לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2006, 09:31
  רן אליהו רן אליהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.05
דעתי האישית בלבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "המרכז הבינתחומי ההרצליה"

שלום לך,

אני מכיר במרכז הבינתחומי בהרצליה רק את פרופ' עוזי ארד - ומדובר באדם ברמה הגבוהה ביותר בכל הנוגע לתחומים של בטחון ואסטרטגיה. לעניות דעתי, תוכנית לימודים בנושאים אלה שהוא מעורב בה, חייבת להיות ברמה גבוהה מאוד.

עם זאת 30000 ש"ח בשנה שווים, בעיני, רק לימודי מקצוע מועיל בחיים - הנדסה, משפטים, כלכלה וכדומה. תבדוק בבקשה, בקרב הפקידות הגבוהה ומקבלי ההחלטות כמה יש בוגרי תואר ראשון ב"ממשל, אסטרטגיה ובטחון", וכמה עורכי דין, כלכלנים ומהנדסים ישנם - ותקבל תשובה לשאלתך. זה לא שעם לימודים כאלה אי אפשר להגיע (אני מכיר כמה חבר'ה שעם לימודים של מדעי המדינה ויחב"ל הצליחו להכנס ל-50 המשרות היחידות שהיו במדינה במקצועות אלה באותה שנה - אבל מדובר במקרה פרטי ונדיר), אבל לימודי מקצוע מועילים מאפשרים לך גם את האופציה לשאוף ולחלום, וגם את האופציה להתפרנס בכבוד, אם משהו משתבש בדרך.

מקווה שעזרתי.

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2006, 01:00
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "המרכז הבינתחומי ההרצליה"

באופן אישי אני לא מבין בזה אבל יש לי חברים שלומדים שם, הם מספרים שהיתרון הגדול הוא היחס הטוב יותר והסדר והנקיון (בתחום הלימודים), הכל שם מתקתק כמו "באמריקה".
רמת הלימוד הינה כמו בכל האוניברסיטאות, והמחיר ללא ספק יקר אבל זה עניין יחסי. למה אני מתכוון?
שבבין תחומי אתה משלם יותר אבל יש לך יומיים בשבוע שלא לומדים, לא צריך לשבור את הראש בלתכנן מערכת שעות ולוח בחינות והכל יותר רגוע ופשוט, אז אתה משלם יותר אבל מקבל גם הרבה יותר חופש ושקט נפשי (דברים שלא ניתן למדוד ישירות בכסף)..
החיסרון הגדול שם- המחיר (כבר דיברנו) ורמת הלימוד שאינה טובה יותר מבאוניברסיטה..
לא לבוא אלי בטענות אם זה לא נכון- אני רק מספר מה שאמרו לי (אני מתכוון גם ללמוד בעתיד..).
אמיל.
ישן 22-02-2006, 12:23
  רן אליהו רן אליהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.05
אפשר להיות כיום רס"ן בחיל האוויר בלי תואר?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "באופן אישי אני לא מבין בזה..."

בכל אופן - בלי להכיר אותך - אני לא חושב שזה תואר בשבילך (או בשביל הרבה חברים פה בפורום (סלח לי על ההתערבות בענייניך, אבל זה מתוך רצון טוב ובסוף ממילא תעשה מה שאתה רוצה). תתרכזו בדברים מעשיים, שיש בהם בשר, ולא בתחומים ערטילאיים. שעתם של מדעי המדינה כתואר יוקרתי שניתן להתהדר איתו ולהתקדם בו בחיים, חלפה עברה, למרבה הצער (כי זה באמת יכול להיות מעניין, לפעמים). גם הלימוד של החומר הטהור עצמו כבר פחות רלוונטי, לדעתי האישית, למה שקורה היום. מקסימום אפשר לשלב את זה עם נושאים כמו כלכלה או משפטים, ואז לקבל ראיה מזווי אחרת, משלובת, על הדברים (שלא לדבר על האפשרות להתפרנס בכבוד, בלי לחכות לקביעות של האוניברסיטה, שלא תבוא, כנראה).

בהצלחה.

אליהו
ישן 22-02-2006, 13:50
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=ריבולבר] העניין הוא..."

ידידי אני חייב להתוודות שהניסוח שלך קצת מקומם. אומנם אני אדם צעיר ואין לי את הנסיון שיש לרוב חברי הפורום אבל אני מוצא את עצמי מתגונן כאן פעם אחר פעם. יהיה נחמד אם חלק מחברי הפורום יבינו שלא כולם כאן מומחים בעלי שם עולמי בענייני צבא בטחון. אני כאן לא כדי לכתוב סקירות ארוכות ומפורטות על מערכות ל"א סוריות או לנתח את כיבוש החרמון הסורי ותל פאחר. אני כאן כדי ללמוד , וכן,מדי פעם לתרום דבר או שניים. אני לא מאלה ששואלים מי יותר טוב שייטת או מטכ"ל אז אל תתיחס אלי כאחד כזה.

תאמין לי שבדקתי אצל אנשים שאותם אני מכיר אישית וחלקם בני משפחה המשרתים בארגונים האלה איזה דרך עדיפה לי.
ישנם כמה מסלולים שבהם לומדים בהמהלך השירות אך מנסיון של קרובי משפחה מדובר בתואר כללי (בעיקר כללה\מנהל עסקים\מחשבים)יותר תוכנית צ'ופר ופחות לימודים שקושרים בעשיה הבטחונית (כמובן שיש יוצאים מהכלל.)

בנוסף לכך ישנה כמות נכבדה מאוד של משרות שדורשות תואר אקדמי |(לרוב יחב"ל,מדעי המדינה, היסטוריה של המזרח התיכון ועוד.)

אני לא מכיר אותך ולא שופט אותך אודה לך אם לא תעשה זאת בעצמך.

יום נעים

נערך לאחרונה ע"י ריבולבר בתאריך 22-02-2006 בשעה 13:57.
ישן 22-02-2006, 14:14
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "אני שמח מאוד על התואר השני..."

ריבולבר תרגיע חבר,

האנשים פה נתנו לך כולם את אותה עצה - לך תלמד באוניברסיטה ולא במכללה (גם זול יותר, וגם התואר נחשב הרבה יותר) ותנסה ללמוד משהו מעשי ולא תואר שמסתכם בהרבה תיאוריות.

נראה לי שאתה כבר החלטת ומנסה למצוא חיזוקים להחלטה שלך, אז אני אנסה שוב - אני בוגר תואר ראשון במדעי המדינה של האוניברסיטה העברית. התואר הזה שווה בדיוק שום דבר כאשר מקום העבודה מחפש משהו ממשי (כגון : משפטים, מנהל עסקים, כלכלה, תעשיה וניהול וכו'), והתואר שווה כמו כל תואר אחר כשמקום העבודה מחפש אקדמאי (כלומר שווה לתואר באומנות, אשורית מתקדמת וכו').

ולכן, שוב, העצה שאני יכול לתת לך היא כזו -
א) תרשם לאוניברסיטה מובילה בארץ, כגון האוניברסיטה העברית, התואר יעלה לך פחות, תלמד אותו מהפרופסורים הטובים ביותר, ובסופו של דבר תואר אוניברסיטאי נחשב יותר מתואר ממכללה.
ב) תלמד משהו מעשי (כגון החוגים שהצעתי למעלה), היום יש המון חוגים שמשלבים תחום מעשי עם תחומים נוספים. אני בטוח שתצליח למצוא את התמהיל הנכון שיעניין אותך.

נקודה אחרונה למחשבה, וזאת מידע אישי, המוסדות הממלכתיים למיניהם מחפשים בעל תואר, או בעל תואר ישים (כלומר לתואר יש השלכות מעשיות על העבודה). ולכן תואר של "ממשל, אסטרטגיה וביטחון'" הוא מצד אחד נחשב כמו כל תואר אחר ולכן לא נותן לך עדיפות, ומצד שני לא ישים, כך שלא יסייע לך בדבר.
ישן 22-02-2006, 15:43
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "דבר ראשון תודה על תגובתך. ..."

ריבולבר עזוב בחייך, אתה חבר פה כבר חצי שנה עם 160 תגובות בפורום, ממה בדיוק נעלבת כאן ? השתחררת לא מזמן מהצבא, אתה כרגע באחת מהצמתים החשובות בחייך, שאלת שאלה והחבר'ה פה נתנו לך קצת עצות מנסיון, תרצה תיקח לא תרצה אל תיקח. זה לא השלב בחיים להתנפח ולהיעלב, זה השלב להקשיב וללמוד.

אני מציע לך לקחת פסק זמן, אולי לנסוע לטייל וקצת להתאוורר, כשתחזור יהיו כבר חברים שלך שלומדים בכל מיני מקומות ותוכל לקבל מידע ממקור ראשון, תשקול ותחליט. במקביל כדאי לחשוב מה עושים הלאה, וכיוון שאתה רוצה להשתלב במערכת הביטחון בצורה כלשהי אני ממליץ על לימודים תוך שילוב בעבודה ביחידת האבטחה של משרד רוה"מ או ביח' 730, אלו מקומות שמכניסים אותך למערכת וגם נותנים לך אפשרות לעבוד בהם כסטודנט ולהשלים תואר. אח"כ תוכל לנסות להשתלב במסלולים נוספים. אפשרות שניה היא בשב"כ שם ישנה תוכנית מיוחדת למגוייסים המעוניינים לעשות גם תואר אקדמי (פרטים באתר השב"כ).

בהצלחה, ותנסה ללמוד לספור עד 10 לפני שמתפרצים.
ישן 23-02-2006, 11:04
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
ריבולבר, טל צודק
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "אני שמח מאוד על התואר השני..."

גם אני לקחתי כמה קורסים בתוכנית ללימודי ביטחון והגעתי די מהר למסקנה שהם יכולים אולי לשפר את סיכויי, אבל לא יותר מכל תואר שני אחר. אם אתה כבר מעוניין (כמו שאני הייתי) בשירות בכאלה גופים, אתה צריך להציע להם ידע מסוג אחר. ואכן כמו שהוא אמר, שורות הסטודנטים מלאים באנשי השירותים ובקצינים בדרגי הביניים.

אם תלמד אסטרטגיה לא ייקחו אותך לייעץ למטכ"ל. אבל אם תלמד ערבית יכול להיות שיהיה לך יותר סיכוי להיכנס לגופים שונים. ואם תלמד שפות כמו סינית או קוריאנית תוכל גם להציע יותר לדסק מז' אסיה במשרד החוץ או במוסד. הלימודים בתוכנית מעניינים אך מאוד תיאורטיים.

ונאיבי, נו, זאת קללה?, זה עלבון?

מילא, היה אומר לך "תחת של גמל סרוח" (מבטיח לך שמדובר באחד הלהיטים של שנות ה-40, כך לפי עדותה של אימי) בקיצור, chill

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 23-02-2006 בשעה 11:25.
ישן 23-02-2006, 14:55
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
לא מסכים כלל...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "אבל כמו שכתבו פה"

בארגונים הבטחוניים את תפקידי המפתח מאיישים אנשים שצמחו בתפקידי הליבה - ובמקרה של השב"כ לדוגמא, אין ספק שהליבה היא רכזים ודסקאים ולא אנשי טכנולוגיה.
הדבר נכון גם לגבי אמ"ן (וצה"ל בכלל - שם לוחמים מאיישים את התפקידים הבכירים) וגם לגבי המוסד.

המלצתי לריבולבר הבמידה והוא רוצה להשתלב במערכת הבטחונית היא פנייה לשב"כ לגבי קורס רכזים (יש מודעות גיוס בעיתוני סופ"ש ובאתר עצמו) שם גם ידאגו לשלוח אותו לתואר רלוונטי (לימודי בטחון באמת מקדמים מעט מאד במובן הפרקטי לעומת מזה"ת ולימודי שפה,במקרה של רכזים).

במידה והחלטת ללמוד תואר רלוונטי - גם פה לימודי יחב"ל עם דגש על בטחון לא נותנים יותר מידי , בטח שלא לימודי תואר ראשון כאשר השוק רווי ובמשהב"ט אנשים עם תואר שני ומעלה עומדים בתור.
אם התחום באמת מעניין אותך ואתה רואה את עצמך בעולם האקדמי , קח מראש בחשבון לימודים לתואר מתקדם והשתלבות באחד המכונים (מכון יפה באוני' ת"א לדוגמא) בהמשך.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 23-02-2006, 19:22
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "טוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ריבולבר
כמה דברים בקצרה:

אני עדיין די פגוע אבל כנראה שבאמת קצת הגזמתי. אני לא אתחיל לכתוב יותר מדי דברי סליחה ארוכים אבל אם פגעתי במישהו - התנצלותי הכנה.
יכול להיות שהכל נבע מהתסכול בהבנה שאין לי כנראה מה לחפש בתחום האהוב עלי.

חשבתי הרבה ומצאתי פשרה - לימודי מזרח אסיה - סין (בדגש על שפה) וחוג משני ביחב"ל (בנתיים העברית בירושלים נראית לי יותר). ככה אוכל לנסות את מזלי בשרותי הבטחון שיש בהם דרישה לשפות ויחב"ל ואם לא שם אז להמשיך בלימודי כלכלה (סין +כלכלה יהיה מתכון מנצח לדעתי בשנים הקרובות).

שוב סליחה...בעיקר טל

דווקא לבין תחומי יש איזה יתרון שאולי יעניין אותך,
הוא מראש "מכריח" אותך ומסדר לך תואר משולב.
אתה יכול לבחור עם איזה מקצוע "פרקטי..." אתה משלב את לימודי הממשל (מדעי המדינה..)
יש משפטים וממשל, מינהל עסקים וממשל, ולדעתי יש גם תקשורת וממשל בשנה הבאה.
זהו.
אמיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר