לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2006, 20:37
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה בסדר, אני יודע מי אתה... ..."

גדול!
אתה נמנע לכתוב "עד מתי!?" בפורום!

זה באמת מפגר שאסור לצעוק עד מתי.
עם האיסור לשיר שירים עם מילים גסות (כולל "הקצינה") אני בהחלט מסכים.
כל האיסורים על הופעה לא חיילית - עליהם אני אפילו מברך.
אבל האיסור על העד מתי הוא מוגזם.
תמיר ידעי מנסה להחזיר את הסוסים (והאווזים וכו') אל האורווה. בנתיים זה נגמר בניפקדויות, אי אכילה והורדת הדגלים ושלטי הפלוגות. אני חושש שזה יגמר בבכי (של אמא של מישהו)...

יכול להיות שידעי מנסה את השיטה של קיסר: להטיל גזרות שיאחדו את האנשים כנגדו ואז להסיר את חלקן ולזכות באהבתם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2006, 20:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גדול! אתה נמנע לכתוב "עד..."

נ.ב.
רק כדי להמחיש מה זה חצי ב': היינו בענבי זעם (מרץ-מאי 96) עם רובאית 12 בטייבה (אז פיקד עליה עשור), כבר עשינו קווים עם גולני עוד קודם אבל מה שראינו שם הדהים אותנו.
מדובר על מוצב חודר שגם אם אינו דלעת או ריחן גם הוא יכול לחטוף. היה במוצב נוהל אח"ם. מדי פעם היו מכריזים בכריזה "אח"ם, אח"ם", בדיוק כמו שהכריזו "יציאה, יציאה" בכל פעם שנורה פצמ"ר על המוצב. בהכרזה "יציאה" כלום היו טסים למרחבים מוגנים. בהכרזה אח"ם כולם היו הולכים להתלבש = לעלות על מדים. היו כאלו שממש היו צריכים להתלבש פיזית כי קודם הם הסתובבו עם בוקסר וסווצ'ר. אח"ם יכל להיות מח"ט או סתם מישהו מחוץ לגדוד.
בערב שבת היו יושבים בחדר אוכל ושרים. שירה זה נחמד, זה גם מגבש. אבל השירים כללו מה הם יעשו/עושים עם אחותו של המ"פ (עשר אצבעות לי יש/ על כל אחת ציפורן/ ומה יפה היא אחותו של עשור על התורן/ יולה-יולה- יולה לה). או על הרס"פ המסכן שיסבול בזיכויים כי הם שוברים צלחות (כולל לשבור את הצלחות). וכו'.
כטנקיסטים היינו בהלם.
אני יכול להבין זכויות של ותיקים, גם אני דרשתי וקיבלתי כאלו. אני לא יכול להבין ירידה במבצעיות או במוסריות.

ישן 11-03-2006, 17:32
  ofir_co ofir_co אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.03
הוא השתנה מאז...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נ.ב. רק כדי להמחיש מה זה חצי..."

כרגע עשור מג"ד 51ובדרך להיות מפקד אגוז.. ותאמין לי שאף אחד כבר לא שר על אחותו או בכלל...
הוא הראשון שממש "נכנס" בגדוד ושינה אותו לגמרי שירים ותיקות והכל..
יש הרבה דברים שהשתנו לטובה - אבל גם דברים גרועים - כל הצבא הפך להיות כמו ביסל"ח - לפי הספר בלי נסיון מבצעי כמעט (מכי"ם מוקדם חוזרים לוותיקות, הקדמת היציאה לקצינים..)
שהגלח"צ והחולצה במכנסיים יותר חשובים ממצב הנשק והחיילות עצמה

כשעשיתי קורס מכי"ם - הביאו את המרינס להתאמן איתנו בלש"ב - הם היו מגודלים עם נשקים מטורפים כוונות וכו.. מדוגמים לגמרי - עומדים זקוף ולא מוציאים מילה רק בהתפקדות שלהם...
הם באמת נראו כמו "חיילים" רק חבל שהייתה חסרה להם החיילות בקרב והמחשבה\דמיון לתכנן ולאלתר

הצבא שלנו כיום מתחיל לעבוד לפי הספר שיש בו הרבה יתרונות - אבל גם הרבה חסרונות
בתור מישהו שהיה בצבא לפני ובמהלך השינוי (עוד לא ראיתי את סופו) ושירת גם בביסל"ח וגם בגדוד
החסרונות שאני רואה עולים על הייתרונות
ישן 27-03-2007, 14:42
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
האמר"ל שבתמונה....
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "סוג של אמר"ל .. חתיכת משקל .. גם אצלנו השתמשו בזה אבל לא מולבש על ה m-16"

זהו המכשיר מא"כ ("מגבר אור כוכבי") הסטנדארטי בשנות ה - 80 ותחילת שנות ה- 90 בצבא האמריקאי מסוג AN/PVS-4.

משקלו : 3.9 ק"ג
הגדלה: X4
שפופרת: 25mm דור ב' או ב' +

טווחי זיהוי אדם בלילה: בין 400 מטר ל- 600 מטר, תלוי בעוצמת אור הכוכבים או הירח ובעוד גורמים רבים כמו קונטראסט (ניגודיות) המטרה ביחס לרקע, אובך, ערפל, סוג וטיב השפופרת (לא כולן זהות...) ועוד עוד.

צה"ל הצטייד כמויות גדולות של המכשירים הללו אותם קיבל מהאמריקאים ("קיבל" בכספי סיוע - לא "קנה".... )

אגב - ניתן להשמש בו ביום (אם כי לא רצוי....) כאשר מכסים את הטלסקופ בכיפת הגומי כפי שהיא מופיעה בתמונה בה ניראה ביבי אוחז בכלי. באותה כיפה קיימים חרירים המגבילים את כמות האור הנכנסת לטלסקופ.

להלן התמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 22-03-2006, 09:04
  nadavgolani nadavgolani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי _el שמתחילה ב "אשמח לשמוע מה השמן עשה"

לא הייתי מסתפק בלקרוא לו "שמן". אבל!!! אם אמרת שמן סימן שאתה מכיר ויודע!!!
אתה אולי זוכר את העובדה שהוא שלח ריאו עמוסה בתחמושת וגם בבלון גז עסיסי???? זה היה לפני שהוא קיבל אותנו ירוקים והלומים...
אז חזרה לעניין...הימים ימי חנוכה ואנחנו פלוגת מסלול במוצב ליד מנרה, רכב חב"ד הגיע לשמח והביא סופגניות, רקדנו קצת עם החבר'ה החביבים ולקחנו את הסופגניות שהיו אמורים להיות מסופקים לנו ולמסייעת שישבו במוצב שכן...עד כאן הכל נחמד!!!
היו 3 חיילים מהמחלקה שלי, מח' 1 שראו את הסופגניות יחד עם מיקי המ"מ כאשר הם ירדו מבטשי"ת...
מה עושים כשרעבים? לוקחים כולם כולל מיקי, סופגנייה ונהנים...
אבל שחר הרס"פ לא נתן להם לעכל את הסופגנייה ומיד כשהבין שנלקחו לו 4 סופגניות שלמות...הוא השתגע...
עשה מיד בירור מהיר והחבר'ה מיד הודו שאכלו ושאף היו עם המ"מ.
כאן מתחיל הסיוט: שחר שלח אותם למטבח לעבודות רס"פ וסינג'ורים שלא מהעולם הזה...וכל הזמן הזה הם תופסים כוננות כך שבכל רגע הם עלולים לקפוץ...
וזה קרה...כח של הנח"ל שהיה בסלוקי נקלע למזג אויר מחורבן וחלק מהחיילים חטפו מכות קור ונדרש חילוץ...את מי מקפיצים? את מרץ 96, תוך דקות כבר הכוח היה בדרך על הכלים לסלוקי...
שחר מגיע למטבח ורואה שהחבר'ה נעלמו וכאן על אף המאמצים להסביר לו שהם הוקפצו!!! הוא פשוט חוטף ג'ננה...הוא מתאר בפנינו מה יעשה להם כשיחזרו!!!
לאחר כמה שעות של חילוץ בגשם (מה שהכניס לשם כוח די גדול)חזרו הלוחמים היקרים סחוטים תרתי משמע...ושחר מחכה להם בחניית רק"מ ומיד ברגע שהם מסיימים פריקת נשקים ותדריך כוננות הוא שולף אותם בלי שיחליפו בגדים בלי שינוחו בלי כלום לאן??? יפה! למטבח...
בערך חצי שעה אחרי,קוראים לי דחוף לחדר של " קוטר " אמרו שהוא מוזר...
הגעתי עם האפוד (אני חובש במחלקה 1 יחד עם חובש...בן-שבת)
אני רואה את קוטר ממלמל ומדמיין שהוא מפקד על חייליו אי-שם, בבדיקה מהירה: חום גוף...35... הבן אדם חטף היפוטרמיה עצבנית לקחתי אותו עם המ"מ למקלחת הפשטנו אותו קילחנו אותו ושלחנו אותו לישון כמו תינוק...
לידו שוכב דוד גולן...סובל מתסמינים דומים...אבל מתפקד...נשלח למקלחת אך בדרך נפגש עם שחר...צעקות ענינים ואז מיקי הבין מה קורה וחדל את הרס"פ...
היה עוד חייל שהצליח לשרוד את הקור וחתך באלגנטיות ודאג להחליף בגדים וכו'.
מיקי כל הזמן היה על הבטשי"ת ולכן לא ידע מכל העניין.
ושחר???נהיה אחר כך מ"פ מפקדה והיום? אין לי מושג וזה בטח לא מעניין, מה שכן הוא הצליח ליצור לעצמו המון, אבל המון שונאים.
שיהיה לנו יום "שוקרייה"

נערך לאחרונה ע"י nadavgolani בתאריך 22-03-2006 בשעה 09:09.
ישן 27-03-2007, 21:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי nadavgolani שמתחילה ב "אז ככה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nadavgolani
שהוא שלח ריאו עמוסה בתחמושת וגם בבלון גז עסיסי????

אם אני זוכר נכון אז אחד המג"דים של היום ישב בקבינה של הריאו הזו כמלווה של הנהג והם התלקחו בצומת נשוט.

המחבל המתאבד על השיירה התפוצץ על הסופה של המ"פ מפקדה וחלקים ממנו עפו על הריאו חץ שנסע מאחוריה. המלווה של נהג הריאו חץ, כפיר תאומי, נפצע קל מאד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:16

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר