לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2006, 13:31
צלמית המשתמש של DSKHV
  DSKHV DSKHV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.02
ראש עיריית לונדון הושעה בגלל הערה אנטישמית.

ראש עיריית לונדון הושעה בגלל הערה אנטישמית

פאנל שופטים מיוחד הרשיע את ראש עיריית לונדון, קן ליווינגסטון, בהתנהגות בלתי הולמת, לאחר שהשווה בין עיתונאי יהודי לשומר נאצי במחנה ריכוז. הוא הושעה מתפקידו למשך ארבעה שבועות
ynet

ההערה האנטישמית עלתה לראש עיריית לונדון בהשעייה: ראש עיריית לונדון, קן לווינגסטון, הושעה מתפקידו למשך חודש ימים, לאחר שהורשע היום (ו') בידי פאנל שופטים מיוחד בהתנהגות בלתי הולמת כשהשווה עיתונאי יהודי לשומר נאצי במחנה ריכוז.

העיתונאי היהודי של העיתון "איבנינג סטאנדרד", אוליבר פיינגולד, סיקר מסיבה בה השתתף ליווינגסטון. לטענת פיינגולד הוא ביקש לשאול את ראש העיר שאלה תמימה אבל זה ענה לו בגסות. בצילומים מהתקרית נשמע ליווינגסטון אומר לפיינגולד: "האם אתה פושע מלחמה גרמני?".

פיינגולד ההמום מיהר להבהיר לראש העיר: "אני יהודי ומאוד נפגעתי מדבריך", ואז אמר לו ליווינגסטון: "יכול להיות (שאתה יהודי), אבל אתה בדיוק כמו שומר במחנה ריכוז, אתה עושה מה שאתה עושה רק כי משלמים לך, נכון?".

עורך דינו של ליווינגסטון טען במהלך המשפט כי יש להפריד בין ליווינגסטון ראש העיר לליווינגסטון האיש הפרטי, ולשם כך השווה בינו לבין דיוויד בלנקט וג'ון פרופומו, שעמדו אף הם לדין כשכיהנו בתפקידים ציבוריים. זאת במטרה להגן על הקריירה הציבורית שלו. במשפט הוזכרו גם נשיאי ארצות הברית ניקסון, רייגן וקלינטון, שמעשיהם הושוו לזה של ליווינגסטון. אך הוא זכה למתקפה מצד בכירי הבית, כמו טים מורשד, שאמר: "נושאי תפקידים לא מתפטרים כיוון שהם מביכים את חבריה למפלגה. הם עושים זאת כיוון שאינם מתאימים עוד למלא את משרתם".

ליווינגסטון: העיתונים מכפישים את שמי

הרקע לדברים הקשים שהטיח ליווינגסטון בעיתונאי, הוא מחלוקת ארוכת שנים בינו לבין מוציאים לאור של "איבנינג סטאנדרד" והעיתון "דיילי מייל". ליווינגסטון טוען שהעיתונים הללו מפעילים נגדו מסע הכפשות שנמשך כבר 24 שנים וניהלו מסע הטרדות נגדו ונגד בני משפחתו. הוא הסביר שדבריו היו ביטוי "לתחושת התיעוב שלו כלפי הגזענות שהם מפיצים מזה 100 שנים ויותר". בעבר השווה ליווינגסטון את אריאל שרון לפושע מלחמה ואמר שיש לכלוא אותו יחד עם סלובודן מילושביץ'.

ליווינגסטון סרב להתנצל על דבריו, ואמר בעבר: "עברתי הרבה סערות תקשורתיות בימי ותמיד כשחשתי שעלי להתנצל עשיתי זאת. אבל לא אתנצל כי אני לא מאמין שנהגתי שלא כראוי", אמר. עם זאת הוא ציין שבכוונתו לכתוב מכתב למועצת העיר ולפרט את גרסתו לתקרית.

"אתם יכולים לחשוב שההערות שלי... היו פוגעניות. זהו עניין של השקפה. אם אתם חושבים שההערות שלי היו גזעניות אני סבור שאתם טועים. יהיה קל מאוד עבורי 'לקנות' את התקשורת ולסגת, אבל לא אעשה זאת", הוסיף.

התעקשותו של ליוווינגסטון שלא להתנצל גרמה למנהיגים יהודיים בבריטניה להגיש נגדו תלונה רשמית לנציב תלונות עובדי הציבור הבריטי.

הפורום היהודי של לונדון קיבל בברכה את החלטת הוועדה המשמעתית. יושב ראש הפורום, אדריאן כהן, אמר ל"אינדיפנדנט" הבריטי כי "זה לא היה צריך להגיע לנקודה הזו. התנצלות פשוטה היתה יכולה למנוע כאב גדול מאוד שנגרם ליהודי לונדון, שהושפעו מהשואה. בקהילה היהודית יש רצון חזק להתקדם מכאן הלאה, בגישה חיובית. על ראש העיר לפתח אסטרטגיה שתכבד את יהודי העיר".

כעת, לאחר שהתברר שפעל שלא כשורה, בסמכות המשרד לנקוט נגד ליווינגסטון צעדים חריפים שיכולים להביא להשעיתו לתקופה של עד שלושה חודשים, ובמקרים חריגים להשעיה מכל תפקיד ציבורי למשך חמש שנים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3220603,00.html

תרגום אמנת ה"חמא"ס" לעברית

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר