לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2006, 00:02
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
ליברמן השיב לשאלות הגולשים באתר עיתון הארץ.

עם אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו

יו"ר "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, התארח באתר "הארץ" והשיב על שאלות גולשים.

כיצד אתה מציע להתנהל עם הפלשתינאים כאשר אין שם מנהיגות בצד השני שמוכנה למשא ומתן עם ישראל? מה תציע לעשות אחרת מאשר עושה ממשלת ישראל היום? דוד רעננה ישראל

אביגדור ליברמן :
1. מדינת ישראל התנתקה מעזה, אך לא ניתקה את עזה ממדינת ישראל. אנחנו ממשיכים לספק לעזה את רוב מוצרי היסוד, רוב הסחר של הרשות הפלשתינית בעזה מתנהל דרך נמל אשדוד ובמעברים קרני, ארז וסופה. אנחנו ממשיכים לספק להם חשמל, מים ושירותי טלפון ולגבות עבורם מסים. הם מנסים כל פעם לפגוע באותם מעברים ואנחנו מסכנים את אנשינו יום יום ומצד שני פתחנו את מעבר רפיח, שדרכו הם מבריחים אמצעי לחימה ופעילי אל-קאעדה. לכן קודם כל יש להטיל את כל האחריות על כל מה שנעשה בעזה על מצרים, שתספק להם, דרך סיני ומעבר רפיח, את כל הסחורות, תגבה עבורם מסים ותספק להם חשמל, מים ושירותי טלפון.
2. יש להכריז על כל נציגי חמאס בעזה כמבוקשים ולאסור על העברתם ליו"ש, ובפרט לרמאללה.
3. להזהיר מראש את כל התושבים במקרה ויש ירי כלים או פיגוע נניח באמצעות ג’יהאד אז באותו רגע על כל התושבים ועל כל האזרחים לברוח ולהתרחק מכל מבנה המזוהה עם אותו ארגון. פשוט למחוק את כל המבנים שיש בהם ג’יהאד. אותו דבר במקרה של פיגוע על ידי חמאס או על ידי פתח מיד על כל האזרחים להתרחק מאותם מבנים, כי באותו רגע מוחקים כל אתר המזוהה עם אותו ארגון שלקח על עצמו אחריות על הפיגוע. אנחנו חייבים לגבות תג מחיר כל כך גבוה עבור כל פיגוע שזה פשוט לא יהיה להם כדאי. הדבר הכי מסוכן זה להצהיר על משהו ולא לעשות אותו, כל מה שעשינו עד היום הצהרנו הרבה הצהרות ולא עשינו כלום, כך איבדנו את יכולת ההרתעה. כשיצאנו מלבנון ואמרנו שאם תהיה ירייה אחת מלבנון אז אדמת לבנון תבער ולא עשינו כלום - כולם הסיקו את המסקנות. כל מלה שאני אומר אני מתכוון, ואני מקווה שכך יהיה בממשלה הבאה.

מאד מעניינת אותי השאלה, עוד בנערותך שגדלת במולדובה וחלמתם כמו רב היהודים לבוא לארץ ישראל, (אני מניח בגלל הזכות ההיסטורית מהתנ"ך וכו&#8217 חלמתם על אותם נקודות היסטוריות החשובות לעם היהודי כמו חברון, שילה, בית אל,הר עיבל וכו’..כשבמצע כתוב "חילופי שטחים" על בסיס קווי 67 (שאלו למעשה קווי הפסקת אש מ 48)..איפה אתה מוצא במפה שלך את אותם נקודות במפה העתידית שלך? יואש גבעת שמואל ישראל

אביגדור ליברמן :
קודם ברצוני להבהיר שאני תושב היישוב נוקדים במדבר יהודה כבר 17 שנה. ואני מאמין באמונה מלאה בזכותנו ההיסטורית על כל ארץ ישראל. גדלתי בבית בית"רי ונשמנו וחלמנו ארץ ישראל. אך הדבר החשוב שלמדתי מתורת ז’בוטינסקי וגם מהספר של בגין "המרד", שכשיש התנגשות בין שני ערכים , שלמות הארץ ושלמות העם, שלמות העם חשובה יותר. פעמיים היישוב היהודי עמד על סף מלחמת אזרחים. פעם ראשונה בתקופת הסזון וההחלטה אולי החשובה ביותר שקיבל בגין כמפקד האצ"ל - ההבלגה (לעולם לא ניתן יד למלחמת אחים) ופעם השנייה כבר מדינת ישראל בתקופת אלטלנה - גם אז המחנה הלאומי הבליג ולא השיב מלחמה. אני חושב ששני המקרים האלה כמו כל תורת ז’בוטינסקי מלמדים שהחוסן הלאומי ואחדות העם הם הערכים החשובים ביותר, גם כשנצטרך לוותר ולהבליג.

כשאתה מדבר על מדינה יהודית בעלת רוב יהודי, ומצד שני כותב המצע "נפעל להסדרה בחוק של נישואים וגירושים אזרחיים" שזה אחד היסודות החשובים של היהדות....שאלתי היא מה יהיו הסממנים יהודיים של אותה "מדינה יהודית" על פי השקפתך או שמא אתה מתכוון שתהיה מדינה מערבית בה יכולים אנשים ממוצא יהודי לגור בכבוד? יואש גבעת שמואל ישראל

אביגדור ליברמן :
אני מצטער שאנשים לא מודעים למצב החוקתי בארץ. לפי חוק השבות, כל אדם שיש לו רבע דם יהודי זכאי לעלות ארצה. מצד שני זה נוגד את ההגדרה ההלכתית מיהו יהודי, גם חצי יהודי שעולה ארצה, שאבא שלו יהודי ואמא לא, הוא לא יהודי על פי ההלכה. הבאנו למדינת ישראל יותר מ-300 אלף איש שהם לא אשמים בכך שיש סתירה בין חוק השבות לבין ההגדרה מיהו יהודי. לא סתם הבאנו אותם, אלא שיכנענו אותם - שלחנו נציגי סוכנות, משרד הקליטה, לשכת הקשר וכו’ כדי להסביר להם כמה חשוב שיעלו למדינת ישראל. האנשים האלו קשרו את גורלם עם העם היהודי, מזדהים עם מדינת ישראל משרתים בצה"ל, נושאים בכל החובות אבל זכות להתחתן ולהקים משפחה אין להם. זאת בעיה אנושית שחייבים לפתור אותה. לצערי במקרים רבים הממסד הדתי במקום לקרב את האנשים האלו ליהדות עושה הכל על מנת להשפיל אותם, לפגוע בכבודם ובכך מרחיק אותם מהיהדות ולא מקרב. מה שאומרים להם היום - אתם רוצים להתחתן תסעו לקפריסין, לבולגריה לרמאללה תסדרו שם את הנישואים תביאו חותמת שאתם נשואים ואנחנו נכיר בזה. לא ברור לי למה חותמת ישראלית פחות טובה מחותמת רומנית או קפריסאית.
אני מצטער שאני מאריך, אבל אני אביא דוגמא קונקרטית שנאלצתי להתמודד אתה לפני כחודש וחצי: אחד החברים שלי מטבריה, שהוא דור שלישי בארץ, סיפר שבנו משרת ביחידה מובחרת ויש להם קצינה עולה מחבר העמים שבעצם גילתה עכשיו שהיא לא רשאית להתחתן בארץ כי אמה לא יהודיה. הסיפור הוא שהיא עלתה לארץ בגיל 4 עם אבא יהודי ואמא רוסיה. האם מתה מסרטן, חצי שנה אחרי שעלו לישראל, אביה התחתן עם אשה תימניה ומגיל 4.5 היא גדלה בבית ישראלי לחלוטין. היא לא דוברת מילה אחת ברוסית. סיימה בית ספר, התגייסה לצה"ל ומשרתת בקבע. מעוצמת העלבון וההשפלה שהיא חשה אחרי שהודיעו לה שהיא לא יהודיה ולא רשאית להתחתן בישראל היא נכנסה לדיכאון. הסיפור הזה הוא סיפור אמיתי ולצערי בשנים האחרונות אני מוצף במקרים דומים, לפעמים אף יותר קשים ומצערים. לכן זאת חובתה של המדינה להסדיר את הסתירה הזאת בין חוק השבות ולהגדרה ההלכתית ולא לגלגל את האחריות על האנשים שבאו לכאן מתוך רצון טוב והזדהות עם מדינת ישראל כמדינה יהודית.

מהי תגובתך לכך שהערבים בישראל דורשים שיכירו בהם כמיעוט לאומי וגם בנוסף על כך שמדינת ישראל תוכר כמדינת כל אזרחיה(דהיינו,לדידם,כל קשר בין המדינה לעם היהודי יהיה מקרי בהחלט)
כל זאת שברקע:
א.ישנה יישות פלסטינאית בדרך למדינה בגדה וברצועה ב.הפלסטינאים מהווים כ-80% מהאוכלוסיה בירדן מור י-ם ישראל

אביגדור ליברמן :
דרישה זאת נוגדת את הקונצנזוס הציוני הרחב ביותר - מדינת ישראל היא מדינה יהודית, כך גם הנוסח המופיע במגילת העצמאות, שכל דור המייסדים חתום עליו, כולל נציגיו של השמאל הרדיקלי ביותר. כל דרישה אחרת נוגדת את כל משמעות עצם קיומנו ונוכחותנו כאן ולכן יש לראות את הדברים האלו בחומרה ולהילחם נגדם.

לכשתבחר לכנסת הבאה, האם תצטרף לקואליציה של קדימה? ירקוני נס-ציונה ישראל

אביגדור ליברמן :
תפקידה של כל מפלגה פוליטית לשאוף להיות בשלטון, מפלגה זאת לא תנועה חוץ פרלמנטרית ולא תנועת מחאה. הוכחתי בכל תפקידי שאני ביצועיסט ולכן אני תמיד מעדיף להיות שר ולא חבר כנסת. לגבי קדימה, אני כבר ישבתי בממשלה עם אהוד אולמרט ועם ציפי לבני ועם דליה איציק. לכן אני לא פוסל אף אחד ואני לא מחויב לאף אחד. הכל בהתאם לקווי היסוד של הקואליציה הבאה ושל הממשלה הבאה.

מר ליברמן, עם יד על הלב, לא יתכן שמדינה קטנה כשלנו מנהלת מלחמת קיום כבר 57 שנה ואין אפילו קצה קצהו של אור באופק. גם אם יהיו הסכמים והסדרים הם לא יעמדו במבחן הזמן. משהו כאן לא בסדר. האם לך יש איזשהו קו מחשבה או דעה, למה אנו צריכים להמשיך לחיות בחוסר וודאות ועד מתי ? שאול מעלה אפרים ישראל

אביגדור ליברמן :
כדי למנוע את המלחמה הבאה ופעולות טרור בהווה, חייבים קודם כל להחזיר לעצמנו את יכולת ההרתעה, ודבר שני להיות הרבה יותר חזקים מכל השכנים שלנו ביחד, כל פעם שאויבנו יחשבו שיש להם סיכוי לנצח אותנו, תפרוץ מלחמה, היא לא תלויה לא ברצון הטוב שלנו ולא במחוות שנעשה כלפיהם. צריך להבין ש-90% מהמלחמות והקורבנות במזרח התיכון לא קשורים לישראל. מלחמת איראן-עיראק, כיבוש כוויית ע"י סדאם חוסיין, מלחמות בתוך לבנון, דרום תימן וצפון תימן, לוב-מצרים-סודאן, כל הסכסוכים האלה מוכיחים שבאזור המזרח התיכון מתנהגים כמו בג’ונגל ולא כמו באיחוד האירופי. אם אתה מפגין חולשה והססנות מיד טורפים אותך או מנסים לטרוף אותך. אנחנו חייבים להחזיר לעצמנו מעמד אזורי כמו שהסינים יצרו לעצמם מעמד עולמי. אף אחד לא מתגרה בסינים ואף אחד לא מתעסק אתם. כולם יודעים שהם רציניים ויילכו עד הסוף לכן אף אחד לא לוקח סיכונים - רק ככה נבטיח ביטחון ושקט וזה המקסימום שאפשר להשיג באזורנו.

שלום. אני תמיד ראיתי עצמי איש שמאל הדוגל ב-2 מדינות לאום לשני עמים: פלסטין וישראל. אני באמת חושב שרק ליברמן מוביל אותנו למצב שאכן גם לעם היהודי בסופו של דבר תהיה מדינה יהודית משלו. ברצוני לשאול מה מר ליברמן מתכוון לעשות, כדי שבאמת בסופו של התהליך - ואדי ערה והמשולש יהיו חלק ממדינת פלסטין שלצד מדינת היהודים אך לא בתוכה. תודה. דניאל מיזנר רעננה ישראל

אביגדור ליברמן :
קודם כל כולנו צריכים להתפקח ולהבין שהדיאגנוזה שהיתה עד היום לא נכונה. סיבת הסכסוך היא לא הכיבוש ולא ההתנחלויות ולא המתנחלים, אלא חיכוך בין שני עמים בין שתי דתות. בכל מקום בעולם שיש שני עמים ושתי דתות יש סכסוך. זה לא משנה אם מדובר ביוגוסלוויה שלשעבר או באזור הקווקז ברוסיה, או אפילו בצפון אירלנד, שמדובר באותם אירים - אלה קתולים ואלה פרוטסטנטים. אצלנו הקונפליקט הוא כפול, הוא גם דתי וגם לאומי, ולכן פיתרון הסכסוך הוא הקטנת החיכוך בין שני העמים. נוכל לחיות אחד ליד השני אך לא אחד בתוך השני. אין גם שום הגיון להקים מדינה פלשתינית נקייה מאף יהודי ולהפוך אותנו למדינה דו לאומית עם יותר מ-20% מיעוטים. ולכן שנבין ונפנים את זה, נוכל גם לממש את הרעיון הזה - יצירת מדינת ישראל כמדינה יהודית הומוגנית עם רוב יהודי בטוח לנצח.

שלום מר ליברמן. אבקש לדעת מה היא עמדתך בנוגע לערביי יפו והגליל ולבדואים בנגב. תודה. עופר יפו ישראל

אביגדור ליברמן :
המרכיב הנוסף של התוכנית שלי הוא חוק אזרחות חדש, שקובע שכל אזרח שמגיע לגיל 16 ומקבל תעודת זהות או כל אזרח שמקבל דרכון, מחדש את תעודת הזהות או מחליף אותה, עם קבלת המסמך חייב לחתום על הצהרת נאמנות למדינת, לדגל, להמנון, למגילת העצמאות ועל ההגדרה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וחייב להתחייב לשרת בצבא או בשירות אלטרנטיווי. החוק הזה יחול על כולם, על יהודים, נוצרים ומוסלמים. כל מי שלא יסכים לכך יהיה תושב קבע, יקבל את כל הזכויות מלבד הזכות לבחור ולהיבחר.

לאביגדור ליברמן שלום,
בבחירות הפעם אני שוקל להצביע ל"ישראל ביתנו" בגלל המצע "הג’וליאני" למלחמה בפשע. ולמרות זאת אתה מוכר יותר בגלל רעיונותיך המדיניים האם לדעתך יש סיכוי למצוא פרטנר בצד הערבי לרעיון של חילופי שטחים ואוכלוסייה ? האם "ישראל ביתנו" פעלה למציאת פרטנר כזה ? בהצלחה בבחירות ! אפי כפר סבא ישראל

אביגדור ליברמן :
אני שמח שיש יותר מודעות לכך שביטחון פנים וטרור הם שני צדדים של אותה מטבע. טרור מאיים עלינו מבחוץ ונגע הפשע מאיים עלינו מבפנים. ממדי הפשע בארץ הם כאלו שהיום זהו איום קיומי ומוחשי על מרכז חיינו. אי אפשר להשלים עם הסטטיסטיקה של החברה הצעירים שנדקרים בסוף השבוע ולהסתפק בקבלת דיווחים ביום ראשון.
לגבי הפרטנר בצד הערבי אני מסכים שזהו מרכיב חיוני במימוש התוכנית חילופי שטחים ואוכלוסייה, ולכן לפני שפירסמתי אותה בארץ העברתי אותה לד השני (הפלשתינאים) ולמדינות ערב. אם שמת לב, עד היום לא היה שום גינוי לתוכנית זאת, לא מצד הפלשתינאים ולא מצד מדינות ערב. הם מבינים שזהו לטובת האזור כולו, גם כשהתמיכה שלהם יכולה להיות רק בשקט, מתחת לשולחן. כי אם הם לא יהיו פרטנרים למימוש התוכנית הנ"ל אז הם יהיו הקורבן של החמאס, הג’יהאד ושאר הארגונים הקיצוניים שהולכים ומתחזקים בתוך הרשות הפלשתינית.

מצעכם המדיני בטחוני ברור,אך מן הסתם מצעכם הכלכלי חברתי לא ידוע לי כלל.הרי יש אזרחים שעומלים קשה כל היום בשביל שכר עבדים.מה תשובתכם בעניין? מה הפתרונות? דודו חולון ישראל

אביגדור ליברמן :
הפיתרון מבחינתי הוא יצירת מקומות עבודה חדשים ותכנון רב שנתי כולל תקציב המדינה לחמש שנים קדימה. בארה"ב למשל המדד הזה - יצירת מקומות עבודה חדשים - הוא המדד בין החשובים להערכת תפקודו של כל ממשל. בכל תפקידי הקודמים כמנכ"ל משרד רה"מ כשר התשתיות וכשר התחבורה פעלתי לאיזון פרויקטים לאומיים גדולים שיוצרים מקומות עבודה ריאליים ולא פיקציה של קורסים למיניהם להסבה מקצועית.
הדוגמא האחרונה היא רכבת ישראל. כשהתחלתי לכהן כשר התחבורה רכבת ישראל היתה חטיבה ברשות הנמלים, הפכתי אותה לחברה ממשלתית עם תקציב רב שנתי של 24 מיליארד שקל, עם תוכנית עבודה מאושרת ל-5 שנים והיום רכבת ישראל היא "היצרן" הגדול ביותר של מקומות עבודה חדשים. גם הפרטת חברה כמו אל-על לא הביאה לפיטורי עובדים אלא להעסקת עובדים בחברה ולפיתוחה של החברה.
כשר התשתיות יזמתי תוכנית לאומית במשק המים, במרכזה היתה תוכנית להתפלת מי ים. רבים היו ספקנים בלשון המעטה, לפי כחודש וחצי ביקרתי במתקן ההתפלה הגדול ביותר בעולם באשקלון, שמתפיל כ-120 מיליון קו"ב מים במחיר הזול ביותר בעולם - 53 סנט לקו"ב, והמים האיכותיים ביותר. הדבר העיקרי הוא שבמתקן הזה מועסקים עשרות אנשים במקומות עבודה ריאליים, שנהנים גם מהשכר וגם ממקום העבודה וגאים להיות שייכים לפריצה טכנולוגית חשובה בארץ ובעולם.

ראשית חשוב שהמצע שלך כולל יעדים למיגור הפשע.
שנית, האם תוכניתך למיגור הפשע כוללת הגדרת סדרי עדיפות חדשים לרבות קיצוץ בתקציב הביטחון והפניית משאבים אלו לטובת המשטרה? נתן חולון ישראל

אביגדור ליברמן :
ללא ספק חייבים להגדיר מחדש את יעדה של משטרת ישראל ולחזק אותה. בלחזק פירושו של דבר להוסיף הרבה מאוד תקציבים. להערכתי חסרים היום כ-10,000 תקנים למשטרת ישראל, כאשר בפועל צריך לגייס כ-2,000 שוטרים חדשים כל שנה למשך חמש שנים. צריך להבין שכדי להילחם בפשיעה הקשה והחמורה אי אפשר להביא כתחליף בנות משירות לאומי או אפילו פקידים מהמטה הארצי. כדי להילחם במשפחות הפשע, בעבריינים הקשים צריך להכשיר לוחמים של ממש וזה לוקח זמן. יש לתגבר את אגף המודיעין והחקירות גם באמצעות אמצעים טכנולוגיים וגם בכמות גדולה של אנשים איכותיים שבדרך כלל מעדיפים ללכת להיי-טק ולא למשטרה. גם זה מחייב שינוי תקציבי ושינוי הנהלים בדרמטיות. צריך להבין שגם ביטחון וגם ביטחון פנים אלו דברים שמשלימים זה את זה וטילי לאו בנתניה לא פחות מסוכנים מטיל קסאם בשדרות.

האם לפי תוכניתך להחלפת שטחים יוכלו ערביי ישראל לקבל פיצויים כפי שקיבלו המתנחלים מגוש קטיף? יוספה ראשל"צ ישראל

אביגדור ליברמן :
יוספה שלום,
אני חושב שיש חוסר הבנה של ההצעה שלי. לגבי תושבי גוש קטיף הם הוצאו מבתיהם כל עסקיהם נהרסו, בתיהם נהרסו והם הוצאו לשום מקום. במקרה של חילופי שטחים אף אחד לא יוצא מהבית, את אף אחד לא מנשלים מאדמתו כולם נשארים במקומם. מה שזז זה הגבול. אני לא מציע שנעמיס על משאיות את תושבי אום על פחם כמו שהעמיסו על משאית את תושבי גוש קטיף, אלא הם יישארו בבית ואנחנו נעביר את הגבול לצד השני לכן אני לא רואה צורך בפיצויים

ד"א, למפלגה אתר חדש ומענייין ביותר עם מבזקים, חדשות,מצע וכל מה שצריך:
http://www.beytenu.org.il/content.asp?NID=1

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר