לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2006, 02:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
כתבה מדריך: עיבוד צילומי אינפרא אדום

כמה חבר'ה שכבר צילמו עם הפילטר שלי שאלו אותי איך אני עורך את הצילומים (אני מזכיר שהפילטר המדובר הוא Hoya R72). אז הנה הסוד שלי:

1. טוענים את התמונה לפוטושופ (מצ"ב התמונה המקורית)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. מבצעים תיקוני levels. אני בד"כ משתמש ב Auto levels באינפרא, זה קולע בול ברוב המקרים אם לא בכולם. במידה וזה לא פוגע בול (אם למשל התאורה לא אחידה, וצילמתם מול השמש או משהו כזה) אתם יודעים איך לשחק כבר עם ה levels בצורה ידנית, ואם לא, אז סגרו את המדריך הזה, ועיברו למדריך הבסיסי

3. משכפלים את שכבת הרקע (layer -> duplicate layer)

4. מוודאים כי השכבה הפעילה היא השכבה העליונה ולא הרקע, והופכים את הגוונים ב 180 מעלות. Ctrl+U יביא לחלון גוון ורוויה (HUE / Saturation). נזיז את הסליידר העליון (גוון - HUE) עד הסוף ימינה או שמאלה - זה ממש לא משנה לאיזה כיוון, ונאשר.
שימו לב שעכשיו הגוונים הכחולים נהיו חומים, והחומים נהיו כחולים (בד"כ מתאים לנו בתמונות עם הרבה שמים כחולים ומים)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

5. קשה לראות בדוגמא המוקטנת שלי, אבל כאשר מבצעים שינוי גוון כזה, יש לנו הרבה 'רעש' בתמונה. הרבה פיקסלים מגעילים באיזורים הכחולים בעיקר. בדיוק בשביל זה העתקנו את השכבה הזו קודם. נשנה את המצב שלה מ Normal ל- Color, ולמעשה זה יגרום לשכבה העליונה להשפיע רק ברמת הצבע, ולא ברמת הטקסטורה. מה שישאיר את הטקסטורה החלקה של שכבת הרקע, עם הצבע החדש של השכבה העליונה. נתתי קרופ של 100% לתמונה המקורית בשביל להראות את הרעש, ואיך ניתן לתקן את הבעיה בקלות בלי תוכנות ניקוי רעשים
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

6. הקטנה, חידוד, חתימה ומיסגור ולבסוף, להעלות לפרש!
לפני:

אחרי:

נ.ב - זו שיטה שמצאתי לבד, ולא קראתי עליה בשום מקום. אם מישהו מכיר שיטה טובה יותר / פשוטה יותר, אשמח לשמוע - ולא, השיטה של רועי גליץ יותר מסובכת

כל הזכויות שמורות למתן נרקיס (C)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר