לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2006, 17:22
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
"אוכלים את AMD לארוחת בוקר"?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי iyehuda שמתחילה ב "איפו אתם חיים אינטל הרבה יותר טובים"

ואתה עוד טוען שאנחנו חבורת מתלהבים?

אם היית פותח בחייך דפדפן באתר רציני כמו tomshardware.com או xbitlabs.com או anandtech.com ומתחיל לקרוא טיפה היית רואה שלכולי עלמא, לדעת כל הסוקרים, כל המשתמשים וכל יצור חי על פני האדמה, מעבדי AMD הם הטובים ביותר שקיימים. אני לא אתחיל לפרט כאן את כל הנקודות, נשבר לי הראש מאנשים מעצבנים שכמותך שבאים לכאן עם האף תחוב להם בתחת שבטוחים שהם יודעים הכל במחשבים ומנסים להסביר לנו בכוח ש 1=2...

בכל אופן, אני רק מזהיר, שלא תעיזו להפוך את האשכול הזה לעוד אשכול ויכוח מונומנטלי על הסוגייה הנצחית של AMD מול אינטל, האשכול יינעל מאוד מהר.

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2006, 19:15
  iyehuda iyehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב ""אוכלים את AMD לארוחת בוקר"?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kill-Machine
ואתה עוד טוען שאנחנו חבורת מתלהבים?

אם היית פותח בחייך דפדפן באתר רציני כמו tomshardware.com או xbitlabs.com או anandtech.com ומתחיל לקרוא טיפה היית רואה שלכולי עלמא, לדעת כל הסוקרים, כל המשתמשים וכל יצור חי על פני האדמה, מעבדי AMD הם הטובים ביותר שקיימים. אני לא אתחיל לפרט כאן את כל הנקודות, נשבר לי הראש מאנשים מעצבנים שכמותך שבאים לכאן עם האף תחוב להם בתחת שבטוחים שהם יודעים הכל במחשבים ומנסים להסביר לנו בכוח ש 1=2...

בכל אופן, אני רק מזהיר, שלא תעיזו להפוך את האשכול הזה לעוד אשכול ויכוח מונומנטלי על הסוגייה הנצחית של AMD מול אינטל, האשכול יינעל מאוד מהר.

אתה ביקשת tomshardware
אז בבקשה תסתכל על שתי הטבלאות במיוחד השניה ותעשה 1+1

http://www.tomshardware.com/2006/01...rty/page14.html

ואל תשכח עוד נתון מכריע זה המחיר :

http://www.zigzag2000.co.il/catalog...roducts_id=4067
ישן 20-02-2006, 19:32
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
אם היית קורא עד הסוף, זה היה חוסך את הדיון כנראה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי iyehuda שמתחילה ב "[QUOTE=Kill-Machine]ואתה עוד..."

הועתק מכאן: (המסקנות של הסקירה שהצגת)
http://www.tomshardware.com/2006/01...rty/page20.html

Although we did not have a retail Pentium 4 6x1 processor for review, our initial benchmark results that we recorded in October made pretty clear that there won't be any performance benefit over the 90 nm 6x0 series because there are no fundamental technical improvements. In the single-core arena, it is safe to say that AMD remains the performance king.

Looking at the dual core sector, the Pentium D 900 is able to mix things up a little bit, but it is not capable of surpassing the Athlon 64 X2's performance at all. Thanks to a 4-MB L2 cache, it can compete with the X2 in many benchmarks, but the faster X2 models remain on top. You will have to get the Pentium Extreme Edition 955 to outperform AMD's dual core top models in some disciplines, but this has to be bought at a 50% price penalty when compared to Pentium D 950.

עריכה: שים לב שהמעבד שהצגת בהשוואת המחיר הוא הזול ביותר ומגיע לביצועים נחותים מול ה-3800 X2 של AMD, ה-930 כבר מתחרה ב-3800 מבחינת הביצועים , אבל עולה בערך כמוהו..

נערך לאחרונה ע"י rlsf בתאריך 20-02-2006 בשעה 19:34.
ישן 21-02-2006, 10:28
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
אני לא אוהב להיכנס לוויכוחים קולניים שכאלה, אבל בשם המלחמה בבורות,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי iyehuda שמתחילה ב "[QUOTE=Kill-Machine]ואתה עוד..."

לא, אני לא אנקוט עמדה, אבל אציין כמה עובדות:

- רבים לא מפספסים הזדמנות "לרדת" על אינטל בשל פיזור ההספק, והחום הגבוהה שהמעבדים מתוצרתה מייצרים. נכון שלא כולנו עובדים בחברת חשמל, אבל עבור מחשב שולחני (Desktop PC), שהוא המחשב הפופולרי ביותר הקיים היום, אין שום משמעות לנתון של כמה חשמל הוא צורך, מפני שזהו מחשב שנועד לעבודה/ ביצועים.
זה כן משנה עבוד מחשבים ניידים שתלויים בסוללה שלהם כדי לעבוד.
לאינטל יש יכולות מתקדמות בתחום הפיזיקלי, היינו, יכולת ייצור המוני ל- 65 וכעת יכולת מעבר כבר ל- 45 ננומטר טכנולוגיית צפיפות ייצור.
זוהי בשורה עבור ה- Laptop Users שיקבלו מעבדים יותר מהירים- עם פיזור הספק זהה, אבל המשמעות עבור משתמש ה- PC היא חסרת משמעות כמעט, מלבד ה- Overclockers שיקבלו מעבדים בעלי פוטנציאל המהרה משופר עבור Heatsinks סטנדרטיים, כי מי שמקרר עם מים או חנקן נוזלי לא מוטרד בין כה.
לא שזו לא פריצת דרך טכנולוגית תקדימית (לעניות דעתי, הפיזיקאים שהגיעו לזה ראויים לפרס נובל), אבל ה- Implementation של זה יכול להוכיח את עצמו טוב בתחום אחר, ולאו דווקא בתחום המעבדים.

- רוב המחשבים בעולם, אם זה שרתים, או PC, או LAPTOP, רובם המכריע (הרבה יותר מ- 50%) מצויידים במעבדי אינטל. ישנה מגמה לטובת AMD, אבל זו מגיעה כעת לנתח שוק של 20% ושואפת לגדול ל- 50% תוך 10 שנים.

- אין להשוות את AMD ואינטל במחינת התקציב והיכולות: אינטל היא לא רק חברת מעבדים: היא מייצרת לוחות אם, צ'יפסטים, כרטיסי רשת, נכנסת לתחום הבידור הביתי (VIIV) ועוד ועוד.
AMD מייצרת מעבדים וזיכרונות FLASH. האחרון הוא תחום שבזמן האחרון רק מביא לה הפסדים.

- משהו לגבי המחיר. בנצ'מרקים למעבדי אינטל מול AMD מראים תוצאות חד משמעיות לטובת AMD, אבל: ההבדלים הם לא של שמיים וארץ: הבדל של 10-20 שניות בכיווץ קובץ RAR שארך 3 דקות, זה לא מה שישמש שיקול לסטודנט שמחפש מחשב זול יותר לכתיבת העבודות שלו וגלישה באינטרנט.

- אינטל ויוצא חלציה פנטיום גרמה בטעות (אם כי לא טעות גמורה) לחשוב, שאם המעבד עובד בתדר גבוהה יותר, הוא בהכרח יותר מהיר. AMD מאז ימי ה- Athlon XP לערך מוכיחה עד כמה הוליכו את הצרכן שולל אחרי הפוליטיקה הלא- מוצהרת של אינטל. כאשר מעבד AMD בתדר 1.8- 2.2 ג'יגה הרץ נותן ביצועים דומים למעבד אינטל שעובד ב 1 ג'יגה יותר מהר, זה יוצר מין תחושה מוכרת באי- נעימותה, תחושת הפראייר.
הדבר עוד יותר נחרץ, במעבדי High Edge: המעבד הטוב ביותר הקיים כיום בייצור המוני, ה- Athlon FX-60, עובד בתדר 2.6 ג'יגה הרץ. לא כפולי הליבה של אינטל, לא סדרת Extreme Edition המתחרה, ולא מעבד 3.8 ג'יגה הרץ הצליחו לעבור אותו בביצועים!

מעבר לזה, מנקודת מבט מקצועית, זה מראה על חשיבה יצירתית מצד AMD, וביכולת לא להתפתות לפיתוי העלאת התדר, אלא להוציא ביצועים, למרות מגבלת תדר.
בחייאת אינטל! היה קשה לשלב בקר זיכרון בתוך המעבד?! זה כ"כ גאוני, שלא מבינים איך לא חשבו על זה קודם...

- באמצע שנת 2005, כשהיא יודעת מה היא עושה, קראה AMD תחת כל עץ רענן לאינטל לערוך השוואת ביצועים בלתי תלויה של המעבדים של שתי החברות, מין דו- קרב ביצועים. אינטל, כשהיא יודעת מה היא עושה גם כן, סירבה בשתיקה רועמת.

- AMD נקטה לפני כשנה צעד, שהיה שיווקי, יותר מאשר לטובת שיפור בביצועים: מדובר על הסבת כלל המעבדים שלה לתאימות בפס כתובות ברוחב 64 ביט, לעומת 32 שהיה פופולרי עד עתה. אינטל שילבה 64 ביט עד לאותו זמן אך ורק במעבדי השרתים שלה- ה- XEON- ים.
עד לפני כן, כשנשאלה, אינטל ידעה להסביר (ובצדק) שמחשב שולחני לא צריך 64 ביט (שיפור זניח בביצועים+ מי צריך יותר מ- 4 ג'יגה זיכרון, נכון להיום...?)
AMD לא "עצרה בירוק", שידרגה ל- 64 ביט, ובכך גרמה לראשונה לאינטל "להיגרר" אחרי מניפולציה של חברה אחרת.
עקב כך, כיום, גם המעבדים השולחניים של אינטל משלבים 64 ביט.
ישן 21-02-2006, 15:54

מידע
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי iyehuda שמתחילה ב "thekrutest כמה דברים לא נכונים כתבת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iyehuda
מבחינת אוברקלוקים אינטל הרבה יותר טובה עם מעבד 920 הגיעו ל4 גיגה ( כן אתה קורא נכון )

הגיעו ל- 5.23 עם קירור חנקן לפני שנה וחצי. אז מה פה לא נכון במה שכתבתי?

ציטוט:
אני לא אמרתי שהמעבדים של AMD לא טובים אבל מחיר/תמורה ממש לא משתלם

ואני כן כתבתי שמשתלם...?

ציטוט:
תשמע אני גם קניתי AMD

ולדעתי זה ממש טעות כי ה 820 עולה 1250 + מאורר במאה שקל והנה לך מחשב פצצה בגרושים

לייצר מעבד אחד בפועל עולה פחות מ- 1$. המחיר הגבוהה בהם הם נמכרים צריך להצדיק:
1. עלות הקמת ותחזוקת פס ייצור שעולה מיליארדים.
2. עלות הפיתוח הראשוני.
3. הבעיה של AMD היא שיש לה מפעל אחד ועוד אחד בהקמה. אם היה לה מפעל בכל חור במלזיה כמו לאינטל, אפשר היה להציע יותר היצע ולהוריד מחירים. AMD רוצה- היא לא יכולה.
ישן 21-02-2006, 17:27

יש כמה דברים שאמרת שמוטעים מן היסוד, ואני אתייחס:
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי iyehuda שמתחילה ב "[QUOTE=thekrutest] ..."

יחס עלות תועלת אצל AMD עדיף על זה של אינטל בכל המעבדים שהם לא HIGH EDGE (ז"א ה- FX- ים למיניהם ו- 4400-4800 X2 לא נחשבים בקטגוריה).
הדוגמה הכי טובה היא 3800 X2. זהו כפול הליבה האיטי והזול ביותר של AMD, מה שנקרא, כפול ליבה לעניים. כשעשו עליו סיקור השוו אותו, מלבד המעבדים מהמשפחה, עם שני אינטלים: 840 (3.2 GHZ) ו 660 (3.6 GHZ).
840 נתן ביצועים מאוד דומים, ברוב המקרים עדיפים (אם כי לא בהרבה). 660 עקף בהרבה אפליקציות כמו משחקים ו3DMARK, אם כי לקח את המקומות האחרונים בקידודים יחד עם 4000+ בעל הליבה היחידה ו FX-57.
להזכירך, 3800 עובד על 2.0 GHZ, ואם מפעילים Cool&Quiet הוא יורד ל- 1 ג'יגה עד להעמסת ליבות ממוצעת של 50%. ז"א נדרש מעבד שיעבוד בתדר של 1.6 ג'יגה יותר כדי לקבל ביצועים עדיפים משמעותית.

דיברת על OC ויש לי תשובה בשבילך, למרות שזה לא תחום רשמי בעולם המעבדים, ואני מסתייג ממנו. עם AMD אי אפשר להגיע ל 4 ג'יגה הרץ עם קירור קונבנציונלי- נכון.
אבל, עבור כל גידול בתדר של מעבד AMD, צריך גידול הרבה יותר גדול (של כ- 100% (!) בערך) עבור מעבד אינטל, כדי להשוות את הביצועים ביניהם. AMD היא בחירה אולטימטיבית בשביל אוברקלוקרים.

נערך לאחרונה ע"י thekrutest בתאריך 21-02-2006 בשעה 17:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר