לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #3  
ישן 20-02-2006, 21:21
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.05
הודעות: 1,342
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

חבל שלא שמתי לב להודעה שלך מוקדם יותר כי יש לי מלא שאלות... אני אתחיל עם זאת:
אני לא מזלזל בחיל השיריון ומקווה שזה לא ישמע כך. אבל אני בעל פרופיל 97, וקב"א גבוהה (מתאים לטייס) ובשיריון לא דרוש פרופיל גבוה (רק 72 ויש שם טירונות 03 בסה"כ) וגם לא קב"א גבוהה. מה גם שלא סימנתי שיריון בעדיפות במנילה ובכל זאת קיבלתי שיריון (אני חושב, קיבלתי 26.3.06), ואני מרגיש קצת כאילו אני אבזבז את עצמי שם ושאני לא יתרום למדינה כמו שאני באמת יכול. הייתי מאוד רוצה שתשכנע אותי שלא, ושלבעל פרופיל וקב"א גבוהים תהיה דרך למצות את הנתונים שלו ואת עצמו. כמו כן, מה עושים שיריון בימים אילו (שאין מלחמה סטנדרטית) ואין ככל הנראה שימוש בטנקים?
תודה מראש.

גל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 20-02-2006, 21:29
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.02.06
הודעות: 75
תשובות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "חבל שלא שמתי לב להודעה שלך..."

קב"ה זה לא רק לצורכי קורס טייס - תאמין לי שלפקד על צוות טנק ובהמשך על מחלקת טנקים ופלוגה עם כל הטכנולוגיה המתקדמת שיש היום הטנקים מהווה אתגר משמעותי לכל אחד בעל כישורים גבוהים- האתגר בשליטה במכונה אדירה הנוסעת מהר ויורה בתותח 120 מ"מ ובעוד 203 מקלעים במקביל ויחד עם זה לשלוט בצוותים הנוספים לא פשוט ומתאגר ביותר.
לגבי הפרופיל אנחנו חיל קרבי לכל דבר ולכן הפרופיל אצלינו הוא פרופיל קרבי השריון מבצע היום משימות חי"ר רבות באיו"ש ולא נופל ממשימות גדודי החי"ר הרגילים כולל העמדת אמצעים מתאימים לגדודי השריון.
הטירונות היא רובאי 03 - שלב 5 ההבדל היחידי ביננו לבין לוחם חי"ר רובאי 5 הוא ביצוע תרגיל כיתה בשטח פתוח שאנחנו לא עושים.
השריון כפי שכתבתי פועל בתצורת חי"ר אבל גם עם הטנקים בעיקר סביב רצועת עזה - לפחות 15 מחבלים נהרגו מירי טנקים ב4 החודשים האחרונים כולל באירוע האחרון במחסום ארז וכמובן בגבול הצפון שם מהווים הטנקים את הכח המכריע בעת אירוע- צריך לזכור שכאשר יש ירי פצצות מרגמה או טילים היחידים שיכולים להשיב אש אלו הטנקים.
מקווה שעזרתי ונשמח לראות אותך ביום הגיוס- בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 20-02-2006, 21:44
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.05
הודעות: 1,342
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
עוד שאלות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "תשובות"

1. האם אתה רואה סיבה לכך שהביקוש לשיריון הוא יחסית מאוד נמוך בקרב המלש"בים? זה סתיגמות? מרחק הבסיס ממרכז המדינה אולי? יציאות גרועות? אני מנסה להבין אם יש ממה לחשוש? (ד"א יציאות גרועות ומרחק לא מפריעות לי כ"כ אישית). מדוע לשיריון אין אוכלוסיה גדולה של "מורעלים" לדעתך?

2. האם יש איזהשהו מסלול בשיריון שכן מעביר טירונות חי"ר (04 או 05, כבר שכחתי)?

3. האם יש מבצעים רגליים, כלומר יותר face to face מאשר להפציץ מרחוק עם טנק?

4. שאלה טפשית, סליחה: האם יש בשיריון את האחווה הצבאית (חברים לכל החיים, "אחים") כמו בחי"ר? כי אני חושב שזה דבר נחמד לצאת איתו מהצבא.

סליחה שאני מפציץ כאן בשאלון משניות, אני פשוט מנסה לרעיל את עצמי.
תודה.

גל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 25-02-2006, 14:57
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.02.06
הודעות: 75
סליחה על האיחור בתשובה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "עוד שאלות"

לכולם- עברתי על ההודעות ואני יודע כי ישנם דברים רבים אשר מענינים את רובכם ואנסה להתייחס לרובם....
אין בשריון למעט בפלס"ר טירונות חי"ר במובן המלא שלה אלא טירונות עם תכנים רבים דומים המביאה את החיל הטנקיסט לרמת חיילות גבוהה לביצוע משימות ככל חייל חי"ר ממוצע. חיילי חיל השיריון מבצעים פעילות מבצעית של לחימה צמודה וקרובה בפעילות באיו"ש בגזרות השונות ובפעילות בגבול הלבנון וסביב רצועת עזה מבצעיפ פעילות על גבי טנקם והינה רק אתמול סוכל נסיון להנחת מטען ע"י טנק שירה מספר פגזים לעבר חוליית מחבלים.

השאלות לגביהמפקדים- אני בטוח שבחיל השריון כמו בכל מקום ישנם מקדים מכל הסוגים אנחנו כמפקדים איננו רובוטים ולכל אחד יש את הגישה שלו לפיקוד- רובנו ככולנו אמונים על היכולת לפקד הן ברמה המקצועית האישית ביחסי חייל - מפקד והן בכל הקשור למיומנויות המקצועיות.

לגבי גאוות היחידה שיש בשריון אפשר לראות זאת ביכולת של הפלוגות והצוותים להיות כמשפחה מלוכדת גם כאשר אנחנו בימים טובים וגם בימים קשים בם יש נפגעים ואירועים קשים. אני אישית מלווה יחד עם חלק מהפלוגה שלי לשעבר משפחה שכולה כבר יותר מ14 שנה ונעשה זאת ככל שנדרש.

מצטער על האיחור בתשובה אנסה להיותזמין יותר לכולכם.

שבת שלום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 21-02-2006, 19:30
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי -tay- שמתחילה ב "בטח שאלו את רוב השאלות שלי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -tay-
בטח שאלו את רוב השאלות שלי, לא בדקתי אבל תענה על מה שתוכל.
איך היציאות?
האם קשה להתקדם בחיל? אני מדבר על קצינות וכו'..
איך החבר'ה? הרבה ערסים?


יציאות של קרבי. לפעמים שבת אחת ל-2, לפעמים סוגרים 21, בתעסוקות כשיש מספיק צוותים יש גם לפעמים יציאות של שבועיים(בתעסוקה)-שבוע(בבית).
בכל מקרה, אם חייל יוצא כל סופ"ש הביתה אז כנראה שהוא לא ממש חיוני...
יציאה לקורס קצינים - אם היית מט"ק טוב, יש לך נתונים ואתה מעוניין, אז תוכל לצאת.
חניכים מצטיינים בקורס מט"קים ומט"קים טובים מהגדודים שמעוניינים לצאת, יוצאים. לגננים (מפקדים בקורס מפקדים) יש מסלול יציאה מיוחד של יציאה אחרי שני מחזורים כגנן (או לפחות ככה זה היה פעם).
מי שיוצא ישר אחרי הקורס זה יוצר בערך אחרי שנה מיום הגיוס, ככה שאתה סג"מ שנה ושמונה מיום הגיוס (למרות שבעיתון היה כתוב שהולכים לקצר אפילו את זה).

החברה טובים. בהתחלה יש לא מעט בררה - בעיקר כאלה שלא התפנו בבקו"ם, בסוף נשברו והגיעו לשריון ומנסים לעשות בעיות כדי לצאת מהקרבי. רובם הגדול נעלם אחרי חודשיים ונשארים הח'ברה האיכותיים יותר.
ערסים תמצא בכל מקום, אבל לא תמצא ערסים כבדים. ממוצע קב"א גבוה יחסית, כי לפחות אחד מתוך 4 שריונרים צריך להיות מט"ק (בין אם הוא מש"ק או קצין) וזה לא כולל מפקדים בקורסים, בעלי תפקידים פיקודיים שאינם מצוותים, נפלי קורס טיס וקורסים אחרים ועוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #24  
ישן 21-02-2006, 23:38
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "ד"א אייל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheWave1110
סליחה על השאלה הלא רלוונטית... אבל יש מצב שאתה תהיה מפקד שלנו? אתה בקבע או מילואים?

ועוד שאלה אחת:
איך המפקדים בשיריון? הם אנשים ברמה גבוהה? אני יודע שכמעט כל קצין הוא בנאדם על רמה, אבל יש איזה הבדל בשיריון בגלל שזה חייל כל כך מרכזי וחשוב? מה היחס שלהם לצעירים? מה רמת המשמעת?
תודה.

גל


אני אנסה לענות לך למרות שהשאלה לא היתה מופנית אלי.
מפקדים בשריון הם דבר ראשון בני אדם, ממש כמוך, שהתגייסו לצבא לפחות שנה לפניך, והיו מספיק טובים ובעלי מוטיבציה כדי לצאת לקורס מט"קים (קורס קשה ומתיש), והצליחו לסיים אותו (ובסיומו הם נשלחים למקומות השונים - מי לביסל"ש, מי לגדודים, וגם תפקידים אחרים כמו סמב"צ באחד הבסיסים של שריון (בעסה לו), מט"ק טג"ש (טנק גשר) ותפקידים ביזארים אחרים שמיועדים למש"קים.)
מפקדים כמו בכל מקום - אתה יכול למדוד את האיכות שלהם ברבה צורות: האם הוא בנאדם נחמד? קשוח? חכם? תלוי מאיזה צד אתה מסתכל עליו. אחת התכונות החשובות בשריון זאת המקצועיות (הרי זהו חייל מקצועי), וזה דבר שמשתפר עם הנסיון, למרות שיש גם מפקדים שרק יצאו מקורס מט"קים והם יותר טובים ממט"קים וותיקים (בין אם זה במקצועיות בטנקים, או בגישה לטירונים).
רוב המפקדים, בכל אופן, יהיו אנשים רציניים שיודעים לעבוד קשה, רגילים לישון מעט שעות בלילה (הרבה (הרבה מאד אפילו) פחות מהטירונים, תאמינו לי), בדרך כלל עם קב"א מעל 50 (אבל אני לא רוצה להיכנס לזה כי אני לא ממש סגור על העניין. אם תפגוש שליש בשריון תשאל אותו).

מה הכוונה ב"יחס לצעירים"? יחס לטירונים בטירונות או יחס לצעירים שעכשיו הצטרפו לפלוגה המבצעית?
בטירונות המשמעת היא גבוהה, ורוב הקושי הוא פסיכולוגיה ולא פיסי (כי הכושר לא כמו בחי"ר, אבל אל תטעה - מי שיגיע לבקו"ם בלי כושר, יהיה לו קשה מאד, לכן עדיף להתחיל להיכנס לכושר הרבה לפני הגיוס). היחס מהמפקדים (צריך להיות) הוגן, עם הרבה דגש על משמעת והגברת המוטיבציה לשירות בחיל.
היחס ל"צעירים" במבצעיות זה דבר שמשתנה מפלוגה לפלוגה. החטיבה ששירתתי בה כבר לא קיימת לא הכרתי את כל הפלוגות בה, אז אני לא יכול להעיד. מסיפורי זוועה ששמעתי מחברים שלי שהתגייסו לאחת חטיבות החי"ר (ולא אכתוב איזה), היחס לצעירים הרבה הרבה יותר "קל". אף פז"מניק לא יעיר אותך באמצע הלילה לחמם לו את האסלה, לא תצחצח לו את הנעליים ומני טקסים משפילים אחרים. סביר להניח שתשמור יותר, בשעות פחות נוחות ותעשה יותר מטבחים (ועם הזמן זה ישתפר - ככל שאתה "תזדקן".)

שוב - המשמעת היא גבוהה. הסיבה לכך היא שבטנק הסיכוי שלך להיפצע אם תעשה שטויות הוא הרבה יותר גבוה (למרות שהמרכבה הרבה יותר בטוחה מהמג"ח שאני שירתתי עליו עד היום (במיל)). לדוגמה - חבר שלי בסוף הצמ"פ שבר את היד כשהכניס אותה בטעות בין התותח לתקרת צריח כשהתותחן הנמיך. קצין אחד שבר את הקרסול כשלא שם לב והרגל שלו היתה "מאחורה מדי" כשעמד על הדום מפקד והתותח צידד. חייל אחר חסר משמעת עישן בטנק - והמטפים לכיבוי אש הופעלו בגלל עשן הסיגריה והוא סיים בבית חולים עם כווית קור.
כש4 אנשים צריכים להפעיל מכונה גדולה בדייקנות, כאילו היו איש אחד צריכים להיות מאד מקצועיים ומדויקים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 22-02-2006, 01:51
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "אז תגיד לי משהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheWave1110
ותנסה להיות אוביקטיבי... השירות בשיריון שווה? הוא כיף? הוא מספק? יש גאווה בחייל? ואם כן אז למה הביקוש הוא כל כך איום ונורא?


השירות בשריון הוא קשה, בניגוד למה שאולי חלק מהאנשים חושבים (אולי בגלל שיש פחות דרישה לכושר הגופני, למרות שאני אישית התגייסתי בלי כושר ושילמתי על זה ביוקר. מ-א-ד מומלץ להיכנס לכושר לפני הגיוס).
כיף? אני לא יודע אם אפשר להגדיר את השירות בשומקום כ"כיף". זאת חוויה, אתה לומד דברים חדשים, מתבגר ומתפתח. יש הרבה צחוקים בדרך, ולא מעט אכזבות (וכמו שאמרו לי אחרי השבת הראשונה שחטפתי - החיים מלאים אכזבות וצה"ל זה מקום מצויין להתרגל לזה). היום כשאני מסתכל אחורה אני לא מצטער ואם הייתי חוזר 6-7 שנים אחורה הייתי עושה את אותה הבחירה.

השאלה היא האם השירות בחיל השריון יתאים לך. יש אנשים שהיו מסתדרים נהדר בשריון, אבל לא היו מסתדרים בחי"ר ויש אנשים שלהיפך. זה תלוי באישיות של הבנאדם.
זה חיל עם הרבה עבודה אפורה של טיפול במכונה ענקית שדורשת המון, ומחזירה באותה מידה. יש אנשים שנהנים לעבוד עליה ויש כאלה ששונאים את זה. יש מי שאוהב לשבת על כיסא תותחן, להחזיק את הבקרים ולרסס במקביל כאילו הוא משחק משחק ווידאו (זה מה שאני הרגשתי בפעם הראשונה בירי כתותחן - דמיין שאתה משחק משחק FPS בכוונת של צלף, רק תוך כדי שאתה נוסע ברכבת הרים), ויש כאלה שלא סובלים לשבת בכלי סגור בלי חלונות והיו מעדיפים לרוץ עם רובה ביד ולדפוק פזצ"טאות. זה תלוי באישיות של הבנאדם.
יש המון גאווה, והההוואי הוא מסוג אחר. בקורסי מפקדים וקצינים במקום לשיר "הקצינה עם התלתל" שרים שירי שריון של שנות ה70. (ואל תתפלא אם תמצא את עצמך בקורס קצינים רוקד כמו תרנגולת ושר "לדודה טובה יש תרנגולות"). אין את הווסאח של להדביק כוונות, שיפצורים וצעצועים לנשק, הסיכת לוחם (צפרגול) היא זהה בכל החטיבות, כסופה ופשוטה והכומתה היא שחורה (ולא כמו אלפי הג'ובניקים שמעניקים לעצמם אותה תמורת 30 שקל בריקושט, מרוויחים אותה). יש הרבה גאווה בפשוטות הזאת ומי שבפנים לא מרגיש שהוא צריך את הסיכות והצעצועים הצבעוניים.

למה הביקוש נורא ואיום? דבר ראשון הוא לא כזה נורא, ומאז האינטיפאדה הוא השתפר מאד יחסית למה שהיה. אחת הסיבות, אני מניח, היא שהיחסי ציבור גרועים מאד. כשצנחנים מחסלים מחבל כתוב בעיתון שאלה היו צנחנים, מגדוד A, פלוגה B ושל צוות "שמוליק", ובטלויזיה מראיינים את זה שירה ועושים חגיגה שלמה, כמו שהיה למשל עם הקלע בגבול הצפון שהוריד את החיזבאלונים לפני כמה חודשים.
כשטנק מוריד חוליית מחבלים אתה מקבל בעיתון, בדף 8 בפינה השמאלית תחתונה ריבוע אפור בגודל 5 על 4 ס"מ, ידיעה על "כוח צה"ל ירה בחשודים ליד הגדר וזיהה פגיעה". לא יפרסמו חטיבה/גדוד/פלוגה/צוות. כמובן שגם לא מפרסמים הרבה מידע בגלל שלא רוצים לפרסם את דרך הפעולה והשיטות/יכולות הקיימות - כמו שבמשך הרבה מאד שנים, כשצה"ל היה בלבנון והטנקים הורידו הרבה מחבלים אף פעם לא פירסמו את זה וכל האמצעים היו חסויים (למשל פגזי פלאשט, ומערכת הארטישוק, שהיום הם לא חסויים, כמובן).
גם בתור מלש"ב כשאתה נוסע ברכבת ויושב מול חייל מגבעתי, עם 4 סיכות צבעוניות שונות ונשק מדוגם והכומתה הצבעונית, וליידו אתה רואה שריונר שמנמן עם סיכה שנראית כמו מטבע של 5 שקל מעוך, כומתה שחורה, ונשק בלי שיפצורים (שפעם זה עוד היה הגלילון ההרבה פחות "אטרקטיבי"), ברור מה יראה יותר מושך בעיניך.
בנוסף גם יצא לשריון שם של מקום עם יציאות לא מוצלחות (אולי בגלל הבדיחה החבוטה של ה"שבת ראשונה יוצאים והשאר נשארים"), ומלא בערסים (שזה ממש ביזארי, כי שריונרים הם מטבעם צהובים).
לפני 4 שנים בערך יצא לי לבקר, כשכבר הייתי מט"ק בביתן השריון שבו מבקרים תלמידים בכיתה י"ב. הוא היה עלוב יחסית לחילות האחרים, עם בובה מצ'וקמקת מולבשת סרבל, הסברים לא מדוייקים ולא משכנעים של הקצין שדיבר שם, ובכלל הכל נראה מוזנח.

לדעתי, הכל עניין של שיווק החייל. לפני ששודרה התוכנית "טירונות", לחטיבת גבעתי היה שם נוראי ואף אחד לא רצה להגיע לשם. פתאום אחרי שהוא שודרה החטיבה הפכה למבוקשת.


*עריכה:
יש לי מבחן בעוד יומיים ככה שאני לא אכנס לבדוק עוד הודעות. אם יש לך שאלה ספציפית תשלח לי הודעה. ולא, אין לי מושג לגבי תעסוקות/קווים של חטיבות מסויימות, בעיות במרכבה 4 (שבכל השירות שלי יצא לי רק לראות אותה חונה על המשטח שלה בניסויים) או כל דבר אחר שקרה מאז 2003.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 22-02-2006 בשעה 02:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 23-02-2006, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,969
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי גבעתי בדם שמתחילה ב "זה נכון שבשיריון אסור לשפצ"ר..."

בא נאמר כך - במקרה של שריפה, המיתר ישרף, ידבק לגוף ויגרום לכוויות. מכיוון שלשריונרים האיום הגדול יותר הוא כוויות ולא החשפות בגלל נצנוץ הדסקית, שריונרים בד"כ לא משפצרים את הדיסקית.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #37  
ישן 24-02-2006, 01:08
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
עד כמה שידוע לי - לא זאת הסיבה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בא נאמר כך - במקרה של שריפה,..."

עד כמה שידוע לי הסיבה שלא משפצרים דיסקית היא לא בגלל שהבד ידבק לגוף בעת שריפה (למרות שזאת יכולה להיום גם סיבה - אבל אם זה יקרה והדיסקית תהיה בחוץ, אז היא תידבק לשכפ"ץ, ואם היא תהיה בפנים אז היה תישרף רק אחרי הסרבל חסנ"ש - ואז גם ככה אכלת אותה.

ההסבר שאני קיבלתי בזמנו היה שבמקרה שתיכנס לטנק בכניסה מהירה והדיסקית תיתפס באחד המכשירים (כמו שקורה לפעמים לתותחן במג"ח בכניסה מהירה כשהוא קופץ פנימה קרוב למד טווח אופטי מפקד) - עדיף שהשרשרת תיקרע מאשר שהלוחם ייתלה על הדיסקית.

בנוסף לכך, אין טעם לשפצר דיסקית, כי גם ככה כשאתה בטנק אף אחד לא רואה אותה והיא לא תחזיר ברק.
בקוי חי"ר בשריון כן משפצרים אותה.

אני אישית החזקתי את הדיסקית שלי צמודה לפנקס שבי בכיס ולא על הצוואר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #38  
ישן 24-02-2006, 09:55
  רון188 רון188 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.06
הודעות: 383
גם אני נורא מיתלבט אם עשיתי את הבחירה הנכונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

אני בחור רגיל עם פרופיל 97 ומשום מה שריון נורא עניין אותי ובחרתי את זה ראשון במנילה (5) אבל אתה יועד כמו כולם יש חששות האם באמת יש יותר סכנת מוות בטנק מאשר לחיר רגיל , ואני מצטער שזה אמנם נשמע ילדותי אבל גם לי ולעוד הרבה מלשבים אחרים שהם אנשים טובים שמחפשים חיל שגם אין אנשים בעיייתיים שיהפכו את השירות לעוד שלוש שנים בתיכון עם ערסים וילדים מנייקים
כי אתה מבין מה שמיתשפרש מגולני גבעתי נחל ששם כבר כולם מיתגבשים בגלל שכולם ביחד וזה אבל האם בשריון בגלל סוג השירות לא תהייה אחווה כזאת אלא גאוות יחיד ולא תהייה גאוות יחידה או פלוגה? אני יודע שאפשר להגיד שאין זמן לשטויות כאלה בצבא אבל הצבא הוא כור היתוך ויש לי הרגשה שבגלל הביקוש הנמוך באים לשם רק אנשים " שזרקו אותם לשם" ואז אולי זה ייצור אווירה מגעילה . זה בנושא הזה אשמח אם תוכל לספר קצת ואל תכעס עליי בבקשה אם זה טיפשי מידי אני בסך הכל כותב מה שהרבה מפחדים לשאול .. , כי טנקים והשירות נראה נורא מעניין אבל אני רוצה להיתערכזב ולסבול בגלל שאף אחד לא רוצה להיות שם או שבגלל סוג השירות לא יכולות להווצר חברויות חדשות.

רציתי לדעת גם אם אתה לא בפלסר שריון בשירות לאחר הטירונות אחרי שאתה כבר מאומן והכל אז שנתיים אתה כל יום תשב בטנק? כי איני מבין האם שריונר רק עושה עושה טנקים כל השירות כל יום? או ש הוא גם יוצא למארבים או מעצרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #39  
ישן 24-02-2006, 10:20
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "גם אני נורא מיתלבט אם עשיתי את הבחירה הנכונה"

ברשותך, אני אענה על חלק מהשאלות, למרות שהשאלה לא היתה מופנית אלי.
לגבי הסכנה - חיל שריון הוא חיל קרבי, ובשירות, לא כמו בחילות אחרים שנחשבים קרביים אבל החיילים המשרתים בהם לא יורים כדור אחד מחוץ למטווח, דווקא יש אקשן.
ראה כתבה מהבוקר: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/052/545.html
כמובן שאיפה שנלחמים יש סיכוי להיפגע. אין צורך להרחיב בעניין, כי בכל זאת זה צבא והשכנים שלנו במזרח התיכון הם לא שווצרים.

בקשר לאנשים "בעייתיים" - אחת הצרות הלא קטנות היא שבבקו"ם יש תופעה של אנשים שמסרבים להתפנות כי הם חושבים שככה הם יקבלו את תפקיד החלומות שלהם, ואם הם יתעקשו מספיק ויכנסו ויצאו לכלא בסופו של דבר יוותרו להם. אז זהו - שלא.
ברוב המקרים (למרות שכל אחד מכיר חבר שיש לו חבר של בנדוד שהשכן שלו קיבל מה שהוא רוצה) החייל מתפנה - וכשזה קורה, אז הוא מתפנה למקום עם ביקוש נמוך יותר באחד המועדי גיוס המאוחרים יותר (בדרך כלל שריון/תותחנים/הנדסה, ותקנו אותי אם אני טועה). מה שקורה כתוצאה מכך זה שבטירונות שריון יש לך במחלקה חצי מהאנשים שביקשו שריון והם מורעלים ואיכותיים לרוב, רבע שהגיע לשריון במקרה והם נהיים מורעלים עם הזמן (כי בטירונות יש דגש רציני על רעל ומוטיבציה, מתוך הכרה בכך שהרבה אנשים לא מורעלים יותר מדי כשהם מגיעים), ויש לך את הרבע הבעייתי - שזה בדרך כלל מסרבי פינוי שנשברו (וכן, כולם נשברים בסוף. חלק מתפנים וחלק חותמים דח"ש אבל אף אחד לא מעביר 3 שנים כסרבן פינוי), או אנשים שהתפנו לשריון כדי "לעשות בעיות" ולהיפלט משירות כלוחם (ובדרך כלל אלה מקבלים ג'ובים הרבה פחות איכותיים כמו קשרים, אלחוטנים וחובשי מרפאה בשריון).
אז בטירונות אתה מתחיל עם מחלקה, שחלק מהאנשים בה לא איכותיים, אבל בסוף הטירונות, רוב האנשים האלה נפלטים למסגרות אחרות ותפגוש חלק מהם רק כשתצטרך להחליף חלק ממערכת הקשר בטנק שלך מאוחר יותר, או בתרגיל בשיתוף עם מרגמות, או בש"ג של החטיבה שאליה תשתייך מאוחר יותר.
גאוות יחידה יש - ועוד איך. לא תקרא על פלוגות בשריון בעיתון, למשל, כי לא כמו במקומות אחרים, לא מפרסמים את שם הפלוגה שביצעה פעולה כזאת או אחרת, ואין מרדים שיש במקומות אחרים, שמתפרסמים בעיתון (ראה ערך "שליחי השטן").
אם יש פה חיילים בסדיר ששייכים לפלוגות מבצעיות מסויימות - הם יוכלו לענות לך הרבה יותר טוב ממני.

אגב, לגבי "כור ההיתוך" שתמיד מדברים עליו. צה"ל הוא כבר מזמן לא "כור היתוך" מפני שרק מגזרים מסויימים מתוך תושבי המדינה מגיעים אליו.

לגבי השאלה על הפלס"ר - אין לי מושג מה קורה היום, אבל את ברגותי תפסו בזמנו פלס"ר 500.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #50  
ישן 25-02-2006, 17:39
  רון188 רון188 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.06
הודעות: 383
שאלה לאייל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

רציתי אם יש בטירונות או בכלל משימות למשל לבדוק כמה אתה יכול להחזיק זמן בטנק כלומר לבדוק כמה זמן אתה יכול להחזיק בתוך מקום סגור אמנם השאלה נשמעת טיפשית אבל רציתי לדעת אם יש דבר כי זה זה נראה לי די טבעי כי מי שמתגייס לשריון מין הסתם יבלה הרבה בטנק אני מניח אז אם יש בכלל תשובה לשאלה שלי אשמח לדעת ויש לי עוד שאלה , הסתכלתי בעוגן של הגיוס ליחידות השונות על הטירונות של תותחנים מראים תמונות של רכבים עם תותחים עליהם תומת אני חושב וזה ממש נראה כמין טנק כזה וההייתי רוצה לדעת מה ההבדל בין הדברים כי אם הרכב הזה נוסע ויורה בתותח אז מה ההבדל בינו לבין טנק ( חוץ מהגודל ) ועם עוד יש הבדלים אשמח לדעת

(:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 26-02-2006, 00:11
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.07.05
הודעות: 635
בקצרה
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי toh21 שמתחילה ב "איך מגיעים לביסלש?"

א) לבסיס אתה מגיע כל פעם בהסעה מאורגנת של הפלוגה שלך שיוצאת כמעט תמיד ממחנה נתן בבאר שבע (לשם אתה צריך להגיע לבד, אבל זה לא בעיה)
ב) במחזור שלי נשארו רק 2 פלוגות של חטיבה 7. החל מהמחזור שלך כל החטיבות יישארו בביסל"ש לאימון מתקדם (לשעבר צמ"פ).
ג) מטול וקלעים אין כי האמת שאין צורך בהם. יש כמה הנפצות שעומדים להכניס גם לשריון מטול וקלעים, אבל זה לא נראה מעשי בזמן הקרוב (ואתה כבר תבין לבד שעם כמה שזה יכול להיות נחמד, זה קצת מיותר).
_____________________________________
לא רוצה מילקי, לא רוצה דנונה
רוצה שיגיע אוגוסט 08

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #65  
ישן 26-02-2006, 22:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,969
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "מפקדי הטנקים זה רק קצינים?"

לא. ישנם שני מש"קים בכל מחלקה שמפקדים על טנקים.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #67  
ישן 26-02-2006, 22:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,969
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי toh21 שמתחילה ב "לביטיס.."

לא סגור על כמה זה היום ואייל בטח יוכל לומר, אבל נמוך יותר מזה של איש החי"ר. כנ"ל לגבי קצונה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #70  
ישן 27-02-2006, 01:50
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי pulse1 שמתחילה ב "כמה שאלות... 1. הבנתי שכל מי..."

1.
עד כמה שידוע לי, קורסיסטים לא מקבלים כרטיס ערבה. מצד שני, חיילים נוסעים בחינם אז מה זה משנה?

3.
את הקביעה מי מגיע לאיזה חטיבה עושים ביום הראשון בפינוי באוטובוס. אתה מקבל דף עם סדר העדיפויות שלך, שעובר לבנות החביבות בפסיכולוגיה (מאבחנות פסיכוטכניות אם אני לא טועה. משום מה הן תמיד נראות טוב).
כמובן, שלא כל אחד יכול לקבל מה שהוא רוצה (כי סטטיסטית, יש יותר אנשים שרוצים חטיבה מסויימת עם טנק חדיש יותר מחטיבה אחרת. פאק, אתה חושב שמישהו בחר להגיע ל500 ול401 בעדיפות ראשונה בזמנים שהטנקים שלהם היו מג"חים?), וזה בעיקר נקבע על פי היצע, ביקוש ולא מעט מזל.
אם יש לך גדוד ספציפי שאתה מעוניין לשרת בו, או קרוב משפחה ששירת במקום מסויים נראה לי שאפשר להוסיף את זה שם (ואין לי מושג אם זה משנה משהו בשיבוץ שלך).
כשאתה מגיע לביסל"ש, בערב הראשון כבר שולחים אותך לחטיבה ולגדוד אליהם אתה מיועד.

כל זה תקף למה שהיה לפני 6 שנים. ייתכן שזה השתנה מאז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #72  
ישן 27-02-2006, 12:13
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "אייל או NimDod"

אחד ההבדלים הוא בסוג הטנק
ל401 יש מרכבה סימן 4 (ואין לי מושג לגבי ההנפצות השונות על השימוש/חוסר שימוש בו.)
ל188 יש מרכבה סימן 3
ל7 יש מרכבה סימן 2ב.
על ההבדלים ביניהם תוכל לקרוא ב www.israeli-weapons.com, למרות שאם אתה לא מבין בטנקים, סביר להניח שההבדלים לא יגידו לך הרבה.

מעבר לכך, כל חטיבה יושבת במקום אחר, אבל אני לא יודע איפה, כי הרבה השתנה מאז שהשתחררתי, 500 עברה למילואים וגדודים החליפו בסיסים.
אם תחפש באינטרנט חומר על החטיבות תוכל למצוא לא מעט מידע, סיפורי מורשת קרב ועוד הרבה דברים שאני לא יודע. תבדוק גם בויקיפדיה.

בכל אופן, קח בחשבון שגם אם אתה מסמן 7 במקום הראשון, 188 בשני ו401 בשלישי (למשל), זה לא מבטיח לך שתגיע ל7. אני לא יודע מה השיקולים שלהם, אבל ככה זה וב99.9% מהמקרים ההצבה היא סופית (חוץ ממקרים של מעבר מגדוד אחד לאחר באותה החטיבה, ומקרים מאד חריגים של מעבר בין החטיבות).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #75  
ישן 27-02-2006, 19:57
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.02.06
הודעות: 75
תשובה לשאלות הרבות שהגשתם כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

אני מאוד מרוצה מההתענינות של כולכם זה מראה על האיכפתיות של כל אחד מכם ועל הבגרות איתה אתם מגיעים.
למי ששאל אז אני לא אהיה מפקד של אף אחד מכם אי נמצא במקום אחר מעל רמת המפקדים האישיים שלכם אבל בטוח אפגוש אתכם ביום הגיוס למרות שלא תדעו שאני הוא אני...
השרות בחיל השריון מאתגר מהרבה סיבות - השירות הוא הן על גבי טנקים והן בפעילות חי"ר- גם חטיבה 401 מבצעת פעילות מבצעית ולראיה בג'נין לא מזמן טנק של החטיבה ביצע ירי וגם גרם להריגה של מחבל לאחר שלחץ שהפעיל החי"ר לא הצליח.

לגבי רובאות המט"ק אני אבדוק ואחזיר תשובה מחר לכל המעונינים.

עניתי לגבי סיירים שהוא בסיס טוב ומאובזר אולי לא השורה הראשונה אבל בכל זאת מזגן בחדר....

לגבי היכולת לבחור בין החטיבות - לא תהיה יכולת לבחור מצטער.

כרטיס ערבה יש רק למי שמשרת באופן קבוע במרחב ואתם תהיו שם 8 חודשים בערך אבל כל הזמן תזכו להסעות ומי שנוסע למרכז באמצע שבוע באישור מקבל החזר נסיעות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #83  
ישן 01-03-2006, 12:43
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Orphan שמתחילה ב "שאלה"

רחף

אני לא סגור על זה ב100% ואני בטוח שאייל יוכל להסביר יותר טוב ממני.

רחף זה מסלול שריון מזורז לחיילים "איכותיים" שהגיע לחיל השריון אחרי שהגיע מקורס איכותי אחר בצה"ל. בדרך כלל מדובר בנפלי טייס, חובלים וכדומה.

ההכשרה שלהם היא יותר מהירה מהכשרת שריונר רגיל (מפני שחלק מזמן השירות שלהם כבר "התבזבז" בקורס אחר ואת חלק מהתכנים הם כבר למדו), לכן מרכזים להם את השיעורים שנוגעים בהכשרה הטנקאית (שיעורים בנוגע למקצועות השונים בטנק. תותחנות, בק"ש, בק"צ, מקלעים, תחמושת, מזקו"ם חשמל וכו') ומעבירים אותם ברצף, שלא כמו חייל במסלול שבין השיעורים יש לו עוד תכנים כמו מסעות, הרצאות, וכו' - ובלי תורנויות שמירה ומטבחים (כי חבל על הזמן).
בדרך כלל הח'ברה האלה בעלי קב"ה גבוהה יותר (54-56), והם מיועדים לקורס מט"קים מייד אחרי סיום המסלול.
למרות שלדעתי, לסיים מסלול בלי לטחון מטבחים ושמירות זה לא לסיים מסלול...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #85  
ישן 01-03-2006, 14:09
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
לא
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי -tay- שמתחילה ב "ואני לדוגמא שיש לי קבא 54 אבל..."

גם אם אתה בעל קב"א 56, אתה לא יכול להתגייס לשריון ולהיכנס מייד לרחף.
כמו שאמרתי, לרחף מגיעים חיילים ש"נפלו" מקורסים איכותיים אחרים, אחרי שכבר שירתו תקופה מסויימת בצבא.
לדוגמא: כאלה שנפלו מקורס טיס בשלב מתקדם (במסלול שלי היה בפלוגה מקבילה מישהו שנפל מצ'ק 10 ולא נכנס לרחף אלא עשה מסלול שריון רגיל).
נפלי חובלים (כמו בחור שהגיע לרחף אחרי שנה וחצי (!!!) בקורס חובלים).
מקרה אחר שמוכר לי הוא של בחור שהיה חובש / מדריך בקורס חובשים שהגיע לרחף אחרי פז"ם של כמעט שנתיים בצבא. את שירותו הוא סיים כמט"ק בחטיבה 500.

רחף זה לא מסלול מיוחד לבעלי קב"א גבוה. האנשים שם פשוט עם קב"א גבוה שכזה מפני שהם מגיעים מקורסים איכותיים שדורשים קב"א שכזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #93  
ישן 10-03-2006, 11:03
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,624
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי val_bol שמתחילה ב "מה נדרש כדי להיות מפקד טנק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי val_bol
איזה קבא ואיזה פרופיל צריך כדי לצאת לקורס מטקי"ם?....מה המינימום
אם יש לי קבא 53 ופרופיל 72...האם אני יכול?...או שהפרופיל פוגע בי.?


הקב"א שלך גבוה מספיק בשביל לצאת לקצונה, וכמובן שגם יספיק כדי לצאת למט"קים.
לגבי הפרופיל שלך - אם הוא לא מפריע לך להיות איש צוות בטנק, אז אין סיבה שיפריע לך לתפקד כמט"ק, לכן הוא לא פוגע בך.
אני מכיר בחור שיצא למט"קים עם קב"א 49 (שנחשב נמוך), אבל זה היה רק אחרי שהוא הוכיח את עצמו כאדם אחראי ואיכותי אחרי מחזור אחד בפלוגה מבצעית.

כמו שאמרו לפני, כדי לצאת למט"קים אתה צריך להוכיח את עצמך במהלך המסלול, ואם לא הוציאו אותך בסוף המסלול, ואתה לוחם בפלוגה מבצעית ורוצה לצאת משם, אז תצטרך להוכיח את עצמך כפליים.
לציונים במבחנים יש פחות משקל מהאיכות שלך כבנאדם: אחריות, ביטחון עצמי, השקעה, אמינות (דגש גדול על אמינות), וכו'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #110  
ישן 14-03-2006, 13:02
  del_p del_p אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.10.05
הודעות: 18
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

טוב בואו נתחיל, אני התגייסתי לשיריון במחזור האחרון שזה נוב' .
רוב השאלות שאתם שואלים עכשיו אני גם שאלתי.

אז אני יענה לכם ככה בקצרה ודי מסכם.

כיום שיריון מוכשרים כ-03 מורחב. ( בקיצור 05 , רק נקרא 03 ).
מקבלים M16 מנוסר.

הטירונת נערכת בביסל"ש (-כי הגהנום בשיפוצים ) , נערכת כ3 וחצי חודשים.( ישנים בחדרים עם מזגנים, הבסיס חצי שעה מאילת, בקיצור סוף העולם אתם עוד תראו )
אחרי הטירנות נכנסים לשלב שנקרא מקצועות, ומשם לצמ"פ( לומדים על הטנקים ) שיערך בביסל"ש.( כיום מתחילים לעביר גם פלוגות לעשות צמ"פ בשיזפון )

אחרי הצמ"פ חלק ילכו למבצעית וחלק ימשיכו לקרוס מטק"ים שנערך בשיזפון ( 4 חודש ).

שתגיעו לבק"ום יתנו לכם שאלון עדיפיות כזה לאיזה חטיבה אתם רוצים להשתבץ ( 7-188-401 )
7= מרכבה 2
188= מרכבה 3
401 =מרכבה 4

בואו נגיד ככה לפי מה שאני יודע מחברים שכבר בקווים של שיריון, רוב הקווים הם של חי"ר לכל דבר.
יש גם קווי טנקים, אבל לא הרוב .

למי ששאל על הפלס"ר , ביום שתגיע לביסל"ש ישלחו את מי שרצה לגיבוש של פלס"ר שיריון, הגיבוש נערך כמה ימים, ואם אתה עובר את לא תראה את ביסל"ש יותר וגם לא טנקים כי אתה הופך לחירניק לכל דבר.


לגבי כרטיסי ערבה, לקראת סוף הטירונות תקבלו כרטיסי ערבה.

שוב, מי שמעניין אותו טנקים שיבוא , כי הוא יהנה בשיריון.
מי שחירניק בנשמה, שיהפוך תעולם ( לא להתפנות מהבקו"ם , ואל תקשיבו לאיומים שלהם שם ), עד שיתנו לכם חי"ר, ויתנו לכם מניסיון.

בסה"כ, החייל הוא טוב, ברגע שתכתנסו לשם תבינו שיש גם גאוות יחידה, והרבה מורשת קרב, וגאוות של חטיבות ויריבות פנימית כזאת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #111  
ישן 15-03-2006, 14:57
  guyvaron guyvaron אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 09.02.06
הודעות: 26
אייל את בבקשה יכול לעזור לי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסים לשריון- אני הכתובת לשאלות שלכם"

אני מאוד רוצה להגיע לשריון ואף לקצונה שם ולתרום לצה"ל כמה שאני רק יכול. למרות הביקוש הנמוך לחיל הזה אני מאוד רוצה להגיע לשם. אתה סא"ל אתה תוכל איכשהו לעזור לי שינו לי את התאריך של ה-26/3 של השריון שכל כך רציתי לתותחנים (3/4). אם אני אתגייס בתאריך הזה אני אפספס את הגיוס של השריון כי זה באיחור של שבוע ויום ולא יגייסו אותי לשריון במצב הזה רק עם דח"ש ואני לא מוכן לחתום על זה. אז אם אתה יכול לעשות משהו בנידון זה יעזור לי מאוד. אני מאמין שיש לך קשרים ותאמין לי שאתה תרצה מישהו כמוני בחיל שלך כי אני אתרום את כל כולי אם רק יתנו לי את האפשרות. תותחנים זו לא אופציה בשבילי בכלל אז אם אתה יכול לעזור תגיד לי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:30

הדף נוצר ב 0.60 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר