לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2006, 00:59
צלמית המשתמש של c j n s
  c j n s c j n s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.05
הוכחה שיש בורא לעולם. !

בס"ד

ציון ג'ורנו מדברי חכמים.

הוכחה שיש בורא לעולם. !

1. קודם כל יהודי תמיד מטבעו יודע שיש בורא לעולם.. ותמיד הוא מרגיש אותו בלב ולפעמים מדבר איתו ומבקש ממנו.. אבל איך אפשר
באמת להסביר הגיוני שיש בורא לעולם שהוא מעל כולם..
קודם כל מוכרח מדעית שלכל חומר יש גיל מסויים שהוא קיים.. ניקח את כדור הארץ הוא חומרי ולכל חומר יש גיל אז אם נשאר בן כמה העולם ..
נגיד שמיליוני שנים לא משנה כמה העיקר שהייתה לו התחלה.. ולכל התחלה יש מי שמתחיל אחרת היא לא הייתה מ-ת-ח-י-ל-ה . ועוד חוק טבע או שחומר
בא מאנרגייה או אנרגיה מחומר אז נגיד שהחומר הזה בא מאנרגייה.. אבל לאנרגיה גם יש גיל והתחלה ומתחיל אז זה אותו דבר.. חייב מי שהתחיל את זה.
עכשיו ניקח את האדם... אני למשל בראתי את עצמי ? או שבראו אותי? בוא ניבדוק אם בראתי את עצמי יש שתי אפשריות. 1. או שהייתי לפני עצמי..2. או שלא
הייתי לפני עצמי.. אם הייתי ליפני עצמי אז לא הייתי צריך לברוא את עצמי כי כבר הייתי.. ואם לא הייתי לפני עצמי לא יכולתי לעבוד את עצמי כי לא הייתי כדי לברוא
את עצמי.. אז מוכרח שאני לא בראתי את עצמי. ומי שקדם לי ברא אותי ואני לא את עצמי.. עכשיו מי ברא אותי? נכון אמא ואבא.. ונלך אחורה אחורה אחורה עד שנגיע לראשון הנבראים. ומי ברא אותו?
מוכרח שמי שקדם לו ברא אותו אחרת מאיין הוא הגיע לפה? הריי האדם גם חומר ויש לו גיל אז מי הביא אותך לפה? אתה לא הבאתה את עצמך כי לא הייתה כדיי להביא את עצמך..
אז מי שקדם לך ברא אותך. עכשיו לבורא אין בורא ! למה? כי אם היה לו בורא אז גם הוא נברא.. רגע רגע ומי ברא את הבורא? וככה אנחנו יכולים ללכת עד אין סוף כי בסך הכל
אנחנו מעתיקים את השאלה אז קודם כל מוכרח שאין חומר לבד לכן חייב ליהיות בורא שקדם לכולם ולו אין בורא .
עוד דבר.. כל דבר בעולם הוא מוגבל (יש לו גבולות) . שולחן הוא מוגבל יש לו צורה מוגבלת יש לו גבול .. מי הגביל אותו? הנגר ! בית ספר הוא מוגבל הקבלן הגביל אותו .. מכונית היא
מוגבלת מי שייצר אותה (בחברה שלה) הגביל אותה ואם יש משהו שאף אחד לא הגביל אז המשהו הזה לא מוגבל .. כדור הארץ מוגבל השמש הירח הכוכבים הם מוגבלים מישהו הגביל אותם.. ואם אף אחד
לא הגביל אותם אז הם לא היו מוגבלים והם כן.. אז מי שהגביל את כדור הארץ ואת הגלקסיות זה אותו בורא שברא את כל הנבראים והוא המגביל לכל המוגבלים ובלתי מוגבל כי אם הוא
היה מוגבל אז מישהו הגביל אותו ואף אחד לא קדם לו כמו שראינו מקודם לפי הבורא והנבראים .
עכשיו הבורא הוא גם כל יכול !! למה הוא כל יכול ? כי אם הוא לא היה כל יכול אז הוא היה מוגבל כי הוא לא יכול לעשות משהו ואף אחד לא הגביל אותו אז הוא לא מוגבל והוא כל יכול.
אולי נגיד עכשיו שיש שניי כל יכול? שיש שניי אלוקים? לא!!! רק אחד! למה? בוא ניקח לרגע שני אלוקים 1 ו2 אז נישאל שאלה כזאת : האם ה' 1 יכול להגביל את 2 ? אם כן אז 2 מוגבל
כי אפשר להגביל אותו. ואם ה'1 לא הצליח להגביל את 2 אז הוא לא כל יכול כי הוא לא יכול להגביל.!! זאת אומרת שאי אפשר שניים רק אחד שהוא כל יכול, ראשון לכל הנבראים, ממציא
לכל הנמצאים, המגביל לכל המוגבלים והוא אחד יחיד וניצחי!
זהו... זוהי הוחכה לוגית (הגיונית ) שאין עליה תשובה באישור כל המדענים !

חזרה לפורום
ישן 03-03-2006, 09:29
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
ישנן שתי סוגי אמונות.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עשהאלר שמתחילה ב "ודאי שיש צורך להוכיח"

ישנה אמונה בסיסית בלב כל יהודי שיש אלוקים, והיא נקראת "אמונה פשוטה". ולכן כותב הרמב"ם בספר המצוות; "מצוה ראשונה אשר הוא הציווי אשר ציונו בהאמנת האלוקות שנאמין שיש שם שהוא עילה לכל הנמצאים". זוהי האמונה הפשוטה.
לעומת זאת במשנה תורה בספר המדע הוא כותב: "יסוד היסודות ועמוד החכמות לידע שיש שם מצוי ראשון". וזה, כדי לדעת שלא מספיק להשאר עם האמונה הפשוטה, אלא עלינו ללמוד, לדעת, להבין ולהרחיב את הדעת בידיעת ה' כדי שנגיע לאמונה האמיתית.

וכמו שאומר זאת אדמו"ר הריי"צ מליובאוויטש:
ביהודי יש אמונה נצחית בקב"ה, בתורתו ובמצוותיו. אמונה זו אי-אפשר להסביר בשכל, כי האמונה והשכל שני הפכים הם. על דבר המובן בשכל אין צורך באמונה, ואמונה אי-אפשר להסביר בשכל. מושבה של האמונה הוא אך ורק ברגש הלב.
כל אחד ואחד מישראל מאמין בה' באמונה פשוטה, ולבבו תמים עם ה'; אך חובת המוח והשכל להביא אמונה זו בידיעה והשגה, כפי שנאמר "דע את אלוקי אביך ועבדהו בלב שלם".

מקורות:
http://www.chabad.org.il/Magazines/...&CategoryID=812
http://www.chabad.org.il/Magazines/...&CategoryID=597

חזרה לפורום
ישן 28-02-2006, 21:25
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "אוסף של מילים שלא אומרות מאומה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הברמן של הפורום
אומנם מזכירים כאן את האפשרות להיווצרות חומר מאנרגיה (בהתאם לתורת היחסות הפרטית של איינשטיין) אבל מי שכתב את זה לא הבין את ההמשך - כדוגמת תורת היחסות הכללית.
לא התייחס לעובדה שתורות היחסות של איינשטיין אינן מסתדרות עם תורת השדות הקוואנטית ולא הבין את String theory (תיאוריית המירתים) שבאה לפתור קונפליקט זה.
לסיכום, מי אמר שזמן הוא דבר ליניארי???

הוצאת לי את המילים מהפה.
ובכלל, מי שצריך "הוכחות" לקיומו של אלוקים, כל הוכחה שתביא גם לא תעזור לו, כי הוא תמיד יחפש (וימצא, לדעתו לפחות) דרך להפריך אותה. או שאדם מאמין או שלא.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 28-02-2006 בשעה 21:28.
חזרה לפורום
ישן 03-04-2006, 21:25
צלמית המשתמש של joshtaro
  joshtaro joshtaro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל joshtaro
לדעתי אתה טועה........
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "בלתי-הגיוני בעליל, אפילו אם..."

לדעתי מי שחוקר יש לו אמונה הרבה יותר חזקה!!!
הוכחה? אברהם אבינו.............. הוא לא הלך כמו כולם בזרם.....והוא חקר והבין שהוא מאמין בעבודה זרה.....עד שהבין שיש מי שברא את כל העולם.... ואז הקב"ה דיבר איתו...וכו'......

קיצור ..... מי שחוקר את מעשה האל יאמין יותר ואתה יודע למה? כי תמיד הוא ימצא את זה נכון..... או ככה אומרים...... ואז לא יהיו בו שום ספקות........

תבוא לילד ותגיד לו שאביו הוא לא האבא האמיתי..... אם הוא הילד שחקר הוא יגיד לך שלא תעבוד עליו כי הוא כבר חקר ובדק שהוא אביו באמת
אבל אם תגיד לילד שלא חקר הוא באמת יתהה אולי באמת אביו איננו אביו האמיתי...... וזה יערער את אמונתו......

חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 08:10
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי joshtaro שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה........"

האמנם מי שחוקר יש לו אמונה חזקה יותר?
אם כן: מדוע הוא בכלל בדק מלכתחילה?
אגב, אדם שהלך בדרך של "חזרה-בתשובה" של היום(ע"ע ארגון הידברות, ארגון שופר) הוא אדם שברגע שינסו לערר את אמונתו, יחזור בשאלה מייד.
ברגע שיראו לו שאין הוכחה ליציאת מצרים(פפירוס איפובר?) וישנן בעיות עם ההוכחות שהארגונים שצויינו לעיל הראו לו - אמונתו תתערר בכזו קלות, ותעקר ממקומה.
הרי הוא ייסד את אמונתו במדעים, וברגע שזה יתערער הוא כבר לא יחשוב על לימודי הגמרא שלו, אלא יחזור לשלב ההוכחה.
אמונה לא יכולה להתבסס על מדעים, אלא רק על דרך האמת והישר.(עיין ברמב"ם, מורה נבוכים בפרק שלישי)
בנוגע לאברהם אבינו: אילו רק היית מזכיר לי היכן זה מופיע? בכל המקורות שזה הופיע לא צויין מקור מ"מ כולם מציינים שזהו מדרש (אגדה) בלבד.
חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 14:28
צלמית המשתמש של joshtaro
  joshtaro joshtaro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל joshtaro
תבין!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "האמנם מי שחוקר יש לו אמונה..."

לפני שהוא חקר לא הייתה לו אמונה חזקה אבל אחרי שהוא חקר האמונה שלו חזקה יותר.....
ולגבי עניין ההוכחות..... הדת שלונו היא היחידה שמעודדת את חקירתה! כי אין לה ממה לפחד! כי היא האמת ולא כמו שאר הדתות שהם שקר! כשאדם כבר מאמין ההוכחות באות אליו לבד הוא לא מחפש אותם! אם אדם לא מאמין מספיק הוא יחפש אותם! ואם את?ה לא מאמין/ה באותם אנשים שחזרו בתשובה זו בעיה שלך......ואומרים שבמקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד! אל תזלזל/י במאמץ שלהם כי כמו שאפשר להבין הם השקיעו יותר ממך!

חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 18:29
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי joshtaro שמתחילה ב "תבין!"

נחלק את השאלה שלך לחלקים, ונתייחס אליהם ביחידות.
1.הדת היהודית מעודדת את חקירתה.
2."במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד"
3.החוזרים בתשובה משקיעים יותר מאנשים דתיים מלידה.
--
1.האמנם הדת היהודית מעודדת את חקירתה? הרמב"ם פוסק בפירוש: "שלא תשאל על דרך עבודתה היאך היא, ואף על פי שאין אתה עובד"(הלכות עבודה זרה וחוקת הגויים ב,ג), והוא אף מסתמך על פסוק מפורש: "וּפֶן-תִּדְרֹשׁ לֵאלֹהֵיהֶם לֵאמֹר אֵיכָה יַעַבְדוּ הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה אֶת-אֱלֹהֵיהֶם"(דברים פרק י"ב פס' ל')
היהדות לא מעוניינית שתקרא "כתבי-קודש" של דתות אחרות. נקודה.
גם ספר החינוך כותב בפירוש שאסור אפילו להסתכל על צורת הספר של דתות אחרות, וכן נפסק להלכה לכל יהודי-ספרדי בשולחן ערוך.
ובכן, במה היא כן מעודדת את חקירתה? כמובן! "והגית בו יומם ולילה"! קרא בתורה כל היום, ותמצא קושיות בתוכה ותפתור אותם.
איפה היהדות מעודדת אותך לקום מהתורה וללכת לפתוח ספר היסטוריה\מדע ולבדוק אותה?
איפה כתוב בכלל שזה מותר? הרי "והגית בו יומם ולילה"....
2.בנוגע למשפט הזה, האיש שציטט רק אותו ל"ארגוני ההחזרה בתשובה", טעה טעות מרה.
מיד לאחר מכן מסביר רבי יוחנן את המשפט: אדם שהיה קרוב לעבירה, והתרחק ממנה הוא בדרגה גבוה מזה שהיה רחוק ממנה, ונשאר רחוק.(ברכות ל"ד
כלומר אין קשר בין החזרה בתשובה של היום לבין ההתרחקות מעבירה וקירבה לעבירה!
3.אם אתה אומר... הארגונים מכניסים להם לראש "לחזור בתשובה, זה מוכח במדע" למרות שאין להם מושג על מה הם מדברים.
שלא תטעה! אני בעד חזרה בתשובה, אך לא דרך הארגונים.
הארגונים מספקים חומר זול(מדע שמוכיח, כביכול) שמוזיל את התורה(קודים בתורה).
החזרה בתשובה צריכה לבוא מהאדם שרוצה לחזור, והוא צריך עבודה עצמית, המון ממנה.
כבר שמענו את האנשים(אישית קראתי יומנים של כ-5 אנשים שמדברים גם על עשרות חברים שלהם שהיו איתם, אני משער שיש מאות כאלו) שיצאו מהארגונים האלה, ומיד לאחר מכן קראו באינטרנט מידע סותר - ותוך שבועות מספר(החזרה בתשובה לוקחת, עפ"י הארגונים, כחצי שנה),לא יותר מחודש, חזרו בשאלה.

המשך יום נעים לכולם,
חזרה לפורום
ישן 03-04-2006, 20:50
צלמית המשתמש של Mad_Tiger
  משתמש זכר Mad_Tiger Mad_Tiger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי c j n s שמתחילה ב "הוכחה שיש בורא לעולם. !"

בס"ד

ברור שצריכים הוכחות לאמונה שלנו בבורא יתברך, גם להגיד ש"יש לי מסורת שלפני כמה אלפי שנים 1.2 מיליון אנשים (בערך) מהעם שלי שמעו את הקב"ה" זה הוכחה, אים אפשר לעבוד את הקב"ה סתם. ברור שאפשר להגיע לדרגה שאתה פשוט יודע שהוא שם, ו"הרגע דיברתי איתו", אבל זה בא רק אחרי מאמצים רבים (אני ממליץ התבודדות). אבותינו הקדושים האמינו בקב"ה מכח עצמם ולא מכח מסורת אבותם, בגלל זה אנו אומרים בתפילת העמידה "א-להי" לפני כל אחד משמות אבותינו ("א-להי אברהם, א-להי יצחק וא-להי יעקב").

בקשר למשהו אחר שנאמר כאן, הרב קוק אומר (אדר היקר,לז):
"הכפירה המוסרית היא לעולם היסוד לבני'ין הכפירה המתדמה למדעית, שאין לה כל יסוד מצד עצמה. ע"כ כל מה שישפרו מחזיקי תורה ובעלי אמונה יותר את מעשיהם ומידותיהם, כן תתמעט הכפירה המוסרית בטבע, וכפי ירידתה כן תרד תולדתה המדעית "ועולתה תקפוץ פי'ה", "ונשגב ד' לבדו ביום ההוא"".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
I'm not going to not live because of the fear of what could happen" - Laird Hamilton"

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר