאני יוצא למשימה שאני לא מספיק מאומן אליה/מרגיש שהחיילים שלי לא במצב הנפשי לצאת אליה!

ישן 18-02-2006, 21:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "לדעתי זה לא רק הגיל ולא רק..."

אני לא יודע עד כמה הייתה לך אינטראקציה עם יחידות בחו"ל, אבל אני לא ראיתי הבדלים בהתייחסות למקצוע.

עם כל הכבוד, ולמרות הרטינות, היחס של חיילי המסלול אצלי, כאשר היה מדובר במשימה היה זהה ליחס של האמריקאים. כולם שונאים (ומנצנצים מתי שאפשר) שמירות, וכולם עובדים ברצינות באימונים.
גם חבר טוב שלי שעשה את הכשרת הנ"מ שלו אצל האמריקאים אמר אותם דברים - יש סוללות אצליהם שהוא פשוט דיבר עליהן בזעזוע של "אצלינו היו זורקים מישהו לכלא על זה...".

זה מתחיל ונגמר בצורת חשיבה ואיכות הפיקוד - אצלינו או אצליהם.

תסכים איתי שמי שבא בגישה של "דובדבן זה מגניב" משנה גישה די מהר, או עף....

בקיצור, לדעתי הקבע יכול לסייע בשני מישורים -
1. בגרות הפיקוד הזוטר, שאמנם כבר כיום ביחידות הנ"ל טובה יותר מיחידות השדה ה"רגילות".
2. מקצועיות טובה יותר. אין מה לעשות - תעשה משהו שנתיים, תהיה יותר טוב מאשר אם תעשה משהו שנה.

בשביל להנות מבגרות של הלוחמים, אתה צריך לוחמים בצד של השלושים - מ"כים בני 27 וסמלי מחלקה בני 30 - שאז קיים הבדל מהותי. לדעתי, מנסיוני במילואים, אין הבדל בין 24 ל-21.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 18-02-2006 בשעה 21:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:55

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר