לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2006, 14:31
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
שאלה על היחידות

אהלן חברה,

אז ככה אני מאוד מאוד רוצה ליהיות בצבא במקום טוב ומובחר ורוצה לשרת את המדינה על הצד הטוב ביותר.
אני מאוד רוצה להגיע למגלן שזה החלום שלי ואני יודע שהם עושים פעולות יותר מסוכנות ומסובכות מהגדודים הרגילים של החיר. אבל אתמול דיברתי עם דוד שלי שהוא סמל בדוכיפת והוא אמר לי שדובדבן כבר לא כמו פעם ויש להם הרבה פאשלות והם לא משהו כבר. והוא אמר לי שמגלן מתחילים לעשות פעילות של גדודים שזה לשמור ומחסומים וכל הדברים האלה ואני רוצה לדעת האם זה נכון...והאם יש לכם המלצות איפה ליהיות ..
אל תגידו לי שנמאס מכל אלה ששואלים מה יותר טוב גולני או גבעתי או שייטת או סיירת מטכל כי זאת לא הכוונה שלי שלי לשאול מה יותר טוב מגלן או דובדבן פשוט אני רוצה לדעת פעם אחת ולתמיד מי באמת היא יחידה טובה ומובחרת שלא עושה עבודה של גדודים..
ובבקשה מנהלים תענו לי כי זה ממש חשוב לי ותענו אנשים שמבינים לא מלשבים שחושבים שהם יודעים דברים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2006, 14:35
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "שאלה על היחידות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
אל תגידו לי שנמאס מכל אלה ששואלים מה יותר טוב גולני או גבעתי או שייטת או סיירת מטכל כי זאת לא הכוונה שלי שלי לשאול מה יותר טוב מגלן או דובדבן פשוט אני רוצה לדעת פעם אחת ולתמיד מי באמת היא יחידה טובה ומובחרת שלא עושה עבודה של גדודים..
ובבקשה מנהלים תענו לי כי זה ממש חשוב לי ותענו אנשים שמבינים לא מלשבים שחושבים שהם יודעים דברים...

1.נמאס מכל אלה ששואלים מה יותר טוב גולי או גבעתי או שייטת.

2.אם אין פעילות - היחידה עושה "פעילות של גדודים".

3.אתה חושב שסיירת מט"כל לא יעשו פעילות בשטחים בגלל השם שלהם?או קצת שמירות? טעות. אין להם כל שתי דקות הקפצה לביירות ללכת לראות מה נשמע.

4.הבן דוד שלך מדוכיפת, אז הוא בדוכיפת. מאיפה לו דובדבן\מגלן?

5.בוא אני אגלה לך משהו, אבל אל תספר לאף אחד: גם אתה מלש"ב שחושב שהוא יודע דברים.

ראבק...

נערך לאחרונה ע"י GuyB בתאריך 19-02-2006 בשעה 14:38.
ישן 19-02-2006, 19:15
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
א) זה כן נכון, אל תתווכח
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי איכות ישראלית שמתחילה ב "אבל זה לא נכון"

ב) אגוז עושה סוג של קו כרגע בצפון, בוא נגיד...

מגלן ודובדבן לא תופסות קו בשטחים.

ואני מזכיר לך - לתפוס קו זו העבודה האמיתית והכי חשובה, כי כל אחד יכול להתגאות שהוא בא פעם בשנה ועושה מעצר מטורף, עם פריצה חמה לבית, קופים שמשתלשלים מעל גדר ההפרדה והמון ירי מסביב שלא לצורך (ודברים כאלו קורים). העבודה האמיתית היא לעשות 8 - 16 במחסום חווארה ולעצור פעם ביום ילד בן 14 עם מטען צינור, העבודה האמיתית היא לעשות 8 - 16 בגל"ב, שמרתיע ומונע את הפיגוע ירי הבא. זו העבודה האמיתית.

ישן 19-02-2006, 19:39

אז הרוב לא יודעים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אני מסכים איתך עומרי"

ש"לעשות מעצר מטורף" = להתחיל את הלילה באחד הבסיסים, אתה מגיע בסוואנה המגניבה שלך, מסתובב קצת בבסיס עם הפלאטטופ קומאנדו שלך, עושה רוח, אנשים מסובבים ראשים, בנות מסתכלות עליך בהערצה, בקיצור שיא הפוזה.

ואז מתחילים התדריכים, הליכה רגלית של 5 ק"מ אל היעד, צפי למבוקש חמוש ועירני, חשש כבד להפס"דים (הפרות סדר) במידה והכח ייאלץ לחשוף עצמו. המטארולוגיה קובעת שיש סיכוי טוב לגשם, אוליי אפילו ברד... קובעים צירי חילוץ, צירי הגעה וסימנים מוסכמים, עושים עוד סיבוב אחד להביא קצת נקניק מהמטבח, ויוצאים לדרך...

אתה מתחיל את הלילה בללכת ברגל חמישה קילומטרים בשטח טרשי, עליות וירידות מחורבנות שדופקות לך את הרגליים (ושלא יקומו החכמולוגים ויצעקו "יש לכם נעלי הרים!", זה לא עוזר לרגל שלך שנקרעת כל פעם מחדש כשאתה מתדרדר על אבן במדרון), ואתה כולך עם 30 קילו על הגב, ועם שח"ע/עדי על העיניים שזה הופך את ההליכה לכמעט בלתי אפשרית, ועד שאתה מגיע ליעד כולך מתנשף, ואתה חייב לשתוק ולהסדיר נשימה כי אחרת הוא ישמע אותך ואז נדפק המבצע, וזה לטפס מעל גדרות עם המווון משקל על הגב, ולשפשף את המרפקים, וכל הגוף שלך מדמם מאיזו גדר תיל שבכלל לא הייתה בתכנון, ואז אתה שוכב בפינה שלך ומחכה שהמבוקש יואיל בטובו להתעורר וללבוש את הפיג'מה שלו, ומתחיל לרדת גשם, אבל מה זה גשם, מבול אני אומר לך, וכולך ספוג במים, והצבע המגניב שצבעת את הפנים בעזרתו הופך לעיסה שורפת אש שנכנסת לך לעיניים, והבחור לא מראה סימנים של תגובה, ואתה מתחיל להתעצבן, ונותנים לך אישור רק לרימוני הלם, ואף אחד לא מגיב, ובינתיים הסגרת את עצמך וחצי מהכפר מתעורר לחיים, והמואזין קורא לכולם לבוא ולשחוט את היהודי שהעז להכנס להם לכפר, ואתה חייב לסגור על הפאה שלך, אסור לזוז, אחרת דרכה הוא יברח הבחור, ואז סופסוף נפתח התריס, ואתה חושב "או! סופסוף הסיוט הזה ייגמר", ואז הוא פותח באש לא מכוונת לכל כיוון...

ואז מתחיל הבלאגן... מצמצמים כוחות פנימה, מה שיוצר מגע חדש עם התושבים = הפס"דים מטורפים, ואתה מתחיל בנוהל "סיר לחץ", שביום טוב ייקח לך שעה, והשמש כבר עולה, ומתחילים בירי של נשקים אישיים ומקלעים על הבית. אין תגובה. ואז לוקח חצי שעה לקבל אישור לדרדר אמצעים, וההפס"דים בכפר רק מתגברים, והמג"ד לוחץ עלייך לסיים כמה שיותר מהר ולעוף, כי הם מתחילים לספוג אש בהפס"דים. ואתה ממשיך בירי רימונים ממטול, עדיין אין תגובה. עוד שעה לקבל אישור לנ"ט, וההפס"דים מתעצמים בכפר וכל הכפר כבר בחוץ, והשמש כבר עומדת בידיוק מולך, מסנוורת לך את הצורה. ואז אתה מקבל אישור לנ"ט, רקטה אחת בחלון, בדיוק של סנטימטרים, והוא בחוץ, יוצא עם ידיים באוויר וקלאצ'ניקוב על הגב, המדובב שלנו כורז לו לזרוק לאט לאט את הנשק, והוא - שכנראה מרוב פאניקה עושה את הפעולה הזו מהר מדיי, ומקבל שלושה כדורים מדוייקים, אחד לחזה ושניים לראש מצלפים שישבו 200 מטר מאתנו בגג של בית, שווה? לא! עשר שעות לשכב, כשהפצעים כואבים ומדממים? שכפר שלם רוצה רק להגיע אליך ולעשות בך שפטים שיגרמו לאמא לא לזהות אותך באבו כביר. לשכב רטוב עד קצה העצם ולהיות דרוך, כי אין לך מושג מתי הוא יחליט שזה הזמן לתקוף. ובכלל - בסופו שלך דבר, הרגת בנאדם, אמנם מחבל עם דם על הידיים, אבל זה לא נעים להרוג אדם שאתה רואה את הפרצוף המבועת שלו מרוח לך על הטריג'יקון...

אני מקווה שתבינו מזה שלא כל מעצר הירואי הוא כל כך מהסרטים כמו שאתם חושבים, אלא שיש גם צדדים מגעילים לפעילות הזאת, יש מוות ויש לא מעט פחד.

עריכה: וכל האקשן הזה מסתכם בהודעה לקונית של דובר צה"ל; "כוח צה"ל הרג הלילה את X Y Z, בכיר החמא בעיר שכם, רמאללה, ג'נין, במהלך הפעולה התפתחו במקום הפרות סדר, אין נפגעים לכוחותינו" ואף אחד לא בא לת]וח לנו על השכם, כי לא צריך. זו העבודה וכל אחד עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

נערך לאחרונה ע"י עמרי_הולך_לנחל בתאריך 19-02-2006 בשעה 19:52.
ישן 20-02-2006, 20:16

או
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי troublesome שמתחילה ב "באיזה מצבים לא עושים סיר לחץ..."

כשהמבוקש חמוש ועירני ביותר, וההחלטה בשטח היא "לקחת אותו בפריצה", כלומר להרוג. אז יש חוליה שפורצת, מטהרת את הבית ומחסלת כל מי שנמצא בבית. היום ממעטים מאד להשתמש בשיטה הזו בשטחים ובכלל, זה סיכון אדיר לחיי אדם, עם הרבה יותר נזק מתועלת. אני בכל השירות שלי השתתפתי בפריצה חמה אחת, והייתי נוכח באחת אחרת. סה"כ 2.

או, במצב של בני ערובה, אז זה כבר עולם אחר, צוות - ולפעמים שנים פורצים למבנה בתיאום של שניות. עם מטרה ברורה - לחסל חמושים, להציל בני ערובה.

ישן 20-02-2006, 20:37

ההחלטה על אופי הפריצה ואם בכלל
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי troublesome שמתחילה ב "..."

היא על המפקד שמאשר את התוכניות למבצע. יכול להיות מפקד היחידה, ומבמצעים מסובכים יותר יכול להיות אוגדונר אפילו.

שוב, יצאה לי תגובה לא ברורה כל כך לגביי הפריצות, יש מגוון כל כך רחב של אפשרויות שאני לא רוצה להכנס לזה - זה מאד מסובך, אבל כמו שהתחלתי להגיב, אם המחבל יהיה חמוש ועירני ביותר, יעדיפו להרוס עליו את הבית עם D9, אבל יש מצבים שבו אנחנו צריכים את הבית שלם (ראה ערך מעבדות נפץ), והמבוקש שוכן לו בבית וצועק מתוכו, אז עשויה להתקבל החלטה על פריצה חמה לבית. אבל מאד מאד נדירים המקרים האלה, וגם כשאתה כן פורץ חם לבית, הוא כל כך בשוק מזה שהדלת שלו עפה עכשיו עם חומר נפץ ומכמות רימוני ההלם שזרקו עליו שהוא לא באמת יילחם.

ישן 02-06-2006, 10:06
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "אז הרוב לא יודעים"

אחי, עם כל הכבוד, נסחפת.
ההליכות אף פעם לא 5 ק"מ - כמעט אף פעם זה לא עובר את ה2 ק"מ, אף יחידה שעושה מעצרים בשטח בנוי לא סוחבת 30 קילו על הגב, אולי 20-25 גג, וזה לא כולם, אולי רק צלפים או פקליסטים מיוחדים, וגם זה לא קורה כמעט בכלל. והמעצר שתיארת נשמע מונפץ, אם ידוע שהכפר עויין ויש סיכוי להפ"סד, יעשו את הסיר לחץ עם רכבים, או מה שקורה בד"כ חלק קטן מהכוח יגיע רגלית יסגור על הבית ואחרי בדיוק דקה יגיעו רכבים, לא משאירים כוח שוכב סתם בשטח כשיש סיכוי להפס"ד.
בקיצור, הסיפור נחמד, אבל מוגזם, לדעתי זה כן שווה. כי אנשים שעוברים מסלול שואתי מעל שנה, מאומנים רק בשביל זה, זה מה שהם מכירים זה מה שהם עושים הכי טוב. ואם פעם אחת צלף הוריד אותו, זה בד"כ פעם ב... ופעם הבאה מישהו אחר יוריד אותו. באותה מידה אתה יכול להגיד אחרי כל הדרך הזאת שלחו כלב והוא הוציא את הבן אדם, וכו'.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 19-02-2006, 21:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "ועזוב, מילא בסופה"

אני מתנגד לרמיזות שלך. בגפ'ס יש מיזוג טבעי. בסופה ממוגנת עם מזגן מקולקל באוגוסט בעזה לעומת זאת....
חוצמיזה, אני מרחם על הדור שלא ידע את הג'פס. כלי מופלא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 19-02-2006 בשעה 21:04.
ישן 20-02-2006, 14:41
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
איזה קו אגוז עושה בצפון עכשיו? ואתה מוכן לפרת איך הקו מתבטא בדיוק
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "א) זה כן נכון, אל תתווכח"

וגם שתדע שאגוז ומגלן עושות "משמרות" חצי שנה אגוז בצפון ומגלן בשטחים ואז אחרי חצי שנה היחידות מתחלפות ואגוז בשטחים ומגלן בצפון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמרי_הולך_לנחל
ב) אגוז עושה סוג של קו כרגע בצפון, בוא נגיד...

מגלן ודובדבן לא תופסות קו בשטחים.

ואני מזכיר לך - לתפוס קו זו העבודה האמיתית והכי חשובה, כי כל אחד יכול להתגאות שהוא בא פעם בשנה ועושה מעצר מטורף, עם פריצה חמה לבית, קופים שמשתלשלים מעל גדר ההפרדה והמון ירי מסביב שלא לצורך (ודברים כאלו קורים). העבודה האמיתית היא לעשות 8 - 16 במחסום חווארה ולעצור פעם ביום ילד בן 14 עם מטען צינור, העבודה האמיתית היא לעשות 8 - 16 בגל"ב, שמרתיע ומונע את הפיגוע ירי הבא. זו העבודה האמיתית.
ישן 19-02-2006, 20:55
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
שאלה שמפריעה לי כבר כמה זמן...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "תרשה לי להפתיע אותך"

כל הקרביים שבפורום או הקרביים לשעבר....
אם הייתם יודעים שככה השירות שלכם יראה לפני שהתגייסתם לאן שהתגייסתם הייתם בכל זאת מתגייסים לקרבי או מעדיפים לבחור בג'וב נוח??

ושאלה לאלה ששירתו ביחידות המובחרות ,עדיין הייתם מעדיפים לשרת ביחידה מובחרת מאשר גדודים או בכלל לא קרבי??כל הזיעה והמאמץ שהשקעתם במהלך השירות נראה לכם שווה את זה??(כולל אלה ששירתו בגדודים)
בקיצור,הייתם חוזרים על הכל שוב אפילו אם הייתם יודעים שככה זה יהיה בדיוק או משנים מסלול??

פשוט אני כמלש"ב יודע שקרבי זה לא בדיוק כמו שאני מדמיין וצה"ל זה לא בדיוק כמו שאני חושב שהוא ולכן אני מתלבט אם לנסות לשרת ביחידה מובחרת/בגדודים או בכלל בג'וב...(יש לציין שאני לומד מחשבים בבית ספר ברמה מוגברת)...

נוב 07.

ישן 19-02-2006, 21:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי drek11 שמתחילה ב "אין מצב שאני בא בשביל הפוזה, אבל עם הזמן אפתח אידיאולוגיה?"

זה לא חייב להיות אידיאולוגיה או פוזה.

זה יכול להיות שכנוע עצמי עמוק מכל מיני סיבות. מי שיש לו סיבות טובות, יחזיק מעמד ויהנה. מי שלא - יסבול.

ואישית, למרות כל הגועל נפש שסבלתי בשירות - לא הייתי מוותר על כלום, ואם כבר, הייתי מבצע כמה דברים שלא היה לי אומץ לעשות אותם.

נ.ב. בא נאמר ככה, האידיאולוגיה שתקבל היא לא האידיאולוגיה המופשטת שמדברים עליה ביום יום. במיוחד אם אתה עושה את העבודה השחורה של הגדודים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-02-2006, 21:14
צלמית המשתמש של Saba_k
  Saba_k Saba_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Saba_k שלח הודעה דרך MSN אל Saba_k
אני עוד לא התגייסתי
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "שאלה שמפריעה לי כבר כמה זמן..."

עוד חודש ואני על מדים אבל אני יכול להגיד לך כבר עכשיו שלרגע לא חשבתי על לא להיות קרבי.
ואני בנאדם שיש לו מוטיבציה יחסית גבוהה לגיוס בכלל, ולקרבי בפרט.

לפני שנה ככה באו אלינו כמה חבר'ה קרביים(מעורב, חובלים, שריון וכו'...) שהיו שנתיים שלוש מעלינו בשנתון של בית הספר לשיחה בשביל להעלות את המוטיבציה.
השיכבה שלי יחסית שיכבה דיי מעאפנה בקטע של הצבא. חבר שלי התגייס עם עוד איזה 3-4 חבר'ה מהשיכבה לשריון והוא היחיד שנשאר וסיים צמ"פ, בניגוד לאחרים שהפכו לנהגי בלה בלה כי לא היה להם כוח.(אני אישית גם בלי השיחה כבר קבעתי את דרכי לקרבי)
אחד מהשיכבה שאל: "למה לי להיות קרבי? לרוץ לאכול חרא להתאמץ לחזור פעם ב...הביתה, כשאני יכול להיות ג'ובניק לשבת כל היום במשרד, מזגן. כל יום לחזור הביתה בכיף שלי?"(תרשה לי רק לציין שמי ששאל את השאלה לא שאל כי זה מה שהוא האמין, זה אחד האנשים היותר טובים שבשיכבה שאמור להתחיל קורס חובלים בקרוב)
אז ענו לו:
" שמע אין ספק שלהיות ג'ובניק זה יותר קל. ובאמת כשאתה רץ, וזוחל, וסוחב, וממשיך לרוץ אתה שואל את עצמך מה אני צריך את זה? למה לי לאכול חרא, להיות תקוע על לוף וטונה? לראות את החברה פעם ב...?. אבל כשאתה חוזר הביתה אתה מבין בדיוק למה!"

בקרבי אתה לומד להעריך דברים.
אתה עושה דברים שלא האמנת שאתה מסוגל.
הגיבוש עם החבר'ה בקרבי הוא מדהים.
אתה מבצע מעצר, אחרי זה קורא בעיתון שומע בחדשות על מעצר שביצעת ווואלה אתה מתמלא גאווה על זה שמנעת פיגוע. על זה שתרמת עוד קצת למען ביטחון המדינה. האוכלוסייה. המשפחה.
ישן 20-02-2006, 03:23
  EG1987 EG1987 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "ל- EG"

תגיד לי אתה מפגר? לא יודע הבנת הנקרא? זה בדיוק מה שאמרתי, שזאת יחידה מסווגת, ואנחנו לא יודעים מה היא עושה, אז איך הוא יכול להגיד שזה החלום שלו אם הוא לא יודע מה זה. תלמד עברית טמבל

עריכה: הוא זה בעצם אתה עכשיו ראיתי שאתה פותח ההודעה, אז מה אתה בכלל מעז להגיב כמו אידיוט? אתה מלש"ב בדיוק כמוני ויודע על מגלן בדיוק מה שאני יודע אם לא פחות, ואם תסתכל בפורום תראה שאני יודע ממש מעט על מגלן, ממה שביטיס סיפר לי, ובגלל זה אני עד עכשיו מתלבט איך לדרג את זה בגיבוש יחטיות. מה קשור לזה שאני לא יודע? תראה לי מקום שאמרתי שאני יודע מה זה מגלן ומה הם עושים. בגלל זה זה לא "החלום שלי" ואין מצב שהייתי מתבכיין כמו כלבה אם לא הייתי עובר ומגיע לגדודים, שגם זה כבוד גדול, ואני לא יודע איך אתה שאפילו לא יודע מה אלה עושים ומה אלה עושים, חושב שיש לך את הזכות לשבת מול המחשב ולהעליב גדודים שלמים שעשו יותר בשביל המדינה ממה שעשית כל החיים שלך. אני לא יודע למה אתה חושב ש"עבודות של גדודים" זה לא לרמה שלך, לדעתי גדודי צנחנים זה עבודות ברמה מעולה, הרבה מעבר לרמה של שנינו(תזכיר לי מתי פעם אחרונה עצרנו מחבל או שמרנו על הגבול של המדינה שלנו), אבל זה באמת לשרת את המדינה, ולא לשחק בסרט אקשן בתור הסוכן בראד פיט כמו שאתה כנראה מחפש. למי שרוצה באמת לשרת את המדינה שלו, זה לא סוף העולם, אתה כולך פוזה, נראה לאן תגיע עם זה.

נערך לאחרונה ע"י EG1987 בתאריך 20-02-2006 בשעה 03:45.
ישן 20-02-2006, 12:29
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
EG
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי EG1987 שמתחילה ב "תגיד לי אתה מפגר? לא יודע..."

אני לא מזלזל חס וחלילה אני לא מזלזל באף אחד ובטח ובטח שלא בגדודים של צנחנים ושל גולני וגם לא בשיריון ותותחנים אני מכבד את כולם ומעריך אותם על זה שהם תורמים למדינה שלנו ושומרים עלינו בכבוד ..
אמן שאני יהיה בגדודים של צנחנים או של גולני לא אמרתי שאני לא רוצה ליהיות שם פשוט אני מעדיף ליהיות ביחידה "מובחרת" יותר כי זה החלום שלי להגיע הכי רחוק שאני אוכל להגיע ...
ואני יודע שגם אני יעשה מחסומים ושמירות... ואני לא מזלזל אף אחד שעושה אותם....
ודרך אגב אני לא חייב לדעת מה מגלן עושים כדי לחלום ליהיות שם מספיק שהם יחידה מובחרת ושהם מסווגים שזה עוד יותר מושך אותי אליהם וחצי פורום פה מת ללכת ללשם אז תשאל אותם גם למה...
ישן 20-02-2006, 20:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אם באידיאלים עסקינן אל תשכחו..."

כל עוד זה לא מפריע לביצוע פעילות צבאית תקינה, אין עם זה בעיה.
תזכור, לחיילים מותר לפקפק רק בפקודות בלתי חוקיות בעליל בלבד.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-02-2006 בשעה 20:55.
ישן 20-02-2006, 20:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "תרשה לי להיות יותר קיצוני. גם..."

אולי זה אומר שאתה מוכן להקריב את המערכת והמדינה לטובת הדעות האישיות שלך ולא של הזולת. ואולי זה אומר שאין לצבא ואנשיו זכות להשפיע על הפוליטיקה, כמו במדינה דמוקרטית מתוקנת, ולא כמו במדינה בעלת משטר צבאי.

נ.ב. אם אתה רוצה להתדיין על הממשק בין הצבא וזכותו להשפיע על הפוליטיקה - אתה מוזמן לעשות זאת בפורום הנכון - אקטואליה ופוליטיקה.

ישן 01-06-2006, 13:01
  כבר אזרח כבר אזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
כמה הערות והארות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "שאלה על היחידות"

קראתי פה את האשכול ויש כמה דברים שהייתי שמח להוסיף.
נתחיל בזה שלכל יחידה מיוחדת(גם,תתפלאו, לשייטת ושלדג) יש פעילויות בט"ש והשגרה די הרבה זמן אפורה ולא הכל נוצץ כמו שנחמד לחשוב לעתים.
המניע המרכזי את צה"ל הוא הגנה על מדינת ישראל ולא הגנה על האגו של כל יחידה ולכן אם צה"ל יהיה צריך צוות מהשייטת בכוננות משעממת באיזור ג'נין או צוות משלדג למטרת תצפית על גבול הצפון זה מה שיהיה.
נכון שיש הבדלים כלשהם בסוגי הבט"ש:לדוגמה בגזרת שכם בזמני היה גדוד צנחנים וגדוד חרוב שהחזיקו את הגזרה מבחינת בט"ש ואילו היחס"ר ישב גם הוא באיזור והתעסק בעיקר בפעילות יזומה אבל העורב והחה"ן סייעו גם בסיורי רכובים בגזרה לדוגמה והסיירת אמנם לא השתתפה בסיורים אבל הייתה שותפה גם למעצרים המכונים "מעצרי במבה" שהם מעצרים קלים יחסית לביצוע לצד מבצעים מאוד איכותיים ולעתים כשלא היו מעצרים אז במקום לשבת לישון בבסיס נכנסנו לפטרולים ולמארבי זיג ולאלמנות קש ואני לא בטוח שזה נוצץ ואני די בטוח שזה מסוכן ודי סיזיפי(אולי פחות ממחסום אבל עדיין...).
הכל תלוי בצורך המבצעי של הגזרה.
בנוגע לשאלה שמישהו שאל האם הייתי כלוחם משנה את משהו מהשירות אני יכול להגיד שלא!
השירות שלי ללא ספק היה ממצה ומאתגר ולמדתי בו המון על עצמי ועל המדינה שלי ועל החברים שלי ועל עוד הרבה דברים.
עשיתי מסלול מפרך וקשה שמביא אותך ואת חבריך לקצה ופתאום אתה מגלה שאתה עובד גם במצב לא מוכר מבחינת הקושי ומרחיק את הקצוות עוד קצת עד שאתה מתחיל להאמין באמת שהכל אפשרי.
השתתפתי בפעילויות מיוחדות שחלקן היו תקדים מבחינת ביצוע וחלקן זיכו אותנו בטפיחה על השכם וחלקן הביאו שקט על ישראל באופן ישיר.
הייתי חלק ממבצעים "שגרתיים" שלא היה בהם "אקשן" והילה והן היו רגילות ופשוטות עד מאוד ולא קיבלנו עליהם שום מילה טובה אח"כ אבל לא היה ספק בחשיבות שלהן למען הגנת המדינה.
הרגשתי כאב של אובדן חברים ואירועים בהם חברים שלך נפצעים ועולמם משתנה ברגע.
הרגשתי שמחה וגאווה על להיות חלק מיחידת עילית צהל"ית-הווי שנחרט עמוק בתוכי ולא ייעלם לעולם.
גיליתי סוג של חברות ברמה אחרת-חברות בלי תנאים,חברות שבה החיים שלך חשובים לא יותר מחיי החבר שלידך ואף אולי פחות ממנו.
מצאתי את עצמי מעריך את המדינה שלי ואת מה שהיא בזכות ההומניות שהפגנו גם ברגעים קשים שבהם כל אחד אחר היה נותן לנקמה לפרוץ החוצה והכל מושתת על החינוך שלנו ועל הזהות של העם שלנו.
למדתי לא לזלזל באויב שמולי...
יש הרבה מאוד דברים נוספים שמבינים רק במהלך השירות...
מי שיש לו את היכולת לשרת כלוחם זה דבר מומלץ בחום רק שוב לא ללכת על זה מאינטרסים לא נכונים כמו מי יוצא הביתה עם אקדח ומי עושה קורס טג"ח כצ'ופר בסוף מסלול כי זה שטויות במיץ.
שירות משמעותי נמדד במה שעשית למען הגנת המדינה ולא סממני הסטטוס והוואסח שיש לך-זה רק דבר משני(אני יודע שזה נחמד אבל זה לא מה שיגרום לכם להרגיש משמעותיים).
שיהיה בהצלחה למלשב"ים!

נערך לאחרונה ע"י כבר אזרח בתאריך 01-06-2006 בשעה 13:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:04

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר