לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2006, 20:35
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי *Kuizo* שמתחילה ב "לא רק גיבוש יחטיות.."

עם כושר ממש בסיסי לא מסיימים מסע של 16 ק"מ עם ציוד מלא...
ככה שכנראה שהכושר הממש בסיסי שלהם הוא בסיסי ביחס למדדים אחרים.

הכל בראש,
אבל תאמין לי, שבנאדם בלי כושר לא יסיים ולא יעבור כל גיבוש, בנאדם שעושה 2000 ב-11 דקות, יפרוש אחרי היום הראשון גם אם הוא אחד שלא נשבר, למה?
כי מופעל לחץ כבד מדי על המערכות שלו.
שזה כבר לא תלוי בו, הוא יפרוש או יופרש ויישלח לאיזה ביה"ח אם יש לו באמת כזה כח רצון.

ואם אתה שואל אישית עלייך, ואתה שואל אישית עלייך, הכל תלוי כמה בסיסי הכושר שלך וכמה חזקה הסיבולת המנטאלית שלך.

חוץ מזה, נקודה למחשבה,
אם אין לאותו אדם כח רצון לצאת להתאמן לפני הגיבוש (כי הוא מתעצל / לא מסוגל ולא יודע מאיפה להתחיל)
איך אתה רוצה שיהיה לו את הכח לעשות כפול פי כמה בגיבוש...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2006, 21:42
צלמית המשתמש של Saba_k
  Saba_k Saba_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Saba_k שלח הודעה דרך MSN אל Saba_k
בוא נגיד לך ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קונדס שמתחילה ב "הכל בראש, האומנם?"

לא, זה לא רק הראש.
מי שמגיע לגיבושים, לא משנה איזה, בלי שום טיפת כושר אז הוא לא ישרוד.
ינסה, ירצה מאוד, אבל הגוף שלו פיזית לא יעמוד בזה.
לכן כן צריך להיות קצת בכושר, מודע לפיזיות שאתה הולך לעבור.

אבל הרבה מעבר לכושר זה הראש.
באתי לגישה לגיבוש טייס שאני לא זז מטר לפני הסיום וסיימתי.
הלכתי לגיבוש חובלים בחוסר מוטיבציה מוחלט, ולא סיימתי, ואני חותם לך שאם רק הייתה לי המוטיבציה והרצון לסיים אני מסוגל לפחות לסיים את הגיבוש.
הראש, המחשבות, הכוח המנטלי שלך משפיע ולוקח חלק לא קטן בכלל.
בשלב כלשהו בגיבוש, לא משנה אם אתה סוס או עם כושר סביר, אתה נהיה עייף ואתה מותש ומרגיש חסר כוח. זה השלב שבו הכוח המנטלי מתחיל לעבוד.
יש רצון? יש מוטיבציה וכוח מנטלי? אתה תמשיך.
אין רצון וכוח? אתה תיפול.
זה למה בגיבושים יש הרבה טרטורים, בשביל לשבור אותך בעיקר מנטלית. בעיקר.
דרך הפיזיות, דרך הכוח הפיזי, אבל בעיקר ניסיון שבירה מנטלית.

למשל גיבוש טייס, פיזית הוא לא יותר מידי קשה אבל מבחינה מנטלית ונפשית הוא סיוט.
ישן 22-02-2006, 21:57
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Saba_k שמתחילה ב "בוא נגיד לך ככה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Saba_k
לא, זה לא רק הראש.
מי שמגיע לגיבושים, לא משנה איזה, בלי שום טיפת כושר אז הוא לא ישרוד.
ינסה, ירצה מאוד, אבל הגוף שלו פיזית לא יעמוד בזה.
לכן כן צריך להיות קצת בכושר, מודע לפיזיות שאתה הולך לעבור.

אבל הרבה מעבר לכושר זה הראש.
באתי לגישה לגיבוש טייס שאני לא זז מטר לפני הסיום וסיימתי.
הלכתי לגיבוש חובלים בחוסר מוטיבציה מוחלט, ולא סיימתי, ואני חותם לך שאם רק הייתה לי המוטיבציה והרצון לסיים אני מסוגל לפחות לסיים את הגיבוש.
הראש, המחשבות, הכוח המנטלי שלך משפיע ולוקח חלק לא קטן בכלל.
בשלב כלשהו בגיבוש, לא משנה אם אתה סוס או עם כושר סביר, אתה נהיה עייף ואתה מותש ומרגיש חסר כוח. זה השלב שבו הכוח המנטלי מתחיל לעבוד.
יש רצון? יש מוטיבציה וכוח מנטלי? אתה תמשיך.
אין רצון וכוח? אתה תיפול.
זה למה בגיבושים יש הרבה טרטורים, בשביל לשבור אותך בעיקר מנטלית. בעיקר.
דרך הפיזיות, דרך הכוח הפיזי, אבל בעיקר ניסיון שבירה מנטלית.

למשל גיבוש טייס, פיזית הוא לא יותר מידי קשה אבל מבחינה מנטלית ונפשית הוא סיוט.

היי, אני יודע שזה קצת לא קשור אבל רציתי לשאול אותך על הסרגל מאמצים בגיבוש חובלים. בתור אחד שהיה גם בזה וגם בגיבוש טייס אולי תוכל להשוות ביניהם מהבחינה הפיזית ולהגיד לי למה בידיוק את גיבוש חובלים לא סיימת? מהבחינה הפיזית מה שבר אותך? כמה הוא קשה פיזית בעצם, בהשוואה לגיבוש טייס?
אם לא בא לך לענות פה מחשש שזה יתפתח יתר על מידה אני אודה לך אם תענה לי לפחות בפרטי, כי זה מאוד חשוב לי. תודה רבה!
ישן 23-02-2006, 02:28
צלמית המשתמש של Saba_k
  Saba_k Saba_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Saba_k שלח הודעה דרך MSN אל Saba_k
אין לי בעיה לענות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Zeph שמתחילה ב "[QUOTE=Saba_k]לא, זה לא רק..."

דוגרי? את הגיבוש חובלים לא סיימתי כי לא הייתה לי המוטיבציה והרצון לסיים. באתי לגיבוש הכי לא מוכן מנטלית, הכי לא קשור. באתי בקטע של: מה אני עושה פה.
אני זוכר כל המסע הראשון שאלתי את עצמי: למה אני פה? מה אני צריך את זה? זה לא שאני רוצה להיות בחובלים.
כי מבחינה פיזית הגיבוש, או לפחות בדיוק ביום שהייתי אם כי הבנתי שגם בשאר הימים אין משהו מיוחד, לא קשה. יותר קשה מטייס.
המסעות קצת יותר קשים ומעצבנים כי זה כל הזמן סיבובים קטנים. אם בטיס זה היה איזה מסלול אחד ארוכון שכזה, בחובלים זה המון סיבובים קטנים, מה גם שהקצב היה הרבה יותר מהיר.
באמצע המסע גם הייתה לי התכווצות שרירים. שפה יש לי טיפ שנתנו לי וזה עזר, לרוץ על העקבים. אחרי קצת הליכה מהירה על העקבים השתחררו לי השרירים. מצליעה מוחלטת להליכה סבבה.
היה לנו גם מד"ס שקרע אותנו.
כך שבעיקרון פיזית קצת יותר קשה, יותר מאמץ.מבחינה מנטלית גיבוש טייס הרבה יותר קשה כי אין לה חיים, אין לך אוויר לנשום, וגם כל הזמן מנות קרב. בחובלים היה אוכל סבבה.

לסיכום:
המסעות בחובלים אולי קצת יותר ארוכים.
כל הזמן עם תד"ל ובו שק 10 קילו
וכל הזמן שאין למידה או מסע, אז מטורטרים. בהתחלה שעה ומשהו טורטרנו. 30 שניות חזרתם.

אם אתה בא בכושר טוב, ולא צריך להיות סוס אבל לא להתנשף אחרי חצי דקה של ריצה, אז אם תבוא מוכן מנטלית אתה תסתדר.
ישן 22-02-2006, 21:50
צלמית המשתמש של עידן למבורגיני
  עידן למבורגיני עידן למבורגיני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.06
אני חושב...

ככה, אני חושב שבאמת הכל תלוי בראש אבל
אני אסביר בדוגמאות
אם בן אדם ממש סוס תותח ומהיר וחזק וכו' וכו', לא יהיו לו נקודות שבירה מנטליות רבות בגלל שהוא מתאמץ פיזית פחות מאשר
מישהו שאין לו כושר ושקורע ת'תחת שלו אחו"ש אז הוא צריך לעבור הרבה יותר דברים בראש שלו

אני למשל באתר עם כושר סביר מינוס ליום סיירות סיימתי 2000 מקום 53 וגם בטן ומרפקים לא משהו ואת כל המקצים סיימתי בין האחרונים ובכל זאת היה לי מאוד קשה מבחינה מנטלית בגלל שהקשיים הפיזיים פועלים בצורה ישירה על הדרך המנטאלית שתעשה את העניין
בסופו של דבר קיבלתי חובלים והייתי מרוצה
הכי חשוב זה להגיד לעצמך לא משנה מה אני עושה תמיד אבל תמיד להיות אמין ותמיד תמיד להיות נחוש, גם אם אתה אחרון גם אם אתה לא מצליח בכלום.
אנשים שמשכילים את זה מבינים גם שלכל גיבוש/יום סיירות יש סוף ושהסבל של הריצות והתיזוזים נגמר מתישהו ולכן אפשר לסיים את זה....
זה בכל מקרה דעתי האישית

ד"א אני מאמין שכל אחד עם כח רצון דרוש יכול לסיים כל גיבוש שיש

ישן 22-02-2006, 21:57
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04
איך

שאני רואה את הדברים:

אתם טוחנים משפט שבא כתוצאה מגישה.

בזמן גיבוש, פעולה (שלא הייתי בה), כל מצב קיצוני שבו הגוף דורש להפסיק,
מה שקובע מה ייקרה - ההחלטה שכל אחד עושה עם עצמו.

כשאדם נמצא במצב קיצוני ביותר המתקרב לסף היכולת, התגובה האוטומאטית שלו תהיה - להפסיק!
בשלב הזה, נובעת השאלה של מה ייקרה במידה ואפסיק? אילו תוצאות זה יביא לי?
במידה ואותו אדם משוכנע שההפסקה של אותו מצב תגרום לכך שהוא לא יקבל את מה שהוא
רוצה - נוצר קונפליקט, מצב מאד מתוח שבו האדם שואל בעצם את עצמו - זה שווה את זה?

ככל שה"שאלה" תהיה גדולה יותר, ואני מניח שכולם מבינים למה הכוונה, כך הוא יזדקק לתשובה
גדולה בהרבה יותר - משמע, אם לאותו אדם קל יותר, נח יותר, יהיה לו קל יותר.

ישנם מקרים קיצוניים שבהם אדם בעל כושר נחות, עם כח רצון מטורף - יסיים את ה"חוויה" הזו,
בין אם היא רגעית, או הסדרה עצמה (הגיבוש, כל השאר..)
כמובן שייתכן המצב שאדם מסויים מתמוטט מקריסה כללית,
למרות רצונו - אין קשר ישיר בין מה שאתה רוצה ליכול,
אתה יכול לרצות מאד - וזה ייתן לך את היכולת. אולם, במידה ואתה עובר גבול היכולת, נגמר.
זה משאיר את השאלה - האם הוא יקבל את מה שהוא רצה?
את השאלה הזו - משאירים למבקרים, שזהו תפקידם וזה לא ענייננו מה דעתם, כי הם יודעים
מה הם רוצים.

זוהי דעתי האישית, כך אני רואה את הדברים.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 22-02-2006, 22:31
  BOMBADIR BOMBADIR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידן למבורגיני שמתחילה ב "הגדרת את זה כמו שצריך"

נראה לי שיש דוגמא טובה לכך לכח הרצון האנושי ולמערכת המנטלית בכללי...

אלוף הטור דה פרנס ניל ארמסטרונג...הבן אדם עבר מחלה נוראית כמו סרטן ובו בזמן המשיך להתאמן כי הוא ידע את המטרה שלו וידע למרות כל הכאב וכל מה שהוא עבר להמשיך להילחם גם על החיים שלו וגם ממשיך להתאמן כדי להשיג את המטרה...

אני אומר שממש ממש לא משנה מה רמת הכושר שלך אם תרצה אתה תעבור הכל וגם אם פיזית הגוף שלך כבר לא מסוגל לעקל את השוק הזה שאתה מעביר אותו...

אם אתם רוצים דוגמא למקרים שבהם הגוף עומד בתנאים פיזים קיצוניים והראש הוא הדבר היחיד שמשחק תקחו את הנזירים הטיבטים האלה האנשים האלה עושים דברים שמעבר ליכולתו של בן אדם ממוצע כמוני וכמוך...למשל :לעלות על פני הר מושלג בסופת שלגים לשבת בתוך מערה במשך יומיים בלי אוכל ושתיה בקור מקפיא... (כן יומיים בלי אוכל ושתיה ) וכל מה שהם עושים זה פשוט להתרכז בראש ומעבירים את הכאב

לגבי הגיבושים כאן בצבא שלנו...אני למשמל הייתי בגיבוש צוללות את המסע הארוך הראשון עברתי בעיקר בזכות הראש וראו את זה גם בזכות כל האנשים שפרשו שם ...איפשהו באמצע היום השני הבנתי שהיחידה הזאת כנראה לא בשבילי אבל אמרתי לעצמי שבכל זאת אני ינסה ויעבור את הגיבוש באמצע המתקן הסודי פרשתי... אני אומר שזה פשוט שלא היה לי את הרצון לעבור את הגיבוש כמו ביום הראשון ולכן פרשתי כי לא הכי רציתי להישאר....

בקיצור הכל בראש ! אפשר לעבור הכל אם רק רוצים נכון שזאת קלישאה אבל זאת האמת
ישן 23-02-2006, 02:22
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אני יכול לספר לך על אנשים שלא סיימו 2000
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "איך"

בריצה רצו עם 20 קילו על הגב את הר שלמה הלוך חזור כשהם רטובים (מסרבל מאוד)
או אחד אחר שסחב את הבן אדם הכי סוס בצוות בדינות של עתלית (ומי שהיה שם יודע כמה הדיונות המקוללות האלה עמוקות)
אז כן זה הכל בראש נכון יכול להיות שתתעלף בדרך..רוב הסיכויים שלא..
בקשר למי שרשם על אסטמה.. בגלל זה מי שיש לו אסטמה לא עושה גיבושים...אבל בן אדם שרפואית הכל בסדר אצלו אין סיבה שלא יסיים גיבוש.. אני לא מדבר פה על טרטורים כמו שהיה במקרה של חייל דובדבן אני מדבר על גיבוש נטו שזה דבר שבהחלט אפשרי וניתן לביצוע צריך פשוט לא להישבר וככה זה בכל גיבוש
אני אקצין ואגיד שגם חייל עם כושר אפסי יכול לסיים גיבוש הוא יגיע לאפיס כוחות אבל יסיים תחשבו ככה... אם החיים שלכם היו תלויים בזה.. יענו המון משולהב היה אחריכם מחכה לעשות בכם שפטים לא הייתם מסיימים את ה16 ק"מ המחורבנים האלה?! אוהו כמו גדולים הייתם מסיימים!
ישן 23-02-2006, 09:33
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05

כשמתכוונים לזה שהכל בראש לא מתכוונים שתבוא לגיבוש אם כושר של כוסית מבית ספר.. הכוונה היא שאותו בן אדם שדוגל במשפט הזה יכול לקום בבוקר ולקחת את עצמו לריצה בלי לוותר.. אותו בן אדם מציב לעצמו גבולות עוד לפני הגיבוש ואם הוא סומך על הראש הוא גם יחזק את המנטליות שלו בכך שימתח עוד ועוד קצת את קצה גבול היכולת.. אני ראיתי בתחרויות אנשים שהרימו את עצמם מכלום וסיימו 2.5 קילומטר שחייה בים גלי...הישג חסר תקדים... לנסות להביא ספרינט בעלייה אם אופניים שהארבע ראשי צורח לך שתפסיק כי הוא עוד שניה מתפוצץ ואתה מושך איתו עד הסוף....
אין כל ספק שהכל בראש... אבל גם את הראש צריך לאמן

ישן 23-02-2006, 10:25
  מטאטא מטאטא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי BLACK MUSTANG שמתחילה ב "כשמתכוונים לזה שהכל בראש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי BLACK MUSTANG
כשמתכוונים לזה שהכל בראש לא מתכוונים שתבוא לגיבוש אם כושר של כוסית מבית ספר.. הכוונה היא שאותו בן אדם שדוגל במשפט הזה יכול לקום בבוקר ולקחת את עצמו לריצה בלי לוותר.. אותו בן אדם מציב לעצמו גבולות עוד לפני הגיבוש ואם הוא סומך על הראש הוא גם יחזק את המנטליות שלו בכך שימתח עוד ועוד קצת את קצה גבול היכולת.. אני ראיתי בתחרויות אנשים שהרימו את עצמם מכלום וסיימו 2.5 קילומטר שחייה בים גלי...הישג חסר תקדים... לנסות להביא ספרינט בעלייה אם אופניים שהארבע ראשי צורח לך שתפסיק כי הוא עוד שניה מתפוצץ ואתה מושך איתו עד הסוף....
אין כל ספק שהכל בראש... אבל גם את הראש צריך לאמן

אין תשובה יותר טובה מזאתת אחי!! צודק מילה במילהה
זאת הדרך היחידה! כשאתה מרגיש שאתה לא יכול יותר לרוץ.. תגביר את הקצב!!
כשעשית 50 שכיבות שמיכה וקשה לך.. תעשה עוד 50!!
תחשוב עם הראש.. ולא עם הגוף והשרירים תאמין לי שאם תפנים את זה אז השמיים הם הגבול..
ישן 23-02-2006, 10:47
  רן אליהו רן אליהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.05
גיבוש זה לא תחרות אתלטיקה

בחלק מהמקומות בכלל לא מעניין אותם מה הכושר שלך - אלא מה אתה עושה כשאתה מתקרב למגבלות היכולת שלך. את הכושר ישפרו לך אחר כך, בצבא, באימונים.

אפשר להקביל את זה לתחרות קרב 10 באולימפיאדה - לאחר היום הראשון - ו-5 המקצועות הראשונים - הדרך הנכונה להסתכל על טבלת המובילים היא לא מי ראשון ומי אחרון, כיוון שלכל אחד יש את המקצועות החזקים שלו ובד"כ התוצאות מתאזנות ביום השני, בין המובילים לבין עצמם. לכן הדרך הנכונה לראות מי בכושר טוב - היא לבחון את התוצאות של כל אחד ביחס לשיאים האישיים שלו.

גם בגיבוש - לא אלה שהגיעו ראשונים ב-2000 מטר, או אפילו במסעות, הם אלה שיעברו בהכרח, ודאי שלא אלה שהגיעו אחרונים הם אלה שלא יתקבלו. פרישה באמצע - ולא משנה אם אתה בכושר של אלוף אולימפי או של סמרטוט, תפיל אותך בודאות (אא"כ מדובר בבעיה רפואית אובייקטיבית).
ישן 23-02-2006, 12:21
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
המפקדים בגיבוש לא מסתכלים על אלה שלא התעייפו אלה על אלה שהתעייפו וממשיכים

הגיבוש מתחיל מתי שכולם כבר עייפים לא רק החלשים.
והכל באמת בראש למה למפקדים לא איכפת שמישהו סוס יהיה יותר אכפת להם שמישהו חלש אבל הוא עדיין סוחב אלונקה ועדיין עוזר.
אני גם הייתי בגיבוש חובלים ולא באתי מוכן וראו הייתי הכי חלש בצוות שלי הייתי מאחורי הצוות שלי באיזה 3 סיבובים במסע השני אבל התעמצתי לא הפסקתי לרוץ לא וויתרתי והמפקדים לא העיפו אותי למרות שהם העיפו אנשים אחרים. (יש מצב שזה גם בגלל שהייתי טוב ביום ים אז הם נתנו לא צאנס)
ודרך אגב בקשר לאנשים שלמעלה שהשוואו בין חובלים לטיס אז אני גם עשיתי את שניהם (וגם צוללות) וחובלים הוא הכי קשה מבחינה פיזית
ישן 23-02-2006, 22:16
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

כשאתה רץ בספרינט עלייה של 40 מעלות מת מכאבים, ואחר כך מתכונן לעשות זאת שוב רק כי כמה ילדודס אמרו פה שאם סיימת כרגע ספירנט צא לעוד אחד ואם סיימת 600 שכיבות שמיכה תעשה עוד 600, אתה תמצא את עצמך במיון ולא בסיירת מטכ"ל. תזהרו עם הפתגמים המטומטמים האלה.

וכל העניין של הטירונות עם כושר 0 זה שטויות. יש לי חברים בטירונות חי"ר, תותחנים, צוללות. כן הריצה הראשונה היא 400 מטר לדוגמא. וכן גם בשביל ה400 האלה צריך כושר. אבל אחר כך עולים דראסטית וממשיכים לעלות. אדם בלי כושר יתקשה להתמודד עם העלייה הדראסטית ברמה. בשביל זה צריך בסיס מסויים! אותו בסיס שכנראה יש לכם אז אתם לא מבינים איך ירגיש מישהו שאין לו.

אחד הדברים האירוניים זה מלש"ב עם שברי מאמץ מייעץ לאחרים בקשר לפעילות ספורטיבית, ולצערי אני פוגש את זה פה לא מעט. הכי עצוב זה שאנשים נשמעים ומקשיבים.
ישן 24-02-2006, 00:00

תקשיב אני לא יודע אם אתה מלש"ב או לא...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]כשאתה רץ..."

אבל אתה בהחלט מדבר כמו אחד כזה...
אף אחד בצבא לא יתן לך לעשות משהו שהוא מעבר ליכולת שלך יש כללים מאוד מאוד ברורים ואם רואים שמשהו לא בסדר פשוט חודלים אותך...

ההתחלה היא מכושר אפסי והעלייה היא הדרגתית כי לאף אחד אין כוונה לדפוק לך תרגליים אחרי הכל הם מפסידים מזה גם..ברור שזה קשה כל פעם יותר ויותר אבל זה אפשרי עובדה שחברים שלך עודם חיים עימנו...ועדיין לא מת אף אחד מפעילות הגיונית שבוצעה כשאני מדבר על פעילות הגיונית אני לא מדבר על מסע בעומס חום או לרוץ את הארבל הלוך חזור או לא יודע מה...שעל זה אנשים נשפטו.

ושוב בצבא מתייחסים מאוד מאוד ברצינות לקטע של רפואה כל מי שהתלונן אצלנו על כאבים נבדק ועשו לו את הבדיקות המתאימות גם מי שלא התלונן וחשדו שקצת סוחב רגל נבדק.
וכולם חזרו לפעילות מלאה וחוץ מאחד שהורידו אותו מחזור לא העיפו אף אחד בגלל שברי מאמץ או כושר לקוי והיו לא מעט כאלה.
צה"ל מעדיף להשאיר חייל עם פוטנציאל הצלחה ביחידה מאשר להעיף אותו...

אגב גם אדם שמופסקת השתתפותו בגיבוש מסיבה רפואית זכאי לגיבוש חוזר...תאמין לי שאף מפקד לא רוצה על מצפונו איזה מלש"ב מת או במיון ויקפידו על כל פיפס שתעשה

בגיבושים אין שום דבר שהוא מעל ליכולותיך מבחינה פיזית...הכל בראש זה שקצת קשה וקצת נושמים מהר זה לא אומר שאתה עומד למות....
ולפני שתסיים את דרכך במיון יש עוד הרבה הרבה שלבים בדרך ותאמין לי שתרגיש שמשהו לא בסדר עם החייל... שוב אני מדבר פה על פעילויות חוקיות כמו מדסי"ם ומסעות לא על טרטורים שמהם כן מתים אנשים כי איזה מפקד חולה כוח רוצה להראות איזה גבר הוא...
אני אגיד לך יותר מזה בגיבוש שהיה לי מפקד נשפט והודח ואני מדגיש הודח מהקורס כי הוא טירטר אותנו בעומס חום.

וראיתי בן אדם ששקל 120 קילו שהלך לגיבוש צנחנים והוא בא עם כושר אפסי וחוץ מהזחילות הוא הגיע אחרון בכל האקטים היום אתה יכול למצוא אותו בצנחנים יוצא למכי"ם אוטוטו תאמין לי שאם הוא יכול אז כל אחד שיש לו פרופיל מתאים יכול אגב הוא רזה מלא לפני השירות ובמהלך השירות אבל עדיין.

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 24-02-2006 בשעה 00:19.
ישן 24-02-2006, 09:47

אתה מבלבל תמוח ומפחיד אנשים...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "לא אני לא מלש"ב. אכן אף אחד..."

אנשים ניזוקו לכל החיים סבבה תן לי שמות..אל תבוא פה בהצהרות ותפחיד לי פה את כולם אני היכרתי בן אדם אחד שנפצע באופן רציני ולכל החיים וזה בגלל מפקד מפגר ותאב כוח שהודח לאחר מכן דברים כאלה לא אמורים לקרות אבל זה כמו שתגיד לי לא לנסוע בכביש כי יש אנשים משוגעים שנוהגים בפראות...
אם אתה חושב שהפקודה שנתנו לך מסכנת אותך אתה תמיד יכול לקום ולסרב לפקודה בלתי חוקית בעליל... ולרוץ הר עם משקל של 60 קילו על הגב הלוך חזור רק כי הוא העיז לעקוף את המפקד בריצה תחרותית זה פקודה בתי חוקית בעליל והוא נפל על הפקה של הברך והיא התרסקה היום הוא גובניק בגל המפקד הזה.
אבל זה מקרה בדיד מתוך מאות אלפים שעושים את המסלול הזה.

בצבא מתייחסים לקטע של הרפואה? תחזור לצבא תעשה 3 שנים ואז נראה מה תגיד. האטימות בעניין זה חוגגת ויש אלפי סיפורים על כך.

בצבא מתייחסים ועוד איזה ואני לא איזה מלש"ב שיקנה את הסיפורי סבתא שלך לא הייתה פעם אחת שביקשתי לראות רופא ונענתי בשלילה אף אחד לא ימנע ממך את זה אם אה מבקש רופא יתנו לך רופא!
יותר מזה לא ראיתי אחד שלא קיבל טיפול ראוי או חס וחלילה ניזוק בעקבות אטימות או מה שזה לא יהיה אם היו מקרים זה אולי לפני איזה 50 שנה שכל אחד רצה להראות כמה הוא חזק ולא צריך רופא היום מדיחים אותך מהיחידה אם אתה לא מדווח על בעיות! ואיימו עלינו יותר מפעם אחת שמי שיסתיר בעיות רפואיות פשוט יזרק! הקפיצו בגללי מרפאה שלמה ב3 לפנות בוקר כי במהלך האימונים בלילה עקץ אותי זהרון זה אנשים שהיו בבית כבר.. מישהי שאני מכיר קיבלה טיסה על חשבון הצבא כי היא נקעה תרגל באיזה מסע ורצו לשלוח אותה הבייתה הכי מהר לטיפולים חבר טוב שלי (זה שהודח בגלל שברי מאמץ) יצא משו כמו 8 פעמים מאילת לת"א וחזרה בשביל צילומים מיפוי עצמות וכל זה כדי לתת חוות דעת רפואית על השברים שלו..
עוד חבר שלי מהצוות שהייתה לו אלרגיה לשילוב של המים והאבק היה אצל המומחים הכי בכירים בארץ כדי שיאבחנו אם צריך להדיח אותו מהקורס לא כי הבן אדם לא היה מסוגל להיכנס למים...
גררו את זה חודשים עד שבסוף החליטו להדיח אותו וזה טופל בדרגים הכי בכים המפק"ץ שלי נלחם כדי להשאיר אותו ואפילו נתן לו את הטלפון הפרטי שלו (שזה הדבר הכי לא מקובל בעולם בקורס כזה) כדי שיעדכן אותו בקשר למצב הרפואי שלו

אתה טוען שמפקד לא יישן בלילה כי איזה מלש"ב בגללו נפצע בגיבוש? אתה באמת חושב שהמצפון יפריע לו? אתה טיפה תמים האמת...

תפסיק לבלבל תמוח טוב?! אם מישהו יגיע למיון אז כן זה יפריע לאותו מפקד חלאס לכתוב שטויות ואני אומר לך שמשיחה עם האנשים שהעבירו לי את הגיבוש לא רק שהיה אכפת להם ומאוד שלא ניפצע הם אמרו שכל תיזוז וכל טבילה כאב להם בלב מה לעשות מפקד מפקד אבל בסופו של דבר בן אדם.
וכן אכפת להם מאוד כי אם תשים את עצמך במקומם גם אתה לא תרצה לגרום לזה שמישהו ילך למיון בגללך..חוץ מזה שזה גם החובה שלהם אם הם ימצאו אשמים ברשלנות זה משפט וכבר אמרתי...מישהו שטירטר אותנו בעומס חום נזרק מהקורס אז כן מתייחסים לזה ברצינות
כל מד"ס כל מסע כל תיזוז אמור להיות מאושר ע"י מאמני כושר של וינגייט ורופאים זה עד כדי כך מפורט שלכל אחד יש גרף אישי (אצלי למשל בבה"ד בחיפה היה גרף שלי) שבו היה כתוב על כל אחד כמה הוא צריך לעשות במסע נניח.. באמצע המסע ההינו עוצרים ואנשים שנניח חזרו מפציעה או לא יודע מה ונקראים "סרגליסטים" היו מסיימים את המסע באמצע כדי לא להעמיס להם על הגוף

וכן גם אני הכרתי איזה דוד של סבתא מצד הכלב של השכן שעבר גיבוש מארינס תוך שהוא שקל 650 ק"ג. מכאן להשליך על כולם?

כן אפשר להשליך על כולם אם בן אדם בכושר אפסי עם נתונים כמו שלו הצליח כל אחד יכול להצליח אני לא מדבר איתך על לסיים גיבוש אני מדבר איתך על לעבור אותו כי כושר זה לא מה שהם מחפשים והכושר שם הוא לא ברמה בלתי אפשרית ואני עדיין לא שמעתי על מישהו שהובהל למיון בגלל גיבוש או משו כזה למעט התייבשות או נפילות ודברים כאלה שזה כבר לא משו שאפשר לשלוט בו...
ישן 24-02-2006, 10:07
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אתה מבלבל תמוח ומפחיד אנשים..."

"בצבא מתייחסים ועוד איזה ואני לא איזה מלש"ב שיקנה את הסיפורי סבתא שלך"
קבל ידידי:
"במהלך שירותי התלוננתי מספר פעמים בפני רופא היחידה על כאבי בטן, סחרחורות והתעלפויות. מהרופאים ביחידה קיבלתי את התשובה התמוהה: "לך לנוח, זה יעבור".

במהלך אחד הימים, בעת ששהיתי בחופשה מהצבא, התעלפתי ברחוב ואיבדתי הכרה. למזלי עוברי אורח הזמינו אמבולנס שפינה אותי לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בבדיקה שערכו לי אבחנו הרופאים דימום פנימי בדרכי העיכול, ותוצאות הבדיקה הראו רמת המוגלובין 7.

לאחר אשפוז של שבוע שוחררתי הביתה. שלושה ימים לאחר שחרורי החמיר מצבי ושוב אושפזתי במחלקה לטיפול נמרץ במצב קשה. שם קיבלתי שבע מנות דם עד ההתאוששות. לאחר מספר שעות נלקחתי לניתוח כיב-קיבה.

בר"מ 2 הצבא כבר הוריד לי את הפרופיל ל-24. לאחר שנה בגימלים שוחררתי מהצבא, שנה וחצי לפני תום השירות שלי.

מתחקיר שעשיתי הסתבר לי כי אינני היחיד בעיר ששוחרר מיד כשהתגלתה אצלו מחלה. א.א, גם הוא חייל מדימונה, עבר תרומת דם תמימה במהלכה התגלתה מחלת Hapititis C - צהבת זיהומית בכבד. בעקבות הגילוי הוחלט בצה"ל לשחררו משירות. בצבא נטען שהמחלה קשורה לארץ מולדתו של ארטן. ואנו שואלים, האם בבדיקות לפני הגיוס לא גילו את המחלה? ואם לא, אז מדוע? ולמה צה"ל מתנער ובורח מאחריות?"

"חיילת בשם ש.נ, גם היא תושבת דימונה, שמעט אחרי סוף הטירונות והתחלת קורס סמב"ציות החלה לחוש שלא בטוב. שירז פנתה בתחילה לטיפול בחר"פ (מרפאה צבאית), שם נאמר לה שמדובר במשהו ויראלי ושהיא צריכה לנוח.

שירז המשיכה לחוש ברע, אך חוסר ההתייחסות מצד הצבא עמד בעינו. אז היא החליטה לפנות שוב לחר"פ בבאר שבע. במהלך סוף השבוע מצב בריאותה של שירז הדרדר ובבדיקות בבית החולים אובחן שזהו זיהום בכבד ובמערכות נוספות בגוף. בנוסף לזיהום התגלה ערך סוכר של 380. בעקבות גילויים אלו אושפזה שירז כעשרה ימים בבית החולים סורוקה בבאר שבע, מתוכם יומיים בטיפול נמרץ. כיום מאובחנת שירז כחולת סכרת ומטופלת באינסולין.

שירז הספיקה לשרת בצה"ל רק חודש וחצי לפני שהיא נזרקה לאזרחות, בלי כל תמיכה מהצבא."

"הסיפור האחרון הוא של צ.א, חייל נוסף בן דימונה, שבמהלך שירותו הצבאי בגדוד 202 של יחידת הצנחנים נפל ושבר את ידו. השבר של צחי לא נרפא. הוא הגיע לועדות רפואיות עם הצילומים של היד, בהם נראה שהשבר עדיין קיים, אך הצבא קבע שמדובר רק באחוז אחד של נכות ולא העניק לו פיצוי כלשהו.

צחי שוחרר מהצבא כעבור ארבעה חודשים בלבד. הוא מספר שבחורף הוא סובל מכאבים חזקים במיוחד ביד. הוא מתקומם על שנזרק מן השרות לאחר שנפגע."

ביקשת שם אחד קיבלת שלושה.

אם צה"ל היה טוב אליך ידידי, זה לא אומר שהוא טוב לכולם. או שזה אומר שפשוט לא שירתת מספיק.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 24-02-2006 בשעה 10:14.
ישן 24-02-2006, 10:15

סבבה אבל שים לב..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב ""בצבא מתייחסים ועוד איזה ואני..."

שאף אחד מהם לא נפגע עקב פעילות אימונים או משהו כזה...
לא אמרתי שהכל אוטופי.. וגם הרופאים המפגרים של צריפין שלחו אותי לאילת עם 40 חום והקאות... אבל ביחידה לא נתנו לי להתאמן ככה!
והסיבה לזה היא מאוד מאוד פשוטה..יש לך היום המון מתחזים ואנשים שבאים לרופא ומחרטטים לו בשביל גימלי"ם ומה לעשות שאתה שילמת את המחיר וגם אני...אבל אני אומר שוב אף אחד לא היה נותן לך לרוץ או משו כזה אם היית מתלונן על סחרחורת או משו כזה.

זה שהם מתנערים מאחריות כמו במקרה עם השייטת וכ"ו זה לא חדש ולא מהיום אבל אף אחד לא רוצה על מצפונו שחייל התמוטט לו במהלך אימון כי אז זה מצ"ח במקום וכל תזוזה שאתה עושה זה כתוב ומסומן אצלהם..
ישן 24-02-2006, 16:46
צלמית המשתמש של Rami18
  Rami18 Rami18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Rami18
הכל בראש?

תראו ברור שצריך קצת מעל כושר בסיסי, כושר שיאפשר לך להתמודד עם עצמך טוב יותר בתיזוזים של הגיבוש...

וכשאומרים להתמודד עם עצמך מתכוונים למנטליות שלך ולזה שאתה מגיע לנקודה שבה אתה רוצה להפסיק שאתה "חושב" שאתה לא יכול- חלק מהאנשים יפרשו כשיגיעו לנקודה הזאת, וחלק אחר ימשיך.
פה הכל בראש.

בן אדם בלי כושר, הנקודה הזאת שהוא ירגיש שהוא לא יכול יותר תבוא לו מוקדם יותר
בן אדם עם כושר טוב הנקודה הזאת תבוא לו הרבה יותר מאוחר ולכן יהיה לו יותר קל לסיים את הגיבוש.

לא טוב להגיד לאחד שלקראת גיבוש ש.. הכל בראש.
אם הוא יחשוב באמת ככה שהכל בראש ולא יתאמן כמו שצריך בצורה מסודרת לפני הגיבוש הוא יגיע לנקודה הזאת של השבירה מאוד מוקדם, לפני הגיבוש הוא יכנס לשאננות ויגיד לעצמו "אני לא פורש ויהיה מה שיהיה אין מצב אני פורש!" אחרי 10 דקות של תיזוזים אין לו אוויר לנשום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:13

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר