לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2006, 17:13
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]פרופיל נפשי..."

לא בהכרח תהיה פגיעה בעתיד, אבל זה יסגור בפניך לא מעט דלתות.
מקומות עבודה ממשלתיים, עבודה בחברות ומפעלים בטחוניים, משטרה, ולא מעט מקומות אחרים שלא תוכל לעבוד בהם.
אני לא יודע אם השתחררת או לא, אבל בראיון עבודה (לפחות למקומות שאני התראיינתי אליהם), כן שואלים אותך על השירות הצבאי. באחד הראיונות שעברתי בקיץ האחרון בחברה גדולה בקריית גת, כחצי שעה מזמן הראיון היו לגבי השירות הצבאי שלי (למרות שהשתחררתי כבר לפני יותר מ3 שנים).
אני מניח שאתה יכול להגיד שהשתחררת על פרופיל 45/21 נפשי, ועל פי החוק אסור להם לדחות אותך על בסיס זה, אבל תכלס, אני אישית בתור ראש צוות או רכז כוח אדם הייתי מעדיף איש אחר לתפקיד.

השירות הצבאי אומר הרבה על איכות הבנאדם וכל מקום עבודה (בישראל לפחות) לוקח אותו בחשבון.
אם אתה הולך להיות עצמאי, או שמתראיין למקום שבו לא אכפת למעסיק שלך ממה שעשית בגיל 18-21, אז כמובן שזה לא יפגע בך.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 27-02-2006 בשעה 17:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2006, 17:30
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "לא בהכרח תהיה פגיעה בעתיד,..."

מקומות עבודה ממשלתיים? אתה אומר לי שלא ניתן לעבוד כעובד ציבור עם פרופיל נפשי? זה ממש לא נכון.
משטרה נגיד שלא.שב"כ נגיד שלא. מוסד נגיד שלא. גם ככה אנשים שהוציאו את הפטור הם אנשים שלא הסתדרו במסגרת/אנשים שבטוחים שלא יסתדרו ולכן מתחמקים משירות. לכן שירות במקומות אלה לא יהיה טוב בלאו הכי בשבילם.

ע"פ חוק אסור לשאול אדם מה הפרופיל שלו. ע"פ חוק אסור לשאול אדם למה הוא השתחרר. אני מציע להגיע לראיון עבודה עם טייפ הקלטה. במידה וישאלו, ולאחר מכן לא יקבלו לעבודה, ניתן יהיה להוכיח קשר סיבתי ולתבוע בבית המשפט. אם מספיק אנשים יעשו זאת התופעה תיפסק.
"אני אישית בתור ראש צוות או רכז כוח אדם הייתי מעדיף איש אחר לתפקיד". באם היית באמת עושה זאת היית רשמית עובר על החוק. אבל תשמע זכותך להפלות לטובת אנשים שעשו שירות צבאי. כי אנשים שלא עשו הם לא בני אדם. הם חלשים. ואולי גם לא תקבל אנשים נכים אשר לא שירתו. הרי גם הם לא שירתו. וגם לא ערבים. כי גם הם לא משרתים. זה יוצר לך אוכלוסיה מיותרת אתה לא חושב? של מובטלים. יש לי רעיון, שים אותם במחנות, שלא יפריעו.

לסיכום אני מציע להירגע עם הפחדים, להירגע עם ההפחדות.
כי 104 אלפי גברים (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2388953,00.html). הם לא מובטלים. ולא נהרס להם העתיד.

נימפוד, מצטער שאני לא יודע את שמך, אני מבקש סליחה אם ההודעה בוטה מדי או פוגעת בך באיזו שהיא צורה. זה ממש לא אישי נגדך. פשוט בא להעביר מסר מסויים.לכולם.
ואני לא בא להתווכח על עובדות, למען שפיותי. אם למישהו יש מה להגיד לי או לשאול שישלח הודעה לפרטי.
ישן 27-02-2006, 17:50
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "מקומות עבודה ממשלתיים? אתה..."

הכוונה שלי ב"מקומות עבודה ממשלתיים" היתה במשטרה, שב"כ, בתעשיה הבטחונית ותפקידים שונים אחרים. איש ציבור, לעומת זאת, יכול להיות אפילו משוגע עם קבלות (ובחלק מהמקרים נדמה שזה אכן כך).
אני גם מכיר את החוק שאומר שאסור לשאול אדם על עברו הצבאי, ואני מניח שהייתי יכול להסתובב עם טייפ מנהלים ולהקליט בסתר את הראיון עבודה (ואני לא בטוח שזאת לא עבירה על החוק גם כן), אבל אני מדבר מנסיון ואומר לך שכן - שואלים אותך מה עשית בצבא. אני לא יודע מה אומרים לך אם אתה מסרב לענות, כי עוד לא ניסיתי, אבל זאת עובדה בשטח. לפחות על פי הראיונות שאני הייתי בהם.
אחד הדברים העיקריים שבודקים בראיון הוא יכולת ההשתלבות שלך במסגרת - ומי שמשתחרר/מתחמק משירות בגלל ש"אינו מסתדר במסגרות" יתקשה להתאקלם במסגרת עבודה ובאירגון עסקי, כמו שלא הסתדר במסגרת הצבאית.
לגבי אפליה בראיונות עבודה - אפליה אכן קיימת, בין אם זה מוצא חן בעיננו או לא. אין טעם להתווכח על זה, וזה גם לא כל כך קשור לנושא.
לא צריך לרדת לרמה של "שים אותם במחנות". אין צורך להתגונן, אני לא תוקף אותך אישית.

אני בטוח שמי שמשתחרר עם פרופיל נפשי יוכל למצוא עבודה ולחיות חיים נהדרים, רק שמגוון האפשרויות המוצעות בפניו יהיה מצומצם יותר, כמו שאתה אמרת בעצמך.
ישן 27-02-2006, 18:25
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
חבל שאתה מטעה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "מקומות עבודה ממשלתיים? אתה..."

מותר לשאול אם שירתת, מותר לשאול מה עשית, ומותר לשאול למה לא שירתת או למה שוחררת. אסור לשאול מה היה הפרופיל או לעשות שימוש בנתון צבאי לבירור (אם אתה לא גוף מורשה).
אסור לדרוש שירות צבאי רק אם זה לא רלוונטי לעבודה. אכן למלצר, או מוכר בחנות זה באמת חסר משמעות. אבל, צר לי לאכזב אותך, ניסיון של שלוש שנים במסגרת קשה,היררכית ודורשת, הוא ניסיון רלוונטי כמעט לכל משרה שקיימת בעידן המודרני, בין אם במפעל או בהיי-טק. בסופו של דבר מעסיק שמתלבט בין שני אנשים שווים בנתוניהם, יכול לבחור באחד שבקורות חייו יש שלוש שנים+ של תעסוקה יותר מהשני, במי אתה חושב שיבחר? אדם ללא ניסיון או כזה ש"עבד" במסגרת? אדם שיש אפשרות לראות איך הצטיין/התרשל משמעתית, שיש אפשרות לראות אם התקדם בדרגה והיה בעל אחריות, ושיש דף קטן שבו אדם שהיה אחראי עליו מציין את כל תכונות האישיות שלו.
אני יודע במי אני וכל אדם רציונלי היה בוחר, ואני מבטיח לך שגם לא תהיה לך כל עילה לתבוע במקרה כזה.

אתה רשאי להמשיך להשלות את עצמך, אבל לא את שאר האנשים.

זה החוק

א. איסור דרישת פרופיל צבאי והשימוש בו

(א) מעביד לא ידרוש מדורש עבודה או מעובד את הפרופיל הצבאי שלו, ולא
יעשה שימוש בפרופיל הצבאי שלו, אם הגיע לידיו, בכל ענין המנוי
בסעיף 2(א)(1) עד (6).

(ב) דרש מעביד, בניגוד להוראות סעיף קטן (א), את הפרופיל הצבאי, לא
יפגע בעובד או בדורש העבודה בענין המנוי בסעיף 2(א)(1) עד (6)
מחמת סירוב למסור את הפרופיל הצבאי.

(ג) הוראות סעיף זה לא יחולו על שירות הבטחון הכללי והמוסד למודיעין
ולתפקידים מיוחדים, כמעביד, לגבי עובדים בגופים האמורים או לגבי
קבלת עובדים לגופים האמורים.

(ד) בסעיף זה, "פרופיל צבאי" - הסימול המספרי שצבא ההגנה לישראל נותן
לציון מידת התאמתו הרפואית של אדם לשירות ביחידות ובתפקידים שונים
בצבא ההגנה לישראל.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר