לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2006, 13:54
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
קודם כל בצבא,שום דבר לא בדוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "יש משהו שאני לא מבין בקשר לתותחנים"

ושנית,חיל השריון וחיל התותחנים נחשבים כחיילות הכי פחות מבוקשים בצה"ל...
לכן,אם למשל סימנת אפשרות ראשונה-גולני,שניה-תותחנים,שלוש-שריון
יש לשער שתקבל או תותחנים או שריון כי הם פחות מבוקשים,שהרי צורכי הצבא קודמים לכל
וכך גם לא תוכל להגיד שלא התחשבו בדעתך שהרי סימנת באחת משלושת האפשרויות שריון ותותחנים אז לא תוכל להגיד ש"דפקו" אותך כי למעשה הביאו לך מה שבחרת-תותחנים,או לחילופין שריון
בשורה התחתונה,שריון ותחתנים הם חילות הכי פחות מבוקשים ולכן גם לתותחנים למשל יש 2 ימי גיוס
וכמעט כל מצב שיהיה לשלוח לוחם לשריון או לתותחנים,כך ייעשה
אך שום דבר לא בטוח בצבא ואין מאה אחוז...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2006, 14:06
  Jiffi Galil Jiffi Galil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.06
זה לא נכון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "קודם כל בצבא,שום דבר לא בדוק"

תראה, אנחנו לא יודעים מה החיל הכי פחות מבוקש, אני אישית לא מאמין שתותחנים, שריון והנדסה קרבית הם הכי פחות מבוקשים כי אני מכיר מלא שרוצים ללכת למורן\מיתר, יהלו"ם וכו'... וגם אנשים שסתם רוצים ללכת לתותחנים. אני אישית סימנתי את זה מקום 3 במנילה וזה לא נשמע לי דבר רע.

הסיבה שיותר סיכויים שיקחו אותך לשם זה לא כי אף אחד אחר לא רוצה, זה כי יש לזה פחות ביקוש מחטיבות אחרות אבל יש לזה יותר דרישות כוח אדם, זאת אומרת יש שם יותר תפקידים פנויים לאייש מאשר בגבעתי וצנחנים ולכן על זה יש פחות מלחמה. זה לא אומר שזה פחות טוב, יש לי חבר ששם גולני ראשון גבעתי במקום שני ותותחנים שלישי וקיבל גבעתי, זה אומר שגבעתי חטיבה לא טובה כי היה לו מקום למרות שהוא שם את זה שני? לא. זה אומר שלפי הנתונים שיש לצבא עליו הוא מתאים לגבעתי ויש מקום פנוי שם.

ולא הבנתי את ההקשר, אם זה חיל לא מבוקש אז יש לו 2 ימי גיוס? איך זה קשור? יש לחיל 2 ימי גיוס כי יש לחיל הזה הרבה מתגייסים.

נערך לאחרונה ע"י Jiffi Galil בתאריך 25-02-2006 בשעה 14:09.
ישן 25-02-2006, 16:44
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
תגובה מסכמת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "יש משהו שאני לא מבין בקשר לתותחנים"

יש כמה סיבות לכך שמי שמספיק פעור כדי לסמן תותחנים במנילה, ואני מדבר כמובן על אנשים שלא ממש "רוצים" תותחנים, יגיע לשם תוך שניה ( ואני עוד אחת מההוכחות החיות לכך ). כל הסיבות למעשה משתלבות יחד לסיבה אחת גדולה.

1. לתותחנים יש שני ימי גיוס, כלומר, דרוש הרבה כוח אדם, ולכן צריך למלא מכסות.
2. הביקוש לתותחנים אכן נמוך מחילות אחרים, גם בגלל סטיגמות מגעילות ומטעות שנוצרו על החיל, וגם בגלל שתותחנים זה בערך "באמצע" מבחינת קרבי/לא קרבי. כי תותחנים זה אכן חיל קרבי לכל דבר, אבל אין ספק שבנאדם שמורעל חי"ר ורוצה להתקבל לאיזה פלס"ר, לא ירצה ללכת לשם. בכל מקרה.. יש אנשים שהשילוב הזה של קרבי-טכנולוגי, ושקצת פחות קרבי מחיר, קוסם להם.
3. גם מי שלא מסמן בכלל תותחנים במנילה, משפיע על סיכוייו של אחר שכן סימן תותחנים, להגיע לשם.
אני אסביר: למשל נגיד שיש מישהו שמסמן במנילה: 1.גולני 2. מוד"ש 3. נח"ל. אז רוב הסיכויים שיעדיפו לשלוח אותו למוד"ש, כיוון שהוא דירג אותו שני, וכיוון שגולני ונח"ל הרבה יותר מבוקשים. ואדם אחר לעומתו ידרג: 1.מוד"ש 2. תותחנים 3. שריון. במצב כזה, אחרי שכבר העדיפו לשבץ מישהו אחר במוד"ש, צריך לאזן את השיבוץ, ולשבץ אותך בתותחנים למרות שסימנת את החיל כעדיפות 2-3.
הצבא מבחינתו מעדיף תמיד לתת את הדירוג הגבוה ביותר של המלש"ב, אבל גם כל עוד הוא נותן עדיפות 2-3, מבחינתו הוא יצא בסדר...

לסיכום, שלושת הסיבות הנ"ל מתקשרות אחת לשניה, ונובעות אחת מהשניה, והן בעצם אלו שגורמות לכך שאם תסמן תותחנים בעדיפות כלשהי במנילה.. כנראה שאתה שם.
ישן 25-02-2006, 19:17

כן, יש מצב.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "אם שריון ותוחנים זה באותה רמה של אי ביקוש אז.."

למרות שלפי מה שאני יודע שריון חיל קצת יותר מבוקש מתותחנים, אבל יכול להיות שבגלל שמיקמת אותו ראשון יקחו אותך לשם.
מתי אתה מתגייס? אני מבין שלא במרץ אחרת כבר היית יודע לאן.
בכל מקרה, אם אתה מורעל שיריון אז תתקשר ללשכת גיוס ותגיד להם שאתה רוצה לשנות את המנילה. אני חושב שיזמנו אותך ללשכה כדי לבצע את השינוי, ותסמן במנילה כך:
שיריון 5
גולני 1
נח"ל 1

או, אם בכל זאת יש לך הרגשה שיקחו אותך לחי"ר, ואתה לא רוצה את זה, אז לפחות תסמן כך:

שיריון 5
את העדיפות השניה שסימנת במנילה (לא אמרת מה היא היתה) 1
תותחנים 1

ואז עדיין יכול מאד להיות שיקחו אותך לשיריון ולא לתותחנים, אפילו סיכוי לא רע.
בהצלחה.
ישן 25-02-2006, 23:58

ידיעת התאריכים חודש לפני:
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "התאריך גיוס שלי הוא ב23.7"

תמיד בגיוסים קרביים בערך חודש-חודש וחצי שבועות לפני הגיוס מקבלים צוי גיוס חדשים, עם תאריכים מעודכנים. בכל הפורומים של המתגייסים אנשים מתחילים לרכז את התאריכים שקיבלו ביחס לעדיפויות שסימנו, וכך מוצאים התאמה לתאריכי גיוס. בסופו של דבר, בערך כשלושה שבועות-שבועיים לפני תחילת הגיוסים ניתן למצוא בפורומים רשימה שמדויקת ב-99 אחוזים של התאריכים העדכניים, וכך כל אחד יודע לאן הוא מתגייס. (אתה יכול להעיף מבט בתהליך הארוך שעבר באשכול ריכוז תאריכים בראש העמוד, ולראות שאחת התגובות האחרונות שם מרכזת את כל התאריכים).

בכל מקרה.. אם אתה מתגייס ביולי אז יש לך עוד זמן.
אם אתה רוצה להגיע לשריון ולא לתותחנים (ואני ממליץ בחום), תתחיל לפעול כמו שהסברתי לך.
בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר